تعداد بازدید: ۳۰
تاريخ انتشار: جمعه،۲۹ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۶:۲۴
۳۶ افتتاحیه؛ از نقاشی‌های «شکوه هنر» تا نقش برجسته‌های «درگاه بهشت»
به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، افتتاح نمایشگاه‌های تجسمی معمولاً روزهای جمعه انجام می‌شود و مردم پایتخت با حضور در گالری‌ها و نگارخانه‌ها از آثار هنرمندان دیدن می‌کنند. این جمعه هم مستثنی نیست و بیش از 30 نمایشگاه در سطح شهر تهران افتتاح می‌شود.   آ: نمایشگاه آثار ناصر گیو قصاب با عنوان «قصاب خانه» تا 10 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره 7 برقرار است.
آران: نمایشگاه آثار شیرین ملت‌گهر با عنوان «ریشه‌ها» تا 6 بهمن‌ماه در گالری آران واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی،  پلاک 10 برقرار است. آرت سنتر (باغ): نمایشگاه آثار احمد اسفندیاری تا 4 بهمن در آرت سنتر به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، انتهای خیابان سلیمی شمالی، شماره 147، باغ انجمن خوشنویسان برگزار می‌شود.
احمد اسفندیاری ملقب به «نقاش آبی‌ها» از پیشکسوتان مدرنیسم و متعلق به نسل اول و پیشگام هنر نوگرای معاصر ایران بود که در سال ۱۳۹۱ دار فانی را وداع گفت. آرته: نمایشگاه طراحی و نقاشی کسری شریفی و الناز علیزاده با عنوان «جلجتا» تا 8 بهمن در این گالری به نشانی خیابان شیراز جنوبی، پایین‌تر از پل همت، بلوار علی‌خانی، 20متری گلستان، 12متری دوم، پلاک3 برگزار می‌شود.
آیریک: نمایشگاه گروهی نقاشی تا 5 بهمن ماه در این گالری به نشانی اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نبش وفا اذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه 3، واحد 102 قرار دارد. اعتماد: گالری اعتماد۱ میزبان «دوران رنگی» و گالری اعتماد۲ میزبان «شما اینجا هستید» تا ۲۴ بهمن‌ماه است. این گالری در تهران، میدان هفت تیر، خ مفتح جنوبى، بن بست شیرودى پلاک ۲۵ واقع شده است.
امکان: نمایشگاه مرضیه رشیدی با عنوان «کنار» تا 16 بهمن ماه در این گالری به نشانی هفت تیر، کوچه آقا محمدی، پلاک 77 برپاست. ایده پارسی: عکس‌های کیمیا نجاریون با عنوان «سبز از یاد رفته» تا 4 بهمن در گالری ایده پارسی به نشانی خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک 28 قرار دارد.
برسام: نمایشگاه گروهی تصویرسازی سه بعدی با گردآوری سید نظام‌الدین امامی‌فر تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، بین زرتشت و فاطمی خیابان پرستو پلاک22 واحد1 برگزار می‌شود. بُن: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «کوچه باغ» با گردآوری مظفر تقوا بلسی تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان درکه، خیابان احمدپور، پلاک 60 قرار دارد.
ثالث: نمایشگاه نقاشی زرتشت رحیمی با عنوان «در غیاب ابراهیم» تا 9 بهمن ماه در گالری ثالث به نشانی خیابان کریم‌خان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر شماره 148 قرار دارد. چهار: نمایشگاه انفرادی نقش برجسته‌های فلزی سیدمحمد اردکانی با عنوان «درگاه بهشت» تا ۶ بهمن در این نگارخانه به نشانی شریعتی،نرسیده به پل سیدخندان،کوچه اشراقی،شماره ۴ برپاست.
خانه نگار 14: نمایشگاه حجم پروین حیدری‌نسب با عنوان «برزخ» تا 16 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، پلاک 14 برگزار می‌شود. دلگشا: نمایشگاه نقاشی مصطفی سرابی با عنوان «بیره وه ری» (یادآوری) تا 10 بهمن ‌در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک 30 میزبان هنردوستان است.
رها: نمایشگاه زیورآلات امیرحسین دلبری تا 30 بهمن در این گالری به نشانی میدان آرژانتین، خیابان الوند، پلاک 72 برگزار می‌شود. زرنا: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «زن و کار» تا 5 بهمن‌ماه در این گالری به نشانی خیابان شهرآرا، خیابان 13، پلاک 12، طبقه دوم برگزار می‌شود. سهراب: «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد» عنوان نمایشگاه نقاشی ۲۶ تن از مشاهیر این هنر است که تا ۱۰ بهمن در گالری سهراب به نشانی خیابان سمیه، قبل از رامسر،شماره ۱۴۲ برپاست.
