تعداد بازدید: ۱۲
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۲ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۲۲
شیخ نعیم قاسم: تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است
العالم - لبنان "شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اعلام اینکه تنها راه پس گرفتن فلسطین مقاومت است بر قویتر بودن اراده ملت‌ها در برابر قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرد. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین امین و پاک نبوده است نعیم قاسم در مراسم تجلیل از اساتید بازنشسته در جنوب بیروت گفت: امروز ما شاهد صحنه‌ای هستیم که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در منطقه و جهان به‌وجود آورده است.
ترامپ با اعلام اینکه قدس را به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد برخی را غافلگیر کرد اما این موضوع برای ما غافلگیر کننده نبود بلکه خدا را بسیار شکر کردیم نقابی که باعث فریب بسیاری از این افراد شده بود کنار زده شد و آنها حقیقت را مشاهده کردند. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین، امین و پاک نبوده است و فلسطین از نظر آنها همواره دو شهرک بوده است؛ یکی در غزه و دیگری در کرانه باختری، آنها به بازگشت آوارگان فلسطینی یا قدس هیچ اهمیتی نمی‌دهند.
آنها در واقع هیچ آینده‌ای برای فلسطین قائل نیستند. آنها فقط برای اسرائیل موجودیت قائل هستند و فلسطین در نظرشان متشکل از چند روستا و مزرعه است. وی گفت: حل‌وفصل مسئله فلسطین از نظر آمریکا به‌معنای آن است که هرچه اسرائیل می‌خواهد به آن برسد و فلسطینی‌ها برای عقب‌نشینی از مواضع‌شان تحت فشار قرار گیرند.
آمریکا یک بار مدعی شده است که پاکدست است و بر گفتگو کنندگان فشار وارد نمی‌سازد، اما وقتی دور میز مذاکره می‌نشینند همه اهرم‌ها در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد زیرا اشغالگر است. فلسطینی‌ها هیچ چیزی در اختیار ندارند زیرا مظلوم هستند. اما آمریکا می‌گوید اگر آنها درخصوص موضوعی توافق کنند ما حضور خواهیم داشت، توافق بر سر چه‌چیز؟ گفت‌وگوهای صلح در واقع گفت‌وگو برای تسلیم‌شدن است شیخ نعیم قاسم افزود: اسرائیل هیچ‌گونه عقب‌نشینی نخواهد داشت و فلسطینی‌ها دیگر چیزی ندارند که به اسرائیل بدهند.
بنابر این گفتگوها فقط برای آن است که فلسطینی‌ها توافقنامه اعطای داشته‌هایشان به اسرائیل را امضا کنند تا اسرائیل پیروز این میدان باشد. ما بارها و بارها گفته‌ایم که این گفتگوها بیهوده است. این گفتگوها فلسطین را باز نخواهد گرداند. این گفتگوها که به‌دروغ گفتگو برای صلح نامیده می‌شود در واقع گفتگو برای تسلیم شدن است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است وی تأکید کرد: آنچه آمریکا و جامعه بین المللی می‌خواهد تثبیت رژیم اسرائیل و زیان فلسطینی‌ها است. آنها به ما می‌گفتند، "شما اغراق می‌کنید" و الحمدلله امروز ترامپ این موضوع را علناً بیان کرد و نشان داد که به‌دنبال چه‌چیزی است.
آیا این اقدام بدون نقشه بوده است؟ ترامپ اکنون به‌دنبال چیست؟ ترامپ با اعلام اینکه قدس را پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد می‌خواهد واکنش‌ها را بسنجد. وی اگر موفق شود و قدس را بدون هیچ اعتراض و انتفاضه و خسارتی در اختیار بگیرد برنده شده است و معامله قرن که از آن سخن می‌گفت شکل گرفته است.
معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است شیخ نعیم قاسم افزود: این معامله شکل نخواهد گرفت، کما اینکه قدس نیز به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اعلام نخواهد شد، زیرا قدس پایتخت فلسطین بوده و خواهد بود. در روزهای آتی مشخص خواهد شد که قدس به صاحبان و محبان آن باز خواهد گشت.
اجماع جهانی در مخالفت با اقدام ترامپ صرف‌نظر از اهداف معترضان، نشانه حقانیت فلسطینی‌ها است، زیرا هر یک از معترضان در ارزیابی خود امور متفاوتی را مد نظر دارند. البته همه آنها بر یک مسئله اجماع دارند و آن نادرست بودن اقدام ترامپ است. این موضوع بیانگر دروغین بودن قانون بین المللی است. آمریکا و جامعه بین المللی از قوانین بین المللی برای تأمین منافع خود بهره‌برداری می‌کنند و هنگامی که به‌نفعشان نباشد در برابر آن سرکشی می‌کنند.
در واقع آنها فقط زمانی که قوانین بین المللی به‌نفعشان است به آن متوسل می‌شوند. مواضع ما ثابت کرد که تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است. ما تجربه قطعنامه 425 را پیشِ‌رو داریم که اسرائیل آن را بارها به‌سخره گرفته است. این قطعنامه در سال 1978 و در زمان اشغال بخشی از جنوب لبنان از سوی اسرائیل صادر شد.
این قطعنامه، خروج بی‌قید و شرط اسرائیل از این منطقه را تا پشت مرزهای بین المللی تصریح کرده است. اما این قطعنامه به‌مدت 22 سال یعنی تا سال 2000 معلق ماند... اسرائیل از اجرای این قطعنامه خودداری می‌کرد و آمریکا از اسرائیل پشتیبانی به‌عمل می‌آورد و شورای امنیت در خواب به‌سر می‌برد.
لبنان با سلاح مجاهدان و نه مذاکره سیاسی با اسرائیل آزاد شد وی در ادامه تأکید کرد: ما در آن زمان می‌گفتیم که قطعنامه 425 اسرائیل را از جنوب لبنان خارج نخواهد کرد بلکه مقاومت اسرائیل را بیرون خواهد راند. آنها به ما می‌گفتند "شما خرابکاری می‌کنید زیرا امور سیاسی بهتر است و لبنان با مقبولیت و احترامی که دارد می‌تواند قطعنامه 425 را اجرا کند".
ما به آنها گفتیم "ما با شما بحثی نداریم. شما دیپلماسی‌تان را ادامه دهید اما ما به مقاومت ادامه خواهیم داد" و سرانجام مقاومت توانست جنوب لبنان را آزاد کند. حتی یک سطر یا یک کلمه از قطعنامه 425 اجرا نشد و مقاومت آن را زیر پای خود لگدمال کرد و این سرزمین با سلاح مجاهدان آزاد شد. این تجربه شایسته عمومیت یافتن است.
همه قطعنامه‌های بین المللی که از تجزیه فلسطین و اراضی 48 و 67 سخن گفته‌اند بی‌ارزش است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین، مقاومت است. اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شیخ نعیم قاسم گفت: کسانی که موجودیتشان به آمریکا و غرب وابسته است مزدوران موقتی هستند که روزی دوره خدمتشان به پایان خواهد رسید.
اما کسانی که به حق و ملت خود اتکا دارند جاوید خواهند بود و تا ابد بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. حتی اگر خودش به این هدف نرسد فرزندانش و خانواده‌اش و ملتی که میان آنها زندگی می‌کند بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. مقاومت موجب بیداری ملت‌های منطقه شد و برای آنها پیروزی و امید را به‌ارمغان آورد.
پیروزی مقاومت در برابر تروریست‌های اسرائیلی و تکفیری موجب تغییر معادله در منطقه خواهد شد. طی روزهای آینده ثابت خواهد شد که اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است.

کد خبر: 925262  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: العالم فارسی
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای بين‌الملل

هلاکت 5 نظامی سعودی به ضرب گلوله تک‌تیراندازان یمنی تسنیم  ۳۷ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه عملیات خود با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، 5 نظامی سعودی را در جیزان و یک نظامی سعودی را در پایگاه نظامی "الحسکول" به هلاکت رساندند.نیروهای یمنی همچنین مراکز تجمع نظامیان...

آیا برجام با حمایت‌های صرف اتحادیه اروپا، توانایی تامین انتظارات ایران را دارد؟ تسنیم  ۳۸ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هشدار اخیر سید عباس عراقچی معاون کار آزموده وزارت امور خارجه کشورمان مبنی بر اینکه در صورت خروج ترامپ از برجام، ایران نیز از آن خارج می‌شود، پس از این هشدار ایشان مبنی بر اینکه در صورت عدم بهره مندی ایران از منافع پیش بینی شده برجام، دلیلی بر...

واشنگتن باید در سیاست فروش سلاح تجدیدنظر کند جام نیوز  ۴۲ دقیقه پیش

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، کریستوفر پریبل در نوشتاری در این نشریه آمریکایی افزود: در زمان خدمت کوتاه من در منطقه خاورمیانه بر روی ناو 'یو اس اس تیکوندروگا'، برای آمادگی در صورت استفاده صدام حسین (دیکتاتور وقت عراق) از تسلیحات شیمیایی علیه ناوگان دریایی آمریکا، تمرین ماسک گذاری (ضد حمله...

شمار قابل توجه کارگران فقیر در کشورهای اروپایی جام نیوز  ۴۲ دقیقه پیش

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، به نقل از پایگاه ایتالیایی زبان «اونیوز»، تعداد قابل توجهی از کارگران در برخی از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در فقر بسر می‌برند. شمار زیادی از شهروندان ساکن در اتحادیه اروپا در شرایط بد اقتصادی بسر می‌برند چرا که به طور تمام وقت کار می‌کنند...

رئیس پیشین سیا: ترامپ در زباله‌دان تاریخ دفن خواهد شد العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم-آمریکا به گزارش سی ان ان، «جان برنان» رئیس پیشین سازمان سیا این پیام را پس از آن منتشر کرد که رئیس جمهور آمریکا، اندرو مک‌کیب، معاون اف بی آی، پلیس آمریکا را دو روز پیش از بازنشستگی اخراج کرد. معاون پیشین اف بی آی گفت که اخراجش به عنوان بخشی از جنگ جاری...

ضرب الاجل کرملین به دیپلمات‌های انگلیسی | ۷ روزه روسیه را ترک کنید همشهری آنلاین  ۲ ساعت پیش

ضرب الاجل کرملین به دیپلمات‌های انگلیسی | ۷ روزه روسیه را ترک کنید ضرب الاجل کرملین به دیپلمات‌های انگلیسی | ۷ روزه روسیه را ترک کنید جهان > روسیه‌ و قفقاز - همشهری آنلاین:وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به اقدام لندن، با تعیین ضرب الاجل یک هفته‌ای از ۲۳ دیپلمات انگلیسی خواست خاک روسیه را...

خروج 17 هزارغیرنظامی از غوطه با چتر امن ارتش سوریه روزنامه جوان  ۳ ساعت پیش

رسانه‌های غربی همان داستان تکراری حلب را درباره غوطه شرقی تکرار می‌کنند و مدام از قتل عام ساکنین این منطقه به دست دولت سوریه حرف می‌زنند اما واقعیت‌های روی زمین همانند حلب نشان می‌دهد که ساکنین مناطق تحت کنترل تروریست‌‌‌ها از اینکه دوباره زیر چتر امنیت ارتش کشورشان...

بدبینی نخبگان سیاسی عراق به سفر بن‌سلمان به این کشور روزنامه جوان  ۳ ساعت پیش

در پی درز اخبار مربوط به اینکه محمد بن‌سلمان ولیعهد سعودی اواخر ماه جاری میلادی عازم بغداد خواهد شد، فراکسیون‌های شیعه پارلمان عراق با توجه به عملکرد عربستان در حمایت از تروریسم وهابی، مواضع بدبینانه‌ای اتخاذ و سفر ولیعهد سعودی را به لزوم قطع کمک‌های عربستان از تروریست‌‌‌ها...

مردم آمریکا می‌دانند چه کسی شرافتمند است ایلنا  ۳ ساعت پیش

مردم آمریکا می‌دانند چه کسی شرافتمند استبه گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «جیمز کومی» مدیر سابق اف‌بی‌آی در واکنش به سخنان «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا درباره برکناری «اندرو مک کیب» معاون سابق اف‌بی‌آی، گفت که مردم آمریکا می‌توانند تشخیص دهند چه کسی شرافتمند...

کشته شدن دست‌کم ۱۶ پناهجو در دریای اژه ایلنا  ۳ ساعت پیش

کشته شدن دست‌کم ۱۶ پناهجو در دریای اژهبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، واژگونی کشتی حامل پناهجویان در دریای اژه و در سواحل یونان به کشته شدن ۱۶ تن از جمله ۶ کودک انجامید. این مرگبارترین حادثه برای پناهجویان از زمان امضای توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا برای کنترل مهاجرت پناهجویان به اروپا، بوده است. گفته می‌شود ۳ نفر نیز...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده