تعداد بازدید: ۲۶
تاريخ انتشار: دوشنبه،۹ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۵:۱۳
روز سخت راه، در عین شادمانی برف
ایران آنلاین / در این شرایط با توجه به فشار سنگین و به‌حق افکار عمومی، می‌بایست گره‌ها را یک یک با همکاری تمام مدیران و همکاران عزیز، سخت‌کوش و فداکار سازمانم باز می‌کردم.  از شب گذشته با تمام عوامل جاده‌ای، هوایی و ریلی درتماس بودم و مسائل را یک‌بار با هم مرور کرده‌بودیم.
از دوماه پیش قرار داشتم که صبح برای سخنرانی در کنفرانس مدیریت پروژه شرکت کنم. به آنها اطلاع دادم که امکان حضور ندارم و مستقیم به مرکز مدیریت راه‌ها رفتم. اکثر همکاران از شب گذشته تا صبح پلک روی پلک نگذاشته بودند ولی، با نشاط و سرزنده بودند. جناب دکتررضایی رییس کمیسیون عمران مجلس نیز تماس گرفت و قرار شد ایشان هم حضور پیدا کنند.
چندین بار با پلیس، هلال احمر، مرکز پخش فراورده‌های نفتی و مدیران استان‌های درگیر تماس گرفتم و از آخرین وضعیت مطلع شدم و همفکری‌های لازم را با سازمان‌های مختلف به‌عمل آوردم. البته، مراقب بودم که در کار فرماندهی و  مدیریت صحنه دخالت نکنم تا آنها بتوانند با توجه به تجربه و تخصص خودشان اتخاذ تصمیم نمایند.
دوربین‌ها نشان می‌داد که چگونه راه‌داران و سایر عوامل امدادی خودروهای در راه‌مانده را یک به یک رها می‌کردند و به حرکت می‌انداختند. چندین هزار خودرو را نجات دادن کار سخت و طاقت‌فرسایی بود. آمارها نشان می‌داد که ورودی آزاده راه تهران-کرج خوشبختانه بسیار کاهش یافته بود.
تردد شمارها نشان می‌داد که از ساعت ۷ الی ۱۰ صبح در مسیر رفت ۵۲۷ خودرو و در مسیر بازگشت ۶۶۰ خودرو وارد آزاد راه شده‌بودند. به‌تدریج، ابتدا آزاده تهران-کرج سپس خط قم-تهران و بعد هم خط تهران-قم باز شد. همزمان پی‌گیر فرودگاه‌ها بودم. رییس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران عامل شرکت فرودگاه‌ها و شهر فرودگاهی و همکارانشان از شب گذشته با بیدار-خوابی تمام تلاش‌شان این بود که فرودگاه را برای عملیات آماده کنند تا به محض اینکه امکان دید مستقیم افزایش پیدا کرد، امکان پرواز فراهم باشد.
به گفته‌ی کارشناسان دید مورنیاز حداقلی برای برخاست ۵۰۰متر و برای فرود ۸۰۰متر است. حدود ظهر ابتدا در مهرآباد و سپس فردگاه امام دید بهتر شد ولی، پایدار نبود و نمی‌شد اعلام قطعی کرد. خلبان بر اساس دستورالعمل‌های پروازی باید این عامل را در کنار سایر عوامل مورد ارزیابی قرار دهد و تصمیم به پرواز بگیرد.
با توجه به مجموعه شرایط و ناپایدار بودن جو، اکثر خطوط هواپیمایی داخلی تصمیم به لغو پروازها گرفتند که درست هم بود.لذا، در مهرآباد فقط پرواز آقای دکتر جهانگیری از  شیراز به تهران فرود آمد. در فرودگاه امام نیز تا حالا که این یادداشت را می‎‌نویسم ۷ پرواز نشسته است لیکن، پروازی برنخاسته‌است.
کولاک بسیار شدید و مجددا دید بسیار محدود شده‌است. شرایط سختی است، چون مسافران به دلیل برهم خوردن برنامه‌های‌شان قطعا خشنود نیستند. شرایط‌شان در فرودگاه حتما خوب نیست. به‌ دلیل ایمنی اجازه کوچکترین ریسکی حتی در حد یک‌هزارم را نداده‌ام. مدارا کردن در این شرایط کار آسانی نیست.
فعلا برنامه این است که فردا حدود ظهر همه‌چیز به حالت عادی بازگردد. در همین حال، مسائل ریل را پی می‌گرفتم. آنجا مشکل کمتری داشتیم لیکن، بی‌مشکل هم نبودیم. یخ‌زدگی سوزن‌ها و مشکلات کارگری شرایط مدیریتی را سخت کرده‌بود. از یک طرف می خواستیم که عملیات عادی به پیش رود. از سوی دیگر، در نظر داشتم که با افزایش تعداد قطارهای تهران-قم و تهران-کرج به کسانی که سفر ضروری به  این دو مقصد داشتند خدمت کنیم.
با توجه به مشکلاتی که در آپرین، اسلامشهر و پرند داشتیم امکان پذیرش به موقع قطارهایی که به تهران می‌آمدند با مشکل  روبرو بود. مدیرعامل راه‌آهن به ایستگاه تهران رفت تا مستقیما مسائل را راهبری کند و خوشبختانه به تدریج توانست که سرعت پذیرش قطارها را افزایش دهد. پس از آن نیز موفق شد که تعداد قطارهای فوق‌العاده اعزامی به قم و بالعکس را به پنج رام افزایش دهد.
ولی، برنامه چهار قطار به سمت مشهد نیز لغو گردید که بر اساس گزارش که من دریافت کردم با پیامک به مسافران اطلا‌ع‌رسانی شده‌است. ولی، قطعا موجب ناخشنودی آنان شده‌است. ساعت ۲ بعدازظهر به منظور ارزیابی عینی آزادراه تهران–قم به سمت قم عزیمت کردم. تا راه‌داری نعل‌بندان در نیمه راه رفتم و مطمئن شدم که تمامی در راه‌ماندگان رها شده‌اند و خط قم-تهران روان لیکن، خط تهران-قم با مشکلاتی مواجه بود.
در راه‌داری، به همکاران راه‌دارم که شبِ گذشته تا صبح نخوابیده بودند، خدا قوت گفتم و از آنها گزارش کارها را گرفتم و برخی هما‌هنگی‌ها را انجام دادم. هر چند امکان عبور با احتیاط وجود دارد لیکن، پیشنهاد پلیس این است، با توجه به سردی فوق‌العاده امشب و امکان رخداد تصادف‌های زنجیره‌ای بهتر است راه را مسدود کند.
البته تصمیم این موضوع بر عهده پلیس است. حدود ساعت ۷:۲۰ بعدازظهر به آخرِ جلسه دولت رسیدم. با توجه به سنگینی برف، از ابتدای صبح از تعدادی از پیمانکارانی که در مسیر با وزارت‌خانه همکاری دارند خواسته بودیم که امکانات‌شان را برای پاک سازی محور تهران-قم گسیل دارند. در این ارتباط باید از پیمانکاری محمدیان سپاس بگویم که جوانمردانه وارد شد.
تا اینجا گزارشی بود که تمایل داشتم به مردم عزیز ارائه کنم. لیکن ضروری است که چند نکته کلیدی را نیز با هم‌وطنان درمیان بگذارم. مطلع شدم که در برخی رسانه‌ها آمده‌است که دستگاه‌ها غافل‌گیر شدند. قطعا این‌گونه نبود. اجازه دهید قدری صحنه را برای شما توصیف کنم. حجم ترافیک عبوری از ورودی‌‌ها و خروجی‌های تهران بسیار زیاد است.
اکثر جاده‌ها بیش از ظرفیت طراحی‌شان زیر بار هستند. طبیعی است که تاب‌آوری آنها در برابر تغییرات جوی سنگین و یا هر تغییر ناگهانی، بسیار محدود است. مشکل فرهنگ عمومی رانندگی نیز در چنین شرایطی خود را نشان می‌دهد. علیرغم اینکه از دیروز بعد از ظهر اطلاعیه‌ها هواشناسی، پلیس و راهداری مبنی بر خودداری از سفرهای غیر ضرور و تجهیز خودروها به زنجیر چرخ و سایر تمهیدات بود، در طول مسیر حتی یک مورد خودرو با زنجیر چرخ مشاهده نکردم.
پرآشکاراست که خودروهای سبک با لاستیک‌ها صاف در همان آغاز در جاده‌های لغزنده چه وضعیتی پیدا می‌کنند و چگونه هم خود را گرفتار و هم جاده را مسدود می‌کنند. طبیعی است که با اولین سدِّ معبر  با توجه به بارش سنگین برف و کولاک، ما بقی خودروهایی که مجهز هم هستند امکان عبور پیدا نمی‌کنند و وضع همین می‌شود که شد.
و گرنه هم پلیس، هم نیروهای هلال احمر و هم راه‌داری هر یک تمام تلاش خود را پاک کردن جاده‌ها، نمک پاشی، امدادرسانی و مدیریت ترافیک از قبل انجام داده و آمادگی گامل داشتند. لیکن، مدیریت جاده با هزاران خودرو در حال عبور، در صورتی عملکرد مناسب خواهد داشت که همه همکاری و همه به قواعد پایبند باشند.
نکته‌ی دوم، ضعف سیستم جایگزین و به عبارتی پدافند غیر عامل برای حمل‌ونقل عظیم تهران است. روزانه بیش از پانصدوپنجاه‌هزار خودرو به تهران وارد و خارج می‌شوند. آیا امکان جلوگیری از تردد این عدد عظیم و ورود آنها به جاده‌ها می‌توان گرفت. آیا امکان اقامت این عدد بزرگ در شهرهای مبدا و یا مقصد وجود دارد؟ حداکثر در چنین مواقعی تا حدی تعداد آن کاهش یابد ولی، تردد قابل ممانعت نیست.
از ابتدای مسؤولیتم تا کنون با طرح قطار حومه‌ای هم در پی کاهش مصرف انرژی، کاهش آلودگیِ هوا و ایمنی و رفاه حومه‌نشینان بودم و هم در پی آن بودم که در چنین روزهایی قطار به کمک جاده بیاید و امکان دسترسی ایمن مردم به  مقاصدشان را برای سفرهای ضروری فراهم سازد. هرچند موضوع در برنامه‌ی ششم به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید لیکن، نه در سال ۹۶ اعتباری برای آن منظور شد و نه در سال ۹۷ تا این لحظه در لایحه بودجه و گزارش کمیسیون تلفیق رقمی برای آن پیش‌بینی شده‌است.
امیدوارم، که چنین روزهای سختی یادآور این نکته در سطح رییس جمهوری، دولت و مجلس باشد تا برای تهران و سایر کلان‌شهرهای ایران و حومه‌شان یک سیستم حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی مطابق آنچه در برنامه‌ی ششم پیش‌بینی شده را تامین مالی کنند. از اینکه تا این حد دولت و مجلس دچار روزمرگی شده‌اند و تا این میزان توان اندیشه و اجرای طرح‌های زیربنایی را از دست داده‌اند، برای ایران نگرانم.
نکته‌ای هم می‌خواهم به همکاران خود بگویم و آن اینکه بی‌دریغ از آنان سپاس دارم. آنان در این روزهای سخت مردانه قامت خدمت می‌بندند، سخن‌های درشت و سخت می‌شنوند و علیرغم سختی معیشت‌شان از هیچ فداکاری دریغ نمی‌کنند. سخت‌تر آنکه علیرغم پی‌گیری‌ها بی‌وقفه‌ی مدیرعامل راه‌آهن و من و هم‌چنین راه‌داری برخی از آنان دریافت حقوشان نیز به‌تعویق افتاده‌است.
چه توان کرد که نظام بودجه‌ی کشور بیشتر به تشکیلات توزیع یارانه و اعانه تبدیل شده و حتی پشتیبانی از راهبری معمولی و تجهیز سیستم‌های زیربنایی کشور چون راه‌آهن و راه‌داری نیز با گرفتاری روبرو شده‌است.   وزیر راه و شهرسازی /روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی کلمات کلیدی روز سخت راه، در عین شادمانی برف

کلمات کلیدی:
▫ پرواز ▫ جاده ▫ خودرو ▫ فرود ▫ قطار ▫ لیکن 
کد خبر: 989239  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اقتصادي

توافق همکاری نفتی ایران و روسیه مانع از صفر شدن صادرات نفت ایران می‌شود خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس 24 شهریور ماه سال جاری نماینده ایران در هیات عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از سیاست‌های نفتی روسیه و عربستان سعودی انتقاد کرده و گفته این دو کشور با افزایش تولید نفت به استقبال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران رفته‌اند. او گفته عربستان و امارات "در حال...

اردکانیان: 8000 مگاوات کمبود برق داریم/ اصلاح 4 هزار مگاواتی بَدمصرفی در برق تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با رسیدن به روز پایانی تابستان 97، ایام پیک مصرف برق ایران در سال 97 نیز به پایان می رسد و خاطره خاموشی های امسال نیز رفته رفته در سایه تأمین مستمر برق در کشور در اذهان عمومی کمرنگ و کمرنگ تر می شود.بیشترین مصرف لحظه ای برق در سال 97 در میانه روز بیستم تیرماه...

400 میلیون یورو ارز صادراتی در نیما بدون مشتری ماند + نمودار تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا، بر اساس گزارش عملکرد سامانه نیما، تا پایان شهریور ماه حدود 2 میلیارد یورو ارز به بازارثانویه تزریق شده است این درحالی است که فقط 1 میلیارد و 630 میلیون یوور از این ارزها خریداری شده است و به این ترتیب حدود 400 میلیون یورو ارز صادراتی تزریق شده به نیما بدون...

آینده‌ی بازار مسکن غیر قابل پیش بینی است/ وام‌ها کفاف خرید خانه را نمی‌دهند نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز محسن‌ عدالت خواه،کارشناس اقتصادی در خصوص آینده‌ی بازار مسکن بیان کرد: پیش بینی بازار مسکن در این شرایط نا بسامان بسیار دشوار است و بستگی به عوامل زیادی دارد و از مهم‌ترین این عوامل سرمایه گذاری مردم در حوزه‌ی مسکن است.وی در مورد وضعیت بازار مسکن از ابتدای سال گفت: از ابتدای سال تا...

برنامه‌های اقتصادی جدید ترکیه اعلام شد بورس نیوز  ۲ ساعت پیش

به گزارش بورس نیوز، برات آلبایراک - وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه - با رونمایی از برنامه جدید گفته است دولت می‌خواهد صفحه‌ای موفق در کتاب تاریخ ترکیه از خود بر جای گذارد. این برنامه که در سه سال آینده اجرایی خواهد شد مبتنی بر تعادل بخشی و نظم اقتصادی خواهد بود. قرار است دولت ۱۰ میلیارد دلار در مخارج...

میزان سپرده گذاری مردم در بانک های خصوصی چقدر است؟ نامه  ۳ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز مجموع سپرده‌های بخش غیردولتی در شبکه بانکی در آخرین آمار‌ها به حدود ۱۵۶۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که این رقم عمده نقدینگی بیش از ۱۶۰۰ هزار میلیاردی را تشکیل می‌دهد. این در حالی است که از بین سپرده‌های شبکه بانکی که در سه بخش بانک‌های خصوصی، تخصصی و تجاری قرار دارند، عمده آن...

اختصاصی/ ترزا می:به بن‌بست رسیدیم / عدم توافق ،صلح ایرلند را تهدید می کند طلانیوز  ۴ ساعت پیش

شنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ، ۰۱:۱۸طلانیوز: یک روز پس از رد طرح پیشنهادی لندن در اجلاس غیررسمی سران اتحادیه اروپا در شهر سارلزبورگ اتریش، ترزا می، نخست وزیر بریتانیا از به  بن‌بست  رسیدن مذاکرات برگزیت خبر داد .عدم توافق  برای پوند و یور خبر خوبی نیست ،مخصوصا اینکه اروپا همین الان هم درگیر بحران مالی آنکارا...

کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن/ چه کسانی مسئول هستند؟ بورس نیوز  ۴ ساعت پیش

به گزارش بورس نیوز، هفته ای که گذشت برای تعدادی از مردم همراه بود با خبرهای بد و غیرقابل انتظار! عنوان برخی از اخبار این بود که مدیر سکه ثامن فرار کرد؛  سکه ثامن ورشکسته شد؛ سکه ثامن تعطیل شد و ... .ماجرا از این قرار است که تعدادی از مردم با توجه به تبلیغات سایت سکه ثامن، متاسفانه فریب خورده و...

دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت بورس نیوز  ۴ ساعت پیش

به گزارش بورس نیوز، یکی از روش‌هایی که آمریکا سال‌ها است که برای فشار اقتصادی بر کشورها از آن بهره می برد، اعمال تحریم است. فارغ از اینکه آمریکا تحریم‌های خود را بر چه مبنایی اعمال می کند، همواره به دنبال راهی بوده است که از اجرای کامل تحریم‌های اعمال شده اطمینان پیدا کند.تا پیش از سوئیفت یا باز شدن...

کاهش قیمت خودرو‌ همشهری آنلاین  ۴ ساعت پیش

کاهش قیمت خودرو‌ کاهش قیمت خودرو‌ اقتصاد > اقتصاد‌ ایران - علی ابراهیمی- روزنامه‌نگار:تداوم رکود و احتمال افزایش عرضه‌ خودروهای داخلی موجب کاهش ۲ تا ۵ میلیون تومانی قیمت این خودروها در حاشیه بازار شد. به گزارش همشهری،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده