تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: دوشنبه،۲۰ آبان ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۲۲:۲۴
راه‌اندازی ستاد عالی جشن‌های مذهبی ملی و انقلابی ضروری است
به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی عصر امروز در نشست با اعضای ستاد عالی جشن‌های بهار مهربانی با تاکید بر این مطلب افزود: در حوزه سوگ و مصائب در طول سال برنامه‌های مختلف با موضوعات ریشه‌دار داریم که باید در جشن‌ها و شادکامی‌ها نیز بتوانیم سنتی را ایجاد کنیم تا آیین‌های شادی و سرور به‌اندازه آیین‌های سوگ اهمیت پیدا کند.
وی تاکید کرد: بنابراین باید جشن‌ها و شادی‌های اجتماعی را جدی‌تر از گذشته بدانیم و آن را عمیق‌تر و متنوع‌تر کنیم و از این طریق در قالب حوزه‌های شرعی فرصت‌های فردی و اجتماعی بیشتری در زمینه هیجانات شادکامی به مردم بدهیم.یلدا و مهرگان بخشی از هویت ملی ما استعضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در طول سال فضای قابل توجهی از اعیاد مذهبی و ملی داریم که با پرداختن به آنها می‌توان نشاط اجتماعی را افزایش داد.
علاوه بر جشن‌های مذهبی و انقلابی باید به جشن‌های ملی مانند جشن یلدا و مهرگان که بخشی از هویت ملی کشور ما است فضا داد و به بازسازی در این زمینه پرداخت.وی تصریح کرد: اگر به امید و نشاط اجتماعی فکر می‌کنیم باید دریچه‌های تنفس اجتماعی را هم بیشتر کنیم و اینگونه مناسبت‌ها فرصت‌های خوبی را برای مردم، نظام و انقلاب ایجاد می‌کند.
فضای اجتماعی کشور باید بیشتر با شادی مواجه شودوزیر ارشاد در ادامه تاکید کرد: فضای خیابانی و اجتماعی کشور باید بیشتر با شادی مواجه شود. جامعه ایرانی یک جامعه طناز است ولی این طنازی در درون است که باید به گونه‌ای عمل کنیم که این شادی‌ها در بیرون هم تجلی پیدا کند.وی در پایان گفت: فرصت های زیادی داریم که با تراکم سازی و زمان آن می توانیم جلوه های بروز و ظهور نشاط اجتماعی را داشته باشیم.
ابتدای این نشست محمدمهدی احمدی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی جشن های بهار مهربانی گزارشی از مجموعه اقدامات این ستاد ارائه کرد.وی گفت: در جلسه ای که هفته گذشته برگزار شد برنامه های اجرایی هفته وحدت و جشن های بهار مهربانی در تهران و سایر استان ها و شهرهای کشور مطرح و وظایف هر نهاد هم تبیین شد.
در ادامه هر یک از اعضای حاضر گزارشی از مجموعه اقدامات و برنامه های در دست اجرای سازمان خود در جشن های بهار مهربانی ارائه کردند.فاطمیان پور نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ۲۲ عنوان برنامه در این هفته از سوی این سازمان تدارک دیده شده که با هشتگ بهار مهربانی و من محمد (ص) را دوست دارم دنبال می شود.
وی افزود: اجرای سرود دانش آموزی، گذر مهربانی در ۱۴ نقطه شهر تهران و ارائه خدمات رایگان به مردم مانند موکب ها در این گذرها، نورافشانی در ۹ نقطه از شهر تهران، ۴ کتابگرد هدد با موضوع پیامبر (ص) و ... از جمله برنامه ای این سازمان برای جشن های بهار مهربانی است.در ادامه سیدعبدالحمید احمدی معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: مجموعه ای از برنامه ها را برای برگزاری در جشن های بهار مهربانی پیش بینی کرده ایم که از آن جمله با فدراسیون ورزش های زورخانه ای، ورزش های همگانی و .
.. هماهنگ شده ایم که برنامه ایی را در این حوزه اجرا کنند.وی افزود: مشارکت عمومی و مردمی در قالب پیاده روی های خانوادگی و برنامه های عمومی از دیگر برنامه هایی است که برای این هفته پیش بینی شده است.در بخش دیگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم گفت: همه مراسم های ما در این هفته با رنگ و بوی بهار مهربانی برگزار خواهد شد.
وی در عین حال گفت: این وزارتخانه آمادگی هرگونه همکاری در جهت رفع نواقص و مشکلات برگزاری برنامه های این هفته از سوی سایر اعضای حاضر را دارد.در ادامه حمید قبادی مشاور معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گزارشی از مجموعه اقدامات این معاونت در این هفته ارائه کرد.وی گفت: در حال حاضر ۴ استان محور فعالیت های ما در این ایام است.
از ابتدای ماه ربیع کارهای این حوزه آغاز و تا دو روز آینده هم ادامه دارد.قبادی گفت: کرمان میزبان جشنواره موسیقی نواحی بود که شب گذشته به پایان رسید و در آن ۱۰ شهر و ۲۰ استان و ۴۰ گروه اقوام و مذاهب مختلف کشور حضور داشتند.وی در عین حال تصریح کرد: حضور گروه های اهل سنت در این جشنواره اتفاق مبارکی بود که می توان از آن به عنوان نمونه وحدت در این ایام یاد کرد.
قبادی ادامه داد: در استان همدان برگزاری جشنواره تئاتر کودرک و نوجوان در حال برگزاری است که ۱۰ استان در آن مشارکت دارند و ۲۶ گروه حضور دارند و ۱۳۵ اجرا هم که تا فردا پایان می یابد، در آن انجام می شود.وی افزود: امروز هم بیست و دومین جشنواره تئاتر مقاومت به میزبانی خوزستان پایان یافت و تا پایان آبان نیز ۲۰ عنوان کنسرت در تهران در ۳۱ سانس و در ۹ سالن اصلی با ۱۸ گروه موسیقیایی از ۱۸ تا ۲۴ آبان برگزار می کنیم و یک کنسرت بانوان نیز در تالار وحدت از جمله این برنامه ها است.
قبادی برگزاری ۴ عنوان نمایش خیابانی به عنوان رسول مهربانی با همکاری شهردای تهران و جشنواره جایزه مصطفی به میزبانی بنیاد رودکی را از دیگر برنامه های این معاونت برشمرد.در بخش دیگری نماینده وزارت کشور هم گزارشی از مجموعه اقدامات و فعالیت های این وزارتخانه در ایام هفته وحدت و جشن های بهار مهربانی ارائه کرد.
در ادامه احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گزارشی از اقدامات این اداره کل ارائه کرد و گفت: در این ایام ۵۰ برنامه را طراحی کرده ایم.وی افزود: این برنامه های در قالب برنامه های فرهنگی، هنری و دینی طراحی شده اند و استقبال خوبی از آن ها شده است.در بخش دیگری نیکنام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب گفت: یادمان بیست و هفتمین دوره هفته کتاب از جمله فعالیت های این هفته خانه کتاب است.
وی افزود: تکریم از نویسندگانی که با موضوع حضرت محمد (ص) آثاری را تولید کرده اند، طرح پاییزه کتاب و نشست های با موضوع کتب منتشر شده در حوزه پیامبر (ص) در خبرگزاری کتاب و ... از دیگر برنامه های این موسسه در این هفته است.حسینی پور ادامه داد: کتاب هایی که درباره حضرت محمد (ص) از سال ۹۳ تاکنون منتشر شده بالغ بر هزار و ۳۱ عنوان چاپ اول در حوزه بزرگسال و ۲۳۹ عنوان در حوزه کودک است.
دو هزار و ۷۱۸ برنامه در قالب جشن های بهار مهربانی در کشور برگزار می شوددر ادامه علی غیاثی مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گزارشی از مجموعه اقدامات صورت گرفته در سراسر کشور ارائه کرد.وی گفت: دو هزار و ۷۱۸ برنامه در قالب جشن های بهار مهربانی در سطح استان های سراسر کشور در این ایام برگزار می شود.
غیاثی ادامه داد: در این ایام ۲۳۴ برنامه موسبقی، ۳۳۰ برنامه محلی، ۹۵ برنامه پاپ، ۱۴۰ نمایشگاه کتاب، ۳۶ برنامه در حوزه عکس، ۴۲ برنامه هنرهای تجسمی، ۶۰ برنامه خوشنویسی در قالب فعالیت های زنده هنری و همچنین ۵۹ برنامه نقاشی، ۱۹ برنامه نگارگری، ۹ برنامه مجسمه سازیف ۵۵ برنامه جشن های غذا، ۱۰۸ برنامه بازی های بومی و محلی و .
.. از جمله این برنامه ها است.در ادامه طاهری معاون ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: در ایام جشن های بهار مهربانی کاروانی از قم آغاز شده و در حال حاضر در زاهدان است و قرار است بعد از آن به میرجاوه و زهک برود.وی در عین حال افزود: در این کاروان ها جمعی از مبلغان روحانی نیز حضور دارند.
طاهری ادامه داد: اختتامیه جشنواره ملی قلم روستا در یکی از روستاهای سنندج، برگزاری جشن های بهار مهربانی از سوی کانون های با نام و القاب پیامبر (ص) به صورت ویژه و ... از دیگر برنامه های این ستاد است.در بخش دیگری قاسم پور معاون اداره کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش گفت: جشنواره بین المللی فیلم رشد، جشنواره دانایی توانایی در حوزه کتاب و کتابخوانی، جشن های متنوع فرهنگی، هنری و تربیتی و .
.. از جمله برنامه های این وزارتخانه در این ایام است.
ادامه

کد خبر: 1042593  |  ادامه: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
شفقنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه راه انداری ستاد عالی جشن‌های مذهبی، ملی و انقلابی ضروری است، گفت: در شادکامی‌های اجتماعی نتوانسته‌ایم فرصت‌های مناسبی ایجاد کنیم.سیدعباس صالحی دوشنبه شب در نشست با اعضای ستاد عالی جشن های بهار مهربانی، گفت: سوگ و مصائب در طول سال برنامه...
به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و هفته وحدت، حجت‌الاسلام «میثم امرودی» از برگزاری ویژه‌برنامه «بهار مهربانی» در شهر تهران خبر داد و گفت: جشن‌های «بهار...
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و هفته وحدت، از برگزاری ویژه‌برنامه «بهار مهربانی» در شهر تهران خبر داد و گفت: جشن‌های «بهار مهربانی» از ۲۰ تا ۲۳ آبان ماه از...
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و هفته وحدت، حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری ویژه‌برنامه «بهار مهربانی» در شهر تهران خبر داد و گفت: جشن‌های «بهار...
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، مسعود کوثری - مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی - در این‌باره اظهار کرد: این جشنواره امسال مراحل نهایی خود را به انجام رسانده و برگزیدگان خود را نیز شناخته است. اما به منظور همراهی اهالی فرهنگ با شرایط اقتصادی جامعه، صرفه‌جویی در هزینه‌های...
به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، ‌تندیس شهید محمد جهان‌آرا، به عنوان تندیس جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر و کتاب "یادگار رهایی"، مجموعه شش نمایشنامه برگزیده مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر،‌...
به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «سید علیرضا فاطمیان‌پور» گفت: سلسله‌‌نشست‌های آگاهی از آسیب‌های اجتماعی و اصلاح سبک زندگی با مشارکت معاونت اجتماعی نیروی انتظامی تهران بزرگ به صورت گسترده و فراگیر در مراکز فرهنگی مناطق...
حجت‌الاسلام محبوب عباسعلی‌پور، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه برای دومین سال جشنواره فرهنگی و هنری صراط برگزار می‌شود، اظهار داشت: این جشنواره با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری...
حمایت باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه تهران از دانش آموزان مناطق محروم/ برگزاری جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران از ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری مجیدسرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با هدف تشریح برنامه‌های حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ظهر امروز برگزار شد.مجیدسرسنگی...
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ دکتر حمید بالایی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره هنری دانشجویی ققنوس با صدور حکمی " مهرداد توکلی" را به عنوان دبیر کل پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس دانشگاه های تهران بزرگ منصوب کرد.در...

آخرین خبرهای فرهنگي

مجری تلویزیون: اسپانسرها تلویزیون را کوچک کردند/ سلبریتی‌ها باید با خودشان تکرار کنند ما با... تسنیم  ۱۷ دقیقه پیش

مجری تلویزیون: اسپانسرها تلویزیون را کوچک کردند/ سلبریتی‌ها باید با خودشان تکرار کنند ما با پول مردم به اینجا رسیدیم + فیلم - اخبار فرهنگی - خبرگزاری تسنیم- مجتبی برزگردانش‌آموز دیروز رشته مهندسی برق دبیرستان میرداماد شهرری، مجری امروز صداوسیما است. علاقه‌اش به کارهای هنری در نوجوانی باعث شد سال 1380 با برنامه زنده شبکه یک کارش را آغاز کند. جوان محله میدان نارنج خیلی زود بر آنتن مهم شبکه تهران سابق و شبکه پنج امروز سیما...

غم نان، صدای زنان را در داستان‌ها خاموش کرد/ ماجرای محاکمه نویسنده معروف برای «پارک دانشجو» تسنیم  ۱۸ دقیقه پیش

غم نان، صدای زنان را در داستان‌ها خاموش کرد/ ماجرای محاکمه نویسنده معروف برای «پارک دانشجو» - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انقلاب اسلامی در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت‌سر گذاشت و قدم به دهه‌ پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان گمان‌های باطلی در سر داشتند، اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به‌دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره...

تلاوت ترتیل صفحه ۲۷۴ قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن آیات خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

تلاوت ترتیل صفحه ۲۷۴ قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن آیات خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت‌های دینی: پیامبر (ص) می‌فرمایند: «لا یُعَذِّبُ اللهُ قَلبًا وَعَی القُرآنَ» خداوند قلبی را که قرآن را در خود جای داده باشد، عذاب نمی‌کند. (امالی طوسی ۱/۶) در ادامه تلاوت ترتیل صفحه ۲۷۴ قرآن شامل آیات ۶۵ تا ۷۲ سوره مبارکه نحل با صدای مرحوم خلیل‌الحصری...

نمایش "خواب زده" از اول بهمن‌ ایلنا  ۳ ساعت پیش

نمایش "خواب زده" از اول بهمن‌به گزارش ایلنا، سیروس مقدم برای اولین‌بار در شبکه نمایش خانگی سریال «خواب زده» به نویسندگی سعید نعمت‌اله و تهیه‌کنندگی الهام غفوری را ساخته است.«خواب زده» اولین اثر مقدم برای شبکه نمایش خانگی است که از اول بهمن‌ماه هر سه‌شنبه در بستر روبیکا و پلتفرم دانلود...

کارگاه‌ها و اجراهای کاستلوچی در جشنواره تئاتر فجر برگزار نمی‌شود ایلنا  ۳ ساعت پیش

کارگاه‌ها و اجراهای کاستلوچی در جشنواره تئاتر فجر برگزار نمی‌شودبه گزارش ایلنا، برگزاری کارگاه‌ها و اجرای رومئو کاستلوچی به تشخیص کمپانی این گروه در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا نمی‌شود.در متنی که ستاد برگزاری جشنواره تئاتر فجر برای لغو اجراها و کارگاه‌های باربا و کاستلوچی منتشر کرده، آمده است:«ستاد برگزاری جشنواره ضمن احترام...

روحانی باید مسجد را فعال و پویا نگه دارد/ طلاب حوزه علمیه هم دل و هم فکر باشند شبستان  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، مدیر و معاونین حوزه های علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز (28 دی) با «حجت الاسلام سیدنصیر حسینی» نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج دیدار و گفت و گو کردند. «حجت الاسلام سیدنصیر حسینی» در این نشست، از تلاش های مدیریت حوزه های علمیه...

بازیگران مجموعه شام ایرانی راهی ترکیه می شوند مرور نیوز  ۴ ساعت پیش

بازیگران مجموعه شام ایرانی راهی ترکیه می شوندبه گزارش مرور نیوز، فصل جدید مجموعه شام ایرانی با حضور یک خواننده مهمان تصویربرداری شد که در آن، گروه اول شامل پوریا پورسرخ، نیما شاهرخ شاهی، سامان گوران و امره تتیکل بازیگر ترکیه ای با یکدیگر رقابت کردند.اولین لوکیشن تولید این سریال خانه یکی از بازیگران پروژه بود و مهدی مقدم خواننده پاپ و دیگر بازیگران...

خانه سینما هیچ صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارد مرور نیوز  ۵ ساعت پیش

خانه سینما هیچ صفحه ای در شبکه های اجتماعی نداردبه گزارش مرور نیوز، روابط عمومی خانه سینما در اطلاعیه ای اعلام کرد: خانه سینما در صفحات مجازی هیچ گونه صفحه ای ندارد و داشتن هر صفحه ای به نام خانه سینما تکذیب می شود.همچنین هرگونه خبر، اعلام موضع و اظهار نظر در مورد جامعه اصناف سینمایی (خانه سینما) صرفا از طریق سایت، مصاحبه با رسانه‌ها، سخنگو...

برنامه انتخاباتی میدان بهارستان از شبکه دو سیما پخش می شود مرور نیوز  ۵ ساعت پیش

برنامه انتخاباتی میدان بهارستان از شبکه دو سیما پخش می شودبه گزارش مرور نیوز، برنامه میدان بهارستان که یک برنامه گفتگو محور است و قرار است کارشناسان و متخصصانی خبره در حوزه‌های مختلف ورزش، فرهنگ، اقتصاد، آموزش، امنیت، سیاست نقطه نظرات و تجربیات خود را در خصوص راهکارهایی که مجلس می‌تواند با استفاده از آنها در قانونگذاری و نظارت عملکردی ویژه داشته...

پخش مجموعه نمایشی سوریخ از امشب مرور نیوز  ۵ ساعت پیش

پخش مجموعه نمایشی سوریخ از امشببه گزارش مرور نیوز، نخستین قسمت مجموعه نمایشی سوریخ به کارگردانی مجید پرکار امشب ۲۸ دی ماه ساعت ۲۳ از شبکه سلامت پخش خواهد شد.محمد لقمانیان، مجتبی شفیعی و مهسا ایرانیان، یدالله شادمانی، دنیا رحیمی، مانی فیروزی و ترنم کاظمی بازیگران این مجموعه نمایشی هستند.«سوریخ» روایتی فانتزی است که با...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده