تعداد بازدید: ۱۲
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۹ دی ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۲۲:۳۳
۸۵ درصد مصوبات سفر استاندار به خوسف اجرایی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، «سید کمال میرجعفریان»، امروز (29 دی) در جلسه بررسی آخرین وضعیت مصوبات سفر استاندار به شهرستان خوسف، اظهار داشت: رهاورد سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف 55 مصوبه است که تاکنون 85 درصد مصوبات سفر توسط دستگاه های متولی اجرایی شده است. معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی افزود: بیشتر مصوبات در حوزه راه و شهرسازی، ورزش و جوان، نوسازی مدارس و شرکت توزیع برق بوده که بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که از 55 مصوبه؛ 13 مصوبه به صورت 100 درصد محقق شده است.
میرجعفریان افزود: همه مصوبات به غیر از مصوبات اداره کل ورزش و جوانان وارد فاز اجرایی شده است. طبق این گزارش مقرر شده بود؛ شرکت توزیع برق نسبت به تکمیل و بهره برداری طرح های نیمه تمام برق رسانی به روستاهای کلاته قصاب، چاه پایو، شهرک سیوجان، شهرک نوغاب و شهرک گیوشاد تا هفته دولت اقدام کند و فرمانداری مبلغ 400 میلیون ریال به طرح های مذکور در سال 98 کمک نماید که 100 درصد محقق شده است و آخرین وضعیت اجرای مصوبه این روستاها برقرار شده و در مرحله فروش و نصب انشعاب است که تا بهمن ماه تمام می شود.
همچنین مصوب شده بود که شرکت برق نسبت به تامین و برقراری برق گلزار شهدای سیوجان حداکثر طی 10 روز اقدام کند که 100 درصد محقق شده و روشنایی مزار شهدا به صورت کامل انجام شده است. به منظور اصلاح و بهسازی ورودی ماژان مقرر شده بود که اداره کل بنیاد مسکن برابر طرح مصوب، جدول گذاری مسیر و اداره کل راه و شهرسازی زیرسازی و اداره کل راهداری و حل و نقل جاده ای روکش آسفالت و ایمن سازی را انجام دهد که مبلغ سه میلیون و 500 توسط فرمانداری در سال 98 برای جدول گذاری به بنیاد مسکن کمک کند، که 40 درصد محقق شده است؛ این مصوبه در حال انجام است.
30در مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف مقرر شده بود که فرمانداری نسبت به معرفی متقاضیان ایجاد شهرک لجستیکی به اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اقدام نماید که 20 درصد این مصوبه محقق شده است. همچنین به منظور راه اندازی پایگاه امداد و نجات جاده ای، اورژانس جاده ای و راهدارخانه در جاده خوسف به معدن قلع زری مقرر شد فرمانداری نسبت به تامین مکان و ساختمان مناسب اقدام و جمعیت هلال احمر، علوم پزشکی و راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به تامین نیرو و تجهیزات مورد نیاز و استقرار پایگاه ها اقدام نماید که این مصوبه 15 درصد محقق شده است و بابت راه اندازی اورژانس مراحل جذب نیرو در حال انجام است؛ بابت پایگاه هلال احمر اقدامی نشده است که قرار شد راهداری کل در این خصوص اقدام کند.
همچنین مقرر شده بود که اداره کل راهداری برای روشنایی معابر خور، نوغاب و سروباد تا دهه فجر اقدام نماید که تا کنون پیمانکار برق شروع به کار کرده و برای دهه فجر به بهره برداری می رسد. طبق این گزارش مقرر شده بود که اداره کل راهداری نسبت به بهسازی آسفالت راه معدن قلعه زری در طول 20 کیلومتر تا دهه فجر به بهره برداری می رسد و زیر سازی مسیر روستای قوریان به صورت کامل انجام شده است.
اداره کل راه و شهرسای نسبت به اجرا و بهره برداری راه های آریش، خرم، کفتر میلان به جاده اصلی و سه کیلومتر باقیمانده جاده عیلکی به روبیات تا دهه فجر سال جاری اقدام نمایند که کفتر میلان و سلم آباد راهداری انجام می شود . مقرر شد، در راستای زیرسازی و آسفالت راه های دسترسی به روستاهای بالای 20 خانوار اقدام شود که به صورت کامل انجام شده و راه چاه طالب آباد، به طول 3.
5 کیلومتر و راه پیرود به طول سه کیلومتر و راه آبگرم لوت به طول شش کیلومتر آسفالت انجام شده است. بر اساس این گزارش به منظور توسعه خدمات دولت الکترونیک در روستاهای شهرستان 28 و نیم کیلومتر فیبر نوری انجام شد، که 10 کیلومتر انجام و مابقی تا پایان سال انجام می شود و مشکل آنتن دهی دهستان های ماژان و براکوه رفع می شود.
از197 روستای دارای سکنه در خوسف، 32 روستا تحت پوشش تلفن همراه هستند که وضعیت ارتباطی خوسف مطلوب است و برای با اجرای کامل 28 و نیم کیلومتر فیبر نوری مشکل آنتن دهی روستاهای خوسف رفع می شود، مخابرت استان، برای حل مشکل آنتن دهی خوسف 15 میلیارد تومان هزینه کرده و رشد چندین برابری را نسبت به سال های گذشته داشته است، مصوبات اداره کل فناوری اطلعات در خوسف 50 درصد محقق شده است و مابقی تا پایان سال محقق می شود.
مقررشده بود که آب منطقه ای استان نسبت به تکمیل مطالعات احداث سد بر روی رودخانه شاهرود و شروع عملیات؛ حداکثر تا دهه فجر سال جاری اقدام نماید که تاکنون مطالعات تکمیل گردیده است و حداکثر تا بهمن ماه سال جاری، احداث سد کلنگ زنی می شود. آب منطقه ای، شرکت شهرکهای صنعتی، آبفا و فرمانداری مقرر شده که آب منطقه ای نسبت به تخصیص آب مورد نیاز صنایع و شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف از پساب بیرجند اقدام نماید، میزان آب و نحوه تخصیص آن در قالب طرح جامع مطالعات توسط شرکت شهرک های صنعتی و با همکاری شرکت آبفا و آب منطقه ای استان و فرمانداری شهرستان تعیین شود و شرکت آبفا با همکاری فرمانداری نیز پیگیری ردیف اعتباری در جهت انتقال پساب در قالب بسته جامع به عمل آورد که این مصوبه 25 درصد محقق شده است ولی از سوی آب منطقه ای علی رغم اعلام نیاز؛ از سوی جهاد کشاورزی و شرکت شهرک ها پاسخی ارسال نشده است.
بر اساس این گزارش مقرر شده بود که شرکت آب و فاضلاب روستایی نسبت به حفر و تجهیز چاه رزرو و اجری شش کیلومتر اصلاح خط انتقال مجتمع آبرسانی براکوه تا دهه فجر سال جاری اقدام نماید که 20 درصد محقق شده است و مقرر شد که شرکت آبفا عملیات اجرایی احداث مخزن هزار مکعبی شهر خوسف را شروع نماید که 100 درصد محقق شده است.
به منظور اجرای آسفالت معابر روستایی مقرر شده بود که به هر میزان که دهیاری و فرمانداری زیرسازی و جدول گذاری معابر روستایی را انجام دهد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به اجرای روکش آسفالت اقدام نماید که 30 درصد محقق شده است و هم اکنون لیست روستاها به میزان 182 هزار متر مربع به بنیاد مسکن اعلام و روستا ها در حال زیرسازی و جدول گذاری هستند که به گفته معاون عمرانی استانداری این میزان تحقق صفر است؛ چراکه دهیاری ها زیرسازی را انجام داده اند و هنوز آسفالتی صورت نگرفته است.
شرکت گاز نسبت به گاز رسانی و بهره برداری 38 روستا تا دهه فجر و هشت روستای دیگر تا پایان سال باید اقدام نماید که 34 روستا تا دهه فجر گاز رسانی می شود و به گفته میرجعفریان، معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی، با اجرای این مصوبه، درصد برخورداری روستاها از نعمت گاز تا پایان سال به بالای 50 درصد می رسد. اداره کل جهاد کشاورزی از محل منابع ملی نسبت به مرمت و احیای قنوات در روستاهای شهرستان در سال 98 اقدام نماید که سازمان مدیریت و برنامه ریزی و فرمانداری شهرستان مبلغ 10 میلیارد ریال از اعتبارات سال جاری و جهاد کشاورزی مبلغ 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی تامین خواهد نمود که تخصیص صورت گرفته و قرارداد با پیمانکاران برای 28 قنات بسته شده و در دست اقدام است.
در راستای حل مشکل آب مجتمع گلخانه ای خوسف مقرر شد آب منطقه ای ظرف مدت 10 روز نسبت به افزایش دبی اب مجتمع به میزان پنج لیتر بر ثانیه اقدام نماید که که نسبت به افزایش سهم در پروانه چاه به دلیل کمبود اعتبار پرداختی و خرید آب از آب منطقه ای اقدامی صورت نگرفته و فعلا به صورت تفاهم نامه ای افزایش آب براس متقاضیان در شرک پیش بینی شده که 80 درصد محقق شده ولی به گفته میر جعفریان، معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی این درصد تحقق صفر است و باید به صورت کامل انجام شود.
مقرر شده بود دانشگاه علوم پزشکی بیرجند حداکثر تا پایان سال 99 نسبت به تکمیل بیمارستان شهر خوسف اقدام نماید که مبلغ 30 میلیارد ریال توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی مساعدت شود که هم اکنون ساخت بیمارستان 45 درصد محقق شده است؛ چراکه پروژه مشکل اعتباری ندارد و با پیشرفت مطلوبی مواجه است. همچنین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نسبت به تکمیل ساختمان اورژانس جاده ای ماژان و بهره بردری از آن تا دهه فجر سال جاری اقدام نماید که هم اکنون در دست ساخت است و 20 درصد محقق شده است.
شرکت شهرک های صنعتی به منظور راه اندازی طرح چدن شرکت کویر خاوران مقررشد که فاز نخست گاز رسانی داخل شهرک تا ورودی واحد حداکثر تا دهه فجر اقدام نماید که صفر درصد محقق شده است. شهرداری خوسف و سازمان مدیریت برای کمک به زیر ساخت های شهری مبلغ 5 هزار میلیون ریال توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال 98 به شهرداری خوسف تخصیص دهد که در این خصوص دو پروژه تعریف شده ولی هنوز در مرحله مطالعات اجرایی است و وارد فاز اجرایی نشده و صفر درصد محقق شده است.
مقرر شده بود که اداره کل میراث فرهنگی، دبیرخانه دائمی سنگ های قیمتی را حداکثر تا دهه فجر سال جاری در شهر خوسف راه اندازی نماید، همچنین نسبت به پرداخت تسهیلات به متقاضیان ایجاد کارگاه های صنایع دستی و تراش سنگ های قیمتی اقدام نماید که 30 درصد محقق شده است. همچنین مقرر شده بود که اداره کل میراث فرهنگی نسبت به واگذاری مدیریت مجموعه تاریخی ابن حسام خوسفی به شهرداری اقدام نماید.
و شهرداری مکلف به تهیه و اجرای طرح جامع توسعه محدوده با رعایت ضوابط و مقررات میراث فرهنگی و حفظ آثار تاریخی است که تاکنون 40 درصد این مصوبه محقق شده است. مقرر شده بود اداره کل ورزش و جوانان نسبت به تکمیل استخر شنای شهر خوسف تا پایان سال جاری اقدام نماید، همچنین اداره کل ورزش و جوانان حداکثر تا دهه فجر 98 نسبت به احداث و بهره‌برداری چمن مصنوعی شهر خوسف اقدام نماید که این مصوبه تاکنون 45 درصد محقق شده است.
مقرر شده بود که اداره کل ورزش و جوانان نسبت به احداث زمین چمن مصنوعی تا دهه فجر سالجاری در روستای ماژان اقدام نماید که پنج درصد محقق شده است، همچنین اداره کل ورزش و جوانان در صورت تامین زمین و آماده سازی آن توسط شورای روستای سیوجان، نسبت به احداث چمن مصنوعی در روستا اقدام نماید که این مصوبه هم 20 درصد محقق شده است.
همچنین اداره کل ورزش و جوانان نسبت به پرداخت مبلغ دو هزار میلیون ریال به هیات‌های ورزشی شهرستان در سال 98 اقدام نماید که این مصوبه پنج درصد محقق شده است. در راستای کمک به تکمیل طرح فرآوری عناب در محدوده سیوجان مقرر شد سرمایه گذار طرح حداکثر ظرف مدت یک هفته نسبت به تکمیل مدارک و ارائه به صندوق کارآفرینی امید اقدام و صندوق نسبت به پرداخت تسهیلات مصوب اقدام نماید که این مصوبه 100 درصد محقق شده است.
مقرر شده بود که به منظور کمک به تکمیل و حصار کشی مسجد باقرالعلوم شهر خوسف سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبلغ 700 میلیون ریال به اداره کل اوقاف و امور خیریه اختصاص دهد که تخصیص یافته است که 50 درصد مصوبه محقق شده است. مقرر شده بود اداره کل میراث فرهنگی با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت نسبت به تهیه سند جامع سنگ های قیمتی استان اعم از میزان ذخایر، پراکندگی، تنوع، فرآیند بهره برداری و فرآوری آن اقدام و آموزش های لازم در حوزه گوهر تراشی و تراش سنگ ها را در سطوح مقدماتی و تخصصی پیشرفته را برنامه ریزی و با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای عملیاتی نماید که پنج درصد محقق شده است که به گفته میرجعفریان، معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی درصد تحقق پروژه هم صفر است.

ادامه

کد خبر: 1174924  |  ادامه: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، «علی اصغر آسمانی مقدم» امروز (۲۹ دی) در جریان بازدید معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی از آخرین وضعیت مصوبات سفر استاندار در شهرستان خوسف، اظهار داشت: دهیاری روستای معصوم آباد با همکاری مردم ۱۰ هزار متر مربع از معابر روستا را برای آسفالت آماده سازی...
هرمزگان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان به زیرساخت‌های جاده، برق و آب در مناطق سیل زده بشاگرد و جاسک خسارت وارد شد. خسارت ها در بخش واحدهای مسکونی در حال ارزیابی است.به گزارش ایسنا، رضا مدرس شب گذشته(۲۶ دی ماه) با بیان این مطلب در جلسه مدیریت بحران شهرستان جاسک،...
بارندگی های هرمزگان که از روز پنج شنبه گذشته(۱۹ دی ماه) آغاز و تا روز شنبه(۲۱ دی ماه) در برخی از نقاط هرمزگان ادامه داشت، همراه با خسارت و سیل به برخی از مناطق استان مانند شهرستان جاسک، بشاگرد و سیریک شده است. در برخی از نقاط هرمزگان چنان در محاصره سیل قرار گرفته اند که امداد رسانی و رساندن آذوقه های...
بارندگی و سیلاب در روزهای جمعه و شنبه(۲۰ و ۲۱ دی ماه) در هرمزگان به ویژه شرق استان بی‌سابقه بود به طوری که ۴۸ روستای بخش گافر وپارامون بشاگرد و ۹ روستا شهرستان جاسک و بخشی از مناطق شهرستان سیریک در محاصره سیلاب قرار گرفتند.ضرورت رسیدگی بیشتر به سیل زدگان شهرستان جاسکنماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای...
«عباسعلی ارجمندی» مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت سیلاب در این استان گفت: در داخل منطقه آب فروکش کرده است و در امدادرسانی هوایی تعداد بالگردها از دو به شش بالگرد افزایش یافته است. بالگرد هلال احمر جمهوری اسلامی از مسیر کرمان...
فرماندار جاسک به تشریح آخرین اتفاقات روستاهای سیل‌زده در این شهرستان پرداخت.محمد رادمهر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بارندگی‌های شهرستان جاسک فوق سنگین و به گفته بزرگان منطقه بی‌سابقه در  صدسال گذشته بوده است.وی افزود: شدت بارندگی در شهرستان جاسک باعث شد رودخانه‌های فصلی با شدت طغیان کنند و همچنین...
محمد رادمهر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بارندگی‌های شهرستان جاسک فوق سنگین و به گفته بزرگان منطقه بی‌سابقه در صدسال گذشته بوده است. وی افزود: شدت بارندگی در شهرستان جاسک باعث شد رودخانه‌های فصلی با شدت طغیان کنند و همچنین سد جگین با ارتفاع ۴ متر سرریز شده و مناطق پایین‌دست...
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف،«مهدی دادگر»، امروز (22دی) در جلسه بررسی مشکلات برق رسانی به روستاهای شهرستان خوسف که با حضور دهیاری های این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: برای طرح های توسعه روستاها نیاز به اعتبارات ویژه داریم. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: بدهی...
ترابر نیوز: احمدعلی موهبتی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین وضعیت استان سیستان و بلوچستان پس از بارندگی های اخیر بیان داشت: حجم بارندگی بالایی در سطح استان داشتیم چنانچه در برخی نقاط بیش از ۲۰۰ میلی‌متر بارندگی گزارش شده است. وی با بیان اینکه در مناطق جنوبی استان بیشتر روستا‌ها...
«احمد درمحمدی»، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خوسف اظهار داشت: در سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف سه پروژه در حوزه راه در بخش جلگه ماژان در دست اجرا است که بیش از دوکیلومتر راه در ورودی ماژان آسفالت، آیلند و جدول گذاری شده است. بخشدار ماژان افزود: وضعیت ارتباطی در شهرستان...

آخرین خبرهای اجتماعي

استخدام حسابدار خانم در یک واحد تولیدی معتبر در اصفهان کندو  ۵۶ دقیقه پیش

یک واحد تولیدی معتبر واقع در شهرک صنعتی جی جهت تکمیل کادر خود در استان اصفهان از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی شرایط احراز مزایا حسابدار جنسیت: خانم با فن بیان قوی ترجیحا دارای خودرو شخصی ساعت کاری 9 الی 13 حقوق اداره کار از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم...

استخدام مترجم فرم زن در یک دفتر ترجمه رسمی در تهران کندو  ۵۷ دقیقه پیش

یک دفتر ترجمه معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی شرایط احراز مزایا مترجم فرم زن جنسیت: آقا ، خانم مجرب به زبان انگلیسی روز های کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 لغایت 17:30- روزهای پنجشنبه از ساعت 8:30 لغایت 14:00. حقوق...

استخدام مسئول خرید خارجی خانم در تهران کندو  ۵۷ دقیقه پیش

به مسئول خرید خارجی خانم مسلط به زبان با حقوق ثابت + بیمه در تهران نیازمندیم. اطلاعات تماس تلفن 02188786852 تلفن 02188784597 ایمیل ghaffari@safatek.com برای عضویت در کانال اخبار استخدام تهران در تلگرام...

استخدام اپراتور خانم ماما جهت همکاری در تهران کندو  ۵۷ دقیقه پیش

به اپراتور خانم ماما زیر 35 سال جهت همکاری در تهران (محدوده گیشا) نیازمندیم. اطلاعات تماس تلفن 02188242020 برای عضویت در کانال اخبار استخدام تهران در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام در تهران, استخدام...

استخدام مسئول فنی لیسانس شیمی یا صنایع در تهران کندو  ۵۷ دقیقه پیش

به مسئول فنی لیسانس شیمی یا صنایع در تهران (محدوده شهرک صنعتی شمس آباد) نیازمندیم. اطلاعات تماس موبایل 09102077767 برای عضویت در کانال اخبار استخدام تهران در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام لیسانس در...

استخدام مهندس تاسیسات و حسابدار در یک شرکت معتبر در اصفهان کندو  ۵۷ دقیقه پیش

یک شرکت معتبر جهت همکاری در پروژه ساختمانی در استان اصفهان از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی شرایط احراز مهندس تاسیسات جنسیت: آقا با حداقل 3 سال سابقه کارهای اجرایی ساختمانی حسابدار جنسیت: آقا ، خانم دارای مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاههای معتبر دولتی با...

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در اصفهان کندو  ۵۷ دقیقه پیش

یک شرکت معتبر جهت همکاری در پروژه ساختمانی در استان اصفهان از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی شرایط احراز حسابدار جنسیت: آقا ، خانم دارای مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاههای معتبر دولتی با حداقل 3 سال سابقه کار مسلط به نرم افزارهای مالی،انبارداری و حقوق و دستمزد...

استخدام تعدادی دندانپزشک با پروانه جهت کار در کلینیک - تهران کندو  ۵۸ دقیقه پیش

به تعدادی دندانپزشک با پروانه جهت کار در کلینیک شیفت صبح عصر و شب در تهران (پونک) نیازمندیم. اطلاعات تماس تلفن 02144430289 موبایل 09030977966 برای عضویت در کانال اخبار استخدام تهران در تلگرام کلیک کنید ...

استخدام همکار خانم در شرکت مهندسی و بازرسی قطعات خودرو - تهران کندو  ۵۸ دقیقه پیش

به همکار خانم با حداقل 3 سال سابقه کار در محدوده غرب تهران آشنا به حسابداری مسلط به office جهت انجام امور اداری در شرکت مهندسی و بازرسی قطعات خودرو در تهران نیازمندیم. اطلاعات تماس ایمیل sohrabzadeh7091@yahoo.com ...

جماران نوشت/ مجید انصاری: در رقابتی نابرابر شرکت می‌کنیم شفقنا  ۱ ساعت پیش

شفقنا- مجید انصاری در نشست خبری رئیس فراکسیون امید که صبح امروز در ستاد ائتلاف برای ایران در محل حزب اسلامی کار برگزار شد، اظهار کرد: این رقابت از ابتدا تا انتها رقابتی نابرابر بوده است و باید تشکر کرد از احزابی که در این شرایط باز برای ایران می مانند.حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده