تعداد بازدید: ۳۴
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۰ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۷:۲۰
گل‌محمدی: در قراردادم هیچ بندی برای جریمه وجود ندارد/ اولتیماتوم را آنهایی دادند که به فکر منافع‌شان هستند!
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی نفت تهران - تراکتورسازی، اظهار داشت: ما بازی حساسی را در پیش داریم. در این بازی گرفتن سه امتیاز برای از اهمیت زیادی برخوردار بوده و هدف‌مان همین است. فردا با تیمی بازی داریم که خوب دفاع می‌کند و خوب هم حمله می‌کند.
مقابل نفت صددرصد کار سختی خواهیم داشت و برای پیروزی باید یکسری نکات فنی را رعایت کنیم. باید بدانیم در بازی مقابل نفت دنبال چه چیزی هستیم وی در ادامه افزود: باید گردش توپ خوبی داشته باشیم، به بازی سرعت دهیم و از فضاها استفاده کنیم. نباید بازی احساسی انجام دهیم و باید بدانیم که در این بازی دنبال چه چیزی هستیم.
تمرکز داشتن بازیکنان روی نکات فنی لازم است و امیدوارم در این بازی تمرکز لازم وجود داشته باشد. همچنین امیدوارم در فضاها به بازی سرعت بدهیم و در نتیجه به گل برسیم. نفت بازیکنان خوبی در خط حمله دارد و ما می‌دانیم که آنها خطرناک هستند و در ضدحمله‌ها ما باید عملکرد خوبی داشته باشیم. باید توجه داشته باشیم که گل بد نخوریم و از آن طرف هم خوب حمله کنیم و به گل برسیم.
بعد از بازی با پرسپولیس و صدور بیانیه سخت بود بخواهیم خودمان را جمع و جور کنیم سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره موضوع قهرش با آجورلو و حاشیه‌های اخیری که در تراکتورسازی وجود داشت، گفت: بعد از بازی با پرسپولیس به خاطر نتیجه بدی که کسب شده بود و طبیعی هم بود که هواداران خواسته‌شان پیروزی یا حداقل کسب مساوی بود، فشار زیادی بر ما وارد شد بعد از بازی حساس با پرسپولیس ما دیدار با استقلال را داشتیم که این بازی هم برای ما و هواداران اهمیت زیادی داشت، اما به یکباره قبل از بازی آقای آجورلو بیانیه‌ای صادر کرد که بعد از فشار بازی مقابل پرسپولیس سخت بود بخواهیم خودمان را جمع و جور کنیم و تمرکزمان روی بازی با استقلال باشد.
آنهم در حالی که من از همکاران و بازیکنان تیم خواسته بودم تمام حواس خود را جمع بازی استقلال کنند و روی این بازی تمرکز داشته باشند. روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم وی یادآور شد: بعد از بازی مقابل استقلال هم که شاید حق‌مان پیروزی بود بنده به تهران آمدم تا در کلاس‌های مربیگری شرکت کنم. اکنون هم در خدمت تیم هستم و کارمان را انجام می‌دهیم.
انتظارات از ما زیاد است و کاری ندارم که این انتظارات به حق بوده است یا نه، اما باید بگویم که روزهای سختی را تاکنون پشت سر گذاشته‌ایم. اینکه بخواهیم انگیزه بازیکنان را برای دو بازی سخت مقابل پرسپولیس و استقلال بالا نگه داریم کار بسیار سختی بود، اما باید بگویم بازیکنان ما اکنون با انگیزه‌ای قوی کار خود را دنبال می‌کنند.
دلیلی ندارد به من اولتیماتوم بدهند! گل‌محمدی در پاسخ به این پرسش که‌ آیا اولتیماتوم آجورلو به او صحت دارد یا نه، تصریح کرد: بعد از بیانیه آجورلو که پس از مسابقه با پرسپولیس صادر کرد هیچ صحبتی با او نداشتم و از طرف باشگاه هم هیچ اولتیماتومی به بنده داده نشده است. اولتیماتوم از طرف کسانی بوده که به دنبال منافع خودشان هستند و به تیم فکر نمی‌کنند.
این اولتیماتوم‌ها در سایت‌ها و فضای مجازی بوده و آنها افرادی هستند که دوست دارند چنین جوی راه بیاندازند و هدف‌شان عدم نتیجه‌گیری تیم است. همان‌طور که گفتم هیچ اولتیماتومی به من اعلام نشده و اگر قرار است چنین چیزی باشد باید در جلسه‌ای آن را با من مطرح کنند که البته دلیلی هم ندارد اولتیماتومی بدهند و خودم فکر نمی‌کنم اتفاقی رخ داده باشد.
یکسری از بازیکنان رده خارج در تیم ما قرارداد میلیاردهای داشتند! وی در واکنش به این پرسش که «از فشارهای موجود خسته نشده‌اید؟»، اظهار داشت: موقعی که کار را شروع کردیم، همه شاهد بودند که ما تیم را چگونه تحویل گرفتیم. پنج شش بازیکن از تیم جدا شدند و تیم خالی شد و بازیکنانی که ماندند یکسری از آنها باتجربه بودند و یکسری هم جوانانی بودند که تا حالا رنگ تیم بزرگسال را به خود ندیده بودند و تجربه بازی 90 دقیقه‌ای را نداشتند.
بزرگسالان تیم هم دو دسته بودند که یک دسته از رده خارج شده بودند و قراردادهای میلیاردی داشتند آن هم با هزار منت و یک عده هم به عشق پیراهن و هوادار آمده بودند و کار می‌کردند، ما با این بازیکنان شروع کردیم. مربی بیکاری نبودم که به تراکتورسازی بیایم سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی ادامه داد: خود باشگاه به من گفت که یک مربی به اینجا آمده بود و با علم به اینکه بازیکنان تست می‌شوند و چند بازیکن جدید هم گرفته می‌شود، اما حاضر نشد در اینجا کار کند.
من مربی بیکاری نبودم. تیم داشتم و قرارداد خوبی هم با اکسین بسته بودم. رزومه خوبی هم در مربیگری داشتم. در ذوب‌آهن در دو سال سه جام گرفتم و نفت را به آسیا بردم. همچنین پرسپولیس را به فینال جام حذفی بردم. مربی معمولی نبودم که بخواهم به تبریز بروم. من از همه اتفاقات باخبر بودم. در قراردادم هیچ بندی برای جریمه وجود ندارد گل‌محمدی افزود: برای همین در قراردادم هیچ بندی برای جریمه وجود ندارد.
انصافاً هواداران در نیم‌فصل خیلی حمایت کردند و ما مشکلات زیادی داشتیم. فقط محمد ایرانپوریان در همه بازی‌ها برای ما بازی کرده است. بقیه یا مصدوم شدند یا با محرومیت‌های طولانی‌مدت روبه‌رو شدند. ما با این وضعیت شروع کرده‌ایم، اما از آن طرف جوان‌های خیلی خوبی به تیم آمدند، نادری، مسلمی‌پور، آزادی، تهامی و .
.. . اینها کسانی بودند که لیگ حتی اسم آنها را هم نشنیده بود، اما اینها آمدند با تمام قوا کار کردند و ما ترکیبی از بازیکنان جوانان و باتجربه در تیم داشتیم. بازیکنانم تا آنجا که توانستند کار و تلاش کردند. انتظارات باید در جهت ساختن تیم خوب در آینده باشد نه فقط کسب نتیجه وی در ادامه یادآور شد: به نیم‌فصل رسیده‌ بودیم و پنجره نقل‌وانتقالاتی باز شده بود و همه انتظار داشتند که برویم و قهرمان شویم و نتایج خوبی بگیریم، اما اصلاً این‌طور نیست.
ما باید براساس داشته‌های‌مان توقعات را تنظیم کنیم. هواداران دوست دارند که ما همه بازی‌ها را ببریم، من هم همین‌طور فکر می‌کنم، اما انتظارات باید در جهت ساختن تیم خوب در آینده باشد و این را در نظر داشته باشیم که تیم کجای جدول خواهد بود. همه اینها به برنامه‌ریزی و امکانات نیاز دارد.
تراکتورسازی فقط یک اسم بزرگ دارد و نه چیز دیگری! سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی خاطرنشان کرد: تیم تراکتورسازی از خودش هیچ چیز ندارد. یک زمین فوتبال دارد که برای کارخانه است و چند اتاق و سوله که دفتر باشگاه هم در آنجاست. اینها هم برای کارخانه است. تراکتورسازی فقط یک اسم بزرگ دارد. ما که الان می‌دانیم چه اتفاقاتی رخ داد، بهتر است برویم ساختار و زیرساخت‌ها را درست کنیم و مدام نگوییم نتیجه، نتیجه و نتیجه.
باید در گذشته که میلیاردی خرج می‌شد انتظار قهرمانی می‌داشتند نه الان! گل‌محمدی در ادامه با انتقاد از کسانی که از تراکتورسازی انتظار قهرمانی دارند، بیان داشت: در سال‌های گذشته باید از تیم تراکتورسازی انتظار قهرمانی می‌رفت که در تیم میلیاردها خرج شده بود، نه الان که تیم این همه مشکلات دارد و سختی‌های زیادی که برای گرفتن بازیکنان با آن روبه‌رو هستیم.
واقعاً در این شرایط جذب بازیکن سخت است. بازیکنان و باشگاه‌های داخلی شرط می‌گذارند. بازیکن خارجی خوب هم که پیدا نمی‌شود. البته خداراشکر که در نیم‌فصل چند بازیکن خوب خودشان را سرباز کردند و به تراکتورسازی آمدند. این یک امتیاز برای ما بود که از این پوئن هر مربی که در تراکتورسازی بوده، استفاده کرده است.
  وی درباره نوع بازی و تاکتیک این تیم مقابل نفت در بازی فردا اظهار داشت: همان‌طور که در ابتدای صحبت‌هایم گفتم باید به بازی سرعت بدهیم و از فضاها در گردش توپ استفاده کنیم. هم از کناره‌ها و هم از عمق، این بستگی به عملکرد خودمان دارد که چطور توپ را به جریان می‌اندازیم.  مربی مریض در تبریز با خبرنگاران هزار تومانی برای خود باند درست کرده است! سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به این پرسش که نام جواد نکونام به‌عنوان جانشین او مطرح شده است و آیا چنین موضوعی صحت دارد یا نه، تصریح کرد: گزینه زیاد است و تا دل‌تان بخواهد از این اسامی مطرح می‌شوند! نمی‌خواهم اسمی بیاورم، اما مربی مریضی را در تبریز می‌شناسم که برای خودش هم با خبرنگاران باند درست کرده است.
نمی‌خواهم بی‌ادبی کنم. در قشر ما مربیان هم مربیان هزاری و دو هزاری هستند و در هر قشری از این افراد وجود دارند، اما او با یکسری خبرنگار هزار تومانی جوی را در تبریز راه انداختند که خودشان بیایند! مربیانی که حتی در لیگ دسته یک هم نمی‌توانند نتیجه بگیرند، اما حالا به تراکتورسازی چشم دارند! حالا نمی‌دانم باشگاه این مسائل را می‌داند یا نه؟ واکنشی نشان می‌دهد؟ قرار است بیانیه‌ای بدهند، حمایتی کنند یا نه؟ آقای آجورلو یک مدیر بسیار خوب است، اما باید تکلیف را مشخص کند که اگر می‌خواهند حمایت کنند به این مسائل واکنش نشان دهند و اگر قرار نیست حمایت کنند همه چیز را بگویند تا من و مردم تکلیفمان مشخص شود.
بیانیه آجورلو حرفه‌ای نبود و برایم قابل هضم نیست گل‌محمدی در واکنش به این مسئله که با این صحبت‌ها اختلاف خود را با آجورلو را تکذیب نمی‌کنید، تصریح کرد: من چیزی را تکذیب نمی‌کنم، اما هنوز برای من قابل هضم نیست که چرا آجورلو بعد از بازی با پرسپولیس آن بیانیه را منتشر کرد و به نوعی من را مقابل هواداران قرار داد.
چنین موضوعی اصلاً قابل بحث نیست و به نظرم این بیانیه حرفه‌ای نبود، چون ما داشتیم یک بحث پیامکی می‌کردیم و دو ساعت بعد دیدم که این بیانیه آمده و اعلام شده است من هم 20 درصد جریمه شدم! انگار همه درست کار کرده بودند! بازیکنان عملکردشان قابل قبول بود و همه چیز درست پیش می‌رفت و فقط من مشکل داشتم.
ضمن اینکه اصلاً در قرارداد من موضوع جریمه وجود ندارد که آنها 20 درصد من را جریمه کرده‌اند.  برخی بازیکنان سرباز برای حضور در تراکتورسازی التماس می‌کردند! وی در خصوص موضوع سربازها و صحبت‌های سعید آذری علیه تراکتورسازی که بازیکن سرباز می‌گیرد، گفت: بعضی سؤال‌ها به من مربوط نمی‌شود و مدیر باشگاه باید به این سؤالات پاسخ بدهد، اما بازیکنان سرباز سال‌هاست به تراکتورسازی می‌آید و این تیم هم تنها تیم لیگ برتری است که می‌تواند بازیکن سرباز بگیرد.
فقط همین بازیکنان نبودند و موردهای مختلف داشتیم که التماس می‌کردند برای سربازی به تراکتورسازی ملحق شوند و این هم انتخاب خودشان بوده است و فشاری نه از سوی من و نه از باشگاه وجود نداشته است. من نه بلدم به کسی فشار بیاورم و نه بلدم کسی را تحریک کنم. مسلماً خود بازیکنانی هم که به اینجا آمدند، مشکلاتی داشتند که می‌توانند درباره آن صحبت کنند.
این نیست که کسی به بازیکن فشار بیاورد و این بازیکنان را هم توپ هم تکان نمی‌دهد، مسلماً آنها از عواقب کاری که انجام دادند اطلاع داشتند. از خود بازیکنان بپرسید که چه اتفاقی افتاده و چرا دوست داشتند که به تراکتورسازی بیایند. قطعاً آنها دلایل خوبی برای جدایی داشتند و اگر این همه هجمه وجود دارد، بهتر است خودشان پاسخ بدهند.
 

کد خبر: 963303  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

مُهر تایید بر اساسنامه کمیته ملی المپیک/ حذف دبیرکل پس از ۷۲ سال ستاره ها  ۲۴ دقیقه پیش

مُهر تایید بر اساسنامه کمیته ملی المپیک/ حذف دبیرکل پس از ۷۲ سال به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر؛ اساسنامه کمیته ملی المپیک که دو سال پیش و بر اساس قانون ابلاغی رئیس جمهور مبنی بر انتزاع دو کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، اصلاح و برای اخذ تائیدیه در اختیار هیات وزیران قرار گرفت، این روزها وارد فاز جدیدی از بررسی و تصویب نهایی شده است. این یعنی قطعی...

ژاپن و کره جنوبی طلا گرفتند ستاره ها  ۲۴ دقیقه پیش

ژاپن و کره جنوبی طلا گرفتند به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، در ادامه این رقابتها که در باکوی آذربایجان جریان دارد، سه شنبه سوم شهریورماه جودوکاران وزن ۱۰۰- کیلوگرم مردان و ۷۸- کیلوگرم زنان پیگیری شد که هر دو مدال به جودوکارانی از آسیا رسید.  در وزن ۱۰۰- کیلوگرم «وارلام لیپارتیانی» جودوکار گرجستانی...

صعود تیم های ملی والیبال ساحلی ایران به مرحله حذفی ایلنا  ۲۸ دقیقه پیش

صعود تیم های ملی والیبال ساحلی ایران به مرحله حذفیبه گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی الف والیبال ساحلی کشورمان صبح امروز از ساعت ۷:۱۰ در آخرین بازی مرحله مقدماتی به مصاف نماینده ‘اندونزی الف’ رفت که در پایان ساحلی بازان ایران با نتیجه دو بر صفر به برد قاطع دست یافتند. اما تیم ملی ب والیبال ساحلی کشورمان...

بدشانسی امید عالیشاه؛ طلسم در دربی می‌شکند؟ ایلنا  ۲۸ دقیقه پیش

بدشانسی امید عالیشاه؛ طلسم در دربی می‌شکند؟به گزارش ایلنا، عالیشاه در پنجمین فصل حضور خود در پرسپولیس، در بازی یکشنبه برای صد و پنجمین بار پیراهن این تیم را بر تن کرد. او طی این مدت ۱۵ بار گل زده و ۱۷ گل ساخته. مهم‌تر اینکه در پست‌هایی چون وینگر چپ و راست و مهاجم برای پرسپولیس به میدان رفته و امیدوار است که در هفته‌های آتی و بخصوص...

فوتبال جهان| پپ گواردیولا: می‌خواهیم تا جای ممکن در جام اتحادیه پیش برویم تسنیم  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا در پی برتری 3 بر صفر شب گذشته (سه‌شنبه) شاگردانش مقابل آکسفورد یونایتد دسته دومی در دور سوم جام اتحادیه انگلیس گفت: خیلی از عملکرد بازیکنانم راضی هستم. این بازی چیزهای زیادی به من نشان داد. عملکرد منچسترسیتی واقعاً خوب بود. ما ضربات پایانی زیادی را به هدر دادیم،...

فتحی: برخی از بیرون چشم به نیمکت شفر و صندلی باشگاه دارند/ اگر دربی را باختیم، نمی‌گویم مقصر... تسنیم  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت باشگاه استقلال، ضیافت شام باشگاه استقلال در آستانه دربی پایتخت و در شب هفتاد و چهارمین سالگرد تاسیس این باشگاه برگزار شد. در این مراسم امیر حسین فتحی سرپرست باشگاه، جواد قراب و اکبر ملکی اعضای هیئت مدیره، نصرالله عبداللهی مدیرفنی، علی جباری، دکتر امین نوروزی معاون...

شوک بزرگ به استقلال و شفر در آستانه دربی جام نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

  به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، دکتر امین نوروزی معاون پزشکی باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت نویمایر گفت: نویمایر روز سه شنبه در محل تمرین استقلال حاضر شد و شرایط بهتری نسبت به گذشته دارد. این بازیکن در تمرین تست های عملکردی را پشت سر گذاشت و به این نتیجه رسیدیم...

پیغام خطرناک پرسپولیس برای استقلال جام نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

 به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بازی با سپیدرود را تیم برانکو با ۲-۴-۴ لوزی آغاز کرد و سکونشین‌ها امیدوار بودند که این تغییر، پرسپولیس را به تیم هجومی مورد علاقه‌شان تبدیل کند و در آستانه دربی یک پیروزی پرگل را به آنها هدیه کند.پرسپولیس اما مثل بیشتر بازی‌هایش در این فصل،...

زیر سایه دربی، سپاهان به صدر می‌رسد؟/ تقابل کاپیتان‌های اسبق تیم ملی نامه  ۵۲ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز  دیدارهای هفته هشتم در سه روز پنجشنبه، جمعه و شنبه برگزار می‌شود. به جز دربی پایتخت و بازی نفت مسجدسلیمان و سپاهان سایر دیدارها در روز جمعه و شنبه برگزار می‌شود. تقریبا تمامی دیدارها زیر سایه دربی پایتخت و حاشیه‌های آن است.نگاهی به مسابقات این هفته می اندازیم:نفت مسجدسلیمان -...

حذف شیاطین سرخ در اولدترافورد/لمپارد مچ مورینیو را خواباند! نامه  ۵۲ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز  در ادامه رقابت‌های جام اتحادیه فوتبال انگلیس منچستر یونایتد در ورزشگاه اولدترافورد میزبان دربی کانتی بود و این دیدار را با نتیجه دو بر دو مساوی به پایان رسید تا کار مستقیما به ضربات پنالتی کشیده شود.در این بازی ماتا در دقیقه 3 برای منچستر گل زد اما در ادامه ویلسون 59 و ماریوت...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده