بيماریهایی که موجب خستگي مزمن مي‌شود

 

 

بيماریهایی که موجب خستگي مزمن مي‌شود


خستگي مشکل شايعي است که بسياري از ما آن را تجربه کرده‌ايم اما گاهي اين خستگي تنها امري نيست که با کمي استراحت برطرف شود و خود نوعي بيماري محسوب مي‌شود

اين مشکل ممکن است به دنبال برخي بيماري هاي ديگر ايجاد شود و به مدت طولاني باقي بماند. برخي بيماري هايي که مي‌تواند سبب بروز خستگي مزمن شود عبارتند از:

 

 

بيماري قلبي:
اگر هنگام انجام کارهاي روزمره احساس خستگي مي‌کنيد يا هنگام تميز کردن و جارو کردن خانه بايد کمي بنشينيد، اين موضوع ممکن است علامت وجود بيماري قلبي در شما باشد. در اين صورت حتما بايد با پزشک خود مشورت کنيد. تغيير شيوه زندگي، استفاده از داروها و ورزش و پياده‌روي ملايم با توجه به توصيه پزشک مي‌تواند در رفع خستگي شما موثر باشد.

 

 

عفونت ادراري نهفته:
اگر دچار عفونت‌هاي ادراري هستيد، حتما متوجه شده‌ايد که مدام نياز فوري به دفع داريد و دچار سوزش و درد هنگام ادرار کردن مي‌شويد. توجه کنيد که عفونت ادراري هميشه اين علايم را نشان نمي‌دهد. در برخي موارد خستگي تنها علامت است. يک آزمايش ادرار مي‌تواند سريعا عفونت ادرار را در شما تشخيص دهد. مصرف آنتي‌بيوتيک با تجويز پزشک مي‌تواند سبب بهبود بيماري شما و رفع خستگي‌تان گردد.

 

 

ديابت:
در افرادي که مبتلا به ديابت هستند، افزايش غيرطبيعي قند در خون باقي مي‌ماند، به جاي اينکه وارد سلول‌هاي بدن شود، يعني جايي که بايد به انرژي تبديل شود. نتيجه آن اين است که فرد از خوردن غذا براي توليد انرژي اجتناب مي‌کند. اگر خستگي دايم و بدون دليل داشتيد، حتما در مورد آن با پزشک صحبت کنيد.درمان ديابت و تغيير شيوه زندگي و ورزش و گاه انسولين‌درماني به کاهش قندخون کمک مي‌کند.

 

 

کم‌کاري تيروييد:
تيروييد غده کوچکي است که در گردن شماست. اين غده متابوليسم بدن‌تان را کنترل مي‌کند و سوخت را به انرژي تبديل مي‌کند، وقتي اين غده کم‌کاري داشته باشد، متابوليسم بدن هم کند مي‌شود و شما احساس خستگي خواهيد داشت. مي‌توانيد براي آگاهي از عملکرد تيروييد خود يک آزمايش بدهيد و در صورت کم‌کاري از دارو استفاده کنيد. اگر خستگي‌تان به اين علت باشد، کم‌کم برطرف مي‌شود.

 

 

کم‌ خوني:
کم‌خوني يکي ديگر از دلايل خستگي در زنان است. از دست دادن خون در دوران قاعدگي مي‌تواند سبب کمبود آهن در بدن شود. سلول‌هاي قرمز خوني اکسيژن را به همه بافت‌ها و اندام‌هاي بدن مي‌رسانند.اگر کم‌خوني شما از نوع کمبود آهن است، حتما از مکمل‌هاي آهن استفاده کنيد يا غذاهاي سرشار از آهن بخوريد. جگر، گوشت و حبوبات و غلات سرشار از آهن هستند.

 

 

قطع تنفس حين خواب:
برخي از مردم تصور مي‌کنند که به اندازه کافي مي‌‌خواب‌اند اما قطع تنفس حين خواب سبب مي‌شود که خواب مناسب نداشته باشند. هر قطع تنفس حين خواب سبب بيداري شما حتي براي يک لحظه مي‌شود اما شما از آن مطلع نمي‌شويد. نتيجه اين محروميت از آن 7 يا 8 ساعت خواب مي‌شود. براي پيشگيري از اين موضوع اگر اضافه داريد، وزن‌تان را کم کنيد، سيگارتان را ترک کنيد و اگر اين مشکل شما شديد است، مي‌توانيد از دستگاه‌هاي بازکننده مسير هوايي استفاده کنيد

منبع : salamat.ir

خستگي مزمن, بیماریهایی که باعث خستگی مزمن میشود, خستگي, بيماري, خستگي مزمن, بيماري قلبي, تميز کردن و جارو کردن, پزشک, رفع خستگي, عفونت ادراري نهفته, ر سوزش و درد هنگام ادرار کردن, آنتي‌بيوتيک, ديابت, قند در خون, انسولين‌درماني, کم‌کاري تيروييد, غده متابوليسم, تيروييد, کم‌ خوني, خستگي در زنان, سلول‌هاي قرمز خوني اکسيژن, قطع تنفس حين خواب, وزن, سيگار, بيماریهایی که موجب خستگي مزمن مي‌شود خستگي مزمن, بیماریهایی که باعث خستگی مزمن میشود, خستگي, بيماري, خستگي مزمن, بيماري قلبي, تميز کردن و جارو کردن, پزشک, رفع خستگي, عفونت ادراري نهفته, ر سوزش و درد هنگام ادرار کردن, آنتي‌بيوتيک, ديابت, قند در خون, انسولين‌درماني, کم‌کاري تيروييد, غده متابوليسم, تيروييد, کم‌ خوني, خستگي در زنان, سلول‌هاي قرمز خوني اکسيژن, قطع تنفس حين خواب, وزن, سيگار, بيماریهایی که موجب خستگي مزمن مي‌شود

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

10 علت اصلی خستگی و راه حل مبارزه با آن
    اگر شما بیش از دوهفته احساس خستگی و کمبود انرژی دارید حتما به یک روان پزشک مراجعه کنید. شاید شما......
احساس خستگی
      داشتن خواب کافی اما باز هم احساس خستگی ؟! به نظر شما دلیل چیست ؟قبل از اینکه به خاطر سبک زندگی،......
کدام بیمـاری‌ها بارداری را به خطر می‌اندازند؟
دوران حساس بارداری مراقبت‌های صبورانه‌ای می‌طلبد که تقریبا تمام مادران با علاقه آن‌ها را انجام می‌دهند.......
اگر کورتون می‌خورید، حتماً بخوانید
    استئوپروز یکی از عوارض شایع مصرف استروئیدها است که شکستگی‌های ناشی از آن سالیانه سبب مرگ و میر بسیاری......
رنگ ادرار نشانگر سلامتی است
    آیا می‌دانید رنگ و بوی ادرار می‌تواند نشان‌دهنده سلامت فرد یا ابتلا به یک بیماری خاص باشد؟ رنگ و......
چرا هميشه سردم میشه ؟
      هميشه سردتان است؟ آيا فكر مي‌كنيد اين وضعيت عادي است؟ دلایل این سرما را که هر یک نشانۀ وجود یک......
نشانه‏ هاي مهم بيماري قلبي
    مهمترين علت پيدايش بيماري‌هاي قلبي- عروقي، تصلب شرايين مي‌باشد. تصلب شرايين سبب مي شود كه سرخرگ‌هاي......
۱۰ خط قرمز برای مردان
    پیشگیری از ابتلا به بیماری و مراجعه به پزشک به منظور بررسی وضعیت بدن قبل از ایجاد بیماری، معمولاً......
4 ماده غذايي براي پيشگيري از کم‌خوني
      در اکثر موارد دليل کم‌خوني فقرآهن است که باعث خستگي و سردرد مي‌شود. تغذيه‌اي سالم و متنوع مي‌تواند......
10فرمول ساده برای چکاپ شخصی
          لازم است هر ساله حداقل یک مرتبه برای انجام چکاپ کلی به پزشک مراجعه کنید اما اگر جزو این دسته......

پخش اخبار زنده