تعداد بازدید: ۱۳
تاريخ انتشار: جمعه،۲۷ دی ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۲۳:۲۹
محسن رضایی: ما وارد سومین جبهه حق و باطل شدیم/ آمریکا پس از شکست در جنگ‌های نیابتی خود به صحنه آمده است
- اخبار سیاسی - به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع، محسن رضایی، عصر روز جمعه 27دیماه پس از اقامه نماز جمعه در مصلی تهران به امامت رهبر معظم انقلاب، در استودیو شبکه سوم سیما حضور یافت و در ابتدای این برنامه با عرض تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: حقیقتا اجتماع باشکوهی بود.
مدتی طول کشید تا به محل برگزاری نمازجمعه برسیم. آنچه مشاهده شد این بود که روحیه ها بسیار زنده بود و یک راهپیمایی با شکوهی به سوی مصلی شکل گرفته بود. مردم ایران زندگی خودشان را با حاج قاسم پیوند دادند و دلشان نمی خواهد از این عشق و علاقه ای که به این سردار بزرگ پیدا کرده اند، جدا شوند.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع یوم الله تشییع حاج قاسم سلیمانی و یوم الله انتقام سخت گفت: تعبیر خیلی زیبایی را رهبر انقلاب به کار بردند.
هیچ لحظه ای نیست که از اراده خدای متعال خارج باشد. همه حوادث با اراده خداست، اما برخی از روزها تمام قدرت های زمینی مقهور قدرت خداوند متعال می شود.وی افزود: در روز 22 بهمن 57 رژیم شاه که کسی فکر نمی کرد ساقط شود، سرنگون شد. در سوم خرداد 61 خرمشهر را به تعبیر امام(ره)، خدا آزاد کرد. بزرگترین بدرقه و تشییع پیکر جهان برای حاج قاسم سلیمانی از اراده انسانها خارج و معجزه گونه بود.
وقتی معجزه ای صورت می گیرد، یوم الله رخ می دهد یا اینکه ایران در میان بهت و شگفتی دنیا اعلام کرد که من آمریکا را می زنم و حیثیت و ابهت آمریکا موشک باران شد. عده ای تا سه چهار روز بعد قدرت تحلیل نداشتند. آقای ترامپ بعد از 20 ساعت آمد و سخنرانی کرد.رضایی گفت: یک موشک ما را هم نتوانستند بزنند و همه به اهداف برخورد کرد.
این دست پرقدرت خدای متعال بود که در این یوم الله نشان داده شد.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مواضع راهبردی مقام معظم رهبری برای کشورهای منطقه افزود: ما وارد سومین جبهه حق و باطل در چهل و چندسال اخیر شدیم. در اولین جبهه حق و باطل، نظام شاهنشاهی را سرنگون کردیم. دومین بار در دفاع مقدس، ارتش بعثی عراق که با حمایت کشورهای عربی و حمایت های بی دریغ اروپا و آمریکا به ایران حمله کرد و هشت سال این جبهه برقرار بود شکست سختی خوردند و الان بیش از یک سال است که سومین جبهه حق و باطل رخ داده است امروز آمریکا که نمی تواند از جنگ های نیابتی استفاده کند، خودش به صحنه آمده است.
وی ادامه داد: تا دیروز عربستان و اسرائیل جنگ های نیابتی را پی می گرفتند و ما در جبهه مقاومت در پی شکست این استکبار بودیم اما نایبین نتوانستند و آمریکا مستقیم وارد شد. یک سال ما صبر و حوصله به خرج دادیم. آنها از برجام خارج شدند و از اردیبهشت سال گذشته شدیدترین تحریم ها را علیه ما اجرایی کرد و اخیرا وارد فاز نظامی شد و رسما عزیز ما را ترور کردند و ما هم رسما وارد مقابله به مثل شدیم و بزرگترین پایگاه آنها را زدیم.
رضایی گفت: این رویارویی با آمریکا اهمیت دارد چون در این جبهه سوم حق و باطل باید آمریکا را از منطقه خارج کنیم. نبرد ما بیشتر در بیرون از مرزهای ایران است و با جبهه ملت ها که همان جبهه مقاومت است کار را پیش می بریم.وی خاطر نشان کرد: آغوش جمهوری اسلامی برای اینکه دولت ها به ما بپوندند و امنیت خلیج فارس و منطقه را خودمان تامین کنیم باز است.
آمریکایی ها نفت منطقه را ارزان می برند و سلاح های از رده خارج شده خودشان را به آنها می فروشند.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما اگر آمریکا را از منطقه بیرون کنیم خلاء آمریکا را با کمک یکدیگر پر خواهیم کرد و آن روزی که ملت ایران با کمک دولت ها و ملت های دیگر آمریکا را اخراج کند، پیروزی دیگری رقم خواهد خورد.
رضایی درباره فلسفه تشکیل نیروی قدس گفت: نیروی قدس یک اندیشه و تفکر است. تفکر آزادی و استقلال است و به دنبال آزادی منطقه از آمریکا و اسرائیل است. آن زمان که من فرمانده سپاه بودم. نیروی قدس را که به مقام معظم رهبری پیشنهاد دادم. ایشان گفتند من موافقم اما آقای هاشمی می گویند که ممکن است تبعاتی داشته باشد.
گفتم اگر بخواهیم امنیت را در منطقه پیگیری کنیم مسلما کارهای ما افشا خواهد شد و این اسم گذاری برای همین است که کسی گمان نکند ما پنهانکاری می کنیم.وی ادامه داد: رهبر انقلاب این تدبیر را به خرج دادند و تشکیل نیروی قدس را تصویب کردند و با این فرمان مکتب آزادی و استقلال کشورها از استکبار جهانی را تجویز کردند.
مکتب قدس یعنی برادری، صلح، آزادی و استقلال. تا کنون هم همین طور بوده است.رضایی تصریح کرد: از زمانی که ملت بزرگوار ما این انقلاب را آغاز کرده و تا امروز که با شور و هیجان در صحنه بوده است ملت دارد تاریخ معاصر را می نویسد. ما با انقلابمان نسخه تمام انقلاب های قدیم را کنار زده ایم . نه انقلاب چگوارایی و نه انقلاب های دیگر و نه نهضتهای لیبرالی! بیداری اسلامی، حماس، جهاد اسلامی، حزب الله و جبهه مقاومت از دل انقلاب ما بیرون آمدند و تاریخ انقلابات نوینی را رقم زدند.
وی عنوان داشت: جنگ عراق با ایران هم مبدا جدیدی را در نبردها رقم زد. در سوی دیگر اما جنگ بی نتیجه آمریکا در عراق و افغانستان نشان داد که تاریخ جنگ های تمام عیار به پایان رسیده است و امیدوارم ملت بزرگوار ایران مسیر تغییر تاریخ بشر را که با خون خودش وبا اقتدار خود نوشته، به پیش ببرد و حتما به پیش خواهد برد.
ما با شهادت و اقتدار داریم تاریخ می نویسیم. مظلومانه شهید می دهیم و با صلابت خود تحول ایجاد می کنیم.فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس مواضع دلقکانه ترامپ و پیروی اروپایی ها از او افزود: ملت ما وقایع این دوساله را کاملا می دانند. تعهدات زیادی در برجام به ما داده شد. آمریکا از برجام بیرون رفت و اروپایی ها حرف زدند و عمل نکردند.
اینتکس را ساختند که بیشتر به یک جوک شبیه بود. سه کشور اروپایی منفعل بودند که چه کنند.وی بیان داشت: آمریکایی ها در مقابله با ایران کم آوردند و دست به دامان این سه کشور شده تا بلکه بتوانند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند. اگر خیال محاصره اقتصادی را هم داشته باشند همین الان هم سخت ترین تحریم ها را انجام داده اند.
در حمله نظامی هم دست ما پر است و دنبال بهانه هستیم تا قدرت خودمان را به جهانیان نشان بدهیم و اگر اقداماتی دیگر انجام دهند و تنگه هرمز بسته شود، گلوی آنها فشرده می شود، ولی ما معتقدیم تهدیدهای آنها توخالی است.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصل مسئله کم آوردن آمریکایی ها در مقابل ایران است و این سه کشور تا جایی جلو می روند، اما در نهایت آمریکا را تنها می گذارند و آقای ترامپ را وسط زمین و آسمان رها خواهند کرد.
استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) در مورد تهدیدهای آمریکا گفت: آقای ترامپ ملت ایران را نمی شناسد ولی ملت ما آمریکایی ها را خوب می شناسند. مقداری تقصیر انگلیس مکار است که آمریکایی ها را جلو می فرستند. اینها آمدند از طریق فضای مجازی از اعتراضات مردم بهره برداری کنند. در سال 96 مالباختگان و در آبان ماه مردم به خاطر بنزین اعتراضاتی داشتند.
وی افزود: دولت باید مردم را از خودشان بدانند و مردم را صاحب حق بدانند. اگر در موضوع بنزین اطلاع رسانی می شد، اعتراضات شکل نمی گرفت. در موضوع هواپیما هم برخی دانشگاهی ها حرف داشتند. که با همدلی و بصیرت خیلی زود حادثه جمع شد. چون مردم فهمیدند که آمریکا می خواهد سوء استفاده کند. به محض اینکه چهره آمریکا در حوادث آشکار می شود، معترضین کنار می روند.
چون شناخت مردم ما از خباثت های آمریکا قوی است. می خواهند از مردم علیه مردم استفاده کنند.رضایی گفت: آنهایی که عکس حاج قاسم را پاره می کنند، جزو مردم نیستند که در برابر مردم قرار گیرند. این سناریو شکست می خورد چون مردم ما علیه خودشان وارد درگیری نخواهند شد.وی در خصوص تاکید رهبر انقلاب بر قدرتمند شدن اقتصاد ایران افزود: من 22 سال است که در مجمع مشاور رهبری هستم.
این دغدغه رهبری را تبدیل به سیاست کرده ایم و از قوای سه گانه خواسته شده که برنامه ریزی بر اساس سیاست های اقتصادی شکل بگیرد و در ابعاد مختلف زیر نظر رهبر معظم انقلاب سیاستگذاری کرده ایم وبه قوای سه گانه ابلاغ شده است . اما تلاش لازم در زمینه اقتصاد رخ نداده است.رضایی گفت: اندیشه وابستگی و لیبرالی تردید ایجاد می کند و تردیدها کارها را متوقف می کند.
70-80 سال است که لیبرالها کشور را معطل کرده اند. ما در دفاع و امنیت تردید نداریم و هر روز هم یک فناوری جدید در دفاع به دست می آوریم. اما در اقتصاد و کشاورزی و صنعت همچنان با اندیشه های مردد و سنتی پیش می رویم. بزرگترین افتخار اندیشه وابستگی، همین برجام بود که معامله ای صورت گرفت اما آمریکا واروپا به تعهدات خود عمل نکردند.
طرفداران این اندیشه باید به مردم ایران بگویند که اشتباه کردیم و با صداقت با مردم گفتگو کنند. همانطور که سپاه اشتباه خود را به مردم گفت.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید جبهه کفار و دشمنان مشخص شود و آنگاه حرف اصلی را در اقتصاد بزنیم. روزی که با کشورهای منطقه بازار مشترکی شکل بدهیم و با اروپا و ژاپن و چین رقابت کنیم و آن روز که دیر هم نیست در اقتصاد هم با افتخار سرمان را مانند دفاع مقدس بالا خواهیم گرفت.
انتهای پیام/
ادامه

کد خبر: 1171436  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، اداره کل روابط عمومی مجمع، دکتر محسن رضایی، عصر روز جمعه 27دیماه پس از اقامه نماز جمعه در مصلی تهران به امامت رهبر معظم انقلاب، در استودیو شبکه سوم سیما حضور یافت و با مردم مسلمان، صبور و شکور ایران به گفتگو نشست. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام...
به گزارش مرور نیوز، خطبه‌های حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه این هفته تهران دقایقی پیش و با حضور گسترده مردم در مصلای امام خمینی (ره) آغاز شد.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرمودند: همه برادران عزیز را دعوت می‌کنم و توصیه می‌کنم...
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای در ابتدای خطبه اول نماز با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، جلب نصرت و توفیقات الهی و ایجاد گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را در گرو تقوا دانستند و سپس بحث اصلی خود را با قرائت آیاتی از سوره مبارکه...
العالم- ایران/ سیاسی نمازجمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.بیشتر بخوانید:مشروح بیانات رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعهفیلم و متن مداحی پیش از بیانات رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعهمتن کامل بیانات معظم له به شرح زیر است:حضرت آیت‌الله خامنه‌ای...
به گزارش پارسینه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه پرشکوه و به‌یاد ماندنی امروز تهران، حضور معجزه‌گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه امریکایی‌ها در عین الاسد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین کننده خواندند...
آفتاب‌‌نیوز : آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس برگزار شد با تسلیت شهادت سپهبد شهید سلیمانی اظهار داشت: امروز همه ما عزادار سرداری هستیم که مالک اشتری برای رهبر معظم انقلاب و امت اسلام بود.وی گفت: امروز نسل جدیدی از جوانان داریم که با الگو گرفتن از...
به گزارش مرور نیوز، سردار سرلشکر محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو، با تسلیت شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی گفت: ترامپ عرضه جنگ ندارد ؛ تاریخ ثابت کرده است که ایشان از اول عرضه ورود به جنگ را ندارد.وی خاطرنشان کرد: سردار قاسم سلیمانی از سوریه وارد بغداد شدند و بعد...
- اخبار سیاسی - به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده سابق سپاه در برنامه‌ای تلویزیونی اظهار داشت: دست نازنین حاج قاسم سلیمانی که ظاهرا از بدن مطهرشان سالم مانده در عملیات طریق القدس ترکش خورده بود.وی در خصوص نقش سردار سلیمانی در مقابله با اشرار در شرق کشور گفت: در...
العالم- ایران/ سیاسی سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده سابق سپاه در برنامه‌ای تلویزیونی اظهار داشت: دست نازنین حاج قاسم سلیمانی که ظاهرا از بدن مطهرشان سالم مانده در عملیات طریق القدس ترکش خورده بود.وی در خصوص نقش سردار سلیمانی در مقابله با اشرار در شرق کشور گفت: در بخش وسیعی...
گزارش لحظه به لحظه: نخستین تصویر از شهدای جنایت آمریکا در فرودگاه بغداد 07:20 | برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی در پی شهادت سردار سلیمانی (+)07:16 | پنتاگون: به دستور ترامپ سردار سلیمانی را ترور کردیم (+)وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفته ارتش این کشور به دستور...

آخرین خبرهای سياسي

کدخدایی: کلاهبرداران مدعی ارتباط با شورای نگهبان تحت پیگرد قانونی هستند آفتاب نیوز  ۵۲ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توئیتر مطلبی درباره کلاهبردارانی که ادعای ارتباط با اعضای شورای نگهبان می‌دانند منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است: استفاده از عناوین جعلی مسئول دفتر، شاگرد دانشگاه، دوست صمیمی و... از جمله روش‌های کلاهبرداران برای...

تاکید لاریجانی بر حمایت ایران از ملت فلسطین و شکست معامله قرن شبستان  ۱ ساعت پیش

تاکید لاریجانی بر حمایت ایران از ملت فلسطین و شکست معامله قرنبه گزارش خبرگزاری شبستان، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان امروز (دوشنبه ۲۸ بهمن) در بیروت از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران استقبال کرد.در دیدار لاریجانی و نصرالله، محمد جلال فیروزنیا سفیر ایران در منطقه هم حضور داشت که طی آن آخرین تحولات منطقه و راه‌های مقابله با چالش‌های...

سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم ملکه دانمارک کرد شبستان  ۱ ساعت پیش

سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم ملکه دانمارک کردبه گزارش خبرگزاری شبستان، افسانه نادی پور سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ در اولین روز کاری پس از ورود به دانمارک با ملکه این کشور دیدار و استوار نامه خود را تحویل داد. خانم نادی پور سفیر جدید کشورمان در دانمارک، امروز (دوشنبه ۲۸ بهمن) ضمن دیدار با خانم مارگرت دوم ملکه دانمارک، استوارنامه خود...

موضع مذاکره کننده سابق‌آمریکا در برجام درباره ترور حاج قاسم جام نیوز  ۱ ساعت پیش

موضع مذاکره کننده سابق‌آمریکا در برجام درباره ترور حاج قاسمبه گزارش جام نیوز به نقل از العالم، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا در دولت باراک اوباما با انتقاد از شهادت سردار شهید سلیمانی توسط دولت ترامپ گفت: این کار اقدامی خطرناک بود که می‌توانست آمریکا و ایران را در آستانه جنگ قرار دهد.بنابر گزارش تارنمای هرالد تریبیون، وندی شرمن یکی از اعضای تیم...

القای کاهش مشارکت و آمارسازی جعلی؛ ۲ شگرد شبکه‌های معاند درباره انتخابات ایران شبستان  ۲ ساعت پیش

القای کاهش مشارکت و آمارسازی جعلی؛ ۲ شگرد شبکه‌های معاند درباره انتخابات ایرانبه گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، حسن عابدینی عصر امروز (دوشنبه 28 بهمن) در برنامه مجلس قوی شبکه خبر سیما در ادامه بررسی های خود درباره تلاش های رسانه های معاند برای کمرنگ جلوه دادن انتخابات مجلس شورای اسلامی در این برنامه خبری که هر روز ساعت 18 و 30 دقیقه از این شبکه پخش می شود به تشریح شگردهای...

صیانت از اسناد کشور امری مهم و ضروری است شبستان  ۲ ساعت پیش

صیانت از اسناد کشور امری مهم و ضروری استبه گزارش خبرگزاری شبستان، اسحاق جهانگیری در جلسه هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضمن تقدیر از عملکرد سازمان اسناد و کتابخانه ملی، با اشاره به اهمیت وظایف و جایگاه مهم سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور، مسئولیت های این سازمان را پراهمیت توصیف و بر ضرورت صیانت از اسناد کشور تأکید کرد.معاون اول رییس...

بیش از ۳۵ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی تامین شد شبستان  ۲ ساعت پیش

بیش از ۳۵ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی تامین شدبه گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی گفت: با وجود فشار حداکثری آمریکا و محدودیت در نقل وانتقالات پولی و تجاری، در۱۱ ماهه امسال حدود ۳۵.۵ میلیارد دلار تامین ارز برای واردات کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه انجام شد. با وجود فشار حداکثری آمریکا و اقداماتی که برای...

پیگرد «بدون معطلی» مدعیان ارتباط با اعضای شورای نگهبان شبستان  ۲ ساعت پیش

پیگرد «بدون معطلی» مدعیان ارتباط با اعضای شورای نگهبانبه گزارش خبرگزاری شبستان، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در توییتر نوشت: استفاده از عناوین جعلی مسئول دفتر، شاگرد دانشگاه، دوست صمیمی و... از جمله روش های کلاهبرداران برای تایید صلاحیت بوده است. به دستگاه قضایی و ماموران امنیتی گفته شده هر کلاهبرداری که ادعای ارتباط با اعضای شورای نگهبان را داشته...

فرمانده‌ای که جواب نامه سردار سلیمانی را با خونش امضا کرد جام نیوز  ۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وی اهل اردبیل و از رزمندگان سال‌های دفاع مقدس در لشکر عاشورا به‌فرماندهی شهید مهدی باکری است. او در گفتگویی خاطره ای خواندنی را روایت کرده که در ادامه می خوانید؛نمی‌توانم بگویم حاج قاسم اصلاً در کار عصبانی نمی‌شد ولی من در رفتارهای شخصی‌شان عصبانیتی...

عباسی: دولت باید پاسخگوی برجامی باشد که در سفره مردم گذاشت جام نیوز  ۲ ساعت پیش

عباسی: دولت باید پاسخگوی برجامی باشد که در سفره مردم گذاشتبه گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حسن عباسی رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز در همایش لیست انتخاباتی 9 دی که در مجتمع فرهنگی عرفان تهران برگزار شد، گفت: ۴۱سالی که از انقلاب گذشته خداوند این توفیق را به مردم داد که در این مسیر قدم بردارند.وی ادامه داد: جریان لیبرال به دلیل اینکه می گفتند...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده