تعداد بازدید: ۳۲
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۳ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۵:۵۴
تراکتورسازی - استقلال؛ شام آخر یحیی یا عبور از بحران/ پرسپولیس مقابل پزشکان نفتی!
به گزارش خبرگزاری فارس، دیدارهای هفته هجدهم لیگ برتر روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های این هفته حضور دو سرمربی جدید در دو تیم تنگاهی به این بازی ها می اندازیم:فولاد خوزستان - سیاه جامگان: نبرد شاگردان پورموسوی با قعرنشینقرمزپوشان اهوازی برای حفظ صدرنشینی باید سه امتیاز این بازی خانگی را بگیرند.
حریف آنها هم در قعر جدول جا خوش کرده با این حال سیاه جامگان با سرمربیگری رضا عنایتی در دو بازی اخیر شکست نخورده اند. شاگردان عنایتی یک امتیاز از  ذوب آهن در اصفهان گرفتند و سه امتیاز هم از سپیدرود در خانه، به این ترتیب می توان گفت سیاه جامگان می تواند لقمه گلوگیری برای شاگردان سیروس پورموسوی باشد بخصوص اگر آنها خود را از پیش برنده بدانند.
سیاه جامگان اگر فولاد را شکست بدهد شانس جدا شدن از انتهای جدول را دارد اما پیروز شدن مقابل فولاد در اهواز کار آسانی نیست.سیاه جامگان در بازی رفت 2 بر یک شکست خورد.پارس جنوبی - سپاهان؛ اولین برد شاگردان تارتار یا ادامه ناکامی؟پارس جنوبی در دور برگشت هنوز پیروز نشده است. یک باخت مقابل گسترش و یک مساوی با پیکان حاصل کار شاگردان تارتار در دو بازی اخیر بوده اما سپاهان تبدیل به تیمی منسجم شده و کم کم به روزهای خوب گذشته اش بازمی گردد.
زردپوشان اصفهان هفته قبل در خانه 4 گل به تیم پدیده زدند با این حال کرانچار می گوید اگر پارس جنوبی را نبریم برد هفته قبل ارزشی نخواهد داشت! پارس جنوبی با مشکل مصدومیت برخی از بازیکنانش در هفته های قبل مواجه بود و اکنون باید دید که پارس جنوبی می تواند همچنان در دور برگشت شگفتی ساز شود یا روند نزولی اش ادامه خواهد داشت.
پارس جنوبی برای حفظ رتبه سومی خود در جدول تلاش می کند اما سپاهان برای فرار از رتبه دوازدهم جدول! بازی رفت دو تیم یک بر یک مساوی تمام شد.تراکتورسازی تبریز- استقلال؛ شام آخر یحیی یا عبور از بحران؟تراکتورسازی با شکست مقابل پرسپولیس در جدول لیگ همچنان روی پله دهم جدول لیگ باقی مانده و قرمزپوشان تبریزی از جام حذفی هم کنار رفتند تا شایعه تغییر یحیی گل محمدی سرمربی این تیم منتشر شود.
گل محمدی بخاطر باخت نتایج تیمش 20 درصد از مبلغ قراردادش جریمه شد و اکنون باید مقابل تیم آماده استقلال پیروز شود تا از بحران عبور کند البته یحیی بعد از این اتفاق سکوت نکرد و علیه مدیران باشگاه موضع گرفت. استقلال هم دیگر آن تیم درمانده ابتدای فصل نیست . شاگردان شفر فوتبال را زیبا و چشمنواز بازی می کنند و در نتیجه گیری هم موفق بوده اند به طوریکه اکنون به رده پنجم جدول لیگ رسیده اند.
نبرد تراکتورسازی با آبی پوشان تبریزی حساس ترین بازی هفته خواهد بود. شفر تاکتیک شناوری برای اسقلال در نظر گرفته که در هر مسابقه متناسب با وضعیت حریف بازی می کند و به همین دلیل مهار این تیم برای هر حریفی سخت شده است. شفر می خواهد برای هواداران استقلال از دیار ستارخان و باقرخان سه امتیاز شیرین سوغاتی بیاورد و سال جدید میلادی را با پیروزی آغاز کند.
جباروف و چشمی دو بازیکن اصلی استقلال در این هفته محروم هستند و احتمالا فرشید اسماعیلی و پژمان منتظری جای این دو بازیکن محروم برای استقلال بازی خواهند کرد. تراکتورسازی هم مهدی کیانی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. برخی می‌گویند شاید این بازی شام آخر یحیی گل‌محمدی در تبریز باشد. آبی پوشان در بازی رفت مقابل تراکتورسازی پیروز شدند.
این آخرین برد منصوریان با استقلال بود.پدیده - صنعت نفت آبادان؛ شاگردان مهاجری مقابل تیم پرنوسانشاگردان رضا مهاجری بعد از شکست سنگین مقابل سپاهان تلاش می کنند تا دوباره خود را بازسازی کنند و این هفته میزبان تیم صنعت نفت آبادانی هستند که بسیار پرنوسان است در یک بازی 4 گل از استقلال می خورد و هفته بعد از آن سه گل به سایپا می زند.
بنابراین مشخص نیست که کدام صنعت نفت مقابل پدیده بازی خواهد کرد؟! صنعت نفت آماده و سرحال که به دنبال حفظ رتبه تک رقمی خود در جدول لیگ است  یا تیمی خسته و ناتوان! شاگردان کمالوند تمرکزشان  بیشتر روی بازی با استقلال در جام حذفی است اما پدیده می خواهد دوباره به بالای جدول برسد البته کسر 6 امتیاز از سوی فیفا این تیم را به رده یازدهم رساند.
صنعت نفت 2 بر صفر بازی رفت را برده بود.ذوب آهن - پیکان؛ شاگردان جلالی به دنبال اولین برد!تقابل امیر قلعه نویی و مجید جلالی برای اهالی فوتبال جذاب است. دو مربی با دو سبک متفاوت مربیگری کرد. ذوب آهن هفته گذشته در تبریز به پیروزی رسید و اکنون در خانه می خواهد پیکان را شکست بدهد.پیکان هم هنوز در دور رفت پیروز نشده و با دو مساوی نیم فصل دوم را آغاز کرده است.
شاگردان جلالی در اصفهان به دنبال اولین برد خود در دور برگشت  هستند. قلعه نویی معتقد است که مظلوم ترین تیم لیگ را دارد و داوران علیه این تیم اشتباه های زیادی را مرتکب شده اند.  پیکان هم خیلی از وضعیت داوری‌ها در لیگ راضی نیست.بازی رفت دو تیم بدون گل به پایان رسید.سپیدرود - گسترش فولاد؛ بازگشت علی کریمیسرمربی جدید سپیدرودنامی آشنا برای فوتبال ایران و آسیاست.
علی کریمی که بعد از مربیگری ناکام در تیم بحران زده نفت تهران راهی رشت شده تا هدایت یک تیم بحران زده دیگر را برعهده بگیرد. سپیدرود هفته گذشته مقابل سیاه جامگان شکست خورد و باید دید علی کریمی در بازگشتش به لیگ برتر چه عملکردی از خود برجا می گذارد.گسترش فولاد هم با فیروز کریمی تیمی قدرتمند است و تقابل دو کریمی فوتبال ایران می تواند در نوع خود جالب باشد فیروز کریمی که ویژگی های منحصر به فردی دارد و شوخ طبعی اش هم زبانزد خاص و عام است و علی کریمی که عصیانگری اش این روزها پر رنگ تر از همیشه است.
گسترش در بازی رفت یک بر صفر پیروز شد.سایپا- استقلال خوزستان؛ شاگران دایی مقابل ضعیف ترین خط دفاع لیگاستقلال خوزستان در دور برگشت 6 گل خورده و  دو باخت دارد و شرایط بدی را پشت سر می گذارد اما سایپا هفته قبل مقابل نفت آبادان شکست سنگینی را تجربه کرد. شاگردان علی دایی برای جبران آن باخت بازی خواهند کرد اما استقلال خوزستان نمی خواهد سومین باخت پیاپی خود را تجربه کند.
تقابل عبدالله ویسی با علی دایی هم از مصاف های دیدنی هفته هجدهم خواهد بود. استقلال خوزستان با 27 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و مهاجمان سایپا دیگر نباید بهانه ای برای گل نزدن در این بازی داشته باشند.بازی رفت را هم شاگردان دایی با نتیجه 2 بر یک بردند.پرسپولیس - نفت تهران؛ تکراری‌ترین بازی فصل، نبرد پرفسور با پزشکان ایرانی!این بازی آنقدر در این فصل تکرار شده که تقریبا جذابیتش را از دست داده است! نفت تهران به عنوان قهرمان جام حذفی در شروع فصل با تیمی نصفه و نیمه مقابل پرسپولیس قرار گرفت و سوپرجام را به این تیم واگذار کرد.
نفتی ها سپس در جام حذفی حریف پرسپولیس شدند که آنجا هم باختند و حرفی برای گفتن نداشتند در بازی رفت دو تیم هم نفت 3 بر صفر بازنده شد. نفت بازنده همیشگی تقابل با پرسپولیس در این فصل بوده اما این مرتبه شاید اوضاع نفت کمی بهتر از قبل شده باشد. باشگاه یک مالک جدید و سرمربی جدید پیدا کرده است. از طرفی دیگر هومن افاضلی سرمربی نفت رفیق نزدیک برانکو بوده و حالا رقیبش شده است.
شاید این مرتبه پرسپولیس نتواند بی دردسر از سد نفت بگذرد. نفت تهران در رده پانزده جدول است و باید تلاش کند تا از خطر سقوط فرار کند اما پرسپولیس برای تداوم صدرنشینی خود و افزایش فاصله هایش با تیم دوم جدول بازی می کند. شاگردان برانکو در آخرین قسمت از سریال تکراری بازی با نفت باید مقابل تیمی با مالکان جدید قرار بگیرد.
این بار پزشکان صاحب نفت روبه روی پرسپولیس قرار می‌گیرند!اسامی داوران و برنامه هفته هجدهم لیگ برتر:پنجشنبه ۱۴دی ماه ۹۶فولاد خوزستان - سیاه جامگان مشهد -  ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت ۱۵محمدحسین ترابیان – مهدی عالیقدر – حسین مرادی –جواد محمدی – ناظر: حیدر شکورپارس جنوبی جم - فولاد مبارکه سپاهان -  ورزشگاه تختی جم بوشهر- ساعت ۱۶:۵۰پیام حیدری – آرمان اسعدی – مهدی سیفی –روح الله شریفی – ناظر: حسین خانبانجمعه ۱۵ دی ماه ۹۶تراکتورسازی تبریز - استقلال تهران –- ورزشگاه یادگار امام تبریز- ساعت ۱۴:۳۰حسین زرگر – علیرضا ایلدروم – بابک داروی – محمد ملکی – ناظر: مسعود مرادیسایپا تهران - استقلال خوزستان - ورزشگاه پاس قوامین تهران- ساعت ۱۶:۳۰محمدرضا اکبریان – رحیم شاهین – علی دودانگه – علی میرغفاری – ناظر: رسول فروغیسپیدرود رشت - گسترش فولاد تبریز -  ورزشگاه سردار جنگل رشت ‏- ساعت ۱۵محمدحسین زاهدی فرد – محمدرضا ابوالفضلی – محسن سلطانی – حسین زمانی – ناظر: زاهد بحرینیپدیده خراسان - صنعت نفت آبادان - ورزشگاه امام رضا مشهد - ساعت ۱۴:۳۰وحید کاظمی – تورج عیوض محمدی – علی اکبر عظیم پور – وحید صالحی – ناظر: بهرام مهرپیماپرسپولیس - نفت تهران -  ورزشگاه آزادی تهران- ساعت ۱۶:۳۰رضا مهدوی – سعید قاسمی – جلیل شعرانی – پیمان فرخی مهر – ناظر: خداداد افشاریان‏ذوب آهن اصفهان - پیکان تهران -– ورزشگاه نقش جهان اصفهان- ساعت ۱۵مهدی مرجان زاده – سعید علی نژادیان – یعقوب سخندان – احمد موسوی – ناظرم: محمدعلی فروغی

کد خبر: 952578  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

انتشار صحبت‌های فتحی فقط در رسانه‌های رسمی باشگاه استقلال خبرگزاری برنا  ۲۸ دقیقه پیش

انتشار صحبت‌های فتحی فقط در رسانه‌های رسمی باشگاه استقلال به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، امیرحسین فتحى، سرپرست جدید باشگاه استقلال تهران اعلام کرد که هیچ صفحه اى در فضاى مجازى ندارد و صحبت ها و نقطه نظرهاى او از رسانه هاى رسمى باشگاه استقلال منتشر خواهد شد.

درخواست هنگفت تیام از استقلال خبرگزاری برنا  ۲۸ دقیقه پیش

درخواست هنگفت تیام از استقلال به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، گفته می شود روز گذشته مدیر برنامه‌های مامه تیام در فضای مجازی اعلام کرد درخواست این بازیکن برای ماندن در استقلال 1.6 میلیون دلار است که 500 هزار دلار آن باید نقدا و به صورت پیش پرداخت هنگام امضای قرارداد در اختیار این بازیکن قرار داده شود. این...

معلولین سنگ‌نورد ایران در جام جهانی فرانسه قهرمان شدند شبکه ایران  ۳۶ دقیقه پیش

به گزارش ایران آنلاین، جام جهانی سنگ‌نوردی در بخش معلولین شب گذشته در بریانکون فرانسه پیگیری شد و دو ورزشکار کشورمان بهنام خلجی و امیر سبزی موفق شدند مدال‌های طلا و برنز را برگردان آویزند. ورزشکارانی از آلمان و فرانسه برسکوی دوم و چهارم ایستادند. این مسابقات در گروه RP2 برگزار شد و خلجی...

علی دایی به کودکان بی سرپرست کمک کرد+ تصاویر شبکه ایران  ۳۶ دقیقه پیش

  به گزارش ایران آنلاین به نقل از فارس، یکی از نهادهای مردم نهاد در شهر رفسنجان ضمن تقدیر از علی دایی از سرمربی تیم سایپا درخواست کرد تا تعدادی توپ و تی شرت تیم ملی را امضا کند تا آنها این اقلام را به نفع کودکان بی سرپرست در شهر رفسنجان به حراج بگذارند.  تیم سایپا روز گذشته نیز دیداری...

طارمی به اردوی تدارکاتی الغرافه در عمان ملحق شد+عکس خبرگزاری فارس  ۵۴ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه الغرافه قطر پس از گذراندن ایام تعطیلات و استراحت بعد از جام جهانی 2018 روسیه امروز صبح به اردوی تدارکاتی تیم قطری ملحق شد. این دومین اردوی تدارکاتی الغرافه به شمار می آید. طارمی در اولین اردوی تدارکاتی تیمش در هلند حضور نداشت و در...

عطایی: از بازی های تدارکاتی بهره لازم را می بریم خبرگزاری فارس  ۵۴ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، بهروز عطایی درباره برتری ایران در بازی تدارکاتی برابر بحرین، اظهار داشت: سعی می کنیم با این بازی های تدارکاتی با فضای سالن و شرایط بازی در منامه بیشتر آشنا شویم. بیشتر تمرکزمان روی کار خودمان است و به تیم حریف کاری نداریم. سعی مان این است...

تیم منتخب بدترین‌های جام جهانی (عکس) ایلنا  ۱ ساعت پیش

تیم منتخب بدترین‌های جام جهانی (عکس)به گزارش ایلنا، جام جهانی 2018 روسیه به پایان رسید و در این میان برخی از بازیکنان عملکرد ضعیفی در ترکیب تیمشان داشتند. ترکیب منتخب ضعیف‌ترین بازیکنان جام جهانی از نگاه هو اسکورد به شرح زیر است:

با مشورت نیمار بارسلونا را انتخاب کردم ایلنا  ۱ ساعت پیش

با مشورت نیمار بارسلونا را انتخاب کردمبه گزارش ایلنا، آرتور ملو، خرید جدید بارسلونا از باشگاه پالمیراس برزیل به نشریه موندو دیپورتیوو گفت: من با نیمار صحبت کرده بودم و او چیزهای خوبی از شهر بارسلون به من گفت. اینکه شیوه زندگی در اینجا متفاوت است و او تمایل داشت من اینجا باشم.  بازیکن برزیلی ناراحت است که نمی‌تواند با آندرس اینیستا...

پیشنهاد 15 میلیون یورویی به سرمربی کرواسی/ کوستیچ: دالیچ تا 2020 می‌ماند تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت اسپورت‌ نیوز کرواسی، زلاتکو دالیچ که با کرواسی به مدال نقره جام جهانی 2018 دست یافت پیشنهاد خیره‌کننده‌ 15 میلیون یورویی از یک تیم باشگاهی کشورهای حوزه خلیج فارس دریافت کرده است. دستمزدی که برای مربیان فوتبال سطح اول جهان بسیار عظیم است.در این رابطه...

هشدار نایب رئیس فدراسیون جهانی شطرنج به ایران تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آندره فیلاتوف رئیس فدراسیون شطرنج روسیه و نایب رئیس فدراسیون جهانی این رشته، نامه‌ای را به فیده ارسال کرده که محتوای آن حامی خبرهای خوبی برای ایران نیست.در این نامه آمده است که کشورهای بدهکار به فدراسیون جهانی باید تا روز 23 جولای (دوشنبه اول مرداد) بدهی خود را تسویه کنند،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده