تعداد بازدید: ۷
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۳ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۰۷
سازمان زیباسازی شهر تهران یک نهاد آموزشی است
به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی و اموربین اللمل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر رضا صالحی امیری، قائم مقام و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این جلسه با بیان اینکه دکتر علیزاده چهره ای صادق، امانت دار و فرهنگی است گفت: امیدوارم آقای ضرغامی در جهت رشد سازمان زیباسازی شهر تهران گام های خوبی بردارند.
او با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران یکی از مجموعه های فرهنگی مهم شهرداری است، ادامه داد: این سازمان یک مجموعه هویت ساز است بنابراین در ماموریت هایی که برای خود تعریف می کند باید این نگاه را لحاظ کند. دکتر صالحی امیری با تاکید بر اینکه وجه قالب تابلوهای شهری از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران باید انسان مدار باشد، ادامه داد: زیباسازی یک نهاد آموزشی است که باید این نگاه را در برنامه ریزی های خود برای شهر تهران در نظر بگیرد.
در ادامه این مراسم مهندس مهدی حجت، معاون معماری و شهرسازی با بیان اینکه تغییرات مدیریت به معنای جهت گیری به سمت آینده  است، گفت: با تغییراتی که در شهردای و شورای شهر اتفاق افتاده است، جهت گیری های جدیدی اتفاق افتاده است که این تغییرات به معنای نفی آنچه در گذشته بوده است، نیست. او با اشاره به اینکه در جهت گیری جدید شهرداری توجه به کیفیت زندگی مردم مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد: با توجه به تغییری که در مدیریت سازمان زیباسازی شهر  تهران اتفاق افتاده است باید سوال این باشد که تغییر جهت به کدام سمت خواهد بود.
مهندس حجت با بیان اینکه باید تلاش کنیم با ارائه پروژه های بزرگ، تحولات چشمگیری در تهران اتفاق بیفتد، افزود: امیدوارم آقای ضرغامی بتواند در این مسیر گامهای موثری را بردارد. به گفته معاون معماری و شهرسازی سازمان زیباسازی شهر تهران جهت گیری اصلی امروز در سازمان زیباسازی باید این نکته باشد که چه کار کنیم تا در زیبایی های شهر زندگی شهروندان دیده شود.
مهندس مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه سازمان زیباسازی در مقایسه با سازمان های روند خوبی داشته و  اثرات آن در شهر به خوبی دیده می شود، گفت: در برنامه ریزی سازمان زیباسازی باید به بحث شادابی فضای شهری توجه ویژه ای داشته باشیم. او با تاکید براینکه نگاه کمیته ها و شورای سازمان به گونه ای بوده است که در بحث درآمدی توقع کمتری از آن فراهم شود، ادامه داد: مدیریت قبلی اقدامات قابل ملاحظه ای در تهران انجام داد و امیدواریم در دوره مدیریت جدید شاهد تحولات چشمگیری در شهر باشیم.
در ادامه دکتر امین عارف نیا، رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با اشاره به اینکه نگاه فرهنگی دکتر علیزاده در مسیر سازمان زیباسازی در سالهای اخیر بسیار موثر بوده است، گفت: آقای ضرغامی از خانواده زیباسازی بوده و یک چهره فرهنگی موثر است که نزدیک به سه دهه در مدیریت های فرهنگی و جهاد دانشگاهی مشغول به کار بوده است و قطعا به شدت میتواند در این عرصه موفق عمل کند.
به گفته دکتر عارف نیا در دوره جدید شاهد توسعه همکاری های موثر در زمینه اطلاع رسانی فی مابین مرکز ارتباطات شهرداری و سازمان زیباسازی خواهیم بود. دکتر علیزاده، مدیرعامل سابق سازمان زیباسازی شهر تهران به ارائه گزارش از عملکرد 30 ماهه خود پرداخت و گفت: در حوزه درآمدی سازمان زیباسازی مستقل عمل کرده و هیچ اعتباری از شهرداری نگرفته است.
علاوه بر این در بحث فرهنگی  ارتباطات خوبی با نهادهای فرهنگی اتفاق افتاده است و توانستیم 8دوره سمپوزیوم مجسمه سازی را برگزار کنیم. به گفته او در حوزه تبلیغات فرهنگی نزدیک به 30 مورد تبلیغات فرهنگی با رویکرد آموزش فرهنگی انجام شده است که این فعالیت ها در حوزه سلامت، آموزش و آییینی و مذهبی بوده است.
علاوه براین 300 عنوان کتاب تالیف و جمع آوری شد. دکتر علیزاده با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه پیرایشی و حذف زوائد بصری،  گفت: محورهای ناصرخسرو، سعیدی، بهارستان و شهرری با این نگاه در دستور کار سازمان قرار گرفته و درمورد آنها اقدام شد. دکتر علیزاده در پایان گفت تمام فعالیت های صورت گرفت در سازمان در 30 ماهی که من مدیرعامل این سازمان بودم حاصل کار تیمی و دسته جمعی تمام افراد شاغل در سازمان زیباسازی بوده است.
دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران بااشاره به همراهی و  همکاری اعضای هیات مدیره سازمان زیباسازی در فعالیت های آینده گفت: امیدوارم بتوانم برنامه های دکتر نجفی، شهردار تهران که مربوط به سازمان زیباسازی می شود را به صورت کامل و جامع انجام دهم. به گفته دکتر ضرغامی همکاری و دوستی او با دکتر علیزاده  به جهاد دانشگاهی برگشته و عملکرد ایشان در کارهای سازمان قابل تقدیر است.
در پایان این مراسم حکم دکتر ضرغامی به عنوان مدیرعامل سازمان زیباسازی از سوی دکتر صالحی امیری و مهندس حجت به او داده شد و با اهدا لوح تقدیر از زحمات دکتر علیزاده تقدیر و تشکر گردید.

کد خبر: 953209  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

مه‌کش، مِه‌کش، ته‌کش، ته‌کش روزنامه جوان  ۴۳ دقیقه پیش

من خيلي خوشم آمد از اشاره‌اي که در ستون ويژه مقاله کوتاه، «شيريني رطب را فراموش کرده‌ايد.»  روزنامه جوان که نوشته بود کس يا کساني که به گفته‌هاي تند و توهين‌آميز ديگران ايراد مي‌گيرند خودشان نبايد از الفاظ زشت و توهين‌آميز استفاده کنند. 

وزير ارشاد: تئاتر توانايي بانشاط كردن جامعه را دارد روزنامه جوان  ۴۳ دقیقه پیش

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ديدار با مديران سي‌و‌ششمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر گفت: حالا كه زخم زلزله و اتفاقات اجتماعي ديگر هنوز در دل مردم بهبود نيافته، وظيفه ماست كه تلاش كنيم ولو اندكي مردم را با نشاط‌‌تر كنيم و اين كاري است كه از جشنواره تئاتر برمي‌آيد. 

پیچیدگی محض در سادگی مطلق با «سوء تفاهم» شبستان  ۵۷ دقیقه پیش

پیچیدگی محض در سادگی مطلق با «سوء تفاهم»به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، احمدرضا معتمدی، کارگردان فیلم «سوء‌تفاهم» که در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، درباره قصه فیلمش می‌گوید: داستان «سوء‌تفاهم» حول محور یک گروگان‌گیری می‌گذرد که طی آن، تعدادی...

پوستر ‌«به وقت شام» رونمایی شد/ اعلام لیست عوامل فیلم حاتمی‌کیا شبستان  ۵۷ دقیقه پیش

پوستر ‌«به وقت شام» رونمایی شد/ اعلام لیست عوامل فیلم حاتمی‌کیابه گزارش خبرنگار سینمایی شبستان، همزمان با انتشار پوستر فیلم سینمایی «به وقت شام» توسط کانال رسمی این فیلم سینمایی، لیست عوامل نیز اعلام شد که به شرح زیر است:   نویسنده و کارگردان: ابراهیم حاتمی کیا، تهیه کننده: محمد خزاعی، ، مدیر فیلمبرداری: مهدی جعفری، ، مشاور تهیه و مدیر تولید:...

تولید تمبر فاخر طلا با طرح حرم امام رضا(ع) جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، رحیم پرنیا، مدیرعامل خانه سکه ایران به تشریح فعالیت‌های خانه سکه ایران پرداخت و اظهار داشت: هنر‌ها و صنایع دستی یکی از ارزنده‌ترین هنر‌هایی هستند که هر سرزمینی دارد. در اصل این هنر ما، نماینده تک تک ایرانیان در سطح جهان است و ما در خانه سکه سعی می‌کنیم، عناصر...

گناهکاری که خدا از ولایت خود خارج و تحت سرپرستى شیطان قرار مى دهد جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، امام جعفر صادق (علیه السلام ) مى فرمایند: «من روى على مؤمن روایه یرید بها شینه و هدم مروءته لیسقط من اعین الناس اخرجه الله من ولایته الى ولایه الشیطان ، فلا یقبله الشیطان».   اگر کسى سخنى را بر ضد مومنى نقل کند و قصدش از آن ، زشت کردن چهره او و از بین بردن وجهه...

پست اینستاگرامی محسن چاوشی برای تولد فرهاد آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : محسن چاوشی با انتشار عکسی از فرهاد مهراد در اینستاگرام تولد این خواننده قدیمی را تبریک گفت.فرهاد مهراد متولد 29 دی 1322 بود و «جمعه»، «گنجشکک اشی مشی» و... از قطعات مشهور و خاطره انگیز او به شمار می‌آیند. این خواننده 9 شهریور 1381 در فرانسه درگذشت.

درخواست ۲۰۰ تشکل و کانون دانشجویی برای اکران عمومی فیلم «عصبانی نیستم!» آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : این بیانیه به امضای بیش از ۱۰۰۰ دانشجو و ۲۰۰ نفر از دبیران کانون‌های فرهنگی، اجتماعی، تشکل‌های سیاسی، شوراهای صنفی، انجمن‌های علمی و مدیران مسئول و سردبیران نشریه‌های دانشجویی از دانشگاه‌های سراسر کشور رسیده است.در متن این بیانیه که  اختصاصا در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار گرفته، آمده...

بازیگر مطرح انگلیسی :هرگز با وودی آلن کار نمی‌کنم شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /گاردین بیانیه فرث را یک روز پس از اولین مصاحبه تلویزیونی دخترخوانده آلن منتشر کرد. دیلن فارو دختر میا فارو و دخترخوانده وودی آلن است که برای اولین بار در یک برنامه تلویزیونی درباره تعرضات پدرخوانده‌اش در کودکی صحبت کرد. فارو در سال ۲۰۱۴ که ۳۲ سال داشت، ادعا کرد آلن او را در کودکی...

فیلم جدید امیر خان، صدرنشین گیشه چین شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین / «سوپراستار مخفی» جدیدترین فیلم از امیر خان سوپراستار بالیوود در راس باکس آفیس چین قرار گرفت. این فیلم به پشتوانه فیلم قبلی امیر خان با عنوان «دنگال» که فروش باورنکردنی ۱۹۳ میلیون دلاری را در چین تجربه کرد، با اقبال روبه رو شده است. «سوپر استار» تنها...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده