سیروس مقدم «پایی که جا ماند» را سریال می‌کند

سیروس مقدم «پایی که جا ماند» را سریال می‌کند

سیروس مقدم مجموعه تلویزیونی «پایی که جا ماند» را براساس رمانی به همین نام کارگردانی می‌کند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

سیروس مقدم کارگردان شناخته شده تلویزیون قصد دارد سریالی را با اقتباس از کتاب "پایی که جا ماند" نوشته سیدناصر حسینی پور برای پخش از شبکه دو سیما جلوی دوربین ببرد.

سعید نعمت‌الله نگارش این سریال 50 قسمتی را به عهده دارد و تهیه ‌کنندگی آن را همچون ساخته‌های پیشین این کارگردان، همسر وی بعنی الهام غفوری عهده‌دار است.این مجموعه تلویزیونی بر اساس رمان "پایی که جا ماند" نوشته سیدناصر حسینی پور، جانباز و آزاده جنگ تحمیلی نگارش می شود که خاطراتش در اسارتگاه های مخفی عراق را در این کتاب به چاپ بیست و هفتم رسانده است .

در یادداشت مقام معظم رهبری بر این کتاب آمده است : " در تاکنون هیچ کتابی نخوانده و هیچ سخنی نشنیده‌ام که صحنه‌های اسارت مردان ما را در چنگال نامردمان بعثی عراق را، آنچنان که در این کتاب است به تصویر کشیده باشد. این یک روایت استثنایی از حوادث تکان دهنده‌ای است که از سویی صبر و پایداری و عظمت روحی جوانمردان ما را، و از سویی دیگر پستی و خباثت و قساوت نظامیان و گماشتگان صدام را، جزء به جزء و کلمه به کلمه در برابر چشم و دل خواننده می گذارد و او را مبهوت می کند. احساس خواننده از یک سو شگفتی و تحسین و احساس عزت است، و از سویی دیگر غم و خشم و نفرت ، درود و سلام به خانواده‌های مجاهد و مقاوم حسینی "

سید ناصر حسینی‌پور کتاب «پایی که جا ماند» را به ولید فرحان، شکنجه‌گری که از هیچ فرصتی برای آزار و اذیت او غافل نمی‌ماند تقدیم کرده. شکنجه‌گری که او را مجبور به دویدن بر روی یک پا می‌کند، او را مجبور به ساعت‌ها خیره شدن به آفتاب می‌کند و برای بیرون کشیدن اطلاعات از ناصر با کابل به جان او می‌افتد.

این مجموعه بیست و سومین سریال مقدم خواهد بود که طی امسال سریال‌های مناسبتی "دیوار" و سریال طنز "چک برگشتی" را برای شبکه یک کارگردانی کرد./شبکه ایران

 


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

گفت‌وگو با يكتا ناصر / از دست تلويزيون بايد به كجا شكايت كرد‌؟!
گفت‌وگو با يكتا ناصر / از دست تلويزيون بايد به كجا شكايت كرد‌؟! يكتا ناصر ـ بازيگر سينما و تلويزيون ـ......
گروگان‌گیری مهرداد صدیقیان توسط بازیگر مطرح تئاتر+عکس
  گروگان‌گیری مهرداد صدیقیان توسط بازیگر مطرح تئاتر+عکس تصویربرداری سریال «دیوار» به کارگردانی......
آهنگساز «مختارنامه» با «یلدا»ی میرباقری به تلویزیون می آید+عکس
آهنگساز «مختارنامه» با «یلدا»ی میرباقری به تلویزیون می آید+عکس امیر توسلی به عنوان آهنگساز مجموعه تلویزیونی......
عکس سیروس مقدم در کنار همسرش
عکس سیروس مقدم در کنار همسرشسیروس مقدم و الهام غفوری زوجی که سال‌هاست در تلویزیون آثار پر مخاطبی را روانه......

پخش اخبار زنده