تعداد بازدید: ۱۸
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۲ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۲۲
شیخ نعیم قاسم: تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است
العالم - لبنان "شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اعلام اینکه تنها راه پس گرفتن فلسطین مقاومت است بر قویتر بودن اراده ملت‌ها در برابر قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرد. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین امین و پاک نبوده است نعیم قاسم در مراسم تجلیل از اساتید بازنشسته در جنوب بیروت گفت: امروز ما شاهد صحنه‌ای هستیم که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در منطقه و جهان به‌وجود آورده است.
ترامپ با اعلام اینکه قدس را به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد برخی را غافلگیر کرد اما این موضوع برای ما غافلگیر کننده نبود بلکه خدا را بسیار شکر کردیم نقابی که باعث فریب بسیاری از این افراد شده بود کنار زده شد و آنها حقیقت را مشاهده کردند. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین، امین و پاک نبوده است و فلسطین از نظر آنها همواره دو شهرک بوده است؛ یکی در غزه و دیگری در کرانه باختری، آنها به بازگشت آوارگان فلسطینی یا قدس هیچ اهمیتی نمی‌دهند.
آنها در واقع هیچ آینده‌ای برای فلسطین قائل نیستند. آنها فقط برای اسرائیل موجودیت قائل هستند و فلسطین در نظرشان متشکل از چند روستا و مزرعه است. وی گفت: حل‌وفصل مسئله فلسطین از نظر آمریکا به‌معنای آن است که هرچه اسرائیل می‌خواهد به آن برسد و فلسطینی‌ها برای عقب‌نشینی از مواضع‌شان تحت فشار قرار گیرند.
آمریکا یک بار مدعی شده است که پاکدست است و بر گفتگو کنندگان فشار وارد نمی‌سازد، اما وقتی دور میز مذاکره می‌نشینند همه اهرم‌ها در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد زیرا اشغالگر است. فلسطینی‌ها هیچ چیزی در اختیار ندارند زیرا مظلوم هستند. اما آمریکا می‌گوید اگر آنها درخصوص موضوعی توافق کنند ما حضور خواهیم داشت، توافق بر سر چه‌چیز؟ گفت‌وگوهای صلح در واقع گفت‌وگو برای تسلیم‌شدن است شیخ نعیم قاسم افزود: اسرائیل هیچ‌گونه عقب‌نشینی نخواهد داشت و فلسطینی‌ها دیگر چیزی ندارند که به اسرائیل بدهند.
بنابر این گفتگوها فقط برای آن است که فلسطینی‌ها توافقنامه اعطای داشته‌هایشان به اسرائیل را امضا کنند تا اسرائیل پیروز این میدان باشد. ما بارها و بارها گفته‌ایم که این گفتگوها بیهوده است. این گفتگوها فلسطین را باز نخواهد گرداند. این گفتگوها که به‌دروغ گفتگو برای صلح نامیده می‌شود در واقع گفتگو برای تسلیم شدن است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است وی تأکید کرد: آنچه آمریکا و جامعه بین المللی می‌خواهد تثبیت رژیم اسرائیل و زیان فلسطینی‌ها است. آنها به ما می‌گفتند، "شما اغراق می‌کنید" و الحمدلله امروز ترامپ این موضوع را علناً بیان کرد و نشان داد که به‌دنبال چه‌چیزی است.
آیا این اقدام بدون نقشه بوده است؟ ترامپ اکنون به‌دنبال چیست؟ ترامپ با اعلام اینکه قدس را پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد می‌خواهد واکنش‌ها را بسنجد. وی اگر موفق شود و قدس را بدون هیچ اعتراض و انتفاضه و خسارتی در اختیار بگیرد برنده شده است و معامله قرن که از آن سخن می‌گفت شکل گرفته است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است شیخ نعیم قاسم افزود: این معامله شکل نخواهد گرفت، کما اینکه قدس نیز به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اعلام نخواهد شد، زیرا قدس پایتخت فلسطین بوده و خواهد بود. در روزهای آتی مشخص خواهد شد که قدس به صاحبان و محبان آن باز خواهد گشت.
اجماع جهانی در مخالفت با اقدام ترامپ صرف‌نظر از اهداف معترضان، نشانه حقانیت فلسطینی‌ها است، زیرا هر یک از معترضان در ارزیابی خود امور متفاوتی را مد نظر دارند. البته همه آنها بر یک مسئله اجماع دارند و آن نادرست بودن اقدام ترامپ است. این موضوع بیانگر دروغین بودن قانون بین المللی است. آمریکا و جامعه بین المللی از قوانین بین المللی برای تأمین منافع خود بهره‌برداری می‌کنند و هنگامی که به‌نفعشان نباشد در برابر آن سرکشی می‌کنند.
در واقع آنها فقط زمانی که قوانین بین المللی به‌نفعشان است به آن متوسل می‌شوند. مواضع ما ثابت کرد که تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است. ما تجربه قطعنامه 425 را پیشِ‌رو داریم که اسرائیل آن را بارها به‌سخره گرفته است. این قطعنامه در سال 1978 و در زمان اشغال بخشی از جنوب لبنان از سوی اسرائیل صادر شد.
این قطعنامه، خروج بی‌قید و شرط اسرائیل از این منطقه را تا پشت مرزهای بین المللی تصریح کرده است. اما این قطعنامه به‌مدت 22 سال یعنی تا سال 2000 معلق ماند... اسرائیل از اجرای این قطعنامه خودداری می‌کرد و آمریکا از اسرائیل پشتیبانی به‌عمل می‌آورد و شورای امنیت در خواب به‌سر می‌برد.
لبنان با سلاح مجاهدان و نه مذاکره سیاسی با اسرائیل آزاد شد وی در ادامه تأکید کرد: ما در آن زمان می‌گفتیم که قطعنامه 425 اسرائیل را از جنوب لبنان خارج نخواهد کرد بلکه مقاومت اسرائیل را بیرون خواهد راند. آنها به ما می‌گفتند "شما خرابکاری می‌کنید زیرا امور سیاسی بهتر است و لبنان با مقبولیت و احترامی که دارد می‌تواند قطعنامه 425 را اجرا کند".
ما به آنها گفتیم "ما با شما بحثی نداریم. شما دیپلماسی‌تان را ادامه دهید اما ما به مقاومت ادامه خواهیم داد" و سرانجام مقاومت توانست جنوب لبنان را آزاد کند. حتی یک سطر یا یک کلمه از قطعنامه 425 اجرا نشد و مقاومت آن را زیر پای خود لگدمال کرد و این سرزمین با سلاح مجاهدان آزاد شد. این تجربه شایسته عمومیت یافتن است.
همه قطعنامه‌های بین المللی که از تجزیه فلسطین و اراضی 48 و 67 سخن گفته‌اند بی‌ارزش است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین، مقاومت است. اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شیخ نعیم قاسم گفت: کسانی که موجودیتشان به آمریکا و غرب وابسته است مزدوران موقتی هستند که روزی دوره خدمتشان به پایان خواهد رسید.
اما کسانی که به حق و ملت خود اتکا دارند جاوید خواهند بود و تا ابد بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. حتی اگر خودش به این هدف نرسد فرزندانش و خانواده‌اش و ملتی که میان آنها زندگی می‌کند بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. مقاومت موجب بیداری ملت‌های منطقه شد و برای آنها پیروزی و امید را به‌ارمغان آورد.
پیروزی مقاومت در برابر تروریست‌های اسرائیلی و تکفیری موجب تغییر معادله در منطقه خواهد شد. طی روزهای آینده ثابت خواهد شد که اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است.

کد خبر: 925262  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: العالم فارسی
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای بين‌الملل

تأکید قاهره بر راهکار سیاسی بحران سوریه خبرگزاری فارس  ۲ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأتی از معارضان سوریه با «سامح شکری» وزیر خارجه مصر دیدار و درباره آخرین تحولات سوریه و هماهنگی تلاش‌ها برای تشکیل کمیته قانون اساسی و آغاز فعالیت‌ها، گفت‌وگو کردند. «أحمد أبوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر گفت که شکری در ابتدای این دیدار بر استمرار موضع قاهره بر...

دیدار روسای‌جمهوری کره‌جنوبی و روسیه در مسکو آنا  ۴ دقیقه پیش

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی امروز (پنج‌شنبه) برای دیدار با همتای روس خود به مسکو سفر می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از وب‌سایت شبکه العالم، مون جائه این در مصاحبه با خبرگزاری تاس گفت یک هدف مشترک برای دیدار با ولادیمیر...

باید رویکرد تهاجمی ایران در خاورمیانه را به چالش بکشیم ایلنا  ۴۰ دقیقه پیش

باید رویکرد تهاجمی ایران در خاورمیانه را به چالش بکشیمبه گزارش ایلنا به نقل از رویترز، آنگلا مرکل روز گذشته در کنفرانسی که در پایتخت اردن برگزار شد مدعی شد باید به تمایلات تهاجمی ایران در منطقه توجه کرد. صدراعظم آلمان در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد: نیاز فوری به یافتن راه حلی برای به چالش کشیدن تمایلات تهاجمی ایران در خاورمیانه داریم. این ادعاهای مرکل...

سقوط هواپیمای جاسوسی امارات در جنوب عربستان ایلنا  ۴۰ دقیقه پیش

سقوط هواپیمای جاسوسی امارات در جنوب عربستانبه گزارش ایلنا به نقل از المیادین، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، عصر پنجشنبه یک هواپیمای شناسایی اماراتی را هنگام بازگشت از عملیات شناسایی در سواحل غربی یمن، سرنگون کردند. طبق این گزارش، این هواپیما در سواحل جیزان عربستان سعودی سقوط کرد و هر دو سرنشین آن کشته شدند.    

رابطه دلارهای اعراب خلیج فارس با لابی های یهودی و ترامپ چیست؟ العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم - فلسطین جرد کوشنر.. سرنخ اول کوشنر یک تاجر، سرمایه گذار آمریکایی یهودی تبار ارتدوکس و شوهر ایوانکا دختر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است. ترامپ وی را به سمت مشاور خود منصوب کرد و مأموریت های زیادی را درباره مبارزه با داعش و مذاکرات صلح خاورمیانه به وی واگذار کرد، کوشنر...

کنترل فرودگاه الحدیده در دست انصارالله است/ محاصره شدید مزدوران عربستانی در 6 کیلومتری فرودگاه العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم ـ یمن  بنابر این گزارش "شرف لقمان" شب گذشته (پنحشنبه) به المیادین گفته که مزدوران عربستانی راهی ندارند و هرچه زودتر باید تسلیم شوند. سخنگوی ارتش یمن با اشاره به برقراری امنیت 100 درصدی فرودگاه الحدیده توسط نیروهای یمنی خاطرنشان کرده، حمله ائتلاف سعودی...

استقرار بیش از نیم میلیون ناظر انتخاباتی در ترکیه شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین / اپوزیسیون ترکیه که امیدوار است بتواند به نفوذ و تسلط 16 ساله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پایان دهد، گفته که تغییرات اخیر در قوانین انتخاباتی و اتهام تقلب در رفراندوم سال گذشته باعث بروز نگرانی‌هایی درباره عادلانه برگزار نشدن انتخابات روز یکشنبه شده است. این احزاب به همراهی...

رسانه ترکیه‌ای درباره تحویل اولین جت جنگنده اف 35 آمریکا به آنکارا خبر داد شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /رسانه ترکیه‌ای در گزارشی درباره تحویل اولین جت جنگنده اف ۳۵ آمریکا به آنکارا خبر داده که ترکیه درصدد در اختیار گرفتن 100 جنگنده اف 35 است. خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد: «ترکیه روز پنجشنبه اولین جت جنگنده اف ۳۵ خود را در مراسمی در فورث وُرث تگزاس تحویل گرفت». بنا...

به دنبال توقف درگیری‌های الحدیده هستیم خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن پنجشنبه بیانیه‌ای را صادر و در آن از همه طرف‌های درگیر در یمن خواست که برای حفظ جان غیرنظامیان تلاش کنند. او تصریح کرد: اولویت ما این است که به رایزنی‌های خود با طرف‌های درگیر برای جلوگیری از جنگ و خونریزی‌های بیشتر...

نخستین درگیری ارتش سوریه با نظامیان آمریکا در شرق حمص خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، منابع خبری از درگیری ارتش سوریه با نیروهای آمریکایی در ریف شرقی استان حمص خبر دادند. یک منبع میدانی وابسته به ارتش سوریه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که 3 خودروی زرهی آمریکا در حال حرکت به سمت یکی از ایست‌وبازرسیهای ارتش در منطقه «الهلبه» واقع در جنوب شرق تدمر بودند. وی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده