تعداد بازدید: ۳۴
تاريخ انتشار: جمعه،۸ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۲۴
افتتاح ۳۴ نمایشگاه تجسمی/ از نقاشی و عکاسی تا طراحی، نگارگری و نقش برجسته
به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، افتتاح نمایشگاه‌های تجسمی معمولاً روزهای جمعه انجام می‌شود و مردم پایتخت با حضور در گالری‌ها و نگارخانه‌ها از آثار هنرمندان دیدن می‌کنند. این جمعه هم مستثنی نیست و بیش از 30 نمایشگاه در سطح شهر تهران افتتاح می‌شود.در ادامه جزئیات برنامه گالری‌ها را به ترتیب حروف الفبا مرور می‌کنیم.
 آتبین: نمایشگاه نقاشی الهام قبادی و مرضیه شعبانی با عنوان «شهر موهوم» تا 19 دی ماه برپا است. این گالری در خیابان ولی‌عصر(عج) قبل از چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد پلاک 42 قرار دارد.آریا: نقاشی‌های امیر کبیرنژاد با عنوان «ای درخت معرفت» تا 22 دی ماه در این گالری به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از سه راه دکتر بهشتی، کوی زرین، پلاک 10 برقرار است.
آرگو: چیدمان تعاملی واقعیت - مجازی با عنوان «جایی دیگر» اثر هنرمندان کره‌ای و فرانسوی تا 20 بهمن‌ماه در این گالری به نشانی خیابان فردوسی، خیابان تقوی، کوچه بهداشت، پلاک 6 به نمایش درمی‌آید.آیریک: نمایشگاه گروهی نقاشان معاصر تا 14 دی در این گالری به نشانی اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نبش وفا آذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه 3، واحد 102 برپا است.
آشیان نقش و مهر: نمایشگاه نقاشی آلیس ورشو با عنوان «آینه» تا 13 دی‌ماه برگزار می‌شود. این گالری به نشانی خیابان بخارست، خیابان هیجدهم، بن بست گل محمدی، شماره چهار پذیرای علاقمندان به هنر است.احسان: نمایشگاه نقاشی سالانه این گالری با عنوان «یک در یک» تا 13 دی ماه به نشانی اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره 22 برگزار می‌شود.
امکان: نمایشگاه نقاشی ندا زارع تا 18 دی ماه در این گالری به نشانی هفت تیر، کوچه آقا محمدی پلاک 77 برقرار است.الهه: نمایشگاه دوخت‌های نگار مالک اشتر تا 18 دی ماه در گالری الهه به نشانی خیابان آفریقا، انتهای خیابان گلفام، سمت راست، بن بست امینی، پلاک 3 قرار دارد.ایده پارسی: این گالری تا 13 دی میزبان نقاشی‌های 25 هنرمند با عنوان «سنت- مدرنیته» است.
ایده پارسی در خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک 28 قرار دارد.پروژه‌های آران: نمایشگاه آثار بهار صمدی و نوید سلاجقه تا 15 دی ماه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند به نشانی خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر، پلاک 5، ورودی حیاط مراجعه کنند.
چهار: نمایشگاه عکس مژگان رزاقی با عنوان «اثیر» تا 18 دی‌ در نگارخانه تازه‌تأسیس چهار واقع در شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، کوچه اشراقی، شماره 4 برپا است.دنا: نمایشگاه گروهی عکس و شعر با عنوان «همروایی» در گالری دنا برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا 18 دی ‌ماه به گالری دنا در خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک4، طبقه 2 مراجعه کنند.
زرنا: نمایشگاه گروهی حجم و نقش برجسته با گردآوری زهرا رسول‌زاده تا 13 دی در این گالری به نشانی خیابان شهرارا، خیابان 13، پلاک 12، طبقه دوم برگزار می‌شود.زمان هنر: نمایشگاه نقاشی شیلان قاضی با عنوان «نگرش از بالا به پایین» تا 13 دی ماه به نشانی زعفرانیه، آصف، کوچه پرویز وهابى (نشاط)، پلاک 14 برگزار می‌شود.
سلام: نمایش سردرهای سینما از از دهه چهل تا دهه هشتاد به همت علی بختیاری، همزمان با برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه سرو نقره‌ای تا 2 بهمن برگزار می‌شود. این گالری به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی خیابان فیاضی( فرشته)، مجتمع سام سنتر طبقه 1- قرار دارد.سیحون: طراحی‌های کامبیز درم‌بخش با عنوان «انرژی مثبت» تا 20 دی ماه به نشانی خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاک 1 نمایش داده می‌شود.
شکوه: آثار نقاشی سپیده یاری با عنوان «گذر در خیال دوردست» به نمایش در می‌آید. علاقه‌مندان می‌توانند تا 13 دی ماه برای تماشای این آثار به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 مراجعه کنند.شیرین: نمایشگاه نقاشی هونیا عباسی با عنوان «سایلنت» تا 13 دی‌ماه در گالری شیرین به نشانی کریم‌خان زند، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، پلاک 5 برگزار می‌شود.
شلمان: نمایشگاه گروهی عکس تهران با آثار 26 هنرمند برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا 13 دی‌ماه به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 مراجعه کنند.صبا: نمایشگاه «باغ ایرانی» با آثاری از هنرمندان نقاش آبرنگ ایران برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان تا 14 دی ماه می‌توانند به نشانی خیابان ولی عصر(عج) نرسیده به خیابان طالقانی شماره 1550 فرهنگستان هنر مراجعه کنند.فردا: نمایشگاه «گل‌های روسری مادرم» شامل آثار نقاشی‌خط ستاره طباطبایی‌قانع تا 14 دی ماه در گالری فردا به نمایش در می‌آید. این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 22، طبقه دوم قرار دارد.
گلستان: نمایشگاه عکس‌های مهدی گوران سوادکوهی تا 13 دی ماه در گالری گلستان به آدرس دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره 34 برگزار می‌شود.گویا: «سماع مولانا» از دید بابک برزویه هنرمند عکاس با همراهی آثار خوشنویسى اسرافیل شیرچى در قالب چهل اثر تا بیستم دی در خانه فرهنگ و هنر گویا واقع در خیابان کریمخان زند، روروی ایرانشر، پلاک 91 به نمایش در مى‌آید.
  مریم فصیحی هرندی: نمایشگاه نقاشی علی گلستانه با عنوان «گل یاس بنفش 1396»  تا 27 دی ماه به نشانی دروس، خیابان وارسته،کوچه مشایخی، پلاک 11 برگزار می‌شود.مژده: نمایشگاه نقاشی سپیده مشایخی با عنوان «سرمستی» تا 15 دی ماه به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، پلاک27، زنگ یک برگزار می‌شود.
مینا: بیش از 35 تابلوی نقاشی با عنوان «جنون گیاهی» اثر علیرضا قوجاری، تا سیزدهم دی در گالری مینا واقع در خیابان پاسداران، گلستان دو، پلاک 20، به نمایش در می‌آید.مهر مریم: نمایشگاه آثار مهرداد شیخان و مریم تعویقی 8 تا 13 دی ماه در بلوار قیطریه، نبش کوچه شب تاب، پلاک 1 واحد 10 طبقه سوم گالری مهر مریم برپا می‌شود.
نقش‌جهان: نمایشگاه نگارگری پارمیس مظفری کاکاوند تا 13 دی ماه برگزار می‌شود. نگارخانه نقش جهان در آدرس نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی2، پلاک9 قرار دارد.نک: نمایشگاه «یادداشت 1» شامل آثار نگار قیامت، سمانه مطلبی و امیر امیری تا 26 دی ماه برگزار می‌شود.
این گالری در بزرگراه مدرس شمال، خیابان ظفر،خیابان تخارستان، انتهای نیل، کوچه سینا، پلاک 7 قرار دارد.نگر: نمایشگاه نقاشی حوری نعیمی با عنوان «لطفا ماسک‌هایتان را بردارید» تا 13 دی‌ماه در نگارخانه نگر واقع در قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارارم، پلاک 33، زنگ سوم برگزار می‌شود.
نیاوران: نمایشگاه آثار علی فرامرزی با عنوان «بعد چهارم» تا 18 دی‌ماه در فرهنگسرای نیاوران برپا است. علاقه‌مندان می‌توانند به آدرس خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.هپتا: نمایشگاه نقاشی با عنوان «صورت‌ها» با آثاری از ساوالان جماعتی، پرستو حقی، احمد مرادی، فرهاد مفوز، رضا عربگری و مسعود فیضی تا 13 دی ماه برگزار می‌شود.
این گالری در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه، زنگ اول واقع است.هفت ثمر: نمایشگاه نقاشی محمدرضا فیروزه‌ای تا 13 دی ماه در این گالری واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 برپا می‌شود.هور: نمایشگاه طراحی و نقاشی منوچهر صفرزاده تا 29 دی ماه در این گالری واقع در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره 12 قرار دارد.
 

کد خبر: 945449  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

ترتیل صفحه ۳۸۳ قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

خبرگزاری فارس- گروه فعالیت‌های قرآنی: امام علی(ع) فرمودند: «بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی‌کند؛ وهدایت‌گری است که گمراه نمی‌سازد و سخن‌گویی است که دروغ نمی‌گوید». (نهج‌البلاغه، خطبه 176) در ادامه ترتیل آیات 64 تا 76 سوره مبارکه «نمل» واقع در صفحه ۳۸۳ قرآن کریم با صدای استاد شهریار پرهیزکار...

تعجب رسانه اروپایی از شکوه نماز عید مسلمانان در حاشیه جام جهانی/ صفوف فشرده، تنوع ملیت/ حضور... جام نیوز  ۲ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، صبح جمعه ۶ عبادتگاه و ۳۹ محل تعیین شده برای برگزاری مراسم نیایش و جشن عیدفطر در شهر مسکو شاهد حضور بیش از ۱۰ هزار مسلمان بود.   همچنین در مسجد جامع این شهر نیز ۱۰۰ هزار مسلمان در صفوفی به هم فشرده نماز عیدفطر را برگزار کردند. در مجموع در سراسر روسیه ۲۰ میلیون...

دوست داشتم پسرم پاسپورت ایرانی داشته باشد جام نیوز  ۵ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، در چند سال اخیر بسیاری از هنرمندان برای تولد فرزندشان به کشور های خارجی سفر کرده تا فرزند خود را در آن کشور به دنیا بیاورند که از جمله این هنرمندان می توان از خانم افشار نام برد.   بعد از اینکه مهناز افشار خبربارداری خود را اعلام کرد شایعاتی مبنی بر اینکه او می خواهد فرزندش...

فیلمبرداری آخرین سکانس «سریک» سردار آزمون در جام جهانی آفتاب نیوز  ۵ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : این مستند به زندگی "سریک" اسب مسابقه سردار آزمون می‌پردازد و به موازات آن زندگی صاحب سرشناسش را به تصویر می‌کشد.قرار است این فیلم بعد از پایان جام جهانی در گروه هنر و تجربه اکران شود.به گزارش روابط عمومی فیلم، عوامل مستند بلند «سریک» عبارتند از تهیه‌کننده و کارگردان: بهاره افشاری،...

فراخوان هفدهمین دوره جایزه صادق هدایت شبکه ایران  ۵ ساعت پیش

ایران آنلاین /  در فراخوانی که از سوی دفتر هدایت منتشر شده شرایط شرکت در این رقابت ادبی به شرح زیر اعلام شده است: _ هر نویسنده می‌تواند فقط یک داستان کوتاه منتشرنشده خود را برای شرکت در مسابقه ارسال کند. _ داستان ارسالی نباید از هزار کلمه کمتر و از چهارهزار کلمه بیشتر باشد و به ۲ روش قابل...

فیلمبرداری آخرین سکانس مستند زندگی سردار آزمون در جام جهانی شبکه ایران  ۵ ساعت پیش

ایران آنلاین /  این مستند به زندگی "سریک" اسب مسابقه سردار آزمون می‌پردازد و به موازات آن زندگی صاحب سرشناسش را به تصویر می‌کشد. طبق اعلام روابط عمومی این فیلم، قرار است این فیلم بعد از پایان جام جهانی در گروه هنر و تجربه اکران شود. عوامل مستند بلند «سریک» عبارتند...

مدیرعامل سابق همشهری: شکایتم از عضو شورای شهر به دلیل نشر اکاذیب بوده است خبرگزاری فارس  ۶ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس ، یک عضو شورای شهر با انتشار توئیت و تصویر احضارنامه دادسرای فرهنگ و رسانه مدعی شد که در پی اعلام تحقیق و تفحص از موسسه همشهری، مدیرعامل سابق همشهری از وی شکایت کرده است، در همین رابطه خبرنگار ما با مهدی ذاکری، مدیرعامل سابق موسسه همشهری تماس گرفت و صحت و سقم موضوع را جویا شد.ذاکری...

جام جهانی فوتبال با گربه، خوک و اختاپوس پیشگو و قفل عشاق +عکس جام نیوز  ۶ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، خرافات و اشکال آن در مناطق مختلف جهان همچنان وجود دارد.   اما آنچه شگفت آور است بروز آن در کشورهایی است که خود را پیشرفته می دانند و دیگران را متهم به زندگی در خرافات می کنند.     گربه ای که گفته می شود بازی ایران و مراکش را پیش بینی کرده بود     چند سال...

شهاب حسینی و لیلا حاتمی میهمان خانه‌ها می‌شوند شبکه ایران  ۷ ساعت پیش

ایران آنلاین /  در جلسه اخیر شورای پروانه نمایش خانگی که با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد، با عرضه قسمت هفتم سریال‌ «ساخت ایران فصل 2» به تهیه کنندگی مشترک منصورسهراب‌پور و سیدامیر پروین حسینی و کارگردانی برزو نیک‌نژاد، قسمت سی و یکم سریال «گلشیفته» به تهیه‌کنندگی...

انصراف پرتغالی‌ها، حضور ایرانی‌ها و اسپانیایی‌ها روی صحنه شبکه ایران  ۷ ساعت پیش

ایران آنلاین / رویداد موسیقایی «شب‌های گروه بی»، دستخوش تغییراتی اجباری شد. در حالی که بلیت فروشی این رویداد با حضور شهرام ناظری و گروه لیان از ایران، کمانه از پرتغال و خوزه لوئیس مونتون از اسپانیا، چند روز پیش آغاز شده بود، حالا گروه پرتغالی در اقدامی عجیب و غیر حرفه‌ای اعلام...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده