عکس مهدی مهدوی‌کیا در کنار شهرداد روحانی

شهرداد روحانی در مستندی درباره زندگی کاری و خصوصی خود صحبت کرد.

مستند سینمایی شهرداد روحانی، در آخرین روز فیلمبرداری فاز اول این مستند، شهرداد روحانی که برای سفری چند روزه به تهران آمده بود، جلوی دوربین الهام قره خانی و مهرتاش مهدوی نشست تا دوباره با این کارگردانان درباره کار‌ها و زندگی خود صحبت کند.

عکس مهدی مهدوی‌کیا در کنار شهرداد روحانی

مدتی پس از حضور او در استودیو، ورود یک مهمان باعث خوشحالی همه عوامل این مستند شد چون مهدی مهدوی‌کیا برای دیدن شهرداد روحانی سر صحنه فیلمبرداری آمده بود.

مهدوی‌کیا چندی پیش در این مستند جلوی دوربین رفته بود تا به عنوان یکی از علاقه‌مندان به شهرداد روحانی، درباره این استاد جهانی موسیقی صحبت کند.

در این دیدار، مهدوی‌کیا درباره تاثیر حضور چهره‌های محبوب مردم در مستند‌هایی که برای شناساندن مفاخر معاصر به عامه مردم ساخته می‌شوند، گفت: «من خوشحالم در این مستند حضور پیدا کردم و در مورد کسی صحبت کردم که در دنیای موسیقی خیلی شناخته شده است. استادان ایرانی موسیقی در سطح دنیا شناخته شده‌اند و جزو کسانی هستند که آمدن نامشان در هر جای دنیا باعث افتخار ایرانیان است.»

او ادامه داد:«خوشحالم که توانستم در این مستند حرف بزنم. البته حرفهای من فنی نیست چون رشته تخصصی من چیز دیگری است اما به عنوان یک شنونده و کسی که ایشان را دوست دارد و دیده در این مستند حضور دارم. »

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به حضور پر تعداد ایران در جمع نخبه‌های جهانی گفت:«نقش رسانه‌ها در معرفی کردن چهره‌های ماندگار در هر زمینه‌ای مانند آقای روحانی در زمینه موسیقی خیلی مهم است. زمانی که در هانوفر بودم باپرفسور سمیعی آشنا شدم که رییس انجمن جراحان مغز و اعصاب دنیا است و وقتی در هانوفر به ساختمان ایشان که به شکل مغر ساخته شده می‌روید، به عنوان یک ایرانی از وجود چنین شخصیتی به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنید. »

او در ادامه گفت:«ما باید این شخصیت‌ها را بیشتر به همه بشناسانیم. اما من در کنار کار رسانه‌ها و ساخت مستند، پیشنهاد می‌کنم که زندگینامه اینگونه شخصیتهای جهانی افتخار آفرین برای ایران در کتب درسی هم بیاید تا کودکان ما در سنین کم بتوانند با این شخصیت‌ها آشنا شوند و شناخت ازآن‌ها در سطح جامعه گسترش یابد. »

مهدوی کیا در پایان گفت: «زندگینامه مفاخر گذشته ما مانند فردوسی، سعدی یا ابوعلی سینا و افراد دیگری در زمینه‌های مختلف علمی، هنری و ادبی همواره در کتابهای درسی ما بوده اما حس می‌کنم تا حدی در حق مفاخر معاصرمان اجحاف شده است. این افراد هم باید معرفی شوند و حس می‌کنم این بهترین کار برای معرفی مفاخر ما به جامعه است. »

مستند بلند شهرداد روحانی که با استفاده از تکنیک انیمیشن و تلفیق آن با واقعیت تولید می‌شود و با حضور چهره‌های سر‌شناس جهانی و امکانات ویژه سینمایی خود در زمره پر هزینه‌ترین مستند‌های تولید شده در حوزه موسیقی می‌باشد و تهیه کنندگی و کارگردانی آن را الهام قره خانی و مهرتاش مهدوی بر عهده دارند. 

عوامل مستند سینمایی شهرداد روحانی عبارتند از:

تهیه کننده و کارگردان: الهام قره خانی، مهرتاش مهدوی، مدیر فیلمبرداری: محمد‌پور قربانعلی، طراح کاراک‌تر و سرپرست بخش انیمیشن در ایران: نوروز عباسی، پشتیبانی فنی: حیدر نشاطی مقدم، دستیارکارگردان: محمد قلعه چغایی، بهنام تاجیک، طراح گریم: هادی قالی خانی، عکاس: سعید عباس اصفهانی، هماهنگی تولید: روناک صادقی، روابط عمومی: علی ظهوری راد

خبرآنلاین

 

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

مهدوی‌کیا بازیگر می‌شود
مهدی مهدوی‌‎کیا در پروژه مستند شهرداد روحانی حضور می‌یابد.به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، روابط......
هومن برق نورد چگونه چهره شد؟
برق نورد بزرگ شده تئاتر است و به گفته خودش كارهاي جدي او دو برابر كارهاي كمدي اش است. اگر تصور كرده‌ايد......

پخش اخبار زنده