تعداد بازدید: ۸
تاريخ انتشار: دوشنبه،۱۸ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۶:۳۴
ایجاد برنامه جامع و ملی گردشگری ایران با کمک یونسکو
به گزارش خبرگزاری شبستان، «علی اصغر مونسان» در دیدار با مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری، سابرینا سالیس هماهنگ‌کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو، سوتان سوتکوفسکی سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران گفت: «ایران کشور بزرگ و زیبایی است و برای دیدن تمام نقاط آن، زمان زیادی لازم است.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: امیدوارم برنامه جامع و ملی گردشگری کشور با کمک یونسکو ایجاد شود. مدتی است توجه دولت به حوزه گردشگری زیاد شده و به عنوان یک موضوع اقتصادی مهم به آن نگاه می‌شود. معاون گردشگری کشورمان اقدامات خوبی در این زمینه شروع کردند اما نیاز به یک برنامه جامع گردشگری داریم تا ما را هدایت کند امیدوارم این برنامه منجر به پروژه شود و بدانیم به شکل دقیق چه کاری را باید انجام دهیم، به او گفتم این برنامه نباید به یک کتابچه برای کتابخانه‌ها تبدیل شود.
مونسان تصریح کرد: در موضوع فرهنگ، ارتباط مردم با مردم موضوع بسیار مهمی بوده و آنچه که به صلح و امنیت جهانیان می‌تواند کمک کند شناخت بیشتر مردم‌ها از یکدیگر است. به نظر من بهترین راه برای ارتقای گردشگری ارتباط مردم با مردم است که هم جنبه اقتصادی دارد و هم فرهنگی، امیدواریم بتوانیم با کمک شما بتوانیم یک برنامه خوب اجرا کنیم.
او افزود: معرفی جاذبه‌های گردشگری بالقوه ایران در سطح بین الملل بسیار مهم است، من هم با نظر سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران برای معرفی بیشتر ایران موافق هستم، ما برای معرفی کشورمان کم کار کرده‌ایم شاید به این دلیل باشد که به فرهنگ و تاریخ کهن خود مغرور شدیم و معتقد بودیم چون تمدن ساز هستیم همه ما را می‌شناسند.
مونسان بیان کرد: متأسفانه با توجه به مسائل سیاسی که وجود دارد تبلیغات دروغین علیه ما در جهان انجام می‌شود. مردمان ما بسیار مهربان هستند باید ایران را بیشتر به مردم دنیا معرفی کنیم.او افزود: ذهنیت تمام گردشگران خارجی در سفر به ایران با آنچه که قبل از سفر تصور می‌کردند بسیار متفاوت است بنابراین یکی از چالش‌های مهم ما معرفی درست و واقعی ایران به جهانیان است به این منظور برای تحقق برنامه جامع گردشگری حمایت می‌کنیم تا برنامه‌ها به خوبی پیش برود.
ایران باید به رهبر منطقه‌ در زمینه گردشگری فرهنگی تاریخی تبدیل شود«سوتان سوتکوفسکی» افزود: در سپتامبر سال گذشته برای فعالیت‌های فرهنگی و شرکت در کنفرانس گفت‌وگوی بین ادیان به همدان سفر کردم و با محمدحسن طالبیان و حجت‌الله ایوبی دیدار داشتم. امیدوارم این همکاری‌ها گسترش پیدا کند.
در این فاصله چندین ملاقات با ولی تیموری معاون گردشگری داشتم و در زمینه برنامه‌های کلان گردشگری صحبت کردیم و اکنون گزارش پیشرفت این برنامه‌ها را به اطلاع شما می‌رسانیم.سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران افزود: در این برنامه قصد داریم علاوه بر شناسایی نیازهای ایران از تخصص یونسکو برای ایجاد یک شبکه تخصصی استفاده کنیم و نخستین نشستی که با معاون گردشگری ایران داشتم قرار شد یک چهارچوب کلی تهیه کنیم تا بدانیم برنامه جامع گردشگری به چه شکل باشد.
ایران بازیگر کلان است به این منظور به همراه سازمان جهانی گردشگری بر روی این برنامه کار می‌کنیم.وی تصریح کرد: «سازمان جهانی گردشگری در ایران دفتر ندارد به این دلیل یونسکو تلاش می‌کند خدمات این سازمان را معرفی و در ایران پیاده کند، هدفمان این است تا با کمک یکدیگر گردشگری در ایران را توسعه بدهیم، نباید تنها به جنبه اقتصادی و توسعه آن نگاه کرد بلکه باید در زمینه فرهنگی هم بر روی آن کار کنیم.
ایران از منظر فرهنگی بسیار مهم است و باید از ظرفیت‌های میراث‌فرهنگی ایران برای توسعه گردشگری استفاده کنیم.او افزود: کارگروه و نشستی که در سپتامبر سال گذشته در کرمانشاه برای آموزش راهنمایان گردشگری برگزار شد بر روی جنبه میراث‌فرهنگی آن نیز تأکید شد، ما باید این موضوع را در برنامه جامع گردشگری ایران در نظر بگیریم.
باید این برنامه را به پروژه‌های بودجه‌ای یونسکو که اروپا آن را تأمین مالی می‌کند متصل کنیم به این دلیل با مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری تعامل داشتیم. او تجربه زیادی در زمینه گردشگری و توسعه پایدار آن دارد و می‌تواند چهارچوب اختیارات و شرایط این برنامه را تعیین کند و به شکل هفتگی مشاوره بدهد.
قرار شد تا ماه ژانویه این چهارچوب در اختیار ما قرار بگیرد و بعد از جمع بندی کلی توسط سازمان جهانی گردشگری، یونسکو و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تا ژانویه سال آینده تدوین و به تصویب برسد.سوتکوفسکی بیان کرد: از معاون گردشگری و میراث‌فرهنگی ایران و دیگر شرکای ما در این کشور تشکر می‌کنم زیرا برای ما باعث افتخار است چنین متحدانی در ایران داریم که کار ما را تسهیل می‌کنند.
سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران اظهار کرد: یونسکو دو رویکرد اصلی دارد، در رویکرد منطقه‌ای قصد داریم با توسعه گردشگری ایران بتوانیم این کشور را به رهبر منطقه‌ در زمینه گردشگری فرهنگی تاریخی تبدیل کنیم و مرکزی برای آموزش مربیان و راهنمایان و تورهای گردشگری منطقه باشد. در رویکرد دوم یونسکو به دنبال موضوع میان رشته‌ای گردشگری هستیم یعنی به جنبه‌های اقتصادی و فرهنگی آن نیز توجه شود.
او افزود: قصد داریم در برنامه جامع گردشگری ایران، توسعه پایدار گردشگری را برای پایگاه‌های جهانی که به ثبت رسیده‌اند، داشته باشیم تا علاوه بر حفظ آن بتوانیم برای این مجموعه‌ها درآمدزایی کنیم. همچنین برای جوامع محلی که در اطراف این مکان‌های تاریخی وجود دارند از نظر صنایع‌دستی و اقامتگاه‌ها اشتغال‌زایی ایجاد کنیم تا تمام عناصر موجود پوشش داده شود.
با انجام این کار الزامات گردشگری را برآورده کرده‌ایم و هم به جنبه فرهنگی و اقتصادی آن توجه شده است.سوتکوفسکی تصریح کرد: در این برنامه جامع به موضوع اطلاع رسانی نیز توجه شده است نه تنها بازیگران داخلی و دولتی بلکه باید بازیگران بین المللی از جاذبه‌های گردشگری بالقوه ایران آگاهی داشته باشند.
سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران اظهار کرد: باید در برنامه جامع گردشگری مدیریت ریسک هم در نظر گرفته شود تا بتوانیم موانع بالقوه بعدی را شناسایی کنیم، برگزاری این نشست‌ها می‌تواند کمک کند تا ما بتوانیم تصویر درست و واقعی از ایران در سطح جهان ارائه کنیم.سازمان جهانی گردشگری از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حمایت می‌کندمارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری از دکتر مونسان برای این دیدار تشکر کرد و گفت: «برای تهیه این چهارچوب کمک می‌کنم تا برنامه جامع گردشگری در ایران که بسیار مهم است، اجرایی شود.
در این برنامه به دنبال این هستیم تا سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی گرد‌ هم بیایند تا بتوانیم هم چهارچوب اختیارات را تعیین و هم فعالیت‌ها را اجرایی کنیم.او افزود: یکی از اهداف ما این است تا بر روی نیازهای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به شکل صحیح کار کنیم و دانش کارکنان این وزارتخانه را افزایش دهیم یکی از چالش‌هایی که در زمینه گردشگری وجود دارد به کارگیری افراد با دانش‌های مناسب است تا بتوانند از عهده چالش‌های موجود در این بخش بربیایند.
هفته گذشته در نشستی که در سازمان جهانی گردشگری داشتم و بخش آسیایی نیز حضور داشت بر هرگونه حمایت به ویژه فنی که این وزارتخانه در ایران نیاز دارد، تأکید شد. امیدوارم دکتر مونسان در نشست فیتور مادرید اسپانیا حضور داشته باشند.نوتاریانی تصریح کرد: در برنامه مدیریت ریسک باید عوامل طبیعی و اقلیمی نیز در نظر گرفته شود، تا صنعت گردشگری بتواند در وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله خود را بازیابی کند.
سازمان جهانی گردشگری در این زمینه برنامه‌هایی داشته و اجرا کرده است.تشکیل تیم مشاوره قوی متشکل از کارشناسان متخصص از بخش‌های دولتی و خصوصی برای تدوین برنامه جامع گردشگری«ولی تیموری» در ادامه این دیدار گفت: از روز شنبه 16 آذر به شکل عملیاتی کار تدوین برنامه جامع گردشگری کشور را آغاز کردیم تا کنون این برنامه دو بار در کشور انجام شده یک بار در سال 1354 و یک بار هم در سال 1380 که موفق نبود از آن به بعد هیچ برنامه مدونی برای توسعه گردشگری در یک افق بلندمدت نداشتیم.
بعد از حضور در معاونت گردشگری موافقت اجرای این برنامه را از دکتر مونسان گرفتیم و در ملاقات‌هایی که سال گذشته با دبیر سازمان جهانی گردشگری داشتیم این برنامه مطرح و موافقت او نیز اعلام شد تا اینکه در اسفند سال گذشته در حاشیه سفر دکتر مونسان به مادرید به شکل یک توافقنامه کتبی امضا شد از آن تاریخ به بعد رایزنی ها و مشورت‌ها در سطوح مختلف معاونان و دبیر کل دفتر منطقه‌ای یونسکو آغاز شد.
معاون گردشگری کشور افزود: تیم مشاوره سازمان جهانی گردشگری انتخاب شد و به موازات آن ما نیز یک تیم مشاوره قوی متشکل از کارشناسان متخصص از بخش‌های دولتی و خصوصی تشکیل دادیم. همچنین با توجه به این که بخشی از ظرفیت‌های ما در بخش گردشگری به گردشگری فرهنگی تاریخی مربوط می‌شود با یونسکو نیز گفت‌وگو کردیم تا به ما کمک کند تا بتوانیم از مشاوره‌های فنی و اعتبارات مالی برای تحقق این برنامه استفاده کنیم.
تیموری تصریح کرد:‌ اکنون این پروژه مشترک با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو آغاز شده است. برای تحقق برنامه جامع گردشگری برنامه‌هایی را برای ملاقات‌های مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری، سابرینا سالیس هماهنگ کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو، سوتان سوتکوفسکی سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی، نمایندگان و دستگاه‌های مرتبط با گردشگری، بخش خصوصی، فعالان گردشگری و دانشگاه‌های حوزه گردشگری در نظر گرفته‌ایم.
معاون گردشگری کشور اظهار کرد: همچنین برای شناسایی و معرفی ظرفیت‌های ایران در زمینه گردشگری سلامت، مذهبی، فرهنگی تاریخی برای آنها برنامه سفر به استان‌های قم، اصفهان، گیلان و اردبیل در نظر گرفته شده است. همچنین در 23 آذر نشست جمع بندی این بازدیدها و دیدارها برگزار می‌شود. در برنامه جامع گردشگری باید به مدیریت ریسک توجه شودسابرینا سالیس هماهنگ کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو در ادامه گفت: در برنامه جامع گردشگری ایران باید به مدیریت ریسک توجه شود، اولویت اصلی یونسکو این است تا یک برنامه کلی اجرا شود و مالکیت و رهبری آن نیز بر عهده مردم ایران باشد.
تصویری که من در سفر به ایران داشتم با آنچه که شنیده بودم کاملا متفاوت بود، به این دلیل باید تمام عوامل منطقه‌ای در این مدیریت و برنامه گنجانده شود تا بتوانیم تصویر درستی از ایران ارائه دهیم.
ادامه

کد خبر: 1083137  |  ادامه: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش ایلنا به نقل از وزارت میراث فرهنگی، علی اصغر مونسان امروز در دیدار با مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری، سابرینا سالیس هماهنگ‌کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو، سوتان سوتکوفسکی سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران گفت: «ایران کشور بزرگ و زیبایی است...
به گزارش ایلنا به نقل از وزارت میراث فرهنگی، مصطفی پورعلی در آیین گشایش همایش ملی ثبت میراث صنعتی که شنبه ۱۶ آذر ۹۸ در تالار آفرینش شهرستان بندر ماهشهر برگزار شد اظهار کرد: «برگزاری همایش‎های ملی ثبت، تاکتیک جدید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و هدف آن توجه به موضوع...
به‌ گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان (وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) که برای شرکت در اجلاس تمدن‌های کهن به چین سفر کرده بود در گفت‌وگو با نشریه گلوبال تایمز گفت: ایران و چین جزو تمدن‌های کهن هستند و خوشبختانه از دیرباز همیشه روابط بسیار خوبی بین این دو کشور وجود...
به گزارش ایلنا، فخرالدین صابری با اشاره به برگزاری پنجمین دوره ارزیابی آثار صنایع دستی کشور برای اهدای نشان ملی مرغوبیت کالا، گفت: صنایع دستی و هنرهای سنتی یکی از مولفه‌های فرهنگ بومی و ملی هر کشوری هستند که البته در این خصوص کشور ایران جزو چند کشور اول جهان در حوزه هنرهای سنتی می‌باشد و در...
به‌گزارش خبرگزاری شبستان، ​نمایشگاه «میراث وقف» با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از مسئولان کشوری در محل موزه ملی ایران افتتاح شد. در این نمایشگاه که...
به‌ گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان (وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) در نشستی با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال که در محل این وزارتخانه برگزار شد، در سخنانی با اشاره به اهمیت مأموریت‌های سه‌گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، تصریح کرد: امید دارم...
به گزارش ایلنا، مراسم گشایش نمایشگاه عکس «میراث فرهنگی ناملموس و جوانان» و اختتامیه دومین مسابقه بین‌المللی عکاسی با حضور محمدحسن طالبیان (معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)، صلاح زواوی (سفیر فلسطین در تهران)، رایزن فرهنگی ازبکستان، نمایندگانی از سفارت قرقیزستان...
به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان در مراسم رونمایی از ۱۱۰ لوح از مجموع ۱۷۸۳ لوح هخامنشی بازگشته به کشور در موزه ملی ایران، گفت: بازگشت این الواح اتفاق مبارکی بود، این الواح حدود ۸۴ سال پیش توسط دولت ایران به شکل امانی به دانشگاه شیکاگو برای مطالعات داده شد.»او افزود: «متن این الواح به خط میخی...
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ حسن خلیل آبادی ، رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران، در نطق پیش از دستور یکصدو شصت و هشتمین جلسه شورا با تاکید براینکه شهرتهران با داشتن جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و شهری فراوان نتوانسته است در جلب گردشگر داخلی و خارجی به...
به گزارش خبرنگار ایلنا، نوروز رجبی (باستان‌شناس) متولد ۱۳۵۷ دهدشت کهگیلویه و بویراحمد است. بیش از ۱۵ سال تجربه فعالیت در عرصه باستان‌شناسی را در کارنامه خود ثبت کرده و به عنوان شغل و عشق به آن می‌پردازد. هرچند از دوره دبیرستان و راهنمایی به حوزه باستان‌شناسی علاقمند بود و دوستان و...

آخرین خبرهای اجتماعي

تمام دبستان‌های تهران دوشنبه تعطیل است/ تعطیلی مدارس دوره متوسطه اول در مناطق 1 تا 5 خبرگزاری فارس  ۲۹ دقیقه پیش

تمام دبستان‌های تهران دوشنبه تعطیل است/ تعطیلی مدارس دوره متوسطه اول در مناطق 1 تا 5 مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار کرد: به دلیل لغزندگی معابر و برودت هوا، تمام مدارس ابتدایی تهران فردا تعطیل است. وی ادامه داد: مدارس دوره متوسطه اول مناطق یک تا 5 تهران نیز فردا تعطیل است. به گزارش فارس، تمام...

جلسه شورای شهر خرمشهر که به تشنج ختم شد سرپوش  ۱ ساعت پیش

جلسه شورای شهر خرمشهر که به تشنج ختم شد جلسه علنی شورای اسلامی شهر خرمشهر از بحث با شهردار تازه منصوب شده منطقه ۲ خرمشهر به فحاشی اعضا رسید.به گزارش مهر، جلسه شورای شهر خرمشهر عصر امروز در پی حضور پنج عضو و غیبت علی بندری و امیر سامری با دستور جلسه بررسی لوایح و فضای سبز خرمشهر تشکیل شد.در ابتدای جلسه رئیس شورای شهر خرمشهر بر لزوم همکاری...

اصفهان؛ در ۱۰ ماه گذشته یک روز پاک هم نداشته است سرپوش  ۱ ساعت پیش

اصفهان؛ در ۱۰ ماه گذشته یک روز پاک هم نداشته است مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: در ۱۰ ماه گذشته یک روز هوای پاک هم نداشته‌ایم، در حالی که ۵ روز کامل آلاینده برای همه سنین داشته‌ایم.به گزارش تسنیم، ایرج حشمتی درباره روز ملی هوای پاک اظهار داشت: موضوع هوای پاک یک موضوع خاصی است که سال‌هاست در کشور و در اداره کل محیط زیست اصفهان دنبال می‌شود.وی افزود:...

جزئیات عرضه سهام ۳ شرکت دولتی در بازار سرمایه چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

جزئیات عرضه سهام ۳ شرکت دولتی در بازار سرمایهامروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو در صرافی‌های مجاز، تقویت ۷۳۲ واحدی شاخص کل در کانال ۴۱۰ هزار واحدی، تاخیر در عرضه اولیه در نتیجه طولانی شدن فرایند آماده سازی شرکت ها، شروط راه‌اندازی بازار طلای آب شده در بورس، نباید در انتظار صعود مداوم شاخص بورس بود و تنظیم نرخ سود در بازار صکوک کشور با عملیات بازار...

اختصاصی - ابراهیمی: کشورها برای شرکت در جام فجرانصراف دهند، کاری از دست من برنمی آید چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

اختصاصی - ابراهیمی: کشورها برای شرکت در جام  فجرانصراف دهند، کاری از دست من برنمی آیدخسرو کفیلی -رییس هیات وزنه برداری استان گیلان از آمادگی این استان برای برگزاری مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر در بهمن ماه سال جاری در رشت خبر داد.اصغر ابراهیمی ملی پوش سابق وزنه برداری ایران با بیان این مطلب گفت : بستر مناسب برای برگزاری این مسابقات که حکم انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو...

آخرین زن که بعداز انفجار پلاسکو را ترک کرد! چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

آخرین زن که بعداز انفجار پلاسکو را ترک کرد!آخرین زن که بعداز انفجار پلاسکو را ترک کرد!مرضیه سلیمانی گفت: هیچ وقت از تاریکی نمی ترسیدم اما بعد از حادثه پلاسکو از تاریکی می ترسم. از این می ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم ها را از دست بدهم! اکثر ما عکاسان ،بعد از حوادث دچار بحران می شویم. این که تصویر آدمی را می...

کشف 77 تن مواد مخدر در مرزهای کشورها در سال جاری چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

کشف 77 تن مواد مخدر در مرزهای کشورها در سال جاریفرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: ۷۷ تن مواد مخدر سنتی و صنعتی از ابتدای سال جاری تاکنون با تلاش مرزبانان در مرزها کشف شده و این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۶۰ درصد افزایش یافته‌است.سردار قاسم رضایی روز یکشنبه در بازدید از پل مرزی آستارا با جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در...

اخطار نمایندگان مجلس به سه کشور اروپایی: روابط خود را کاهش می‌دهیم چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

اخطار نمایندگان مجلس به سه کشور اروپایی: روابط خود را کاهش می‌دهیماخطار نمایندگان مجلس به سه کشور اروپایی: روابط خود را کاهش می‌دهیمنمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای به سه کشور اروپایی اخطار داده‌اند که در صورت عدم اجرای تعهداتشان، سطح روابط با این سه کشور کاهش می‌یابد. محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در حال جمع آوری امضا برای صدور بیانیه‌ای، علیه بیانیه...

تظاهرات هزاران نفر علیه ترامپ در شهرهای آمریکا چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

تظاهرات هزاران نفر علیه ترامپ در شهرهای آمریکانخستین تظاهرات که ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷ در روز پس از تصدی ریاست جمهوری ترامپ انجام شد، هم‌چنان عظیم‌ترین تجمع بوده‌است.هزاران نفر در واشنگتن، شیکاگو، نیویورک، سن دیه‌گو، لس‌آنجلس و آنکوریج علیه سیاست‌های جنسیتی، اقلیمی، مهاجرتی و سیاست خانواده دولت ترامپ تظاهرات کردند.این آیین سالانه، از ژانویه ۲۰۱۷ و با ورود...

نشست پوتین و اردوغان در حاشیه کنفرانس برلین چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

نشست پوتین و اردوغان در حاشیه کنفرانس برلین ، هیأت‌­های ترک و روس به ریاست «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در حاشیه کنفرانس بین‌المللی برلین نشست برگزار کردند.اردوغان در این نشست تأکید کرد که تحقق صلح در لیبی مستلزم تضمین آتش‌بس و توقف سیاست خصمانه «خلیفه حفتر» فرمانده ارتش ملی این کشور است.پوتین نیز تأکید...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده