بي‌تحرکي را ساده نگيريد!

 

 

بی تحرکی را ساده نگیرید

 

بي‌تحرکي همچنين مي‌تواند منجر به ضعف عضلات و بدفرم شدن عضلات شود. ورزش کردن منظم به کاهش سفتي مفاصل کمک مي‌کند و سبب رشد عضلات شده و در مجموع آمادگي بدن را تقويت مي‌کند. با انجام ورزش منظم شما مي‌توانيد احساس قدرت بيشتر و خستگي کمتري کنيد. اما در ابتدا و قبل از اينکه ورزش کنيد حتما با پزشک خود مشورت کنيد.

 

1. تقويت عضلات و استخوان‌هاورزش‌هاي مقاومتي دو تا سه بار در هفته براي بهبود تقويت عضلات و تحرک و کاهش درد مفاصل مفيد است. عضلات قوي‌تر درد مفاصل را با حمايت بهتر مفاصل کاهش مي‌دهد. ورزش‌هاي تقويت کننده همچنين متابوليسم‌تان افزايش داده و به پيشگيري از افزايش وزن کمک مي‌کند.براي اين‌کار: از يک باند انعطاف‌پذير يا يک ماشين براي افزايش مقاومت استفاده کنيد، از آموزشگر بخواهيد که به شما ياد دهد چطور از اين ماشين استفاده کنيد.

 

2. شنا کردن شنا کردن يک راه خوب براي افزايش قدرت همه مفاصل است. با شنا کردن عضلات پشتتان را تقويت مي‌کنيد بدون اينکه فشار زيادي به مفاصلتان وارد شود.براي اين‌کار: به آرامي و با چند دقيقه در استخر آب گرم شروع کنيد. به تدريج سعي کنيد به مدت 30 دقيقه شنا کنيد. فعاليت جسماني خود را افزايش دهيد تا با هر دوره ورزش تا به هدف اصلي خود برسيد.

 

3. بدن سالم، قلب سالم ورزش‌هاي هوازي در ايجاد بدن و قلب سالم و قوي‌ کمک مي‌کند. افراد مبتلا به آرتريت روماتوئيد بيشتر در معرض خطر بيماري‌ قلبي هستند. در هر حال با ورزش کردن قلبتان را به پمپ کردن بهتر و بيشتر وا مي‌داريد و خطراتي که قلبتان را تهديد مي‌کند را کاهش مي‌دهيد. خوب است بدانيد که ورزش‌هاي هوازي فشار خون را کاهش داده و کلسترول خون‌تان را هم پايين مي‌آورد.به دليل اينکه پوکي استخوان غالبا با آرتريت رومائيد همراه است، ورزش‌هاي تحمل وزن مثل پياده روي حرکات موزون و بالا رفتن از پله به پيشگيري از پوکي استخوان کمک مي‌کند.


4. ورزش‌هاي ايزومتريک وقتي انجام فعاليت هاي منظم براي مفاصل‌تان دردناک است ورزش‌هاي ايزومتريک راه ديگري براي ساخت عضلات است. ورزش‌هاي ايزومتريک شامل انتقباض عضلات بدون حرکت قابل ديد است.

 

5. فشار ايزومتريک در قسمت سينهبراي اين کار بازوهايتان را در حالي که در سطح قفسه‌سينه نگهداريد و کف‌ دست‌هايتان را تا جايي که مي‌توانيد، به هم فشار دهيد. اين فشار را به مدت 5 ثانيه نگهداريد و سپس به مدت 5 ثانيه استراحت کنيد، 5 ثانيه ديگر دست‌هايتان را به هم فشار دهيد و 5 ثانيه ديگر استراحت کنيد. 5 بار اين‌کار را تکرار کنيد. به آرامي اين فشار را به مدت 10 تا 15 ثانيه در زمان برسانيد. اگر اين ورزش به مفاصلتان آسيب وارد مي‌کند از يک آموزشگر بخواهيد تا ورزش‌ديگري را به شما ياد دهد.

 

6. انعطاف‌پذيري پاهاروبروي ديوار بايستيد، کف دست‌هايتان را به ديوار فشار دهيد طوري که يک پايتان به جلو و يک پايتان به عقب باشد پايي که عقب است را کاملا بکشيد و به مدت 30 ثانيه در همين وضعيت نگهداريد اين کار را تکرار کنيد سپس اين کار را براي پاي مقابلتان تکرار کنيد.

منبع: webmd

بي‌تحرکي,ورزش کردن ,اخبار,ورزش,اخبارورزش,ورزشی,ورزش بانوان,تاثیر ورزش,نقش ورزش,ورزش ایران,ورزش و سلامتی,فواید ورزش,ورزش کردن,ورزش رزمی,ورزش فوتبال بي‌تحرکي,ورزش کردن ,اخبار,ورزش,اخبارورزش,ورزشی,ورزش بانوان,تاثیر ورزش,نقش ورزش,ورزش ایران,ورزش و سلامتی,فواید ورزش,ورزش کردن,ورزش رزمی,ورزش فوتبال

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ورزش‌های مفید و مضر برای سالمندان
ورزش‌های مفید و مضر برای سالمندانسالمندی دورانی است که فعالیت های جسمانی و روانی فرد کاهش پیدا می‌کند......
اگراز زندگی ماشینی خسته شده‌اید.
بهترین راه ایجاد انگیزه برای ورزش کردن، آشنایی با اهداف آن است. اگر شما بخواهید ورزش کنید، چه هدفی را......
۶ ورزش ضدآرتروز
      درمان جراحی برای این بیماری وجود ندارد ولی با تدابیری می توانید مانع پیشرفت آرتروز شوید که از......
یبوست و ورزش
      به دفع مدفوع سفت و دیر به دیر یبوست می گویند. یبوست علل متعددی از علل انسدادی تا اختلالات حرکتی ......
ایروبیک از نمای نزدیک
    گفتگو با دکتر شهرام صادقی متخصص طب ورزشی:ورزش های ایروبیک، لااقل برای آنهایی که اهل کلاس های بدنسازی......
عالی ترین روش ها برای زیبایی اندام
      برای اینکه اندامتان تغییر قابل ملاحظه ای پیدا کند، لازم نیست که حتماً به اندازه یک دونده ماراتن......
تمرین‌هایی برای تقویت تنه و شکم
      انجام بی‌خطر و موثر تمرینات برای تقویت عضلات شکم و تنه، نیاز به هماهنگی مناسب و پیشرفت از یک......
چند تمرین کششی افزایش انعطاف پذیری بدن
      انعطاف پذیری کلید تناسب اندام است. برای داشتن بدنی انعطاف پذیر باید عضلات تان را پس از ۵ تا ۱۰......
6 ورزش ضدآرتروز
      بيماري مزمن و پيشرونده‌اي است که با تحليل رفتن غضروفي که بخش انتهايي استخوان‌ها را در مفاصل مي‌پوشاند،......
هشت روش مراقبت از مفاصل
      همه ما می دانیم که منظور از مفاصل محل اتصال دو استخوان است و ساختار ویژه آن به ما این امکان را......

پخش اخبار زنده