تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: جمعه،۱۷ آبان ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۱:۲۰
زلزله ۶ استان را لرزاند/ ۵ کشته و ۳۳۲ مصدوم در مناطق زلزله زده
سلامت نیوز: زمین لرزه شدیدی به قدرت ۵.۹ ریشتر در حوالی شهر ترک از توابع میانه، بامداد امروز استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان، زنجان، اذربایجان غربی و قزوین را لرزاند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مرکز لرزه‌نگاری کشور مرکز این زلزله ۵.۹ ریشتری را که ساعت ۲:۱۷ بعد از نیمه شب پنجشنبه رخ داد حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی و در عمق دو کیلومتری زمین اعلام کرد.
این زلزله به قدری شدید بود که بیشتر از ۱۰ ثانیه طول کشید و باعث ترس و وحشت مردم در استانهای آذربایجان شرقی، گیلان و اردبیل شد. این زمین لرزه در استانهای آذربایجان غربی و زنجان و قزوین هم احساس شد. محل دقیق این زلزله ۱۹ کیلومتری شهر ترک، ۲۲ کیلومتری شهر سراب و ۲۹ کیلومتری ترکمنچای در آذربایان شرقی بوده است.
مرکز این زلزله با اردبیل ۷۹ کیلومتر و با تبریز ۱۲۳ کیلومتر فاصله دارد. از خسارت های احتمالی هنوز خبری منتشر نشده است. پس لرزه ها ادامه داردپس از این زلزله بزرگ، پس لرزه های قوی حدود۴ ریشتری همچنان منطقه را می لرزاند. زلزله ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر ساعت ۲ و ۲۰ دقیقه و ۵۳ ثانیه بار دیگر حوالی ترکمنچای در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.
این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. همچنین زلزله های دیگری به بزرگی ۴.۱ و ۴.۳ ریشتر به ترتیب ساعت ۲ و ۲۵ دقیقه و ۴۰ ثانیه و ساعت ۳ و ۲ دقیقه در این منطقه رخ داد. ۲:۳۷ زلزله در آذربایجان غربیمرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد:زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر در آذربایجان غربی در عمق ۱۰ کیلومتری زمین حوالی گردکشانه ساعت ۲ و ۳۷ دقیقه امروز جمعه به وقوع پیوست.
بر این اساس این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۶.۸ و طول جغرافیایی ۴۵.۳۴ روی داده است.نزدیک ترین شهرها به زمین لرزه گردکشانه، نقده و پیرانشهر بودند و نزدیک ترین مراکز استان نیز ارومیه و تبریز گزارش شده است.۲:۵۰ اعزام گروه های امدادی به محل وقوع زلزله سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از اعزام گروه های امدادی به محل وقوع زلزله آذربایجان شرقی خبر داد.
وحید شادی نیا با اشاره به اینکه زلزله در بیشتر نقاط استان احساس شد، گفت: تیم های ارزیاب اورژانس در حال ارزیابی از مناطق سراب، بستان آباد و میانه هستند. وی افزود: هشت گروه ارزیاب اورژانس در حال فعالیت هستند. تاکنون مصدومی گزارش نشده است. ۲:۵۵ انفجار شدید در یک روستامعاون فرماندار ویژه میانه از وقوع انفجار شدید در یکی از روستاهای میانه بعد از زلزله بامداد امروز خبر داد.
یعقوبی گفت: مرکز زلزله بخش کندوان شهرستان میانه است و در حال بررسی خسارت‌های زلزله هستیم.۲:۵۸ تشکیل جلسه ستاد بحران معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری ویژه شهرستان میانه اعلام کرد: مرکز زلزله شهر ترک است، گزارشاتی از روستاهای شهرستان میانه واصل شده که در حال جمع بندی و تشکیل جلسه مدیریت بحران هستیم.
وی افزود: اطلاعات دقیق از میزان خسارت‌های مالی و جانی در دست نیست ولی انفجاری در یکی از روستاهای شهرستان رخ داده است.۳:۰۶ تلفات جانی در کندوان تا کنون گزارش نشده استزرین بخشدار کندوان میانه نیز در خصوص جزئیات بیشتر این خبر از انفجار گاز در روستای بالسین بخش کندوان بر اثر زلزله خبر داد.وی گفت: در حال عزیمت به محل جهت بررسی هستیم.
زرین ادامه داد: تلفات جانی خوشبختانه تاکنون گزارش نشده است ولی در حال بررسی و جمع بندی خسارت‌های وارده هستیم.۳:۱۲ زلزله در گیلان مصدوم نداشترئیس اورژانس گیلان گفت: خوشبختانه تاکنون گزارش مبنی بر مصدومیت ناشی از زلزله در استان گیلان نداشته ایم.پیمان اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد زلزله در برخی از شهرهای گیلان احساس شده اما خوشبختانه گزارشی مبنی بر مصدومیت ناشی از زلزله به فوریت های پزشکی ۱۱۵ گزارش نشده است.
۳:۳۰ زلزله در اردبیل مصدوم نداشتمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از عدم گزارش خسارت جانی و مالی زلزله در استان اردبیل در ساعات ابتدایی وقوع زمین لرزه خبر داد.رامین معبودی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: تا ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد هیچگونه خسارت مالی و جانی در خصوص وقوع زمین لرزه در استان اردبیل گزارش نشده است.
به گفته وی نیروهای امدادگر در آماده باش کامل هستند تا در صورت هر گونه حادثه احتمالی، خدمات مورد انتظار ارائه شود.تماس مهر با مرکز ۱۱۵ اردبیل نیز حاکی از این بوده که تاکنون هیچگونه گزارش مصدومیت حاد بر اثر زلزله به این مرکز اعلام نشده است.بنا به گفته کارشناسان مرکز اورژانس اردبیل، تعدادی از تماس گیرندگان با این مرکز دچار مصدومیت به دلیل فرار از خانه شدند.
تلف شدن احشام در پی زلزله (از کانال خبری سراب)۳:۴۱ ریزش کوه در جاده میانه-بستان‌آباد بر اثر زلزلهمعاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه از ریزش کوه در جاده میانه-بستان‌آباد بر اثر زلزله خبر داد. علی مشایخی معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه با اعلام این خبر گفت: اداره راهداری شهرستان ماشین آلات لازم را جهت بازگشایی اعزام کرده و مشکل حاد نیست.
وی افزود: در روستاهای میانه مشکل داریم. گزارشاتی از روستاها واصل شده که از صحت آنان اطلاعاتی دقیقی نداریم.وی ابراز داشت: تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.۳:۴۹ وقوع ۵ زمین لرزه تا کنون در آذربایجان شرقیزمین لرزه های امشب تاکنون در آذربایجان شرقی بدین صورت بوده است؛*شهرستان میانه، ترک، ۵.۹ ریشتر*آذربایجان شرقی؛ شهرستان میانه، ترکمانچای، ۴.
۱ ریشتر*آذربایجان شرقی؛ شهرستان میانه، ترکمانچای، ۴.۱ ریشتر*آذربایجان شرقی؛ شهرستان میانه، ترکمانچای، ۴.۳ ریشتر*آذربایجان شرقی؛ شهرستان میانه، ترکمانچای، ۳.۹ ریشتر۴:۰۷زلزله در آذربایجان غربی خسارت نداشت مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته زمین لرزه در جنوب استان خسارتی در پی نداشته است.
امیرعباس جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۴.۸ ریشتری در گردکشانه اظهارداشت: با وقوع زمین لرزه در منطقه آذربایجان غربی بلافاصله مدیریت بحران در مرکز هلال احمر تشکیل شد و بررسی های صورت گرفته نشان می دهد زمین لرزه در جنوب استان خسارتی در پی نداشته است. ۴:۱۳ یک نفر فوتی بر اثر زلزله در روستای ورنکش میانه گزارش شدمدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه تاکنون یک نفر فوتی بر اثر زلزله در روستای ورنکش میانه گزارش شده است.
محمدباقر هنربر مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی در خصوص خسارت های زلزله بامداد امروز در استان گفت: متاسفانه تاکنون یک نفر فوتی در روستای ورنکش میانه گزارش شده است.۴:۲۰ پیام وزیر کشورعبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با تاکید بر اینکه امدادرسانی به سانحه دیدگان باید در اولویت قرار گیرد گفت: تمامی واحدها و سازمان ها و ارگان های امداد رسان موظف به ارائه سریع و به موقع خدمات به زلزله زدگان می باشند و در صورت نیاز با هماهنگی استانداران مناطق زلزله زده، امکانات و توانمندی های لازم در این خصوص به کار گرفته شود.
وزیر کشور از هموطنان خواست ضمن حفظ آرامش و خونسردی با نیروهای امداد و نجات همکاری لازم را داشته باشند و اخبار و اطلاعات خود را صرفا از مراجع رسمی دریافت کنند.۴:۵۸ - ۳کشته و ۲۰ مصدوم سخنگوی اورژانس مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین آمار از تعداد مصدومان و فوتی‌ها به دنبال وقوع زلزله در آذربایجان شرقی اظهار کرد: تا به این لحظه ۳ نفر جان خود را از دست دادند.
وی افزود: تعداد مصدومان هم به دنبال این زلزله به ۲۰ نفر رسیده است.سخنگوی اورژانس تصریح کرد: تعداد مصدومان در حال افزایش است اما نکته قابل توجه این است که مصدومان ناشی از ترس و فرار از زلزله هستند نه متاثر از زلزله و در همین راستا به شهروندان توصیه می‌کنیم ضمن حفظ آرامش نکات ایمنی را رعایت کنند.۵:۱۵ آمار کشته ها و مصدومان افزایش یافت رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تا کنون ۵ کشته در روستای ورنکش و ۱۰۰ مصدوم در مناطق زلزله زده گزارش شده است.
اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ادامه داد: ارزیابی کامل هنوز تمام نشده و امکان دارد آمار مصدومان و یا کشته‌ها بیشتر از این تعداد باشد ولی پیش بینی می کنیم آمار سنگینی نداشته باشیم.۵:۴۱ آخرین آمار خسارات و امدادرسانی به روایت هلال احمررئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: به محض وقوع زلزله ۲۴ تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده که بر اساس آمار هیچ روستایی ۱۰۰ درصد تخریب نشده است.
مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت زلزله در آذربایجان شرقی اظهار کرد: ۴۱ روستا ارزیابی و ۲۴ تیم ارزیاب اعزام شده و در حال فعالیت در مناطق زلزله هستند.وی افزود: بیشترین خسارت در روستاهای ورنکش، بال استیل، ورزقان، گاوینه رود و گین علی رخ داده است.رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تصریح کرد: حدود ۷۰ مصدوم تا به الان از سوی همکاران ما در هلال احمر گزارش شده که این مصدومان بر اثر ازدحام جمعیت دچار صدمه شده اند و در همین راستا به هموطنان توصیه می‌کنم آرامش خود را حفظ کنند.
سلیمی در پایان گفت: هیچ روستایی ۱۰۰ تخریب نشده است و خسارات در روستاها نسبت به نزدیکی کانون زلزله متفاوت است.۶:۰۵ آمار رسیده از دام های تلف شده در زلزلهفرماندار سراب اعلام کرد طبق گزارش هایی که تا کنون رسیده در زلزله آذربایجان شرقی ۲۰۰ راس گوسفند و ۵ راس دام سنگین تلف شده اند . وی همچنین از قطعی گاز ۲۵ مشترک در روستاها خبر داد.
۶:۱۳ ثبت ۳۵ پس لرزه بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری، ۳۳ مورد از این زمین لرزه ها در بخش ترکمنچای میانه و دو مورد در شهرستان سراب روی داده است.بیشترین قدرت این زلزله ها ۴ و ۳ دهم ریشتر و کمترین آنها ۲ و نیم ریشتر بوده است.عمق این زمین لرزه ها هم ۱۰ تا ۱۸ کیلومتر گزارش شده است.۶:۵۸ امکان اسکان موقت زلزله زدگان فراهم شدپورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در بخش خبری ویژه شبکه استانی سهند گفت: تمهیدات برای اسکان موقت زلزله زدگان شهرستان میانه اتخاذ و وسائل مورد نیاز به منطقه ارسال شده است.
وی افزود: جمعیت هلال احمر استان همچنین موادغذایی لازم برای تغذیه ۷۲ ساعته آسیب دیدگان زلزله را ارسال کرده است.وی همچنین گفت: تاکنون ۶۰ روستا از ۸۰ روستای کانون زلزله مورد ارزیابی قرار گرفته است.استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد : از دقایق اولیه زلزله مدیریت بحران استانداری، فرمانداران، بخشداران، هلال احمر، اورژانس و ارتش و سپاه در حال آماده باش هستند.
وی آمار جان باختگان این حادثه را تاکنون ۵ نفر و شمار مصدومان را ۱۷ نفر اعلام کرد.۶:۴۵ تعداد مصدومان به ۲۵۱ نفر رسیدرئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تا ساعت ۶:۴۵ صبح آمار مصدومین در شهرستانهای میانه ،سراب و هشترود آمار ۲۵۱نفر می باشد و پنج نفر نیز فوتی ثبت شده است.
فرزاد رحمانی افزود : از این تعداد ۱۳مصدوم بستری و بقیه تحت مراقبت‌های درمانی سرپائی قرار گرفتند . وی خاطر نشان شد: عمده این افراد دچار حملات عصبی و ترس شده اند .۷:۱۷ چهل پس لرزه در آذربایجان شرقیتا ساعت ۷ و ۱۷ دقیقه صبح امروز تعداد پس لرزه های زلزله آذربایجان شرقی به ۴۰ پس لرزه رسید. قدرت ۵ پس لرزه بیش از ۴ ریشتر بود.
۸:۰۰ اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه حادثهرئیس سازمان اورژانس از اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه حادثه خبر داد.کولیوند افزود: همه پایگاه‌های اورژانس آذربایجان شرقی در آماده‌باش هستند. ۸:۱۰ تعداد ۳۰ خانه در روستای ورنکش میانه ۱۰۰ درصد تخریب شدمدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی گفت: ۳۰ خانه در روستای ورنکش میانه ۱۰۰ درصد تخریب شده است.
هنربر افزود: تجهیزات اسکان اضطراری و بسته غذایی ۷۲ ساعته به منطقه ارسال شده است.۸:۲۰ اعزام دو فروند بالگرد امدادی به منطقهمدیر مرکز فرماندهی و عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر از آمادگی استانهای معین جهت امدادرسانی به منطقه حادثه خبر داد.وی گفت: دو فروند بالگرد امروز صبح پس از طلوع آفتاب به منطقه اعزام شده است.
مدیر مرکز فرماندهی و عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر افزود: تجهیزات اسکان اضطراری و تغذیه اضطراری به شهرهای سراب و میانه ارسال شده است.۹:۰۰ تعداد ۵ کشته و ۳۳۲ مصدومسازمان اورژانس اعلام کرد: بر اثر وقوع زلزله ۵.۹ ریشتر در حوالی شهر ترک از توابع میانه تاکنون پنج نفر از هموطنان جانباخته و ۳۳۲ نفر هم مصدوم شدند.
بیشتر مصدومان سرپایی درمان شده‌اند و فقط ۲۲ نفر بستری هستند.۹:۱۵ زلزله دیشب به ۴۰۰ واحد مسکونی خسارت زداستاندار آذربایجان شرقی گفت: از ۸۰ روستای منطقه زلزله‌زده تاکنون ۶۵ روستا ارزیابی شده است.محمدرضا پورمحمدی افزود: زلزله دیشب به ۴۰۰ واحد مسکونی خسارت زد.۹:۳۶ آغاز اسکان اضطراری در مناطق زلزله زده میانه ساس ارزیابی های صورت گرفته تاکنون تخریب بیش از ۳۰ واحد مسکونی در روستاهای منطقه زلزله‌زده گزارش شده است.
۹:۵۱ ترکمنچای در آذربایجان شرقی همچنان می لرزدزلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۲.۱۷ دقیقه بامداد، حوالی شهر تَرک در شهرستان میانه را لرزاند و تاکنون زلزله در استان‌آذربایجان شرقی ۵ کشته و ۳۳۰ مصدوم برجای گذاشت.بعداز این زمین لرزه ۴۲ پس لرزه طی ۷ ساعت اخیر در این شهر ثبت شده است.آخرین لرزش ساعت ۹:۲۵ با قدرت ۲.
۷ ریشتر بوده است.۹:۵۴ دستور ویژه رئیس جمهور برای بسیج امکاناترئیس جمهور با استاندار آذربایجان شرقی تماس تلفنی برقرار کرد و دستور ویژه ای برای بسیج تمام امکانات برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان صادر شد.۱۰:۰۰ لرزش در قزوین خسارتی نداشته استمدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: زمین لرزه رخ داده در استان آذربایجان شرقی در استان قزوین نیز احساس شد اما تاکنون خسارتی نداشته است.
۱۰:۰۷ استقرار اکیپ‌های کمک رسانی در ورنکشاستاندار آذربایجان شرقی از استقرار اکیپ های کمک رسان و چادرهایی برای اسکان موقت برار کمک به زلزله زدگان ورنکش خبر داد. ۱۰:۰۷ لرزش در شهرستان اسکو خسارتی نداشت۱۰:۰۸ لرزش زمین در زنجان خسارت نداشت۱۰:۱۵ مصدومیت ۷۱ نفر در سراب فرماندار سراب گفت: ۷۱ نفر در زمین لرزه بامداد امروز در سراب مصدوم شدند.
۱۰:۲۵ باز بودن محورهای مواصلاتی آذربایجان شرقیرئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی از باز بودن تمام محورهای مواصلاتی اصلی آذربایجان شرقی خبر داد.
ادامه

کد خبر: 1034016  |  ادامه: سلامت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: در پی زلزله ۵.۹ ریشتری در بامداد امروز در آذربایجان شرقی، ۳۰ تیم عملیاتی در منطقه مشغول امدادرسانی هستند؛ دو بالگرد در منطقه آماده به کار هستند تا ارزیابی بیشتری را داشته باشند. وی گفت: تاکنون...
زمین لرزه شدیدی به قدرت ۵.۹ ریشتر در حوالی شهر‌های ترک و سراب، دقایقی قبل استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان، زنجان و اذربایجان غربی را لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشور مرکز این زلزله ۵.۹ ریشتری را که ساعت ۲:۱۷ بعد از نیمه شب پنجشنبه رخ داد حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی و در عمق دو کیلومتری زمین...
- اخبار اجتماعی - مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در پی زلزله 5.9 ریشتری در بامداد امروز در آذربایجان شرقی، 34 تیم عملیاتی و ارزیاب به استعداد 110 نفر نیروی عملیاتی در منطقه مشغول امدادرسانی هستند. دو بالگرد در منطقه آماده به کار هستند تا ارزیابی بیشتری را داشته باشند....
- اخبار سیاسی - به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در پی وقوع زلزله در ساعات ابتدایی روز جمعه در آذربایجان شرقی طی تماسی تلفنی با استاندار این استان در جریان ابعاد حادثه، میزان خسارات وارده و وضعیت مصدومان قرار گرفت.حجت‌الاسلام حسن روحانی در این تماس تلفنی در خصوص امداد‌رسانی...
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مرتضی سلیمی در این باره گفت: در پی زلزله ۵/۹ ریشتری در بامداد امروز در آذربایجان شرقی، ۳۰ تیم عملیاتی در منطقه مشغول امدادرسانی هستند. دو بالگرد در منطقه آماده به کار هستند تا ارزیابی بیشتری را داشته باشند.وی با بیان اینکه تاکنون ۶۵ روستا ارزیابی شده...
آفتاب‌‌نیوز : فرزاد رحمانی با اعلام این خبر، اظهار کرد: تا ساعت ۶:۴۵صبح ( جمعه) آمار مصدومان در شهرستان‌های میانه، سراب و هشترود ۲۵۱نفر می‌باشد و پنج نفر نیز فوتی ثبت شده است.وی افزود: از این تعداد ۱۳مصدوم بستری و بقیه تحت مراقبت‌های درمانی سرپائی قرار گرفتند .وی خاطر نشان کرد:...
معاون فرماندار ویژه میانه از وقوع انفجار شدید در یکی از روستا‌های میانه بعد زلزله بامداد امروز خبر داد. یعقوبی گفت: مرکز زلزله بخش کندوان شهرستان میانه است و درحال بررسی خسارت‌های زلزله هستیم.معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری ویژه شهرستان میانه اعلام کرد: مرکز زلزله شهر ترک است، گزارشاتی از روستا‌های...
سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت: هشت گروه ارزیاب اورژانس در حال ارزیابی مناطق سراب، بستان‌آباد و میانه هستند. وحید شادی‌نیا سخنگوی اورژانس استان از اعزام ۸ تیم ارزیاب از شهرستان‌های سراب، بستان آباد و میانه به این منطقه خبرداد و گفت: تاکنون تلفات و یا صدمات احتمالی این زمین لرزه گزارش نشده است.بهروز...
به گزارش ستاره‌ها و به نقل از ایسنا، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۲.۱۷ دقیقه بامداد، حوالی شهر تَرک در شهرستان میانه را لرزاند و تاکنون زلزله در استان‌آذربایجان شرقی ۶ کشته و ۳۱۲ مصدوم برجای گذاشت.محمدرضا پورمحمدی در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با ارائه آخرین آمار، عملکردها...
به گزارش خبرگزاری شبستان، در پی وقوع زلزله بامداد امروز (۱۷ آبان) در شهرستان میانه، وزیر صمت که برنامه های سفر خود به آذربایجان شرقی را لغو کرده است برای بازدید و سرکشی از مناطق زلزله زده به میانه می رود.رضا رحمانی قرار است ضمن بررسی وضعیت خسارات احتمالی زلزله به واحدهای صنعتی و تولیدی و تجاری شهرستان...

آخرین خبرهای علمي

هرآنچه درباره تزریق بوتاکس باید بدانید بهداشت نیوز  ۲۷ دقیقه پیش

هرآنچه درباره تزریق بوتاکس باید بدانید هرآنچه درباره تزریق بوتاکس باید بدانید متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: تزریق بوتاکس به جهت از بین بردن چین و چروک پوست صورت، اطراف لب، دور چشم مورد توجه افراد قرار گرفته است. به گزارش بهداشت نیوز...

بهترین سوپ برای بهبود آنفلوانزا چیست؟ بهداشت نیوز  ۲۷ دقیقه پیش

بهترین سوپ برای بهبود آنفلوانزا چیست؟ بهترین سوپ برای بهبود آنفلوانزا چیست؟ یک محقق طب سنتی گفت: افرادی که دچار سرما خوردگی یا آنفلوانزا شده‌اند بهتر است سوپ، آش و آب میوه‌های طبیعی مصرف کنند. به گزارش بهداشت نیوز داود محمدخانی،...

چگونه از پوست در مقابل سرما محافظت کنیم؟ بهداشت نیوز  ۲۷ دقیقه پیش

چگونه از پوست در مقابل سرما محافظت کنیم؟ چگونه از پوست در مقابل سرما محافظت کنیم؟ تغییرات شدید جوی اثرات ناخوشایندی روی پوست دارند، این تغییرات در فصل سرما شدیدتر هستند و معمولا افراد از عوارضی مانند خشکی و ترک پوست، احساس خارش، پوسته پوسته شدن و زبری و کاهش...

آیا شبکه ملی اطلاعات، اینترنت را قطع می‌کند؟ بهداشت نیوز  ۲۸ دقیقه پیش

آیا شبکه ملی اطلاعات، اینترنت را قطع می‌کند؟ آیا شبکه ملی اطلاعات، اینترنت را قطع می‌کند؟ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در شبکه ملی اطلاعات تمام منابع مانند نظام بانکی ثبت اطلاعات در اختیار سایر کشور‌ها قرار نمی‌گیرد. به گزارش بهداشت...

آنچه درباره نمک دریا نمی دانید بهداشت نیوز  ۲۸ دقیقه پیش

آنچه درباره نمک دریا نمی دانید آنچه درباره نمک دریا نمی دانید کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو اراک گفت: نمک‌های تصفیه شده یددار فاقد فلزات سنگین شامل سرب، آرسنیک (عوامل ایجادکننده سرطان) و ناخالصی‌های محلول می باشد زیرا نمک کاملا...

سهم نان در تامین نمک و سدیم روزانه بدن ما چقدر است؟ بهداشت نیوز  ۲۸ دقیقه پیش

سهم نان در تامین نمک و سدیم روزانه بدن ما چقدر است؟ سهم نان در تامین نمک و سدیم روزانه بدن ما چقدر است؟ کارشناس ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: نان به عنوان غذای اصلی ایرانیان علاوه بر اینکه منبعی برای تامین انرژی، پروتنئین،...

مطالعه یک معترض در بحبوحه تظا‌هرات! + عکس بهداشت نیوز  ۲۸ دقیقه پیش

مطالعه یک معترض در بحبوحه تظا‌هرات! + عکس مطالعه یک معترض در بحبوحه تظا‌هرات! + عکس یک معترض ضددولتی در شهر سانتیاگو شیلی در بحبوحه اعتراضات در حال خواندن کتاب است.

دوچرخه ای خاص در نمایشگاه تهران هوشمند + عکس بهداشت نیوز  ۲۸ دقیقه پیش

دوچرخه ای خاص در نمایشگاه تهران هوشمند + عکس دوچرخه ای خاص در نمایشگاه تهران هوشمند + عکس هم زمان با برگزاری سومین همایش تهران هوشمند، نمایشگاه استارت آپی با حضور گروه های فعال این حوزه و با ارائه دستاوردها و ایده های نوین برگزار شد.سومین همایش تهران هوشمند میزبان...

قایق سواری در خیابان‌های لبنان! + عکس بهداشت نیوز  ۲۸ دقیقه پیش

قایق سواری در خیابان‌های لبنان! + عکس قایق سواری در خیابان‌های لبنان! + عکس بارش شدید باران در بیروت موجب آبگرفتگی خیابان‌ها و معابر شهر شده است.

رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد شبکه ایران  ۲ ساعت پیش

آذری جهرمی در پایان سخنرانی‌اش در این همایش خطاب به حاضران گفت: یک خبر و سورپرایز ویژه دارم اما الان این خبر را به‌شما نمی‌دهم و باید تا پنجشنبه منتظر بمانید، چرا که می‌خواهم این خبر را در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کنم. وقتی وزیر این خبر سورپرایز را اعلام کرد در پی آن...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده