تعداد بازدید: ۲۱
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۶ آبان ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۱:۱۴
راهکار برای فرار از سرماخوردگی و آنفلوآنزا
به گزارش صبحانه،سرماخوردگی و آنفلوآنزا از جمله عفونت های تنفسی محسوب می شوند.بیشتر افراد هر از گاهی ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا را تجربه می کنند. اگرچه بیشتر موارد عفونت های سرماخوردگی و آنفلوآنزا طی پاییز و زمستان رخ می دهند، اما ویروس های مسئول آنها می توانند در تمام طول سال افراد را بیمار کنند.
سرماخوردگی می تواند به واسطه بیش از ۲۰۰ نوع مختلف ویروس رخ دهد. حدود ۵۰ درصد موارد سرماخوردگی با فعالیت راینوویروس مرتبط هستند و از دیگر ویروس های شایع می توان به ویروس پاراآنفلوانزای انسانی، متاپنوموویروس انسانی، کروناویروس، آدنوویورس و انتروویروس اشاره کرد.از سوی دیگر، آنفلوآنزا یک بیماری تنفسی واگیردار است که بیشتر به واسطه ویروس های نوع A و B آنفلوآنزا شکل می گیرد.
اگرچه پیشگیری کامل از ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا ممکن نیست، اما روش هایی وجود دارند که می توانند احتمال ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهند.دریافت واکسندریافت واکسن قوی‌ترین محافظت در برابر عفونت های آنفلوآنزای فصلی را ارائه می کند. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، دریافت واکسن بهترین روش برای محافظت در برابر عفونت های آنفلوانزای فصلی است.
آنفلوآنزا در نتیجه آلوده شدن یک فرد با یک ویروس آنفلوآنزا رخ می دهد. واکسن های آنفلوآنزا حاوی آنتی‌ژن های آنفلوآنزا هستند که سیستم ایمنی بدن انسان را به تولید پادتن های بیشتر ترغیب می کند. این پادتن ها می توانند در برابر ویروس های مهاجم آنفلوآنزا از انسان محافظت کرده و به پیشگیری از بیماری کمک کنند.چهار نوع ویروس آنفلوآنزا وجود دارند که همگی می توانند در طول سال جهش یابند.
این جهش ها می تواند کارایی واکسن های آنفلوآنزای فصلی را کاهش دهد. اگر واکسن به خوبی با ویروس آنفلوآنزا منطبق شده باشد، می تواند از ۴۰ تا ۶۰ درصد عفونت های آنفلوآنزا پیشگیری کند. بر همین اساس دریافت سالانه واکسن اهمیت دارد.در شرایطی که واکسن های آنفلوآنزا ایمنی کامل را تضمین نمی کنند، اما می توانند در صورت ابتلا به بیماری شدت علائم را کاهش داده و خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ را نیز کاهش دهند.
در ادامه برخی دلایل که می توانند شما را برای دریافت سالانه واکسن آنفلوآنزا تشویق کنند، ارائه شده اند:بنابر برآورد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، واکسیناسیون از ۵.۳ میلیون مورد بیماری آنفلوآنزا بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ پیشگیری کرد.بنابر مطالعه ای که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، افراد بزرگسال در نیوزیلند که بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ واکسن آنفلوآنزا دریافت کرده بودند، در مقایسه با آنهایی که واکسن نزده بودند، ۵۹ درصد احتمال کمتری داشت به واسطه این بیماری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شوند.
مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ نشان داد که واکسیناسیون آنفلوآنزا میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را در کودکان ۶ ماهه تا ۱۷ ساله به میزان ۶۵ درصد کاهش داده است.ضدعفونی کردن سطوح مختلفویروس ها می توانند روی سطوح مختلف، از جمله سطوح فلزی، پلاستیکی، پارچه ای، کاغذی، و شیشه ای زنده بمانند.مدت زمانی که ویروس می تواند روی این سطوح در حالت عفونی باقی بماند به عوامل مختلفی، از جمله دما و رطوبت، بستگی دارد.
با این وجود، مطالعه ای در سال ۲۰۱۶ نشان داد که ویروس های آنفلوآنزا می توانند برای مدت زمانی طولانی، حتی تا چند ماه، خارج از بدن به بقای خود ادامه دهند.افراد می توانند خطر عفونت های ویروسی را با استفاده از محصولات حاوی الکل و مواد ضد عفونی کننده و پاکسازی منظم اشیا مختلف که با آنها در تماس هستند، مانند میز، پیشخوان آشپزخانه یا صفحه کلید رایانه، کاهش دهند.
زمانی که از محصولات ضد عفونی کننده و پاک کننده استفاده می کنید به دستورالعمل استفاده از آنها توجه داشته باشید.تمیز نگه داشتن هواسرماخوردگی و آنفلوآنزا از جمله عفونت های تنفسی محسوب می شوند. ویروسی هایی که موجب این بیماری ها می شوند در غشاهای مخاطی که دستگاه تنفسی را پوشش می دهند، تکثیر می شوند و می توانند در قالب قطرات ریز مخاط از طریق هوا در محیط پخش شوند.
این به معنای آن است که سرفه یا عطسه افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا می تواند به پخش شدن ویروس ها در محیط اطراف منجر شود. به عنوان مثال، ویروس های آنفلوانزا می توانند پس از سرفه یا عطسه یک فرد بیمار تا فاصله ۳.۷ متری در هوا پخش شوند.افراد بیمار می توانند خطر آلوده کردن دیگران را با استراحت در خانه و پوشاندن صورت هنگام عطسه یا سرفه کاهش دهند.
رعایت بهداشتشستشوی منظم دست ها روشی موثر برای محافظت در برابر عفونت های ویروسی است. ویروس ها می توانند از طریق چشم ها، بینی، یا دهان وارد دستگاه تنفسی انسان شوند. یک فرد می تواند با لمس سطحی آلوده و سپس تماس دست با صورت، زمینه ساز ورود ویروس به بدن خود شود.شستشوی منظم دست ها با آب تمیز و صابون روشی موثر برای پیشگیری از ابتلا به عفونت های ویروسی، مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا است.
بنابر گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، شستشوی منظم و اصولی دست ها می تواند کاهش ۱۶ تا ۲۱ درصدی بیماری های تنفسی، مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا را موجب شود.اگر به صابون دسترسی ندارید، می توانید از ضدعفونی کننده های دست مبتنی بر الکل استفاده کنید. محصولات متنوع ضد عفونی کننده دست در بازار وجود دارند.
مصرف مکمل رویروی یک ماده مغذی مهم برای سلامت انسان است که به طور طبیعی در مواد غذایی مانند گوشت، ماهی، و مغزدانه ها وجود دارد.بنابر یک بررسی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، کمبود روی می تواند به ضعف سیستم ایمنی و بیماری های التهابی پوست منجر شود. افرادی که دارای واکنش ایمنی ضعیف هستند، توانایی کمتری برای مبارزه با عفونت ها دارند.
همچنین، یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مصرف مکمل روی می تواند دوره زمانی سرماخوردگی را حدود ۳۳ درصد کاهش دهد. شرکت کنندگان در مطالعه بین ۸۰ و ۲۰۷ میلی گرم روی در روز مصرف می کردند.مصرف فیبر بیشترفیبر غذایی فواید سلامت مختلفی را ارائه می کند که از آن جمله می توان به تنظیم گوارش، پیشگیری از یبوست، و کاهش خطر ابتلا به برخی از بیماری ها اشاره کرد.
مطالعه ای در سال ۲۰۱۸ با حضور سوژه های حیوانی نشان داد که فیبر ممکن است به تقویت سیستم ایمنی کمک کند.پژوهشگران واکنش های ایمنی در موش هایی که یک رژیم غذایی کم فیبر را دنبال کرده بودند نسبت به گروه مصرف کننده یک رژیم غذایی پر فیبر مقایسه کردند. نتایج این مطالعه نشان داد که اسیدهای چرب زنجیره کوتاه موجود در فیبر غذایی سیستم ایمنی موش ها را در برابر عفونت های آنفلوآنزا تقویت کرده است.
پرهیز از سیگارسیگار کشیدن یک عامل خطرآفرین شناخته شده برای بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان، آسم و عفونت های تنفسی است. تنفس دود دست دوم سیگار نیز می تواند خطر ابتلا به این بیماری ها را افزایش دهد.افرادی که سیگار می کشند یا به طور مرتب در معرض دود سیگار قرار دارند احتمال بیشتری دارد هنگام ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا علائمی با شدت بیشتر را تجربه کنند.
نتایج یک بررسی در سال ۲۰۱۸ نشان داد که دود سیگار می تواند بر سیستم ایمنی تاثیرگذار بوده و توانایی فرد برای مبارزه با عفونت ها را کاهش دهد.ترک سیگار و پرهیز از دود دست اول و دست دوم سیگار روشی خوب برای بهبود سلامت کلی و کاهش احتمال ابتلا به بیماری است.ورزش کردن فعالیت بدنی منظم می تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش داده، سلامت کلی و بهزیستی فرد را تقویت کرده و خطر برخی از بیماری ها از جمله موارد زیر را کاهش دهد:– بیماری قلبی– استرس و اضطراب– فشار خون بالا– دیابت نوع ۲– برخی انواع سرطانافزون بر این فواید، پژوهشی در سال ۲۰۱۶ نشان داد که فعالیت بدنی می تواند عملکرد ایمنی یک فرد را تقویت کرده و خطر ابتلا به عفونت های تنفسی را کاهش دهد.
مطالعه ای دیگر در سال ۲۰۱۸ نیز فواید مدیتیشن و ورزش را در پیشگیری از عفونت های تنفسی حاد نشان داد. در این مطالعه ۸ هفته ای، پژوهشگران شرایط ۳۹۰ شرکت کننده که به صورت تصادفی به سه گروه زیر تقسیم شده بودند را دنبال کردند:گروهی که ورزش نمی کردند (گروه کنترل).گروهی که تمرینات کاهش استرس مبتنی بر ذهن‌آگاهی را انجام می دادند.
گروهی که تمرینات ورزشی با شدت متوسط را انجام می دادند.شرکت کنندگان دو گروهی که تمرینات کاهش استرس و تمرینات ورزشی را انجام می دادند در مقایسه با گروه کنترل، کاهش ۱۴ تا ۳۳ درصدی در تعداد عفونت های تنفسی حاد را تجربه کردند.همچنین، افراد حاضر در دو گروه تمرینات کاهش استرس و ورزش که بیمار شده بودند، علائمی با شدت کمتر را تجربه کردند.
به گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، انجام هر گونه فعالیت بدنی بهتر از بی تحرکی است.با این وجود، برای تضمین بهره‌مندی از فواید سلامت، این وزراتخانه حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه ورزش ایروبیک (هوازی) با شدت زیاد در هفته را توصیه کرده است.مصرف زیاد مایعاتمصرف زیاد آب یکی از اقدامات دیگری است که می توانید برای پرهیز از سرماخوردگی و آنفلوآنزا مد نظر قرار دهید.
نتایج یک مطالعه نشان داد که هیدارته نگه داشتن بدن ممکن است به تقویت یک نوع واکنش ایمنی خاص منتج شود که توانایی بدن در مبارزه با ویروس ها را افزایش می دهد. مصرف مایعات فراوان، به ویژه آب، می تواند به هیدراته نگه داشتن بدن کمک کند.این در شرایطی است که باید از نوشیدنی های حاوی الکل و کافئین پرهیز کرد زیرا می توانند به کم آبی بدن منجر شوند.
نوشیدنی های الکلی می توانند در تضعیف سیستم ایمنی نیز نقش داشته باشند.مصرف شش تا هشت لیوان آب در روز و حتی بیشتر در روزهای گرم می تواند به تامین آب مورد نیاز بدن کمک کند. آب گوشت و آبمیوه ها و آب سبزیجات تازه، مانند آب پرتقال، نیز از دیگر گزینه هایی خوب هستند که نه تنها تامین آب مورد نیاز بدن کمک می کنند، بلکه مواد مغذی مانند ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها را در اختیار بدن قرار می دهند.
مصرف پروبیوتیک هاپروبیوتیک ها باکتری های خوب و مفیدی هستند که می توانند به حفظ سلامت بدن کمک کرده و از شما در برابر باکتری های بد محافظت کنند. همچنین، مصرف پروبیوتیک ها ممکن است به پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا نیز کمک کند.نتایج یک مطالعه نشان داد که مصرف منظم پروبیوتیک ها به حفظ سلامت انسان کمک کرده و ابتلا به عفونت های تنفسی، مانند سرماخوردگی را کاهش داده است.
شما می توانید مصرف مواد غذایی حاوی پروبیوتیک ها مانند کفیر، ماست، و کیمچی و یا مصرف مکمل های پروبیوتیک را برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا مد نظر قرار دهید.خواب کافیخواب و استراحت کافی و با کیفیت بالا می تواند نقش مهمی در تقویت سلامت و عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان داشته باشد. مطالعات مختلف نشان داده اند که خواب کافی برای عملکرد سالم سیستم ایمنی بدن ضروری است و خواب ناکافی یا بی کیفیت با افت عملکرد سیستم ایمنی پیوند خورده است.
از این رو، خواب خوب شبانه می تواند به پیشگیری از فعالیت ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا و بیمار شدن شما کمک کند.مصرف گلوتاتیون و زردچوبهآنتی اکسیدان ها برای عملکرد ایمنی بدن انسان اهمیت ویژه ای دارند. گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان کلیدی برای بدن انسان که در تقویت سیستم ایمنی نقش داشته و به کبد در انجام سمزدایی کمک می کند.
کورکومین نیز ماده فعال و مسئول رنگ نارنجی در زردچوبه است که از خواص آنتی اکسیدانی برخوردار بوده که می تواند به مبارزه با رادیکال های آزاد بیماری‌زا کمک کند و همچنین در بهبود سلامت مفاصل و عملکرد قلبی‌عروقی نقش دارد.لبخند زدننتایج یک پژوهش نشان داد که شادی نیز ممکن است به مبارزه با میکروب های سرماخوردگی و آنفلوآنزا کمک کند.
پژوهشگران دریافتند که تفکر مثبت، بازی کردن با حیوانات خانگی، و رفتاری ها و فعالیت های شادی آفرین دیگر می توانند به تقویت سیستم ایمنی کمک کرده و محیطی خصمانه را برای فعالیت ویروس ها شکل دهند.سرماخوردگی یا آنفلوآنزا؟برخی علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا می توانند شبیه هم بوده و تشخیص این که به کدام بیماری مبتلا شده اید را دشوار سازد.
به طور کلی، علائم آنفلوآنزا سریع‌تر از علائم سرماخوردگی که به تدریج شکل می گیرند، احساس می شوند. همچنین، علائم آنفلوآنزا از شدت بیشتری برخوردار هستند. افراد مبتلا به آنفلوآنزا برای دو تا سه هفته احساس ضعف و خستگی را تجربه می کنند. همانگونه که تب شکل گرفته و از بین می رود، دوره های لرز و تعریق (عرق سرد) وجود خواهند داشت.
دردهای عضلانی، آبریزش یا گرفتگی بینی، سردرد و گلودرد از دیگر علائم این بیماری ها هستند.درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا معمولا شامل مصرف داروهای ضد ویروس می شود.علائم زیر در آنفلوآنزا رایج هستند، اما همواره در یک سرماخوردگی رخ نمی دهند:سردرد: در سرماخوردگی شایع نیست، اما امکان تجربه آن وجود دارد. احتمال مواجهه با سردرد در آنفلوآنزا بیشتر است.
خستگی و ضعف: گاهی اوقات در سرماخوردگی تجربه می شود، اما خفیف‌تر از زمان ابتلا به آنفلوانزا است.خستگی شدید: در سرماخوردگی شایع نیست.درد: احساس درد در سرماخوردگی بسیار خفیف‌تر از زمان ابتلا به آنفلوآنزا است.دما/تب: در سرماخوردگی غیر معمول است و تب بالا به طور کلی در آنفلوآنزا دیده می شود.عطسه: یک علامت شایع سرماخوردگی است.
آبریزش یا گرفتگی بینی: بسیار شایع است.سرفه: گاهی اوقات در سرماخوردگی دیده می شود، اما به شدت زمان ابتلا به آنفلوآنزا نیست.خشکی یا درد گلو: شایع است.
ادامه

کد خبر: 1050581  |  ادامه: صبحانه آنلاین
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
۱۰۳ بیمار مبتلا به آنفلوآنزا بستری شدند معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به مرگ یک بیمار ۵۴ ساله در استان به دلیل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا گفت: از اول مهر تاکنون ۱۰۳ نفر با داشتن علایم این بیماری در بیمارستان‌های...
کمبود این ماده در بدن باعث پایین آمدن سیستم بدنی می شود افت عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی مانند سینه پهلو و آنفلوآنزا و همچنین خطر ابتلا به بیماری های خودایمنی و سرطان ها را افزایش می دهد....
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علل عفونت ریه می‌تواند باکتری، ویروس و یا قارچ باشد. انگل ها نیز باعث این عفونت ها می گردند.عفونت باکتریایی از تمامی عفونت ها بیشتر است. این عفونت ها توسط آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. عفونت های باکتریایی موجب سوزش پوست می گردند.عفونت های ویروسی...
سرماخوردگی و آنفلوآنزا از جمله عفونت های تنفسی محسوب می شوند.بیشتر افراد هر از گاهی ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا را تجربه می کنند. اگرچه بیشتر موارد عفونت های سرماخوردگی و آنفلوآنزا طی پاییز و زمستان رخ می دهند، اما ویروس های مسئول آنها می توانند در تمام طول سال افراد را بیمار کنند.13 راهکار برای...
▫ ضد ویروس‌های گیاهی!  صبحانه آنلاین - اقتصادي
به گزارش صبحانه، از دوران باستان، گیاهان دارویی به عنوان درمان هایی طبیعی برای بیماری های مختلف، از جمله عفونت های ویروسی مورد استفاده قرار گرفته اند. به واسطه تراکم زیاد ترکیبات گیاهی قدرتمند، بسیاری از گیاهان دارویی به مبارزه با ویروس ها کمک کرده و از گزینه های مورد علاقه پزشکان سنتی بوده اند.با این...
سلامت نیوز: نتایج یک پژوهش جدید نشان داد، سرخک آسیبی درازمدت به سیستم ایمنی فرد مبتلا وارد کرده و وی را تا مدت‌ها پس از بهبودی در برابر ابتلا به دیگر عفونت‌ها آسیب‌پذیر می‌کند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، نتایج مطالعات انجام شده روی گروهی از کودکان نشان داد که ابتلا به سرخک...
▫ ضد ویروس های گیاهی!  سرپوش - علمي
از دوران باستان، گیاهان دارویی به عنوان درمان هایی طبیعی برای بیماری های مختلف، از جمله عفونت های ویروسی مورد استفاده قرار گرفته اند.به گزارش عصر ایران به نقل از هلث لاین، به واسطه تراکم زیاد ترکیبات گیاهی قدرتمند، بسیاری از گیاهان دارویی به مبارزه با ویروس ها کمک کرده و از گزینه های مورد علاقه پزشکان...
▫ ضد ویروس های گیاهی!  سلامت نیوز - علمي
سلامت نیوز:ارگانو که به نام پونه کوهی نیز شناخته می شود گیاهی محبوب در خانواده نعناعیان و به واسطه خواص دارویی خود شناخته شده است.از دوران باستان، گیاهان دارویی به عنوان درمان هایی طبیعی برای بیماری های مختلف، از جمله عفونت های ویروسی مورد استفاده قرار گرفته اند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران...
واکسن آنفلوانزا تاثیری در پیشگیری از سرماخوردگی ندارد استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: واکسن آنفلوانزا فقط در مقابل ابتلا به آنفلوانزاهای خطرناک، ایمنی ایجاد می‌کند. ...
اگر بی دلیل وزن کم کردید حتما به پزشک مراجعه کنید از دست دادن مقادیر زیادی وزن بدون تغییر در رژیم غذایی یا فعالیت بدنی، به هیچ وجه طبیعی نیست و اگر شما چنین تجربه ای دارید، برای تشخیص مشکلات احتمالی باید حتما به پزشک...

آخرین خبرهای اقتصادي

مصرف بنزین سوپر کاهش یافت اقتصاد ایران آنلاین  ۳ دقیقه پیش

محمد عطاپور در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌ مساله که توزیع بنزین سوپر در جایگاه‌ها کم است، اظهار کرد: با توجه به این‌که پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی، قیمت بنزین سوپر به ۳۵۰۰ تومان در هر لیتر افزایش یافت، استقبال مردم از این فرآورده نفتی کاهش یافته است. به گفته وی، در...

ورود ۳ سامانه بارشی به کشور در هفته جاری اقتصاد ایران آنلاین  ۳ دقیقه پیش

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (۱۶ آذرماه) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان بارش باران و برف و در جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور بارش باران،...

دزدان دریایی ۱۹ سرنشین نفتکش هنگ کنگی را ربودند اکو فارس  ۴ دقیقه پیش

به گزارش مهر، رسانه چینی «ساث چاینا مورنینگ پست» از حمله دزدان دریایی به نفتکشی خبر داد که زیر پرچم هنگ کنگ مشغول فعالیت است.این حادثه که امروز رسانه‌ای شده است، چهارشنبه هفته گذشته در آب‌های فراساحلی نیجریه اتفاق افتاد و ملوانان نفتکش مذکور شامل ۱۸ هندی و یک ترکیه‌ای نیز به...

چاپ سه بعدی مصالح ساختمانی با الهام از استخوان! اکو فارس  ۴ دقیقه پیش

به گزارش انگجت، محققان دانشگاه های کرنل، پوردو و وسترن ریزرو با همکاری یکدیگر و از طریق مطالعه ساختار داخلی استخوان های بدن انسان، مصالح ساختمانی بسیار مستحکم و بادوامی را تولید کرده اند که برای خانه سازی و حتی ساخت ساختمان های بلندمرتبه قابل استفاده است.به گفته این محققان همان طور که استخوان های بدن...

از کار انداختن ۳ موشک کاتیوشا در شمال بغداد اکو فارس  ۴ دقیقه پیش

به گزارش سومریه نیوز، عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور موفق شدند ۳ موشک کاتیوشا در شمال بغداد را از کار بیندازند.وی در ادامه افزود: نیروهای وابسته به فرماندهی عملیات بغداد موفق شدند این ۳ موشک را در اطراف منطقه سبع البور واقع در شمال بغداد از کار...

تظاهرات مردم اردن علیه «معامله قرن» اکو فارس  ۴ دقیقه پیش

به گزارش الغد، شمار زیادی از مردم اردن در اعتراض به طرح آمریکایی معامله قرن تظاهرات برگزار کردند.بر اساس این گزارش، تظاهرات مذکور بنا به دعوت ائتلاف ملی مقابله با معامله قرن در اولین سالروز شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزار شد.تظاهرات کنندگان با سردادن...

واریز مرحله چهارم سپرده مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان اکو فارس  ۴ دقیقه پیش

به گزارش مهر، محمدحسین صادقی با بیان اینکه تسویه بخش دیگری از باقیمانده سپرده مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاه امروز (۱۶ آذر) انجام شد، اظهار کرد: با پرداخت این مرحله مطالبات ۲۱۰۰ نفر از مالباختگان پرونده به صورت کامل تسویه شد.وی تصریح کرد :تمامی سپرده‌گذارانی که باقیمانده طلب آنها کسر وجوهی...

یارانه نقدی آذر چهارشنبه واریز می‌شود آفتاب نیوز  ۱۰ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه نقدی آذر ماه را اعلام کرد.بر این اساس یکصد و ششمین مرحله یارانه نقدی مربوط به آذر ماه سال جاری به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوار‌های...

در‌گذار از آبان به آذر؛ صندوق، درمان دردهای امروز ما صبا ایران  ۱۲ دقیقه پیش

سال گذشته ما چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را برگزار کردیم. امسال اما با یک چهلمین سالگرد متفاوت مواجه هستیم: چهلمین سالگرد تأسیس حاکمیت قانون. «عارفان در دمی دو عید کنند».یک عید برای به گور سپرده شدن نظم کهن و ناسازگار با حق تعیین سرنوشت و آزادی واستقلال وحقوق شهروندی. عید دیگر برای آمدن نظم نوین....

احضار وزیر ورزش و رییس فدراسیون فوتبال به مجلس صبا ایران  ۱۲ دقیقه پیش

پس از صحبت‌هایی که احسان قاضی‌زاده هاشمی درباره‌ی قرارداد مارک ویلموتس و مبلغ سه میلیون یورویی دستمزد او و همین‌طور الزام رییس فدراسیون فوتبال برای حضور در مجلس مطرح کرد، مهدی تاج با حضور در یکی از برنامه‌های تلویزیونی این ادعا را رد کرد و گفت: قرارداد سرمربی تیم ملی سه میلیون یورو نیست و لزومی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده