تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: دوشنبه،۱۸ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۸:۳۳
دایی و برانکو؛ تیم ملی یا تراکتور؟
آی اسپورت – کار تیم ملی را با مارک ویلموتس باید تمام شده دانست. سرمربی بلژیکی اگرچه در توئیترش رسیدن به توافق برای جدایی را تکذیب کرده اما اصل ماجرا چیز دیگری است. هم فدراسیون و هم ویلموتس برای قطع همکاری تمایل دارند اما ویلموتس می‌خواهد پول بیشتری بگیرد. او اصرار دارد که علاوه بر مبلغی که برای یک سال از قراردادش گرفته مبلغی را هم بابت دیرکرد از فدراسیون فوتبال ایران بگیرد.
از این طرف هم مهدی تاج و شرکایش در فدراسیون می‌خواهند با محاسبه روزهای غیبت ویلموتس در ایران، از پرداخت غرامت شانه خالی کنند. در هر صورت این بخش از ماجرا را باید پایان یافته تلقی کرد. ظرف امروز یا فردا خبر توافق نهایی با ویلموتس منتشر خواهد شد. اما چیزی که مهم است و از چند روز پیش در رسانه‌ها به آن پرداخته شده ماجرای انتخاب جانشین ویلموتس است.
حقیقت این است که داستان ویلموتس باعث شده فدراسیون فوتبال این بار با دقت و حساسیت بیشتری دست به انتخاب بزند. تا همین یکی دو روز پیش برانکو ایوانکوویچ تنها گزینه قابل دسترس برای تیم ملی بود. حتی اخباری مبنی بر توافق نهایی با او هم به گوش رسیده. گفته می شود فدراسیون بعد از پایان رسمی کار با ویلموتس بلافاصله خبر توافق با برانکو و شروع کار این مربی در تیم ملی را اعلام خواهد کرد.
اما در یکی دو روز اخیر اتفاقاتی افتاده که ماجرا را کمی پیچیده کرده است. حالا نام‌های تازه‌ای وارد این معادله شده است: «تراکتور و علی دایی»!گزینه‌های تازه فدراسیوناز راهروهای فدراسیون نام‌های تازه‌ای برای هدایت تیم ملی شنیده شده است. به نظر می‌رسد که این اسامی بعد از آن مطرح شده‌اند که فدراسیون به برانکو اعلام کرده نمی تواند همه شروط او را اجرا کند.
شروط مهم برانکو این بود: اول عقد قرارداد ساله و دوم حل تمام مسائل مالی با باشگاه پرسپولیس از جمله قرارداد سال آخر و مالیات هر چهار سال حضورش در پرسپولیس. پیشنهاد فدراسیون به برانکو یک قرارداد 6 ماهه بوده. قراردادی که در صورت صعود ایران به مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی تا پایان جام جهانی 2022 تمدید می‌شود.
درباره مسائل مالی هم توافقاتی صورت گرفته اما فدراسیون گفته می‌تواند نیمی از مالیات معوقه را پرداخت کند. همین مسائل است که رسیدن به توافق نهایی را کمی سخت کرده است. مدیران فدراسیون البته در روزهای اخیر باب مذاکره با چند مربی دیگر را هم باز کرده‌اند تا در صورتی که به هر دلیلی توافق با برانکو نهایی نشود، از کار عقب نماند.
جدی‌ترین گزینه‌ها «برت فن مارویک»، «نیکو کواچ» و «چزاره پراندلی» هستند. وضعیت این سه گزینه با هم متفاوت است. کواچ همین ماه پیش از بایرن مونیخ اخراج شد. او پیشتر هم نتایج خوبی در اینتراخت فرانکفورت گرفته بود و یک مربی کاملا «روی بورس» است. همین روز شنبه او به طور مخفیانه به ورزشگاه گودیسون پارک رفته بود و بازی اورتون با چلسی را از نزدیک دید.
به نظر می‌رسد او گزینه هدایت تیم اورتون است. اما حتی اگر این هم نباشد بسیار بعید است او سطح اول فوتبال اروپا را رها کند و به ایران بیاید. نفر بعدی چزاره پراندلی مربی سرشناس ایتالیایی است. او از سال 2010 تا 2014 سرمربی تیم ملی ایتالیا بود. همچنین سابقه هدایت تعداد زیادی از باشگاه‌های این کشور را داشته و جنوا آخرین تیمی بوده که پراندلی سرمربی‌اش بوده.
او سال 2018 هم به خاور میانه آمد و حدود یک فصل مربی النصر امارات بود. شاید تجربه خوب آندره‌آ استراماچونی با استقلال باعث شود که فدراسیون نگاه جدی‌تری به پراندلی داشته باشد. اما این انتخاب ریسک بالایی دارد. چرا که وضعیت تیم ملی بسیار حساس و خطرناک است و اصلا جای اشتباه نداریم. این در حالی است که پراندلی به عنوان یک مربی اصولگرا و آینده نگر شناخته می‌شود و ممکن است در ابتدای راه نتواند نتایج خوبی با تیم ملی بگیرد.
این یعنی ناکامی در رسیدن به جام جهانی. اما نفر آخر یعنی فن مارویک هلندی هماهنگی بیشتری با معیارهای فدراسیون فوتبال ایران دارد. او همین چند روز پیش از هدایت تیم ملی امارات برکنار شد. فن مارویک از سال 2015 به آسیا آمده و از آن سال هدایت تیم‌های عربستان سعودی، استرالیا و امارات را تجربه کرده. البته نتایجش در این تیم‌ها چندان رضایت بخش نبوده.
اما قیمت پایین‌تر او نسبت به بقیه گزینه‌ها و همچنین شناختش از فضای فوتبال آسیا فاکتور مهمی است. با این وجود اولویت اصلی فدراسیون همچنان برانکو است. او مدت زیادی را در ایران و آسیا گذرانده و موفقیتش تا حد زیادی تضمین شده به نظر می‌رسد. در واقع فدراسیون بیشتر تمرکزش را روی توافق با برانکو گذاشته و 3 گزینه تازه را در «آب نمک» خوابانده است.
این مربع عجیب!تردیدهای تازه درباره همکاری دوباره فدراسیون و برانکو درست از وقتی ایجاد شد که باشگاه تراکتور در اقدامی نه چندان غیر منتظره با مصطفی دنیزلی قطع همکاری کرد. گزینه اول باشگاه تراکتور برای جانشینی دنیزلی کسی نبود جز علی دایی. دایی چند بار هم قبلا کاندید هدایت تراکتور شده بود اما هر بار به این پیشنهاد جواب رد داده.
او اعلام کرده که حدود دو هفته پیش از تراکتور تماس داشته و آن را رد کرده است. دایی بارها صراحتا گفته که به عنوان مربی فقط می‌تواند در تیم‌های تهرانی فعالیت کند. تا چند وقت پیش هم این ادعا را در عمل ثابت کرده بود. اما این بار ماجرا کمی فرق دارد. ظاهرا جواب منفی دایی این بار به صلابت گذشته نبوده است.
دلیل این ادعا هم مذاکره چند هفته پیش او با باشگاه گل گهر بوده که عکسی هم از آن منتشر شد. این عکس نشان می داد که دایی تا پای مذاکره با گل گهر رفته و این یعنی او مثل سابق از حضور در شهری غیر از تهران فراری نیست. حالا که پای شهری مثل تبریز در میان است. پس شاید با مذاکرات بیشتر و اجابت خواسته‌های او توسط باشگاه تراکتور بالاخره دایی را در تراکتور ببینیم.
هر چند او در میان طرفداران تیم تراکتور مخالفان نسبتا زیادی هم دارد. اما نکته مهم این است که دایی گزینه پیشنهادی مدیر عامل باشگاه یعنی غلامرضا صادقیان است. گزینه‌ای که مد نظر محمدرضا زنوزی مالک تراکتور است برانکو ایوانکوویچ است. به نظر می رسد خود زنوزی هم از شکست با مربیان متعدد که اغلب نام بزرگی هم داشتند خسته شده و به دنبال یک مربی با «موفقیت تضمینی» است.
برای همین هم به برانکو فکر می‌کند. حتما به یاد دارید برانکو در اواخر لیگ هجدهم هم با مالک باشگاه تراکتور جلسه‌ای برای مذاکره داشت اما این جلسه به توافق منجر نشد. این بار اما زنوزی سفت و سخت خواهان سپردن تیمش به برانکو است. از طرفی فدراسیون برای انتخاب یک مربی ایرانی برای تیم ملی هم تحت فشار است.
گفته می‌شود تنگناهای مالی و همچنین وضعیت حساس تیم ملی در فدراسیون این نگرش را ایجاد کرده که به موازات مذاکره با برانکو، به گزینه‌های داخلی هم فکر کند. آخرین خبر در این مورد این است که گزینه اصلی داخلی فدراسیون برای تیم ملی هم علی دایی است. در واقع الان دو تیم بدون مربی داریم که هر دو تیم دو گزینه مشترک دارند.
تیم ملی و تراکتور در یک طرف و برانکو و علی دایی در طرف دیگر. ظاهرا مذاکرات پیچیده شده و گزینه اصلی هر دو تیم برانکو ایوانکوویچ است اما قاعدتا برانکو فقط می‌تواند هدایت یکی از این دو تیم را بر عهده بگیرد. برانکو خودش در هفته‌های گذشته دو بار رسما از تمایلش برای هدایت تیم ملی حرف زده است. بار اول را رضا چلنگر لو داد و بار دوم هم خودش گفت: «تیم ملی؟ مذاکره‌ای نداشته‌ایم اما همه چیز ممکن است!» پاسخ منفی علی دایی به تراکتور هم که این بار به صلابت دفعات گذشته نبوده است.
با این و اگر اتفاق غیر منتظره‌ای نیفتد می‌شود این طور پیش بینی کرد که به زودی برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی ایران می شود و علی دایی بالاخره هدایت تراکتور را می‌پذیرد. مگر این که دایی به خاطر جو غیر قابل پیش بینی تبریز این بار هم قید رفتن به این شهر را بزند. سازندگی
ادامه

کد خبر: 1083559  |  ادامه: آی اسپورت
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
ورزش سه: یحیی گل محمدی که طی فصول اخیر روند موفقیت‌آمیزی را روی نیمکت مربیگری دنبال کرده، اکنون در آستانه تجربه نیمکت رویایی تیم ملی قرار دارد. سرمربی سابق پرسپولیس، ذوب آهن و فعلی شهرخودرو بعد از اینکه نماینده مشهد را در فصل گذشته به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا رساند، در ابتدای فصل به عنوان گزینه جانشینی...
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، خیلی‌ها برانکو ایوانکوویچ را سرمربی بعدی تیم ملی ایران می‌دانند. شایعات و اخبار حکایت از آن دارد که او با فدراسیون فوتبال برای همکاری به توافق رسیده و به زودی جای مارک ویلموتس را روی نیمکت تیم ملی می‌گیرد. برانکو حتی به یکی از بازیکنان پرسپولیس به صورت تلفنی...
به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، خبر احتمال قطع همکاری باشگاه تراکتور با مصطفی دنیزلی بعد از تساوی نا امید کننده مقابل شاهین بوشهر در تبریز در رسانه‌ها مطرح شد و درکنار سکوت مدیران باشگاه این گمانه‌زنی شب گذشته جدی‌تر شد تا اینکه پیش از ظهر امروز خبر جدایی دنیزلی به صورت رسمی اعلام شد تا...
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، خبر احتمال قطع همکاری باشگاه تراکتور با مصطفی دنیزلی بعد از تساوی نا امید کننده مقابل شاهین بوشهر در تبریز در رسانه‌ها مطرح شد و درکنار سکوت مدیران باشگاه این گمانه‌زنی شب گذشته جدی‌تر شد تا اینکه پیش از ظهر امروز خبر جدایی دنیزلی به صورت رسمی اعلام شد تا...
خبر احتمال قطع همکاری باشگاه تراکتور با مصطفی دنیزلی بعد از تساوی نا امید کننده مقابل شاهین بوشهر در تبریز در رسانه‌ها مطرح شد و در کنار سکوت مدیران باشگاه این گمانه‌زنی شب گذشته جدی‌تر شد تا اینکه پیش از ظهر امروز خبر جدایی دنیزلی به صورت رسمی اعلام شد تا مشخص شود تراکتور از این پس باید...
آی اسپورت – تیم ملی ایران حالا وارد فاز جدیدی شده که البته نزدیک به هشت ماه پیش دچارش شده بود؛ آن زمان، چندوقتی بود که قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران به اتمام رسیده بود و مهدی تاج و همکارانش به‌شدت مشغول مذاکره برای جانشین آن مرد پرتغالی بودند. همان‌طور که بعدها عنوان شد،...
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بعد از برکناری مصطفی دنیزلی از سرمربی تراکتور خبرهای مبنی بر مذاکره این باشگاه با علی دایی به گوش رسید. در همین رابطه حتی یکی از رسانه‌ها صحبت از حضور دایی در شهر تبریز برای مذاکره با تراکتوری‌ها کرد. اما سرمربی پیشین تیم ملی اعلام کرد در تهران به سر می‌برد...
به گزارش ستاره‌ها و به نقل از ایسنا، بعد از برکناری مصطفی دنیزلی از سرمربیگری تراکتور خبرهای مبنی بر مذاکره این باشگاه با علی دایی به گوش رسید. در همین رابطه حتی یکی از رسانه‌ها صحبت از حضور دایی در شهر تبریز برای مذاکره با تراکتوری‌ها کرد. اما سرمربی پیشین تیم ملی اعلام کرد در تهران...
آی اسپورت – در حالی که فدراسیون فوتبال کشورمان همچنان تمام تلاشش را می‌کند تا هیچ اطلاعاتی از وضعیت مبلغ قرارداد مارک ویلموتس بروز ندهد و همه چیز به حدس و گمان‌های رسانه‌ها محدود می‌شود، اطلاعاتی جدید از قرارداد این مربی هنگام حضورش در ساحل عاج به دست آمده است.بالاخره چقدر با...
به گزارش فوتبالی، هنوز دقایقی از انتشار خبر جدایی دنیزلی از تراکتور نگذشته که گمانه‌زنی درباره جانشین او شروع شده. یکی از مربیانی که می‌تواند هدایت تراکتور را به عهده بگیرد، برانکو ایوانکوویچ است. مربی‌ای که در حال حاضر اصلی‌ترین گزینه هدایت تیم ملی است اما این احتمال وجود دارد که...

آخرین خبرهای ورزشي

شکست تاریخی در تئاتر رویاها بعد از شش دهه آی اسپورت  ۹ ساعت پیش

شکست تاریخی در تئاتر رویاها بعد از شش دههآی اسپورت - منچستریونایتد با شکست دیشب مقابل برنلی در اولدترافورد ناخواسته به ثبت رکوردی تاریخی کمک کرد، اولین پیروزی برنلی در اولدترافورد بعد از نزدیک به شش دهه. شاگردان اوله گنار سولسشر در منچستریونایتد بعد از شکست روز یکشنبه‌شان مقابل لیورپول دیشب به دنبال این بودند که در خانه خود آن شکست را...

مذاکرات کوالالامپور، پیش‌شرط شکایت به CAS آی اسپورت  ۹ ساعت پیش

آی اسپورت - مدیران باشگاه‌های پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهر‌خودرو به همراه ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال قرار بود شب گذشته راهی مالزی شوند تا درخصوص مناقشه پیش‌آمده برای باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا که به‌خاطر ادعای کنفدراسیون فوتبال آسیا باید...

هندبال ایران - کره؛ امشب جهانی می‌شویم؟ آی اسپورت  ۹ ساعت پیش

هندبال ایران - کره؛ امشب جهانی می‌شویم؟آی اسپورت - تیم ملی هندبال کشورمان در آخرین دیدار خود در مرحله دوم مسابقات انتخابی جهانی از ساعت 18:30 امروز (پنجشنبه) برابر کره جنوبی به میدان می‌رود، دیداری که برنده آن به جمع چهار تیم پایانی صعود خواهد کرد و جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب می‌کند. آخرین حضور ایران در مسابقات جهانی به سال...

تاماش آیان از ریاست فدراسیون بین‌المللی وزنه برداری تعلیق شد تسنیم  ۹ ساعت پیش

تاماش آیان از ریاست فدراسیون بین‌المللی وزنه برداری تعلیق شد - اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، هیئت اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پس از اتهاماتی که یک شبکه آلمانی نسبت به فدراسیون جهانی وارد و آن را به دوپینگ سیستماتیک و فساد مالی متهم کرد، جلسه فوق العاده‌ای تشکیل داد.این جلسه در دوحه قطر برگزار شد و در نهایت تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی به مدت...

ثبات جایگاه سردار آزمون در زنیت تسنیم  ۹ ساعت پیش

ثبات جایگاه سردار آزمون در زنیت - اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری چمپیونات روسیه، با بازگشت چند بازیکن مصدوم و جدید به ترکیب زنیت از جمله مالکوم برزیلی و کوکورین احتمال تغییرهایی در بازی‌های نیم‌فصل دوم لیگ برتر روسیه وجود دارد. البته درباره بازدهی مطلوب سردار آزمون در خط حمله هیچ پرسش تردید برانگیزی وجود...

درخواست کادرفنی از مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد/ داوری 2 کشتی وزن 65 کیلوگرم جام تختی دوباره... تسنیم  ۹ ساعت پیش

درخواست کادرفنی از مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد/ داوری 2 کشتی وزن 65 کیلوگرم جام تختی دوباره بررسی شود - اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام تختی طی روزهای 18 تا 20 دی ماه در کرمانشاه برگزار شد که در وزن 65 کیلوگرم میثم نصیری با شکست همه حریفانش نفر اول شد.این در حالی بود که برخی از مبارزه‌های این وزن مورد اعتراض قرار گرفت و با ابهامات داوری همراه بود.با توجه به...

رحیمی: پیروزی برابر کره‌جنوبی دور از دسترس نیست/ برای اهتزاز پرچم ایران می‌جنگیم تسنیم  ۹ ساعت پیش

رحیمی: پیروزی برابر کره‌جنوبی دور از دسترس نیست/ برای اهتزاز پرچم ایران می‌جنگیم - اخبار ورزشی - علی رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تیم ملی هندبال کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: کویت میزبان مسابقات و از شرایط خوبی برخوردار بود. سالن کاملا پر و جو سنگین بود بچه‌ها چه به صورت انفرادی و چه به صورت تیمی خوب کار کردند و با هر سختی بود کویت...

خبر خوش برای مجیدی و استقلالی‌ها در مورد دربی!+عکس جام نیوز  ۹ ساعت پیش

خبر خوش برای مجیدی و استقلالی‌ها در مورد دربی!+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سیاوش یزدانی مدافع تیم استقلال تهران که این روز‌ها به دلیل مصدومیت در تمرینات آبی‌ها حضور ندارد قرار است فردا تحت نظر پزشکان MRI دهد تا وضعیت آسیب دیدگی‌اش مشخص شود. تلاش پزشکان بر این است تا این بازیکن را به دیدار‌های پیش رو استقلال از جمله دربی پایتخت...

ستاره جدید استقلال از مهاجم پرسپولیس سبقت گرفت+عکس جام نیوز  ۹ ساعت پیش

ستاره جدید استقلال از مهاجم پرسپولیس سبقت گرفت+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، براساس آخرین رده‌بندی برترین مهاجمان ایرانی در سایت معتبر کلوب‌ورد رنکینگ سردار آزمون برترین مهاجم کشورمان با سقوطی سه پله‌ای در رده 71جدول برترین مهاجمان جهان قرار گرفته است و پس از او ارسلان مطهری مهاجم جدید استقلال با 7 پله نزول در مکان 207 قرار گرفته...

روسیه قهرمان المپیک زمستانی جوانان شد آفتاب نیوز  ۹ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ به میزبانی لوزان سوئیس برگزار شد و با قهرمانی روسیه به پایان رسید.روسیه در این بازی‌ها ۱۰ مدال طلا، ۱۱ نقره و ۸ برنز کسب کرد. پس از آن سوئیس با ۱۰ طلا، ۶ نقره و ۸ برنز در جایگاه دوم قرار گرفت و ژاپن با ۹ طلا، ۷ نقره و ۱ برنز سوم شد. ایران در این...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده