جستجو در اخبار :
عکس های طنز و دیدنی (34)عکس های سریال افسانه جومونگعکس های ناز کودکان (17)عکس های طنز و دیدنی (39)عکس های نیکی کریمی (8)عکس های منتخب (9)عکسهای مراسم تجليل از عوامل سریال مختارنامهعکس های هانیه توسلی در فیلم عاشق
تعداد بازدید: ۶۴ |  تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۲ مرداد ۱۳۹۰  |  ساعت انتشار: ۰۰:۴۰
جهاد دانشگاهي، تبلورعلم وايمان/ نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت‌وگو با ايسنا: جهاد مي‌تواند فضاي مناسبي براي جوانان خلاق دانشگاهي باشد
سرویس: سیاسی 1390/05/12 08-03-2011 08:50:04 9005-05971: کد خبر
خبرگزاری دانشجویان ایران - اهواز سرویس: سیاسی
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خصوصیتی که جهاد دانشگاهی را ممتاز می‌کند، همان بعد انقلابی و معنوی آن است.
آیت‌الله محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در خوزستان، اظهارداشت: جهاد دانشگاهی می‌تواند برای رشد، پیشرفت و شکوفایی استعدادهای انسان‌های خلاق و مستعدی که در دانشگاه در زمینه علم و دانش مشغول فعالیت هستند، الگو باشد.
وی ادامه‌داد: به حمدالله با وجود این توانایی، برداشتن گام‌های بسیار خوبی از سوی جهاد دانشگاهی مشاهده شده که باعث شد پیشرفت‌های خوبی در زمینه دانش سلول‌های بنیادی و مسایل مختلف دیگر به دست آید که مایه امیدواری است. جهاد دانشگاهی می‌تواند فضای مناسبی برای جوانان خلاق دانشگاهی باشد تا فرای ضوابط عادی دانشگاهی به پیشرفت برسند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: جهاد دانشگاهی ماموریت‌هایی از قبیل شناسایی استعدادهای درخشان و فوق‌العاده و ایجاد فضای مناسب برای شکوفایی این استعدادها و همچنین پشتیبانی مالی و معنوی از افراد و گروه‌هایی که می‌توانند پروژه‌های بسیار خوب علمی ارائه دهند، را از سوی نظام بر عهده بگیرد.
حیدری افزود: علاوه‌بر بعد علمی، باید بعد مذهبی و تعهد و رسالت انقلابی دانشجویان را هم در نظر بگیرد تا دانشجویان و دانشگاهیان بتوانند به صورت همه جانبه در این عرصه‌ها برای کشور و اقتدار نظام فعالیت کنند.
وی اظهارداشت: جهاد دانشگاهی در زمینه علوم دانشگاهی باید روحیه جهادی را افزایش دهد. نباید تنها بعد فنی را در زمینه تربیت نیروی متخصص موردنیاز و همچنین در فعالیت‌های خود، در نظر بگیرد، بلکه باید بعد معنوی و انقلابی و رسالت انقلابی دانشگاه و دانشجو را هم مورد توجه قرار دهد تا بتواند فرآورده‌های جدیدی را در عرصه‌های علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ارائه دهد؛ اما اگر فقط به بعد دانشی و آموزشی اکتفا کند دیگر فرقی با واحدهای دیگر دانشگاهی نخواهد داشت.
انتهای پیامکد خبر: 9005-05971

کد خبر: 607730  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایسنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
ارسال برای دوستان

پربیننده‌های روز گذشته

پربیننده‌های هفته گذشته

پربیننده‌های ماه گذشته

پربیننده‌ترین خبرهای ٤ ساعت گذشته

پربیننده‌ترین خبرهای ١٢ ساعت گذشته

پربیننده‌ترین خبرهای ٢٤ ساعت گذشته

  برخی کاربران  
    
     
  وضعیت آب و هوا  
 

دما: ۱۱سانتیگراد
وضعیت هوا: صاف
 امروزفردا
حداقل: ۷۱۱
حداکثر: ۱۵۱۶