برای بی انگیزه بودن درورزش چه باید کرد ؟

 

 

 

بی انگیزه بودن درورزش ,شروع ورزش

 

همه ما تجربه شروع یک راه و شیوه تازه را داریم؛ چه ورزش باشد و چه یک تجارت، شروع هر تلاش تازه بسیار مهیج است و زیبایی های خاص خود را دارد اما بعد از گذشت یک ماه از شروع ورزش، گاهی هیجان و انگیزه ما کم و کمتر می شود و شادابی ما که روزگاری برای ورزش کردن داشتیم، با گذشت زمان، جای خودش را به رخوت و خستگی می دهد. کار سختی است که بخواهید انگیزه تان را نسبت به چیزی که یک بار از آن خسته شده اید، همچنان حفظ کنید.

 

● حفظ انگیزه

 

برای دستیابی به اندامی مناسب، حفظ انگیزه های ورزش کردن، بسیار مهم است؛ برای این کار به مقدار بسیار زیادی قدرت ذهن و تشویق نیاز دارید تا بتوانید ورزش کردن را به طور مرتب ادامه دهید. اگر شما عاشق تناسب اندام هستید، ذهن شما نیاز به انگیزه ای دائمی دارد تا نگذارد شما از تلاش های تان باز بمانید و نا امید شوید. هر قدر یک حرکت برای بدن ما تکراری شده باشد، مغز ما برای انجامش تنبل تر می شود و تمرکز خود را برای انجام آن حرکت، بیشتر و بیشتر از دست می دهد. وقتی ذهن علاقه خود را از دست می دهد، بدن هم تنبل تر می شود. در واقع قبل از آن که شما برای انجام حرکات ورزشی تنبل شوید، تمرکز خود را روی ماهیچه هایی که به کار می گیرید، از دست داده اید و همین موضع باعث تنبلی بدن شما شده است. هرقدر تمرکز شما روی عضلات کمتر باشد، فشار کمتری به کار می گیرید و مفهومش این است که عضله سازی کمتر و چربی سوزی کمتری نصیب تان می شود.

 

راه حل مناسب برای تثبیت موفقیت در برنامه های ورزشی آن است که انگیزه و خوش بینی از دست رفته را باز یابید و نگذارید نا امیدی شما را تسخیر کند. نباید قافیه را ببازید؛ اتفاقی نیفتاده! همچنان می توانید از برنامه تناسب اندام تان مثل سابق لذت ببرید؛ اگر این کار به نظرتان غیرممکن می آید، می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید تا دوباره دل تان برای تناسب اندام غنج بزند!

 

یک برنامه کتبی برای تناسب اندام تان تهیه کنید؛ اگر تا امروز این کار را نکرده اید، همین الان شروع کنید. کنترل کردن مقدار کالری غذاها و نوشیدنی هایی که در روز میل کرده و تمام فعالیت های فیزیکی که روزانه انجام می دهید، تصویر واضحی از اهداف و میزان پیشرفت تان به شما می دهد. به این ترتیب انگیزه بزرگی برای ماندن و رقابت در این راه برای تان ایجاد می شود و روند فعالیت تان تا دستیابی به تناسب اندام به قدر کافی هیجان انگیز خواهد شد!

 

یک برنامه کتبی برای تناسب اندام تان تهیه کنید؛ اگر تا امروز این کار را نکرده اید، همین الان شروع کنید. کنترل کردن مقدار کالری غذاها و نوشیدنی هایی که در روز میل کرده و تمام فعالیت های فیزیکی که روزانه انجام می دهید، تصویر واضحی از اهداف و میزان پیشرفت تان به شما می دهد. به این ترتیب انگیزه بزرگی برای ماندن و رقابت در این راه برای تان ایجاد می شود و روند فعالیت تان تا دستیابی به تناسب اندام به قدر کافی هیجان انگیز خواهد شد!

 

از تجربه های یک مربی خصوصی کمک بگیرید. اگر می توانید هزینه بیشتری برای دستیابی به تناسب اندام دلخواه تان صرف کنید، استفاده از کلاس های خصوصی ورزش می تواند به تجدید انگیزه شما کمک کند؛ یک مربی جدید، نه تنها می تواند ورزش های جدیدی به شما توصیه کند بلکه می تواند به شما کمک کند تا دوباره به خودتان نظم و ترتیب دهید؛ این امر نقش بسیار مهمی در تناسب اندام و تاثیر حرکات مختلف بر تک تک اعضای بدن دارد. همچنین همراه شدن با یک مربی خصوصی این مزیت را دارد که شما می توانید روند پیشرفت خود را به او گزارش دهید و انگیزه لازم برای ادامه برنامه تناسب اندام را کسب کنید.

 

کمی استراحت کنید؛ اگر هر روز به باشگاه ورزشی می روید، کمی به خودتان مرخصی دهید و کارتان را سبک تر کنید. بهتر است تعداد روزهای حضورتان در باشگاه را به ۳ روز در هفته کاهش دهید؛ روزهایی که باشگاه نمی روید، می توانید برنامه مفرح تری برای خود درنظر بگیرید؛ مثلا شنا کردن، اسکیت، پریدن، دوچرخه سواری یا پیاده روی. اگر امکانش را دارید، ورزش در هوای آزاد هم حسابی شاداب تان خواهد کرد؛ فقط یادتان باشد هر کدام از این ورزش ها را برای بیش از ۳۰ دقیقه ادامه دهید.

 

برنامه تناسب اندام تان را با استفاده از علم و دانش روز، تقویت کنید. سعی کنید با خواندن مقاله های پر مغز، ذهن تان را نسبت به نکات اساسی و تاثیر گذار در تناسب اندام و سلامت بدن آگاه کنید. هرقدر علم تان نسبت به تاثیر فعالیت فیزیکی بر بدن بیشتر باشد، سخت تر می توانید یک جا بنشینید و وقت تان را به بطالت بگذرانید و این دانسته ها را انکار کنید؛ پس تا می توانید، مقاله های تناسب اندام مجلات را مطالعه کنید!

منبع:مجله سیب سبز


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

روشهای کوچک کردن شکم
    شکمبندهای لاغری   وسایلی نظیر شکمبندهای لاغری به تنهایی هیچ تاثیری در تناسب اندام شما ندارند همه......
قانون طلایی تناسب اندام
        برای سالم و متناسب ماندن چقدر باید ورزش کنیم؟ بستگی به هدفتان از ورزش کردن دارد. نحوه و میزان......
5 گنج تناسب اندام در خانه
    مي‌خواهيد بدنسازي کنيد؟ از خانه شروع کنيد!شايد شما هم از آن دسته افرادي هستيد که فکر مي‌کنند فعاليت‌هاي......
4اشتباه رایج درباره ورزش
    درباره اینکه هدف شما از ورزش کردن لاغر شدن باشد، یا به طور ایده‌آل تناسب اندام پیدا کنید و سلامت......
تناسب اندام
وقتی وزن‌تان با ورزش کردن کم نمی‌شود، احتمالا مشکلی وجود دارد. این، مشکل خیلی‌هاست. روزها و ساعت‌ها......
تناسب اندام در 8 هفته
اگر شما اضافه وزن ندارید، ممکن است مایل باشید عضلات ران ها و شکم تان را تقویت کنید تا زیباشوید. شما......
ورزش های مفید برای قلب و تناسب اندام
    در این مطلب قصد داریم شما را با ورزش های قلبی آشنا کنیم،ورزش هایی که برای بیماران قلبی مفید می باشد......
اگر می خواهید ورزش را شروع کنید...
    آخر هفته ها شاید فرصت خوبی برای ورزش کردن باشد اما اگر حتی بتوانید از این فرصت های بالقوه......
3 تمرین برای اندامی زیبا و کشیده پس از زایمان
    3تمرین برای به‌دست آوردن اندامی زیبا و کشیده پس از زایمان+تصویر بعد از بارداری، این تمرینات شخصی......
10 خوراکی بهاری که کمک می‌کنند لاغر شوید!
      روزهای زیبا با طعم بهاری‌شان فرامی‌رسند! بعد از فصلی سرد که انواع تارتیفلت‌ها (نوعی غذا تهیه شده......

ادب و هنر

 

پخش اخبار زنده