تعداد بازدید: ۲۴
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۲ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۲۲
شیخ نعیم قاسم: تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است
العالم - لبنان "شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اعلام اینکه تنها راه پس گرفتن فلسطین مقاومت است بر قویتر بودن اراده ملت‌ها در برابر قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرد. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین امین و پاک نبوده است نعیم قاسم در مراسم تجلیل از اساتید بازنشسته در جنوب بیروت گفت: امروز ما شاهد صحنه‌ای هستیم که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در منطقه و جهان به‌وجود آورده است.
ترامپ با اعلام اینکه قدس را به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد برخی را غافلگیر کرد اما این موضوع برای ما غافلگیر کننده نبود بلکه خدا را بسیار شکر کردیم نقابی که باعث فریب بسیاری از این افراد شده بود کنار زده شد و آنها حقیقت را مشاهده کردند. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین، امین و پاک نبوده است و فلسطین از نظر آنها همواره دو شهرک بوده است؛ یکی در غزه و دیگری در کرانه باختری، آنها به بازگشت آوارگان فلسطینی یا قدس هیچ اهمیتی نمی‌دهند.
آنها در واقع هیچ آینده‌ای برای فلسطین قائل نیستند. آنها فقط برای اسرائیل موجودیت قائل هستند و فلسطین در نظرشان متشکل از چند روستا و مزرعه است. وی گفت: حل‌وفصل مسئله فلسطین از نظر آمریکا به‌معنای آن است که هرچه اسرائیل می‌خواهد به آن برسد و فلسطینی‌ها برای عقب‌نشینی از مواضع‌شان تحت فشار قرار گیرند.
آمریکا یک بار مدعی شده است که پاکدست است و بر گفتگو کنندگان فشار وارد نمی‌سازد، اما وقتی دور میز مذاکره می‌نشینند همه اهرم‌ها در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد زیرا اشغالگر است. فلسطینی‌ها هیچ چیزی در اختیار ندارند زیرا مظلوم هستند. اما آمریکا می‌گوید اگر آنها درخصوص موضوعی توافق کنند ما حضور خواهیم داشت، توافق بر سر چه‌چیز؟ گفت‌وگوهای صلح در واقع گفت‌وگو برای تسلیم‌شدن است شیخ نعیم قاسم افزود: اسرائیل هیچ‌گونه عقب‌نشینی نخواهد داشت و فلسطینی‌ها دیگر چیزی ندارند که به اسرائیل بدهند.
بنابر این گفتگوها فقط برای آن است که فلسطینی‌ها توافقنامه اعطای داشته‌هایشان به اسرائیل را امضا کنند تا اسرائیل پیروز این میدان باشد. ما بارها و بارها گفته‌ایم که این گفتگوها بیهوده است. این گفتگوها فلسطین را باز نخواهد گرداند. این گفتگوها که به‌دروغ گفتگو برای صلح نامیده می‌شود در واقع گفتگو برای تسلیم شدن است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است وی تأکید کرد: آنچه آمریکا و جامعه بین المللی می‌خواهد تثبیت رژیم اسرائیل و زیان فلسطینی‌ها است. آنها به ما می‌گفتند، "شما اغراق می‌کنید" و الحمدلله امروز ترامپ این موضوع را علناً بیان کرد و نشان داد که به‌دنبال چه‌چیزی است.
آیا این اقدام بدون نقشه بوده است؟ ترامپ اکنون به‌دنبال چیست؟ ترامپ با اعلام اینکه قدس را پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد می‌خواهد واکنش‌ها را بسنجد. وی اگر موفق شود و قدس را بدون هیچ اعتراض و انتفاضه و خسارتی در اختیار بگیرد برنده شده است و معامله قرن که از آن سخن می‌گفت شکل گرفته است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است شیخ نعیم قاسم افزود: این معامله شکل نخواهد گرفت، کما اینکه قدس نیز به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اعلام نخواهد شد، زیرا قدس پایتخت فلسطین بوده و خواهد بود. در روزهای آتی مشخص خواهد شد که قدس به صاحبان و محبان آن باز خواهد گشت.
اجماع جهانی در مخالفت با اقدام ترامپ صرف‌نظر از اهداف معترضان، نشانه حقانیت فلسطینی‌ها است، زیرا هر یک از معترضان در ارزیابی خود امور متفاوتی را مد نظر دارند. البته همه آنها بر یک مسئله اجماع دارند و آن نادرست بودن اقدام ترامپ است. این موضوع بیانگر دروغین بودن قانون بین المللی است. آمریکا و جامعه بین المللی از قوانین بین المللی برای تأمین منافع خود بهره‌برداری می‌کنند و هنگامی که به‌نفعشان نباشد در برابر آن سرکشی می‌کنند.
در واقع آنها فقط زمانی که قوانین بین المللی به‌نفعشان است به آن متوسل می‌شوند. مواضع ما ثابت کرد که تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است. ما تجربه قطعنامه 425 را پیشِ‌رو داریم که اسرائیل آن را بارها به‌سخره گرفته است. این قطعنامه در سال 1978 و در زمان اشغال بخشی از جنوب لبنان از سوی اسرائیل صادر شد.
این قطعنامه، خروج بی‌قید و شرط اسرائیل از این منطقه را تا پشت مرزهای بین المللی تصریح کرده است. اما این قطعنامه به‌مدت 22 سال یعنی تا سال 2000 معلق ماند... اسرائیل از اجرای این قطعنامه خودداری می‌کرد و آمریکا از اسرائیل پشتیبانی به‌عمل می‌آورد و شورای امنیت در خواب به‌سر می‌برد.
لبنان با سلاح مجاهدان و نه مذاکره سیاسی با اسرائیل آزاد شد وی در ادامه تأکید کرد: ما در آن زمان می‌گفتیم که قطعنامه 425 اسرائیل را از جنوب لبنان خارج نخواهد کرد بلکه مقاومت اسرائیل را بیرون خواهد راند. آنها به ما می‌گفتند "شما خرابکاری می‌کنید زیرا امور سیاسی بهتر است و لبنان با مقبولیت و احترامی که دارد می‌تواند قطعنامه 425 را اجرا کند".
ما به آنها گفتیم "ما با شما بحثی نداریم. شما دیپلماسی‌تان را ادامه دهید اما ما به مقاومت ادامه خواهیم داد" و سرانجام مقاومت توانست جنوب لبنان را آزاد کند. حتی یک سطر یا یک کلمه از قطعنامه 425 اجرا نشد و مقاومت آن را زیر پای خود لگدمال کرد و این سرزمین با سلاح مجاهدان آزاد شد. این تجربه شایسته عمومیت یافتن است.
همه قطعنامه‌های بین المللی که از تجزیه فلسطین و اراضی 48 و 67 سخن گفته‌اند بی‌ارزش است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین، مقاومت است. اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شیخ نعیم قاسم گفت: کسانی که موجودیتشان به آمریکا و غرب وابسته است مزدوران موقتی هستند که روزی دوره خدمتشان به پایان خواهد رسید.
اما کسانی که به حق و ملت خود اتکا دارند جاوید خواهند بود و تا ابد بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. حتی اگر خودش به این هدف نرسد فرزندانش و خانواده‌اش و ملتی که میان آنها زندگی می‌کند بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. مقاومت موجب بیداری ملت‌های منطقه شد و برای آنها پیروزی و امید را به‌ارمغان آورد.
پیروزی مقاومت در برابر تروریست‌های اسرائیلی و تکفیری موجب تغییر معادله در منطقه خواهد شد. طی روزهای آینده ثابت خواهد شد که اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است.

کد خبر: 925262  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: العالم فارسی
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای بين‌الملل

دشمن با محصولات تراریخته ترور بیولوژیک را جایگزین عملیات انتحاری کرده است العالم فارسی  ۵ دقیقه پیش

العالم-ایران/سیاسی  امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در همایش دفاع مقدس در شهرستان گلپایگان، با بیان این‌که «دشمن لباس دوست بر تن کرده و می‌گوید آمده‌ام که با هم عکس یادگاری بگیریم و قهوه بخوریم»  ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ٥٧ برای آمریکایی...

بنگلادش خواستار فشار بر میانمار برای اجازه بازگشت آوارگان روهینگیا شد شبکه ایران  ۶ دقیقه پیش

نخست وزیر بنگلادش با بیان اینکه میانمار اجازه بازگشت آوارگان روهینگیا را نمی‌دهد از جامعه بین‌المللی خواست که با فشار آوردن بر حکومت میانمار شرایط بازگشت این آوارگان را فراهم کنند. شیخ حسینه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفت «من صد و شصت میلیون نفر در کشورم دارم، نمی‌توانم...

مادورو: تحریم های آمریکا بی فایده است شبکه ایران  ۶ دقیقه پیش

 رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته تحریم های جدید آمریکا علیه همسرش و چند مقام ونزوئلایی را غیرقانونی و اقدامی بی فایده توصیف کرد. وی افزود: تحریم های آمریکا نشان می دهد ما در مسیر درستی قرار داریم. این تحریم ها نشان دهنده توهین واشنگتن به مقامات و جایگاه آنهاست. همسر مادورو تحریم شد وزارت خزانه...

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ جهنم سوزان کارگران ایلنا  ۱ ساعت پیش

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ جهنم سوزان کارگرانبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، یک پیمانکار که در ساخت استادیوم مسقف برای جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر فعالیت دارد حقوق کارگرانش را نداده و آنها را در کیلومترها دور از خانه سرگردان رها کرده است. این گزارش را عفو بین‌الملل امروز -چهارشنبه- منتشر کرد.   «مرکوری منا»،...

از مکانیزم دور زدن تحریم‌های ایران توسط اروپا مایوس شدیم ایلنا  ۱ ساعت پیش

از مکانیزم دور زدن تحریم‌های ایران توسط اروپا مایوس شدیمبه گزارش ایلنا به نقل از «رویترز»، «مایک پومپئو» وزیر خارجه آمریکا روز گذشته -سه‌شنبه- در کنفرانسی طرح اتحادیه اروپا برای ایجاد یک سازوکار ویژه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا را مورد انتقاد قرار داد. وی گفت: طرح کشورهای اروپایی برای دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا...

دولت هند دستور توقف واردات نفت ایران را صادر نکرده است تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اکثر پالایشگاه های هندی در آستانه اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، واردات نفت خام را کاهش داده اند، یک منبع آگاه دولت هند تاکید کرد: دولت دهلی نو به پالایشگاه ها نگفته است تا واردات نفت خام از ایران را متوقف نمایند.وی افزود: ما روابط...

آمریکا و پاکستان؛ 2 کارت اشرف غنی برای بازی در انتخابات آینده افغانستان تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عیسی خان ایوبی» کارشناس مسایل سیاسی در افغانستان در یادداشتی در «الجزیره» نوشت: در حالی که وضعیت سیاسی و امنیتی در افغانستان به شکل فزاینده‌ای برای «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان دشوارتر می‌شود غنی تنها دو کارت...

واشنگتن تحریم‌های جدید علیه ونزوئلا اعمال کرد/مادورو: تحریم‌های آمریکا "بزدلانه" است آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : این اقدام شش تن از مقامات ارشد و نزدیک نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا را تحریم می‌کند که شامل دلسی رودریگز، معاون رئیس‌جمهور و ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع ونزوئلا می‌باشد و همچنین یک جت شخصی ۲۰ میلیون دلاری را که گفته می‌شود متعلق به یکی از مقامات ارشد این کشور است، مصادره کرد.به...

زیباترین تصویر از مذاکرات دو کره شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایران آنلاین به نقل از آواکس، این پله ها در شهر سئول کره حنوبی قرار داشته و خبر از اتحادی یکپارچه و روابط صمیمی دو کشور پس از بیش از 80 سال دارد. روابط کره شمالی و کره جنوبی توافقی که شامل روابط دیپلماتیک، مذاکرات هسته ای و روابط حسنه  با واشنگتن دارد. روابط دیپلماتیک نشست مذاکرات --- ...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده