تعداد بازدید: ۱۶
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۴ آذر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۲:۱۴
یافتن کودکان گمشده به کمک فناوری
پسر کوچک «پیتر باکسل» حدود 31 سال قبل مفقود شد و این اتفاق بزرگ‌ترین کابوس شبانه روزی سه دهه گذشته برای این خانواده بود. این پسربچه که «لی» نام داشت و به‌همراه خانواده‌ در یکی از مناطق جنوبی لندن زندگی می‌کرد از طرفداران باشگاه فوتبال «ساتون یونایتد» بود و زمانی که مفقود شد تنها 15 سال داشت.
خانواده باکسل همان ابتدا به اداره مرکزی پلیس انگلستان مراجعه کردند تا هرچه سریع‌تر فرزند خود را پیدا کنند. ولی هزاران ساعت بررسی‌ مأموران پلیس، یک سال حفاری در قبرستان یک کلیسا، چهار بار درخواست عمومی از مردم انگلیس و... راه به جایی نبرد. پدر لی در سال 2017 گروه کر «آدم‌های گمشده» را نیز راه‌اندازی کرد و با آن به مرحله نهایی مسابقه استعدادیابی بریتانیا راه پیدا کرد و البته این اتفاق هم نتیجه‌ای در پی نداشت.
آقای باکسل که این مدت همه راه‌ها را امتحان کرده بود‌ تابستان گذشته از باشگاه «آ.اس رم» ایتالیا که یکی از بزرگ‌ترین کمپین‌های اینترنتی را در اختیار دارد درخواست کمک کرد و این اتفاق نتایج جالبی در پی داشت.فوتبال به‌دنبال افراد گم شدهکمپین‌های شبکه‌های اجتماعی از جمله فعالیت‌های عمومی آنلاین محسوب می‌شوند که مخاطبان فراوان دارند.
بررسی‌های اخیر مرکز تحقیقاتی «آی‌ دی‌ سی» نشان داده است به طور میانگین از هر چهار دقیقه‌ای که کاربران به حضور در اینترنت اختصاص می‌دهند یک دقیقه آن به گشت و‌گذار در شبکه‌های اجتماعی مربوط می‌شود و در این میان بخش اعظم حضور در پلتفرم‌های اجتماعی آنلاین به همراهی با کمپین‌های اجتماعی اختصاص می یابد.
در این میان باشگاه فوتبال «آ.اس رم» یکی از فعال‌ترین و پرمخاطب‌ترین پویش‌های اجتماعی را در فضای مجازی در اختیار دارد و از اعلام خریدهای تازه خود برای نقل و انتقال بازیکنان فوتبال گرفته، تا موضوعات مختلف از جمله انتشار تاریخ زمین یا پیام تسلیت به بازماندگان حادثه زلزله در گوشه‌ای از کره خاکی را در این فضا به اشتراک می‌گذارد.
«آ.اس رم» تابستان گذشته تصمیم گرفت به کمک چند انجمن خیریه تصاویر ویدئویی مربوط به کودکان گمشده را در کنار تصویر بازیکنان خود در شبکه‌های اجتماعی باشگاه به اشتراک بگذارد تا از این طریق بتواند توجه بیشتری را برای پیدا کردن این افراد جلب کند. یکی از این کودکان که تصویر او در کنار بازیکنان فوتبال منتشر شد «لی باکسل» بود.
زمانی که این پویش اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرد برخی هواداران باشگاه ایتالیایی آن را مورد انتقاد قرار دادند و اعلام کردند که شادی خرید بازیکنان جدید فوتبال نباید با اندوه ناپدید شدن کودکان همراه شود و این باشگاه ورزشی باید به شکل دیگر پویش مذکور را دنبال کند. اما زمان زیادی طول نکشید که مشخص شد ایتالیایی‌ها تصمیم درستی گرفته‌اند و پویش اینترنتی آنها در شبکه‌های اجتماعی در نهایت منجر به پیدا شدن پنج مورد از کودکانی شد که تصاویر ویدئویی آنها منتشر شده بود.
البته اتفاق تأسف برانگیز این بود که «لی» در جمع پنج کودک شناسایی شده نبود.در بین پنج نفری که با این کمپین شناسایی شدند نام یک دختر 16 ساله اهل لندن به چشم می‌خورد که 12 جولای امسال مفقود شد و او یکی از دو کودک انگلیسی و یکی از پنج کودک شناسایی شده در جهان بود. در این راستا باشگاه «آ.
اس رم» هفته گذشته توئیتی را با این مضمون به اشتراک گذاشت: «خبر فوق‌العاده! آ.اس رم به کمک پویش @missingpeople امشب به شما اعلام می‌کند که دختربچه 16 ساله از لندن پنجمین فردی است که در کمپین کودکان مفقود شده در رسانه‌های اجتماعی شناسایی شد تا به کانون خانواده باز گردد.»مرکز «افراد مفقود شده» مستقر در انگلستان چندی پیش همکاری‌های خود را با باشگاه فوتبال «آ.
اس‌رم» آغاز کرد و مشخصات 20 فرد را در اختیار آنها قرار داد تا پویش اجتماعی مذکور پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهد. «جو یول» مدیرمرکز «افراد مفقود شده» با انتشار توئیتی گفت: «ما صمیمانه از دوستان خود در باشگاه «آ.اس‌رم» سپاسگزاریم که فیلم‌های حاوی کودکان مفقود شده را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است تا نشانی از آنها بیابد.
به کمک میلیون‌ها هوادار این باشگاه ورزشی توانستیم در مورد کودکان و نوجوانانی که در این سال‌ها ناپدید شده‌اند اطلاعات جدید به دست آوریم.»در این پویش اجتماعی همچنین یک دختر 15 ساله دیگر اهل لندن که آگوست امسال ناپدید شده بود هم شناسایی شد. اوایل هفته گذشته دو کودک مفقود شده کنیایی شامل یک دختر 8 ساله و یک پسر 13 ساله نیز پیدا شدند و به کانون خانواده بازگشتند.
در این میان یک پسربچه 9 ساله بلژیکی که تصویر او در ویدئوهای مذکور منتشر شده بود هم شناسایی شد تا مراحل انتقال او به خانواده آغاز شود.اینترنت راه‌گشاباشگاه «آ.اس‌رم» پویش اجتماعی شناسایی افراد مفقود شده در نقاط مختلف جهان را در تاریخ 30 ژوئن 2019 راه‌اندازی کرد و این اتفاق به‌کمک گروه‌های مختلف و انجمن‌های خیریه در ایتالیا، انگلستان، امریکا، کنیا و اسپانیا دنبال شد و همچنین «مرکز بین‌المللی کودکان مفقود و استثمار شده» (ICMEC) همکاری‌های گسترده‌ای را با آنها انجام داد تا جست‌وجوی اینترنتی با وسعت بیشتر دنبال شود.
این باشگاه ورزشی در «سری A» لیگ فوتبال ایتالیا رتبه هشتم را در اختیار دارد و در آخرین توئیت خود اعلام کرده است که به فعالیت کمپین اجتماعی که از تابستان امسال آغاز شد ادامه می‌دهد تا بتواند تعداد بیشتری از کودکان مفقود شده در سراسر جهان را شناسایی کند. در پیام اینترنتی باشگاه مذکور گفته شد: «ما تعداد گسترده‌ای از هواداران خود را در شبکه‌های اجتماعی در اختیار داریم و بنابراین اطلاعیه‌هایی که منتشر می‌کنیم در سراسر جهان دیده می‌شود و این میزان آگاهی عمومی از طریق پویش‌های اجتماعی بسیار کاربردی و مفید است.
ما در بسیاری از موارد از کانال‌های خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کردیم تا بتوانیم پیام خود را به گوش مردم جهان برسانیم. این توانایی انگیزه بیشتری را ایجاد می‌کند تا کودکان مفقود شده را پیدا کنیم.»اگرچه «لی» در جمع کودکان شناسایی شده کمپین اجتماعی «آ.اس‌رم» نبود، ولی از زمان انتشار تصویر ویدئویی او ده‌ها نفر از هواداران این باشگاه ورزشی با «پیتر باکسل» تماس گرفتند و از او حمایت کردند.
باکسل در این خصوص گفت: «این اتفاق بسیار دردناک است که پس از سه دهه هنوز نتوانسته‌ایم نشانی از فرزندم پیدا کنیم. ولی از زمانی که این پویش اینترنتی راه‌اندازی شده است تماس‌های زیادی با من گرفته شد و این اتفاق باعث شد احساس تنهایی نکنیم و بدانیم فقط ما نیستیم که در این شرایط به سر می‌بریم.
این همراهی اینترنتی به ما امیدواری می‌دهد که مردم در همه نقاط جهان به ما کمک می‌کنند تا «لی» را پیدا کنیم.»لازم به ذکر است باشگاه فوتبال ایتالیایی هم‌اکنون در قالب این کمپین عمومی 109 مورد کودک گم شده را در قالب 72 تصویر ویدئویی در 12 کشور مختلف در شبکه‌های اجتماعی به نمایش گذاشته و عکس‌العمل گسترده هواداران خود را نیز دریافت کرده است.
کلمات کلیدی باشگاه«آ.
اس رم» یافتن کودکان گمشده
ادامه

کلمات کلیدی:
کد خبر: 1099222  |  ادامه: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، اطلاع‌رسانی باشگاه رم در مورد افراد گمشده یک دیگر جواب داد. پس از شناسایی یک نوجوان انگلیسی در ماه گذشته به لطف آگهی که باشگاه رم در شبکه‌های اجتماعی درباره مفقود شدن او منتشر کرده بود، اکنون یک کودک بلژیکی 9 ساله نیز با اطلاع رسانی باپگاه پایتخت ایتالیا...
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، یکی از پدیده‌هایی که طی چند سال اخیر به شدت شاهد گسترش آن بودیم، پدیده حاشیه نشینی است که یکی از شکل‌های بروز آن جریان شتابان مهاجرت از روستاها به شهرها است. در این مناطق خصوصیاتی مانند فقر، رفتارهای پرخطر و آسیب‌های اجتماعی به طور گسترده‌ای...
▫ همکاری عراق با ایران بسیار خوب است  خبرگزاری برنا - سياسي
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: بدون همکاریهای خوب مسئولان دولت عراق امکان ندارد افزون بر دو میلیون زائر از ایران روانه آیین پیاده روی اربعین حسینی شوند.
از سایت‌های اینترنتی «دارو» نخرید رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران گفت: باید توجه داشته باشیم که داروخانه اینترنتی صرفا یک وب‌سایت نیست بلکه این سایت‌ها باید متعلق به یک داروخانه‌ دایر باشند. ...
دختران یا پسران، کدام در قبال مسائل خانوادگی مسئولیت‌پذیرترند؟ یک متخصص روانشناسی کودک و نوجوان، ضمن بیان آنکه دختران در قبال مسائل خانوادگی و پسران در قبال مسائل اجتماعی مسئولیت پذیری بیشتری دارند، راهکارهایی موثر...
به گزارش خبرگزاری فارس، سال گذشته بود که هیات رئیسه سازمان لیگ مصوب کرد باشگاه‌ها برای ثبت قرارداد بازیکنان نیاز ندارند آنها را به هیات فوتبال‌ها ببرند و این کار از نحوه ثبت قرارداد بازیکنان حذف شده است.(اینجا بخوانید). با این وجود مسئولان باشگاه استقلال تصمیم دارند بازیکنان...

آخرین خبرهای علمي

تیراندازی در سیاتل آمریکا یک کشته و ۵ زخمی بر جا گذاشت العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - آمریکابه گزارش شبکه ان.بی.سی نیوز، فرد ضارب از محل حادثه گریخته و پلیس در تعقیب اوست.«کارمن بست» رییس پلیس سیاتل گفت: محل حادثه توسط پلیس بسته شده و در حال جمع‌آوری اطلاعات و شواهد هستیم.اداره آتش‌نشانی سیاتل اعلام کرد که یکی از زخمی‌ها یک کودک...

تکذیب شایعه شهادت شیخ زکزاکی العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - آفریقادرحالی که برخی منابع رسانه ای بدون تحقیق خبر از شهادت شیخ زکزاکی رهبر نهضت اسلامی در نیجریه دادند و علت این مساله را متوجه مسمومیت‌های شدید ناشی از جراحت در بدن ایشان معرفی کردند دفتر ایشان با تکذیب این شایعه تاکید کرد اگر چه وضعیت سلامتی شیخ مطلوب نیست اما شایعه...

سردار قاآنی تهدید به ترور شد العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - آمریکا برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفتگو با الشرق الاوسط رسانه سعودی گفت: اگر [سردار] قاآنی راه [سپهبد] سلیمانی را بخواهد ادامه دهد سرنوشتی مشابه خواهد داشت.این مقام دولت ترامپ در ادامه این گفتگو مجددا از اقدام تروریستی آمریکا درخصوص شهادت سردار سلیمانی...

توییت جالب مالک آمازون پس از افشای هک موبایل او توسط ولی‌عهد سعودی + تصویر العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - آمریکاجف بزوس، ملیاردر آمریکایی و مالک شرکت آمازون ساعتی پیش تصویری از جمال خاشقچی (خبرنگار مُثله شده سعودی توسط تیم بن سلمان) را با هشتگ جمال در حساب توییتری خود منتشر کرد.در این تصویر علاوه بر بزوس، «خدیجه چنگیز»، نامزد جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی کشته...

مدیر دفتر نیویورک‌تایمز در بیروت:هکرهای مرتبط با سعودی قصد هک تلفن همراهم را داشتند العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - آمریکا«بن هابارد» مدیر دفتر روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در بیروت اعلام کرد، افرادی قصد هک تلفن همراه او را داشته‌اند.وی در صفحه توییتر خود نوشت، هکرهای مرتبط با سعودی تلاش کردند تلفن همراه او را هک کنند و تلاش این هکرها یک ماه پس از آن صورت...

برهم صالح پس از ملاقات با ترامپ باید به دست هایش نگاه کند العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - کشکولاین ملاقات قطعا چیزی نیست که بتوان از آن گذشت و عراقی ها هم به راحتی از کنار آن بگذرند. آنها به طور قطع این ملاقات را یک ملاقات عادی و در چارچوب پروتکل های بین المللی نخواهند دید.صالح با یک جنایتکار ملاقات کرد؛ مردی که هنوز از دستانش خون می چکد؛ کسی چه می داند شاید او...

درگیری نیروهای آمریکایی و روسی در سوریه العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - سوریهمنابع سوری از درگیری میان نیروهای آمریکایی و روسی در اراضی سوریه خبر دادند.گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوری فاش کرد: هنگام عبور نیروهای روسی در جاده بین المللی «ام ۴» به سمت تل تمر، گشتی‌های آمریکایی در انتظار آنها در نزدیکی پمپ بنزین حطین واقع در...

مرکز شیوع ویروس اسرار آمیز چین قرنطینه شد العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - آسیادر این گزارش به نقل از اداره محلی پیشگیری و کنترل بیماری های واگیردار ووهان خاطر نشان کرده است همه قطارها و پروازها متوقف شده و خطوط مترو شهر، اتوبوس ها و کشتی ها نیز تا اطلاع بعدی تعطیل شده اند و حق انتقال و جابجایی مسافر ندارند.در بیانیه این اداره آمده است مردم شهر...

ظریف: ایران همواره در کنار مردم چین بوده است العالم فارسی  ۱۵ ساعت پیش

العالم - ایران / سیاسیمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز (پنجشنبه) در پیامی توئیتری به زبان چینی سال نوی چینی را به مردم چین تبریک گفت.وی در این توئیت نوشت: در مبارزه با شیوع «کروناویروس» در چین، دولت این کشور به موقع و قاطعانه پاسخ داد و مردم چین در سراسر این...

برهم صالح: سردار سلیمانی با داعش مبارزه کرد العالم فارسی  ۱۸ ساعت پیش

العالم-عراق«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق که برای شرکت در اجلاس داووس در سوئیس به سر می‌برد، روز چهارشنبه در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره گسترش نفوذ ایران در عراق پس از خروج احتمالی نیروهای آمریکایی گفت که «ما با ایران همسایه هستیم و حسن همجواری ایران...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها