چهار حرکت شگفت انگیز

 

 

حرکت

 

 


اولین حركت شما در یك روز سرد زمستانی وقتی ساعت زنگ می‌خورد چیست؟ فشار دادن دكمه و زیر پتو رفتن؟! اگر چنین است و اگر شما هر روز به همین دلیل دیر به محل كار می‌روید،سعی كنید به جای این‌ها چند حركت برای بیدار شدن انجام دهید.

 

كتی كلر مربی ورزش می‌گوید:«این ورزش‌ها گردش خون شما را سریع‌تر كرده و انرژی را افزایش می‌دهد».كلر كارشناس تناسب اندام و نویسنده كتاب «متناسب و خوش اندام برای زندگی» در ادامه افزود:«این حركت‌ها مفاصل شما را گرم كرده و خون شما را به گردش درمی‌آورد بنابراین هوشیار خواهید شد و روز خوبی خواهید داشت.»

 

اگر 15 دقیقه به طور مداوم و مرتب این ورزش‌ها را انجام دهید شما متوجه افزایش انعطاف،كشش و كاهش درد و رنجتان خواهید شد.

 


كشش گربه‌ای :


با كشش و گردش ستون فقرات،به آرامی عضلات شكمی و پشت شما گرم می‌شود.

1. دست‌ها و زانوهای خود را به سمت سرتخت بكشید.سر باید در راستای گردن و پشت باید در حالت عادی باشد (نه خم شده و نه قوز كنید).مطمئن شوید كه مچ‌های شما دقیقاً در راستای شانه‌هایتان و انگشتانتان به سمت جلوست و زانوها در راستای باسن قرار دارند.

2. نفس كشیده و كمی كمر خود را قوس دهید بگذارید شكمتان خیلی راحت روی تشك باشد.در حالی‌كه شانه‌هایتان را به عقب می‌كشید و استخوان پشت خود را به سمت سقف بلند می‌كنید.به جلو خیره شوید مثل یك بچه بازیگوش.

3. نفس را بیرون داده،پشت خود را به سمت سقف بچرخانید و در حالی‌كه چانه‌ی خود را جمع كرده‌اید فرق سرتان را به سمت تشك ببرید مثل یك گربه.هر حركت را ده بار تكرار كنید.

 

 

چرخش پروانه‌ای:


عضلات كمر،شكم،شانه‌ها و گردن خود را كشش داده و گرم كنید.
1. به سمت چپ خود روی رختخواب دراز بكشید.زانو‌ها را خم كنید تا پاهایتان با بدنتان زاویه 90 درجه تشكیل دهد.دستان خود را به سمت جلو بكشید تا به صورت عمود با بدنتان قرار بگیرد.

2. نفس عمیق بكشید سپس نفس را بیرون داده و عضلات شكم را منقبض كنید.دم و بازدم انجام دهید.دستان را صاف نگه داشته پاها را خم كنید و در حالی‌كه به پشت می‌غلتید و دست‌ها و زانوها به سمت سقف برگردانید.

3. بدون توقف ادامه دهید و به سمت راست بغلتید و پاها و دست‌ها رابه سمت پایین روی تشك آورید و این حركت را در سمت مخالف تكرار كنید.10 بار این حركت را تكرار كنید.

 

 

فرو رفتن در رختخواب


تقویت عضلات شكم،عضلات پشت بازو و شانه‌ها:
1. روی لبه‌ی تخت بنشینید.پشتتان صاف و پاهایتان به عرض شانه باز و روی زمین باشد (اگر تختتان آنقدر بلند است كه پاهایتان به زمین نمی‌رسد این حركت را روی یك صندلی سخت و سنگین انجام دهید).كف دستتان را روی تخت كنار ران‌ها قرار دهید در صورتی‌كه نوك انگشتان به سمت جلو باشد.

2. به دستتان تكیه كرده پاهایتان را به اندازه‌ی یك تا دو قدم جلو بگذارید سپس باسـن خود را روی تشك قرار داده و بدن خود را با دستتان كنترل كنید آرنج‌ها را به آرامی خم كنید.

3. آرنج‌ها را خم كرده و بدن خود را پایین آورید،زانوها را به آرامی خم كنید تا دست‌هایتان زاویه نود درجه بسازد.شانه‌‌ها را به عقب و به سمت پایین نگه دارید سینه بالا آمده و باسن نزدیك رختخواب باشد.

 

 

نشستن كنار دیوار اتاق خواب


تقویت عضلات شكمی،انتهای كمر،باسن و ران‌ها:
1. به پشت به دیوار تكیه داده،پاهای خود را تقریباً به اندازه‌ی دو گام از دیوار فاصله داده و به اندازه عرض شانه‌ها باز كنید.

2. پشت خود را به دیوار نگه داشته زانوهای خود را خم كنید و به سمت پایین بیایید تا ران‌هایتان تقریباً با كف اتاق موازی شود.مطمئن شوید زانوهایتان پاشنه‌هایتان را به عقب نمی‌كشد.ده ثانیه نگه دارید و سپس پاهایتان را به زمین فشار داده و به عقب بروید تا به حالت اولیه برگردید.این حركت‌ها را دو بار تكرار كنید.

منبع:parsiteb.com

 

اخبار, ورزش, اخبارورزش, ورزشی, ورزش بانوان, تاثیر ورزش, نقش ورزش, ورزش ایران, ورزش و سلامتی, فواید ورزش, ورزش کردن, ورزش رزمی, ورزش فوتبال, چهار حرکت شگفت انگیز, چرخش پروانه‌ای, كشش گربه‌ای, فرو رفتن در رختخواب, نشستن كنار دیوار اتاق خواب اخبار, ورزش, اخبارورزش, ورزشی, ورزش بانوان, تاثیر ورزش, نقش ورزش, ورزش ایران, ورزش و سلامتی, فواید ورزش, ورزش کردن, ورزش رزمی, ورزش فوتبال, چهار حرکت شگفت انگیز, چرخش پروانه‌ای, كشش گربه‌ای, فرو رفتن در رختخواب, نشستن كنار دیوار اتاق خواب

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

چند تمرین کششی افزایش انعطاف پذیری بدن
      انعطاف پذیری کلید تناسب اندام است. برای داشتن بدنی انعطاف پذیر باید عضلات تان را پس از ۵ تا ۱۰......
تمرین‌هایی برای تقویت تنه و شکم
      انجام بی‌خطر و موثر تمرینات برای تقویت عضلات شکم و تنه، نیاز به هماهنگی مناسب و پیشرفت از یک......
5 تمرين براي تقويت عضلات شکم
      ورزش شنا:"اگر لباس‌هايتان دارد يکي‌يکي برايتان تنگ مي ‌شود، با اين برنامه همراه شويد؛ يک برنامه......
آداب‌کش‌آمدن
      همه می‌دانند كه انجام فعالیت فیزیكی طولانی مدت یا شدید باعث خستگی، درد و كوفتگی بدن می‌شود. این......
ورزش هایی برای رهایی از کمردرد
        اگر دچار کمردرد یا درد مفصلی مزمن هستید، شاید بخواهید تمام روز را در بستر دراز بکشید. گرچه چنین......
ورزش‌های ضدیائسگی
        خستگی زودرس و گرگرفتگی از جمله مشکلاتی است که بیشتر خانم‌های یائسه با آن روبه‌رو می‌شوند اما......
10 تمرين براي تقويت عضلات و مفاصل
      بدن ما بيش از 600 عضله و 200 استخوان دارد و اين يعني 800 دليل براي پرداختن به تمرين‌هاي قدرتي!......
9ورزش کمردرد
      در این مقاله چند ورزش از ورزش‌های مهم‌ و موضعی ارائه می‌شود که جزو ورزش‌های تقویتی و کششی به......
15 راه رهايي از شکم
    قديم‌ها، چاق بودن و شکم بزرگ داشتن نشانه‌اي بود از اعيان و اشراف بودن. اما اين روزها ديگر کسي اضافه......
برای آنکه بدنی سالم ومنعطف ترداشته باشید
      در اینجا نرمش هایی برای افزایش انعطاف پذیری و قوی کردن مفاصل لگن و پاها آورده شده است. از این......

پخش اخبار زنده