تعداد بازدید: ۳۸
تاريخ انتشار: جمعه،۱۳ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۲:۰۵
دست دادن و لبخند زدن به دشمن در کشور شهیدان معنا ندارد
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در مراسم بزرگداشت سرداران امت اسلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان شهریار ضمن درود فرستادن به روح مطهر شهیدان و خانواده‌های شهدا در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای هسته‌ای، شهدای مدافع حرم و فاطمیون، ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت و دهه مبارک فجر را گرامی داشت.
وی نسبت به حوادث تلخی که اخیراً توسط عده‌ای سوءاستفاده‌گر و خودفروخته در خلال انحراف ساختن مطالبه به‌حق مردم که از رئیس‌جمهورشان و وزرا داشتند، اتفاق افتاد را قابل تأمل خواند. برخی قلب مقام معظم رهبری را به درد آوردند فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش با بیان اینکه حوادث تلخی که اخیراً اتفاق افتاد، از یک مطالبه به‌حق از مردم خوبی که به رئیس‌جمهور خود رأی دادند و مطالبه از ایشان و وزرای دولت داشتند، منحرف شد و بعضی اغتشاشگران و خودفروختگان که جایی در این مملکت ندارند، با سوءاستفاده از فضا، حوادث تلخی را ایجاد کردند و قلب مقام معظم رهبری را به درد آوردند.
وی ادامه داد: کنترل این حادثه را به همه عزیزان و به‌ویژه نظامیان از سپاه غیور، ارتش دلاور، ناجای قهرمان و بسیج همیشه در صحنه خداقوت می‌گوییم و می‌دانیم دل همه مردم شکست و کار درستی نبود. اسماعیلی با تأکید بر اینکه یک‌سری از وقایع و اتفاقات مردم یک سرزمین و کشور را تا سالیان سال سرافکنده، ناراحت و رنجور می‌کند، تصریح کرد: یکی از این حوادث، کودتای 28 مرداد است و هیچ‌وقت ایرانیان رذالتی که شاه انجام داد و جنایتی که آمریکا مسبب آن بود، را فراموش نمی‌کنند.
ما تو دهان آمریکا می‌زنیم فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش ادامه داد: مردم واقعه طبس و تسخیر لانه جاسوسی را فراموش نمی‌کنند؛ آنها آمدند و در طبس با قدرت الهی نابود شدند و به بهانه آزادسازی جاسوسان خود این کار را کردند. اسماعیلی ادامه داد: حکم جاسوس در هر کشوری مرگ است و شانس آوردند که نظام رئوف جمهوری اسلامی و ملت ایران این جاسوسان را به جاسوس‌خانه و شیطان بزرگ، آمریکا پس دادند.
وی با اشاره به اینکه ایرانیان فراموش نمی‌کنند کسی که ادعا می‌کند در دنیا خدای تکنولوژی است، فرق بین هوای مسافربری و جنگنده را تشخیص نمی‌دهد، افزود: 295 نفر بیگاه در آب‌های خلیج فارس شهید می‌شوند؛ ما با آمریکا نمی‌جنگیم، ما تو دهان آمریکا می‌زنیم. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش بیان کرد: هواپیما سرعت بالایی دارد و می‌توان آن را توجیه کرد؛ اما وقتی بمب‌های هواپیمای جنگی آمریکا به شناور تجاری در دریا می‌خورد، آن دیگر چگونه توجیه خواهد شد؟ اسماعیلی اضافه کرد: ترورهای مکرر را ایرانیان فراموش نمی‌کنند؛ انقلاب اسلامی 39 سال پیش در همین روزها پیروز شد؛ برخی‌ها فکر کردند باید سهم‌خواهی کنند و حزب‌های متعدد تشکیل دادند؛ مجاهدین خلق که بعد منافقین و توده و .
.. شدند، از زن و بچه و نظامی و هر کس را در خیابان می‌دیدند، ترور و شکنجه می‌کردند. وی با اشاره به اینکه تاریخ شفاهی ایران را شبکه‌های مستند و خبر گاهی پخش می‌کنند، تصریح کرد: باید دید دشمنان ما چه حیوان‌هایی بودند؛ ایران اسلامی هیچ‌گاه این جنایات را فراموش نمی‌کند و وقایع در ذهن مردم عزیز ما همیشه می‌ماند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش بیان کرد: جوانان ما همیشه می‌پرسند چرا می‌گوییم «مرگ بر آمریکا» و برخی از علل کوچک آن همین است. ایران اسلامی جنگ و خونریزی دشمن علیه خود را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کند اسماعیلی افزود: ایران اسلامی جنگ و خونریزی دشمن علیه خود را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کند؛ چطور صدام با 38 کشور ائتلاف کرد و ایران دو سال بعد از پیروزی انقلاب وارد جنگ ناخواسته و با هدف نامعلوم شد و این واقعه را مردم هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنند و در ذهن و تاریخ نظام ماندگار است.
وی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نیکی و حسنی در ذهن مردم و ماندگار برای ابد توصیف و تصریح کرد: انقلاب ما مسلحانه نبود؛ در حالی که خیلی از انقلاب‌ها در دنیا مسلحانه بود و زود هم شکست می‌خورد؛ چون بنیه مردمی نداشت و بنیه خشونت داشت؛ انقلاب اسلامی تجلی محبت بین امام راحل و مردم بود. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش، امام را یک رهبر و ولی‌فقیه تمام‌معنا دانست و با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با حماسه شهدا در ذهن مردم به‌عنوان نقطه اثرگذار و اثرپذیر مثبت می‌ماند، اضافه کرد: شهیدانی در زابل همانند خوزستان، پاوه و سیستان و بلوچستان داریم؛ چطور می‌شود یک شهید بزرگوار از عمق شرق کشور با فاصله دو هزار کیلومتری تا جبهه، جوانی خود را دستش می‌گیرد و شهید می‌شود و قطعاً دل خانواده این شهدا از دشمنان خون بود.
اسماعیلی اضافه کرد: شهدا در تمام عرصه‌ها از انقلاب تا دفاع مقدس، ترور و هسته‌ای و الآن مدافعان حرم با هر ملیت و کسوتی مانند فاطمیون ثابت کردند که در صف کربلا ماندن زمان و مکان نمی‌شناسد؛ این شهیدان کربلایی شدند و ثابت کردند می‌شود در هر عرصه یک قیام عاشورایی کرد. وی بیان کرد: بسیاری از شهیدان مدافع حرم وقتی جنگ تحمیلی تمام شد، به دنیا آمده‌اند و نه امام راحل را دیدند و نه در زمان انقلاب و دفاع مقدس حتی وجود داشتند؛ ولی انقلاب اسلامی نقطه مثبتی در ذهن ایرانیان است و اجازه نمی‌دهند کسی به کشورشان و حریم آل‌الله نزدیک شود.
دشمن 60 درصد از توان هوایی‌اش را تا پایان جنگ تحمیلی از دست داد فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش عمده شهدای تاریخ را شهدای دفاع مقدس برشمرد و با تأکید بر اینکه رژیم بعث عراق در زمان صدام ملعون و معدوم تنها در حوزه هوایی بسیار شهرهای ایران را بمباران می‌کرد و جولان می‌داد، افزود: دشمن 60 درصد از توان هوایی‌اش را تا پایان جنگ تحمیلی از دست داد؛ حدود 670 هواگرد داشت و 700 هواگرد به او دادند و بیش از یک‌هزار و 300 هواپیما و بالگرد در اختیار گرفت.
اسماعیلی با اشاره به اینکه در عملیات والفجر 8 بیش از 70 فروند هواگرد عراقی را پدافند هوایی ساقط کرد، تصریح کرد: این اقدام در تمام پدافندهای هوایی بی‌نظیر است؛ تیمی در فوتبال که ابتکار عمل در دستش است، می‌داند از کجا باید حمله کند و چند گل می‌خواهد بزند و تیمی که دفاع می‌کند، باید بیشترین کل را بخورد؛ ولی جمهوری اسلامی ایران دفاع کرد و کمترین آسیب را دید.
وی بیان کرد: فرمانده نیروی هوایی رژیم بعث عراق که معدوم شد، همیشه می‌گفت من عقده زدن رادار سوواشی را دارم؛ راداری که در غرب کشور بود و هشت سال نتوانست این رادار را بزند و با پذیرش قطعنامه در تیرماه، در پنجم مرداد همان سال ناجوانمردانه در شرایط پذیرش آتش‌بس این رادار را بمباران کردند. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش گفت: 19 کبوتر پدافند هوایی نگاه می‌کردند که هواپیماهای حامل بمب لیزری و هدایت‌شونده به آنها نزدیک می‌شوند و می‌گفتند چند نفر از اتاق عملیات بیرون بروند و بگذاریم حداقل‌ها شهید شوند.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه تمام نفرات پدافند هوایی در آن رادار ماندند و شهید شدند، اما آن هواپیماها هم ساقط شدند، تصریح کرد: این‌گونه است که چنین رشادت‌هایی در قالب شهادت از جنس انتخاب در ذهن مردم می‌ماند؛ شهادت، انقلاب، دفاع مقدس، دانش هسته‌ای و مدافع حرم از جنس انتخاب است. وی با اشاره به متجاوز شناخته شدن رژیم بعثی در آخر جنگ تحمیلی گفت: ایران نه متجاوز بود و نه اجازه تجاوز داد.
آمریکا دشمن اصلی این مملکت است فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش با اشاره به اینکه آمریکا دشمن اصلی این مملکت است، اضافه کرد: زمانی که ما موشک دوربرد و رادارهای سه هزار کیلومتری نداشتیم، دشمن را شکست دادیم و الآن این‌ها را هم داریم. اسماعیلی بیان داشت: زمانی که تنها خدا و امام راحل را داشتیم، امام راحل فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و اصلاً نباید فکر کنیم شیطان روزی به آدم سجده می‌کند و شیطان رانده‌شده برای همه ثابت شده است.
وی با بیان اینکه همین دشمن از یک دولت مردمی به نام سوریه حمایت نمی‌کند، تصریح کرد: گروه‌های تکفیری را در منطقه وارد و تولید می‌کنند و به آنها سلاح می‌دهند که علیه دولت به پا خاسته از مردم قیام کنند. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش اضافه کرد: همین دشمن از یک دولت دیگر مثل دولت رذالت منصور هادی در یمن و آل‌سعود حمایت می‌کند تا مردم بیچاره و مظلوم یمن را بمباران کند.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه استکبار 39 سال پیش از مردم ایران حمایت نکرد که گفتند ما شاه و تفکر پهلوی را نمی‌خواهیم، افزود: استکبار 39 سال بعد از یک‌سری اغتشاشگر حمایت می‌کند؛ این یک بام و دو هوا چه معنی‌ای دارد؟ شیطان همچنان وسوسه‌هایی می‌کند و جای شیطان در قعر جهنم است.
  العالم

کد خبر: 994094  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

روحانی به تاشکند سفر می کند مرور نیوز  ۴۵ دقیقه پیش

روحانی به تاشکند سفر می کند به گزارش مرور نیوز به نقل از ترند، حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران قرار است ماه آینده و در صدر یک هیات عالی رتبه اقتصادی به کشور ازبکستان سفر کند. این سفر قرار است در ماه آگوست سال جاری میلادی به انجام برسد. وی در جریان این سفر به «تاشکند» پایتخت ازبکستان رفته و با مقامات...

سپاه آماده تحمیل هزینه های مستقیم به حامیان تروریست ها است مرور نیوز  ۴۵ دقیقه پیش

سپاه  آماده تحمیل هزینه های مستقیم به حامیان تروریست ها استبه گزارش مرور نیوز، سردار سرتیپ دوم رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز یک شنبه 31 تیر ماه با تبریک و تسلیت شهادت رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه به خانواده های معظم آنان و مردم شریف کردستان، که در درگیری اخیر با تروریست های ضد انقلاب...

روحانی: بازی ترامپ با دم شیر/درد بی مُسکِن مسکن/تکذیبیه شهردار تهران درباره بیلبوردها شبستان  ۵۹ دقیقه پیش

روحانی: بازی ترامپ با دم شیر/درد بی مُسکِن مسکن/تکذیبیه شهردار تهران درباره بیلبوردهابه گزارش خبرگزاری شبستان،  از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در یکشنبه ۳۱ تیر ۹۷ است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید. توضیح کدخدایی در مورد جلسه مجمع تشخیص/ یک رای، یک خبر و یک عکس البته بی‌ربط! عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی در کانال سروش خود با...

قوانین مادر نباید هر روز تغییر کنند/ تجار و تولیدکنندگان باید قاعده کار را بدانند شبستان  ۵۹ دقیقه پیش

قوانین مادر نباید هر روز تغییر کنند/ تجار و تولیدکنندگان باید قاعده کار را بدانندبه گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه 31 تیرماه) در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در این کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی وقت زیادی را درخصوص بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر...

قاتلین مرزبانان ایرانی چه کسانی هستند؟ جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرامرز دادرس، از اعضای گارد شاهنشاهی و فعال ضدانقلاب در صفحه شخصی خود با اشاره به شهادت جوانا ایرانی در حمله گروهک تروریستی پژاک نوشت:   قاتلین مرزبانان ایرانی چه کسانی هستند؟ گروه پژاک، شاخه ایرانی پ‌ک‌ک مسئولیت کشتار یازده مرزبان ایرانی را پذیرفته است....

جلسه کمیسیون اصل ۹۰ لغو شد/ پارسايي: عدم همکاری تیم بررسی سانحه پرواز تهران-یاسوج ابهام‌برانگیز... نامه  ۱ ساعت پیش

بهرام پارسایی در توضیح به مصوبات و مباحث مطرح شده در کمیسیون اصل ۹۰ گفت: جلسه امروز قرار بود در خصوص بررسی موضوع سقوط هماپیمایی آسمان باشد که به علت عدم حضور سه تیم از پنج تیم دعوت شده به کمیسیون، جلسه لغو و ضمن ابلاغ تذکر قانونی،‌ جلسه به روز سه‌شنبه موکول شد.به گزارش نامه نيوز، پارسایی افزود: عدم...

لاریجانی: چالش‌های حوزه اقتصادی ربطی به سر و صدای آقای ترامپ ندارد/ پس از برجام در حوزه بانکی... نامه  ۱ ساعت پیش

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران و خارج از کشور که عصر امروز در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در دوره اخیری که آقای ظریف سکانداری تیم دیپلماسی کشور را بر عهده داشت وضعیت وزارت خارجه خوب و حرفه‌ای بود.به گزارش نامه نيوز،...

آغاز ساعت کاری ادارات استان تهران از فردا تا 19 مرداد 6:30 خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

آغاز ساعت کاری ادارات استان تهران از فردا تا 19 مرداد 6:30 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری تهران از ابلاغ استاندار تهران برای آغاز ساعت کاری ادارات استان تهران از فردا ساعت 6:30 خبر داد و افزود: ساعت کاری ادارات در استان تهران از فردا ابتدای مرداد ماه لغایت 19 مرداد ماه از ساعت 6:30 صبح خواهد بود.   ...

رییس قوه قضاییه: شاید تحریم ها مشکلاتی ایجاد کند اما می توانیم راه را بر دشمن سد کنیم آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  آیت الله صادق آملی لاریجانی عصر یکشنبه در همایش سفرا و نماینده های جمهوری اسلامی در خارج از کشور با گرامیداشت دهه کرامت، افزود: اگر تدقیق کنیم ریشه بسیاری از دشمنی های سلطه جهانی به ویژه آمریکا و اذنابش با نظام جمهوری اسلامی ایران مشخص می شود.وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به...

بوکوحرام 18غیر نظامی را در چاد گردن زد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش روز شنبه خبرگزاری رسمی الجزایر، یک منبع آگاه در پلیس چاد با تایید این خبر گفت، عناصر مسلح گروه بوکوحرام به روستایی در جنوب «دابوا» واقع در نزدیکی مرزهای نیجر حمله کردند و علاوه بر کشتن 18 نفر و ربودن 10 زن، دو نفر دیگر را نیز شدیدا زخمی کردند.این منبع افزود، هنوز هیچ خبری از سرنوشت زنان ربوده...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده