صندلي محل کارتان قاتل شماست

 

صندلي محل کارتان قاتل شماست

 

آيا نشستن زياد باعث بروز درد در ناحيه کمرتان نشده است؟ آيا احساس بي‌حسي در پشت کمر و پاهاي خود نمي‌کنيد؟آيا احساس کسالت و بي‌حالي نمي‌کنيد؟
نشستن طولاني مدت ضررهاي بسياري براي سلامت بدن دارد و مي تواند باعث بروز مشکلات زيادي شود.

اگر شما در حالت نشسته مشغول خواندن اين مطلب هستيد ، لحظه اي درنگ کرده و به اين فکر کنيد که بدن شما چگونه فشاري را تحمل مي کند . ما هر روز به طور متوسط چندین ساعت را در حالت نشسته به سر مي‌بريم.

همه اين علائم کاملا طبيعي و در عين حال مضر هستند.دليل اصلي همه آن‌ها نشستن‌هاي طولاني است.تحقيقات زيادي در حوزه‌هاي مختلف مانند زيست‌شناسي مولکولي ، بيومکانيک ، فيزيولوژي ، همه گير شناسي و مانند آن در حال رسيدن به يک نتيجه واحد و در عين حال شگفت آور هستند.

نشستن براي سلامت عمومي جامعه خطرناک است و ورزش کردن در خنثي کردن آن هيج تاثيري ندارد.

مکانيسمي که بدن ما در حال نشستن در پيش مي‌گيرد بسيار با زماني که در حال قدم زدن و ورزش کردن هستيم متفاوت است.ما نبايد تصور کنيم که اگر زياد مي‌نشينيم بدين معناست که کم‌ ورزش مي‌کنيم.اين دو وضعيت تفاوت بسيار زيادي براي بدن ما دارند.

چرا علارغم آن‌که بعضي از افراد داراي رژيم غذايي مشابه با ديگران هستند ، اما چاق‌تر از بقيه هستند.

ما متوجه شديم افراد چاق معمولا تمايل زيادي به نشستن روي صندلي دارند و حتي زماني که وزن خود را کم مي‌کنند اين حالت در آن‌ها باقي مي‌ماند.چيزي که براي من جالب است اين است که انسان‌ها چند ميليون سال با قدم زدن و حرکت کردن تکامل پيدا کردند و تا چند سال پيش ، کشاورزي فعاليت اصلي اکثر مردم بود.اما در مدت زمان بسيار کوتاه زندگي همه ما به حالت سکون درآمد و همه محکوم به نشستن روي صندلي شديم.

 

صندلي محل کارتان قاتل شماست

 

اگر شما در حالت ايستاده يا راه رفتن باشيد ، عضلات خاصي را به کار مي‌گيريد که براي پشتيباني کيفي شما طراحي شده اند و هيچ گاه خسته نمي‌شوند.اين عضلات منحصر به فرد هستند چرا که سيستم عصبي آن‌ها را براي فعاليت‌هاي با شدت کم به کار مي‌گيرد و هم‌چنين آن‌ها داراي آنزيم‌هاي خاص مفيدي هستند.

يک آنزيم به نام lipoprotein lipase چربي و کلسترول را از خون گرفته و چربي را به انرژي تبديل کرده و کلسترول را نيز از LDL که نوع مضري است به HDL که نوع سالمي است تغيير مي‌دهد.

زماني که شما در حالت نشسته به سر مي‌بريد ، اين عضلات در حال استراحت به سر مي‌برند و فعاليت اين آنزيم‌ها کاهش پيدا مي‌کند.

افراد سالمند که معمولا تحرک زيادي دارند ، تقريبا نصف همتايان ساکن و نشسته خود مرگ و مير دارند.از سوي ديگر افرادي که دائما تلوزيون تماشا مي‌کنند يا در پشت صندلي‌هاي خود در حال وب گردي هستند بدون توجه به اين که داراي وزن نرمال هستند يا خير ، بيش‌تر دچار چاقي ، تريگليسيرد بالا، کلسترول مفيد HDL کم‌تر ، فشار خون بالا مي‌شوند.

ستون فقرات ما براي نشستن به مدت‌هاي طولاني طراحي نشده است.ستون فقرات ما به شکل S است که بسيار براي بدن مفيد است.شما فرض کنيد وزن سنگيني را روي يک شکل S يا C مانند قرار دهيد ، کدام شکل زودتر فرو مي‌ريزد؟

مسلم است که شکل C فشار بيش‌تري را تحمل مي‌کند.زماني که شما مدت زمان طولاني در حالت نشسته هستيد ، شکل طبيعي ستون فقرات از حالت S به حالت C تغيير پيدا مي‌کند که اين حالت فشار زيادي را به عضلات پشتي و شکمي شما وارد مي‌کند.

اما در عوض در حالت ايستاده شما وزن خود را روي زانو‌ها ، قوزک پا ، ران‌ها تقسيم مي‌کنيد. عکس‌برداري‌هاي MRI نشان مي‌دهد حتي بهترين حالت نشستن فشار فوق‌العاده اي روي کمر شما وارد مي‌کند.

بنابراين بهتر است براي اصلاح اين الگوي خطرناک در زندگي خود تلاش بيش تري کنيد و سعي کنيد تعداد ساعات نشستن خود را محدود تر کنيد.شايد کاهش زمان تماشاي تلوزيون يا نشستن در پشت کامپيوتر شروع خوبي باشد

صندلی محل کار,درد کمر ناشی از صندلی محل کار, درد در ناحيه کمر, احساس بي‌حسي, کمر, کسالت و بي‌حالي, سلامت بدن, فشار, نشستن‌هاي طولاني, ورزش کردن, قدم زدن, چاق, نشستن روي صندلي صندلی محل کار,درد کمر ناشی از صندلی محل کار, درد در ناحيه کمر, احساس بي‌حسي, کمر, کسالت و بي‌حالي, سلامت بدن, فشار, نشستن‌هاي طولاني, ورزش کردن, قدم زدن, چاق, نشستن روي صندلي

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

خانم ها مراقب زیبایی و جذابیت خود باشند
      چربی های دور کمر و ظاهر بدی که این چربی های اضافه به ترکیب بدن می دهند، ممکن است برای بسیاری......
نحوه صحيح استقرار تجهيزات کامپيوتري
    امروزه استفاده از کامپيوتر بسيار همه گير شده است تا آنجا که کمتر خانه يي را مي توان يافت که در آن......
با ۵ ورزش زانو درد خود را کاهش دهید
  در ابتدا با مقدار کم شروع کنید. اگر برای بار اول، بدون درد حرکات را انجام دادید، برای بار دوم......
عادت‌هایی که به کمرآسیب می رسانند
      کمر درد تنها به دلیل بلند کردن اجسام سنگین یا بد خوابیدن بوجود نمی‌آید. در این مقاله 14 عادت روزمره......
با گرفتگی عضلات چه کنیم؟
    تا به‌ حال برایتان پیش آمده است که حین انجام کارهای عادی روزانه، به‌ طور ناگهانی دچار درد شدیدی در......
ورزش هایی برای رهایی از کمردرد
        اگر دچار کمردرد یا درد مفصلی مزمن هستید، شاید بخواهید تمام روز را در بستر دراز بکشید. گرچه چنین......
آداب‌کش‌آمدن
      همه می‌دانند كه انجام فعالیت فیزیكی طولانی مدت یا شدید باعث خستگی، درد و كوفتگی بدن می‌شود. این......
جلوگیری از کمردردهای شغلی
        بیماری اسکلتی عضلانی باعث درگیری عضلات، اعصاب، تاندون ها و استخوان ها می شود که می تواند به......
درمان کمر درد باورزش
فوايد ورزش درماني در درمان کمردرد ورزش درماني باعث درمان انواع مختلف کمردرد مي شود ورزش تاثيرات مختلفي......
کمردرد را جدی بگیرید
    فعالیت های ورزشی سبک در طول روز و افزایش توانایی عضلات از روش های موثر درجلوگیری و کاهش کمردرد است. دردهای......

پخش اخبار زنده