تعداد بازدید: ۱۵
تاريخ انتشار: شنبه،۱۶ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۱:۵۸
لطیفی: معافیت مالیاتی هنرمندان باید قانونمند بشود/ از سلبریتی‌ها چند برابر دیگران مالیات بگیرید
- اخبار فرهنگی - خبرگزاری تسنیم- مجتبی برزگر: خبری چند روز است درباره معافیت مالیاتی فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در لایحه بودجه 1399، مطرح شد که مربوط به پیش نویس یکی از تبصره‌های لایحه بودجه 1399 بوده است.بر اساس یکی از بندهای آن «تمامی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول 50 درصد معافیت مالیاتی می باشند.» که با دستور نوبخت این بند حذف شد و لذا فعالیتهای مزبور کماکان از معافیت صد درصدی برخوردار شدند.اعلام این خبر که این روزها در صدر اخبار قرار گرفته است منجر به اظهارنظرهای گوناگونی از سوی موافقان و مخالفان شد. هرچند این طرح به مذاق بسیاری از هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ خوش آمد و حتی بسیاری از فعالان عرصه فرهنگ و هنر نیز از آن استقبال کردند،‌ اما برخی هم معتقدند که درست است که بیشتر قشر مشمول معافیت مالیاتی درآمد بالایی ندارند، اما در همین میان شماری‌اند که به واسطه فعالیت در همین عرصه‌ها پولشان از پارو بالا می‌رود و این درست نیست که این عده هم مانند بقیه در این طرح دیده شوند و از پرداخت مالیات معاف باشند.خبر دیگر که در کنار این ماجرا، بخش‌های فرهنگ و هنر رسانه‌ها را درگیر خودش کرده ماجرای اعتراض برخی از بازیگران به نوع رفتار مجریان صداوسیما و حتی تحلیل‌های برخی از برنامه‌های تلویزیونی است. پیش از این هم بارها نام‌هایی به میان می‌آمدند که ادعا می‌کردند تلویزیون ما را ممنوع‌الکار کرده و بعد به سراغ مراجع ذیربط می‌رفتیم می‌گفتند که تلویزیون کسی را ممنوع‌الکار نمی‌کند.
کاری به سلبریتی‌ها ندارم!محمدحسین لطیفی کارگردان سینما و تلویزیون که این روزها فیلم سینمایی مرد نقره‌ای را برای جشنواره فیلم فجر آماده کرده و در تلویزیون اجرای برنامه می‌کند در خصوص ماجرای مالیات و موج جدید بازیگران برای تحریم صداوسیما و سریال‌های نمایش‌خانگی با خبرگزاری تسنیم مصاحبه کرد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید: کارگردان سریال‌های صاحبدلان و وفا درباره ماجرای معاف از مالیات فرهنگ و هنر و اعتراض‌هایی که به دستمزدهای هنگفت سلبریتی‌ها و عدم عدالتی که در این مصوبه وجود دارد، تأکید کرد: اولاً این معاف از مالیات ربطی به این دولت ندارد و قبل از این دولت هم شاهد این ماجراها بوده‌ایم؛ ثانیاً کسی که مالیات می‌دهد باید سود مالیاتش را ببیند، چون مالیات در اصل سود می‌دهد. مالیاتی که از من می‌گیرند در کنارش باید خدماتی را هم درنظر بگیرند اما این اتفاق در سینما و خانه سینما نمی‌افتد. کاری به سلبریتی‌ها ندارم!
از سلبریتی‌ها مالیات چند برابر هم بگیرند، مهم نیستلطیفی با اشاره به اینکه باید از این تعداد اندک سلبریتی که دستمزدهای بالایی می‌گیرند و خارج از بازیگری و سینما، درآمدهای تبلیغاتی هم دارند مالیات 40 درصد هم بگیرند، افزود: 100 سینماگر پیدا می‌کنید که سلبریتی‌اند و دستمزدهای بالایی دارند و حتی در خارج از سینما و بازیگری، درآمدهای تبلیغاتی هم دارند؛ از اینها مالیات بگیرند حتی 40 درصد و چند برابر، مهم نیست! اما به طورکل این ماجرا قانونمند نیست.اشکال معافیت مالیاتی هنرمندان کجاست؟کارگران باید مالیات بدهند، سلبریتی‌های میلیاردر نه!میرطاهر مظلومی به نون.خ پیوست/ نورالدین در پلان نخست جلوی دوربین رفتتوضیحات رامبد جوان درباره ساخت سری جدید خندوانهنه حقوق بیکاری می‌دهند و نه بیمه درستی دارندکارگردان قلب یخی در خصوص عدم وجود قوانین درست مالی برای سینمایی‌ها، خاطرنشان کرد: وقتی می‌گویید کل مجموعه سینما و هنر، اتفاقی که می‌‌افتد عمده هنرمندان ما همیشه پاره‌وقت کار می‌کنند و ممکن است در این راستا، آن هنرمند تلاشگری که بارها پیش آمده در طول سال، 6 ماه هم بیکار باشد و کسی حال او را نمی‌پرسد و بیمه و بقیه شرایطش هم درست نیست به آن هنرمند هم زور می‌آورند که مالیات بدهد و به واسطه 4 سلبریتی، برای بقیه هم قوانین یکسان درنظر می‌گیرند نه حقوق بیکاری می‌دهند و نه بیمه درستی دارند.بعداً به معاف و غیرمعاف شدن مالیات‌ها فکر کنندوی با اشاره به اینکه کارگری که از او مالیات می‌گیرند به خدمات حقوقی و بیمه‌ای‌اش هم توجه می‌شود، تصریح کرد: گاهی اوقات هنرمندی داریم که در طول سال 20 میلیون درآمدش است؛ ماهی به یک میلیون و نیم هم نمی‌رسد؛ نه به بیمه و نه شرایط معیشتی و حقوقی‌اش توجه می‌شود! در حالیکه وقتی از کارگری مالیات کم می‌کنند امتیاز بازخرید، حقوق بازنشستگی و بیکاری برایش درنظر می‌گیرند. در خانه سینما این طور نیست باید اول به سراغ زیرساخت‌ها و بنیان این اصول بروند و بعد به معاف و غیرمعاف شدن مالیات‌ها فکر کنند. آن موقع اعلام کنند همه مالیات بدهید یا ندهید!
درآمدها مشخص شود و بعد از همه بگیرند یا نگیرند!لطیفی در خصوص اینکه چرا همه را به یک چشم می‌بینند، گفت: معضلی که وجود دارد همه باید بدهند یک جور یا هیچ‌کدام نباید بدهند! این درست نیست و دلیلش فقدان بنیان و اصولی است که باید مدیران برایش تمهیدی داشته باشند. این معافیت مالیاتی حق مسلم همه بچه‌های فرهنگی و هنری است اما قانونمند! درآمدها مشخص شوند و قانون مشخصی برای شرایط معیشتی، مالی و بودجه‌ای همه مخصوصاً اقشار ضعیف و متوسط هنرمند درنظر بگیرند و بعد از همه بگیرند یا نگیرند!بازی سیاسی بود که دولت به راه انداختوی در پاسخ به این سؤال که چرا در این شرایط اقتصادی و حتی سیاسی دولت چنین مصوبه‌ای را اعلام می‌کند، خاطرنشان کرد: این هم مثل برخی از کارهای دیگر بازی سیاسی بود که به راه انداختند؛ مثل همیشه با نام هنر و هنرمند اتفاقات سیاسی برای خودشان خلق کنند.
منتظر قرارداد سنجرخان هستملطیفی در خصوص سریال سنجرخان برای تلویزیون، گفت: خودم علاقه به سرگذشت‌های تاریخی دارم و از ابتدا هم که پیشنهاد شد دوست داشتم و الان هم دوست دارم این کار را برای تلویزیون بسازم. هنوز به مرحله قرارداد نرسیده‌ایم اما امیدوارم شرایط ساخت آن فراهم شود.شبکه نمایش‌خانگی، زورآباد شده استکارگردان خوابگاه دختران و اسب سفید پادشاه شبکه نمایش‌خانگی را به زورآباد تشبیه کرد و گفت: الان می‌گویند تیکه زمینی از هشتگرد سود خوبی دارد و اگر به همین مورد، زیرساختی و زیربنایی فکر نکنیم که آیا آب لوله‌کشی و شرایط خیابان‌بندی و برق و بقیه شرایط رفاهی را دارد یا خیر و شهرک‌سازی شود معلوم است یک زورآبادی خلق می‌شود؛ امروز شبکه نمایش‌خانگی به این روز افتاده و زورآبادی شده است. هیچ‌چیز مشخص نیست و قانونمندی وجود ندارد. به یک‌باره می‌آیند چهار شبکه VOD راه‌ می‌اندازند و شلوغش می‌کنند. عده‌ای می‌آیند سی‌دی می‌فروشند، عده‌ای کپی و قاچاق می‌کنند؛ معلوم است در این بلبشوی بدون نظام‌مندی و فقدان قانون مشخص، همین درهم و برهمی است که می‌بینیم.
ماجرای قهوه تلخ که قرار بود تلویزیونی شودوی با اشاره به اینکه من در نمایش‌خانگی شروع‌کننده بودم و قهوه‌تلخ ابتدا برای تلویزیون ساخته می‌شد، خاطرنشان کرد: مدت‌ها است درباره VODها و وضع نابسامان شبکه نمایش‌خانگی بحث می‌شود من می‌توانم ادعا کنم که در این بستر ساخت سریال و فیلم، شروع‌کننده بودم؛ چون سریال قهوه تلخ برای تلویزیون ساخته شده بود و سربحث با تلویزیون، این سریال را به تلویزیون ندادند چون پولش را خودشان داده بودند. بنابراین قلب یخی اولین تولید سریال نمایش خانگی در ایران بود. البته که همان موقع هم ماجرا بود و هنوز درست نشده است.یا پول، کثیف است و یا آدم ناآگاه! لطیفی با اشاره به اینکه معلوم نیست یا پول، کثیف است و یا آدم ناآگاه، افزود: امروز به من می‌گویند در شبکه نمایش‌خانگی سریال بساز و من می‌پرسم پولش، درست است و یا چه کسی قرار است بدهد و چطوری و حتی جویای نظام نابسامان پخش می‌شوم به نتیجه‌ای نمی‌رسم؟ یا پول، کثیف است و یا آدم ناآگاه! در نهایت به سراغش نمی‌روم.
مانکن را دیدم؛ واقعاً این سریال‌ها استاندارد نیستندکارگردان سریال ساخت ایران در پاسخ به این سؤال که سریالی در نمایش‌خانگی دنبال کرده‌اید و نظرتان درباره این سریال‌هایی که پخش می‌شود چیست، توضیح داد: من گهگاهی می‌بینم مثلاً اخیراً دو قسمت از سریال مانکن را دیده‌ام واقعاً این سریال‌ها استاندارد نیستند. من سریال استاندارد در نمایش‌خانگی فقط شهرزاد را دیدم البته که کاری به پولش و مشکلاتی که از این جهت برایش پیش آمد، ندارم. من به لحاظ کارگردانی و اصول سریال‌سازی صحبت می‌کنم که حسن فتحی این اصول و مبانی را در سریالش داشت و مابقی که می‌بینم استانداردی در پروژه‌هایشان ندارند.اعتراض دارم به این اداهای اپوزیسیونی بازیگران!کارگردان فیلم سینمایی عینک دودی و سرعت به رفتار اپوزیسیونی برخی بازیگران با تلویزیون اعتراض کرد و گفت: من اعتراض به دوستانم خصوصاً بازیگران دارم که اخیراً در این 4، 5 روزه، موجی به راه انداختند که ما با تلویزیون کار نمی‌کنیم. اتفاقاً آنهایی که می‌گویند ما با تلویزیون کار نمی‌کنیم همه حیات‌شان به تلویزیون برمی‌گردد. منِ محمدحسین لطیفی، خودم اولین فیلم‌سینمایی‌ام سرعت را ساختم و بعد به تلویزیون آمدم. من پرورش‌یافته سینما بودم، اینهایی که می‌گویند تلویزیون کار نمی‌کنیم، خودشان بنیان، هستی و حیات‌شان در خط تلویزیون بوده و است. شما می‌گویید تلویزیون کار نمی‌کنید، خب! تلویزیون را رها کنید و بروید، چه اتفاقی قرار است بیفتد؟ شما باید باشید تلویزیون را هم نقد کنید؛ این ادای اپوزیسیون درآوردن است.
ما کار نمی‌کنیم را نمی‌فهمم؛ اگر دلسوزید باید بمانیدوی با اشاره به نام احسان کرمی اضافه کرد: واقعیت این است کسی که دلسوز کشورش باشد این طوری نمی‌آید بگوید. فوقش در خلوت می‌گوید سعی می‌کنم فعلاً برای تلویزیون کار نکنم تا رفتارش را درست کند. اما وقتی در ایسنتاگرام بوق و کرنا می‌کنیم این ادای اپوزیسیون درآوردن است. به این نکات و رفتارها اعتراض دارم مخصوصاً به بازیگران! در کنار دوستانی که اعتراض کردند نام احسان کرمی عزیز را هم دیدم که به طورکل از تلویزیون نشأت گرفته و باید باشد، کار کند و اگر نقدی هم دارد در راستای اصلاح آن برآید. ما کار نمی‌کنیم را نمی‌فهمم. اگر دلسوزید باید بمانید.این رفتارها برای هنر و هنرمندی زشت استلطیفی در پایان خاطرنشان کرد: شما از من سؤال کردید که برای تلویزیون سریال نمی‌سازید و یا کار نمی‌کنید، گفتم به عنوان کارگردان، امیدوارم. من به دفعات شده 6 سال هم با تلویزیون کار نکرده‌ام اما هیچ‌وقت نگفته‌ام و یا نیامده‌ام بگویم برای تلویزیون کار نمی‌کنم و همیشه دنبال این بودم اتفاقی بیفتد و بتوانم برای تلویزیون کاری خوب بسازم. گفتم این شرایط مهیا شود، من هستم و شرایط مهیا نشده، مدیران مسئولند که نتوانستند شرایطی را مهیا کنند که لطیفی در تلویزیون کار کند. تا اینکه لطیفی بگوید من فعلاً کار نمی‌کنم تا تکلیف مشخص شود؛ این یعنی چی؟ این رفتارها برای هنر و هنرمندی زشت است مثلاً در خبر و اخبار و شاید تحلیلگری در برنامه‌ای چیزی گفته چه ربطی دارد که فکر کنید به شما توهین شده است.انتهای پیام/
ادامه

کد خبر: 1075210  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش مرور نیوز، مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد نصرت کریمی ، شنبه 16 آذر ساعت 9:30 صبح از خانه سینما شماره 2 واقع در خیابان وصال برگزار می‌شود.نصرت کریمی قرار است در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شود.این هنرمند قدیمی سینما و تئاتر 12 آذر ماه در منزل‌اش در سن 95 سالگی به علت کهولت...
به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس، «پیام دهکردی» که بیش از پیش نگران حال و روز اوضاع بی‌رمق مالی در حوزه تئاتر است درباره معافیت مالیاتی هنرمندان گفت: من به شخصه موافق هستم که معافیت مالیاتی همچنان برقرار بماند. در همین شرایط معافیت مالیاتی هم وظایفی که بر ذمه نهادهای فرهنگی است...
سرویس موسیقی هنرآنلاین: داود گنجه‌ای نوازنده کمانچه و ویولن و عضو هیئت امنای انجمن موسیقی ایران درباره معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر که این روزها بحث‌های زیادی در مورد آن مطرح است، به هنرآنلاین گفت: برای این که یک مملکت حرکت پویا داشته باشد، باید درباره هنر و هنرمند آن مملکت نظر...
سرویس سینمایی هنرآنلاین: معافیت مالیاتی هنرمندان این روزها یکی از بحث‌های داغ عرصه فرهنگ و هنر است که چنانچه این معافیت به هر دلیلی برداشته شود می‌تواند عواقب سختی برای این عرصه داشته باشد.سید ضیاء هاشمی تهیه‌کننده سینما و دبیر شورای عالی تهیه‌کنندگان که این روزها خود فیلم...
آفتاب‌‌نیوز : در پی ممانعت از حذف معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی؛ عباس مجیدی رییس انجمن مجسمه سازان ایران در باره وضعیت معیشتی هنرمندان و مضرات تصویب قانون حذف معافیت مالیاتی از فعالیت های فرهنگی و هنری به بیان نظرات خود در این باره پرداخت.این هنرمند گفت: بدنه اصلی جامعه هنری اعم هنرمندان...
نصرت کریمی قرار است در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شود.این هنرمند قدیمی سینما و تئاتر 12 آذر ماه در منزل‌اش در سن 95 سالگی به علت کهولت سن درگذشت.نصرت‌الله کریمی در اول دی‌ ماه 1303 در تهران متولد شد. وقتی تحصیلات ابتدایی را می‌گذراند، با اجرای تئاتر “روحوضی”...
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، «هادی جعفری‌نژاد» امشب (دوشنبه 11 آذر) در گفتگوی 18 و 30 دقیقه شبکه خبر سیما درباره معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر با اشاره به اینکه معافیت مالیاتی از قشر فرهنگی برای کشور یک سرمایه گذاری دراز مدت است، گفت: بر اساس قانون فعالیت های انتشاراتی،...
غلامحسین امیرخانی - رییس شورای عالی انجمن خوشنویسان -گفت: من چون در مسئولیت های اجرایی هم بوده ام با رقم و بودجه هایی که به هنرمندان تعلق می گیرد تا کار کنند آشنا هستم.به جر تعداد اندکی از هنرمندان که موفق هستند و آثارشان در سطح ملی و بین المللی خواهان دارد و فروش می رود، عمده هنرمندان ما گرسنه اند....
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، همایون امیرزاده، مدیر انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، دقایقی قبل در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر و در پاسخ به این سوال...
خبرگزاری فارس ـ گروه کتاب و ادبیات: دستور فوری نوبخت برای معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان در سال آینده،‌ خبری بود که شب گذشته از رسانه‌های گروهی اعلام شد؛ ابلاغی که جامعه فرهنگی خصوصا ناشران و کتابفروشان سال‌ها برایش انتظار کشیده بودند و فکر می‌کردند که این اعلام عمومی، ثمره...

آخرین خبرهای فرهنگي

اجتماع دختران فاطمی در گچساران شبستان  ۳ ساعت پیش

اجتماع دختران فاطمی در گچسارانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در گچساران، این اجتماع بزرگ امروز (۸ بهمن) به همت شورای هیئت های مذهبی، آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، سایر ادارات و امام جمعه گچساران، همزمان با ایام سوگواری شهادت «حضرت زهرا (س)» در مصلی نماز جمعه این شهرستان، برپا شد. در این همایش باشکوه دختران دانش آموز...

اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران برگزار می‌شود تسنیم  ۴ ساعت پیش

اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران برگزار می‌شود - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، همزمان با روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران فردا چهارشنبه از ساعت 10 صبح در میدان شوش تهران، چهارراه لب خط برگزار می‌شود. این تجمع با محوریت مسجد مهدیه تهران با استفاده از ظرفیت مساجد و هیئت‌های مذهبی...

روضه‌خوانی شاعران| ترانه‌ای تقدیم به حضرت محسن (ع) + فیلم تسنیم  ۶ ساعت پیش

روضه‌خوانی شاعران| ترانه‌ای تقدیم به حضرت محسن (ع) + فیلم - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، عصر شعر فاطمی بیت سوخته با همکاری خانه شعر و ادبیات و محفل شعر قراربه مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و با حضور جمعی از شاعران آیینی کشورمان و علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد.شعرخوانی مجید تال در این مراسم را می‌بینید: تو هم تا نفس داشتی...

نماهنگ «مرهم» به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) منتشر شد+فیلم تسنیم  ۶ ساعت پیش

نماهنگ «مرهم» به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) منتشر شد+فیلم - اخبار فرهنگی - همزمان با فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، نماهنگ «مرهم» پیشکش به آستان غنچه نشکفته پرپر حضرت محسن ابن علی علیه‌السلام کاری از گروه فرهنگی طلوع به همت فرهنگسرای اندیشه و استودیو فرهنگی هنری منجی کلیپ منتشر شد.لازم به ذکر است شعر این اثر از قاسم صرافان و محسن فارسی است.نماهنگ مرهم...

تصویربرداری سریال نفوذ با حضور بازیگران خارجی مرور نیوز  ۶ ساعت پیش

تصویربرداری سریال نفوذ با حضور بازیگران خارجیبه گزارش مرور نیوز، سکانس‌هایی از سریال نفوذ که مختص به سایت کبکان است با حضور بازیگران ایرانی و خارجی ضبط خواهد شد.هنرپیشه‌های خارجی این سریال از میان بازیگران آلمانی، بلغاری و فرانسوی انتخاب شده‌اند که به زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی صحبت می‌کنند و این بخش‌ها با زیرنویس فارسی...

پیگیری رییس کل نظام پزشکی از روند درمان استاد شجریان مرور نیوز  ۶ ساعت پیش

پیگیری رییس کل نظام پزشکی از روند درمان استاد شجریانبه گزارش مرور نیوز، محمدرضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی در تماس تلفنی با رییس بیمارستانی که محمدرضا شجریان در آن بستری است، در جریان کم و کیف روند درمانی استاد محمدرضا شجریان قرار گرفت.وی در این تماس تلفنی، آمادگی جامعه پزشکی برای کمک به همکاران خود در این بیمارستان را در هر زمینه اعلام کرد.رییس...

رونمایی از پوستر فیلم سینمایی خروج مرور نیوز  ۶ ساعت پیش

رونمایی از پوستر فیلم سینمایی خروجبه گزارش مرور نیوز، پوستر فیلم سینمایی خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی حبیب والی نژاد با عکسی از فرامرز قریبیان منتشر شد.طراحی این پوستر برعهده خانه طراحان انقلاب اسلامی بوده است.اولین نمایش این فیلم سینمایی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.فرامرز قریبیان، پانته آ پناهی ها،...

لزوم توجه به هنرهای بومی و اصیل ایران ایلنا  ۷ ساعت پیش

لزوم توجه به هنرهای بومی و اصیل ایرانبه گزارش ایلنا،‌ نشست تخصصی نمایشگاه چیدمان "دژاوو" در گالری نظرگاه برگزار و مباحثی پیرامون هنر معاصر مطرح شد.اصغر کفشچیان (استاد دانشگاه) با اشاره به آنکه نگاه ما به هنر باید به گونه‌ای باشد که نقد و پژوهش را به عنوان زیرساختی برای هنر در نظر بگیریم،‌ گفت: هدفی که این نمایشگاه...

۳ شهر و یک روستای صنایع‌دستی ایران جهانی شدند ایلنا  ۷ ساعت پیش

۳ شهر و یک روستای صنایع‌دستی ایران جهانی شدندبه‌گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان (وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) گفت: شورای جهانی صنایع‌دستی به تازگی ۳ شهر و یک روستای ایران را در فهرست شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی ثبت کرده است. با ثبت این چهار شهر و روستا، تعداد شهرها و روستاهای جهانی ایران در این فهرست از ۱۰...

برپایی نمایشگاه موزه ارتباطات و تمبرهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در برج میلاد ایلنا  ۷ ساعت پیش

برپایی نمایشگاه موزه ارتباطات و تمبرهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در برج میلادبه گزارش ایلنا، نمایشگاهی از ۴۰ سال تمبرهای انقلاب اسلامی، تجهیزات قدیمی ارتباطی، نمایشگاه عکس‌های وسایل ارتباطی موزه ارتباطات بر فراز برج میلاد در ارتفاع ۲۸۰ متری برپا خواهد شد.این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن برای بازدید عموم مردم و شهروندان برپا می‌شود. همچنین برج میلاد امکانی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده