تعداد بازدید: ۲۲
تاريخ انتشار: یکشنبه،۱ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۰:۲۹
یک‌هزار و 79 میلیارد تومان اعتبار عمرانی سهم مازندران در بودجه97
شمال نیوز : سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه شیب تند افزایش قیمت سوخت برای مردم قابل تصور نبود، گفت: در این کمیسیون تلاش کردیم سیاست‌گذاری اعتبارات به‌نفع قشر متوسط و ضعیف جامعه باشد.....شمال نیوز : سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه شیب تند افزایش قیمت سوخت برای مردم قابل تصور نبود، گفت: در این کمیسیون تلاش کردیم سیاست‌گذاری اعتبارات به‌نفع قشر متوسط و ضعیف جامعه باشد.
به گزارش شمال نیوز ، علی‌اصغر یوسف‌نژاد صبح امروز در نشست خبری که دفتر مجمع نمایندگان مازندران برگزار شد درباره لایحه بودجه سال 97 که در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، اظهار کرد: بودجه سند یک‌ساله تنظیم رفتار و اعمال دولت در مسائل اجرایی است که بخشی مربوط به تبصره، درآمد و هزینه‌هاست که مهم‌ترین بخش آن این است که چطور درآمدها را به هزینه‌ها تخصیص دهیم که این مهم‌ترین کار کمیسیون تلفیق است.
وی با بیان اینکه وظیفه کمیسیسون بودجه تخصیص منابع بهینه و پیداکردن بهترین راه‌حل آن است، افزود: ما در این کمیسیون تلاش کردیم سیاست‌گذاری اعتبارات به‌نفع قشر متوسط و ضعیف جامعه باشد.سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش پاداش‌ها، سقف پاداش خدمت با توجه به درصد حقوق و دستمزد بسته شده است، اضافه کرد: در مورد افزایش حقوق هم سقف تعیین کردیم.
یوسف‌نژاد با تأکید بر اینکه برای توجه به اقشار خاص در مورد یارانه‌های سوخت و بنزین مقاومت کردیم، خاطرنشان کرد: چون دولت از محل یارانه‌های سوخت سقف درآمدی تعیین کرده بود اما به‌دلیل شرایط اقتصادی جامعه با افزایش قیمت سوخت مخالفت کردیم. وی با اعلام اینکه شیب تند افزایش قیمت سوخت برای مردم قابل تصور نبود، تصریح کرد: چون تغییر در قیمت سوخت بنزین منجر به افزایش قیمت دیگر کالاها می‌شد که باید در این بخش تراز اجتماعی لحاظ می‌شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مورد یارانه‌ها همان چیزی که دولت پیشنهاد داده بود را تصویب کردیم و توصیه این کمیسیون این بود که یارانه حذف نشود و فقط با شیب ملایم اصلاح صورت گیرد. یوسف‌نژاد درباره کلیات بودجه، اضافه کرد: تغییر آن چنانی نداشتیم فقط یک سری تغییرات اعمال شد و سعی کردیم اجازه ندهیم مالیات افزایش آنچنانی داشته باشد.
وی با بیان اینکه تلاش کمیسیون تلفیق بر این بود که بودجه بر مبنای نیاز و بر عملکرد حسابرسی تدوین شود و دستگاه‌ها باید بودجه را در مسیر خودشان توزیع کنند، اظهار کرد: به دلیل اینکه در شرایطی هستیم که منابع محدود و مصارف زیاد است  که باید برای هزینه کردن چنین بودجه‌ای حتماً مدیریت درستی داشته باشیم.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق برای یک ریال پولی که از سرمایه‌های ملی به‌دست می‌آید باید درست برنامه‌ریزی کند، افزود: بر این اساس کارمندان تا 2 میلیون و 300 هزارتومان معاف از مالیات شدند.یوسف‌نژاد با تأکید بر اینکه بودجه را بودجه انفعالی نکردیم و تا بر مبنای تعامل غیرکارشناسی نباشد، خاطرنشان کرد:کمیسیون تلفیق ممیز نهایی نیست چرا که ممکن است در صحن مجلس دست‌خوش تغییراتی شود.
وی با بیان اینکه سقف وام ازدواج را تا  15 میلیون تومان با بازپرداخت 5 ساله درخواست دادیم، اضافه کرد: در مورد تولید و اشتغال جهت‌گیری مثبتی در بودجه شده و حدود 12 هزار میلیارد تومان از ردیف‌ کمک‌های فنی‌وحرفه‌ای در نظر گرفته شده است.سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد پروژه‌های نیمه‌کاره عمرانی، اظهار کرد: تعداد این پروژه‌ها 71 هزار مورد در کشور است، اگر بخواهیم براساس اعتبار آنها، حتی اگر پروژه‌ای اضافه نکنیم 25 سال طول می‌کشد تا این پروژه‌ها به اتمام برسد.
یوسف‌نژاد ادامه داد: براساس سیاست‌گذاری در نظر گرفته شده مقرر شد که با مدیریت دولت و بخش غیردولتی 14 هزار پروژه را در اختیار مردم قرار دهیم.وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با استفاده از اوراق خزانه اسلامی، افزود: دنیا از بازار سرمایه بورس، مردم و خارجی استفاده می‌کنند که روش مرسومی است و ما هم تلاش کردیم با انتشار اوراق مشارکت خزانه اسلامی به‌نوعی پول را از جیب مردم به سمت اقتصاد هدایت کنیم که این مسئله روش مناسبی بوده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنهایی که از دولت مطالبه داشتند و به بانک، دارایی و تامین اجتماعی بدهکار بودند گفته شده تمامی مطالبات پیمانکاران و کسانی که به دولت بدهکار هستند در حد 100 هزار میلیارد تومان تهاتر شده و دولت را طرف مقابل بانک مرکزی قرار دادیم تا گشایشی در این بخش ایجاد شود و این بخش چاره‌ای جز این تصمیم نداشتیم.
یوسف‌نژاد با اعلام اینکه موضوعات و مسائل دیگر و جهت‌گیری‌های مختلفی با منابع محدود و مصارف زیاد انجام شده است، گفت: سیاست‌های کلی داشتیم که کار بسیار سختی بوده است.وی با تأکید بر اینکه نمایندگان باید صدا و حرف مردم باشند، خاطرنشان کرد: سعی کردیم با هماهنگی دولت با تصمیم‌گیری درست به نقطه‌ای مشترکی برسیم، در بودجه در نهایت سعی شده ساختار پیشنهادات دولت لحاظ شود تا در صحن علنی نهایی شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای بودجه مهم‌تر از بودجه‌نویسی است و عملی شدن آن بسیار مهم است، گفت: کمک‌ها به برخی از مؤوسسات فرهنگی و آموزشی حذف شده و به بخش کمک به جانبازان و معلولان انتقال یافته است.نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مورد بازنشستگان نیز اعتبار خاصی در نظر گرفته شده است.
یوسف‌نژاد درباره بودجه و اختصاص اعتبارات به مازندران نیز اظهار کرد: در استان مازندران بخشی از بودجه مملکت به تناسب درآمدها و هزینه‌ها با توجه به درآمدهای محدود استان در بخش مالیات‌ بردرآمد هزار و 700 میلیارد تومان و هزینه‌ها 2 هزار و 700 میلیارد تومان بوده که از این مقدار بخشی جاری و بخشی عمرانی است که از چند مسیر خارج می‌شود و حدود یک‌هزار و 79 میلیارد تومان اعتبار عمرانی ویژه استانی است.
وی با اعلام اینکه بیشترین پروژه‌های مازندران مربوط به بخش آب است، افزود: شرکت آب منطقه‌ای 70 درصد پروژه‌های استان و بعدی آب و فاضلاب  از نظر عددی این پروژه‌ها را در اختیار دارد.نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سرانه مازندران 503 هزار تومان برای هر نفر و در بخش عمرانی در استان برای هر نفر 95 هزار تومان این در حالی است که سرانه درکشور 120 هزار تومان است.
یوسف‌نژاد با بیان اینکه زباله مهم‌ترین مشکل مازندران است، افزود:دولت لایحه‌ای را برای حل مشکلات زیست‌محیطی تقدیم کرده و که قرار است بودجه 2 میلیارد دلاری در این بخش تخصیص داده شود.وی در پایان  درباره تقسیم‌بندی بودجه در بخش مقابله با آلودگی‌ها زیست محیطی گفت: مقرر شد در شهرهای آلوده اگر خودرویی جرایمی انجام دهد پول جرایم به حساب شهرداری برای رفع آلودگی آن شهر استفاده شود.
نماینده مردم ساری در پایان این نشست درباره طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان نیز بیان کرد: پروژه انتقال آب دریای خزر از نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتفی است.

کلمات کلیدی:
کد خبر: 977626  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شمال نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

حسن روحانی در سازمان ملل باید چه بگوید؟/توصیه عضو شورای مرکزی موتلفه به روحانی نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره مهمترین مسائلی که رئیس جمهور کشورمان باید در مجمع عمومی سازمان ملل به آن اشاره کند، اظهار کرد: آقای روحانی در ابتدا باید به تبیین سیاست‌های ظالمانه و یکجانبه ایالات متحده آمریکا با کشورهای دیگر بپردازد.وی افزود: دخالت‌های آمریکا...

واکنش ترامپ در مورد سقوط جنگنده روس در سوریه نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عنوان داشت: طبق گزارش‌های اولیه سوریه جنگنده روس را ساقط کرده و این وضعیت بدی است.ترامپ در ادامه گفت، روسیه به صورت خصمانه رفتار کرده و برای چیزی جز قدرت احترام قائل نیست.رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که دولتش به زودی درباره بازگشت نیروهای آمریکایی از...

روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان» آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطراتش ادعا کرد وزیر خارجه ایران، در آستانه تفاهم لوزان قصد داشت از انتشار علنی سندی درباره این تفاهم جلوگیری کند.«جان کری»، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطراتش با عنوان «Every Day Is Extra» ("هر روز موهبتی دیگر است") ادعا کرده «محمد جواد ظریف»،...

ملت ایران در مقابل هجمه اقتصادی دشمن ایستادگی می کند ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی روز چهارشنبه در آئین زیارت حضرت عباس(ع) در جمع عزاداران تاسوعای حسینی افزود: دشمن سعی می کند با هجمه های اقتصادی و جنگ رسانه ای ملت ایران را از نظام جمهوری اسلامی جدا کند.وی با تاکید بر لزوم شناخت یزید و شمر زمان حاضر بیان کرد: امروز صهیونیست ها از موشک های...

ماهاتیر محمد: مالزی به دنبال ایجاد نیروگاه هسته ای نیست ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ماهاتیر محمد در کنفرانس صنعت برق مالزی افزود: با وجودی که هزینه تولید انرژی از طریق قدرت هسته ای ارزانتر است، اما خطرات استفاده از آن بسیار بوده و هنوز دانش کمی در مورد استفاده از آن به ویژه از بین بردن زباله های اتمی در جهان وجود دارد.ماهاتیر گفت: من مخالف قدرت هسته ای...

فرود آرام قیمت ارز اتفاق می‌افتد؟/ هنگام سرکوب قیمت‌ها، مازاد تقاضا به سمت بازار سیاه خواهد... نامه  ۲ ساعت پیش

این روزها نقش انتظارات و عوامل روانی در اقتصاد ایران اهمیت قابل توجهی پیدا کرده است. از جمله مهم‌ترین نمونه‌های این اهمیت را می‌توان در واکنش زودهنگام عوامل اقتصادی به تحریم‌های آمریکا یافت که در مرحله اول تحریم‌ها مشاهده شد و به نظر می‌رسد در مرحله دوم تحریم‌ها نیز در حال وقوع است. همین واکنش‌ها، ضرورت‌های...

گزیده ای از سخنان میرزا اسماعیل دولابی: در کربلا هم قحطی آب بود و هم قحطی محبت/چه بین اهل مجاز... نامه  ۲ ساعت پیش

جملات زیر گزیده ای از سخنان ایشان درباره محرم و امام حسین(ع) است.* هرکس هر مصیبتی داشته باشد از شیعیان ومسلمانان ومومنان حتی اشقیا اگر مصیبت امام حسین(ع) خوانده شود همه بخشیده میشوند.* حضرت سیدالشهداء به مردم احتیاج نداشت، اما اینکه می فرمود مرا یاری کنید، یعنی مسلک مرایاری کنید مقصد مرا یاری کنید همکار...

وزیر امنیت داخلی آلمان برکنار شد ایرنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت آلمان اعلام کرد که «هانس گئورگ ماسن» وزیر امنیت داخلی این کشور که متهم به حمایت از گروه های راست گرای افراطی است، از این سمت برکنار می شود.ماسن اصالت یک ویدئو را که در آن گروه های راست افراطی در شهر کمنیتس در شرق آلمان به تعقیب و آزار مهاجران...

دانش آموزان اول تا سوم ابتدایی مشق شب ندارند ایرنا  ۳ ساعت پیش

رضوان حکیم زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: پژوهش ها نشان می دهد رونویسی و مشق شب تاثیر زیادی در یادگیری ندارد و برعکس به یک برنامه تنش زا بین بچه ها و والدین تبدیل شده است.وی ادامه داد: در مرحله اول، این برنامه در کلاس هایی که تراکم 16 تا 25 دانش آموز دارند اجرا...

ساخت ایران|سلاح زاویه‌زن + عکس تسنیم  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، یکی از سلاح‌هایی که در عملیات‌های رهایی گروگان و بعضا جنگ‌های شهری از آن استفاده می‌شود سلاح زاویه زن است. متخصصان صنایع دفاعی کشورمان هم موفق به طراحی و تولید این سلاح شده‌اند.بیشتر بخوانید: ساخت ایران| کیف ضد گلوله + عکسساخت ایران| مین...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده