انواع لایت‌ها

ابتدا با انواع لایت‌های آشنا شوید و سپس رنگ موی دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

لولایت

 

لو لایت (low light):

 

بطور کلی مفهوم آن این است که بر روی موهای روشن، تکه‌های تیره در می‌آوریم. این کار می‌تواند با فویل‌یا کلاه مش انجام شود. لو لایت بر روی موهای اروپائی‌ها به آسانی با رنگ انجام می‌شود که نتیجه‌ی آن بسیار زیباست. بر روی موهای آسیایی‌ها بیشتر مواقع ای کاربرد دارد که مو بسیار روشن شده و زردی زیاد آن نوعی زنندگی ایجاد کرده است. در این صورت آرایشگر می‌تواند با پیشنهاد لولایت چهره‌ی مشتری را از‌یکنواختی درآورد و با ایجاد رفله‌های تیره، نوعی سایه روشن زیبا بر روی موی مشتری ایجاد کند . که نتیجه‌ی آن در مرحله‌ی اول جوانتر شدن چهره‌ی فرد و در مرحله‌ی دوم موهای روشن‌یکنواخت، درخشان تر به نظر می‌رسد و جذابیت چهره بیشتر می‌شود.

 

رگه‌های تیره می‌تواند از پایه‌های ۳ و ۴ از هر سری رنگ و به دلخواه با توجه به رنگ چهره و موی مشتری انتخاب شود . این کار به سلیقه‌ی فرد بستگی دارد . به عنوان پیشنهاد می‌توانید از سری رنگهای گرم طلایی و شکلاتی از پایه‌های ۳‌یا ۴ بر روی موهای بلوند و روشن استفاده کنید. نوعی‌هارمونی زیبا ایجاد می‌کند .

 

همچنین از کاربردهای لولایت زمانی است که فرد مو را بلوند کرده و حالا رشد‌یک‌یا دو سانتی ریشه دارد. می‌توانید هم رنگ ریشه‌ی مو تکه‌های باریک تیره در بیاورید . اگر رنگ ریشه‌ی مو تیره است از پایه‌ی قهوه ای متوسط و قهوه ای روشن استفاده کنید. بدین ترتیب تا مدتی طولانی تر موهایتان همچنان زیبا و مرتب و فانتزی به نظر می‌رسند.

 

های لایت

 

های لایت (high light):‌

 

های لایت برعکس لولایت است .‌یعنی بر روی موهای تیره رگه‌های روشن تر در می‌آوریم. در‌های لایت با رنگ تا حدود سه درجه و با دکلره تا هشت درجه مو را روشن تر می‌کنند و تکه‌های بسیار روشن مثل انواع بلوند‌های دودی ، زیتونی، کاهی ، مرواریدی و رنگهای خاص مانند مسی ، صورتی، قرمز، سورمه ای .... ایجاد می‌کنند.

 

اگر تفاوت رنگ موی پایه و تکه‌های انتخابی تا حدود ۳ درجه باشد ( که توسط رنگ مو ایجاد می‌شود ) به آن در اصطلاح عموم‌های لایت و اگر این تفاوت رنگ تا هفت درجه باشد به آن مش می‌گویند. ( که با استفاده از دکلره ایجاد می‌شود ).

 

این تصویر نشان دهنده‌ی‌های لایت و لولایت است.‌ های لایت با بلوند روشن و لو لایت با رنگ قهوه ای پایه‌ی3

 

سان لایت


سان لایت:

 

به دو حالت ایجاد می‌شود.

۱- در این روش زمینه‌ی مو بسیار روشن است و روی این موی بسیار روشن باز تکه‌های روشن تر در می‌آویم . در این نوع سان لایت از دو رنگ استفاده می‌شود. رنگ بلوند بسیار روشن و نارنجی البته پایه‌ی ضعیف نارنجی ( از رنگ ژله ای نارنجی روشن استفاده می‌کنیم).

 

۲- در این روش بیضی بالای سر(از رستنگاه تا تاج سر) بلوند ( دکلره ) می‌شود که پهنای آن بسته به سلیقه‌ی شخصی افراد است . بهتر است که زمینه‌ی مو بسیار روشن باشد زیرا‌هارمونی زیبا ایجادمی کند ولی عده ای هم بر روی موهای پایه‌ی متوسط‌یا تیره این نوع سان لایت را نیز دوست دارند. من خودم شخصا حالت دوم (‌یعنی بر وری موهای تیره ) این مدل را نمی پسندم. البته سلیقه‌ی افراد متفاوت است و فرم و استیل مو و آرایش هر فرد با توجه به سن و سال و شخصیت اجتماعی افراد فرق می‌کند.

 

مون لایت

 

مون لایت ( moon light):

 

مون لایت عکس سان لایت است و تکه زیرین مو بلوند شده (‌یا بوده ) و بیضی بالای سر تیره می‌شود.

 

نوعی مون لایت فانتزی

 

هاف لایت

 

هاف لایت (half light ):


از رستگاه مو تا فرق سر و تا گودی گردن مو را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم . (دورست مانند وقتی که می‌خواهید موهای خود را دو گوشی کنید ) سپس‌یک طرف موی سر را به‌یک رنگ و طرف دیگر را به رنگ دیگر می‌کنیم . این نوع‌هاف لایت تقریبا در اجتماع کاربرد خاصی ندارد مگر در فیلم‌ها و بعضی افراد خیلی خاص !

 

نوع دیگر‌هاف لایت وجود دارد که نقریبا بسیار استفاده می‌شود و تقریبا زیباست. در این نوع‌هاف لایت طول مو را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کنند و قسمت پایین مو را بلوند‌یا روشن تر می‌کنند. اگر رنگ زمینه‌ی مو همخوان با نیمه‌ی روشن شده باشد زیبایی خاص خودش را دارد. ( مثلا اگر موی فرد پایه‌ی ۵‌یا ۶ زیتونی باشد و نیمه‌ی روشن شده بلوند زیتونی ، نوعی‌هارمونی زیبا و دلچسب ایجاد شده است. این نوع‌هاف لایت با بعضی از شینیونها بسیار زیباست.

 

مووی لایت

 

مووی لایت (movie light):

 

یک کار بسیار فانتزی است که مستطیل بالای سر را جدا کرده و دکلره می‌کنیم سپس به ۳ تا ۷ قسمت افقی تقسیم کرده و توسط رنگ‌های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ کرده و می‌شوییم که به شکل رنگین کمانی روی موها قرار می‌گیرد.

 

در نوع ساده تر موی لایت در قسمت مستطیل جلوی سر بعضی تکه‌ها کرم و بعضی تکه‌ها قرمز هستند که پس از سشتشو و استحمام عملا همه‌ی تکه‌های کرم قرمز می‌شوند.

منبع: arayeshgar.blogsky.com

رنگ مو,لایت,لو لایت,های لایت,سان لایت,مون لایت,هاف لایت,مووی لایت,بلوند ,دکلره,مو,بهداشت مو,آرایش مو,سلامت مو,آرایش ,شینیون,آرایش,مدل آرایش,آرایش صورت,آرایش عروس,آرایش چشم,آموزش آرایش,عکس آرایش,آرایش خلیجی,مدل آرایش صورت,لوازم آرایش,بدون آرایش رنگ مو,لایت,لو لایت,های لایت,سان لایت,مون لایت,هاف لایت,مووی لایت,بلوند ,دکلره,مو,بهداشت مو,آرایش مو,سلامت مو,آرایش ,شینیون,آرایش,مدل آرایش,آرایش صورت,آرایش عروس,آرایش چشم,آموزش آرایش,عکس آرایش,آرایش خلیجی,مدل آرایش صورت,لوازم آرایش,بدون آرایش

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

چگونه دکلره و دکاپاژ کنیم؟
      دکلره یا دکلراسیون به زبان ساده یعنی برداشتن رنگ مو؛ که مخلوطی است از پودر دکلره و اکسیدان ۱۲......
هایلایت فانتزی موقت مخصوص دختران جوان
      امروزه بیشتر دختران جوان ما متا سفانه در ابتدای راه جوانی ویا شاید بهتر بگوییم در انتهای راه نوجوانی......
روشهای انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره
      آیا تا به حال از رنگ موهایتان خسته شده اید؟ خوب، چرا رنگشان نـمی کنید؟ وقتی می خواهید موهای خودتان......
چگونه یک آرایش بی عیب داشته باشیم؟
    در آرایش طبیعی كشیدن خط چشم دور تا دور چشم و سایه های دو رنگ زیاد مطرح نیست، اصل مهم قرینه نبودن......
راهنمای قدم به قدم رنگ کردن مو
    برای انتخاب رنگ مو چه عواملی را در نظر می گیرید؟ اگر صرفا انتخاب رنگ مو را تابع سلیقه می......
آرایش 2012
        تناسب مدل آرایش مو و مدل صورت آرایش 2012   آرایش 2012-مدل آرایش موهایتان حقایق بسیاری را درباره......
فر کردن مو با روش های مختلف
    اگر از مدل موهای تان خسته شده باشید، شاید به فکر فر کردن آن ها بیفتید. در این صورت اگر می خواهید......
با تغییر رنگ موهاآرایش صورت بایدچگونه باشد؟
تغییر رنگ موها ، رنگ چهره را نیز تغییر مى‌دهد؟ به این ترتیب رنگ آرایشی که قبلا" از آن استفاده مى‌کردید......
آنچه باید درباره فر کردن موها بدانیم
        اگر از مدل موهایتان خسته شده باشید، شاید بعد از رنگ و مش و صاف کردن موهایتان به فکر فر کردن آنها......
بهترین رنگ برای پوشش موهای سفید
    رنگ کردن موی سفید در هر گروه سنی کمی دقیق تر و با احتیاط تر از رنگ کردن موهای دیگر است و این کار......

پخش اخبار زنده