تعداد بازدید: ۱۶
تاريخ انتشار: جمعه،۲۷ دی ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۲۱:۱۱
محسن رضایی: وارد سومین جبهه حق و باطل شده‌ایم
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، اداره کل روابط عمومی مجمع، دکتر محسن رضایی، عصر روز جمعه 27دیماه پس از اقامه نماز جمعه در مصلی تهران به امامت رهبر معظم انقلاب، در استودیو شبکه سوم سیما حضور یافت و با مردم مسلمان، صبور و شکور ایران به گفتگو نشست. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این برنامه با عرض تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: حقیقتا اجتماع باشکوهی بود.
مدتی طول کشید تا به محل برگزاری نمازجمعه برسیم. آنچه مشاهده شد این بود که روحیه ها بسیار زنده بود و یک راهپیمایی با شکوهی به سوی مصلی شکل گرفته بود. مردم ایران زندگی خودشان را با حاج قاسم پیوند دادند و دلشان نمی خواهد از این عشق و علاقه ای که به این سردار بزرگ پیدا کرده اند، جدا شوند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع یوم الله تشییع حاج قاسم سلیمانی و یوم الله انتقام سخت گفت: تعبیر خیلی زیبایی را رهبر انقلاب به کار بردند.
هیچ لحظه ای نیست که از اراده خدای متعال خارج باشد. همه حوادث با اراده ی خداست، اما برخی از روزها تمام قدرت های زمینی مقهور قدرت خداوند متعال می شود. وی افزود: در روز 22 بهمن 57رژیم شاه که کسی فکر نمی کرد ساقط شود، سرنگون شد. در سوم خرداد 61 خرمشهر را به تعبیر امام خدا آزاد کرد. بزرگترین بدرقه و تشییع پیکر جهان برای حاج قاسم سلیمانی از اراده انسانها خارج و معجزه گونه بود.
وقتی معجزه ای صورت می گیرد، یوم الله رخ می دهد یا اینکه ایران در میان بهت و شگفتی دنیا اعلام کرد که من آمریکا را می زنم و حیثیت و ابهت آمریکا موشک باران شد. عده ای تا سه چهار روز بعد قدرت تحلیل نداشتند. آقای ترامپ بعد از 20 ساعت آمد و سخنرانی کرد. رضایی گفت: یک موشک ما را هم نتوانستند بزنند و همه به اهداف برخورد کرد.
این دست پرقدرت خدای متعال بود که در این یوم الله نشان داده شد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مواضع راهبردی مقام معظم رهبری برای کشورهای منطقه افزود: ما وارد سومین جبهه حق و باطل در چهل و چندسال اخیر شدیم. در اولین جبهه حق و باطل، نظام شاهنشاهی را سرنگون کردیم. دومین بار در دفاع مقدس، ارتش بعثی عراق که با حمایت کشورهای عربی و حمایت های بی دریغ اروپا و آمریکا به ایران حمله کرد و هشت سال این جبهه برقرار بود شکست سختی خوردند و الان بیش از یکسال است که سومین جبهه حق و باطل رخ داده است امروز آمریکا که نمی تواند از جنگ های نیابتی استفاده کند، خودش به صحنه آمده است.
وی ادامه داد: تا دیروز عربستان و اسرائیل جنگ های نیابتی را پی می گرفتند و ما در جبهه مقاومت در پی شکست این استکبار بودیم اما نایبین نتوانستند و آمریکا مستقیم وارد شد. یکسال ما صبر و حوصله به خرج دادیم. آنها از برجام خارج شدند و از اردیبهشت سال گذشته شدیدترین تحریم ها را علیه ما اجرایی کرد و اخیرا وارد فاز نظامی شد و رسما عزیز ما را ترور کردند و ما هم رسما وارد مقابله به مثل شدیم و بزرگترین پایگاه آنها را زدیم.
رضایی گفت: این رویارویی با آمریکا اهمیت دارد چون در این جبهه سوم حق وباطل باید آمریکا را از منطقه خارج کنیم. نبرد ما بیشتر در بیرون از مرزهای ایران است و با جبهه ملت ها که همان جبهه مقاومت است کار را پیش می بریم. وی خاطرنشان کرد: آغوش جمهوری اسلامی برای اینکه دولت ها به ما بپوندند و امنیت خلیج فارس و منطقه را خودمان تامین کنیم باز است.
آمریکایی ها نفت منطقه را ارزان می برند و سلاح های از رده خارج شده خودشان را به آنها می فروشند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما اگر آمریکا را از منطقه بیرون کنیم خلا آمریکا را با کمک یکدیگر پر خواهیم کرد و آن روزی که ملت ایران با کمک دولت ها و ملت های دیگر آمریکا را اخراج کنیم، پیروزی دیگری رقم خواهد خورد.
رضایی درباره فلسفه تشکیل نیروی قدس گفت: نیروی قدس یک اندیشه و تفکر است. تفکر آزادی و استقلال است و به دنبال آزادی منطقه از آمریکا و اسرائیل است. آن زمان که من فرمانده سپاه بودم. نیروی قدس را که به مقام معظم رهبری پیشنهاد دادم. ایشان گفتند من موافقم اما آقای هاشمی می گویند که ممکن است تبعاتی داشته باشد.
گفتم اگر بخواهیم امنیت را در منطقه پیگیری کنیم مسلما کارهای ما افشا خواهد شد و این اسم گذاری برای همین است که کسی گمان نکند ما پنهانکاری می کنیم. وی ادامه داد: رهبر انقلاب این تدبیر را به خرج دادند و تشکیل نیروی قدس را تصویب کردند و با این فرمان مکتب آزادی و استقلال کشورها از استکبار جهانی را تجویز کردند.
مکتب قدس یعنی برادری، صلح، آزادی و استقلال. تا کنون هم همین طور بوده است. رضایی تصریح کرد: از زمانی که ملت بزرگوار ما این انقلاب را آغاز کرده و تا امروز که با شور و هیجان در صحنه بوده است ملت دارد تاریخ معاصر را می نویسد. ما با انقلابمان نسخه کلیه انقلاب های قدیم را کنار زده ایم . نه انقلاب چگوارایی و نه انقلاب های دیگر و نه نهضتهای لیبرالی! بیداری اسلامی، حماس، جهاد اسلامی، حزب الله و جبهه مقاومت از دل انقلاب ما بیرون آمدند و تاریخ انقلابات نوینی را رقم زدند.
وی عنوان داشت: جنگ ایران و عراق هم مبدا جدیدی را در نبردها رقم زد. در سوی دیگر اما جنگ بی نتیجه آمریکا در عراق و افغانستان نشان داد که تاریخ جنگ های تمام عیار به پایان رسیده است و امیدوارم ملت بزرگوار ایران مسیر تغییر تاریخ بشر را که با خون خودش وبا اقتدار خود نوشته، به پیش ببرد و حتما به پیش خواهد برد.
ما با شهادت و اقتدار داریم تاریخ می نویسیم. مظلومانه شهید می دهیم و با صلابت خود تحول ایجاد می کنیم. فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس مواضع دلقکانه ترامپ و پیروی اروپایی ها از او افزود: ملت ما وقایع این دوساله را کاملا می دانند. تعهدات زیادی در برجام به ما داده شد. آمریکا از برجام بیرون رفت و اروپایی ها حرف زدند و عمل نکردند.
اینتکس را ساختند که بیشتر به یک جوک شبیه بود. سه کشور اروپایی منفعل بودند که چه کنند. وی بیان داشت: آمریکایی ها در مقابله با ایران کم آوردند و دست به دامان این سه کشور شده تا بلکه بتوانند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند. اگر خیال محاصره اقتصادی را هم داشته باشند همین الان هم سخت ترین تحریم ها را انجام داده اند.
در حمله نظامی هم دست ما پر است و دنبال بهانه هستیم تا قدرت خودمان را به جهانیان نشان بدهیم و اگر اقداماتی دیگر بکنند و تنگه هرمز بسته شود، گلوی انها فشرده می شود، اما ما معتقدیم تهدیدهای آنها توخالی است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصل مساله کم آوردن آمریکایی ها در مقابل ایران است و این سه کشور تا جایی جلو می روند، اما در نهایت آمریکا را تنها می گذارند و آقای ترامپ را وسط زمین و آسمان رها خواهند کرد.
استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) در مورد تهدیدهای آمریکا گفت: آقای ترامپ ملت ایران  را نمی شناسد ولی ملت ما آمریکایی ها را خوب می شناسند. مقداری تقصیر انگلیس مکار است که آمریکایی ها را جلو می فرستند. اینها آمدند از طریق فضای مجازی از اعتراضات مردم بهره برداری کنند. در سال 96 مالباختگان و در آبان ماه مردم به خاطر بنزین اعتراضاتی داشتند.
وی افزود: دولت باید مردم را از خودشان بدانند و مردم را صاحب حق بدانند. اگر در موضوع بنزین اطلاع رسانی می شد، اعتراضات شکل نمی گرفت. در موضوع هواپیما هم برخی دانشگاهی ها حرف داشتند. که با همدلی و بصیرت خیلی زود حادثه جمع شد. چون مردم فهمیدند که آمریکا می خواهد سو استفاده کند. به محض اینکه چهره آمریکا در حوادث آشکار می شود، معترضین کنار می روند.
چون شناخت مردم ما از خباثت های آمریکا قوی است. می خواهند از مردم علیه مردم استفاده کنند. رضایی گفت: آنهایی که عکس حاج قاسم را پاره می کنند، جزو مردم نیستند که در برابر مردم قرار گیرند. این سناریو شکست می خورد چون مردم ما علیه خودشان وارد درگیری نخواهند شد. وی در خصوص تاکید رهبر انقلاب بر قدرتمند شدن اقتصاد ایران افزود: من 22 سال است که در مجمع مشاور رهبری هستم.
این دغدغه رهبری را تبدیل به سیاست کرده ایم و از قوای سه گانه خواسته شده که برنامه ریزی بر اساس سیاست های اقتصادی شکل بگیرد و در ابعاد مختلف زیر نظر رهبر معظم انقلاب سیاستگذاری کرده ایم وبه قوای سه گانه ابلاغ شده است . اما تلاش لازم در زمینه اقتصاد رخ نداده است. رضایی گفت: اندیشه وابستگی و لیبرالی تردید ایجاد می کند و تردیدها کارها را متوقف می کند.
70-80 سال است که لیبرالها کشور را معطل کرده اند. ما در دفاع و امنیت تردید نداریم و هر روز هم یک فناوری جدید در دفاع به دست می آوریم. اما در اقتصاد و کشاورزی و صنعت همچنان با اندیشه های مردد و سنتی پیش می رویم. بزرگترین افتخار اندیشه وابستگی، همین برجام بود که معامله ای صورت گرفت اما آمریکا واروپا به تعهدات خود عمل نکردند.
طرفداران این اندیشه باید به مردم ایران بگویند که اشتباه کردیم و با صداقت با مردم گفتگو کنند. همانطور که سپاه اشتباه خود را به مردم گفت. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید جبهه کفار و دشمنان مشخص شود و آنگاه حرف اصلی را در اقتصاد بزنیم. روزی که با کشورهای منطقه بازار مشترکی شکل بدهیم و با اروپا و ژاپن و چین رقابت کنیم و آن روز که دیر هم نیست در اقتصاد هم با افتخار سرمان را مانند دفاع مقدس بالا خواهیم گرفت.
انتهای پیام/ رهبر انقلاب محسن رضایی آمریکا سپاه پاسداران نماز جمعه
ادامه

کد خبر: 1171346  |  ادامه: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش مرور نیوز، خطبه‌های حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه این هفته تهران دقایقی پیش و با حضور گسترده مردم در مصلای امام خمینی (ره) آغاز شد.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرمودند: همه برادران عزیز را دعوت می‌کنم و توصیه می‌کنم...
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ در حالی که ساعاتی تا آغاز رسمی مراسم نماز جمعه تهران باقی مانده بود، مصلّی تهران با استقبال گسترده مردم روبرو شد.   بنا بر این گزارش، تصاویر ورودی‌های مصلّی امام خمینی(ره) حاکی از آن است محل برگزاری نماز جمعه امروز تهران، شاهد حضور انبوه...
آفتاب‌‌نیوز : آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس برگزار شد با تسلیت شهادت سپهبد شهید سلیمانی اظهار داشت: امروز همه ما عزادار سرداری هستیم که مالک اشتری برای رهبر معظم انقلاب و امت اسلام بود.وی گفت: امروز نسل جدیدی از جوانان داریم که با الگو گرفتن از...
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در جلسه هم اندیشی صنعتگران استان تهران، هدف آمریکا و غرب از تحریم ایران را نابودی اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: دشمنان، ما را تحریم کردند تا کارخانه های ما تعطیل و صنعت دچار اشکال شود و در ادامه...
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس حجّت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، عصر امروز(سه‌شنبه ۱۷ دی‌ماه) در آیین رونمایی از کتاب تاثیر اندیشه‌های امام‌خمینی(ره) بر سیاست‌خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: گاهی می‌پرسند شما چکاره هستید که می‌خواهید از مستضعفان دنیا حمایت کنید؟ چه کسی این مأموریت...
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه امروز در مصلی تهران با تبریک و تسلیت شهادت سردار دلاور جبهه مقاومت گفت: در این مکان مقدس جمع شده ایم تا از مجاهد اعظم استقبال کنیم و با او وداع کنیم. وداع با عزیزی که در قلب ملت ما جای...
علیرضا زاکانی، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه اقدام تروریستی و نقض جدی حقوق بشر آمریکا کاملا با خوی جنایتکارانه نظام سلطه و سردمداران شیطان بزرگ تطبیق دارد، گفت: بدون تردید این اقدام جنایتکارانه پاسخ مناسب و در خور...
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) در آغاز نشست کابینه بار دیگر با حمایت از اقدام تروریستی واشنگتن در به شهادت رساندن سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت که این رژیم در کنار آمریکا...
به گزارش مرور نیوز، سردار سرلشکر محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو، با تسلیت شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی گفت: ترامپ عرضه جنگ ندارد ؛ تاریخ ثابت کرده است که ایشان از اول عرضه ورود به جنگ را ندارد.وی خاطرنشان کرد: سردار قاسم سلیمانی از سوریه وارد بغداد شدند و بعد...
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه حاشیه و متن شبکه سوم سیما، اظهار داشت: در صحنه‌های بسیار زیادی حاج قاسم را دیدم که احتمال شهادت در آنها بسیار زیاد بود، اما وقتی خداوند مقدر کند یک نفر بماند تا کارهای...

آخرین خبرهای سياسي

مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد مردم است ایلنا  ۱۶ دقیقه پیش

مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد مردم استبه گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی و هکاری همه دستگاه ها و آحاد جامعه است، گفت: مردم عزیزمان با رعایت نکات بهداشتی کمک کنند تا از انتشار و تکثیر این ویروس جلوگیری کنیم.معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی...

روحانی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفت ایلنا  ۱۶ دقیقه پیش

روحانی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفتبه گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی به نخست وزیر ژاپن، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.

هدف ما کنترل بیماری کرونا در کوتاه‌ترین زمان با کمترین تلفات ممکن است/ اقدامات خودسرانه افراد... ایلنا  ۱۶ دقیقه پیش

هدف ما کنترل بیماری کرونا در کوتاه‌ترین زمان با کمترین تلفات ممکن است/ اقدامات خودسرانه افراد یا دستگاه‌ها به هیچ وجه تحمل نخواهد شدبه گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت اظهارداشت: در یکی از سخت‌ترین ایام حیات انقلاب اسلامی و در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی و سیاسی ملت ایران برای تکریم نهاد انتخابات و دفاع از «حق انتخابِ» خویش، به پای صندوق‌های رای رفتند و برای سرنوشت خویش تصمیم...

تحلیل مشارکت و نتایج انتخابات مجلس| هوشنگی: مردم به عملکرد مجلس دهم «نه» گفتند تسنیم  ۵۹ دقیقه پیش

تحلیل مشارکت و نتایج انتخابات مجلس| هوشنگی: مردم به عملکرد مجلس دهم «نه» گفتند - اخبار سیاسی - حمید هوشنگی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به میزان مشارکت مردم و نتایج یازدهمین دوره انتخابات مجلس، این میزان مشارکت را با توجه به شرایط موجود کشور مطلوب توصیف کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز امروز در فرمایشات‌شان از حضور مردم در این...

در پی شیوع کرونا رخ داد؛ تخلیه خوابگاه و برگزاری مجازی کلاس‌ها تا پایان سال در بعضی دانشگاه‌های... تسنیم  ۱ ساعت پیش

- اخبار سیاسی - به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در پی شیوع ویروس کرونا دانشگاه‌ها نیز امروز برای جلوگیری از شیوع این ویروس در محیط‌های آموزشی خود تدابیر خاصی اندیشیدند و اطلاع رسانی کردند. دانشگاه‌های تهران و نه استان دیگر به دستور وزارت بهداشت تا پایان هفته تعطیل اعلام شدند. ضمن این خبر دانشگاه...

ابلاغیه کمیته مدیریت بحران دانشگاه تهران برای مقابله با ویروس کرونا تسنیم  ۱ ساعت پیش

ابلاغیه کمیته مدیریت بحران دانشگاه تهران برای مقابله با ویروس کرونا - اخبار سیاسی - به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از دانشگاه تهران در پی شیوع و انتشار ویروس کرونا کمیته مدیریت بحران دانشگاه اطلاعیه‌ای صادر کرد.بر اساس اعلام اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی این دانشگاه، کمیته مدیریت بحران دانشگاه در روز شنبه سوم اسفندماه تشکیل شد.بخشنامه وزیر علوم درباره...

روحانی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفت تسنیم  ۱ ساعت پیش

روحانی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفت - اخبار سیاسی - به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی به نخست وزیر ژاپن، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.ابلاغ جدید روحانی به وزیر بهداشت برای مقابله با شیوع کروناانتخابات مجلس98| روحانی: 98 درصد صندوق‌ها با ستاد انتخابات کشور به صورت آنلاین در ارتباط...

آرای 1259کاندیدای تهران در انتخابات مجلس در تسنیم منتشر شد تسنیم  ۱ ساعت پیش

آرای 1259کاندیدای تهران در انتخابات مجلس در تسنیم منتشر شد - اخبار سیاسی - به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، تعداد آرای 1259 نفر کاندیدای حوزه انتخابیه شهر تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خبرگزاری تسنیم منتشر شد.در این انتخابات تمامی لیست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان توانستند آرای مردم برای حضور در مجلس آینده را کسب کنند.ردیفنام...

تحلیل مشارکت و نتایج انتخابات مجلس|جمشیدی: مشارکت مردم برای تغییر در ناکارآمدی دولت و مجلس... تسنیم  ۱ ساعت پیش

تحلیل مشارکت و نتایج انتخابات مجلس|جمشیدی: مشارکت مردم برای تغییر در ناکارآمدی دولت و مجلس بود - اخبار سیاسی - مهدی جمشیدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نتیجه انتخابات مجلس یازدهم را یک چرخش سیاسی بزرگ دانست و اظهار داشت: مردم با حضور خود از شرایط فعلی سیاسی کشور عبور کردند و پیام مهم انتخابات 2 اسفند یک «نه» قاطع به جریان سیاسی مستقر بود.نتایج نهایی انتخابات...

گزارش تسنیم| 10 نفر آخر تهران چند رای آرودند؟ تسنیم  ۱ ساعت پیش

گزارش تسنیم| 10 نفر آخر تهران چند رای آرودند؟ - اخبار سیاسی - به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آرای تمامی کاندیداهای شهر تهران در انتخابات مجلس یازدهم منتشر شد.( اینجا بخوانید) تعداد آرای 10 نفر آخر از مجموع 1259 نفری که حائز آرا شدند را در جدول زیر بخوانید:ردیفنام و نام خانوادگیمیزان رای1مسلم کریمی سوادجانی75 رای2محمدمحمدی کردیانی90...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده