تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۰ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۹:۲۴
لاوروف: روسیه با هر گزینه‌ای برای تمدید پیمان استارت-3 موافق است/ گفت‌وگو با ترامپ سازنده بود
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در پایان سفر کاری خود به ایالات متحده در جمع خبرنگاران اعلام کرد، این کشور با هر گزینه‌ای برای تمدید پیمان کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی تهاجمی (معروف به استارت-3) است و چنین پیشنهادی به طرف آمریکایی ارائه شده است.
وزیر خارجه روسیه افزود: «ما تصمیم گیری درباره چنین تمدیدی را بسیار مهم دانسته و این مسئله هرچه زودتر اتفاق بیفتد، بهتر است. و همانطور که اخیراً ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیشنهاد داده، این تمدید می‌تواند بدون هیچ پیش شرطی، تا پایان سال جاری رخ دهد. وی همچنین تأکید کرد که مسکو آماده است تا با واشنگتن درباره موضوع موشک‌های با برد متوسط ​​و کوتاه‌تر هم صحبت کند.
مذاکرات با ترامپ در فضایی همراه با تفاهم متقابل انجام شد لاوروف یادآور شد که دیدار وی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید در فضایی همراه با تفاهم متقابل، به خصوص در رابطه با مسئولیت روسیه و ایالات متحده در قبال وضعیت امور جهان انجام شد و برخی مشکلات جدی در روابط دوجانبه مطرح شد. وی افزود: «ما با دونالد ترامپ توجه ویژه‌ای به ثبات راهبردی، مسائل امنیتی، وضعیت موجود در عرصه کنترل اسلحه و عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای پرداختیم.
»وزیر خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که وی راه‌های جلوگیری از بروز بحران در منطقه خلیج فارس را با رئیس جمهوری آمریکا در میان گذاشته است. وی گفت: «ما در این باره صحبت کردیم که چه اقداماتی لازم است برای جلوگیری از تعمیق بحران در منطقه خلیج فارس انجام شود، اقداماتی برای حل و فصل مشکلات بوجود آمده به دلیل خروج یک‌جانبه آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران نیز باید انجام شود.
» نیروهایی در آمریکا تلاش می‌کنند از هر راهی، ازجمله اعمال تحریم، مانع از بهبود روابط روسیه-آمریکا شوندسرگئی لاوروف در پایان سفر کاری خود به واشنگتن اعلام کرد که دونالد ترامپ به خوبی از فواید برقراری روابط خوب با روسیه برای تجارت آمریکا و در مجموع ایالات متحده و برای حل و فصل مشکلات در جهان آگاه است، ولی در ایالات متحده نیروهایی وجود دارند که با این دیدگاه موافق نبوده و از هر طریق ممکن سعی دارند تا در برقراری تماس‌ها بین دو کشور مانع تراشی کرده، روسیه را با استفاده از تحریم‌های بیشتر و بیشتر، در محاصره قرار دهند.
وزیر خارجه روسیه افزود: «ما در صداقت رئیس جمهوری آمریکا تردیدی نداریم.» به گفته وی، دونالد ترامپ همچنین به رایزنی‌های روسیه-آمریکا در چارچوب شورای تجاری دوجانبه که ابتکارعمل ایجاد آن از سوی ولادیمیر پوتین مطرح شده، علاقه دارد و در حال بررسی این مسئله است. لاوروف همچنین گفت که اقدامات کنگره آمریکا نمی‌تواند طرح‌های خط لوله گاز «جریان شمالی-2» یا «جریان ترکیه» را متوقف کند.
وی با اشاره به اینکه کنگره به معنای واقعی کلمه، تمایل دارد به هر اقدامی برای از بین بردن روابط بین روسیه و ایالات متحده دست بزند، افزود: « ولی ما به این نوع حملات عادت کرده‌ایم و می دانیم که چگونه به آنها پاسخ دهیم. من به شما اطمینان می دهم که خط لوله گاز «جریان شمالی-2» و «جریان ترکیه» متوقف نخواهند شد.
»سرگئی لاوروف یادآور شد که وی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد کرده تا مکاتبات انجام شده بین مسکو و واشنگتن از اکتبر سال 2016 تا ژانویه 2017 را در رابطه با مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را منتشر کند تا مشخص شود که مسکو آماده همکاری برای برطرف شدن هر نوع تردیدی از سوی طرف آمریکایی در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات این کشور است.
روسیه خواستار ازسرگیری همکاری‌ها در عرصه مبارزه با تروریسم استوزیر خارجه روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده به سرعت رئیس هیئت نمایندگی این کشور در رایزنی‌های مربوط به همکاری در عرصه مقابله با تروریسم بین دو کشور (که پیش از این جان سالیوان که در حال گذراندن مراحل انتصاب خود برای سمت سفیری آمریکا در مسکو است، برعهده داشت) را تعیین کند.
به گفته لاوروف، البته رایزنی‌های منظم در سطح معاونین وزرای خارجه دو کشور در این باره انجام می شود و این یک مکانیسم بسیار مفید است که امکان رویکرد مشترک برای هماهنگی تلاش‌های ما در این زمینه بسیار مهم را فراهم می‌کند. وزیر خارجه روسیه یادآور شد که رهبران دو کشور در سال 2017 از پیشنهاد ایجاد همکاری ضدتروریستی بین فدراسیون روسیه و ایالات متحده حمایت کردند.
به گفته وی، این همکاری در زمانی جریان داشت که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بود، اما پس از آن به حالت تعلیق درآمد.آمریکا با این دیدگاه روسیه موافق است که مناقشه سوریه راه حل نظامی نداردوزیر امور خارجه روسیه در این کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با اوضاع سوریه نیز گفت که مسکو و واشنگتن موضع گیری مشترک خود را مورد تایید قرار دادند که راه حل نظامی برای مناقشه در این کشور وجود ندارد.
لاوروف افزود: «در جریان مذاکرات با مایک پامپئو (وزیر خارجه آمریکا)، ما حل و فصل مشکلات در سوریه را نیز بررسی کردیم. مواضع مشترک ما که امروز آن را مورد تایید قرار دادیم، آن است که مناقشه در سوریه راه حل نظامی ندارد و باید صرفاً به گفت‌وگو‌های ملی پرداخت. برای تحقق این مسئله هم قبل از هرچیز باید از روند حل و فصل سیاسی اوضاع در چارچوب کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو استفاده کرد و لازم است تا راهی برای دخیل کردن کردهای سوری به این جریان سیاسی پیدا کرد.
» به گفته وی، به عقیده مقامات مسکو، نخستین گام در این راه برقراری تماس کردها با دولت مرکزی در دمشق است و روسیه در این باره با کردها در حال گفت‌وگو است. لاوروف در واشنگتن: روسیه هرآنچه در توان دارد برای حفظ برجام انجام می‌دهدموضوع مذاکرات آتی لاوروف و پامپئو در واشنگتنلاوروف آمریکا را عامل اغتشاشات اخیر در ایران نامیدبحران‌های کنونی در عراق و لبنان باید بدون مداخله خارجی حل و فصل شوندسرگئی لاوروف همچنین تأکید کرد، مواضع روسیه درباره اوضاع کنونی در عراق و لبنان بر این اساس است که بحران‌های داخلی در این کشورها تنها از راه گفتگوهای ملی و بدون مداخلات غیرسازنده از خارج قابل حل و فصل هستند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: «من امیدوارم نه در لبنان و نه در عراق مداخله غیرسازنده نیروهای نظامی خارجی رخ ندهد و همه نقش آفرینان تلاش کنند تا لبنانی‌ها و عراقی‌ها خود بتوانند به وفاق ملی دست یابند.»به گفته وی، در لبنان این کار باید با احترام به آن اصولی که قانون اساسی لبنان براساس آن بنا شده است انجام شود و در رابطه با عراق هم، روسیه با دولت این کشور که باید با بقایای گروه‌های تروریستی مبارزه کرده و در عین حال به دنبال تحکیم جامعه بر اساس مبانی قومی، بین مذهبی- با مشارکت شیعیان و سنی‌ها و .
.. باشد و همچنین با در نظر گرفتن جایگاهی که کردستان در کشور عراق دارد، اعلام همبستگی می‌کند.دیدگاه رئیس جمهوری آمریکا درباره مذاکراتش با وزیر خارجه روسیهلازم به یادآوری است، دونالد ترامپ هم دیدار خود با وزیر خارجه روسیه را بسیار خوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوهای دوجانبه در آینده نزدیک ادامه پیدا کند.
رئیس جمهوری آمریکا در تویئتر خود نوشت: «در جریان این مذاکرات بسیاری از مسائل: از جلمه روابط تجاری، ایران، کره شمالی، پیمان نابودی موشک‌های برد متوسط و کوتاه‌تر، کنترل تسلیحات هسته‌ای و اتهامات علیه روسیه مبنی بر مداخله در انتخابات ایالات متحده مورد بحث قرار گرفت.ترامپ در دیدار با سرگئی لاوروف از روسیه خواست تا از تلاش‌‌های ایالات متحده برای جلوگیری از توسعه سلاح‌های هسته‌ای ایران و اطمینان از خنثی سازی کره شمالی حمایت کند.
وی همچنین از طرف روسی خواست تا مناقشه در اوکراین را حل و فصل کند.انتهای پیام/
ادامه

کد خبر: 1089188  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ریانووستی، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکای و همتای روسی وی «سرگئی لاوروف» صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی در واشنگتن با یکدیگر دیدار کردند.وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه در ابتدای این دیدار سؤالات خبرنگارانی را بی‌پاسخ گذاشتند اما...
لاوروف، ترامپ شفقنا_مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی گفت که کاخ سفید می کوشد تا نشستی را بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه برگزار کند.به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، رابرت اوبراین در گفت وگو با شبکه سی بی اس آمریکا در پاسخ...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، امروز نوشت: یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه آمریکا امروز به خبرگزاری «آسوشیتد پرس» اعلام کرد که مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روسی خود در واشنگتن، روابط دوجانبه روسیه-آمریکا، مسائل...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «کامرسانت»، چاپ مسکو در تحلیلی نوشته است: در نشست رهبران کشورهای عضو ناتو در لندن، روسای جمهوری فرانسه و آمریکا از متحدین خود خواستند تا به مذاکره با روسیه بپردازند. امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که بدون مشارکت مسکو ایجاد...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه تاکید کرد، خودداری دولت آمریکا از اعطای روادید ورود به هیئت‌های نمایندگی روس، ضربه دیگری به روابط دوجانبه است و این اقدام واشنگتن بدون پاسخ...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور در نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است در وین برگزار شود، شرکت می‌کند، ولی انتظار نتایج زیادی از این نشست نمی‌رود.پیش از این وزارت خارجه جمهوری اسلامی...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منابع دیپلماتیک آگاه به وضعیت کنونی در روابط مسکو و واشنگتن در گفت‌وگو با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو یادآور شدند که در روسیه با دیده تردید به دورنمای دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، روسای جمهوری روسیه و آمریکا نگاه می کنند، برای...
- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، صنعت نفت جهانی یک بخش بسیار پر منفعت است که تا حد زیادی تحت تاثیر تحولات ژئوپلیتیکی قرار دارد . آمریکا زمانی تنها بازیگری بود که توانایی تحت تاثیر قرار دادن بازارهای انرژی را در سراسر جهان داشت.متحدان نظامی و جهانی این کشور ابزارهای قدرتمندی...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه معتقد است اظهارات واشنگتن درباره ضرورت حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای حفاظت از میادین نفتی این کشور بسیار متکبرانه است.لاوروف شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سه‌جانبه...
آفتاب‌‌نیوز : به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه معتقد است اظهارات واشنگتن درباره ضرورت حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای حفاظت از میادین نفتی این کشور بسیار متکبرانه است.لاوروف شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سه‌جانبه با محمدجواد ظریف...

آخرین خبرهای بين‌الملل

ایران تمامی زندانی‌های آمریکایی و خارجی را آزاد کند ایلنا  ۲۶ دقیقه پیش

ایران تمامی زندانی‌های آمریکایی و خارجی را آزاد کندبه گزارش ایلنا، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا امروز -‌دوشنبه- خواستار آزادی زندانیان آمریکایی و خارجی در ایران شد. وی در پیامی توئیتری مدعی شد: «برای دومین سال متوالی، مایکل وایت، سرباز پیشین نیروی دریایی آمریکا، روز تولد خود را در زندانی وحشتناک در ایران گذراند.»پمپئو...

باید یک رفراندوم برای تمام مردم فسلطین برگزار شود ایلنا  ۲۶ دقیقه پیش

باید یک رفراندوم برای تمام مردم فسلطین برگزار شودبه گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در توییتی نوشت: «به جای ارائه طرح متوهمانه «معامله قرن» - که محکوم به شکست است - هواداران خودخوانده دموکراسی بهتر است راه‌ حل دموکراتیک ایران را که توسط آیت‌الله خامنه‌ای پیشنهاد شده، بپذیرند. باید یک رفراندوم برای تمام مردم فسلطین - از مسلمانان...

احتمال احضار شاهد در دادگاه استیضاح ترامپ افزایش یافته است ایلنا  ۲۶ دقیقه پیش

احتمال احضار شاهد در دادگاه استیضاح ترامپ افزایش یافته استبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «سوزان کالینز»، سناتور جمهوری‌خواه، امروز -‌دوشنبه- پس از گزارش روزنامه نیویرک تایمز مبنی بر گفته‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا به «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین این کشور درباره بلوکه شدن کمک...

مسافران بازگشته از شهر ووهان خود را ایزوله کنند ایلنا  ۲۶ دقیقه پیش

مسافران بازگشته از شهر ووهان خود را ایزوله کنندبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «مت هنکاک»، وزیر بهداشت بریتانیا امروز -‌دوشنبه- گفت که هرکس از شهر ووهان به این کشور بازگشته است باید خود را در ایزوله کرده و در محیط بسته بماند. تا ساعت ۱۴ به وقت گرینویچ، بریتانیا ۷۳ نفر را به ظن ابلا به ویروس «کرونا» آزمایش کرده...

ترامپ بدترین فرد برای مدیریت ویروس «کرونا» است ایلنا  ۲۶ دقیقه پیش

ترامپ بدترین فرد برای مدیریت ویروس «کرونا» استبه گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «جو بایدن»، نامزد انتخابات ۲۰۲۰، امروز -‌دوشنبه- گفت که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، «بدترین فرد ممکن» برای مدیریت اپیدمی ویروس «کرونا» است. بایدن گفت: «ترامپ با رد بی‌شمار...

پیش‌نویس کتاب بولتون را ندیده‌ام ایلنا  ۲۷ دقیقه پیش

پیش‌نویس کتاب بولتون را ندیده‌امبه گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز -‌دوشنبه- در جمع خبرنگاران گفت که پیش‌نویس کتاب خاطرات «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین این کشور را ندیده است. وی گفت: «متن این پیش‌نویس...

آغاز دیدار گانتز و ترامپ در کاخ سفید ایلنا  ۲۷ دقیقه پیش

آغاز دیدار گانتز و ترامپ در کاخ سفیدبه گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آف اسرائیل، «بنی گانتز»، رهبر حزب آبی و سفید اسرائیل و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز -‌دوشنبه- در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند. ترامپ پیشتر دیداری نیز با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر...

بخش اعظم گفت‌وگوی نتانیاهو و ترامپ به ایران اختصاص داشت ایلنا  ۲۷ دقیقه پیش

بخش اعظم گفت‌وگوی نتانیاهو و ترامپ به ایران اختصاص داشتبه گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آف اسرائیل، یک مقام اسرائیلی امروز -‌دوشنبه- گفت که دیدار میان «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید «بسیار خوب» بود.این مقام گفت: «دو...

خبر سرنگونی هواپیمای آمریکایی از سوی طالبان صحت ندارد ایلنا  ۲۷ دقیقه پیش

خبر سرنگونی هواپیمای آمریکایی از سوی طالبان صحت نداردبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، پنتاگون شامگاه دوشنبه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای نظامی این کشور در ولایت غزنی سقوط کرده است. با این حال، وزارت دفاع آمریکا خبرهای منتشرشده مبنی بر این‌که این هواپیما از سوی طالبان سرنگون شده است را رد کرد. طالبان پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود...

دیدار ترامپ و نتانیاهو در کاخ سفید تسنیم  ۳۳ دقیقه پیش

دیدار ترامپ و نتانیاهو در کاخ سفید - اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند.دونالد ترامپ پیش از این دیدار و در مراسم استقبال از بنیامین نتانیاهو به خبرنگاران گفت که...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده