تعداد بازدید: ۴۴
تاريخ انتشار: جمعه،۱۳ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۲:۰۵
دست دادن و لبخند زدن به دشمن در کشور شهیدان معنا ندارد
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در مراسم بزرگداشت سرداران امت اسلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان شهریار ضمن درود فرستادن به روح مطهر شهیدان و خانواده‌های شهدا در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای هسته‌ای، شهدای مدافع حرم و فاطمیون، ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت و دهه مبارک فجر را گرامی داشت.
وی نسبت به حوادث تلخی که اخیراً توسط عده‌ای سوءاستفاده‌گر و خودفروخته در خلال انحراف ساختن مطالبه به‌حق مردم که از رئیس‌جمهورشان و وزرا داشتند، اتفاق افتاد را قابل تأمل خواند. برخی قلب مقام معظم رهبری را به درد آوردند فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش با بیان اینکه حوادث تلخی که اخیراً اتفاق افتاد، از یک مطالبه به‌حق از مردم خوبی که به رئیس‌جمهور خود رأی دادند و مطالبه از ایشان و وزرای دولت داشتند، منحرف شد و بعضی اغتشاشگران و خودفروختگان که جایی در این مملکت ندارند، با سوءاستفاده از فضا، حوادث تلخی را ایجاد کردند و قلب مقام معظم رهبری را به درد آوردند.
وی ادامه داد: کنترل این حادثه را به همه عزیزان و به‌ویژه نظامیان از سپاه غیور، ارتش دلاور، ناجای قهرمان و بسیج همیشه در صحنه خداقوت می‌گوییم و می‌دانیم دل همه مردم شکست و کار درستی نبود. اسماعیلی با تأکید بر اینکه یک‌سری از وقایع و اتفاقات مردم یک سرزمین و کشور را تا سالیان سال سرافکنده، ناراحت و رنجور می‌کند، تصریح کرد: یکی از این حوادث، کودتای 28 مرداد است و هیچ‌وقت ایرانیان رذالتی که شاه انجام داد و جنایتی که آمریکا مسبب آن بود، را فراموش نمی‌کنند.
ما تو دهان آمریکا می‌زنیم فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش ادامه داد: مردم واقعه طبس و تسخیر لانه جاسوسی را فراموش نمی‌کنند؛ آنها آمدند و در طبس با قدرت الهی نابود شدند و به بهانه آزادسازی جاسوسان خود این کار را کردند. اسماعیلی ادامه داد: حکم جاسوس در هر کشوری مرگ است و شانس آوردند که نظام رئوف جمهوری اسلامی و ملت ایران این جاسوسان را به جاسوس‌خانه و شیطان بزرگ، آمریکا پس دادند.
وی با اشاره به اینکه ایرانیان فراموش نمی‌کنند کسی که ادعا می‌کند در دنیا خدای تکنولوژی است، فرق بین هوای مسافربری و جنگنده را تشخیص نمی‌دهد، افزود: 295 نفر بیگاه در آب‌های خلیج فارس شهید می‌شوند؛ ما با آمریکا نمی‌جنگیم، ما تو دهان آمریکا می‌زنیم. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش بیان کرد: هواپیما سرعت بالایی دارد و می‌توان آن را توجیه کرد؛ اما وقتی بمب‌های هواپیمای جنگی آمریکا به شناور تجاری در دریا می‌خورد، آن دیگر چگونه توجیه خواهد شد؟ اسماعیلی اضافه کرد: ترورهای مکرر را ایرانیان فراموش نمی‌کنند؛ انقلاب اسلامی 39 سال پیش در همین روزها پیروز شد؛ برخی‌ها فکر کردند باید سهم‌خواهی کنند و حزب‌های متعدد تشکیل دادند؛ مجاهدین خلق که بعد منافقین و توده و .
.. شدند، از زن و بچه و نظامی و هر کس را در خیابان می‌دیدند، ترور و شکنجه می‌کردند. وی با اشاره به اینکه تاریخ شفاهی ایران را شبکه‌های مستند و خبر گاهی پخش می‌کنند، تصریح کرد: باید دید دشمنان ما چه حیوان‌هایی بودند؛ ایران اسلامی هیچ‌گاه این جنایات را فراموش نمی‌کند و وقایع در ذهن مردم عزیز ما همیشه می‌ماند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش بیان کرد: جوانان ما همیشه می‌پرسند چرا می‌گوییم «مرگ بر آمریکا» و برخی از علل کوچک آن همین است. ایران اسلامی جنگ و خونریزی دشمن علیه خود را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کند اسماعیلی افزود: ایران اسلامی جنگ و خونریزی دشمن علیه خود را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کند؛ چطور صدام با 38 کشور ائتلاف کرد و ایران دو سال بعد از پیروزی انقلاب وارد جنگ ناخواسته و با هدف نامعلوم شد و این واقعه را مردم هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنند و در ذهن و تاریخ نظام ماندگار است.
وی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نیکی و حسنی در ذهن مردم و ماندگار برای ابد توصیف و تصریح کرد: انقلاب ما مسلحانه نبود؛ در حالی که خیلی از انقلاب‌ها در دنیا مسلحانه بود و زود هم شکست می‌خورد؛ چون بنیه مردمی نداشت و بنیه خشونت داشت؛ انقلاب اسلامی تجلی محبت بین امام راحل و مردم بود. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش، امام را یک رهبر و ولی‌فقیه تمام‌معنا دانست و با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با حماسه شهدا در ذهن مردم به‌عنوان نقطه اثرگذار و اثرپذیر مثبت می‌ماند، اضافه کرد: شهیدانی در زابل همانند خوزستان، پاوه و سیستان و بلوچستان داریم؛ چطور می‌شود یک شهید بزرگوار از عمق شرق کشور با فاصله دو هزار کیلومتری تا جبهه، جوانی خود را دستش می‌گیرد و شهید می‌شود و قطعاً دل خانواده این شهدا از دشمنان خون بود.
اسماعیلی اضافه کرد: شهدا در تمام عرصه‌ها از انقلاب تا دفاع مقدس، ترور و هسته‌ای و الآن مدافعان حرم با هر ملیت و کسوتی مانند فاطمیون ثابت کردند که در صف کربلا ماندن زمان و مکان نمی‌شناسد؛ این شهیدان کربلایی شدند و ثابت کردند می‌شود در هر عرصه یک قیام عاشورایی کرد. وی بیان کرد: بسیاری از شهیدان مدافع حرم وقتی جنگ تحمیلی تمام شد، به دنیا آمده‌اند و نه امام راحل را دیدند و نه در زمان انقلاب و دفاع مقدس حتی وجود داشتند؛ ولی انقلاب اسلامی نقطه مثبتی در ذهن ایرانیان است و اجازه نمی‌دهند کسی به کشورشان و حریم آل‌الله نزدیک شود.
دشمن 60 درصد از توان هوایی‌اش را تا پایان جنگ تحمیلی از دست داد فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش عمده شهدای تاریخ را شهدای دفاع مقدس برشمرد و با تأکید بر اینکه رژیم بعث عراق در زمان صدام ملعون و معدوم تنها در حوزه هوایی بسیار شهرهای ایران را بمباران می‌کرد و جولان می‌داد، افزود: دشمن 60 درصد از توان هوایی‌اش را تا پایان جنگ تحمیلی از دست داد؛ حدود 670 هواگرد داشت و 700 هواگرد به او دادند و بیش از یک‌هزار و 300 هواپیما و بالگرد در اختیار گرفت.
اسماعیلی با اشاره به اینکه در عملیات والفجر 8 بیش از 70 فروند هواگرد عراقی را پدافند هوایی ساقط کرد، تصریح کرد: این اقدام در تمام پدافندهای هوایی بی‌نظیر است؛ تیمی در فوتبال که ابتکار عمل در دستش است، می‌داند از کجا باید حمله کند و چند گل می‌خواهد بزند و تیمی که دفاع می‌کند، باید بیشترین کل را بخورد؛ ولی جمهوری اسلامی ایران دفاع کرد و کمترین آسیب را دید.
وی بیان کرد: فرمانده نیروی هوایی رژیم بعث عراق که معدوم شد، همیشه می‌گفت من عقده زدن رادار سوواشی را دارم؛ راداری که در غرب کشور بود و هشت سال نتوانست این رادار را بزند و با پذیرش قطعنامه در تیرماه، در پنجم مرداد همان سال ناجوانمردانه در شرایط پذیرش آتش‌بس این رادار را بمباران کردند. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش گفت: 19 کبوتر پدافند هوایی نگاه می‌کردند که هواپیماهای حامل بمب لیزری و هدایت‌شونده به آنها نزدیک می‌شوند و می‌گفتند چند نفر از اتاق عملیات بیرون بروند و بگذاریم حداقل‌ها شهید شوند.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه تمام نفرات پدافند هوایی در آن رادار ماندند و شهید شدند، اما آن هواپیماها هم ساقط شدند، تصریح کرد: این‌گونه است که چنین رشادت‌هایی در قالب شهادت از جنس انتخاب در ذهن مردم می‌ماند؛ شهادت، انقلاب، دفاع مقدس، دانش هسته‌ای و مدافع حرم از جنس انتخاب است. وی با اشاره به متجاوز شناخته شدن رژیم بعثی در آخر جنگ تحمیلی گفت: ایران نه متجاوز بود و نه اجازه تجاوز داد.
آمریکا دشمن اصلی این مملکت است فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش با اشاره به اینکه آمریکا دشمن اصلی این مملکت است، اضافه کرد: زمانی که ما موشک دوربرد و رادارهای سه هزار کیلومتری نداشتیم، دشمن را شکست دادیم و الآن این‌ها را هم داریم. اسماعیلی بیان داشت: زمانی که تنها خدا و امام راحل را داشتیم، امام راحل فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و اصلاً نباید فکر کنیم شیطان روزی به آدم سجده می‌کند و شیطان رانده‌شده برای همه ثابت شده است.
وی با بیان اینکه همین دشمن از یک دولت مردمی به نام سوریه حمایت نمی‌کند، تصریح کرد: گروه‌های تکفیری را در منطقه وارد و تولید می‌کنند و به آنها سلاح می‌دهند که علیه دولت به پا خاسته از مردم قیام کنند. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش اضافه کرد: همین دشمن از یک دولت دیگر مثل دولت رذالت منصور هادی در یمن و آل‌سعود حمایت می‌کند تا مردم بیچاره و مظلوم یمن را بمباران کند.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه استکبار 39 سال پیش از مردم ایران حمایت نکرد که گفتند ما شاه و تفکر پهلوی را نمی‌خواهیم، افزود: استکبار 39 سال بعد از یک‌سری اغتشاشگر حمایت می‌کند؛ این یک بام و دو هوا چه معنی‌ای دارد؟ شیطان همچنان وسوسه‌هایی می‌کند و جای شیطان در قعر جهنم است.
  العالم

کد خبر: 994094  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

آمریکا بار دیگر ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

آمریکا بار دیگر ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در گزارش سالانه خود درباره وضعیت تروریسم در جهان، بار دیگر ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرد. این گزارش که در وبگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، از ایران با عنوان «دولت پیشتاز...

امتی که عاشورایی باشد روی ذلت را نخواهد دید ایرنا  ۱ ساعت پیش

آیت الله سید احمد خاتمی چهارشنبه شب در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: سیدالشهدا (ع) 2 سفارش مهم کرده اند یکی این که از ظلم به کسی که جز خدا پناهی ندارد بترسیم و دیگر آن که بر روی حرف و حرکت حق، صبر و ایستادگی کنیم اگر چه تلخ باشد.وی اظهار داشت: سفارش بر ایستادگی و صبر در راه...

امتی که عاشورایی باشد روی ذلت را نخواهد دید ایرنا  ۱ ساعت پیش

آیت الله سید احمد خاتمی چهارشنبه شب در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: سیدالشهدا (ع) 2 سفارش مهم کرده اند یکی این که از ظلم به کسی که جز خدا پناهی ندارد بترسیم و دیگر آن که بر روی حرف و حرکت حق، صبر و ایستادگی کنیم اگر چه تلخ باشد.وی اظهار داشت: سفارش بر ایستادگی و صبر در راه...

اصلاح‌طلبان می‌توانند به تسریع در شکل‌گیری گفت‌وگوی ملی کمک کنند ایلنا  ۱ ساعت پیش

اصلاح‌طلبان می‌توانند به تسریع در شکل‌گیری گفت‌وگوی ملی کمک کنندیدالله طاهرنژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در خصوص بررسی وضعیت عملکردی و سازوکارهای موجود در جریان اصلاحات در پاسخ به پرسشی مبنی بر نقش اصلاح‌طلبان در توسعه عدالت در جامعه، یادآور شد: اقامه عدل در ماموریت حاکم است و جریانات سیاسی ماموریت و مسئولیتی در حکمرانی ندارند...

معاون «خلیفه داعش» به اعدام محکوم شد نامه  ۲ ساعت پیش

دادگاهی در عراق، یکی از معاونان و اعضای اصلی «داعش» را به اعدام محکوم کرد.به گزارش نامه نیوز، دادگاه جنایی الکرخ (در بغداد) امروز چهارشنبه، «اسماعیل علوان العیثاوی» را که یکی از سران اصلی داعش است، به اعدام با چوبه دار محکوم کرد.العیثاوی مسئول کمیته تعیین «والیان» و «اُمرای دیوان‌های»‌ داعش، وزیر «صدور...

آمریکا: به دنبال امضای یک پیمان با ایران هستیم نامه  ۲ ساعت پیش

آمریکا: به دنبال امضای یک پیمان با ایران هستیمبرایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در اندیشکده هادسن گفت: ایالات متحده به دنبال مذاکره درباره امضای پیمانی با ایران است که هم برنامه هسته‌ای و هم برنامه موشکی ایران را در بر بگیرد.به گزارش نامه نیوز، هوک افزود: "توافق تازه که ما امیدواریم بتوانیم...

مکرون و روحانی در نیویورک دیدار می‌کنند خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

مکرون و روحانی در نیویورک دیدار می‌کنند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر ریاست جمهوری این کشور نوشت که «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه و حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی» همتای ایرانی وی سه شنبه آینده در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار...

وزارت خارجه انگلیس اتباع دوتابعیتی را از سفر به ایران منع کرد خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

وزارت خارجه انگلیس اتباع دوتابعیتی را از سفر به ایران منع کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، لندن امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای به اتباع بریتانیایی - ایرانی توصیه کرد که جز در موارد ضروری از سفر به ایران خودداری کنند. در این بیانیه آمده است که وزارت خارجه انگلیس توصیه‌های خود را درباره مسافرت به ایران تشدید می‌کند و به اتباع...

مهاباد در تاسوعای حسینی به سوگ نشست ایرنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، اقشار مختلف مردم سنی و شیعه این دیار امروز /چهارشنبه/ در قالب دسته های عزاداری و سینه زنی با حضور در خیابان های این شهر، تکایا و مساجد در غم جانگداز سید و سالار شهیدان (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و شهدای دشت کربلا به سوگواری پرداختند. دسته ها و هیات های سینه زنی و زنجیرزنی از اقشار مختلف...

نواز شریف، دختر و دامادش از زندان آزاد شدند ایرنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا، رسانه های پاکستان در خبری اعلام کردند که دادگاه تجدید نظر اسلام‌آباد، حکم زندان «محمد نواز شریف» نخست وزیر پیشین این کشور و دخترش را تعلیق کرده و به آزادی آنها حکم داده است.حکم تعلیق حبس، در جریان فرجام‌خواهی او صادر شده است. این دادگاه همچنین حکم زندان داماد نواز شریف...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده