تعداد بازدید: ۸
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۳ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۵:۵۴
تراکتورسازی - استقلال؛ شام آخر یحیی یا عبور از بحران/ پرسپولیس مقابل پزشکان نفتی!
به گزارش خبرگزاری فارس، دیدارهای هفته هجدهم لیگ برتر روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های این هفته حضور دو سرمربی جدید در دو تیم تنگاهی به این بازی ها می اندازیم:فولاد خوزستان - سیاه جامگان: نبرد شاگردان پورموسوی با قعرنشینقرمزپوشان اهوازی برای حفظ صدرنشینی باید سه امتیاز این بازی خانگی را بگیرند.
حریف آنها هم در قعر جدول جا خوش کرده با این حال سیاه جامگان با سرمربیگری رضا عنایتی در دو بازی اخیر شکست نخورده اند. شاگردان عنایتی یک امتیاز از  ذوب آهن در اصفهان گرفتند و سه امتیاز هم از سپیدرود در خانه، به این ترتیب می توان گفت سیاه جامگان می تواند لقمه گلوگیری برای شاگردان سیروس پورموسوی باشد بخصوص اگر آنها خود را از پیش برنده بدانند.
سیاه جامگان اگر فولاد را شکست بدهد شانس جدا شدن از انتهای جدول را دارد اما پیروز شدن مقابل فولاد در اهواز کار آسانی نیست.سیاه جامگان در بازی رفت 2 بر یک شکست خورد.پارس جنوبی - سپاهان؛ اولین برد شاگردان تارتار یا ادامه ناکامی؟پارس جنوبی در دور برگشت هنوز پیروز نشده است. یک باخت مقابل گسترش و یک مساوی با پیکان حاصل کار شاگردان تارتار در دو بازی اخیر بوده اما سپاهان تبدیل به تیمی منسجم شده و کم کم به روزهای خوب گذشته اش بازمی گردد.
زردپوشان اصفهان هفته قبل در خانه 4 گل به تیم پدیده زدند با این حال کرانچار می گوید اگر پارس جنوبی را نبریم برد هفته قبل ارزشی نخواهد داشت! پارس جنوبی با مشکل مصدومیت برخی از بازیکنانش در هفته های قبل مواجه بود و اکنون باید دید که پارس جنوبی می تواند همچنان در دور برگشت شگفتی ساز شود یا روند نزولی اش ادامه خواهد داشت.
پارس جنوبی برای حفظ رتبه سومی خود در جدول تلاش می کند اما سپاهان برای فرار از رتبه دوازدهم جدول! بازی رفت دو تیم یک بر یک مساوی تمام شد.تراکتورسازی تبریز- استقلال؛ شام آخر یحیی یا عبور از بحران؟تراکتورسازی با شکست مقابل پرسپولیس در جدول لیگ همچنان روی پله دهم جدول لیگ باقی مانده و قرمزپوشان تبریزی از جام حذفی هم کنار رفتند تا شایعه تغییر یحیی گل محمدی سرمربی این تیم منتشر شود.
گل محمدی بخاطر باخت نتایج تیمش 20 درصد از مبلغ قراردادش جریمه شد و اکنون باید مقابل تیم آماده استقلال پیروز شود تا از بحران عبور کند البته یحیی بعد از این اتفاق سکوت نکرد و علیه مدیران باشگاه موضع گرفت. استقلال هم دیگر آن تیم درمانده ابتدای فصل نیست . شاگردان شفر فوتبال را زیبا و چشمنواز بازی می کنند و در نتیجه گیری هم موفق بوده اند به طوریکه اکنون به رده پنجم جدول لیگ رسیده اند.
نبرد تراکتورسازی با آبی پوشان تبریزی حساس ترین بازی هفته خواهد بود. شفر تاکتیک شناوری برای اسقلال در نظر گرفته که در هر مسابقه متناسب با وضعیت حریف بازی می کند و به همین دلیل مهار این تیم برای هر حریفی سخت شده است. شفر می خواهد برای هواداران استقلال از دیار ستارخان و باقرخان سه امتیاز شیرین سوغاتی بیاورد و سال جدید میلادی را با پیروزی آغاز کند.
جباروف و چشمی دو بازیکن اصلی استقلال در این هفته محروم هستند و احتمالا فرشید اسماعیلی و پژمان منتظری جای این دو بازیکن محروم برای استقلال بازی خواهند کرد. تراکتورسازی هم مهدی کیانی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. برخی می‌گویند شاید این بازی شام آخر یحیی گل‌محمدی در تبریز باشد. آبی پوشان در بازی رفت مقابل تراکتورسازی پیروز شدند.
این آخرین برد منصوریان با استقلال بود.پدیده - صنعت نفت آبادان؛ شاگردان مهاجری مقابل تیم پرنوسانشاگردان رضا مهاجری بعد از شکست سنگین مقابل سپاهان تلاش می کنند تا دوباره خود را بازسازی کنند و این هفته میزبان تیم صنعت نفت آبادانی هستند که بسیار پرنوسان است در یک بازی 4 گل از استقلال می خورد و هفته بعد از آن سه گل به سایپا می زند.
بنابراین مشخص نیست که کدام صنعت نفت مقابل پدیده بازی خواهد کرد؟! صنعت نفت آماده و سرحال که به دنبال حفظ رتبه تک رقمی خود در جدول لیگ است  یا تیمی خسته و ناتوان! شاگردان کمالوند تمرکزشان  بیشتر روی بازی با استقلال در جام حذفی است اما پدیده می خواهد دوباره به بالای جدول برسد البته کسر 6 امتیاز از سوی فیفا این تیم را به رده یازدهم رساند.
صنعت نفت 2 بر صفر بازی رفت را برده بود.ذوب آهن - پیکان؛ شاگردان جلالی به دنبال اولین برد!تقابل امیر قلعه نویی و مجید جلالی برای اهالی فوتبال جذاب است. دو مربی با دو سبک متفاوت مربیگری کرد. ذوب آهن هفته گذشته در تبریز به پیروزی رسید و اکنون در خانه می خواهد پیکان را شکست بدهد.پیکان هم هنوز در دور رفت پیروز نشده و با دو مساوی نیم فصل دوم را آغاز کرده است.
شاگردان جلالی در اصفهان به دنبال اولین برد خود در دور برگشت  هستند. قلعه نویی معتقد است که مظلوم ترین تیم لیگ را دارد و داوران علیه این تیم اشتباه های زیادی را مرتکب شده اند.  پیکان هم خیلی از وضعیت داوری‌ها در لیگ راضی نیست.بازی رفت دو تیم بدون گل به پایان رسید.سپیدرود - گسترش فولاد؛ بازگشت علی کریمیسرمربی جدید سپیدرودنامی آشنا برای فوتبال ایران و آسیاست.
علی کریمی که بعد از مربیگری ناکام در تیم بحران زده نفت تهران راهی رشت شده تا هدایت یک تیم بحران زده دیگر را برعهده بگیرد. سپیدرود هفته گذشته مقابل سیاه جامگان شکست خورد و باید دید علی کریمی در بازگشتش به لیگ برتر چه عملکردی از خود برجا می گذارد.گسترش فولاد هم با فیروز کریمی تیمی قدرتمند است و تقابل دو کریمی فوتبال ایران می تواند در نوع خود جالب باشد فیروز کریمی که ویژگی های منحصر به فردی دارد و شوخ طبعی اش هم زبانزد خاص و عام است و علی کریمی که عصیانگری اش این روزها پر رنگ تر از همیشه است.
گسترش در بازی رفت یک بر صفر پیروز شد.سایپا- استقلال خوزستان؛ شاگران دایی مقابل ضعیف ترین خط دفاع لیگاستقلال خوزستان در دور برگشت 6 گل خورده و  دو باخت دارد و شرایط بدی را پشت سر می گذارد اما سایپا هفته قبل مقابل نفت آبادان شکست سنگینی را تجربه کرد. شاگردان علی دایی برای جبران آن باخت بازی خواهند کرد اما استقلال خوزستان نمی خواهد سومین باخت پیاپی خود را تجربه کند.
تقابل عبدالله ویسی با علی دایی هم از مصاف های دیدنی هفته هجدهم خواهد بود. استقلال خوزستان با 27 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و مهاجمان سایپا دیگر نباید بهانه ای برای گل نزدن در این بازی داشته باشند.بازی رفت را هم شاگردان دایی با نتیجه 2 بر یک بردند.پرسپولیس - نفت تهران؛ تکراری‌ترین بازی فصل، نبرد پرفسور با پزشکان ایرانی!این بازی آنقدر در این فصل تکرار شده که تقریبا جذابیتش را از دست داده است! نفت تهران به عنوان قهرمان جام حذفی در شروع فصل با تیمی نصفه و نیمه مقابل پرسپولیس قرار گرفت و سوپرجام را به این تیم واگذار کرد.
نفتی ها سپس در جام حذفی حریف پرسپولیس شدند که آنجا هم باختند و حرفی برای گفتن نداشتند در بازی رفت دو تیم هم نفت 3 بر صفر بازنده شد. نفت بازنده همیشگی تقابل با پرسپولیس در این فصل بوده اما این مرتبه شاید اوضاع نفت کمی بهتر از قبل شده باشد. باشگاه یک مالک جدید و سرمربی جدید پیدا کرده است. از طرفی دیگر هومن افاضلی سرمربی نفت رفیق نزدیک برانکو بوده و حالا رقیبش شده است.
شاید این مرتبه پرسپولیس نتواند بی دردسر از سد نفت بگذرد. نفت تهران در رده پانزده جدول است و باید تلاش کند تا از خطر سقوط فرار کند اما پرسپولیس برای تداوم صدرنشینی خود و افزایش فاصله هایش با تیم دوم جدول بازی می کند. شاگردان برانکو در آخرین قسمت از سریال تکراری بازی با نفت باید مقابل تیمی با مالکان جدید قرار بگیرد.
این بار پزشکان صاحب نفت روبه روی پرسپولیس قرار می‌گیرند!اسامی داوران و برنامه هفته هجدهم لیگ برتر:پنجشنبه ۱۴دی ماه ۹۶فولاد خوزستان - سیاه جامگان مشهد -  ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت ۱۵محمدحسین ترابیان – مهدی عالیقدر – حسین مرادی –جواد محمدی – ناظر: حیدر شکورپارس جنوبی جم - فولاد مبارکه سپاهان -  ورزشگاه تختی جم بوشهر- ساعت ۱۶:۵۰پیام حیدری – آرمان اسعدی – مهدی سیفی –روح الله شریفی – ناظر: حسین خانبانجمعه ۱۵ دی ماه ۹۶تراکتورسازی تبریز - استقلال تهران –- ورزشگاه یادگار امام تبریز- ساعت ۱۴:۳۰حسین زرگر – علیرضا ایلدروم – بابک داروی – محمد ملکی – ناظر: مسعود مرادیسایپا تهران - استقلال خوزستان - ورزشگاه پاس قوامین تهران- ساعت ۱۶:۳۰محمدرضا اکبریان – رحیم شاهین – علی دودانگه – علی میرغفاری – ناظر: رسول فروغیسپیدرود رشت - گسترش فولاد تبریز -  ورزشگاه سردار جنگل رشت ‏- ساعت ۱۵محمدحسین زاهدی فرد – محمدرضا ابوالفضلی – محسن سلطانی – حسین زمانی – ناظر: زاهد بحرینیپدیده خراسان - صنعت نفت آبادان - ورزشگاه امام رضا مشهد - ساعت ۱۴:۳۰وحید کاظمی – تورج عیوض محمدی – علی اکبر عظیم پور – وحید صالحی – ناظر: بهرام مهرپیماپرسپولیس - نفت تهران -  ورزشگاه آزادی تهران- ساعت ۱۶:۳۰رضا مهدوی – سعید قاسمی – جلیل شعرانی – پیمان فرخی مهر – ناظر: خداداد افشاریان‏ذوب آهن اصفهان - پیکان تهران -– ورزشگاه نقش جهان اصفهان- ساعت ۱۵مهدی مرجان زاده – سعید علی نژادیان – یعقوب سخندان – احمد موسوی – ناظرم: محمدعلی فروغی

کد خبر: 952578  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

ترکیب مشکی پوشان برای بازی شش امتیازی هفته مشخص شد ایلنا  ۲۸ دقیقه پیش

ترکیب مشکی پوشان برای بازی شش امتیازی هفته مشخص شدبه گزارش ایلنا، تیم فوتبال مشکی پوشان با ترکیب محمدحسین عین افشار، حنیف عمران زاده، میرهانی هاشمی، محمد علی فرامرزی، صالحی، مصطفی احمدی، کیوان امرایی، پیام ملکیان، حمید علی عسگری، یونس شاکری و سابانادزه به مصاف نفت تهران می رود. این دیدار از ساعت 15 در چارچوب هفته بیستم رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه...

11 بازیکن افاضلی برای دیدار با مشکی پوشان مشخص شدند ایلنا  ۲۸ دقیقه پیش

11 بازیکن افاضلی برای دیدار با مشکی پوشان مشخص شدندبه گزارش ایلنا، تیم فوتبال نفت تهران با ترکیب شهاب عادلی، سامان آقازمانی، امین منوچهری، علیرضا عزت‌کرامت، فرید محمدی‌زاده، محسن بنگر، احمد امیرکامدار، محمد نصرتی، نادر هوشیار و رضا حبیب‌زاده به مصاف مشکی پوشان دیار خراسان می رود. این دیدار از ساعت 15 در ورزشگاه تختی به انجام می رسد.   ...

رسمی؛ لئون گورتسکا در تابستان به بایرن مونیخ می پیوندد نود  ۳۵ دقیقه پیش

رسمی؛ لئون گورتسکا در تابستان به بایرن مونیخ می پیوندد وبسایت رسمی برنامه نود - هافبک با استعداد آلمانی در تابستان به بایرن مونیخ ملحق می شود. به گزارش وبسایت نود، باشگاه شالکه اعلام کرده لئون گورتسکا که قراردادش با این باشگاه در پایان فصل به اتمام می رسد به آن ها اعلام کرده تصمیم گرفته با بایرن مونیخ قرارداد امضا کند و بدین ترتیب در تابستان به عنوان بازیکن...

رسمی؛ قرارداد فرناندینیو با منچسترسیتی تمدید شد نود  ۳۵ دقیقه پیش

رسمی؛ قرارداد فرناندینیو با منچسترسیتی تمدید شد وبسایت رسمی برنامه نود - قرارداد هافبک برزیلی منچسترسیتی تمدید شد.به گزارش وبسایت نود، باشگاه منچسترسیتی اعلام کرده قرارداد فرناندینیو را تا سال ۲۰۲۰ تمدید کرده است. قرارداد پیشین این بازیکن ۳۲ ساله در تابستان پیشرو به اتمام می رسید. فرناندینیو که در سال ۲۰۱۳ از شاختاردونتسک به منچسترسیتی پیوست در این...

جیمز و کری، کاپیتان تیم‌های ستاره‌های شرق و غرب NBA تسنیم  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رأی گیری لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا در مورد بازیکنان حاضر در دیدار ستاره‌ها، NBA All-Star به پایان رسید و لبران جیمز و استیفن کری با کسب آرا به عنوان کاپیتان‌های کنفرانس‌های شرق و غرب شدند.طبق فرمت جدید برگزاری مسابقه ستاره‌ها برای افزایش رقابت 2 تیم،...

لیگ برتر فوتبال بانوان| برد پر گل سپاهان در روز تساوی راهیاب تسنیم  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان امروز (جمعه) برگزار شد. در رقابت‌های امروز تیم راهیاب ملل سنندج که جایگاه سوم جدول رده بندی را در اختیار دارد به مصاف تیم قعرنشین جدول استقلال خوزستان رفت. در شرایطی که سنندجی‌ها به 3 امتیاز این بازی نیاز داشتند اما برابر حریف خود...

فوری/ بازی فولاد خوزستان و پیکان لغو شد جام نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و پیکان که قرار بود ساعت 15 امروز در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتبال برگزار شود به دلیل گرد و خاک شدید در اهواز لغو شد.   این بازی فردا ساعت 15 فردا در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌شود.   451

اتفاق عجیب در ترکیب پدیده برای دیدار با استقلال! جام نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، ترکیب پدیده مقابل استقلال به شرح زیر است :   شهاب گردان، سید عبدالله حسینی، محمدرضا خانزاده، سعید صادقی، رضا ناصحی، اکبر صادقی، محمداسماعیل نظری، محمدرضا خلعتبری، معین عباسیان، امین قاسمی‌نژاد و محمد قاضی   گفتنی است با وجود اینکه طبق اعلام سازمان لیگ،...

تایید تحریک ملی‌پوشان از سوی کی‌روش برای ترک لیگ ایران نامه  ۵۱ دقیقه پیش

مهدی طارمی مهاجم ملی پوش تیم پرسپولیس با عقد قراردادی یک ساله و نیم به تیم فوتبال الغرافه قطر پیوست. به گزارش نامه نیوز، طارمی در گفت و گویی تلویزیونی به صراحت عنوان کرد که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از بازیکنان ملی‌پوش خواسته تا به تیم‌های خارجی بروند. این صحبت‌های طارمی...

ترکیب اصلی استقلال برای بازی با پدیده؛ بازگشت رحمتی، نیمکت نشینی قربانی نامه  ۵۱ دقیقه پیش

استقلال تهران در هفته بیستم لیگ برتر عصر امروز از ساعت 15 در مشهد به مصاف پدیده خواهد رفت.به گزارش نامه نیوز، وینفرد شفر برای این بازی  ترکیب مهدی رحمتی، مجید حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، امید ابراهیمی، فرشید باقری، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، سرور چپارف و جابر انصاری را انتخاب...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده