مشاوره خانواده صفحه ۸
      ازدواج سنتی یا غیر سنتی؟   وَ لا جُناحَ عَلَیْكُمْ فیما عَرَّضْتُمْ بِهِ مِنْ خِطْبَةِ النِّساءِ أَوْ أَكْنَنْتُمْ فی‏ أَنْفُسِكُمْ عَلِمَ اللَّهُ أَنَّكُمْ سَتَذْكُرُونَهُنَّ وَ لكِنْ لا تُواعِدُوهُنَّ...... ادامه »
      اغلب خانواده ها هوش بچه ها را از نمرات درسی می سنجند یا به عبارتی این گونه معتقدند بچه هایی که نمرات بهتری می آورند باهوش ترند. آیا این می تواند ملاک خوبی برای سنجش هوش باشد؟     اگر زندگی برخی از...... ادامه »
      ارتباط موفق و موثر مهارتی است که همه باید داشته باشند زیرا رمز رسیدن به موفقیت و پیشرفت درجوانب مختلف زندگی است.     همه ارتباط برقرار می‌کنند اما این‌که یاد بگیرید چطور خوب ارتباط برقرار کنید نیازمند...... ادامه »
        انسان والاترین مقامی است که خداوند بر روی زمین خلق کرده است و خداوند برترین مقام را، یعنی: «خلیفه الله» به او داده است. چنین مقامی و مرتبه ای لایق خدمت گذاری است. خدمت گذاری به خود نه تنها برای...... ادامه »
      مادر فرزانه همیشه نگران بود; نگران همه چیز; و از جمله نگران عروس شدن دخترش; این که دیر شده ، سخت می گیرد و... بالاخره فرزانه به خانه بخت رفت; اما مادرش نبود که رفتن او را ببیند. به وقت مراسم عروسی،...... ادامه »
        می گوید سه بار پشت فرمان ماشینم خوابم برد و هر بار با خوردن سرم به فرمان بیدار می شدم. مسیر گاندی تا سعادت آباد را با این خواب آلودگی رانندگی کردم. باید هر طور بود به کلاس پسرم می رسیدم او را از...... ادامه »
                از سه سده پيش تاکنون هرکسي که براي رفع ميل سيري ناپذير انديشيدن سري به عمارت چند پاره فلسفه غرب زده، قطعا در ميهماني آنها مزه گزاره «من مي انديشم، پس هستم» را چشيده و نتوانسته به سادگي...... ادامه »
                  وقتي با بيشتر زن ها در مورد راه انداختن يک کسب و کار و يا سرمايه گذاري روي يک ملک صحبت کرده  مي شود، واکنش يکساني را مي شود در همه آن ها ديد و آن ترس از انجام فعاليتي مستقل از خانواده...... ادامه »
درمان افسردگي ممکن است موجب بازگرداندن اعتماد به نفس و تقويت ارتباطات عاطفي فرد شود. 1- خواب بهتر افسردگي باعث مي شود که از خواب خوب محروم شويد، سخت به خواب برويد و يا خيلي زود از...... ادامه »
          روزهاي زندگي ما، متأثر از رنگ هاست. طرح هاي تزييني اتاق مي توانند به روح ما طراوت ببخشند. لباس هاي ورزشي با رنگ هاي روشن، مي توانند سطوح انرژي بدن را افزايش دهند. رنگ غذا و بشقاب مي تواند محرك...... ادامه »
                    بيماري‌هاي روحي و رواني مي‌تواند شکل‌هاي مختلفي داشته باشد، درست مثل بيماري‌هاي جسمي. هنوز هم تعداد زيادي از افراد از بيماري‌هاي روحي و رواني مي‌ترسند و درک درستي از آن ندارند اما هرچه...... ادامه »
          اينکه 5 دقيقه به حرفهاي کسي گوش دهيد براي اينکه تصوير کلي از ديدگاه او به دنيا، اميدها و ترس‌ها و دغدغه‌هاي روزانه‌شان پيدا کنيد، کافي است.     اما چطور مي‌توانيد با 5 دقيقه حرف زدن با کسي چنين...... ادامه »
            روان شناسان اجتماعي معتقدند که خرافات در جوامعي که سطح ناايمني و تنش در آن ها بالاست و نيز در جوامعي که عدم اطمينان و ابهام در آن ها زياد است، بيشتر ديده مي شود؛ علتش هم به طور کامل روشن است....... ادامه »
شايد بيراه نباشد که بگوييم انسان با قصه زاده مي شود و زندگي مي کند و مي ميرد. قصه گويي در دل روابط انسان ها نهفته است، چه انسان مدرن و چه انسان باستان. قصه گويي مهارتي است خودآگاه براي انتقال ارزشها،...... ادامه »
        براى پوشاك كمتر هزينه كنيد ،لباس از جمله مواردى است كه گاهى مجبور مى شويد براى خريدآن پول زيادى بپردازيد، بويژه براى كودكان چون مرتب در حال رشد هستند و لباس ها بسرعت برايشان تنگ و كوچك مى شود.   با...... ادامه »

پخش اخبار زنده