علاقه‌مندان به تماشای نقاشی‌های هانیبال الخاص، علیرضا اسپهبد، گیزلا وارگا سینایی، فریده لاشایی، سیراک ملکنیان و مرتضی ممیز، نمایشگاه «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد» را از دست ندهند. شکوه: نمایشگاه گزیده‌ای از آثار نقاشی و نقاشی‌خط پیشکسوتان هنر ایران با عنوان «شکوه هنر» تا 4 بهمن در این گالری با همراهی گالری نقطه برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای آثار به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 مراجعه کنند. شمیده: نمایشگاه نقاشی هادی شعبانی با عنوان «گندمزار و نسیم» تا 4 بهمن در این گالری به نشانی میرداماد میدان مادر شهید سنجابی (بهروز سابق)، بن بست یکم، پلاک ٨ قرار دارد.
شیرین: نمایشگاه عکس ژیلا مختاری با عنوان «دیوانگی منهای یک ثانیه» تا 11 بهمن در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13 شماره 5 برپاست. شهر کتاب فرشته: نمایشگاهی از مجموعه آثار حجت امانی با عنوان «خیال مشترک» تا 10 بهمن ماه در گالری شهرکتاب فرشته به نشانی خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب شهر کتاب فرشته برگزار می‌شود.
طراحان آزاد: نمایشگاه سمیرا اسکندرفر با عنوان «دوتایی‌ها» تا 10 بهمن ماه در گالری طراحان آزاد به نشانی میدان فاطمی، میدان گلها، میدان سلماس، شماره5 برگزار می‌شود. علیها: نمایشگاه نقاشی نسرین چرخت با عنوان «برگشت پذیر» تا 8 بهمن در گالری علیها به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماهروزاده، کوچه رمضانیان، ابتدای کوچه احمدی مقدم (ایزد)، پلاک 31، طبقه اول قرار دارد.
فردا: نمایشگاه گروهی حجم و تصویرسازی با عنوان «دوست خیالی من» تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 22 برپاست. فرمانفرما: نمایشگاه عکس و نقاشی خط سولماز نراقی و ساجده شریفی با عنوان «الفبال، بین خطوط» تا 20 بهمن ماه در این گالری به نشانی میدان هفت‌تیر، خردمند شمالی، کوچه اعرابی، پلاک 2 برگزار می‌شود.
فرهنگسرای ملل: نمایشگاه نقاشی مهدی صمدی با عنوان «خط خطی‌های رنگی» تا 7 بهمن در گالری فرهنگسرای ملل به نشانی بلوار قیطریه، بوستان قیطریه برگزار می‌شود. کبیری: نمایشگاه نقاشی شمیم نعمت‌زاده و هاله ابراهیمی‌کیا تا 4 بهمن در این نگارخانه به نشانی خیابان دیباجی جنوبی، بالاتر از پارک ارغوان، پلاک 60 قرار دارد.
گلستان: نمایشگاه نقاشی سعیده سروری تا 4 بهمن ماه در این گالری به نشانی دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره 34 برگزار می‌شود. مژده: نمایشگاه نقاشی رضا محیط با عنوان «محیط آب و رنگ‌های عاشقانه» تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، پلاک27، زنگ یک برگزار می‌شود.
موزه هنرهای زیبا سعدآباد: نمایشگاه نقاشی سروناز سلطانی با عنوان «جایی دیگر» تا 6 بهمن‌ماه در نگارخانه فوقانی موزه هنرهای زیبا واقع در خیابان ولیعصر(عج)، خیابان فلاحی(زعفرانیه)، انتهای خیابان طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپاست. نقش‌جهان: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «با هم دیگر» تا 4 بهمن ماه در این گالری به نشانی نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی2، پلاک9 برگزار می‌شود.
نگر: نمایشگاه نقاشی الهام شیروی با عنوان «رخ-سوزی» تا 4 بهمن ماه در این نگارخانه به نشانی ضلع جنوبی پارک قیطریه، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33، زنگ سوم برگزارمی‌شود. هپتا: نمایشگاه نقاشی اریک تروندسن هنرمند نروژی تا 4 بهمن ماه در گالری هپتا برگزار می‌شود. گالری هپتا در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه، زنگ اول واقع است.
هفت ثمر: «کاشی‌های تکیه معاون‌الملک» در این گالری به نشانی خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 به نمایش در می‌آید. هما: نمایشگاه مهدی حامدی با عنوان «پان‌آپتیکان» تا 10 بهمن در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8، واحد یک برگزار می‌شود. یاسمین: نمایشگاه گروهی نقاشی با گردآوری مینا آذرمند تا ۱۱ بهمن در این نگارخانه به نشانی خیابان خردمند جنوبی، نرسیده به بلوار کریمخان زند، ساختمان افسر، پلاک ٧٠ برپاست.
 

کد خبر: 975348  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

مردم کهگیلویه و بویراحمد عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان دادند شبستان  ۱ ساعت پیش

مردم کهگیلویه و بویراحمد عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان دادندخبرگزاری شبستان/یاسوج: محرم ماه بيداری و عدالت ‌خواهی است، دنيا در اين ماه عده‌ ای را چنان فريب داد و در خود غرق کرد که فرياد بيداری اولاد رسول الله (صل الله علیه و آله وسلم) را نشنيدند و تا ابد تن به خواری و ذلت سپردند.   همه ملت ها می دانند که شهادت اباعبداالله الحسين (علیه السلام)...

قیام امام حسین (ع) ارزش های دینی و الهی را حفظ کرد شبستان  ۱ ساعت پیش

قیام امام حسین (ع) ارزش های دینی و الهی را حفظ کردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام سیدامان الله حسینی صدر، امام جمعه موقت یاسوج ظهر امروز( 29 شهریور ) در جمع عزاداران عاشورای حسینی در محل مصلی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)یاسوج، گفت: همان طور که در احادیث به صورت مفصل بیان شده امام حسین (علیه السلام) در آن لحظات آخر که حلقه...

آغاز حرکت عاشورایی هیئت های مذهبی در کهگیلویه و بویراحمد شبستان  ۲ ساعت پیش

آغاز حرکت عاشورایی هیئت های مذهبی در کهگیلویه و بویراحمدخبرگزاری شبستان/یاسوج:   همزمان با عاشورای حسینی مردم و هیئت های مختلف مذهبی در استان کهگیلویه و بویراحمد به مرکز شهرها آمدند و با زنجیر زنی و سینه زنی، ارادت خود را به امام حسین (علیه السلام) و یاران باوفایش نشان دادند. قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد امروز در قالب دسته‌ های سینه...

اولین رقصنده بزرگ سیاهپوست باله در آمریکا درگذشت+عکس آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : آرتور میشل، یکی از اولین رقصندگان ساهپوست باله، در سن ۸۴ سالگی در نیویورک از دنیا رفته است.به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این رقصنده پیشتاز که در هارلم نیویورک بزرگ شده بود نقش اول بسیاری از آثار طراح بزرگ رقص جورج بالانچین را به عهده داشت.او در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ یکی از محبوب‌ترین رقصندگان در...

عکس/ خواننده مطرح پاپ در حال توزیع غذای نذری آفتاب نیوز  ۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : محمد علیزاده خواننده نام آشنای پاپ، هر ساله در ایام تاسوعا و عاشورا در منزل پدری اش مشغول تهیه نذری و توزیع آن است و امسال هم تصویری از او در حال توزیع غذای نذری منتشر شده است.

سوگواری سراسری در عاشورای حسینی/ مسجدجامع خرمشهر، میزبان ویژه است خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار هیأت و مسجد خبرگزاری فارس، دستجات عزادار از بامداد امروز با حرکت در خیابان‌ها و کوچه‌های شهرها و روستاهای کشورمان، بار دیگر در سوگ شهادت سیدالشهدا و ۷۲ دلاور کربلا بر سینه و سر می‌زنند. در تهران، این مراسم همانند سال‌های گذشته در تمام معابر و خیابان‌های پایتخت جریان دارد، اما آیین‌های...

نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی خبرگزاری برنا  ۵ ساعت پیش

نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، بر اساس فراخوان منتشر شده از سوی بنیاد اکبر رادی این جشنواره با اهدافی همچون؛ «تقویت بنیان نمایشنامه ‌نویسی ایران»، «ژرف‌نگری در آثار و اندیشه ‌های‌ استاد اکبر رادی» و «ارج ‌نهادن یا بهتر...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده