تعداد بازدید: ۲۴
تاريخ انتشار: جمعه،۲۹ دی ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۶:۲۴
۳۶ افتتاحیه؛ از نقاشی‌های «شکوه هنر» تا نقش برجسته‌های «درگاه بهشت»
به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، افتتاح نمایشگاه‌های تجسمی معمولاً روزهای جمعه انجام می‌شود و مردم پایتخت با حضور در گالری‌ها و نگارخانه‌ها از آثار هنرمندان دیدن می‌کنند. این جمعه هم مستثنی نیست و بیش از 30 نمایشگاه در سطح شهر تهران افتتاح می‌شود.   آ: نمایشگاه آثار ناصر گیو قصاب با عنوان «قصاب خانه» تا 10 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره 7 برقرار است.
آران: نمایشگاه آثار شیرین ملت‌گهر با عنوان «ریشه‌ها» تا 6 بهمن‌ماه در گالری آران واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی،  پلاک 10 برقرار است. آرت سنتر (باغ): نمایشگاه آثار احمد اسفندیاری تا 4 بهمن در آرت سنتر به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، انتهای خیابان سلیمی شمالی، شماره 147، باغ انجمن خوشنویسان برگزار می‌شود.
احمد اسفندیاری ملقب به «نقاش آبی‌ها» از پیشکسوتان مدرنیسم و متعلق به نسل اول و پیشگام هنر نوگرای معاصر ایران بود که در سال ۱۳۹۱ دار فانی را وداع گفت. آرته: نمایشگاه طراحی و نقاشی کسری شریفی و الناز علیزاده با عنوان «جلجتا» تا 8 بهمن در این گالری به نشانی خیابان شیراز جنوبی، پایین‌تر از پل همت، بلوار علی‌خانی، 20متری گلستان، 12متری دوم، پلاک3 برگزار می‌شود.
آیریک: نمایشگاه گروهی نقاشی تا 5 بهمن ماه در این گالری به نشانی اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نبش وفا اذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه 3، واحد 102 قرار دارد. اعتماد: گالری اعتماد۱ میزبان «دوران رنگی» و گالری اعتماد۲ میزبان «شما اینجا هستید» تا ۲۴ بهمن‌ماه است. این گالری در تهران، میدان هفت تیر، خ مفتح جنوبى، بن بست شیرودى پلاک ۲۵ واقع شده است.
امکان: نمایشگاه مرضیه رشیدی با عنوان «کنار» تا 16 بهمن ماه در این گالری به نشانی هفت تیر، کوچه آقا محمدی، پلاک 77 برپاست. ایده پارسی: عکس‌های کیمیا نجاریون با عنوان «سبز از یاد رفته» تا 4 بهمن در گالری ایده پارسی به نشانی خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک 28 قرار دارد.
برسام: نمایشگاه گروهی تصویرسازی سه بعدی با گردآوری سید نظام‌الدین امامی‌فر تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، بین زرتشت و فاطمی خیابان پرستو پلاک22 واحد1 برگزار می‌شود. بُن: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «کوچه باغ» با گردآوری مظفر تقوا بلسی تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان درکه، خیابان احمدپور، پلاک 60 قرار دارد.
ثالث: نمایشگاه نقاشی زرتشت رحیمی با عنوان «در غیاب ابراهیم» تا 9 بهمن ماه در گالری ثالث به نشانی خیابان کریم‌خان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر شماره 148 قرار دارد. چهار: نمایشگاه انفرادی نقش برجسته‌های فلزی سیدمحمد اردکانی با عنوان «درگاه بهشت» تا ۶ بهمن در این نگارخانه به نشانی شریعتی،نرسیده به پل سیدخندان،کوچه اشراقی،شماره ۴ برپاست.
خانه نگار 14: نمایشگاه حجم پروین حیدری‌نسب با عنوان «برزخ» تا 16 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، پلاک 14 برگزار می‌شود. دلگشا: نمایشگاه نقاشی مصطفی سرابی با عنوان «بیره وه ری» (یادآوری) تا 10 بهمن ‌در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک 30 میزبان هنردوستان است.
رها: نمایشگاه زیورآلات امیرحسین دلبری تا 30 بهمن در این گالری به نشانی میدان آرژانتین، خیابان الوند، پلاک 72 برگزار می‌شود. زرنا: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «زن و کار» تا 5 بهمن‌ماه در این گالری به نشانی خیابان شهرآرا، خیابان 13، پلاک 12، طبقه دوم برگزار می‌شود. سهراب: «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد» عنوان نمایشگاه نقاشی ۲۶ تن از مشاهیر این هنر است که تا ۱۰ بهمن در گالری سهراب به نشانی خیابان سمیه، قبل از رامسر،شماره ۱۴۲ برپاست.
علاقه‌مندان به تماشای نقاشی‌های هانیبال الخاص، علیرضا اسپهبد، گیزلا وارگا سینایی، فریده لاشایی، سیراک ملکنیان و مرتضی ممیز، نمایشگاه «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد» را از دست ندهند. شکوه: نمایشگاه گزیده‌ای از آثار نقاشی و نقاشی‌خط پیشکسوتان هنر ایران با عنوان «شکوه هنر» تا 4 بهمن در این گالری با همراهی گالری نقطه برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای آثار به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 مراجعه کنند. شمیده: نمایشگاه نقاشی هادی شعبانی با عنوان «گندمزار و نسیم» تا 4 بهمن در این گالری به نشانی میرداماد میدان مادر شهید سنجابی (بهروز سابق)، بن بست یکم، پلاک ٨ قرار دارد.
شیرین: نمایشگاه عکس ژیلا مختاری با عنوان «دیوانگی منهای یک ثانیه» تا 11 بهمن در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13 شماره 5 برپاست. شهر کتاب فرشته: نمایشگاهی از مجموعه آثار حجت امانی با عنوان «خیال مشترک» تا 10 بهمن ماه در گالری شهرکتاب فرشته به نشانی خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب شهر کتاب فرشته برگزار می‌شود.
طراحان آزاد: نمایشگاه سمیرا اسکندرفر با عنوان «دوتایی‌ها» تا 10 بهمن ماه در گالری طراحان آزاد به نشانی میدان فاطمی، میدان گلها، میدان سلماس، شماره5 برگزار می‌شود. علیها: نمایشگاه نقاشی نسرین چرخت با عنوان «برگشت پذیر» تا 8 بهمن در گالری علیها به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماهروزاده، کوچه رمضانیان، ابتدای کوچه احمدی مقدم (ایزد)، پلاک 31، طبقه اول قرار دارد.
فردا: نمایشگاه گروهی حجم و تصویرسازی با عنوان «دوست خیالی من» تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 22 برپاست. فرمانفرما: نمایشگاه عکس و نقاشی خط سولماز نراقی و ساجده شریفی با عنوان «الفبال، بین خطوط» تا 20 بهمن ماه در این گالری به نشانی میدان هفت‌تیر، خردمند شمالی، کوچه اعرابی، پلاک 2 برگزار می‌شود.
فرهنگسرای ملل: نمایشگاه نقاشی مهدی صمدی با عنوان «خط خطی‌های رنگی» تا 7 بهمن در گالری فرهنگسرای ملل به نشانی بلوار قیطریه، بوستان قیطریه برگزار می‌شود. کبیری: نمایشگاه نقاشی شمیم نعمت‌زاده و هاله ابراهیمی‌کیا تا 4 بهمن در این نگارخانه به نشانی خیابان دیباجی جنوبی، بالاتر از پارک ارغوان، پلاک 60 قرار دارد.
گلستان: نمایشگاه نقاشی سعیده سروری تا 4 بهمن ماه در این گالری به نشانی دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره 34 برگزار می‌شود. مژده: نمایشگاه نقاشی رضا محیط با عنوان «محیط آب و رنگ‌های عاشقانه» تا 6 بهمن ماه در این گالری به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، پلاک27، زنگ یک برگزار می‌شود.
موزه هنرهای زیبا سعدآباد: نمایشگاه نقاشی سروناز سلطانی با عنوان «جایی دیگر» تا 6 بهمن‌ماه در نگارخانه فوقانی موزه هنرهای زیبا واقع در خیابان ولیعصر(عج)، خیابان فلاحی(زعفرانیه)، انتهای خیابان طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپاست. نقش‌جهان: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «با هم دیگر» تا 4 بهمن ماه در این گالری به نشانی نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی2، پلاک9 برگزار می‌شود.
نگر: نمایشگاه نقاشی الهام شیروی با عنوان «رخ-سوزی» تا 4 بهمن ماه در این نگارخانه به نشانی ضلع جنوبی پارک قیطریه، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33، زنگ سوم برگزارمی‌شود. هپتا: نمایشگاه نقاشی اریک تروندسن هنرمند نروژی تا 4 بهمن ماه در گالری هپتا برگزار می‌شود. گالری هپتا در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه، زنگ اول واقع است.
هفت ثمر: «کاشی‌های تکیه معاون‌الملک» در این گالری به نشانی خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 به نمایش در می‌آید. هما: نمایشگاه مهدی حامدی با عنوان «پان‌آپتیکان» تا 10 بهمن در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8، واحد یک برگزار می‌شود. یاسمین: نمایشگاه گروهی نقاشی با گردآوری مینا آذرمند تا ۱۱ بهمن در این نگارخانه به نشانی خیابان خردمند جنوبی، نرسیده به بلوار کریمخان زند، ساختمان افسر، پلاک ٧٠ برپاست.
 

کد خبر: 975348  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

برنامه‌های آموزشی زائران حج تمتع در فضای مجازی خبرگزاری فارس  ۲۷ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید احمدی مدیر آموزش معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری اظهار داشت: با توجه به همه‌گیر شدن استفاده از فضای مجازی و افزایش تعداد کاربران آن، مدیریت آموزش بعثه مقام معظم رهبری نیز جهت ارائه برخی آموزش‌های مورد نیاز زائران حج تمتع در فضای مجازی اقداماتی را از اردیبهشت...

مراسم تشییع پیکر صدرالدین شجره آغاز شد خبرگزاری فارس  ۲۷ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، مراسم تشییع صدرالدین شجره گوینده و تهیه کننده پیشکسوت رادیویی از مقابل ساختمان رادیو نمایش در میدان ارک آغاز شد.  در این مراسم چهره‌های بسیاری از جمله پیشکسوتان رادیو و حسن فتحی  حضور داشتند.به گزارش فارس، صدرالدین شجره شامگاه چهارشنبه...

هنوز فهرست کاملی از آرشیو عکس‌های کاخ گلستان منتشر نشده است ایلنا  ۱ ساعت پیش

هنوز فهرست کاملی از آرشیو عکس‌های کاخ گلستان منتشر نشده استبه گزارش خبرنگار ایلنا، آلبوم‌خانه‌ کاخ گلستان بعد از آرشیو موزه سلطنتی انگلستان، دومین گنجینه‌‌ غنی عکس و فیلم دنیاست. در این مجموعه، عکس‌هایی از دورانِ سلطنت پادشاهان قاجار به انضمام آلبوم‌های اهدا شده به آنان وجود دارد و پیشنیه‌ آن به حدود ۱۷۰ سال می‌رسد. سفرها،...

نخستین تئاتری که به موضوع «اهدای عضو» پرداخت ایلنا  ۱ ساعت پیش

نخستین تئاتری که به موضوع «اهدای عضو» پرداختساناز زمانی، کارگردان «شبیه رهایی ورای یک نفس» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره اجرای این اثر گفت: سال ۹۲ این نمایش را که قصه‌اش درباره اهدای عضو است، در جشنواره تئاتر شهر اجرا کردیم که برنده بهترین جایزه کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی شد. اما در دو سال اخیر تحقیقاتی را...

تذکر پرستویی به آزمون روزگار خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

تذکر پرستویی به آزمون روزگار به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ پرویز پرستویی پرویز پرستویی که این روزها در فضای مجازی بسیار فعال است با قلم مرتضی برزگر در خصوص آزمونی که این روزها بر مردم ایران می گذرد در صفحه شخصی‌اش نوشت: «سال‌ها بعد همه ما به امروز فکر خواهیم کرد. به خاطره این...

درخواست "پرویز پرستویی" از مردم در آستانه بازی ایران و پرتغال/عکس آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : پس از بازی جانانه ایران در مقابل تیم ملی اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه، ایرانیان امیدوارانه منتظر فرا رسیدن دوشنبه و بازی با تیم ملی پرتغال هستند. درخشش تیم ملی باعث شده تا کاربران با رhه انداختن هشتک پرتغال _ را _ شکست_ می دهیم حمایت شان را از تیم ملی نشان دهند.هنرمندان نیز در کنار...

تأخیر « ناخواسته» در روایتگری از عشق شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /ما خواسته، کاری می‌کنیم برای دوری از ناخواسته‌های سر زده، ولی گهگاه سرنوشتمان جور دیگری رقم می‌خورد؛ با همین ناخواسته‌ها. «ناخواسته» نخسین فیلم نیک‌نژاد بعد از گذشت پنج سال به روی پرده آمد. زمانی که برزو نیک‌نژاد این فیلم را در سال 1392ساخت -و...

ترتیل صفحه ۳۸۷ قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات خبرگزاری فارس  ۹ ساعت پیش

خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: پیامبر اعظم(ص) فرمودند: «خانه‌اى که در آن قرآن فراوان خوانده شود، خیر آن بسیار و به اهل آن وسعت داده شود و براى آسمانیان بدرخشد چنان که ستارگان آسمان براى زمینیان مى‌درخشند». (کافى، جلد 2، صفحه 610)در ادامه ترتیل آیات 14 تا 21 سوره مبارکه...

مجلس ترحیم مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی، یکشنبه در تهران برگزار می‌شود خبرگزاری فارس  ۱۰ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس مجلس ترحیم مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر حسینی،  استاد «اخلاق در خانواده» روز یکشنبه (سوم تیر ماه) از ساعت 18 لغایت 20 در تهران و در مسجد فائق، واقع در میدان شهدا، خیابان 17 شهریور روبروی ورزشگاه، برگزار می‌شود.حجت‌الاسلام والمسلمین...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده