تعداد بازدید: ۱۵
تاريخ انتشار: یکشنبه،۱۷ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۱:۰۱
انتظار اطلاع رسانی و پاسخگویی از برنامه هفت بی‌فایده است
به گزارش ایلنا، صندوق اعتباری هنر به تازگی در رابطه با بیمه درمان تکمیلی خانه سینما اطلاعیه‌ای منتشر کرده است.در متن این اطلاعیه آمده است:«ما نیز در کنار اصحاب فرهنگ و هنر طی سال‌های فعالیت خود توانسته‌ایم با تلاش جمعی همکاران، به نیاز اعضا در زمینه‌های درمانی و معیشتی پاسخ دهیم.
حتی در بحرانی‌ترین شرایط اقتصادی دست از حمایت از اهالی فرهنگ و هنر نکشیده و می‌دانیم که حوزه فرهنگ و هنر چه نقش سرنوشت سازی در یکپارچگی و انسجام یک کشور ایفا می‌کند. در خصوص اعتراض اخیر جمعی از حوزه سینما طی هفته‌های گذشته (اگرچه مطالب به شکل کلی و بعضاً توهین آمیز مطرح شده) لازم به توضیح است:1-صندوق اعتباری هنر از سال 88 با ایجاد پوشش‌های درمانی تکمیلی برای اعضاء در سراسر کشور تلاش کرده است امکان خوبی برای تأمین بخش مهمی از هزینه‌های مازاد بر تعرفه‌های بیمه تأمین اجتماعی بیمه‌شدگان و افراد تحت تکفل ایشان ارائه دهد.
از آن سال تاکنون هرساله این صندوق اعضا خود در سراسر کشور را تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار داده و تاکنون با بیمه های ایران، آرمان، رازی و سرمد همکاری کرده است.2-صندوق اعتباری هنر در راستای به کارگیری و ارائه ابزارهای خدمات نوین به اهالی فرهنگ، هنرورسانه، تمرکز زدایی فعالیت‌ها از تهران و برخورداری عادلانه اعضای سراسر کشور از امکانات این سازمان در سال 1396 از سامانه اینترنتی خدمات درمانی استفاده است.
سامانه آنلاین امکان نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه، ارتقا پاسخگویی، ارائه اطلاعات شفاف به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه را فراهم کرده است. امکان مشاهده وضعیت اسناد درمانی و ریز هزینه‌های دریافتی بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل به تفکیک نیز در این سامانه امکان‌پذیر است.3-در قرار داد سال 97 بیش از 115 هزار هزینه درمانی توسط اعضا در سامانه ثبت و بارگذاری شد و بیش از 231 میلیارد ریال خسارت به بیمه‌شدگان توسط صندوق اعتباری هنر پرداخت شد.
لازم به ذکر است تاکنون بیش از 1/800/000 برگ سند درمانی از سوی اعضا در این سامانه بارگذاری شده است.4-در تنظیم قرار داد سال 98، با توجه به افزایش تورم و همچنین افزایش هزینه‌های درمانی، نرخ شرکت‌های بیمه‌ای در حوزه بیمه تکمیلی بیش از 3 برابر رشد داشت در حالی که صندوق اعتباری هنر با توجه به رضایت اعضا از خدمات بیمه درمان تکمیلی در سال 97، توانست برای رفاه حال اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور بالاترین سطح پوشش خدمات در قالب سه طرح متنوع را با افزایش اندکی نسبت به سال قبل از طریق شرکت بیمه سرمد به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران ارائه دهد.
5_صندوق اعتباری هنر با هدف کاهش دغدغه‌های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل را در قالب یارانه متقبل می‌شود. علاوه بر یارانه اختصاص داده شده به کلیه اعضا، بخشی از پرداختی اعضا خانه سینما نیز توسط معاونت ذی‌ربط در سال 97 و 98 پرداخت شده است.6-بیمه سرمد خدمات خود را در دو بخش بستری و پاراکلینیکی با شرکت کمک‌رسان ایران(sos) به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارائه می‌دهد.
صندوق اعتباری هنر با بیش از هزار و 700 مرکز درمانی و بیمارستانی قرار داد دارد و اعضا از طریق ارائه کدملی می‌توانند به صورت آنلاین از خدمات درمانی بدون پرداخت هزینه استفاده نمایند. همه خدمات بستری و صدور معرفی نامه (به جز دندان پزشکی) به عهده شرکت کمک‌رسان ایران(SOS) است.7-صندوق اعتباری هنر افتخار این را دارد با توجه به وظیفه حمایتی خود، هزینه‌های درمانی خارج از تعرفه بسیاری از بزرگان فرهنگ و ادب این سرزمین را به دور از هیاهوی رسانه ای در قالب بیمه تکمیلی به طور کامل پرداخت نماید و هیچ‌گاه نسبت به انتشار آن اقدام نخواهد کرد.
8-خدمات ارائه شده در حوزه بیمه درمان تکمیلی در چند سال اخیر از طریق صندوق اعتباری هنر به تمامی صنوف ارائه شده است. بیمه درمان تکمیلی سینماگران در سال های 96 و 97 مانند دیگر صنوف فرهنگی و هنری ذیل قرار داد بیمه صندوق اعتباری هنر قرار داشته است. با این تفاوت که مسئولیت پیگیری و دریافت خسارت بیمه‌شدگان با شرکت بیمه، رأساً توسط نماینده خانه سینما دنبال می‌شد.
از جمله وظایف وی دریافت خسارت‌های افراد در موعد مقرر و ارسال به شرکت بیمه بوده است. در سال 98 صندوق عهده‌دار ارسال مدارک خسارت بیمه شدگان خانه سینما به شرکت بیمه شد.9-خسارت‌های پرداختی بیمارستانی و پاراکلینیکی (به غیرازهزینه های دندانپزشکی و مراکز خدمات آنلاین) به خانه سینما که توسط نماینده این خانه پیگیری شده است؛ در سال های 96 (بیمه رازی) بیش از 30 میلیارد ریال و در سال 97(بیمه سرمد) نیز بیش از 31 میلیارد ریال بوده است.
10-عمده موضوعات مطرح شده در فضای رسانه‌ای مرتبط با عدم پرداخت خسارت‌های سال گذشته می‌باشد که صندوق مسئولیتی در این رابطه نداشته و نماینده قبلی خانه سینما در امور بیمه درمان تکمیلی مسئول پیگیری اسناد درمانی و احقاق حقوق بیمه شدگان هستند با این وجود طی ماه جاری صندوق با همکاری خانه سینما و شرکت‌های بیمه رازی و سرمد نسبت به تعیین تکلیف و پرداخت هزینه‌های معوق سال‌های گذشته اقدام نمود.
11-در سال 98 با توجه به تفاهم انجام شده با خانه سینما مسئولیت دریافت، پیگیری و پرداخت خسارت‌های اهالی سینما بر عهده صندوق اعتباری هنر می‌باشد و صندوق در این رابطه تمام تلاش خود را در بررسی اسناد، هماهنگی با شرکت بیمه و پرداخت به موقع انجام خواهد داد.12-علی رغم درج فایل راهنمای بارگذاری اسناد درمانی در سامانه و پیگیری خسارت‌های درمانی در سایت صندوق اعتباری هنر و پاسخگویی همکاران صندوق به مراجعین حضوری، برای آموزش کار با سامانه، سهولت در ثبت اسناد درمانی و رفع اشکالات احتمالی، صندوق نماینده خود را نیز در خانه سینما مستقر کرده است.
13-تلفن‌های پشتیبانی صندوق اعتباری هنر در ساعات اداری پاسخگوی سوالات احتمالی اعضا در بخش‌های عضویت، بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، تسهیلات، طرح تکریم و کمک مستمری است. طبق بررسی‌های انجام شده به طور میانگین بیش از 9 هزار تماس با صندوق اعتباری هنر در طول هفته برقرارمی‌شود که بیش از 6 هزار تماس مرتبط با واحد بیمه تکمیلی است که سعی همکاران ما در این بخش پاسخگویی به سوالات اعضا در سراسر کشور است با این وجود با توجه حجم بالای تماس‌ها ممکن است بعضی از تماس گیرندگان در صف انتظار قرار گیرند که در تلاش هستیم با ارائه آموزش های لازم از طریق نمایندگان صندوق در استان‌ها و جلسات با خانه و انجمن‌ها و در صورت لزوم استقرار نماینده‌ای از صندوق در محل خانه‌ها و انجمن‌ها برای پاسخگویی و رفع ابهامات بیمه‌ای از میزان تماس‌های ورودی کاسته شود.
14-کاستن دغدغه‌های معیشتی، درمانی و ... هنرمندان عضو، توسعه و توزیع منطقی و عادلانه منابع و کسب اعتماد اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از اهداف مهمی است که صندوق اعتباری با تلاش مستمر، علی‌رغم مشکلات بسیار و محدودیت‌های منابع آن را دنبال می‌کند. می‌دانیم در این راه کاستی‌هایی وجود دارد اما امیدواریم با تلاش جمعی و همراهی و همدلی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بتوانیم با افتخار به عنوان حامی و خدمت رسان در کنار جامعه فرهنگ وهنر کشور باشیم.
متأسفانه انتظار ایجاد فرصت برابر برای اطلاع‌رسانی و پاسخگویی از طریق برنامه هفت بی‌فایده است و حمله و اعتراض یکسویه فرصتی برای پاسخگویی در اختیار این مجموعه قرار نداد.با این همه امیدواریم جلسات صنفی و داخلی خانه سینما با مسئولان محترم صنوف منجر به روشنگری شود و زمینه درک این واقعیت مهم که همگی برای یک هدف تلاش می کنیم بیشتر فراهم شود.
صندوق اعتباری هنر آماده پاسخگویی در جلسات کارشناسی و فنی و نیز پیگیری اعتراضات می باشد و امیدوار است فضای مفاهمه و همدلی به توهین و تخریب آلوده نشود.»
ادامه

کد خبر: 1079693  |  ادامه: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
در متن نامه سید ضیاء هاشمی خطاب به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: «ضمن سپاس و تشکر از توجه، حسن نیت و پیگیری حضرتعالی درخصوص حل وضعیت مالیات هنرمندان، به استحضار می‌رساند کماکان دیگر دغدغه هنرمندان یعنی بحث مهم بیمه تکمیلی درمان پابرجاست. این مسئله در ماه‌های اخیر...
پیکر نصرت کریمی بازیگر، کارگردان و مجسمه‌ساز روز شنبه ۱۶ آذرماه به سمت قطعه هرمندان بهشت زهرا تشییع شد.به گزارش صبا، مراسم تشییع پیکر نصرت کریمی بازیگر، کارگردان و مجسمه‌ساز صبح روز شنبه ۱۶ آذر ماه  از مقابل ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد.در این مراسم مازیار میری، شیوا ابراهیمی، بهمن فرمان آرا،...
در این نشست پس از سخنرانی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر و معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران صندوق استان‌ها درباره بیمه تکمیلی و تأمین اجتماعی هنرمندان، پویش همرسانی، طرح تکریم و کمک مستمری، تسهیلات کارآفرینی، تسهیلات بلاعوض و خرید و فروش آثار هنری از طریق فضای مجازی سخن گفتند.در...
- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید حسین سیدزاده در آستانه میلاد رسول اکرم(ص) در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر کردستان و در جمع هنرمندان شهرستان کامیاران با اشاره به عضویت بیش از 70 هزار هنرمند، نویسنده و روزنامه‌نگار در صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: اهالی فرهنگ و هنر سرمایه‌های...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، 17 بهمن سال 1305 در تهران بدنیا آمد؛ او تحصیلاتش را تا سیکل ادامه داد و در 17 سالگی بنا به درخواست و راهنمایی همسرش اسماعیل ریاحی که خود از شیفتگان تئاتر بود به صحنه تئاتر راه یافت؛ نامش شهلا ریاحی است و آخرین حضورش در سینما با نهنگ عنبر اتفاق...
- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مدیران صندوق اعتباری هنر طی سفر حمایتی به استان کردستان با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان‌های دهگلان، قروه و روستاهای تابعه دیدار و در منازل شماری از هنرمندان و فرهیختگان این دو شهرستان حضور یافتند.منصور وحیدی‌فر؛ معاون اعضا صندوق اعتباری هنر ضمن تبریک...
به گزارش ایلنا،مدیران صندوق اعتباری هنرروز جمعه در اولین روز از سفر خود با تعدادی از هنرمندان و فرهنگوران استان کردستان در سنندج دیدار و گفتگو کردند.مسئولان صندوق اعتباری هنر با حضور در منزل سیمین چایچی، نویسنده و شاعرضمن گفتگو و بررسی مشکلات هنرمندان پیشکسوت این استان به ریشه های عمیق فرهنگی وهنری این...
- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مدیران صندوق اعتباری هنر در نخستین روز سفر به استان کردستان به دیدار چند تن از چهره‌های فرهنگی و هنری این استان رفتند و با تعدادی از هنرمندان و فرهنگوران استان کردستان در سنندج دیدار و گفتگو کردند.مسئولان صندوق اعتباری هنر با حضور در منزل سیمین...
مسئولان صندوق اعتباری هنر با حضور در منزل سیمین چایچی، نویسنده و شاعرضمن گفتگو و بررسی مشکلات هنرمندان پیشکسوت این استان به ریشه های عمیق فرهنگی وهنری این استان اشاره کردند که با تلاش هنرمندان کردستان موجب شده فرهنگ و هنر اصیل این خطه زنده و پویا بماند.دیدار بعدی بازدید از کارگاه نقاشی استاد فردین صادق...
شفقنا رسانه-روز گذشته خبر توقیف فیلم «خانه پدری» با دستور دادستانی به علت داشتن صحنه های خشن منتشر شد. این فیلم که پس از نه سال توقیف از اول آبان با رده بندی ۱۵+ اکران شد، از همان روزهای نخست اکران با واکنش‌های زیادی مواجه گردید که این واکنش ها زمینه‌ را برای توقیف دوباره آن مهیا کرد....

آخرین خبرهای فرهنگي

بررسی چگونگی الگو بودن حضرت زهرا(س) برای همه مردم/ چگونه حضرت فاطمه(س) واسطه فیض الهی به عالم... تسنیم  ۳ ساعت پیش

بررسی چگونگی الگو بودن حضرت زهرا(س) برای همه مردم/ چگونه حضرت فاطمه(س) واسطه فیض الهی به عالم هستند؟ - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حضرت صدیقه کبرا سلام‌الله علیها الگوی برجسته و شاخصی برای زنان و مردان در همه تاریخ و جغرافیای جهان است؛ الگویی که تأسی به آن نه‌تنها آثار رنج و زحمت را از زندگی‌ها بیرون می‌برد، بلکه منشأ خیرات و برکات زیادی برای زندگی فردی و اجتماعی ما...

تلاوت ترتیل صفحه ۲۷۳ قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن آیات خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

تلاوت ترتیل صفحه ۲۷۳ قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن آیات خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت‌های دینی: پیامبر (ص) می‌فرمایند: «اَلقَلبُ الَّذی لَیسَ فیهِ شَیءٌ مِنَ القُرآنِ کَالبَیتِ الخَرِبِ» قلبی که در آن چیزی از قرآن نباشد، همچون خانه ویران است. (کشف‌الاسرار میبدی ۷/۴۰۵) در ادامه تلاوت ترتیل صفحه ۲۷۳ قرآن شامل آیات ۵۵ تا ۶۴ سوره...

شجاعت فرمانده هوافضای سپاه دست کمی از حمله موشکی به عین الاسد نداشت شبستان  ۹ ساعت پیش

شجاعت فرمانده هوافضای سپاه دست کمی از حمله موشکی به عین الاسد نداشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام «سید محمد یوسف افروغی» ظهر امروز (۲۷ دی) در خطبه های نماز جمعه شهر لیکک ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، به تبیین جایگاه تقوا در زندگی پرداخت و با تأسی از احادیث و روایات، گفت: ولایت روح همه احکام است، عده اس به ولایت حمله کرده و...

حراج تهران آغاز شد آفتاب نیوز  ۱۰ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : دوازدهمین دوره حراج آثار هنری تهران با گرامیداشت یاد سپهبد شهید قاسم سلیمانی و جان باختگان سانحه هوایی خطوط هوایی اکراین کار خود را در هتل پارسیان آغاز کرد.همواره حراج‌های دی‌ماه در مقایسه با حراج‌های تیرماه که آثار کلاسیک هنر ایرانی نیز در کنار آثار معاصر عرضه...

پیش فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر از ۳۰ دی‌ماه مرور نیوز  ۱۱ ساعت پیش

پیش فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر از ۳۰ دی‌ماهبه گزارش مرور نیوز، عزت الله علیزاده، معاون اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اظهاراتی گفت: پیش فروش بلیت‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای مخاطبان مردمی از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۳۰ دی‌ماه آغاز و تا ساعت ۱۸ چهارشنبه دوم بهمن‌ماه ادامه دارد.وی ادامه داد: سازمان‌ها و نهاد‌ها...

سی‌وسومین یادواره شهدای کربلای 5 با یاد و نام "شهید سلیمانی" عجین شد تسنیم  ۱۲ ساعت پیش

سی‌وسومین یادواره شهدای کربلای 5 با یاد و نام "شهید سلیمانی" عجین شد - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چندین شهید از مسجد پنبه‌چی خاطره دارند اما چرا یادواره فقط به نام کربلای 5 ثبت می‌شود؛ این سؤالی بود که شاید خیلی‌ از اهالی محله امیریه و دوستان دیگر داشته باشند؛ شهید حمید عباد اردستانی، شهید مصطفی برزگر و شهید محمود سلیمی. مسجد پنبه‌چی از همان...

رادیو انقلاب تا 23 بهمن روی آنتن/ رایزنی برای برنامه‌ای مشترک با تلویزیون تسنیم  ۱۲ ساعت پیش

رادیو انقلاب تا 23 بهمن روی آنتن/ رایزنی برای برنامه‌ای مشترک با تلویزیون - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رادیو انقلاب یکی از رادیوهای فصلی جمهوری اسلامی ایران است که چهارمین دوره پخش 24 ساعته‌ خودش را تجربه می‌کند؛ چرا که از 6 صبح چهارشنبه 25 دی‌ماه، برنامه‌های خودش را آغاز کرده است و دستاوردها، خدمات و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را به رخ می‌کشد. با...

از تحصیل زیست شناسی تا تمرین عروسک سازی شبستان  ۱۲ ساعت پیش

از تحصیل زیست شناسی تا تمرین عروسک سازیخبرگزاری شبستان،‌ سرویس فرهنگی- محمد پورعلم : پنجمین نمایشگاه ملی اسباب بازی دی ماه امسال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. یکی از بخش های این نمایشگاه « شهر عروسک ها» بود که اتفاقا با استقبال گسترده بازدیدکنندگان روبرو شد. در این بخش تعدادی از طراحان و تولیدکنندگان...

فیلم‌سازی عبدالله علیمراد در کانون با «جانشین» تسنیم  ۱۵ ساعت پیش

فیلم‌سازی عبدالله علیمراد در کانون با «جانشین» - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، فضای کلی این انیمیشن که تهیه‌کنندگی آن را کانون پرورش فکری بر عهده دارد، به‌نوعی ورود ماشین به زندگی انسان‌ها است.علیمراد درباره روند تولید «جانشین» گفت: حدود 2 ماه است که کار خود را شروع کرده‌ایم و این انیمیشن در مرحله طراحی و ساخت و ساز شخصیت‌ها است.وی درباره...

سیروان خسروی افشاگری کرد/ پشت پرده جلب حمایت هنرمندان با تطمیع تسنیم  ۱۵ ساعت پیش

سیروان خسروی افشاگری کرد/ پشت پرده جلب حمایت هنرمندان با تطمیع - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در روزهای گذشته شاهد واکنش برخی از چهره‌های شناخته شده عرصه هنر درباره اتفاق‌های اخیر کشورمان بودیم. در این میان برخی از هنرمندان نسبت به دیدگاه‌ها و رفتارهای یکدیگر هم انتقادهایی را مطرح کردند. شاید مهمترین انتقاد و اتفاق در این باره مربوط به...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده