نگاهي به سوپراستارهاي عروسكي ديروز و امروز + تصاوير

دنياي كودكي و خاطرات آن هميشه شيريني خاصي را به همراه داشته و يكي از اين خاطرات به ياد ماندني نسل هاي گذشته توام با شيرين كاري هاي عروسك هاي برنامه هاي كودك بوده كه ...
به گزارش باشگاه خبرنگاران - دنياي كودكي و خاطرات آن هميشه شيريني خاصي را به همراه داشته و يكي از اين خاطرات به ياد ماندني نسل هاي گذشته توام با شيرين كاري هاي عروسك هاي برنامه هاي كودك بوده كه حالا ديگر كمتر درخشش سابق را دارند و هر از گاهي برخي از آنها موفقيت نسبي را به دست مي آورند كه شاخص اين روزهاي آن نيز كلاه قرمزي معروف با شيرين زباني هاي خاص خودش است.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
مجموعه تلويزيوني به "نام صندوق پست" يادآور ورود شخصيت هاي محبوب عروسكي اين روزهاي سينما و تلويزون است و  محبوبيت بيش از اندازه آنها باعث شد كه "كلاه قرمزي" و "پسرخاله" با حضور در فيلم سينمايي "كلاه قرمزي و سروناز" صف هاي طولاني را در تابستان 91 در پشت باجه هاي سينما شاهد باشيم . جالب اينجاست كه اين عروسك ها نه تنها دل كودكان را بلكه قلب  بزرگ ترها را نيز تسخير كرده اند .

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
عروسک جیگر یک الاغ است که با تکه کلام "جیگرم" در مجموعه کلاه قرمزی ۹۱ حضور داشت.شخصیت عروسک جیگر یک شخصیت محبوب است که در کنار کلاه قرمزی، پسرعمه زا، آقوی همساده، بچه ننه، پسرخاله و توانست جاي خود را در دل مخاطبان باز کند.

شخصيت عروسكي و دوست داشتني جيگر اين اواخر شخصيتي جهاني شد. شبكه وابسته به ملكه انگليس در بحبوحه برگزاري اجلاس عدم تعهد در تهران و در راستاي فرافكني و انتشار اخبار كذب خبري از ممنوع التصوير شدن جيگر پخش كرد.

درست پس از انتشار همين خبر بود كه فعالان فضاي مجازي با به راه انداختن صفحه‌هايي ويژه در اينترنت خبرهاي مربوط به شخصيت دوست داشتني كلاه قرمزي را پوشش دادند.

كاريكاتورها و عكس‌هاي بسياري در فضاي مجازي پخش شد و به سرعت پيامك‌هاي مربوط به جيگر و توصيه‌هاي او به برخي افراد به پيامك اول مردم تبديل شد.

خبرها، تصاوير و پيامك‌هاي مربوط به جيگر را اينجا مي‌توانيد ببينيد.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز

مجموعه شيرين "زي زي گولو"با گوش هاي "تا به تاي" دوست داشتني اش را هنوز بسياري از بچه هاي ايران در ذهن خود به يادگار دارند و با ديدن دوباره آن سرتا پا شور و هيجان مي شوند و هنوز هم اميدوارند كه روزي با جمله "آسي پاسي دراكوتا تا به تا" به آرزوهاي دل شان برسند، البته نبايد از اين موضوع غافل شد كه حضور "ليلي رشيدي" و "اميرحسين صديق" در اين مجموعه سبب درخشش هر چه بيش تر آن شد.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
"الستون و ولستون" به همراه "دون دون" در دهه هفتاد از  تلويزيون مهمان خونه هاي مردم بودند و "دون دون" با همه‌ي تلاشش براي به اشتباه انداختن دو عروسك دوست داشتني "الستون و ولستون" و خراب كردن دندوناشون جايگاه ويژه اي را در ذهن و روح كودكان آن زمان براي خود باز كرد اما هميشه با قلب شكسته آوازي غم انگيز را سر مي داد. شيطنت هاي دون دون همواره نكات آموزنده اي را براي كودكان آن دوره به همراه داشت.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
"مدرسه موش ها" با "آقا معلم"، "كپل" كه هميشه پرخور ، "خواب آلو" كه هميشه سر كلاس مي‌خوابيد، "عينكي"   با هوش ، "دم باريك"، "نارنجي" و.. كودكان را در دنياي خيالات به يك مدرسه دوست داشتني مي‌برد كه در هر قسمت از اين مجموعه، "مرضيه برومند" با  كارگرداني درخشانش درس هاي زيادي را به بچه ها ياد ميداد كه نه تنها آن ها را دلزده و خسته نمي‌كرد ،بلكه باتمام وجود آنها را تشويق به  گوش دادن اين حرف ها جلوي قاب تلويزيون مي‌كرد و هنوز هم كودكان آن دوران كه امروز بسياري از آنها بر صندلي دانشگاه ها تكيه زده اند  شعر "مي‌رم مدرسه ، جيبام پره فندق و پسته" را با خودشون زمزمه مي كنند.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
كارتون زيباي "خونه مادربزرگه" با گربه‌ي بامزه اش ؛"مخمل"؛ آن خانه را مثل همه خونه هاي مادربزرگ ها براي بچه ها دوست داشتني كرده بود. آقا حنايي و خانواده اش با "هاپو كومار" سگ محبوب اين خونه ماجراهاي زيبايي را رقم مي‌زدند كه هنوز هم با شنيدن اين قطعه شعر كه "خونه‌ي مادربزرگه هزار تا قصه داره، خونه مادربزرگه شادي و غصه داره" باز هم حال و هواي عجيب آن دوران برايمان زنده مي‌شود.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
"هادي و هدي" مجموعه تلويزيوني بود كه در دهه 60 در قالب برنامه كودك از شبكه دو سيما پخش مي‌شد و در شروع قصه هر يك از عروسك ها بعد از خوانده شدن شعر "عروسكا، عروسكا، كجائيد كجائيد" يكي يكي ظاهر مي‌شدند و ما را با خودشان به دنياي قصه ها مي‌بردند و هادي و هدي با كارهاشون هر بار اتفاقي را رقم مي‌زدند كه درونش يك نكته اخلاقي براي بچه ها نهفته بود.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
"سنجد و خاله نگار" را هنوز هم خيلي ها به ياد مي آورند آن عروسك عجيب و غريبي كه دهنش يك عالم باز مي شد و جمله‌ي معروفش "دوباره برمي گردم" را در ذهن كودكان حك مي كرد..

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
"چرا و چيه" در "رنگين كمان" رنگ جديدي را به برنامه هاي كودك و تلويزيون بخشيدند. اين عروسك هاي جذاب با چرا و چيه گفتنشون خيلي از سوال هاي بچه ها را مطرح مي‌كردند و پاسخ مي‌دادند.

سوپراستارهای عروسکی , سوپر استارهای عروسکی دیروز
"پنگول" گربه اي دوست داشتني كه هم اكنون در شبكه پنج به عروسك محبوب بچه هاي نسل امروز تبديل شده و لحظات شيرين وآموزنده اي را براي آن ها رقم مي‌زند.... /  باشگاه خبرنگاران


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

چگونه با کودکان حسود برخورد کنیم؟
      کودکان دو ساله یا کوچکتر زیاد با واژه حسادت آشنایی ندارند و با خوشحالی حضور یک نوزاد نو رسیده......
قسمت دوم داستان شنل قرمزی
    قسمت قبل داستان شنل قرمری   ادامه داستان:   گرگ صداي پاي شنل قرمزي را شنيد , به سمت تخت مادر بزرگ......
۹ پله تا تبدیل شدن به مادری خونسرد
      بیشتر ما وقتی بچه دار می شویم، سعی می کنیم برای فرزندمان هر کاری بکنیم و بهترین ها را برایش فراهم......
تنبیه مکرر ، بچه ها را نافرمان و لجباز می کند
      بچه هایی که از طرف والدین مورد تهدید قرار می گیرند و تنبیه می شوند بیش از دیگران نافرمان و لجباز......
بگوئید: دوستت دارم
      احتیاج کودک به محبت از نظر علمی قابل انکار نیست و طفل از مورد محبت قرار گرفتن احساس خوشحالی و......
تأثیر خشونت های تلویزیونی در کودکان
تلویزیون، آموزگار قدرتمندی است و اگر کودکان همیشه شخصیتهای مورد علاقه خود را ببینند که اعمال خشن و پرخاشگرانه......
ایرج طهماسب: کلاه قرمزی را به اسکار معرفی کنید/ این عروسک چهره دیگری از ما را به دنیا نشان می‌دهد
ایرج طهماسب: کلاه قرمزی را به اسکار معرفی کنید/ این عروسک چهره دیگری از ما را به دنیا نشان می‌دهد      ایرج......
گفتگو با مهوش افشاری دوبلورکارتون‌ پسرشجاع
    با «مهوش افشاری» دوبلور کارتون‌های پسر شجاع، جیمبو و بچه‌های مدرسه والت   گوینده این صدای محبوب،......
گفتگو با «دختر فَشِن»؛ شاکی درجه اول «کلاه قرمزی»+تصاویر
  گفتگو با «دختر فَشِن»؛ شاکی درجه اول «کلاه قرمزی»+عکسصداپیشگی دختر فَشِنی که در فیلم جدید «کلاه......
جیگر ممنوع التصویر شد؟ / تهیه‌کننده «کلاه قرمزی»: من بی‌خبرم
تلویزیون - در حالی که خبر ممنوع التصویر شدن «جیگر» یکی از شخصیت‌های برنامه عروسکی «کلاه قرمزی» منتشر......

پخش اخبار زنده