تعداد بازدید: ۱۶
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۱ آبان ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۹:۲۸
روزانه چقدر باید کالری مصرف کرد ؟
سلامت نیوز:همه ما برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب باید به میزان کالری که دریافت می‌کنیم توجه داشته باشیم تا انرژی مورد نیاز بدن خود را به خوبی فراهم کنیم.به گزارش سلامت نیوز به نقل از لایف دایت بسیاری از افراد هنگام غذا خوردن میزان کالری غذا را محاسبه می‌کنند ولی روزانه چقدر باید کالری مصرف کرد ؟ چرا آگاهی از میزان دریافت کالری اهمیت بسیاری زیادی دارد؟تعریف واژه کالریمعمولا همه افرادی که می‌خواهند رژیم بگیرند با واژه کالری آشنا هستند و به مصرف کالری روزانه خود دقت می‌کنند، اما واژه کالری چه معنایی دارد؟ و روزانه چقدر باید کالری مصرف کرد.
در ابتدا بهتر است با واژه کالری بهتر آشنا شویم.کالری به دو صورت کلی تعریف می‌شود: کالری کوچک و کالری بزرگ.کالری کوچک: کالری کوچک که به آن گرم کالری نیز گفته می‌شود به معنی مقدار انرژی لازم برای افزایش دمای ۱ گرم آب به اندازه ۱ درجه سلسیوس است و آن را با نماد cal نشان می‌دهند.کالری بزرگ: کالری بزرگ که به آن کیلوگرم کالری نیز گفته می‌شود، به معنی مقدار انرژی لازم برای افزایش دمای ۱ کیلوگرم به اندازه ۱ درجه سلسیوس است.
کالری بزرگ را به نماد Kcal نشان می‌دهند و به آن کالری غذایی نیز می‌گویند. ۱ کالری بزرگ برابر با ۱۰۰۰ کالری کوچک است و زمانی که از کالری غذایی صحبت می‌کنیم منظور ما همان کالری بزرگ است که به انرژی غذاهایی که می‌خوریم اشاره دارد.برای اندازه‌گیری کالری از واحد ژول نیز به صورت زیر استفاده می‌شود:۱ کالری کوچک برابر است با ۴٫۲ ژول۱ کالری بزرگ (کالری غذایی) برابر است با ۴٫۲ کیلو ژولکالری در تغذیه چه معنایی دارد؟واژه کالری در رژیم غذایی به معنی یک واحد اندازه‌گیری است که مقدار انرژی موجود در مواد غذایی مانند خوراکی‌ و نوشیدنی‌ را نشان می‌دهد.
با توجه به میزان کالری که شما به صورت روزانه دریافت می‌کنید می‌توانید وزن خود را کم یا زیاد کنید.کدام مواد غذایی پرکالری هستند؟معمولا متخصصین تغذیه، رژیم‌های غذایی را با توجه به مقدار مصرف کالری روزانه مشخص می‌کنند و آن‌ها را در اختیار افراد قرار می‌دهند. به نظر شما روزانه چقدر باید کالری مصرف کرد تا انرژی مورد نیاز بدن تامین شود؟ راه‌حل این موضوع بسیار ساده است، شما باید میزان کالری که روزانه دریافت می‌کنید را اندازه‌گیری کنید تا به وزن ایده‌آل خود برسید.
۱) کره بادام زمینییکی از مواد غذایی که کالری بسیار زیادی دارد کره بادام زمینی است که یک قاشق غذاخوری آن ۱۰۰ کالری دارد. اگر می‌خواهید کالری زیادی روزانه دریافت کنید بهتر است یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.یک قاشق غذاخوری: ۱۰۰ کالریمیزان کیلوکالری در ۱۰۰ گرم خام: ۵۸۸۲) شیر پرچربهر لیوان شیر پرچرب دارای ۱۴۶ کالری است و شما با مصرف روزانه آن می‌توانید میزان کالری مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.
هر ۱۰۰ گرم: ۶۰ کالری۳) پنیریکی دیگر از مواد غذایی که می‌تواند کالری مورد نیز بدن شما را تامین کند پنیر است. هر پنیر با توجه به نوعی که دارد می‌تواند میزان کالری متفاوتی داشته باشد:پنیر سفید: میزان کالری به ازای هر ۱۰۰ گرم، ۲۰۳ کیلوکالری است.پنیر موتزارلا: میزان کالری به ازای هر ۱۰۰ گرم، ۳۰۰ کیلوکالری است.
پنیر خامه‌ای: میزان کالری به ازای هر ۱۰۰ گرم، ۳۴۲ کیلوکالری است.پنیر گودا: میزان کالری به ازای هر ۱۰۰ گرم، ۳۷۵ کیلوکالری است.پنیر پارمزان: میزان کالری به ازای هر ۱۰۰ گرم، ۳۹۲ کیلوکالری است.۴) انواع گوشت و مرغبدون شک یکی از مواد غذایی که می‌تواند کالری مورد نیاز بدن را به خوبی تامین کند انواع گوشت و مرغ است که کالری‌های متفاوتی دارند:کالری گوشت گوسفند: در هر ۱۰۰ گرم محصول میزان کالری ۲۳۴ کیلو کالری است.
کالری گوشت گاو: در هر ۱۰۰ گرم محصول میزان کالری ۲۴۸ کیلوکالری است.کالری گوشت مرغ: در هر ۱۰۰ گرم محصول میزان کالری ۱۷۲ کیلوکالری است.۵) انواع روغندر کنار مواد غذایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم انواع روغن نیز می‌تواند کالری بسیار زیادی داشته باشد:روغن جامد: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم خام برابر با ۸۸۴ کیلوکالری است.
روغن بادام زمینی: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم خام برابر با ۸۸۴ کیلوکالری است.روغن حیوانی: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم خام برابر با ۹۰۰ کیلوکالری است.روغن ماهی آزاد: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم خام برابر با ۹۰۲ کیلوکالری است.۶) آجیلاگر می‌خواهید کالری زیادی در طول روز دریافت کنید بهتر است به سراغ خوردن آجیل بروید:پسته(خشک‌ شده، بو داده و دارای نمک): میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم محصول برابر با ۵۶۸ کیلوکالری است.
بادام زمینی(خشک‌شده، بو داده و دارای نمک): میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم محصول برابر با ۵۸۷ کیلوکالری است.فندق: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم خام برابر با ۶۲۸ کیلوکالری است.تخم خربزه(خشک‌شده، بو داده و دارای نمک): میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم محصول برابر با ۵۸۲ کیلوکالری است.تخمه آفتاب‌گردان: میزان کالری در ۱۰۰ گرم محصول ۶۱۹ کیلوکالری است.
تخمه کدو تنبل: میزان کالری در ۱۰۰ گرم محصول برابر با ۵۷۴ کیلوکالری است.گردو: میزان کالری در ۱۰۰ گرم خام ۶۵۴ کیلوکالری است.کشمش: میزان کالری در ۱۰۰ گرم محصول ۳۲۵ کیلوکالری است.بادام(خشک‌شده، بو داده و دارای نمک): میزان کالری در ۱۰۰ گرم محصول برابر با ۵۹۵ کیلوکالری است.۷) شکلات تلخشکلات تلخ نیز یکی از مواد غذایی پر کالری است که می‌تواند در هر ۱۰۰ گرم ۵۴۶ کیلوکالری در اختیار شما قرار دهد.
۸) میوه‌های خشکمیوه‌هایی که به صورت خشک تهیه می‌شوند کالری زیادی دارند و می‌توانند برای افزایش وزن مفید باشند:انگور خشک شده: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم، ۲۸۰ کیلوکالری است.نارگیل خشک: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم، ۶۶۰ کیلوکالری است.توت خشک: میزان کالری در هر ۱۰۰ گرم، ۳۶۰ کیلوکالری است.
۹) زیتونمیزان کالری زیتون به شرح زیر است:زیتون سبز: هر ۱۰۰ گرم به میزان ۱۳۲ کیلوکالری دارد.زیتون سیاه: هر ۱۰۰ گرم به میزان ۳۵۰ کیلوکالری دارد.کدام مواد غذایی کم کالری هستند؟شما می‌توانید با مصرف مواد غذایی زیر هم کالری کمتری دریافت کنید و هم اضافه وزن نداشته باشید:۱) سفیده تخم‌مرغسفیده تخم مرغ یکی از مواد غذایی است که به راحتی می‌توانید در رژیم غذایی خود قرار دهید و کالری کمی دریافت کنید:سفیده تخم‌مرغ: میزان کیلوکالری در ۱۰۰ گرم برابر با ۵۲ است.
۲) ماهیماهی‌ها از غذاهای دریایی بسیار مغذی هستند که حتما باید در برنامه غذایی خود قرار دهید:ماهی کاد: ۸۲ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمماهی سالمون: ۱۱۶ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرم۳) سبزیجاتسبزیجات سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که حتما باید در رژیم غذایی خود آن‌ها را قرار دهید. سبزیجات معمولا کالری کمتری دارند و می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را استفاده کنید:کاهو: ۱۵ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمخیار: ۱۵ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمکرفس آب‌پز: ۱۴ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمکدو: ۱۷ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمگوجه‌فرنگی: ۱۸ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرماسفناج: ۲۳ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمبروکلی: ۳۴ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرم۴) میوه‌هامیوه‌ها نیز می‌توانند در ردیف مواد غذایی قرار بگیرند که کالری بسیار کمی دارند و در عین حال بسیار مغذی هستند:هلو: ۳۹ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرملیموشیرین: ۴۳ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمآناناس: ۵۰ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمسیب سبز: ۵۳ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمنارنگی: ۵۳ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمگیلاس: ۶۳ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرم۵) شیر بدون چربیافرادی که می‎خواهند در برنامه غذایی خود از شیر استفاده کنند می‎توانند به سراغ شیر بدون چربی بروند:۸۶ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرم۶) حبوباتحبوبات می‌توانند پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کنند و در کنار آن کالری کمی داشته باشند، به همین دلیل بسیاری از افرادی که می‌خواهند وزن آن‌ها زیاد نشود از حبوبات استفاده می‌کنند:عدس پخته: ۱۱۶ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرملوبیا سبز پخته: ۵۹ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرملوبیا قرمز پخته: ۱۲۷ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرم۷) گوشتاگر می‌خواهید وزن مناسبی داشته باشید و کالری که روزانه دریافت می‌کنید زیاد نباشد دلیلی برای حذف گوشت از وعده غذایی خود ندارید شما می‌توانید از انواع گوشت با کالری کم در برنامه غذایی خود استفاده کنید:گوشت مغز ران گوساله: ۱۶۸ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمگوشت ماهی: ۱۰۰ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرممیگو: ۱۰۰ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمگوشت بوقلمون: ۱۱۲ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرمروزانه چقدر باید کالری مصرف کرد ؟میزان کالری که فرد در طول روز به آن نیاز دارد به عوامل مختلفی مانند میزان فعالیت و سوخت و ساز بدن بستگی دارد.
همه ما برای داشتن بدنی سالم به مقدار معینی از کالری نیاز داریم و با توجه به آن باید رژیم غذایی خود را آماده کنید. مؤسسه ملی سلامت (NIH) دستورالعمل‌هایی در مورد میزان مصرف کالری به صورت روزانه برای خانم‌ها و آقایان در تمام سنین ارائه می‌دهد که استفاده از این دستورها می‌تواند بسیار مفید باشد.
بر اساس گزارش این موسسه خانم‌ها باید به صورت روزانه از رژیم غذایی استفاده کنند که حاوی ۲۰۰۰ کالری انرژی است. آقایان نیز باید روزانه به طور متوسط ۲۶۰۰ تا ۳۴۰۰ کالری انرژی دریافت کنند البته این نکته را فراموش نکنید که میزان دریافت کالری به عوامل مختلفی مانند سن، جنسیت، استراحت کردن، سوخت و ساز بدن و … بستگی دارد.
آیا میزان مصرف کالری در افزایش و کاهش وزن تاثیری دارد؟میزان کالری‌ای که هر فرد روزانه دریافت می‌کند به طور مستقیم بر روی کاهش یا افزایش وزن تاثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید طبق یک برنامه غذایی درست حرکت کنید باید میزان کالری که روزانه دریافت می‌کنید را حساب کنید تا هم انرژی مورد نیاز خود را دریافت کنید و هم وزن ایده‌آل خود را داشته باشید.
مراجعه به متخصص برای لاغری یا چاقییکی از مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید مراجعه به متخصصین تغذیه برای کاهش وزن و افزایش وزن است. اگر می‌خواهید برنامه غذایی کاملی داشته باشید که میزان دریافت کالری در آن مشخص باشد باید از افراد متخصص مشاوره بگیرید تا بدنی سالم و قوی داشته باشید.
ادامه

کد خبر: 1043146  |  ادامه: سلامت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
گران‌قیمت‌ترین خوراکی‌های دنیا را بشناسید + تصاویر گران‌قیمت‌ترین غذا‌های دنیا شاید کمی عجیب به نظر برسد. اما باید بدانید برخی از مواد غذایی در دنیا عرضه می‌شوند که قیمت‌های گزافی دارند و برای تست کردن آن‌ها باید بهای...
▫ 8 رژیم لاغری اشتباه  آلامتو - علمي
بسیاری از افراد چاق و دچار اضافه وزن همواره به دنبال کارها یا موادغذایی‌ای هستند که لاغرشان کند… غافل از اینکه با زیاد خوردن کسی لاغر نمی‌شود و با رژیم‌های غلط عوارضی از جمله گودرفتن زیرچشم‌ها، لاغر‌شدن صورت، بالارفتن چربی‌خون، کم‌شدن آب زیرپوستی، عصبی‌شدن و… رخ می‌دهند. این در حالی است که...
سلامت نیوز:بیماران دیابتی با مدیریت بیماری و سلامت خود و همچنین با ورزش کردن، داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب و پرهیز از چاق شدن و کنترل فشار خون می توانند زندگی سالمی داشته باشند و از طول عمر بیشتری نیز برخوردار باشند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ، با این حال برخی عادات غلط تغذیه ای در این...
▫ ۹ دلیل افزایش وزن ناخواسته!  صبحانه آنلاین - اقتصادي
به گزارش صبحانه،افزایش وزن، به ویژه زمانی که دلیل این شرایط را نمی دانید، می تواند آزار دهنده و بسیار ناامید کننده باشد.به نقل از هلث لاین، در شرایطی که رژیم غذایی معمولا بیشترین نقش را در افزایش وزن دارد، عوامل دیگری مانند استرس و کمبود خواب نیز ممکن است به افزایش وزن منجر شوند.در ادامه با 9 دلیل افزایش...
مؤثرترین ورزش‌ها برای غلبه بر عارضه شایع سالمندی یک متخصص فیزیوتراپی گفت: سارکوپنیا بیماری از دست دادن بافت عضلانی است که با رعایت چند نکته روند این عارضه به تأخیر خواهد افتاد. به گزارش بهداشت...
سلامت نیوز:یک متخصص فیزیوتراپی گفت: سارکوپنیا بیماری از دست دادن بافت عضلانی است که با رعایت چند نکته روند این عارضه به تأخیر خواهد افتاد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،فرناز المعی نژاد متخصص فیزیوتراپی درباره سارکوپنیا اظهار کرد: سارکوپنیا به معنای کاهش توده عضلانی است و این عارضه در...
شفقنا- با ۹ دلیل افزایش وزن ناخواسته بیشتر آشنا می‌شویم.به گزارش عصر ایران به نقل از «هلث لاین» نوشت: «افزایش وزن، به‌ویژه زمانی که دلیل این شرایط را نمی دانید، می تواند آزاردهنده و بسیار ناامیدکننده باشد. در شرایطی که رژیم غذایی معمولا بیشترین نقش را در افزایش وزن دارد، عوامل دیگری...
اشتباهاتی در تلاش برای کاهش وزن که به سلامتی آسیب می‌زنند قانون اول کاهش وزن سالم این است که خطری سلامتتان را تهدید نکند، قابل تداوم باشد و به شیوه‌ای درست اجرا شود. به گزارش بهداشت نیوز به...
شفقنا زندگی- از محصولاتی که باید مصرف آن‌ها را محدود کرده یا به طور کامل از آن‌ها پرهیز کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:لب عضله‌ای قدرتمند است که خون را به سراسر بدن پمپاژ می‌کند. اندازه قلب عادی و سالم یک فرد بزرگسال تقریبا به اندازه مشت وی است. همانند پیشرانه خودرو که حرکت آن را...
سوزاندن چربی؛ چه ساعتی غذا بخوریم تا لاغر شویم؟ بدن انسان در سنین مختلف از جمله در زمان رشد و بلوغ، از یک نظم بیولوژیکی شب و روز تبعیت می‌کند که توسط تغییر فعالیت‌های هورمون‌ها و آنزیم‌های مختلف بدن نمود پیدا می‌کند....

آخرین خبرهای علمي

۶۰ درصد ایرانی‌های بالای ۱۸ سال اضافه وزن دارند سرپوش  ۳۸ دقیقه پیش

۶۰ درصد ایرانی‌های بالای ۱۸ سال اضافه وزن دارند مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به روند نگران‌کننده چاقی در کشور، گفت: حدود ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند.درباره وضعیت چاقی در کشور، گفت: طبق آخرین مطالعاتی که در کشور انجام شده، حدود ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند. در عین...

۶ آدم سمی که هرگز نباید در محل کار با آن‌ها صمیمی شوید بهداشت نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

۶ آدم سمی که هرگز نباید در محل کار با آن‌ها صمیمی شوید ۶ آدم سمی که هرگز نباید در محل کار با آن‌ها صمیمی شوید بهتر است در محیط کار از نزدیک شدن به بعضی افراد پرهیز کنید. کارشناسان محیط کار ۶ نوع از همکارانی را که ممکن است بعد‌ها از صمیمی شدن با آن‌ها پشیمان شوید، فهرست...

درد پشت سر نشانه چیست و چگونه درمان می‌شود؟ بهداشت نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

درد پشت سر نشانه چیست و چگونه درمان می‌شود؟ درد پشت سر نشانه چیست و چگونه درمان می‌شود؟ درد پشت سر و سر درد می‌تواند به دلیل وجود مشکل اساسی و یا به عنوان علائم ثانویه مسئله دیگری از بدن باشد. درد در یک ناحیه از سر به علت بیماری‌ها و مشکلات در قسمت‌های دیگر...

شیر بنوشیم یا نه؟ بهداشت نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

شیر بنوشیم یا نه؟ شیر بنوشیم یا نه؟ آن‌ها به این نتیجه رسیدند که مصرف رژیم‌های غنی شده از کلسیم به مدت دو سال، تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش داده است، اما بعد از این مدت افزایش تراکم استخوان متوقف شده است. ...

آیا بوها باعث تقویت حافظه می‌شوند؟ بهداشت نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

آیا بوها باعث تقویت حافظه می‌شوند؟ آیا بوها باعث تقویت حافظه می‌شوند؟ حس بویایی یکی از مهم‌ترین حواس انسان است که عملکرد آن رابطه مستقیمی بر حافظه دارد. به گزارش بهداشت نیوز: رایحه دلپذیر پخت و پز نان از بیرون در‌های یک...

هشدار سیل مجدد در ‌ سیستان و بلوچستان سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

هشدار سیل مجدد در ‌ سیستان و بلوچستانسلامت نیوز: روزهای ابتدایی هفته، به دنبال شدت بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های محلی، برخی از محورها و معابر در جنوب سیستان و بلوچستان مسدود و دچار سیلاب و آب‌گرفتگی شد. طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی، موج جدید بارندگی‌ها نیز از امروز وارد این استان شده و تا پنج‌شنبه ادامه...

کودکان حاصل از جنین‌های فریز شده بیشتر به سرطان مبتلا می شوند سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

کودکان حاصل از جنین‌های فریز شده بیشتر به سرطان مبتلا می شوندسلامت نیوز:نتایج یک مطالعه که به تازگی در دانمارک انجام شده است، نشان می‌دهد کودکانی که از جنین‌های فریز شده ناشی از لقاح خارج رحمی (IVF) به دنیا می‌آیند، نسبت به کودکانی که از جنین‌های طبیعی به دنیا می‌آیند، بیش از دو برابر بیشتر احتمال دارد که در دوران کودکی به سرطان مبتلا...

لزوم سختگیری در برخورد با متخلفان حوزه غذا سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

لزوم سختگیری در برخورد با متخلفان حوزه غذاسلامت نیوز:رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به اهمیت سلامت مواد غذایی، اهمیت آموزش و افزایش دانش مدیریتی مدیران متولی حوزه غذا را ضروری دانست.به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو، در جلسه شورای عالی راهبردی برنامه جامع سلامت غذای کشور در دانشگاه علوم پزشکی شهید...

خطر مرگ پس از جراحی در کودکان کشورهای فقیر بیشتر است سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

خطر مرگ پس از جراحی در کودکان کشورهای فقیر بیشتر استسلامت نیوز:مطالعات آماری نشان می‌دهد که احتمال مرگ و میر کودکان پس از عمل جراحی در کشورهای فقیر بیشتر است.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده‌ است: کودکان کشورهای فقیر ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر بیش از کودکان کشورهای ثروتمند احتمال دارد پس از انجام جراحی فوت کنند.دو میلیارد نفر از...

۱۴ حقیقت عجیب درباره غذای هواپیما | چرا مزه غذا هواپیمای با رستوران متفاوت است؟ سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

۱۴ حقیقت عجیب درباره غذای هواپیما | چرا مزه غذا هواپیمای با رستوران متفاوت است؟سلامت نیوز:برخی همیشه احساس می‌کنند که مزه غذای هواپیما، با رستوران و جاهای دیگری که همان غذا را می‌خورند، بسیار متفاوت است. باید گفت که این افراد اشتباه نمی‌کنند و حقایقی را باید در این باره بدانید که بعضی از آنها بسیار عجیب هستند.۱.نویز سفید هواپیما سبب بی مزه شدن غذا می شودبه گزارش...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده