فکر بکر برای آپارتمان های کوچک

 

 

آپارتمان های کوچک

 

 

در اين نکات کوچک خواهيد ديد که چگونه دکوراتورهاي حرفه اي از فضاهايي محدود، به بهترين شکل استفاده ميکنند. آنها بيشتر اوقات با اتکا به اين نکات، بيننده را به اين تصور وا ميدارند که فضا، از آنچه آنها ميبينند بزرگتر است.

 

 

رنگهاي سفيد، خنثي يا کم مايه نور را به بهترين وجهي منعکس ميکنند و از لحاظ بصري ديوارها را "به عقب ميرانند" بهترين حالت، استفاده از رنگ روشن به طور غالب، همراه با ريزه کاريهايي از رنگهاي تيره است تا با ايجاد تضاد، فضا را دلنشين تر کرده و از حالت يکنواخت خارج کند.

 

 

نور فراوان طبيعي به خصوص براي اتاقهايي که با سايه روشنهاي عميق تري تزيين شده اند بسيار ضروري است. بگذاريد نور خورشيد تا حد امکان در اتاق بتابد.

 

 

مبلمان و لوازم کم رنگ نسبت به انواع مشابه آن با رنگ تيره، سبکتر به نظر ميرسند.

 

 

لوازم شفاف مانند ميز چاي خوري پلکسي گلس Plexiglas، در مواقعي که خالي هستند، ناپديد ميشوند و صندليهاي چهارپايه با نشيمن پارچه اي بسيار سبکتر و ناپيداتر از انواع تمام پارچه هستند.

 

 

کمتر، بيشتر است، اين مثلي است که ورد زبان دکوراتورهاي فضاي کوچک است. درست است که مبلمان و لوازم کوچک جاي کمتري اشغال ميکنند، اما اگر بخواهيد به اين دليل تعداد بيشتري از آنها را در اتاق کوچکي جا دهيد، اتاق شلوغ و مانند انبار و از همه مهمتر کوچک به نظر ميرسد. بهتر است که از لوازم بزرگ و راحت استفاده کنيد که همانقدر جا اشغال ميکند، اما به دليل تعداد کمتر آن، اتاق خلوت و بزرگ به نظر ميرسد.

 

 

استفاده از طرحها و رنگهاي شلوغ و غالب در اتاقهاي کوچک، بايد با احتياط و مقتصدانه انجام شود. به جاي انتخاب رومبلي هاي پر رنگ با طرحهاي درشت، از پارچه مورد علاقه خود کوسنهايي کوچک و رنگين تهيه کنيد تا هم به فضا رنگ ببخشد و هم جاي زيادي اشغال نکند.

 

 

ميله پرده را از حد پنجره بالاتر نصب کنيد. به اين ترتيب سقف بلندتر به نظر ميرسد.گيره مخصوص بستن پرده را با فاصله بيشتري از کنار پنجره قرار دهيد تا هنگام کنار زدن پرده شيشه ها نمايان شده و نور بيشتري به داخل وارد شود.

 

 

تابلوها را در وسط ديوار نصب نکنيد.در غير اين صورت بيننده ناخودآگاه به اندازه ديوار توجه ميکند، درحالي که نصب تابلو در جايي خارج از مرکز، چشم بيننده را به خود تصوير جلب ميکند. ترکيبي از دو تابلو به صورت عمودي نيز، توجه را به ارتفاع اتاق جلب کرده و حسي از بلندي سقف به بيننده القا ميکند.

 

 

تابلوها و طرحهاي شلوغ را به حداقل برسانيد. در صورتي که تصويري پر رنگ و شلوغ را به ديوار نصب ميکنيد، برايش حاشيه اي عريض و سفيد و قابي باريک در نظر بگيريد تا اين طرح شلوغ در کادري آرام بسته شود.

 

 

آينه ها فضا را گسترش ميدهند. اين کار با منعکس کردن تصوير مقابل و افزودن به ميزان نور انجام ميشود. اگر آشپزخانه اي باريک و کوچک داريد، نصب يک آينه بزرگ در انتهاي آن، عمق بيشتري به آن ميدهد.گذاشتن آينه در پشت قفسه هاي ويترين و کتابخانه نيز چنين تاثيري خواهد داشت.

 

 

انتخاب کفپوش يکنواخت ارتباط ميان اتاقها را حفظ ميکند و خانه اي کوچک را، به صورتي فضايي يکنواخت و بزرگ مينماياند. انتخاب پارکت يا سراميک يک دست يا استفاده از قاليچه هاي کوچک و هم رنگ در بخشهاي اتصال اتاقها به يکديگر، نگاه بيننده را به دنبال خود ميکشد و فضايي بزرگتر براي او ايجاد ميکند.

 

 

تنوع جنس مواد را کم کنيد. تا حد امکان در زمان انتخاب بخشهاي ثابت خانه مانند کابينت، روکش پيشخوان، قاب پنجره ها و موارد مختلف ديگر، از جنس يا طرح و رنگ کمتري استفاده کنيد. براي مثال آشپزخانه خود را با کابينت فلزي با درب چوبي، پنجره آلومينيومي و پيشخوان سنگي تزئين نکنيد. در صورت ناچاري، سعي کنيد جنسهاي مختلفي که به کار ميبريد از نظر رنگ هماهنگ و يک دست باشند.

 

 

دربهاي داخلي اضافه را برداريد يا از دربهاي شيشه و چوب استفاده کنيد. اين کار مسير ديد را باز ميگذارد و نور را از اتاقهاي نورگير به اتاقهاي ديگر ميرساند و محيط را بزرگتر نشان ميدهد.

 

 

براي مخفي کردن جعبه ها، چمدانها و سبدها در زير تخت يا ميز، از روتختي دامن دار يا روميزي بلند استفاده کنيد.

 

 

خرده ريزهاي کوچک را در سبدها يا ظروف زيباي چيني قرار دهيد تا هم در دسترس باشند و هم فضا را شلوغ نکرده و زيبا هم باشند.

 

 

کشو هاي ساده در زير ميز ناهارخوري، در کنجهاي بي استفاده و مانند آن بسيار مفيد هستند و خرده ريزهايي از قبيل دستمال سفره، نامه، کارد و چنگال ميوه خوري و مانند آن را در خود جاي ميدهد.

 

 

دکوراسیون,گالری عکس دکوراسیون,لوازم تزئینی,گالری عکس لوازم تزئینی,دکوراسیون داخلی,گالری عکس دکوراسیون داخلی,دکوراسیون منزل,گالری عکس دکوراسیون منزل,دکوراسیون اتاق,خانه کوچک ,اتاق,مبل,ميله پرده,مدو زندگی,پرده,آينه,اتاق خواب, ويترين, ميز, دکوراسیون,گالری عکس دکوراسیون,لوازم تزئینی,گالری عکس لوازم تزئینی,دکوراسیون داخلی,گالری عکس دکوراسیون داخلی,دکوراسیون منزل,گالری عکس دکوراسیون منزل,دکوراسیون اتاق,خانه کوچک ,اتاق,مبل,ميله پرده,مدو زندگی,پرده,آينه,اتاق خواب, ويترين, ميز,

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

استفاده ازرنگهای گرم برای اتاقهای منزل
            با هر یک از رنگ هایی که میبینید فضایی گرم در هر یک از اتاق هایتان ایجاد کنید. به کار بردن......
چند نکته کمياب درباره اتاق خواب زوجین
        اتاق خواب، جایی است برای آسودن، كسب آرامش و انرژی مجدد برای یك روز كاری دیگر. برای زن و شوهر......
ایده هایی برای تزیین منزل با رنگهای گرم
        هنگامی که می خواهید منزل خود را تزیین و چیدمان کنید با به کار گیری رنگهای قرمز ، نارنجی و طیف......
طرحی مناسب انتخاب کنید
        اگر از شلوغی و به هم ریختگی اتاق خوابتان ناراحت اید و دلتان می خواهد در اتاقی تمیز و مرتب بخوابید،......
راه‌هاي رفع يكنواختي چيدمان
      تابه حال توجه كرده ايد كه فضاي داخلي خانه و نحوه چيدمان اسباب و اثاثيه منزل ارتباط مستقيمي با افزايش......
دکوراسیون ایوان یا آلاچیقهای سقف دار
        ایوان ایده آل شما چگونه است؟ یک جای امن برای مطالعه، یک اتاق ناهارخوری ارامش بخش یا یک نقطه......
ایجاد طرح بر روی وسایل منزل
        کاغذ دیواری های کهنه را دور نیندازید وآنها را به شکل دیگری استفاده کنید.طرح های خلاقانه ما را......
یک چینش منحصر به فرد
        رنگ‌های زنده، دارای ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای هستند که می‌توانند تنها با چند تركیب خاص،‌ فضای......
ده نکته ای که دردکوراسیون منزل نباید انجام داد
      قبل از اینکه بخواهید اتاق نشیمن خود رادوباره چیدمان کنید ، ابتدا مطالب زیر را بخوانیدتا همان اشتباهات......
دكوراسيون اتاق خواب را جدي بگيريد !
        طراحي موفق يک اصطلاح کاملاً نسبي است. چيزي که براي من خوب يا موفق به نظر مي رسد ممکن است از نقطه......

پخش اخبار زنده