تعداد بازدید: ۴۶
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱۲ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۲۰
پیروانی: تراکتورسازی هم باید محروم شود/ گر حکم کنند که مست گیرند ...
به‌ گزارش ستاره ها به نقل از ‌ایسنا، افشین پیروانی درباره محرومیت پرسپولیس از حضور تماشاگرانش در یک دیدار خانگی به خاطر حواشی دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی، اظهار کرد: من نسبت به رای‌مان اعتراض می‌کنم. به قول آقا غلام برادرم "گر حکم کنند که مست گیرند، در شهر هر آن چه هست گیرند".
اگر ما تخلفی انجام داده‌ایم مطمئنا به خاطر تخلفاتی بوده که در تبریز رخ داده است. آن زمان هیچ واکنشی انجام نشد. روز جمعه هم طرفداران محترم تراکتورسازی مشکلاتی داشتند. مطمئنا هر کنشی یک واکنشی دارد. مطمئنا اگر ما مشکل داشتیم آنها هم داشتند. فوتبال ورزشی نیست که بخواهد این اتفاقات در آن رخ دهد. فوتبال به طرفدارش زنده است و طرفدار حق دارد که کری بخواند و از تیمش حمایت کند.
من هر گونه بی‌احترامی را رد می‌کنم. او افزود: اخلاق و احترام در محیطهای ورزشی یک اصل مهم است. ما ادعا داریم خانواده‌ها باید به ورزشگاه بیایند، من از هوادارانی که به ورزشگاه می‌آیند تقاضا می‌کنم مسائل را رعایت کنند. فرهنگسازی نیاز به آموزش دارد و با ۱۰ یا ۵۰ لیدر این مسائل درست نمی‌شود.
مدیر پرسپولیس درباره دلیل اعتراض به حکم دیدار این تیم مقابل تراکتورسازی، تصریح کرد: اگر محرومیتی برای ما در نظر گرفته شده است باید همان محرومیت نیز برای تیم تراکتورسازی در نظر گرفته شود. ما این بازی را بردیم ولی دوست داشتیم که این برد با محرومیت همراه نشود. مجموعه پرسپولیس تلاشش را می‌کند که بحث فرهنگی در ورزشگاه رعایت شود و مشکلی پیش نیاید.
اگر قرار است ما محروم شویم باید در قبال تیم تراکتورسازی هم عکس‌العمل خوبی رخ دهد. پیروانی درباره حمایت‌هایی که مسئولان آذربایجان از تراکتورسازی در ماجرای دیدار این تیم مقابل پرسپولیس انجام دادند، گفت‌: در حال‌ حاضر وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعیین بودجه کشور است و کارهای مهم‌تری دارند.
من به کسانی که از تیم فوتبال تراکتورسازی حمایت کرده‌اند می‌گویم که شاید نیمی از کسانی که در ورزشگاه آزادی حضور داشتند، آذری زبان بودند. در مجموعه ما هم آذری وجود دارد. فوتبال، ورزش جوانمردی است و نباید آن را یک مساله قومیتی کنیم. وظایف همه احترام گذاشتن به یکدیگر است. کری در فوتبال وجود دارد.
اگر دو گروه با هم مشکل دارند و شعار علیه هم دادند مطمئن باشند که آخر، همه ایرانی هستیم. تقاضای من این است که دوستان هر کسی وظایف خودش را انجام دهد، خصوصا کسانی که در فدراسیون فوتبال حضور  دارند پیش داوری نکنند. ما قبل از این که دیروز محروم شویم، از بدنه فدراسیون به ما می‌گفتند که محروم شده‌اید.
اجازه دهید کمیته‌ انضباطی به عنوان یک کمیته‌ مستقل تصمیم بگیرد. ما در این سه، چهار روز به خاطر فوتبال و طرفدارانمان سکوت کردیم اما دوستان هر روز یک بیانیه می‌دهند. باید از دید فوتبال این مساله را بررسی کنیم و مساله را قومیتی نکنیم. او افزود: همه ایرانی هستیم و باید به هویت ایرانی بپردازیم.
دوستان قبل از این که اظهار نظر کنند، کارشناسی فکر کنند. با استفاده از محیط ورزش و فوتبال موج سواری نکنند. چه بسا نمایندگان تهران هم در ارتباط باشند و مسائلی را مطرح کرده باشند. مدیر پرسپولیس ادامه داد: ما می‌دانیم که بحث ورزش با اتفاقات دیگر متفاوت است. اگر نمایندگان دو طرف بخواهند دخالت کنند، اتفاق قشنگی رخ نمی‌دهد.
به عنوان یک ایرانی می‌خواهم آرامش را حفظ کنند. اتفاقاتی در تبریز رخ داد. هادی نوروزی، علی پروین و ... بزرگان فوتبال ما هستند. چرا باید در تبریز به آن‌ها بی‌احترامی شود؟ کار طرفداران ما هم درست نبود اما هر کنشی یک واکنشی دارد. من هر دو طرف را رد می‌کنم ولی صحبت من این است که از دید فوتبالی نگاه کنیم و بحث را به حاشیه‌ای نکشیم.
سال جام‌جهانی است. دو تیم در آسیا حضور دارند و توقعات بالا است. ان‌شاءالله فوتبال ما پیشرفت کند چون برد در فوتبال، شور و نشاط در جامعه را به وجود می‌آورد. پیروانی درباره ادعای تراکتوری‌ها مبنی بر سر دادن شعار قومی و قبیله‌ای در حالی که برخی پرچم کشور بیگانه را به ورزشگاه می‌آورند، گفت: مطمئنا این افراد یکسری تماشاگرنما هستند و طرفداران تراکتورسازی آنها را قبول ندارند.
همان طور که ما افرادی را که شعار علیه تراکتورسازی دادند قبول نداریم. فوتبال ورزش جوانمردی است. شعار AFC و فیفا و باشگاه‌ها احترام گذاشتن به یکدیگر است. من می‌گویم اگر قرار است محرومیتی رخ دهد باید برای همه باشد. حالا که این اتفاق افتاده ان‌شاءالله برای آخرین بار باشد اما باید عاقلانه رفتار کنیم و پی در پی بیانیه ندهیم.
پرسپولیس باشگاه بزرگی است و تماشاگران بیشتری دارد و اگر می‌خواستیم بیانیه بدهیم که قشنگ نبود. خدا را شکر می‌کنم که این مساله به خیر و خوشی ختم شد. ما قهرمان هستیم و رنگ سرخ، رنگ شجاعت است. قطاری که راه می‌افتد به شیشه‌اش سنگ می‌زنند. برای پرسپولیس حواشی رخ می‌دهد. در حال حاضر هواداران ما محروم هستند.
آن‌ها همیشه از تیم ملی حمایت کردند. من افتخار می‌کنم که آن‌ها از ما حمایت می‌کنند. البته من این را می‌گویم که هیچکس در هیچ جا حق ندارد که به یک قومیت توهین کند. او درباره بیانیه‌های متعدد تراکتورسازی گفت: نباید پیش داوری کنند. ما دیروز با مدارک و فیلم به کمیته انضباطی رفتیم و از خودمان دفاع کردیم.
ما به رای کمیته انضباطی احترام می‌گذاریم ولی نسبت به این رای اعتراض می‌کنیم. آن‌ها هم حتما نسبت به اعتراض ما احترام می‌گذارند. اما نباید هیچ‌کس به خودش اجازه دهد که درباره پرسپولیس پیش داوری و اظهار نظر کند. دادن بیانیه فرار رو به جلو است. اگر قرار است ما محروم شویم،‌ آن‌ها هم باید محروم شوند.
حالا این بازی محروم بودند اما در بازی رفت که میزبان بودند و به بزرگان ما توهین کردند. باید یک مقدار فکورانه‌تر رفتار کنیم و فوتبال را سیاسی و قومی نکنیم. رنگ سرخ ما رنگ شجاعت است و با شجاعت، تراکتورسازی را بردیم. من یک آرزو دارم،‌ آن‌ هم برد تراکتورسازی در بازی آینده است. دلیل آن هم این است که ما هواداران زیادی هم در تبریز داریم.
بازی گذشت و هفته آینده دو تیم بازی مهمی دارند. طرفداران و بازیکنان به بازی آینده تمرکز کنند. مدیر پرسپولیس درباره یکسان نبودن حکم‌ها در کمیته انضباطی تصریح کرد: من این حرف را قبول دارم. ما و شما قبول داریم ولی یک نفر دیگر تصمیم می‌گیرد. آن‌ها باید جوابگو باشند و همه خلاف‌ها را یکسان ببینند.
متاسفانه یکی از لطمه‌هایی که پرسپولیس در جام حذفی خورد، فشردگی بازی بود. بحث تماشاگر،‌ آلودگی و این که در عرض یک هفته با یک تیم دو بار بازی کنید، بی‌تاثیر نیست. من نمی‌خواهم حذفمان را توجیه کنم ولی این اتفاقات هیچ جای دنیا رخ نمی‌دهد. مطمئنا به قطار در حال حرکت سنگ زده می‌شود.
مطمئن باشد همه کسانی که در پرسپولیس هستند پشت این تیم هستند و ان‌شاءالله یک بار دیگر هم قهرمان می‌شویم. او افزود: تقاضای من این است که باید همه به هم احترام بگذارند. شیراز و تبریز و مشهد و ... وظیفه‌مان این است که به ایرانی بودنمان افتخار کنیم. به کمیته انضباطی پیشنهاد دادیم که نظارت بر بازی‌ها بیشتر شود.
مطمئنا قشنگ نیست که از بحث جوانمردی فوتبال به مسائل دیگری وارد شویم. مطمئنا اتفاقاتی رخ دهد که با اطمینان خاطر به شهرهایی که بازی داریم برویم. پیروانی در ادامه درباره موافقت برانکو با برنامه کی‌روش گفت: برانکو خواهان ارسال کتبی تقاضا نامه بود. این تقاضا دیروز کتبی ارسال شد و امروز هم با برانکو صحبت کردیم و او مشکلی ندارد.
فقط بازیکنانی که می‌خواهند را معرفی کنند تا ما آن‌ها را پس از بازی تحویل تیم ملی دهیم.

کد خبر: 951749  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

لوکا مودریچ مرد سال فوتبال جهان شد/عکس آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : کاپیتان تیم ملی کرواسی به عنوان برترین بازیکن فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب شد.مراسم انتخاب برترین های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ دوشنبه شب در لندن برگزار شد؛ در در این مراسم از بین سه گزینه کریستیانو رونالدو، لوکا مودریچ و محمد صلاح کاپیتان تیم ملی کرواسی و بازیکن شماره ۱۰ رئال...

آرای کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی در مراسم بهترین‌های سال 2018 فیفا منتشر شد؛ کیروش به... نود  ۲ ساعت پیش

آرای کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی در مراسم بهترین‌های سال 2018 فیفا منتشر شد؛ کیروش به مودریچ رای داد، شجاعی به صلاح در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - آرای کارلوس کیروش و مسعود شجاعی، سرمربی و کاپیتان تیم ملی ایران در مراسم بهترین‌های سال 2018 فیفا اعلام شد. به گزارش وبسایت نود، امشب مراسم The Best فیفا در سال 2018 برگزار شد و لوکا مودریچ موفق شد عنوان بهترین بازیکن سال را تصاحب...

فوتبال جهان| آرای کارلوس کی‌روش و مسعود شجاعی در مراسم بهترین‌های فیفا 2018 مشخص شد تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با اعلام آرای مربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی عضو فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در مراسم انتخاب مرد سال فوتبال دنیا  از رای کارلوس کی‌روش، سرمربی و مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی کشورمان رونمایی شد. بر این اساس کی‌روش، لوکا مودریچ را برگزید و کیلیان...

فوتبال جهان| صلاح: گلم به اورتون را خیلی دوست دارم/ همه گل‌هایم حساس بود، نه فقط این یک گل! تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد صلاح گلی را  که جایزه پوشکاش در مراسم  بهترین‌های فیفا نصیبش  کرد، دوست دارد اما ترجیح می‌دهد همه گل‌هایش حساس شمرده شود. برنده جایزه زیباترین گل سال گفت: البته که آن گل مقابل اورتون زیبا بود و یکی از بهترین خاطرات مرا رقم زد اما همه گل‌های...

استقلال به شوک نیاز دارد/ شک نکنید، این تیم به روزهای اوج خود بازمی‌گردد نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز ایمان عالمی یشکسوت فوتبال، در خصوص تساوی استقلال برابر نساجی قائم شهر گفت: بازی خوب و دل چسبی از بازیکنان استقلال ندیدیم. آنها مقابل السد بازی روان تری از خود ارائه دادند اما متأسفانه مقابل نساجی بی برنامه و سردرگم بودند و هیچ موقعیتی را نتوانستند به طور جدی مقابل دروازه نساجی خلق...

مودریچ 29 درصد و رونالدو 19 درصد؛گریژمان در رتبه ششم!؟+عکس خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، لوکا مودریچ بالاتر از رونالدو و محمد صلاح به عنوان مرد سال فوتبال جهان از نگاه فیفا انتخاب شد. آمار منتشر شده از درصد رای هایی که به بازیکنان داده شده نشان می‌دهد لوکا مودریچ 29 درصد آرا را به خود اختصاص داده است و رونالدو با 19 درصد بالاتر از صلاح در رتبه دوم قرار دارد.مهاجم...

فیفا | همه بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ همشهری آنلاین  ۳ ساعت پیش

فیفا | همه بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ فیفا | همه بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:مراسم بهترین‌های فوتبال جهان در لندن برگزار شد و بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ مشخص شدند. مراسم انتخاب بهترین های...

لوکا مودریچ بهترین بازیکن سال فیفا شد؛ پایان حکمرانی مسی و رونالدو نود  ۴ ساعت پیش

لوکا مودریچ بهترین بازیکن سال فیفا شد؛ پایان حکمرانی مسی و رونالدو در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - لوکا مودریچ بالاخره بعد از بیش از یک دهه به سلطه مسی و رونالدو در عنوان بهترین بازیکن سال پایان داد.به گزارش وبسایت نود، لوکا مودریچ موفق شد با پشت سر گذاشتن کریس رونالدو و محمد صلاح، برای اولین بار عنوان بهترین بازیکن سال جهان را...

کورتوا: از کسب جایزه بهترین دروازه‌بان سال خوشحالم نود  ۴ ساعت پیش

کورتوا: از کسب جایزه بهترین دروازه‌بان سال خوشحالم در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - تیبو کورتوا جایزه بهترین دروازه‌بان سال 2018 فیفا را تصاحب کرد.به گزارش وب‌سایت نود، تیبو کورتوا که در تابستان گذشته با مبلغ 35 میلیون یورو از چلسی به رئال مادرید پیوست و امشب موفق شد به عنوان بهترین دروازه بان سال انتخاب شود. او...

فوتبال جهان| اعلام درصد آرای 10 بازیکن برتر سال 2018 فیفا / رونالدو دوم شد، مسی پنجم + عکس تسنیم  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  درصد آرای 10 بازیکن اول لیست بهترین بازیکنان مرد سال 2018 فیفا مشخص شد. بر این اساس پس از لوکا مودریچ که با به دست آوردن 29.5 درصد آرا بهترین بازیکن نام گرفت،کریس رونالدو با 19.8 و محمد صلاح مصری با 11.23 آرا در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.نکته جالب قرار گرفتن...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده