تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: جمعه،۲۲ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۶:۰۴
برخی بخشنامه‌های دولت پاسخ به‌هنگام به متغیرهای بیرونی است/سنگ‌ها را از جلوی پای صادرکنندگان برخواهیم داشت
به گزارش خبرگزاری شبستان، حسین مدرس خیابانی در جلسه مشترک با صادرکنندگان استان کرمان، با بیان اینکه صادرکنندگان در سخت‌ترین شرایط، تداوم صادرات ایران را تضمین کرده‌اند، گفت: تمام هدف دشمن در این دوره از تحریم‌ها، آن بوده که با کاهش صادرات نفت، درآمدهای ارزی کشور هم به صفر برسد؛ اما خوشبختانه به اتکای درآمدهای ارزی که صادرکنندگان فراهم آورده‌اند، کشور در سال 98 اداره شده و این سال با تامین همزمان نیازهای داخلی بازار و صنعت و تولید کشور در شرایط مناسبی رو به پایان است.
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط خاص ارزی کشور در سال گذشته و به تبع آن، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی که از سوی دولت در قالب بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها پیش روی تجار و صادرکنندگان کشور قرار گرفته است، افزود: منشا بسیاری از این محدودیت‌ها و بخشنامه‌هایی که فعالان اقتصادی از آن به تحریم داخلی تعبیر می‌کنند، فشارهای بیرونی است؛ این در حالی است که پاشنه آشیل اتکای منابع دولت برای اداره کشور، ارز است و بنابراین دولت مجبور بود که نه تنها تخصیص ارز برای واردات را مدیریت نماید، بلکه ارز حاصل از صادرات را نیز تحت کلید خود داشته باشد تا بتواند از آن، برای تامین نیازهای ارزی کشور بهره‌برداری نماید.
وی تصریح کرد: فضای امروز روز ملی صادرات و تجلیل و تکریم از صادرکنندگان، با سال‌های گذشته بسیار متفاوت است، چراکه در سال‌های قبل، صادرکنندگان، کمتر مورد توجه قرار گرفته و پشت دریای عظیم منابع نفتی، گم شده بودند.آخرین وضعیت لغو بخشنامه‌های متناقضمدرس خیابانی با بیان اینکه دولت در سال گذشته، به تناسب نسخه‌ای که تحریم‌ها بر علیه ایران پیچید، بخشنامه‌هایی را صادر کرد، گفت: در واقع، بخش عمده‌ای از این بخشنامه‌ها، پاسخ به هنگام به متغیر بیرونی است که دولت هر روز باید به تناسب این نسخه‌ها را پاسخ می‌داد.
البته بخشی از این بخشنامه‌های متعدد و متناقض را هم نمی‌توان تائید کرد؛ کما اینکه بالغ بر یک ماه و نیم است که موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت مامور شده است که تمام دستورالعمل‌ها و بخشنامه های صادره ظرف یکسال و نیم گذشته را احصاء کرده و تعارضات آن را استحصال کند.
وی با اشاره به لغو دو بخشنامه متناقض در خصوص صادرات تراکتور، نیز تصریح کرد: دو بخشنامه در حوزه صادرات قطعات تراکتور صادر شده بود که متاسفانه متناقض با یکدیگر بودند، بر این اساس این دو بخشنامه ابطال شده و یک بخشنامه واحد جای آن را گرفته است. در عین حال، در مورد صدور بخشنامه‌ها، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی گزارشی را آماده کرده که بر اساس آن، روند صدور بخشنامه‌های سال گذشته کاملا متناسب با نوسانات نرخ ارز بوده است و اکنون که در شش ماهه اخیر، قیمت ارز از ثبات برخوردار است، درصد صدور بخشنامه‌ها کم شده است.
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: گزارشات نشان می‌دهد که در ماههای تیر و مرداد سال گذشته، 40 بخشنامه از سوی گمرک و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت صادر شده که بخشی از آن‌ها واقعا لازم نبوده است و بخشی نیز حتما باید باطل بشود.وی تصریح کرد: امروز صادرکنندگان کاملا راه خود را بلد هستند و تنها دولت وظیفه دارد که سنگ جلوی پای آنها نگذارد و آنها را حمایت کند تا بتوانند به راه خود ادامه دهند؛ این در حالی است که اگر برخی بخشنامه‌ها از درون دارای کج سلیقگی و یا بدفهمی برخی مجریان هستند، باید آنها را اصلاح نماییم.
ولی باید توجه داشت که بخش عمده‎‌ای از این بخشنامه‌ها، برای اداره کشور لازم است؛ چراکه باید سفره مردم را هم اداره کرد.متنوع سازی کالاها و بازارهای صادراتی در دستور کارمدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنان خود، از ایجاد نمایشگاههای دائمی کالاهای ایرانی در بازارهای هدف صادراتی خبر داد و گفت: در عین حالی که باید در کشورهای هدف صادراتی تمام تلاش خود را برای عرضه کالاهای ایرانی صورت داد، اما نکته حائز اهمیت آن است که اکنون در حوزه صادرات، با چالش تمرکز کالا و بازار صادراتی مواجه هستیم.
وی افزود: بر این اساس، یکی از برنامه‌های جدی سازمان توسعه تجارت ایران آن است که بتواند تنوع کالایی و بازارهای صادراتی را ایجاد کند. به این معنا که نباید شرایطی را پیش روی صادرات داشت که سبد بازارهای هدف و کالاهای ما محدود باشد.بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد برای صادرکنندگانقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود 50 توافق‌نامه استاندارد میان ایران و سایر کشورهای دنیا خاطرنشان کرد: در کنار توافق‌نامه‌های تجاری کشور، باید توافق‌نامه های استاندارد را نیز منعقد کرد تا کالاهای ایرانی برای تطبیق گواهینامه‌های استاندارد مورد نیاز کشورهای هدف صادراتی، در مرزها معطل نمانند.
وی افزود: این در حالی است که هر چقدر که توافق‌نامه تجاری منعقد شده و برای کالاهای صادراتی، بازاریابی صورت گیرد، اما در زمان دریافت گواهینامه های استاندارد در بازارهای هدف، معطلی به وجود آید، قدرت رقابت کالاهای صادراتی ایران با همتایان خود، کاهش خواهد یافت. پس هدف اصلی این است که با تفاهم‌نامه ای که میان حوزه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با سازمان ملی استاندارد ایران منعقد شده، به تناسب توافق‌نامه‌های تجاری، توافق نامه های حوزه استاندارد نیز با کشورهای هدف صادراتی به امضا رسد.
مدرس خیابانی از وجود بسته حمایت از صادرات در سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه ها و بسته های حمایتی دستگاههای مختلف دولتی باید کاملا اطلاع رسانی شود تا تجار و صادرکنندگان کشور از آن مطلع شده و استفاده نمایند. بر همین اساس، سازمان توسعه تجارت ایران مکلف شده تا اطلاع رسانی‌های لازم از توافق نامه های تجاری و نیز تسهیلاتی که برای صادرکنندگان کشور تعریف شده، صورت دهد و به خصوص در حوزه اوراسیا نیز، قرار بر این است که کارگاههای آموزشی متعددی با همکاری اتاق های بازرگانی برگزار شود.
رایزنی با ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای استرداد سریع مالیات بر ارزش افزوده صادراتقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گلایه صادرکنندگان از طولانی شدن استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات خاطرنشان کرد: مطابق با نص صریح قانون، مبلغ مالیات بر ارزش افزوده صادرات باید حداکثر ظرف یکماه به صادرکننده مسترد گردد؛ اما این اتفاق اکنون رخ نمی‌دهد؛ این در حالی است که رایزنی‌های بسیاری صورت گرفته تا تفاوتی در استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات میان صادرکنندگان نمونه و شناسنامه دار کشور با آن دسته از صادرکنندگان دارای کارت بازرگانی اجاره‌ای در نظر گرفته شود، به این معنا که از زمان اظهار کالا، حداکثر ظرف یکماه، مالیات بر ارزش افزوده را به صادرکنندگان مسترد نماییم.
در این میان اگر لازم باشد، موضوع را به جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارجاع خواهیم داد تا حداقل این موضوع برای صادرکنندگان نمونه و شناخته شده حل و فصل شود.مدرس خیابانی با بیان اینکه امروز نقدینگی واحدهای تولیدی و صادراتی بسیار کم شده است، گفت: بخش عمده ای از نقدینگی صادرکنندگان، از سوی سازمان امور مالیاتی مسترد نشده است، بنابراین باید زمینه را برای استرداد مالیات بر ارزش افزوده که بخشی از نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی- صادراتی را حل و فصل می کند، ظرف کوتاهترین زمان تلاش کرد.
محدودیتی برای تامین ارز از سامانه نیما نداریمبا تاکید بر اینکه، محدودیتی در ارایه ارز نیما به واردات کالاهای مورد نیاز کشور نداریم گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی، مازاد ارز در سامانه نیما وجود دارد و هم اکنون قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید، با ارز نیمایی به سرعت تامین اعتبار می‌شود؛ این در حالی است که در بخش تخصیص ارز نیمایی، هیچ محدودیتی نداریم.
صادرکنندگان تهاتر کالاها را جدی بگیرندمدرس خیابانی از صادرکنندگان درخواست کرد تا موضوع تهاتر را با جدیت پیگیری نمایند و گفت: بحث تهاتر کار خوبی است؛ به خصوص اینکه هزینه نقل و انتقالات ارز بسیار بالا است و بنابراین مدل تهاتر باید جایگزین مدل فروش نقدی و انتقال پول از طریق حواله و صرافی شود؛ بنابراین صادرات در مقابل واردات بسیار مهم است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری میزهای کالایی به استانها خبر داد و گفت: ایجاد میزهای تخصصی صادرات خرما، پسته و زعفران در دستور کار قرار دارد؛ این در حالی است که 83 درصد واردات کشور را مواد اولیه و واسطه تولید تشکیل می‌دهد که ارز بالایی را برای واردات طلب می‌کند؛ بنابراین همانطور که مشاهده می شود، به میزانی که قیمت ارز بالا رفته، صادرات ما رشد نکرده است، چراکه بالا رفتن نرخ ارز، بر روی قیمت تمام شده کالاهای صادراتی تاثیرگذار بوده است.
پس بخش عمده‌ای از کالاهای صادراتی کشور، واردات محور است؛ این در حالی است که برخی از کالاها همچون زعفران، پسته و خرما ارزبری برای تولید ندارند و از سوی دیگر، هویت کشور به شمار می‌روند، پس باید صادرات آنها تقویت شود.تشکیل میز صادراتی خرما، پسته و زعفران در دستور کارمدرس خیابانی با بیان اینکه میز صادراتی خرما تشکیل شده و ارزشگذاری صادرات با نظر کامل انجمن خرما صورت خواهد گرفت، گفت: از این پس، مصوبات میزهای کالایی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ می‌شود تا قابلیت اجرایی بالایی داشته باشد.
تمام امکانات خود را برای حمایت از صادرات به 15 کشور همسایه و اوراسیا بسیج می‌کنیماین مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تجارت با اوراسیا نیز گفت: تجارت اوراسیا با دنیا 900 میلیارد دلار است که سهم ما تنها 2.7 میلیارد دلار است؛ بر این اساس با اوراسیا نیز توافقنامه‌ای به امضا رسیده است که باید از سوی تجار مورد استفاده قرار گیرد، این در حالی است که تمام تمرکز سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران و صندوق ضمانت صادرات ایران بر روی پانزده کشور همسایه به عنوان کشورهای هدف صادراتی است که به علاوه آن، کشورهای اوراسیا، چین و هند نیز مورد تاکید قرار دارند که باید همه امکانات خود را برای حضور در این بازارها بسیج کنیم.
مدرس خیابانی از اتاق های بازرگانی درخواست کرد تا در حوزه رایزنان بازرگانی فعال شده و در قالب امضای توافق نامه ای با سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، کار گزینش و اعزام و جذب رایزنان بازرگانی در بازارهای هدف صادراتی را در قالب نمایندگی های تجاری ایران در خارج از کشور را به عهده گیرند.
/
ادامه

کد خبر: 1096586  |  ادامه: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش اکوفارس، حسین مدرس خیابانی در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با برنامه‌های توسعه صادراتی گفت: برنامه ما در وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت افزایش حجم صادرات کشور است که برای رسیدن به این هدف چند برنامه طراحی شده است. * میزان واردات 15 کشور همسایه 1200 میلیارد دلار استمعاون وزیر صنعت با...
حسین مدرس خیابانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در رابطه با برنامه‌های توسعه صادراتی گفت: برنامه ما در وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت افزایش حجم صادرات کشور است که برای رسیدن به این هدف چند برنامه طراحی شده است.  * میزان واردات 15 کشور همسایه 1200 میلیارد دلار...
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، سومین کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی با حضور، «کریم عربی»، مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و رئیس کارگروه، «حمید رضا ایزدی»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دبیر کارگروه توسعه صادرات، روسای دستگاههای اجرایی ذیربط، روسای...
به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه صادرات غیرنفتی در شرایط جنگ اقتصادی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی، تولیدکنندگان سربازان خط مقدم جبهه بوده و صادرکنندگان به عنوان خط‌شکنان، به نوعی بار حفظ اشتغال و استفاده از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی، بر دوش صادرکنندگان...
به گزارش ایلنا از کنفدراسیون صادرات ایران، محمد مسیحی، معاون سازمان امور مالیاتی در نامه‌ای به معاونت‌های مربوطه این سازمان، دستورالعمل شیوه برخورد با پرونده‌های مالیاتی صادرکنندگان را ابلاغ کرد. متن این نامه به شرح زیر است:بازگشت ارز صادراتیمعاونت درآمدهای مالیاتیرئیس محترم امور مالیاتی...
به گزارش خبرگزاری شبستان، براساس بند "ن" تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۹، هرگونه نرخ صفر و معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالاهای غیر نفتی، محصولات بخش کشاورزی و مواد خام و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده (۱۳ ) قانون مالیات بر ارزش افزوده، در مواردی...
به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی افزود: سازمان‌های صمت استانی با کمک اتاق‌های اصناف در استان‌ها در کنترل بازار پس از اجرای اصلاح قیمت بنزین اقدامات به موقع و مناسبی انجام دادند و با اطلاع رسانی خوب، بعد روانی و تبعات منفی موضوع کنترل شد.وی ادامه داد: اثرات احتمالی...
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسین مدرس خیابانی» روز پنجشنبه (۱۴ آذر) در دیدار با روسا و معاونان بازرگانی سازمان‌های استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب افزود: در بخش توسعه صادرات موضوع متنوع سازی کالا، بنگاه‌ها و کشورهای...
به گزارش مرور نیوز، غلامحسین شافعی، امروز دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸ در بیست و سومین مراسم روز ملی صادرات اظهار کرد: صادرکنندگان در مشکلات متعدد خودساخته، کیان اقتصاد ایران را در بازارهای جهانی حفظ کردند و امسال، یک سال متفاوتی به شمار می‌رود که باید از صادرکنندگان قدردانی کرد که در چنین شرایطی، علیرغم مسائل...
به گزارش صبحانه،حسین مدرس خیابانی امروز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ در همایش بزرگ اوراسیا با برشمردن امتیازات انعقاد توافق نامه مشترک میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: بر خلاف تحریم های آمریکا، ایران مسیر توسعه تجارت با دنیا را ادامه داده و پیوستن به بلوک های تجاری و پیمان های منطقه ای را با قدرت دنبال...

آخرین خبرهای سياسي

ناگفته‌هایی از ترور«حاج قاسم» به روایت سردار حاجی‌زاده/ آمریکا از مجموعه امکاناتش در منطقه... تسنیم  ۹ ساعت پیش

ناگفته‌هایی از ترور«حاج قاسم» به روایت سردار حاجی‌زاده/ آمریکا از مجموعه امکاناتش در منطقه استفاده کرد - اخبار سیاسی - به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیروهای تروریستی آمریکا، اظهار داشت: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی‌ها از مجموعه‌ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی...

رئیس جمهور از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کرد تسنیم  ۹ ساعت پیش

رئیس جمهور از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کرد - اخبار سیاسی - به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در این عیادت ضمن آرزوی سلامتی برای حجت‌الاسلام شهیدی، از اقدامات انجام‌شده برای درمان‌ وی مطلع شد.رئیس جمهور همچنین ضمن گفت‌وگو با پزشکان معالج، در جریان روند مداوای نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران...

واردات کالای قاچاق به تولید ملی آسیب فراوانی وارد می‌کند شبستان  ۹ ساعت پیش

واردات کالای قاچاق به تولید ملی آسیب فراوانی وارد می‌کندبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما شب گذشته (چهارشنبه 2 بهمن) با حضور کارشناسان به بررسی موضوع قاچاق کالا و به ویژه کالای لوازم خانگی پرداخت و در این برنامه خبری حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که در سال ۹۷ مصرف لوازم خانگی کشور...

شوک افزایش قیمت بر مسکن/جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران می ماند شبستان  ۹ ساعت پیش

شوک افزایش قیمت بر مسکن/جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران می ماندبه گزارش خبرگزاری شبستان، مهمترین تیتر‌های روزنامه‌های اقتصادی امروز پنجشنبه ۳ بهمن ماه به بیان مسائلی همچون کوچ تورم ملکی به لوکس ها، خروج لوایح FATF از مجمع؟، رویای تورمی بورس بازان، الزامات رشد صادرات غیرنفتی، برای کاهش تورم نیازمند زمان هستیم، شوک افزایش قیمت بر مسکن، ریل گذاری برای چابک...

هشدار انتخاباتی رییس جمهور/مکتب سلیمانی راه حل مشکلات کشور شبستان  ۹ ساعت پیش

هشدار انتخاباتی رییس جمهور/مکتب سلیمانی راه حل مشکلات کشوربه گزارش خبرگزاری شبستان، مهمترین عناوین روزنامه های امروز پنجشنبه ۳ بهمن به شرح زیر است: ایران: حمایت از برجام علت رد صلاحیت آرمان ملی: اصولگرایان برای شورای نگهبان عزیزتر اند آفتاب: دیپلماسی تریبونی اعتماد: شاهزاده هکر کیهان: مکتب سلیمانی راه حل مشکلات کشور جام جم: آمار قاچاق چگونه...

عوامل تحقق مالیات در بودجه سال ۹۹ شبستان  ۹ ساعت پیش

عوامل تحقق مالیات در بودجه سال ۹۹به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، هادی ترابی فر شب گذشته (چهارشنبه 2 بهمن) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما که به موضوع فرار مالیاتی اختصاص داشت با اشاره به اینکه تحقق مالیات در بودجه سال ۹۹ نیاز به جلوگیری از فرار مالیاتی، کاهش معافیت‌های مالیاتی و گسترش پایه‌های مالیاتی دارد، گفت:...

خوراک مالیات اطلاعات است/نیازمند توجه بیشتر به حوزه مالیات هستیم شبستان  ۹ ساعت پیش

خوراک مالیات اطلاعات است/نیازمند توجه بیشتر به حوزه مالیات هستیمبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، غلامرضا کرد زنگنه شب گذشته (چهارشنبه 2 بهمن) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما به برررسی راه های تحقق مالیات در بودجه 99 پرداخت و با اشاره به اینکه مالیات ۷ درصد تولید ناخالص ملی است و در کشور ما در مقایسه با کشور‌های دیگر سهم پایینی دارد نیاز است که بیشتر...

مقابله با فرار مالیاتی به معنای فشار نیست شبستان  ۹ ساعت پیش

مقابله با فرار مالیاتی به معنای فشار نیستبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، برنامه شب گذشته (چهارشنبه 2 بهمن) تیتر امشب شبکه خبر سیما به موضوع نظام مالیاتی کشور و چگونگی تحقق مالیات بودجه 99 اختصاص داشت که کارشناسان در این زمینه به ارائه توضیحاتی پرداختند و راهکارهای لازم برای تحقق این مهم را یادآور ی کردند و بر این موضوع نیز تاکید داشتند...

هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۹۷ هزار و ۱۰۰ تومان/ دلار ۱۲۹۵۰ تومن شبستان  ۹ ساعت پیش

هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۹۷ هزار و ۱۰۰ تومان/ دلار ۱۲۹۵۰ تومنبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، امروز (پنجشنبه 3 بهمن) هر گرم طلای 18 عیار 497 هزار و 100 تومان، هر انس طلا در بازارهای بین المللی 1557 دلار، سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 850 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 874 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 470 هزار تومان، ربع...

رئیس جمهوری از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کرد شبستان  ۹ ساعت پیش

رئیس جمهوری از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کردبه گزارش خبرگزاری شبستان، رئیس جمهوری روز پنجشنبه با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عیادت کرد. حجت الاسلام حسن روحانی در این عیادت ضمن آرزوی سلامتی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده