فرزاد فرزين : «مي خواهيم همه شوكه شوند!»

فرزاد فرزين , اخبار فرهنگی , كنسرت جديد

برنامه هايي كه فرزاد فرزين در اين يكي دوسال اخير در تهران روي صحنه برده، هميشه يك نكته واحد و مشترك را در خود داشته و آن هم سناريوهايي ست كه اين خواننده براي كنسرت هايش مي نويسد و آنها را روي صحنه اجرا مي كند. همين باعث شده برنامه هاي او در مقايسه با خيلي ها طرفداران بيشتر و پر و پاقرص تري داشته باشد. فرزاد قرار است باز هم در روزهاي 4 و 5 آبان در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي روي صحنه حاضر شود و بار ديگر به ديداردوستدارانش برود. با او درباره اجراي جديد و جزئيات كنسرت جديدش گپ زديم.

در روزهاي اخير صحبت ها و حرف و حديث هاي متفاوتي درباره كيفيت اجراهاي زنده در دو سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي و برج ميلاد از سوي اهالي موسيقي شده. عده اي اعتقاد دارند كه سالن برج ميلاد سالن شيك تر و كنسرتي تري است و عده اي هم سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي را با توجه به استيج بزرگتر و ظرفيت بالاتر اش، بهتر و مستعد تر مي دانند. فرزاد فرزين كه قرار است برنامه جديدش را در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي برگزار كند، در اين باره اعتقاد دارد :‌« سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي جديدا تغييرات زيادي داشته و استيج اش خيلي فرق كرده. براي كاري كه ما قرار است در اين برنامه انجام دهيم، قطعا اين سالن ، بسيار بهتر و مناسب تر است.»

غافلگيري
اين خواننده در مورد سناريويي كه براي اين اجرا در نظر گرفته نيز گفت :« كاري كه ما مي‌خواهيم اينبار اجرا كنيم، هيچ ربطي به سالن ندارد و كاملا مجزا و پر هيجان است. مي خواهيم باز هم مثل هميشه همه حاضران در سالن شوكه شوند. هرچند در كيفيت اجرا هم فكرهاي زيادي داريم و نوازنده هاي اركستر سمفونيك هم به گروه ما اضافه شده اند و تغييرات زيادي را در موسيقي ارائه شده نيز، داشته ايم. كارهايي هم كه مربوط به كارگرداني هنري برنامه است را بسيار برناه ريزي شده تر و پرهيجان تر در نظر گرفته ايم تا مخاطبان اين بار بيشتر از دفعات قبلي تحت تاثير برنامه قرار بگيرند و نفس شان بند بيايد. نقطه اوج ماجرا هم opening كنسرت است كه مطمئنا همه خشك شان خواهد زد و هاج و واج خواهند ماند. »‌

برج يا نمايشگاه؟
اين هنرمند درباره درباره تفاوت هاي بين سالن ميلاد نمايشگاه و برج ميلاد كه اين روزها از سوي اهالي موسيقي عنوان شده اعتقاد دارد :‌« فكر نمي كنم سالن برنامه تاثير چنداني روي كليت يا كيفيت يك كنسرت داشته باشد. بدون شك محتواي يك كنسرت و كارهايي كه به جز موسيقي روي سن انجام مي شود، ميتواند باعث شود ذائقه حاضرين در سالن تغيير كند و آنها در طول برنامه خسته نشوند. من راستش را بخواهيد با اين صحبت ها زياد موافق نيستم و هيچ فرقي بين اين دو مكان براي اجراي برنامه نيست.»

تهيه كننده هاي جوان؟
بازار اين روزهاي موسيقي كشور شاهد حضور تهيه كننده هاي جوان و پر انگيزه اي است كه باعث شده اند خواننده ها براي ادامه فعاليت شان گزينه هاي بيشتري داشته باشندو بتوانند براي ادامه عمر هنري خود، بهترين گزينه ممكن را انتخاب كنند. فرزين در انتهاي صحبت هايش درباره تاثيرات حضور تهيه كننده هاي جوان در بازار موسيقي كشور گفت :‌« به نظر من اين اتفاق كاملا مثبت و منطقي است. وقتي كار بين همه تقسيم شود، هر كسي كه بهترين سرويس را ارائه دهد، برنده است و مي تواند نتيجه خوبي هم بگيرد. اين ماجرا باعث مي شود كه بازار از استثمار عده اي خاص خارج شود و تنوع بيشتري در بين دوستان برقرار باشد. من اين نكته را نكته اي مثبت مي بينم و اميدوارم با ادامه اين روند موسيقي كشور روزهاي بهتري را در اينده تجربه نمايد. »

كيوان ملك مطيعي: دوست داشتم خودم در بين تماشاگران بودم!
در همه اين سالهايي كه فرزاد فرزين با شيوه و و سبكي جديد روي صحنه حاضر شده و توانسته بنيانگذار سبكي جديد در كنسرت هاي داخلي باشد، يك نفر در پشت صحنه همه كارها و فعاليت هاي اين هنرمند را مديريت كرده و به قولي كارگرداني هنري برنامه هاي او را بر عهده داشته است. «كيوان ملك مطيعي» كه نسل اندر نسل سبقه اي سينمايي را در خانواده اش ديده، هميشه نشان داده كه در ايجاد برنامه هاي خاص و تك، يكه تاز بوده و با ايده هاي جذاب اش هميشه كاري كرده كه برنامه هاي فرزاد فرزين، وجه تمايزي قابل توجه را با بقيه برنامه هاي زنده داشته باشد.

ملك‌مطيعي درباره سو‍ژه‌اي كه در برنامه ماه بعد فرزين پيش بيني كرده مي گويد :‌« ما در همه اين چند سال سعي كرده ايم كه همه كنسرت هاي فرزاد را با كارگرداني و سناريوهاي خاص پيش ببريم. همه فكر مي كنند آن برنامه اي كه فرزاد با بدل اش اجرا كرد، بهترين طرحي بود كه مي شد در ايران اجرا كرد ولي اين بار برنامه ريزي ما جوري ست كه چند برابر ان برنامه همه شوكه خواهند شد و در روز اجرا مي بينيد كه حرفهاي من صرفا شعار و تبليغاتي نبوده. خود من اين روزها به اين فكر مي كنم كه كاش خودم جاي كساني بودم كه در سالن نشسته و قرار است اين برنامه را تماشا كند! به قدري ماجرا پر هيجان است كه خودمان هم وسوسه مي شويم كه كاش در سالن بوديم و آنرا از نزديك مي ديديم، نه در پشت صحنه.»

منبع:musicema.com


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

اجرای گرم فرزاد فرزین در یک شب سرد پاییزی + عکس
 فرزاد فرزین پنجشنبه و جمعه 4 و 5 آبان ماه 91 در دو سانس 18 و 21:30 در هوای سرد پاییزی اجرای گرم......
حمید عسکری کماهای یک تا سه را اجرا می‌کند
  حمید عسکری کماهای یک تا سه را اجرا می‌کند موسیقی ما-خواننده پاپ آلبومهای سه گانه «کما» روی سن......
بیوگرافی فرزاد فرزین + تصاویر فرزاد فرزین
بیوگرافی فرزاد فرزین+تصاویر فرزاد فرزین   بـیـوگـرافـی فرزاد فرزین فرزاد فرزین متولد سوم تیرماه ۱۳۶۰،......

پخش اخبار زنده