خواص آلبالو و گیلاس

 

 

خواص آلبالو و گیلاس

 

 

اسم من ((آلبالو)) است !

ما دو برادریم یكى بنام آلبالو و یكى بنام گیلاس .

براى چاقها نعمت بزرگى هستم .

در هسته و دمم خواص بسیارى هست.

ماسك برادرم گیلاس براى زیبایان بسیار مفید است

 

 

ما دو برادر هستیم یكى به نام آلبالو و دیگرى گیلاس و از تركیبمان آلبالو گیلاس به عمل آمده است . به من آلوبالو و آلو بو على هم گفته اند. رنگ من سرخ است ولى برادرانم گیلاس به رنگهاى صورتى سرخ - زرد و سیاه ظاهر شده اند. طعم من ترش و برادرانم شیرین و گاهى میخوش مى باشند همه ما برادران سرشار از ویتامین هاى آ - ب - د - و ث هستیم موادى مانند منیزیم - كلسیم و آهن زیاد داریم و كمى هم داراى سدیم و پتاسیم و روى و فسفر مى باشیم . ترشى خون را پائین مى آوریم . ادرار را زیاد مى كنیم و براى مبتلایان به نقرس - رماتیسم و مفاصل شراین غذاى مفیدى هستیم .

 

 

برادرم گیلاس سینه را نرم مى كند. معده را ضد عفونى مى نماید. و تخمیر معده را از بین مى برد و از این رو یبوست را معالجه مى كند و اسهال مخصوصا اسهال خونى را شفا مى بخشد، و بسیار سهل الهضم است . براى مبتلایان به مرض چاقى یك غذاى ایده آل است و مبتلایان و كسانى كه مى خواهند لاغر شوند مى توانند گیلاس را قبل از غذا میل نمایند. زیرا خوردن گیلاس قبل از غذا شخص را سیر مى كند و جلوى اشتها را مى گیرد و در عین حال او را چاق نمى نماید و این ، به علت آن است كه قند گیلاس با قند انگور متفاوت است و روى همین اصل ، براى مبتلایان به مرض قند بسیار نافع بوده و خوردنش ضررى ندارد، هیچوقت گیلاس را بعد از غذا و سر سیرى نخورید. زیرا معده را سنگین و ایجاد تخامه مى نماید.

 

 

من خودم صفرابر خوبى هستم ، قى و اسهال صفراوى را درمان مى كنم . عطش و التهاب را كم مى كنم و دوست معده و كبد هستم - میوه ى خشك شده من كمى قابض است .

 

 

چنانچه مغز هسته مرا گرفته با یك دهم وزنش ، رازیانه جوشانده ، و میل نمایید، سنگهاى كلیه و مثانه را از بین میبرد.

 

 

صمغ درخت من و برادرانم سینه را نرم مى كند و رنگ رخسار را باز كرده ، قلب را جلا مى دهد. براى درمان سرفه بهتر است كه صمغ را گرفته با آب سرد میل نمایید.

 

 

یكى دیگر از مزایاى برادرم گیلاس آن است كه دم كرده دم آن ادرار را زیاد مى كند و این خاصیت او شهرت جهانى دارد.

 

 

خواص آلبالو و گیلاس

 

 

جوشانده برگ گیلاس در شیر ملین است .

 

 

ماسك زیبایى كه با گوشت گیلاس تهیه مى شود، پوست را نرم و رنگ رخسار را باز مى نماید و براى این كار بهتر است كه از گیلاسهاى درشت خراسانى استفاده كنید و گوشت آنها را روى صورت بمالید و بگذارید مدتى بماند.

 

 

گیلاسهاى خراسانى كه در قشم و میگون كاشته شده و از آب رودخانه شمشك سیراب مى شوند، فسفر بیشترى دارند و روى این اصل در مقابل آفات نباتى قدرت مبارزه بیشترى دارند و خوردن آنها مغز را تقویت مى نماید. و در اینجا بد نیست بدانید كه بزرگترین معدن فسفر دنیا در شمشك قرار دارد.

 

 

خواص آلبالو و گیلاس, گیلاسهاى خراسانى, شمشك, قشم و میگون, گیلاسهاى درشت خراسانى, جوشانده برگ گیلاس در شیر ملین, یكى دیگر از مزایاى گیلاس, دم كرده دم گیلاس, براى درمان سرفه, رازیانه جوشانده, سنگهاى كلیه و مثانه, سنگهاى مثانه, سنگهاى كلیه, صفرابر, قى و اسهال صفراوى, عطش و التهاب, معده و كبد, آلبالو خشکه, جلوى اشتها, گیلاس را قبل از غذا میل نمایید, معده را ضد عفونى, سهل الهضم, راى مبتلایان به نقرس - رماتیسم و مفاصل شراین, سدیم و پتاسیم و روى و فسفر, ترشى خون, آلبالو, خواص آلبالو, فواید آلبالو, خواص داروئی آلبالو, گیلاس, خواص گیلاس, خواص داروئی گیلاس, فواید گیلاس, خواص مواد غذایی, خواص انواع میوه ها, آشپزی, خواص انواع مواد غذایی, خواص تمام میوه ها و سبزیجات, سایت آشپزی, سایت آشپزی و شیرینی پزی خواص آلبالو و گیلاس, گیلاسهاى خراسانى, شمشك, قشم و میگون, گیلاسهاى درشت خراسانى, جوشانده برگ گیلاس در شیر ملین, یكى دیگر از مزایاى گیلاس, دم كرده دم گیلاس, براى درمان سرفه, رازیانه جوشانده, سنگهاى كلیه و مثانه, سنگهاى مثانه, سنگهاى كلیه, صفرابر, قى و اسهال صفراوى, عطش و التهاب, معده و كبد, آلبالو خشکه, جلوى اشتها, گیلاس را قبل از غذا میل نمایید, معده را ضد عفونى, سهل الهضم, راى مبتلایان به نقرس - رماتیسم و مفاصل شراین, سدیم و پتاسیم و روى و فسفر, ترشى خون, آلبالو, خواص آلبالو, فواید آلبالو, خواص داروئی آلبالو, گیلاس, خواص گیلاس, خواص داروئی گیلاس, فواید گیلاس, خواص مواد غذایی, خواص انواع میوه ها, آشپزی, خواص انواع مواد غذایی, خواص تمام میوه ها و سبزیجات, سایت آشپزی, سایت آشپزی و شیرینی پزی

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

خواص میوه جات بر اساس رنگ آن
        اولین چیزی كه در هنگام انتخاب یک میوه برای خوردن شما را جذب كرده رنگ و جلوه خاص آن میوه است،آیا......
۱۰ خاصیت معجزه آسای آب
          آیا از فواید بسیار زیاد آب اطلاعی دارید؟آب دارای چه فوایدی می باشد؟اکسیژن از طریق خون به عضلات......
تغذیه ، ورزش و روزه داری
    ورزش در ماه مبارک رمضان : ماه مبارک رمضان ، ماه خیر و برکت ، ماه انسان ساز و ماه نزول برکات است......
چرا باید چلوکباب را با سماق خورد؟
        توجهی که در طب سنتی ایران نسبت به تغذیه اصولی می شود، در کمتر مکتبی دیده می شود. معصومان(ع) نیز......
خواص ميوه آووکادو
        تاريخچه پيدايش آووکادو به هفت هزار سال قبل از ميلاد مسيح برمي‏گردد که به خاطر بافت نرم و خواص......
فواید سویا
        از دانه های سویا این روزها به عنوان عاملی برای مبارزه با بیماری ها استفاده می شود.دانا جاکوبی،......
خرما ميوه بيماران
    خرما ميوه بومي صحراي آفريقاي شمالي و آسيا است. قرن هاست که مردم خاورميانه خرما را در رژيم غذايي اصلي......
به کودکانتان از این غذاها ندهید!
    امروزه، اکثر والدین نگران چاقی فرزندانشان می‌باشند، اما در حقیقت، شیوه زندگی که والدین برای بچه‌ها......
نقش تغذیه در کاهش عوارض دوران بارداری
      بسیاری از ناراحتی ها و عوارض دوران بارداری به این مسئله برمی گردد که شما چه چیزی می خورید و از......
فواید روزه برای سلامت بدن
      روزه فواید جسمی و روحی فراوانی برای انسان در بردارد و روزه داری، شفا بخش جسم و همچنین توان بخش،......

پخش اخبار زنده