جیمز باند هرگز پیر نمی شود و نمی میرد!

«اسکای فال»، فیلم جدید سری جیمز باند چند هفته گاست که در سینماهای جهان به نمایش درآمده واز همان اول راه، شروعی موفقیت آمیز داشته است، طوری که مجموع فروش افتتاحیه «اسکای فال» در انگلستان، بیش از 32/4 میلیون دلار بود. این دومین فروش افتتاحیه برتر در تاریخ سینمای انگلستان است.

 جیمز باند(دانیل کریگ): هر کسی به سرگرمی نیاز داره

رائول سیلوا (خاویر باردم): خب سرگرمی تو چیه؟

جیمز باند: رستاخیز ...

فیلم جدید سری جیمز باند، عملا همین چیزی است که در این دیالوگ می بینید. جیمز باند، در رستاخیز تازه اش، دوباره سر از سینماها درآورده تا به هیجان انگیزترین شکل ممکن، طرفدارانش را سرگرم کند. شاید برای همین است که این روزها اگر از «باندبازها» بپرسید بزرگترین سرگرمی شان چیست به شما از اکران «سقوط آسمان» در 50 سالگی تولد جیمز باند خواهند گفت.

«اسکای فال»، فیلم جدید سری جیمز باند چند هفته گاست که در سینماهای جهان به نمایش درآمده واز همان اول راه، شروعی موفقیت آمیز داشته است، طوری که مجموع فروش افتتاحیه «اسکای فال» در انگلستان، بیش از 32/4 میلیون دلار بود. این دومین فروش افتتاحیه برتر در تاریخ سینمای انگلستان است.

رتبه اول این فهرست متعلق به قسمت دوم فیلم «هری پاتر و یادگاران مرگ» است. «ذره ای آرامش» فیلم قبلی سری جیمز باند، فروش افتتاحیه ای معادل 25 میلیون دلار در انگلستان داشت. فروش نهایی آن فیلم در انگلستان به بیش از 80 میلیون دلار رسید. «ذره ای آرامش» در نهایت بیش از 586 میلیون دلار در سطح جهان فروخت. جز انگلستان، اسکای فال بیشترین فروش افتتاحیه را در کشورهای فرانسه (9/1 میلیون دلار)، روسیه (8/6 میلیون دلار)، برزیل (6/5 میلیون دلار) و کره جنوبی (69/1 میلیون دلار) داشته است.

 جیمز باند,فیلم های جیمز باند ,عکس جیمز باند

  شون کانری یا دانیل کریگ؟

اسکای فال سومین تجربه حضور دانیل کریگ در نقش مامور 007 به شمار می رود. سام مندس، کارگردانی که خیلی ها او را با «زیبای آمریکایی» می شناسند، این فیلم را ساخته است و انصافا سراغ تیم بازیگری رفته که ردخور ندارد. غیر از دانیل کریگ، که با آن صورت سرد و مصممش، به خوبی از پس کاراکتر مامور 007 برآمده، توانایی های بی حد و حصر خاویر باردم، رالف فاینس، جودی دنچ و ناتومی هریس، «اسکای فال» را به نسخه ای دیدنی در میان سری جیمز باند تبدیل کرده است.

شروع ساخت سری فیلم های جیمز باند از سال 1962 بود که تا 2012 هم با همین «اسکای فال» ادامه داشته است. البته بین سال های 1989 تا 1995 وقفه ای شش ساله در ساخت این فیلم ها به وجود آمد. تا امروز شرکت ای اوان، 22 فیلم از این سری با میانگین تقریبی یک فیلم در هر دو سال، ساخته است.

  جیمز باند,فیلم های جیمز باند ,عکس جیمز باند

 مهمترین بازیگری که پیش از دانیل کریگ، بازی در نقش جیمز باند را برعهده داشته است، شون کانری بوده. او 6 فیلم جیمز باند بازی کرده که مهمترین آنها «پنجه طلایی» است.

کریگ: یک جیمز باند درجه یک

«جیمز باند» همان قدری که برای طرفدارانش جذاب است، برای بازیگرانی هم کحه در فیلم هایش به ایفای نقش می پردازند، جذابیت دارد. دنیل کریگ در مراسم فرش قرمز آخرین نسخه جیمز باند، «اسکای فال» به خبرنگاران در این مورد گفت: «بسیار خوشحالم که توانستم بار دیگر در نقش شخصیتی که یان فلمینگ در سال 1962 ساخته بود، بازی کنم. من تا به حال افتخاری اینچنین را تجربه نکرده بودم واین فوق العاده است.

  جیمز باند,فیلم های جیمز باند ,عکس جیمز باند

 من دوست داشتم شانس این را داشته باشم تا با نمادهای قدیمی داستان جیمز باند همراه باشم. این فیلم این موقعیت را در اختیارم قرار داد. این بسیار خوشایند بود که تعدادی از شخصیت های قدیمی به این داستان دوباره اضافه شدند. به نظرم سام مندس، یک فیلم فوق العاده را خلق کرده است. فیلمی درجه یک و خوب، غیر از اینکه این فیلم، به طور مستقل، فلیمی قابل اعتناست، یک داستان «جیمز باند»ی فوق العاده نیز هستم.»

خاویر باردم: پنجاه سال خیلی زیاد است

خاویر باردم، دیگر بازیگر فیلم جدید جیمز باند همدر مورد «اسکای فال» حرف های جالبی زده بود. او در مراسم فرش قرمز این فیلم به عنوان نقش مقابل جیمز باند گفت: «از دوران جوانی عاشق شخصیتی در فیلم «Moonraker» (ماه شکن) بودم که دندان طلا داشت.»

  جیمز باند,فیلم های جیمز باند ,عکس جیمز باند

 او درباره پایان یافتن سری فیلم های جیمز باند گفت: «پنجاه سال بسیار زیاد است. این نشان می دهد که آغاز کنندگان و ادامه دهندگان جیمز باند، کاری کرده اند که بسیار جالب و درست بوده است. بازیگران بسیاری نقش باند را بازی کرده و هر کدام از آنها جذابیت های خاص خودشان را به این شخصیت اضافه کرده اند.»

از طرف دیگر سام مندس، کارگردان برنده اسکار این فیلم نیز گفت: «در ابتدا احساس می کردم که دنیل کریگ بازیگر مناسبی برای ایفای این نقش نیست اما دیدن سی ثانیه از فیلم «کازینو رویال» باعث شد تا متوجه شوم کاملا در اشتباه بوده ام. او باند را بسیار زیبا ایفا کرد. او این نقش را بهتر یا بدتر نکرد بلکه آن را مال خودش کرد.»... /bartarinha.ir

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

اولین واکنش‌ها به فیلم جدید مامور ۰۰۷ / «اسکال‌فای» یکی از بهترین فیلم‌های مجموعه جیمز باند است
سینما - «اسکای‌فال» با استقبال منتقدان بریتانیایی روبرو شده و گروهی آن را یکی از بهترین فیلم‌های مجموعه......
وسایل جیمز باند به حراج گذاشته شدند +عکس
در یک حراجی ، یازده عدد از وسیله هایی که در فیلمهای جیمز باند استفاده شده بودند به مزاید گذاشته شدند......
شخصیت‌های «جیمز باند» جان می‌گیرند
شخصیت‌های «جیمز باند» جان می‌گیرند به مناسبت اکران فیلم «سقوط آسمانی»‌، 140 شخصیت داستان‌های «جیمز باند»......

پخش اخبار زنده