تعداد بازدید: ۶
تاريخ انتشار: یکشنبه،۱۰ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۶:۱۱
وزیرورزش بدون معاون‌قهرمانی
هر چه از عمر دومین دوره دولت تدبیر و امید می‌گذرد، به سختی می‌توان اثری از «تدبیر» در کابینه حسن روحانی پیدا کرد و در این میان وزیر ورزش و جوانان گویا با برخی از اعضای هیات دولت کورس گذاشته است! بعد از اعلام بی خبری حسن روحانی از تاریخ اعلام گران شدن نرخ بنزین، به نظر می‌رسد وزیر ورزش او نیز از استعفای معاون اصلی اش به قصد ریاست فدراسیون والیبال بی خبر بوده است، که حالا ۲۰ روز بعد از کناره گیری اجباری داورزنی جانشینی برای وی پیدا نکرده است.
چرا وزیر ورزش از رفتن معاونش غافلگیر شد؟۲۰ روز پیش معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان بعد از ماه‌ها کشمکش و جنجال بابت حفظ پست دولتی و همزمان تلاش برای تصاحب مجدد ریاست فدراسیون مهم والیبال، تحت فشار مجلس و رسانه ها، از جایگاهش در وزارتخانه کنار کشید، اما درحالی که محمدرضا داورزنی ۲۴ شهریورماه امسال یعنی حدود ۸۰ روز قبل جهت شرکت در انتخابات این رشته ثبت نام کرده بود و رفتن او از این معاونت قطعی به نظر می‌رسید، اما هنوز وزیر ورزش برای جانشین او تصمیمی نگرفته است و چندماه مانده به بازی‌های المپیک مهمترین صندلی مدیریتی دستگاه ورزش کشور بعد از وزیر، خالی و بدون صاحب مانده است.
وزیر ورزش بدون معاون قهرمانی؛ شب و روز خواب مدال المپیک می‌بیند! / آیا سلطانی فر از استعفای داورزنی غافلگیر شد؟داورزنی که دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه سال جاری بالاخره رضایت داد که به صورت رسمی و کتبی از سمت معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان استعفا کند، ۹ روز بعد، با کسب ۲۶ رای از ۴۱ رای ماخوذه در مجمع فدراسیون والیبال، به عنوان رئیس جدید در چهارسال آینده والیبال انتخاب شد و بهنام محمودی رقیب جدی اش را پشت سر گذاشت.
به نظر می‌رسد رفتن و جدایی او از وزارتخانه قطعی بوده است، اما چرا سلطانی فر از این اقدام معاون خود غافلگیر و شوکه شده و فردی را برای اداره امور ورزش قهرمانی ایران منصوب نمی‌کند؟ اینهمه تعلل و انفعال در اداره یک وزارتخانه که به شدت با افکارعمومی در ارتباط است چه معنی و مفهومی دارد؟ آیا سلطانی فر منتظر چهره‌ای خاص است؟آیا وزیر ورزش به رغم اطلاع قطعی از کوچ داورزنی، مهره‌ای شایسته در آستین ندارد و در ورزش کشور قحط الرجال آمده است یا اینکه وی دچار اختلال در تصمیم گیری و اداره زیرمجموعه خود است که فرصت طولانی برای معرفی جایگزین را از کف می‌دهد؟ برخی می‌گویند سلطانی فر بار دیگر در پی بازگرداندن چهره‌هایی پرحاشیه به ورزش کشور است که فعلا مجوز‌های لازم را نگرفته و با طول دادن ماجرا در انتظار تعیین تکلیف ازسوی نهاد‌های ذیربط مانده است و ورزش ایران را هم معطل نگه داشته؟اسامی گوناگونی در راهرو‌های وزارتخانه به گوش می‌رسد که همان‌ها در رسانه‌ها نیز در پی تاثیر روی ذهن وزیر هستند، اما خلا معاون در مهمترین روز‌های کاری ورزش قهرمانی کشور چگونه پر خواهد شد؟ با توجه به وظایفی که برای معاونت توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در قانون دیده شده، باید گفت: فعلا بخش بزرگی از وزارت ورزش تعطیلی غیررسمی را تجربه می‌کند و معطل متولی است که بتواند در حوزه آموزش‌های پایه و استعدادیابی، مسائل فدراسیون‌ها، برنامه‌ریزی و نظارت در حوزه قهرمانی و نیز توسعه ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها تصمیم گیری و امضا کند که همه این‌ها در فاصله هشت ماه تا المپیک توکیو، اهمیتی چند برابری پیدا می‌کند.
وزیر ورزش بدون معاون قهرمانی؛ شب و روز خواب مدال المپیک می‌بیند! / آیا سلطانی فر از استعفای داورزنی غافلگیر شد؟ کسب مدال درالمپیک؛ فکر و ذکر شبانه روزی وزیر ورزشکارنامه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی هر کشوری هرچهار سال یکبار در بازی‌های المپیک رقم می‌خورد و میزان پیشرفت ورزشکاران کشور‌ها در رقابت با بهترین‌های هر رشته در مصافی سنگین با رقبا در بازی‌های تابستانی مشخص می‌شود، اما این پیشرفت و ارتقا سطح و توان ورزشکاران بهیچ عنوان طی چندماه آخر مانده به سفر کاروان ورزش کشور‌ها به کشور میزبان المپیک، قابل دستیابی نیست.
هدف و پروسه‌ای که باید با برنامه‌ای مدون، دقیق و طولانی که حداقل از پایان دوره قبلی المپیک و حتی در برخی کشور‌های پیشرو در ورزش، از دهه قبل آغاز می‌شود، دنبال شود.اما در ورزش ایران، سیاست شب امتحانی همچنان حاکم است و مسعود سلطانی فر نیز هشت ماه مانده به آغاز رقابت‌ها راه افتاده و یکی یکی در بازدید از اردوی تیم‌های ملی روی کسب مدال تاکید و اصرار می‌ورزد و سعی می‌کند از ورزشکاران برجسته و صاجب شانس نیز لفظی و شفاهی قول مدال مشخص بگیرد!در حالی که هنوز در بسیاری از رشته‌ها کسب سهمیه نیز در محاق تردید قرار دارد، اما وزیر ورزش طوری وانمود می‌کند که می‌توان رکورد‌ها و نتایج افراد و تیم‌ها را در فاصله ۲۳۰ روز تا المپیک با جادویی خارق العاده به طرز چشمگیری بهبود بخشید و عقب ماندگی چندساله فدراسیون‌ها و رشته‌های ورزشی که اغلب ناشی از کمبود بودجه و فشار‌های مالی بوده است را با حرف و آن هم طی چندماه جبران کرد.
‌می‌توان به فهرستی از اصرار‌های وزیر ورزش در بازدید از اردو‌های تیم‌های مختلف ملی اشاره کرد که در رسانه‌ها منتشر شده و از نگاه کازشناسان و اساتید علمی ورزش حرفه ای، برای روحیه و آرامش یک قهرمان «سم» محسوب می‌شود چرا که استرس ناشی از اجبار به کسب مدال در خون وررشکار تاثیر منفی می‌گذارد.Image result for ‫وزیر ورزش + محمد بنا‬‎نکته عجیب اینکه ورزیر ورزش همین تاکیدات را در اردوی رشته‌هایی داشته است که در تاریخ ورزش ایران سابقه کسب مدال المپیکی نداشته اند چرا که ایران در این بازی‌ها تنها در رشته‌های کشتی، وزنه برداری، تکواندو و دوومیدانی صاحب نشان شده است و در باقی رشته‌ها به ندرت حرفی برای گفتن داشته و به نزدیکی مدال المپیک رسیده است.
به نظر می‌رسد ترفند وزیر برای ایجاد انگیزه به ورزشکاران ملی با این حربه تاثیر معکوس داشته باشد و به دلیل غیرکارشناسی بودن چنین فشار‌های روانی، گا‌ها باعث بروز مصدومیت و یا عدم تمرکز ورزشکار در لحظه مهم رقابت می‌شود.به نظر می‌رسد وزیر ورزش برای پربار نشان دادن کارنامه مدیریتش در سال پایانی دولت، تمام فشار روی خود را به ورزشکاران منتقل کرده است تا با مدال آوری، اثرات ضعف مدیریت طی سال‌های اخیر را پوشانده و مدال‌ها را به رخ منتقدان بکشد.
بدون آنکه از عواقب منفی این فشار‌ها آگاه باشد یا اینکه بخواهدمطلع شود. برخی حرف‌های وزیر ورزش در بازدید از اردو‌ها و تمرینات ورزشکاران ملی پوشسلطانی‌فر در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی قایقرانی در روز ۷ مرداد: «به قایقرانی، شمشیربازی و جودو برای مدال آوری نیم‌نگاهی داریم تا ضمن کسب سهمیه، روی سکو بروند.
وضعیت جودو و شمشیربازی بهتر است، اما مدال‌آوری قایقرانی دور از دسترس نیست.»سلطانی‌فر در حاشیه بازدید از سایت اهداف پروازی و سالن‌های فدراسیون تیراندازی در روز ۸ مرداد: «امیدواریم که در آینده تیراندازی درخشش بیشتری داشته باشد و تنها به کسب سهمیه المپیک اکتفا نکند. ما می‌دانیم که با تیراندازی روز دنیا فاصله داریم، اما از بین ۴۵ مدالی که این رشته در بازی‌های المپیک دارد شاهد این هستیم که در توزیع مدال‌های المپیک یک برنز هم نمی‌توانیم به‌دست بیاوریم، وقت آن رسیده سهم قابل توجهی از این مدال‌ها را به‌دست آوریم!»سلطانی‌فر پس از بازدید از اردوی تیم‌های ملی کاراته و تکواندو در روز ۱۴ مرداد: «فکر می‌کنم از میان شمشیرباز‌ها در المپیک ۲۰۲۰، حتماً ورزشکاری روی سکو خواهیم داشت.
امیدوارم در کنار وزنه‌برداری، کشتی، تکواندو و دوومیدانی، در شمشیربازی و جودو هم روی سکو برویم.»سلطانی‌فر در جمع ملی‌پوشان کاراته در روز ۱۴ مرداد: «کاراته را به شدت رصد می‌کنیم، چون انتظار ما و مردم با توجه به عملکرد خود شما به شدت بالاست. در کنار کشتی، رشته‌های کاراته و تکواندو می‌توانند برای ما بیشترین مدال‌آوری را داشته باشند.
با این روند شما اعتقاد داریم می‌توانیم پنج مدال کسب کنیم که ان‌شاءالله چند مدال آن طلا باشد.»سلطانی‌فر در جمع ملی‌پوشان تکواندو در روز ۱۴ مرداد: «نتایج شما را پیگیری می‌کنم و انتظارات از شما به عنوان رشته‌ای که در کنار کشتی و وزنه‌برداری بیشترین افتخارات را در تاریخ المپیک کسب کردید، بسیار بالاست. انتظار اول ما از تکواندو، کشتی و کاراته در المپیک است و با توجه به کاهش سهمیه وزنه‌برداری، این رشته در جایگاه بعدی قرار دارد.
پولادگر در گذشته نیز به ما گفته بود که تکواندو شانس کسب سه سهمیه دارد، اما من و صالحی امیری امیدواریم که با این سه سهمیه، سه مدال کسب کنیم.»وزیر ورزش در مراسم تجلیل از مدال‌آوران تهرانی در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در روز ۹ شهریور: «تمام توان خود را به کار می‌بریم تا در المپیک توکیو بتوانیم خوش بدرخشیم و بتوانیم در برخی رشته‌های تیمی مدال بگیریم.
در کاراته قول سه طلا و شمشیربازی هم قول یکی دو طلا را داده‌اند!»سلطانی‌فر در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری در روز ۱۶ شهریور: «امیدواریم هر دو وزنه‌بردار ما که برای المپیک انتخاب می‌شوند، برای کسب مدال طلا روی تخته بروند.»محمد بنا سرمربی تیم کشتی فرنگی پس از دیدار با وزیر ورزش در روز ۳۰ آبان: «سلطانی‌فر به رئیس فدراسیون دستور داد که همه امکانات از هر نظر در اختیار سرمربیان آزاد و فرنگی قرار بگیرد و از طرفی یک قول سنگین نیز از ما گرفت که هم در آزاد و هم فرنگی دو طلا بگیریم.
»احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا پس از دیدار با سلطانی‌فر در روز ۲ آذر: «آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال طلای المپیک است و من هم بدون شک هدفم خوش‌رنگ‌ترین مدال در بازی‌های المپیک است، به طوری که به سلطانی‌فر این قول را دادم که نهایت تلاش خود را برای خوش‌رنگ‌ترین مدال داشته باشم و اگر اتفاق بدی هم برای من رخ ندهد، قطعا می‌توانم در المپیک ۲۰۲۰ روی سکو بروم.
»Image result for ‫وزیر ورزش + احسان حدادی‬‎علی دادگر رئیس فدراسیون خبری در نشست خبری روز ۳ آذر: «از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از تیراندازی توقع کسب مدال وجود دارد و پیش‌بینی می‌کنیم ان‌شاءالله در المپیک ۲۰۲۰ اولین مدال را برای تیراندازی به دست آوریم.»
ادامه

کلمات کلیدی:
کد خبر: 1067934  |  ادامه: چند ثانیه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با اشاره به اینکه طی چند ماه اخیر کمیته بین‌المللی المپیک اقدام به کاهش ۵۶ سهمیه در رشته کشتی آزاد و فرنگی مردان و زنان و کاهش یک وزن در رشته وزنه‌برداری مردان کرده است، تصریح کرد: بیش از نیمی از مدال‌های کسب شده از مجموع ۶۸ مدال کسب‌شده توسط کاروان ورزشی...
قهرمان پرتاب دیسک آسیا می‌گوید به دنبال شرکت در انتخابات فدراسیون و گرفتن پست و مقام نیست.به گزارش ایسنا، احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا دنبال آغاز برنامه آماده‌سازی خود برای حضور در المپیک توکیو است. او مشهد را به عنوان اولین شهر برای برگزاری اردو انتخاب کرده است. حدادی در کنار تمرین قصد دارد دوره‌هایی...
آفتاب‌‌نیوز : احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا دنبال آغاز برنامه آماده‌سازی خود برای حضور در المپیک توکیو است. او مشهد را به عنوان اولین شهر برای برگزاری اردو انتخاب کرده است. حدادی در کنار تمرین قصد دارد دوره‌هایی را برای ورزشکاران نوجوان و جوان برگزار و تجربیات خود را به آنها...
خبرگزاری ایسنا: احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا دنبال آغاز برنامه آماده‌سازی خود برای حضور در المپیک توکیو است. او مشهد را به عنوان اولین شهر برای برگزاری اردو انتخاب کرده است. حدادی در کنار تمرین قصد دارد دوره‌هایی را برای ورزشکاران نوجوان و جوان برگزار و تجربیات خود را به آنها منتقل کند.این...
به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، جلسه سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دو و میدانی با حضور ایرج عرب سرپرست فدراسیون و اعضای این سازمان پیرامون بررسی و برنامه ریزی‌های پیش روی، بعد از ظهر امروز در محل فدراسیون برگزار شد.حسین شایان سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون...
عاقل حبیبیان ملی‌پوش روئینگ ایران در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره کسب مدال برنز قهرمانی آسیا و اینکه شاید خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند شما در این مسابقات به مدال طلا دست پیدا کنی،  اظهار داشت:‌ بله، پیش‌بینی خودم هم مدال طلا یا نقره بود. من با هزارم ثانیه بعد از...
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ همه چیز از کشور قهوه شروع شد، کیانوش رستمی مدال برنز لندن را به طلا تبدیل کرده بود و بعد از کسب مدال گفت: من تنها بودم، بدون حمایت فدراسیون و با مربی شخصی خودم این مدال را کسب کردم. این آغاز پروسه‌ای بود که انتهایش تبدیل شده به یک استعدادسوزی و...
مهدی علی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اینکه تیم ملی ووشوی ایران در بخش ساندا عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد و در مجموع ساندا و تالو نائب قهرمان جهانی شد، اظهار داشت: مسابقات واقعا در بالاترین سطح  ممکن برگزار شد. این رقابت‌ها از لحاظ کمیت و کیفیت بسیار...
حسن رنگرز پس از این نشست که با حضور اعضای ستاد و رییس فدراسیون کشتی برگزار شد، گفت: جا دارد از سلطانی فر و معاونین و همچنین صالحی امیری بابت برگزاری این جلسه بسیار خوب به سهم خودم تشکر کنم.وی افزود: بسیار خوشحالم از اینکه متولیان اصلی ورزش کشور اتفاقات ریز و درشت ورزش اول کشور یعنی کشتی را خیلی ریز و...
مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون گفت: طلا گرفتن حسن یزدانی در المپیک قطعی نیست و بیشترین فشار و استرس نتیجه گیری روی او متمرکز است.به گزارش فارس، حسن رنگرز مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون درباره جوانگرایی در فدراسیون اظهار کرد: این رویکرد و نگاهی که در وزارت ورزش و جوانان...

آخرین خبرهای اجتماعي

استخدام نصاب ماهر کابینت در یک مجموعه معتبر در خراسان رضوی کندو  ۵۷ دقیقه پیش

یک مجموعه معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان خراسان رضوی از تعدادی افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی نصاب ماهر کابینت متقاضیان واجد شرایط میتوانند با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند. اطلاعات تماس موبایل 09151229630 ...

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکت پخش دارویی مشکات فارمد کندو  ۵۷ دقیقه پیش

استخدام مشکات فارمد شرکت پخش دارویی مشکات فارمد توزیع جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی شرایط احراز شرایط کاری و توضیحات کارشناس فروش دارویی حداکثر محدوده سنی 30 سال حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم رشته تحصیلی: بازرگانی ، بازاریابی و سایر...

استخدام کارشناس حسابداری مالی آقا در گروه نساجی فرهی/تهران کندو  ۵۷ دقیقه پیش

استخدام گروه نساجی فرهی گروه نساجی فرهی جهت تکمیل کادر حسابداری مالی خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی جنسیت شرایط احراز کارشناس حسابداری مالی آقا دارای مدرک لیسانس حسابداری یا بالاتر آشنا به نرم افزار همکاران سیستم و اکسل دارای سابقه کار مرتبط حداقل...

استخدام تخته کار و وردست کیف سازی خانم یا آقا در تهران کندو  ۵۷ دقیقه پیش

به تخته کار و وردست کیف سازی خانم یا آقا با حقوق ثابت + بیمه در محدوده دولت آباد در تهران نیازمندیم. اطلاعات تماس موبایل 09124078446 برای عضویت در کانال اخبار استخدام تهران در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب:...

استخدام امروز مشهد - 19 آذر 98 کندو  ۵۷ دقیقه پیش

آگهی استخدام امروز مشهد و خراسان رضوی در زیر قابل مشاهده است برای مشاهده متن کامل خبر روی عنوان آن کلیک نماییداستخدام نیرو جهت مراقبت از بیمار آقا در شهر مشهداستخدام 3 ردیف شغلی در شرکت پارسیان سپهر مهر رضواناستخدام بازاریاب حرفه ای در یک شرکت آرایشی و بهداشتی در مشهداستخدام یک نفر جهت پیگیری مطالبات...

استخدام امروز تبریز - 19 آذر 98 کندو  ۵۷ دقیقه پیش

آگهی استخدام امروز تبریز و آذربایجان شرقی در زیر قابل مشاهده است برای مشاهده متن کامل خبر روی عنوان آن کلیک نماییداستخدام کادر فروش جهت یک کارخانه تولیدی معتبر در تبریزاستخدام ظرفشوی خانم جهت رستوران دریایی در تبریزنیازمندی های استخدامی آذربایجان شرقی 18 آذر 98استخدام کارشناس فروش در شرکت اودانا در آذربایجان...

استخدام امروز کرمان - 19 آذر 98 کندو  ۵۷ دقیقه پیش

آگهی استخدام امروز کرمان در زیر قابل مشاهده است برای مشاهده متن کامل خبر روی عنوان آن کلیک نماییدنیازمندی های استخدامی کرمان 18 آذر 98استخدام بازاریاب جهت شرکت پخش مواد غذایی در کرماناستخدام نیروی خیاط پرده جهت پرده فروشی معتبر در کرماناستخدام فروشنده در شرکت معتبر فناوری اطلاعات در کرماناستخدام حسابدار...

استخدام برنامه نویس - 19 آذر 98 کندو  ۵۷ دقیقه پیش

فرصت های شغلی مربوط به برنامه نویسی در سراسر کشور، در زیر قابل مشاهده استبرای مشاهده متن کامل خبر روی عنوان آن کلیک نماییداستخدام برنامه نویس و طراح وب در اصفهاناستخدام برنامه نویس وب در شرکت فن آوران سیستم نوین/ اصفهانپروژه تحقیقاتی سیستم عامل اندرویداستخدام برنامه نویس وب بصورت تمام وقت و پاره وقت/تهراناستخدام...

آگهی استخدام مهندس - استخدام امروز 19 آذر 98 کندو  ۵۷ دقیقه پیش

اگهی استخدام امروز شغل مهندس در سراسر کشور در زیر قابل مشاهده است.برای مشاهده متن کامل آگهی های استخدام امروز روی عنوان آن کلیک نمایید:استخدام مهندس برق ، مهندس معدن ، حسابدار در اصفهاناستخدام برق کار، مهندس مکانیک، تراشکار، فرزکار در تهراناستخدام مهندس برق و الکترونیک در مجتمع صنعتی پادرعد در تهراناستخدام...

جمهوری اسلامی:افرادی هوس ورود به مجلس دارند که پرونده‌های قطور سوءاستفاده‌های نجومی دارند شفقنا  ۱ ساعت پیش

شفقنا- روزنامه جمهوری اسلامی درمطلبی با عنوان«مجلس آینده هم بدون مدرس» این گونه آورده است:با پایان یافتن زمان ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و انتشار اطلاعاتی درباره افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند و افرادی که ثبت‌نام نکرده‌اند، اکنون می‌توان به روشنی نتیجه گرفت که مجلس یازدهم...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده