ناراحتی صهیونیست ها از انتخاب کاردینال جدید واتیکان : او به ایران و حزب الله نزدیک است

ناراحتی صهیونیست ها از انتخاب کاردینال جدید واتیکان : او به ایران و حزب الله نزدیک است

اخیرا کاردینال رای فرستاده ای را برای شرکت در کنفرانس ضد صهیونیسم در تهران به این کشور اعزام کرد که در این کنفرانس نمایندگانی از حماس و حزب الله لبنان نیز حضور داشتند.صهیونیست ها از انتخاب یکی از 6 کاردینال جدید کلیسای کاتولیک از سوی پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان ناراحت هستند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش عصر ایران پایگاه خبری " آروتس شوا " اسراییل با انتشار گزارشی در این باره نوشت که اسقف اعظم کلیسای کاتولیک لبنان  که اخیرا از سوی پاپ به عنوان یکی از 6 کاردینال جدید کلیسای واتیکان انتخاب شده است ، دیدگاهی ضد اسراییلی دارد و طرفدار حزب الله و ایران است.

این گزارش با اشاره به سخنان اخیرکاردینال " بچارا پطرس رای" در پاریس که گفته است از حزب الله در برابر جنگ با اسراییل حمایت می کند ، نوشت :" مقاماتی از حزب الله لبنان اخیرا در مراسم انتخاب 6 کاردینال جدید واتیکان که یکی از آنها کاردینال "رای" بود در رم شرکت کردند.

این گزارش می افزاید که اخیرا کاردینال رای فرستاده ای را برای شرکت در کنفرانس ضد صهیونیسم در تهران به این کشور اعزام کرد که در این کنفرانس نمایندگانی از حماس و حزب الله لبنان نیز حضور داشتند.

این گزارش می افزاید:" دعوت از حزب الله لبنان برای شرکت در مراسم انتخاب 6 کاردینال جدید در رم ، نشانه ای از روابط گرم و دوستانه حکومت ایران با دستگاه حکومت واتیکان است.یکی دیگر از نشانه های این روابط عدم اظهار نظر پاپ در سخنرانی اخیر خود در وین اتریش در جمع دیپلمات های بین المللی بود که وی در سخنان خود در این نشست هیچ اشاره ای به برنامه هسته ای ایران نکرد.

در این گزارش می نویسد ایران و واتیکان تا کنون 8 جلسه دیدار در قالب گفتگوهای دینی بین کلیسای کاتولیک با اسلام در شهر رم برگزار کرده اند. ایران پس از جمهوری دومینیکن بزرگترین هیئت دیپلماتیک را در واتیکان دارد که ماهانه به طور منظم جلسه ای را مشاوران پاپ برگزار می کنند./عصرایران

 


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها