تعداد بازدید: ۸
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۲ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۲۲
شیخ نعیم قاسم: تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است
العالم - لبنان "شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اعلام اینکه تنها راه پس گرفتن فلسطین مقاومت است بر قویتر بودن اراده ملت‌ها در برابر قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرد. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین امین و پاک نبوده است نعیم قاسم در مراسم تجلیل از اساتید بازنشسته در جنوب بیروت گفت: امروز ما شاهد صحنه‌ای هستیم که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در منطقه و جهان به‌وجود آورده است.
ترامپ با اعلام اینکه قدس را به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد برخی را غافلگیر کرد اما این موضوع برای ما غافلگیر کننده نبود بلکه خدا را بسیار شکر کردیم نقابی که باعث فریب بسیاری از این افراد شده بود کنار زده شد و آنها حقیقت را مشاهده کردند. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین، امین و پاک نبوده است و فلسطین از نظر آنها همواره دو شهرک بوده است؛ یکی در غزه و دیگری در کرانه باختری، آنها به بازگشت آوارگان فلسطینی یا قدس هیچ اهمیتی نمی‌دهند.
آنها در واقع هیچ آینده‌ای برای فلسطین قائل نیستند. آنها فقط برای اسرائیل موجودیت قائل هستند و فلسطین در نظرشان متشکل از چند روستا و مزرعه است. وی گفت: حل‌وفصل مسئله فلسطین از نظر آمریکا به‌معنای آن است که هرچه اسرائیل می‌خواهد به آن برسد و فلسطینی‌ها برای عقب‌نشینی از مواضع‌شان تحت فشار قرار گیرند.
آمریکا یک بار مدعی شده است که پاکدست است و بر گفتگو کنندگان فشار وارد نمی‌سازد، اما وقتی دور میز مذاکره می‌نشینند همه اهرم‌ها در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد زیرا اشغالگر است. فلسطینی‌ها هیچ چیزی در اختیار ندارند زیرا مظلوم هستند. اما آمریکا می‌گوید اگر آنها درخصوص موضوعی توافق کنند ما حضور خواهیم داشت، توافق بر سر چه‌چیز؟ گفت‌وگوهای صلح در واقع گفت‌وگو برای تسلیم‌شدن است شیخ نعیم قاسم افزود: اسرائیل هیچ‌گونه عقب‌نشینی نخواهد داشت و فلسطینی‌ها دیگر چیزی ندارند که به اسرائیل بدهند.
بنابر این گفتگوها فقط برای آن است که فلسطینی‌ها توافقنامه اعطای داشته‌هایشان به اسرائیل را امضا کنند تا اسرائیل پیروز این میدان باشد. ما بارها و بارها گفته‌ایم که این گفتگوها بیهوده است. این گفتگوها فلسطین را باز نخواهد گرداند. این گفتگوها که به‌دروغ گفتگو برای صلح نامیده می‌شود در واقع گفتگو برای تسلیم شدن است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است وی تأکید کرد: آنچه آمریکا و جامعه بین المللی می‌خواهد تثبیت رژیم اسرائیل و زیان فلسطینی‌ها است. آنها به ما می‌گفتند، "شما اغراق می‌کنید" و الحمدلله امروز ترامپ این موضوع را علناً بیان کرد و نشان داد که به‌دنبال چه‌چیزی است.
آیا این اقدام بدون نقشه بوده است؟ ترامپ اکنون به‌دنبال چیست؟ ترامپ با اعلام اینکه قدس را پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد می‌خواهد واکنش‌ها را بسنجد. وی اگر موفق شود و قدس را بدون هیچ اعتراض و انتفاضه و خسارتی در اختیار بگیرد برنده شده است و معامله قرن که از آن سخن می‌گفت شکل گرفته است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است شیخ نعیم قاسم افزود: این معامله شکل نخواهد گرفت، کما اینکه قدس نیز به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اعلام نخواهد شد، زیرا قدس پایتخت فلسطین بوده و خواهد بود. در روزهای آتی مشخص خواهد شد که قدس به صاحبان و محبان آن باز خواهد گشت.
اجماع جهانی در مخالفت با اقدام ترامپ صرف‌نظر از اهداف معترضان، نشانه حقانیت فلسطینی‌ها است، زیرا هر یک از معترضان در ارزیابی خود امور متفاوتی را مد نظر دارند. البته همه آنها بر یک مسئله اجماع دارند و آن نادرست بودن اقدام ترامپ است. این موضوع بیانگر دروغین بودن قانون بین المللی است. آمریکا و جامعه بین المللی از قوانین بین المللی برای تأمین منافع خود بهره‌برداری می‌کنند و هنگامی که به‌نفعشان نباشد در برابر آن سرکشی می‌کنند.
در واقع آنها فقط زمانی که قوانین بین المللی به‌نفعشان است به آن متوسل می‌شوند. مواضع ما ثابت کرد که تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است. ما تجربه قطعنامه 425 را پیشِ‌رو داریم که اسرائیل آن را بارها به‌سخره گرفته است. این قطعنامه در سال 1978 و در زمان اشغال بخشی از جنوب لبنان از سوی اسرائیل صادر شد.
این قطعنامه، خروج بی‌قید و شرط اسرائیل از این منطقه را تا پشت مرزهای بین المللی تصریح کرده است. اما این قطعنامه به‌مدت 22 سال یعنی تا سال 2000 معلق ماند... اسرائیل از اجرای این قطعنامه خودداری می‌کرد و آمریکا از اسرائیل پشتیبانی به‌عمل می‌آورد و شورای امنیت در خواب به‌سر می‌برد.
لبنان با سلاح مجاهدان و نه مذاکره سیاسی با اسرائیل آزاد شد وی در ادامه تأکید کرد: ما در آن زمان می‌گفتیم که قطعنامه 425 اسرائیل را از جنوب لبنان خارج نخواهد کرد بلکه مقاومت اسرائیل را بیرون خواهد راند. آنها به ما می‌گفتند "شما خرابکاری می‌کنید زیرا امور سیاسی بهتر است و لبنان با مقبولیت و احترامی که دارد می‌تواند قطعنامه 425 را اجرا کند".
ما به آنها گفتیم "ما با شما بحثی نداریم. شما دیپلماسی‌تان را ادامه دهید اما ما به مقاومت ادامه خواهیم داد" و سرانجام مقاومت توانست جنوب لبنان را آزاد کند. حتی یک سطر یا یک کلمه از قطعنامه 425 اجرا نشد و مقاومت آن را زیر پای خود لگدمال کرد و این سرزمین با سلاح مجاهدان آزاد شد. این تجربه شایسته عمومیت یافتن است.
همه قطعنامه‌های بین المللی که از تجزیه فلسطین و اراضی 48 و 67 سخن گفته‌اند بی‌ارزش است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین، مقاومت است. اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شیخ نعیم قاسم گفت: کسانی که موجودیتشان به آمریکا و غرب وابسته است مزدوران موقتی هستند که روزی دوره خدمتشان به پایان خواهد رسید.
اما کسانی که به حق و ملت خود اتکا دارند جاوید خواهند بود و تا ابد بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. حتی اگر خودش به این هدف نرسد فرزندانش و خانواده‌اش و ملتی که میان آنها زندگی می‌کند بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. مقاومت موجب بیداری ملت‌های منطقه شد و برای آنها پیروزی و امید را به‌ارمغان آورد.
پیروزی مقاومت در برابر تروریست‌های اسرائیلی و تکفیری موجب تغییر معادله در منطقه خواهد شد. طی روزهای آینده ثابت خواهد شد که اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است.

کد خبر: 925262  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: العالم فارسی
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای بين‌الملل

مقام سابق اسرائیلی از احتمال حمله به ایران گفت آفتاب نیوز  ۱۲ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : یک رسانه آمریکایی طی گفت‌وگویی با مقام سابق رژیم صهیونیستی، دیدگاه تل‌آویو درباره برنامه هسته‌ای ایران را بررسی کرد.بلومبرگ با عاموس یادلین، رئیس سابق اطلاعات نظامی اسرائیل، گفت‌وگو کرد و نوشت: بر روی دیوار دفتر عاموس یادلین در انستیتوی مطالعات امنیت ملی در تل‌آویو، یک عکسی از صفحه اول...

العامری: تعویق انتخابات عراق به معنای رفتن به ناکجاآباد است العالم فارسی  ۱۵ دقیقه پیش

العالم - عراق «هادی العامری» رئیس ائتلاف انتخاباتی «الفتح» عراق، موضع خود درباره مسئله به تاخیر انداختن انتخابات پارلمانی این کشور را به طور شفاف اعلام کرد و گفت که به تاخیر انداختن این انتخابات به معنای رفتن به سوی ناکجا است. وی در گفت‌وگو با شبکه...

هند موشک بالستیک قادر به حمل کلاهک هسته ای آزمایش کرد العالم فارسی  ۱۵ دقیقه پیش

العالم ـ آسیا مقامات سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند اعلام کردند که دهلی نو موشک بالستیک دوربرد آگنی۵ (Agni-V) با قابلیت حمل کلاهک هسته ای و برد ۵ هزار کیلومتری را از جزیره «عبدالکلام» واقع در سواحل «اودیسا»، با موفقیت آزمایش کرده است. این چهارمین پرتاب موفق...

سفیر عربستان به صورت غیرمنتظره وارد یمن شد شبکه ایران  ۱۵ دقیقه پیش

ایران آنلاین /خبرگزاری دولتی آلمان به نقل از منابع یمنی اعلام کرد که «سفیر سعودی برای دیدار با مسئولان یمنی وارد فرودگاه بین المللی عدن شده است». به گزارش منابع یمنی، آل جابر نشست‎هایی را با احمد بن دغر نخست وزیر دولت مستعفی یمن و دیگر مسئولان یمنی برای بررسی آخرین تحولات یمن برگزار...

نامه نخست وزیر عراق خطاب به پادشاه عربستان شبکه ایران  ۱۵ دقیقه پیش

ایران آنلاین /سلمان الجمیلی، سرپرست وزارت برنامه ریزی و بازرگانی عراق که برای شرکت در نشست شورای هماهنگی های مشترک میان دو کشور به ریاض سفر کرده نامه حیدر العبادی، نخست وزیر عراق را به ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان تحویل داد. العبادی در این نامه بر عمق روابط برادرانه میان دو کشور تاکید و از...

بوگدانوف: جابری انصاری فردا وارد روسیه می‌شود خبرگزاری فارس  ۳۳ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد که «حسین جابری انصاری» دستیار ویژه وزیر امور خارجه ایران فردا (جمعه) برای شرکت در گفت‌وگوهای سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه، وارد «سوچی» می‌شود. بنا بر اعلام بوگدانوف، هدف این گفت‌وگوهای سه‌جانبه که...

العامری: تعویق انتخابات عراق به معنای رفتن به ناکجاآباد است خبرگزاری فارس  ۳۳ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هادی العامری» رئیس ائتلاف انتخاباتی «الفتح» عراق، موضع خود درباره مسئله به تاخیر انداختن انتخابات پارلمانی این کشور را به طور شفاف اعلام کرد و گفت که به تاخیر انداختن این انتخابات به معنای رفتن به سوی ناکجا است. وی در گفت‌وگو با شبکه خبری «السومریه»؛ گفت: ما بر...

اتحادیه اروپا در آستانه فروپاشی است آنا  ۳۵ دقیقه پیش

سرمایه‌دار مشهور آمریکایی در تازه‌ترین اظهارات خود گفت که اتحادیه اروپا در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا، «جورج سوروس» سرمایه‌دار صهیونیست آمریکایی در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی...

کشته شدن 8 نیروی امنیتی در حمله طالبان در غرب افغانستان تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «دادالله قانع» عضو شورای ولایتی فراه اظهار داشت طالبان به چند ایست و بازرسی در شهرستان «انار دره» این ولایت حمله کردند.وی افزود در این حمله دستکم 8 نیروی امنیتی افغان کشته شده‌اند و تجهیزات آنها نیز توسط طالبان به غنیمت گرفته شد.قانع...

پاسخ دمشق به تیلرسون آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  این مقام سوری در واکنش به سخنان رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفت: این مداخله‌ها نقض قانون بین‌المللی بوده و با قوانین مطرح در قانون اساسی مغایرت دارد.او افزود: حضور نظامی آمریکا در اراضی سوریه غیرقانونی بوده و نقض آشکار قوانین بین‌المللی و تعدی به حاکمیت ملی است و این حضور نظامی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده