عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

گاهي بعضي از رستوران‌ها را نه به خاطر غذاهاي‌شان بلكه به خاطر محيط و ويژگي‌هاي محلي و شرايط خاص‌شان انتخاب مي‌كنيم. موارد زير رستوران‌هايي هستند كه همه مراجعان آن‌‌ها را به خاطر عجيب و غريب بودن‌شان انتخاب كرده‌اند.

 

 

«سفر بدون مزه كردن غذاهاي محلي آنجايي كه به آن سفر كرده‌ايد بي‌معني است.» اين نصيحت پدربزرگ‌هاست كه معمولا هم به آن عمل مي‌كنيم اما گاهي بعضي از رستوران‌ها را نه به خاطر غذاهاي‌شان بلكه به خاطر محيط و ويژگي‌هاي محلي و شرايط خاص‌شان انتخاب مي‌كنيم. موارد زير رستوران‌هايي هستند كه همه مراجعان آن‌‌ها را به خاطر عجيب و غريب بودن‌شان انتخاب كرده‌اند، در واقع اين فهرست «عجيب‌وغريب‌ترين» رستوران‌هاي جهان است.

 

رستوران اسكاي،‌ صوفيه،‌ بلغارستان

رستوران پرنده

وقتي شما مي‌توانيد در يك هواپيماي پارك شده در زمين شام بخوريد، شايد بتوانيد در يك ميز رفته به آسمان هم شام بخوريد. اين فرصتي است كه در رستوران اسكاي براي شما فراهم شده است؛ اين رستوران در واقع از يك ميز و 12 تا 16 صندلي تشكيل شده است؛ همه وسايل پذيرايي از شما و مهمانان‌تان روي ميز چيده مي‌شود و بعد ... بعد شما و ميز و صندلي‌ها به آسمان مي‌رويد! در واقع يك جرثقيل شما و ميزتان را بلند مي‌كند و در نتيجه شما مي‌توانيد در فاصله 50متري از زمين شام‌تان را نوش‌جان كنيد. حالا اين ايده در بسياري از نقاط جهان به كار گرفته شده است.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

قصر يخي، كمي،‌ فنلاند

مواظب باشيد يخ نزنيد

اين رستوران دركل آدم را سرد مي‌‌كند،‌ اين رستوران كه در كنار هتلي به همين نام واقع است تقريبا هر ساله يا از اول ساخته مي‌شود يا اين‌كه مورد بازسازي و تعمير قرار مي‌گيرد زيرا با هر بار آب شدن يخ‌ها در بهار و تابستان آسيب زيادي به آن وارد مي‌شود. اين رستوران در داخل يخ درست شده است و دماي داخل آن بين 5 تا 10 درجه زير صفر است اما غذاهايي كه در آن طبخ مي‌شود گرم است و غذاها و نوشيدني‌ها شما را گرم مي‌‌كنند. معروف‌ترين غذاي اين رستوران خوراك ماهي‌هاي قطبي است.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

رستوران سولو، كلرادواسپرينگ

غذاي خوشمزه داخل هواپيما

معمولا هيچ‌كس از غذاهاي هواپيماها و خطوط هوايي خوشش نمي‌آيد، يعني اين غذاها جايي در برترين غذاهاي محبوب افراد ندارد اما رستوران سولو يك استثنا در اين ميان محسوب مي‌شود زيرا اكثر كساني كه در آن غذا خورده‌اند از كيفيت غذاي آن اظهار رضايت كرده‌اند. در رستوران سولو شما در داخل يك هواپيما غذاي‌تان را صرف خواهيد كرد اما خب فرقش اين است كه اين بار هواپيمايي كه در آن غذا مي‌خوريد روي زمين پارك شده است. رستوران سولو در داخل يك هواپيماي بوئينگ kc-27 درست شده است و شما در داخل آن توسط مهمانداران خطوط هوايي پذيرايي خواهيد شد،‌ هرچند وقت يك بار هم خلبان به وسيله ميكروفن با شما صحبت خواهد كرد.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

تري ‌هاوس رستوران، ال‌بوندرا، كاستاريكا

به ياد بچگي

يكي از تفريح‌هاي دوران بچگي‌هاي خيلي از ما بالا رفتن از درخت‌ها بود. خيلي از ماها بالاي درخت‌ها اقامتگاه يا پناهگاه يا حتي‌ خانه‌هاي كوچك مي‌ساختيم و «درخت بازي» جزو تفريحات عالي‌مان بود، حالا به ياد آن دوران خوش گذشته مي‌توانيد سري به اين رستوران بزنيد. اين رستوران در بالاي يك درخت غول‌پيكر ساخته شده و بايد با يك پله طنابي به آن برسيد. در اين رستوران و كافي‌شاپ با غذاهاي گياهي و ميوه‌هاي تازه از شما پذيرايي خواهد شد.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

رستوران كلينيك، سنگاپور، سنگاپور

غذا خوردن در اتاق عمل

اگر عاشق فضاي بيمارستان هستيد، يا پزشك و پرستار بودن را دوست داريد حتما به اين رستوران سر بزنيد. اين رستوران در واقع بيمارستاني است كه در آن غذا سرو مي‌شود! در اين بيمارستان همه چيز به رنگ سفيد است و غذا توسط پرستارها سرو مي‌شود و سس غذا كه در داخل آمپول است توسط پزشك مربوطه (كه همان سرآشپز رستوران است) به غذا  اضافه مي‌شود. سرو بعضي از غذاها در اين رستوران شما را به ياد اتاق‌هاي عمل و انجام جراحي‌هاي مهم مي‌اندازد.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

دينيگ پود، ماتاواري،‌ تايلند

وسط پرنده‌ها غذا بخوريد

يك نوع ديگر از غذا خوردن در هوا را مي‌توانيد در تايلند تجربه كنيد. در رستوران دينيگ‌پود شما و مهمانان‌تان سوار يك اتاقك ننو مانند مي‌شويد كه ميز پذيرايي وسط آن است، بعد شما را بالا مي‌كشند و در حال معلق بودن غذاي‌‌تان را نوش‌جان خواهيد كرد. هر وقت هم كه بخواهيد سفارش جديد بدهيد شما را بالا يا پايين خواهند كرد تا خدمتكار بتواند به شما سرويس بدهد. لذت اصلي غذا خوردن در اين رستوران لذت بردن از منظره جنگلي اطراف و تماشاي حيوانات و پرنده‌هايي است كه در اطراف شما مي‌گردند.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

ايتاها آندرس، مالديو،‌ مالديو

دريايي غيردريايي

اين رستوران از آن رستوران‌هايي است كه در داخل آن احساس آرامش و راحتي بي‌نظيري خواهيد كرد البته اگر از دريا و غواصي مي‌ترسيد به اين رستوران مراجعه نكنيد. اين رستوران در عمق هشت متري زير آب درست شده است و در  زمان غذا خوردن كلي ماهي و موجودات دريايي ديگر در نزديك‌ترين فاصله با شما شنا خواهند كرد. كل اين رستوران با شيشه ساخته شده و جالب اين‌كه در آن هيچ غذاي دريايي سرو نمي‌شود!

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

خانه پو، آستين

خانه پو

اين رستوران قطعا محبوب بچه‌ شما خواهد بود، البته اگر خودتان هم به كاراكتر «پو» علاقه داريد شما هم از آن لذت خواهيد برد. اين رستوران به شكل خانه «پو»، عروسك محبوب كارتوني ساخته شده است و در آن تمام گارسون‌ها لباس‌ها و ماسك‌هاي «پو» و دوستانش را برتن ‌دارند، تمام وسايل اين رستوران هم به شكل اسباب‌بازي و وسايل موجود در مجموعه كارتون‌هاي اين كاراكتر محبوب است. مي‌گويند بچه‌‌هايي كه به اين رستوران مي‌روند دل‌شان نمي‌آيد از آن بيرون بيايند.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

 

رستوران كاله اولهو، ولكانوكاله، هاوايي

در دل آتشفشان

رفتن به اين رستوران را خيلي توصيه نمي‌كنيم زيرا يك‌بار يكي از مراجعان به اين رستوران مجروح شد! اين رستوران در نزديك‌ترين فاصله به قله آتش‌فشاني كاله درست شده است، اگرچه اين آتش‌فشان غيرفعال است اما گاهي سنگ‌ و گدازه‌اي از داخل اين كوه به بيرون پرتاب مي‌شود كه يك بار سنگ كوچكي از همين گدازه‌ها به سر يكي از مراجعان برخورد و او را مجروح كرد.

 

 

عجيب‌ ترين رستوران‌هاي جهان

 

 

منبع:Bartarinha.ir

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

تله های چاقی را بشناسید
  اگر قصد لاغر شدن دارید، چشمان تان را ببندید و به یاد بیاورید که در طول روز، چه زمان هایی بوده که باعث......
بفرمایید غذای محلی!
    تبریز، كوفتهمهم نیست ندانید بالخ یعنی ماهی. مهم نیست ندانید ایاخ یعنی پا. اگر ندانید اورییم توتولوب......
فست فود بخورید به پنج شرط
    دل‌کندن از فست‌فودها برای بیشتر ماچندان هم آسان نیست. ولی اگر این بار نیز در هنگام عبور از جلوی......
20 نکته برای کودکانی که کم غذا می خورند
  آیا کودک شما عادت دارد کم غذا بخورد؟در این مقاله راه کارهایی را به شما توصیه می کنیم تا عادات تغذیه......
10 اشتباه رايج در مورد ديابت
      از آنجا كه درمان ديابت داراي ابعاد وسيعي بوده و تغييرات وسيعي را در شيوه زندگي فرد مبتلا مي طلبد......
۷ عادت بیماری زا
    تغذیه در سالم زیستن انسان نقش مهمی دارد و عادت های بد غذایی، می توانند بر سلامت تمام ارگان های بدن......
رهايي از نفخ و گاز شکم
    سعي کنيد غذاي خود را در حال آرامش صرف نماييد . غذا خوردن در مواقعي که استرس داريد و يا عجله داريد......
پیشنهادهای تغذیه ای برای مسافران نوروزی
  در روزهاي جشن نوروز خانواده‌هاي زيادي براي استفاده از تعطيلات راهي سفر مي‌شوند. براي اينكه در اين......
پیشگیری از اسهال مسافرتی
      «بجوشان، بپز، پوست بکن یا اصلا فراموشش کن‌»، شعار معروفی است که برای پیشگیری از اسهال مطرح شده......
غذاهای محرک سوزش معده
          امروزه اغلب افراد بنا به دلایل متعددی این درد را تجربه می کنند. دردی که می تواند بخش عمده ای......

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها