تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: دوشنبه،۲۰ آبان ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۲۲:۰۳
ماجرای پیشنهاد "نوبخت" به اجلاس صداوسیما برای بودجه 1399
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رضا علیدادی در مراسم افتتاحیه اجلاس شانزدهم فناوری رسانه در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما تصریح کرد: همراهی مستمر دولت با رسانه ملی، فرصت شکوفایی بیشتری را برای بخش‌های فنی و زیرساخت‌های این رسانه فراهم میکند؛ در حالی که زیرساخت‌های تولید و پخش روند خوداتکایی ، خلاقانه و نوآورانه به خود گرفته‌اند، این همراهی بیشتر احساس می‌شود.
آخرین پیشرفت‌های فناوری رسانه‌ای به روایت معاون فنی صداوسیماوی با اشاره به گام دوم انقلاب که شعار امسال اجلاس سازمان صداوسیما است، گفت: شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه متناسب با نتایج یکسال گذشته کار خود را آغاز کرد؛ شعاراجلاس براساس بیانیه گام دوم انقلاب، تحول درفناوری رسانه انتخاب شده است.علیدادی با اشاره به ورود به آستانه 41سالگی انقلاب ادامه داد: گام دوم انقلاب در ذات خود یک سند تحول زا است؛ بنابراین برای چهل ساله دوم لازم است برنامه‌ای منسجم، مهیا کرد؛ بیانیه گام دوم مسیری برای حرکت در چهل سال دوم است.معاون توسعه و فناوری رسانه عنوان کرد:جهان پذیرفت که با ظهور انقلاب اسلامی قدرت جدیدی در مقابل نظام سلطه ظهورپیدا کرده است؛ تلاش دارد که این قدرت راضعیف کند اما در نهایت به این نتیجه رسید که آن را تحریم کند؛ تحریمی همه جانبه و قدرتمند اما تلاشهای چهل سال، این تحریم‌ها را کنار زد و تلاش‌هایی که خوداتکایی و خودکفایی را در کشور نهادینه کرد .وی گفت: تحریمی که قرار بود به صورت مادی و فیزیکی محدودیت ایجاد کند اما عامل اعتماد به نفس و در نهایت بومی‌سازی و گذر از کپیکاری بود؛ نمونه آن رامی‌توان در صنعت رسانه به وضوح دید.علیدادی ادامه داد: شعار ما می‌توانیم مبنای تحول مهمی در رسانه شده است وتوانست صنعت را با طراحی زیرساخت‌های فنی توسط کارشناسان به رشد و شکوفایی برساند؛ صرفاً ترجمه مقالات خارجی قابل بهره‌برداری نبود و به تدریج با اقدامات صورت گرفته مسیر تولید منابع علمی درصنعت رسانه آغاز شده است.معاون توسعه و فناوری افزود: فناوری‌هایی که با مشابه‌سازی تولید می‌شد روند دیگری پیدا کرد و با ورود ابداعات وابتکارات داخلی کارشناسان ایرانی، بویژه شرکت‌های داخل سازمان تجهیزاتی تولید و ساخته شد که بر مبنای فناوری‌های بومی است. این تلاش چهل و یک ساله در نمایشگاه فناوری رسانه در شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه قابل رصد و مشاهده است.علیدادی گفت: در حال حاضر تکنولوژی‌ها نویی که در حال ورود به چرخه تولید و پخش و در دنیا بی‌نظیراست، در نمایشگاه اجلاس شانزدهم قابل مشاهده است؛ علاوه برآن نتیجه اینزحمات در IBC 2018 در کشور هلند به نمایش درآمد؛ برخلاف تصور عده‌ای که بر این باور بودند که این کارها اتفاقی است، دستاوردها در IBC 2019 هم به نمایش درآمد.
وی افزود: این نوآوری‌های شکل گرفته درحوزه صنعت رسانه در کشور دارای اعتبارجهانی شده و قابل عرضه در تمام دنیا است؛ به دلیل گستردگی زیرساخت‌های فناوری رسانه سازمان صدا و سیما مشاهده می‌کنیم که طراحی و ساخت برای رسانه‌ایبا 66 شبکه تلویزیونی و بیش از 90 شبکه رادیویی کار ساده‌ای نیست پس اگر شرکتی در طراحی و ساخت این زیرساخت‌ها سهیم باشد، قابلیت فعالیت در هر کشوری را دارد؛ حضور همکاران سازمان صداوسیما و شرکت‌های همکار ما در رویدادها و قراردادهای بین‌المللی که در دوسال گذشته عاید این بزرگواران شده است،کاملاً تصدیقکننده این حرف است.علیدادی ادامه داد: ما در مسیر تحول رسانه قرار گرفته‌ایم؛ حضور هوش مصنوعی در صنعت فعلی انقلاب صنعتی چهارم را رقم می‌زند و باید در تمام بخش‌های صنایع کشور باید مورد توجه قرار گیرد؛ در برخی کشور برای این حوزه وزارتخانه‌های مستقلی تعریف کرده‌اند؛ استفاده از این قابلیت‌ها در زیرساخت‌ها می‌تواند برای حوزه پیام تحول‌زا باشد؛ نکته بعدی ارتقای کیفی است. صدا وتصویر در حال دگرگونی و پیشرفت است ومخاطبان توقع زیادی در راستای ارتقای کیفیت صدا و تصویر از رسانه دارند . باتلاش کارشناسان آمادگی لازم در این زمینه وجود دارد و HD سازی شبکه‌ها در دستورکار قرار گرفته است. مسأله بعدی حرکت از محصول به سمت خدمات‌محور بودن است که در تمام بخش‌های صنایع کشور درحال رخ دادن است .معاون توسعه و فناوری تصریح کرد:برای اولین‌بار در دنیا در IBC 2019 آمارخدمات 60 درصد و میزان محصولات سخت‌افزاری 40 درصد عنوان شد . این موضوع در تمام زمینه‌های تولید، پخش،انتقال و انتشار در سازمان صدا و سیما درحال انجام است؛ استفاده از علوم شناختی مختلف و امکانات گرافیکی، حرکت به سمت چرخه‌های زیرساختی IP و نسلپنجم تلفن همراه تحولاتی است که سازمان صد وسیما برای آن برنامه مشخصی دارد؛ امیدواریم با هم کاری‌هایی که با سازمانبرنامه و بودجه داریم این علوم را اجرایی کنیم .جزئیاتی از محصولات جدیدی که رئیس صداوسیما رونمایی می‌کند
ماجرای بودجه و پیشنهاد به اجلاس صداوسیمادر ادامه این مراسم محمدباقرنوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان دومین سخنران مراسم افتتاحیه تصریح کرد: نمایشگاهی خوب است که بازدید کنندگان به دنبال متاع آن باشند و جای خوشحالیاست که متا ع این نمایشگاه خریداران زیادی دارد؛ من هم مثل دیگربازدیدکنندگان خریدار این بازار هستم . دراین روزها و به سبب مسئولیت بسیار خطیری که در سازمان برنامه و بودجه دارم هر چند که روزهای سختی را سپری می‌کنیم اما برنامه‌های خوبی در راه پیشرفت توسعه کشور داشته‌ایم.معاون رئیس جمهور گفت: وظیفه ما در سازمان برنامه و بودجه این است که همه رخدادهایی که در داخل کشور و برای توسعه کشور است رصد کنیم و برای راهبرد آنها بودجه تخصیص دهیم؛ سازمان برنامه و بودجه با توجه به تمام مشکلات خریدار ایده های خوب در علم و فناوری است؛ این روزها دردنیا کشورها را از لحاظ توسعه علمی رتبه‌بندی می‌کنند و ما باید خودمان را جزو کشورهای صاحب جایگاه قرار دهیم .رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: درراه رسیدن به کشوری توسعه یافته موانع بسیار جدی وجود دارد اما بایستی با حمایت از طرح‌های خوب، کشور را در مسیرتوسعه قرار داد .وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: آیا در طول تاریخ معاصر از این‌تحریم ها متجاوزانه و خصمانه تر سراغ دارید؟! در سال 1390 می‌خواستند سرنوشت ایران را به دوران تحریم عراق که نفت دربرابر غذا بود دچار کنند که با همت دولتمردان انجام نگرفت، در اینجا از همکاران خودم در دولت یازدهم تشکر می‌کنم که تمام تلاش خود را انجام دادند که پرونده فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران را از شورای امنیت خارج و قطعنامه ها را لغو کردند؛ پس از آن توافق ، رئیس جمهورها و نخست وزیران در صف بودند که به ایران بیایند. تمامی برنامه‌های برنامه و بودجه به درستی پیش رفت تا اینکه انسان روان پریشی به ریاست جمهوری آمریکا منصوب شد .
نوبخت ادامه داد: امروزه غذا و دارو هم با نفت معامله نمی شود؛ بخش قابل توجهی از منابع مالی و بودجه کشور با پول نفت تأمین م‌ شد و این تحریم‌های خصمانه و ناجوانمردانه کار را برای ما در سازمان برنامه و بودجه دشوار ساخته است ؛امروزه باید تمام معیشت مردم را تأمین کنیم اما بدون نفت .وی تأکید کرد: امروز به دنبال یک راهکار دیگر برای اداره کشور هستیم اما ما خودمان را از دارایی ملی خودمان که نفت است محروم نمیکنیم؛ سازمان برنامه و بودجه طرح نظام ساختار برنامه بودجه را تنظیم کرده و کارشناسان در صدا وسیما باید با مردم صحبت کرده که در برنامه‌ریزی جدید همراه دولت باشند .
نوبخت خاطرنشان کرد: ما باید با تمامی دستگاه‌های دولتی مفاهمه داشته باشیم و به سمت نوآوری برویم ؛ رسانه می‌تواند در قبال این هجمه‌ها در کنار دولت باشد؛ باید به یاد بیاوریم که دولتمردان غربی و آمریکایی خصومت‌هایشان را از رسانه شروع کردند؛ دربحث ارز هم از رسانه‌ها استفاده کردند و تمامی راهکارهای موجود را به‌هم زدند وطوری وانمود کردند که با خرید ارز مشکلات مردم حل خواهد شد؛ همانطور که در بخشهای مختلف پیشرفت داشتیم باید در عرصه رسانه نیاز به روزآمدی داریم؛ ما نیازمند یک رسانه تجهیز شده به نوآوری‌ها هستیم .رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: من از دکتر علیدادی به‌عنوان معاون توسعه سازمان صدا و سیما و دیگر دست‌اندرکاران در خواست می کنم که با نگاه خاص به برخی شرکت‌ها که گامی جلوتردارند ما را مطلع کنند که بتوانیم تا قبل ازبسته شدن بودجه سال 1399 بودجه‌ای را به این شرکتها اختصاص دهیم ؛ من منتظرهستم در آینده نزدیک از اقدام‌شان بنده رامطلع کنند ؛ ما تا 15 آذرماه بودجه را به مجلس ارائه خواهیم داد و می‌توان تا آن زمان این شرکت‌های نخبه را شناسایی وبرای دریافت بودجه به ما اطلاع دهند .
اولین شبکه HD تلویزیون پرس‌تی‌وی بودپیمان جبلی معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما تصریح کرد: اجلاس شانزدهم در اولین سال از چهل ساله دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و باید سرشار از وعده و امید به چشم‌انداز روشن در آینده باشد؛ به همین دلیل شعار اجلاس امسال به درستی گام دوم انقلاب انتخاب شده است . در فرهنگ و ادبیات بومی ما نیز چهلمین سال به عنوان بلوغ فکری، عقلی و درکی انسان است.او با اشاره به شعار توانمندی ایرانی رسانه جهانی و انتظاری که در چهل سال دوم انقلاب اسلامی از رسانه وجود دارد افزود: اگر طبیعت انقلاب خود را عجین با نگاه بین‌المللی بدانیم بنابراین رسالت رسانه جمهوری اسلامی چیزی غیر از جهانی فکر کردن و بین‌المللی عمل کردن نیست. زمانی قدرت‌های سلطه‌گر برای دنیا نسخه‌های آمریکاپسند و جهان شمول می‌نوشتند. بعد از جنگ جهانی دوم طرح مارشال برای اروپا، نوسازی خاورمیانه را برای خاورمیانه و به منظور تک صدایی شدن جهان در حوزه رسانه در یونسکو تئوری مسئولیت اجتماعی رسانه را طراحی کردند اما هیچ چالشی جدی‌تر از طرح یکسان‌سازی در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصاد، سیاسیت و رسانه در طول تاریخ نبود اما انقلاب اسلامی ایران نظام جهانی را از تک قطبی مورد نظر آمریکا خارج کرد.معاون رئیس سازمان صداوسیما خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی بر این تصور که تنها آمریکا باید برای جهان تعیین تکلیف کند، پایان دهد. تا زمانی که ما بر طبیعت انقلاب که تاکید بر مستقل شدن و تلاش برای تأمین منافع خودمان است، اتکا کنیم با چالش‌های گوناگون مواجه می‌شویم. ما درسی به نام برجام را پشت سر گذاشتیم که عبرتی هم برای ما و هم برای تمام کشورهایی که می‌خواهند مستقل باشند، است. چالش ما با آمریکا چالش اعتماد بر سر یک مو ضوع خاص مانند انرژی هسته‌ای نیست بلکه فلسفه وجودی انقلاب اسلامی باعث دشمنی‌‌ها است؛ لذا ما باید بر توانمندی‌های خود اتکا کنیم بر همین اساس شعار اجلاس به درستی انتخاب شده است.او ادامه داد: اگر پیشرفت ویا نقصی در حوزه‌های محتوایی وجود دارد مستقیماً مرتبط به حوزه فناوری رسانه است؛ ما در حوزه برون‌مرزی آلبومی از افتخارات همکاران فناوری رسانه سازمان را به نمایش گذاشتیم. با پشتیبانی‌هایی که حوزه فناوری رسانه سازمان از حوزه برون‌مرزی داشته است به افزایش این توفیقات کمک کرده است. 16 سال پیش با راه‌اندازی شبکه اتوماسیون news room در شبکه العالم، کاست و کاغذ از سیستم حذف شد که در زمان خود جهشی بزرگ در حوزه فنی سازمان بود اما امروزه در تمام شبکه‌ها اجرایی می‌شود. اولین شبکه HD که در سازمان راه‌اندازی شد شبکه پرس‌تی‌وی بود.جبلی از چالش‌هایی که حوزه برون‌مرزی با آن مواجه است افزود: اگر زمانی در دهه 90 چالش ما قطع سیگنال از ماهواره بود اما امروزه ذائقه رسانه‌ای مخاطب از ماهواره به سمت استفاده از پلت‌فرم‌های دیگر مانند پخش تلویزیونی روی وب و شبکه‌های اجتماعی سوق پیدا کرده است. این خود هم یک امتیاز است چراکه دیگر کسی علاقه‌ای به تحریم ماهواره ندارد. از طرفی برای ما یک چالش است و ما را مجبور به استفاده از پلت‌فرم‌های جهانی مانند یوتیوب و فیسبوک می‌کند. در ظاهر این پلت‌فرم‌ها ابزارهایی برای دسترسی عموم مردم جهان به رسانه هستند اما در حقیقت ابزارهای رسانه‌ای تحت قدرت آمریکا هستند. دیگر ماهواره و سیستم توزیع کابلی در درجه اول اولویت کشورهای بزرگ دنیا نیست.وی افزود: در بسیاری از نقاط دنیا استفاده از IP TV ها و دیگر پلت‌فرم‌ها به صرفه‌تر است.ما برای عبور از این چالش ناچار به طراحی پلت‌فرم اختصاصی خودمان هستیم. در حال حاضر پلتفرمی به نام یورمدیوم در واحد برون مرزی طراحی شده است که به نظر می‌رسد بستر و شروع خوبی برای راه‌اندازی پلت‌فرم و ویدیوپلیر بومی و ملی هم برای تغذیه رسانه‌های علاقه‌مند به استفاده از محتوی رسانه‌ای جمهوری اسلامی و هم مخاطبانی که علاقه مند به دنبال کردن محتوی رسانه‌ای برون مرزی هستند اما با محدودیت‌های ایجاد شده به یوتیوب دسترسی ندارند، است.او تاکید کرد: اگرچه پخش Sw رادیویی پخش مناسبی است اما در اکثر نقاط جان این شیوه پخش دیگر مخاطب ندارد. ما باید بر روی تولید بر بستر وب و شبکه‌های اجتماعی متمرکز شویم. رادیوهای ما ابزار مناسب تولید محتوی در شبکه‌های اجتماعی را ندارند اما در واحد برون مرزی شبکه‌ پرس تی وی وجود دارد که در این زمینه بسیار فعال هستند. این سیستم یور مدیوم این اجازه را به ما می‌دهد که تولیدات مناسب برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی توسط رادیوها در این فضا دانلود شده و بدون کم‌ترین هزینه مورد استفاده بخش عظیمی از شبکه‌های برون مرزی قرار گیرد.
تأکید قائم‌مقام صداوسیما: تحریم دشمنان، موفقیت‌ها و بومی‌سازی رسانه‌ایحجت‌الاسلام موسوی‌مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه را زمینه‌ای برای شکوفایی علم و فناوری و استفاده از مستعدین دانست و گفت: قرآن مجید بیشترین تأکید و تکرار را به علم و یادگیری دارد، آموختن از ارزش و جایگاه فراوان در دین اسلام برخوردار است و در قرآن به آن اشاره شده است .وی افزود: علم وقتی زیباست که باعث رشدعقل باشد و انسان را به معبود خود نزدیکتر کند؛کشورهای عقب افتاده از بی رغبتی خود ساخته نسبت به کسب علم رنج می‌برند و دشمنیهای خارج که ما هم به آن دچار هستیم از دیگر دلایل عقب‌ماندگی کشورها است. البته این دشمنی‌ها به لطف خدا برای کشور ما سبب خیر شده و مابیشتر در کسب علم و توسعه ترغیب کرده است؛ ما پس از این دشمنی‌ها دریافتیم که بایدبا تکیه بهخود و توکل به خدا بر دشمنی کشورهای بیگانه پیروز شد .موسوی مقدم ادامه داد: دشمنان انحصار علمی، انحصار انرژی و رسانهای به کشورهای در حال توسعه تحمیل می‌کنند و فقط با آموختن و استفاده از آن است که می‌توان نقش های آنها رانقش بر آب کرد .وی افزود : در آمیختن آموختهها و اندوختهها باعث پیشرفت هر کشوری است، شرط اول در راهعلم شکستن انحصار علمی است که می توانید امروزه آنها را در کشور ما ببینید . پیشرفت ایراندر برخی موارد جای تعجب دارد و غیر قابل قبول برای دولتهای متجاوز بوده است . ایران امروزه در جایگاه خوبی از لحاظ علم و فناوری قرار دارد و عمدتاً این رشد علمی در 3 دهه اخیر بوده است. همه این پیشرفت‌ها در سایه تحریم‌ها به وجودآمده است، دشمنان در تحریم ها هر چه درتوانشان بود انجام دادند و حتی به شهید کردن نخبگان ما روی آوردند .
وی افزود: برای فعالیت و پیشرفت در رسانه، به بیشتر علوم نیازمندیم؛ نمی‌توانید از کیفیت تولید خوبی برخوردار باشید وقتی که تجهیزاتتان به روز نیست؛ باید تجهیزات خوبیداشته باشید تا رسانه بتواند به رسالت خوددرست عمل کند . هیچ مرزی در فناوری علمی دررسانه وجود ندارد؛ در شانزدهمین دوره می‌بینیم که به پیشرفت‌های خوبی رسیدم و این یکموفقیت بزرگ است .قائم مقام سازمان صدا و سیما در پایان اظهار کرد: در گذشته ما نمایشگاه علم و فناوری رسانه‌ای دیگر کشورها بودیم اما امروز تمام آنها بومی سازی شده است؛ ما در بخش زمین دیجیتال همراه گام دوم هستیم و مهمترین دستاورد این است که محصولات ما بومی شده است؛ اگر این موفقیت ها به دست نیامده بود و فقط رسانه ما راتحریم می‌کردند احتیاج به تحریم دیگر بخش‌ها نبود .انتهای پیام/
ادامه

کد خبر: 1042570  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نخستین روز برگزاری شانزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما نمایشگاه تخصصی صنعت رسانه با حضور رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری رسانه، شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان فنی رسانه افتتاح شد.نمایشگاه تخصصی صنعت رسانه با شعار گام دوم...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه در حالی از امروز شروع می‌شود که نمایشگاه خودکفایی صنعت رسانه و رسانه‌های نوین از لحظاتی دیگر و پیش از مراسم افتتاحیه در ساعت 10 صبح کار خودش را آغاز می‌کند؛ کمیسیون‌ها وکارگاه‌های آموزشی این اجلاس نیز سه‌شنبه از ساعت...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمد عسگری رئیس مرکز فناوری فضای مجازی سازمان صداوسیما اعتقاد دارد نیروهای جوان با نبوغ علمی بالا در صداوسیما به فعالیت مشعغولند و محصولات نوآورانه و جدید تولید می‌کنند؛ این محصولات با کیفیت بالا و قیمتی پایین عرضه می‌شوند. او در خصوص توسعه فناوری...
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری معاون توسعه و فناوری رسانه ملی با حضور رضا علیدادی (رئیس اجلاس و مدیر معاونت توسعه و فناوری صدا و سیما)، رضا ابراهیمی (دبیر اجلاس توسعه در فناوری رسانه)، مجتبی سیاه‌تیری (دبیر کارگروه هماهنگی اجلاس و مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاونت توسعه و فناوری) در سالن مذاکرات...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در نشست شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه، رضا علیدادی بر رسیدن صداوسیما به برون‌سازی به‌جای کپی برداری تأکید کرد. نشست خبری معاون توسعه و فناوری سازمان صداوسیما در حالی برگزار شد که اجلاس شانزدهم فناوری رسانه از 20 آبان‌ماه با افتتاح نمایشگاهی از...
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، محمدعلی طالبی در آیین اختتامیه هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی که با حضور 600 نفر از خادمان حسینی از داخل و خارج کشور برگزار شد، با اشاره به هویت فرهنگی و اجتماعی استان یزد، اظهار کرد: شهر میراث جهانی یزد دارای هویتی حسینی و عاشقی اهل بیت است.وی امام حسین(ع) را...
حمیدرضا طیبی (عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس جهاد دانشگاهی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره ارائه طرح تربیت جنسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی که از سوی آموزش و پرورش مطرح شده است، گفت: تا جایی که به یاد دارم این طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد؛ عموم اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی...

آخرین خبرهای فرهنگي

حضور «سرخ‌پوست» در سه فستیوال بین‌المللی آفتاب نیوز  ۱۳ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : فیلم سینمایی «سرخ پوست» ساخته‌ نیما جاویدی و به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی، روزهای آخر پاییز و در ادامه‌ حضور بین‌المللی خود، در سه فستیوال کرالای هند، چنای هند و هاینان آیلند چین حضور خواهد داشت.پخش بین‌الملل فیلم به عهده‌ محمد اطبایی(مستقل‌های...

پیام بهنوش طباطبایی به دیوید بکهام؛ من مری را بهتر بازی می‌کنم آفتاب نیوز  ۱۳ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : کم‌تر از ۲۴ ساعت پس از آن‌که دیوید بکهام، فوتبالیست سرشناس جهان، عکسی از حضورش در پشت صحنه نمایش «مری پاپینز» در لندن را منتشر کرد، بهنوش طباطبایی، در اینستاگرامش، واکنشی طنزآمیز به آن نشان داد.طباطبایی در اینستاگرامش نوشت: «به نظرم اگه جناب دیوید بکهام...

فیلم | تجمع مردم گیلان مقابل صداوسیما در اعتراض به سریال «وارش» آفتاب نیوز  ۱۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : پخش سریالی به نام ‎وارش از شبکه سه خشم مردم استان گیلان را برانگیخته و گروهی از آنها با تجمع مقابل اداره‌کل سازمان صدا و سیما گیلان خواستار توقف پخش این سریال شدند. ...

حسین پورکویر به مقام دوم مسابقات بین‌المللی قرآن تونس دست یافت خبرگزاری فارس  ۱۴ ساعت پیش

حسین پورکویر به مقام دوم مسابقات بین‌المللی قرآن تونس دست یافت به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس؛ آیین اختتامیه سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن تونس ساعاتی پیش برگزار شد و حسین پور کویر نماینده کشورمان به عنوان نفر دوم این رقابت‌ها در رشته تلاوت معرفی و تجلیل شد. در این دوره از رقابت‌ها نمایندگان الجزایر و ترکیه...

قدردانی از کودکانی که عشق و اتحاد را یاد دادند / شرایط حضور صاحبان سرمایه در یک جشنواره پاک ایلنا  ۱۵ ساعت پیش

قدردانی از کودکانی که عشق و اتحاد را یاد دادند / شرایط حضور صاحبان سرمایه در یک جشنواره پاکبه گزارش ایلنا، آیین اختتامییه ششمین جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرّم (نوای خرم 6) شامگاه پنجشنبه با حضور تعدادی از هنرمندان، شرکت‌کنندگان، اعضای هیات داوران و تعدادی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله سید محمد مجتبی حسینی (معاون هنری وزیر ارشاد)، محمد اله یاری (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت...

ششمین نوای خرّم به پایان راه رسید تسنیم  ۱۵ ساعت پیش

ششمین نوای خرّم به پایان راه رسید - اخبار فرهنگی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم آیین، آیین اختتامییه ششمین جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرّم (نوای خرم 6) شامگاه پنجشنبه برگزار شد.این رویداد با حضور تعدادی از هنرمندان، شرکت کنندگان، اعضای هیات داوران و تعدادی از مدیران وزارت فرهنگ...

"یلدا" منتظر اجلاس ۱۴۰۰ / ایران 4 پرونده سال آینده ارایه می‌کند آفتاب نیوز  ۱۵ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : محمد حسن طالبیان با بیان این‌که در حاشیه نشست ۲۴ ام کمیته میراث بشری ناملموس یونسکو رایزنی‌های فرهنگی بین‌المللی برای تهیه پرونده‌های مشترک با کشورهای ترکیه، روسیه، عراق، آذربایجان، تاجیکستان، پاکستان، ازبکستان و افغانستان انجام شده است، به ایسنا توضیح داد:...

فریدون جیرانی: انتقاد امثال من گوشه‌نشین چه اهمیتی دارد؟ شبکه ایران  ۱۵ ساعت پیش

فریدون جیرانی درباره اینکه چرا کسی مثل محمدرضا گلزار هر کاری که می‌کند عده‌ای از او انتقاد می‌کنند، گفت: سینمای جذاب و جریان اصلی در ایران، همیشه مورد انتقاد بوده است. بنابراین چهره‌های معروف همیشه مورد انتقاد قرار می‌گرفتند و نباید ناراحت شوند. مهم تماشاچی و مردم هستند.مهم این...

بررسی آثار مرحوم ناصر چشم آذر در شبکه نمایش مرور نیوز  ۱۶ ساعت پیش

بررسی آثار مرحوم ناصر چشم آذر در شبکه نمایشبه گزارش مرور نیوز، این هفته در بخش صحنه گران شبکه نمایش، به مرور آثار زنده یاد ناصر چشم آذر که یکی از تاثیرگذارترین آهنگسازان و تنظیم کنندگان در موسیقی پاپ، موسیقی بی‌کلام و موسیقی متن فیلم در ایران بود، پرداخته خواهد شد.زنده یاد ناصر چشم آذر متولد ۱۰ دی ۱۳۲۹ بود و در کودکی ساز آکاردئون را برگزید....

جدیدترین فیلم هالیوودی پیمان معادی از نتفلیکس پخش شد آفتاب نیوز  ۱۷ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : فیلم سینمایی «زیرزمین ۶»، دومین همکاری پیمان معادی با مایکل بی، بعد از فیلم «۱۳ساعت» است که با هزینه ۱۵۰ میلیون دلاری تولید شده و از ساعاتی پیش پخش آن در شبکه نتفلیکس جهانی آغاز شده است.گفته می‌شود این فیلم، اکشن‌ترین اثر مایکل‌بی است که...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده