تعداد بازدید: ۴۱
تاريخ انتشار: دوشنبه،۳۰ دی ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۹:۳۸
اخبار جعبه جادو| شعرای نامی ایران برنامه تلویزیونی می‌شوند/ تشکیل گروه ویژه زبان فارسی
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاهی از شبکه‌های رادیو و تلویزیون را در ادامه می‌بینید:شعرای نامی ایران برنامه تلویزیونی می‌شوندمسعود احمدی افزادی رئیس شبکه آموزش که مسئولیت ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی صداوسیما برعهده دارد در مراسم قدردانی از دانش آموختگان کارگاه آموزشی «پاسداشت زبان فارسی در تولیدات پویانمایی» گفت: با حمایت و پیگیری‌های رییس رسانه‌ملی و معاون سیما فعالیت‌های معطوف به زبان و ادبیات فارسی در تمام بخش‌ها بخصوص در بخش‌های تولیدی پُررنگ شده است.
تمام شبکه‌های تلویزیونی موظفند طبق جدول پخش برنامه‌ها که در اختیار آنها قرار داده می‌شود، به این مهم بپردازند که در حال حاضر 13 یا 14 برنامه در حوزه زبان فارسی روی آنتن سیما می‌رود.وی افزود: در این راستا 3 گام مهم پیش‌روی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی قرار گرفته است. در گام اول، فعالیت ستاد معطوف به ساخت برنامکهای کوتاه با موضوع زبان فارسی به عنوان زبان معیار مانند فارسی را پاس بداریم و یا نَقل و نُقل و تعدادی برنامک دیگر شده است؛ این گام تا پایان سال 1398 استمرار دارد.
احمدی افزادی ادامه داد: گام دوم به تولید برنامه‌های مستقل در حوزه زبان فارسی می‌پردازد؛ این گام تا تابستان سال آینده ادامه‌دار خواهد بود که در آن طرح‌های برنامه‌سازی از جمله مسابقه‌ها، گونه‌های جذاب برنامه‌ای و مخاطب‌پسند، برنامه‌های شبانه با موضوع زبان و ادبیات فارسی و تعدادی دیگر جمع‌آوری و آماده تولید می‌شوند.
رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی سیما گفت: گام سوم مربوط به نیمه دوم سال 1399 می‌شود که در آن تلاش می‌شود زندگینامه و آثار مفاخر زبان فارسی وارد گونه‌های نمایشی شود و مخاطبان از قاب تلویزیون با زندگی و آثار شاعران و بزرگان زبان و ادبیات فارسی در قالب‌های مختلف برنامه‌سازی آشنا می‌شوند.مدیر شبکه آموزش سیما افزود: پیش‌بینی شده است تا گروه ویژه زبان فارسی در معاونت سیما راه‌اندازی شود؛ این گروه به صورت خاص به جمع آوری آثار تولید شده با موضوع زبان فارسی و همچنین ارائه طرح و تولید برنامه‌های جدید در این حوزه تلاش خواهد کرد.
رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی معاونت سیما در پایان سخنان خود، رویکرد مرکز پویانمایی صبا در پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در تولید آثار پویانمایی را بسیار قابل توجه و تقدیر دانست و گفت: خوشبختانه امروزه هر شبکه، نماینده ویژه زبان فارسی خود را شناخته و اراده پاسداشت و تقویت زبان فارسی در شبکه‌ها به ظهور رسیده است.
در ادامه جلسه محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز صبا با قدردانی از اهتمام نویسندگان و تهیه‌کنندگان بخش پویانمایی نسبت به پاسداشت زبان فارسی در تولیدات خود، گفت: موضوع زبان و ادبیات فارسی در تولیدات پویانمایی مرکز صبا بسیار حائز اهمیت است چرا که مخاطبان آن، قشر خردسال، کودک و نوجوان جامعه است.رییس مرکز پویانمایی صبا افزود: شاخص ترین امتیاز دوره آموزشی «پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در پویانمایی» این بود که به صورت کارگاهی و تعامل استاد و دانشجو و در چندین جلسه متوالی برگزار شد و فراگیران دوره از مطالب آموزشی بسیار ابراز خرسندی می‌گردند.
گفتنی است در این جلسه علاوه بر رؤسای ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی معاونت سیما و مرکز پویانمایی صبا، دکتر ذالفقاری رییس پژوهشکده زبانشناسی، کتیبه ها و متون، خانم تهرانی نماینده فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی و تعدادی از پیشکسوتان پویانمایی حضور داشتند و این مراسم با اهدای سپاس‌نامه پایان دوره آموزشی« پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در پویانمایی» به فراگیران، پایان یافت.
گفت‌وگو با مفاخر، نخبگان و سیاسیون در کارستان کارستان شبکه سه با ادبیاتی نو در حوزه انتخابات؛ گفت‌وگو با شخصیت‌های مطرح سیاسی، مفاخر و نخبگان کشور را در دستور کار دارد.حامد چهاردوری تهیه‌کننده کارستان در خصوص فرآیند تولید این برنامه گفت: مجموعه تلویزیونی کارستان، کاری از گروه سیاسی شبکه سه سیما ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی است که در ادامه مجموعه‌هایی که برای انتخابات تولید کرده بودیم است، در این دوره انتخابات مجلس هم مجموعه‌ای با ساختاری جدید طراحی کرده‌ایم که در 2 بخش ساختار و محتوا دارای نوآوری است.
وی ادامه داد: برنامه کارستان دارای سه بخش گفتگو با شخصیت‌های مطرح سیاسی، مفاخر و نخبگان کشور و گزارش های پشت صحنه است. همچنین خواننده های مطرح اقوام با زبان‌ها و گویش‌های محلی در کنار سایر خواننده‌های کشور به نمایندگی از مردم ایران نیز در این برنامه حضور دارند. مجریان کارستان شهرام شکیبا، محمد قاسمی و پدرام آبدان‌اند.
در بخش استندآپ کمدی این برنامه علیرضا مسعودی، سامان گوران و بهزاد قدیانلو اجرا می‌کنند.چهار دوری گفت: برای اولین بار در تلویزیون ما از دکور 360 درجه استفاده کردیم، نمای دکور قسمتی از کشور عزیزمان ایران است و یک چهار راه درون شهری را طراحی کرده ایم که در هر گوشه از این چهار راه اتفاقات مختلفی می‌افتد که شامل گفتگو با نخبگان کشور، شخصیت‌های شناخته شده در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و بازیگران است؛ بخش دیگر برنامه شامل استندآپ کمدی و بخش آواهای سنتی و محلی که توسط خوانندگان معروفی مانند سالار عقیلی و حمید حامی و دیگر خوانندگان اجرا می‌شود.
زبان این برنامه کاملاً نرم بوده و هدف آن هم ارتقاء و کیفی کردن انتخاب برای مردم است. سعی ما این بوده که محتوای سیاسی که معمولا خشک است را با ادبیاتی نو و شاد و مفرح به مخاطبان ارائه دهیم.تهیه کننده کارستان تمایز این برنامه با دیگر برنامه‌های انتخاباتی را تفاوت ساختار و محتوا دانست و توضیح داد: از جمله تمایزهای این برنامه ایستادن تماشاگران در این دکور شهری است که برای اولین بار اجرا شد، در استندآپ کمدی‌ها به موضوعات سیاسی و اجتماعی در قالب طنز پرداخته می‌شود.
در بخش گفت‌وگو انتظارات و مطالبات مردم از مجلس شورای اسلامی آینده مورد برسی و نقد قرار می‌گیرد؛ تمام تلاشمان این است تا در تولید این برنامه قدمی رو به جلو برداریم تا ان‌شاءالله شاهد مجلسی باشیم که چه از نظر کمی و کیفی برای آینده کشور تأثیرات خوبی بگذارد.وی با اشاره به تلاش تیمی 150 نفره در این برنامه اظهار داشت: در اتاق فکر این مجموعه از ظرفیت جامعه دانشگاهی، هنرمندان، نویسندگان حوزه طنز، تولیدکنندگان محتوای سیاسی و روزنامه‌نگاران استفاده کرده‌ایم و خروجی آن کار تیمی 150 نفره است که در تولید این برنامه مشارکت دارند، تا بتوانیم به بهترین شکل این برنامه را روی آنتن ببریم.
چهار دوری درباره بازخورد های این برنامه گفت: خوشبختانه تا اکنون این برنامه مورد استقبال خوب بینندگان عزیزمان قرار گرفته است، ان‌شاءالله با پخش قسمت‌های دیگر کارستان شاهد جلب رضایت بیشتر مردم عزیزمان از این برنامه باشیم، یکی دیگر از مواردی که باعث خوشحالی ما شده است بازنشر قسمت های مختلف این برنامه در سایت‌های خبری است.
کارستان کاری از گروه سیاسی شبکه سه سیما است که از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 16:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.روایتی از یک مدرسه روستایی متفاوت در مستند «آقا ولی»جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «آقا ولی» به کارگردانی امین رحیمی از شبکه مستند پخش خواهد شد.
مستند «آقا ولی» روایتی جذاب از فعالیت‌های متفاوت یک معلم نمونه در یکی از روستاهای محروم کشورمان است. حمیدرضا ولی تنها معلم مدرسه «پوریای ولی» در یکی از روستاهای اسفراین است که علاوه بر کارهای آموزشی مدرسه، فعالیت‌های گسترده اجتماعی نیز انجام می‌دهد و به توانمندسازی خانواده‌های روستاییان می‌پردازد. این مستند پرتره به سراغ آقا ولی رفته و با نمایش فعالیت‌هایش نمونه‌ای از یک معلم الگو را ارائه می‌دهد.
تحصیل در مدرسه‌های با امکانات کم در روستا، تجربه متفاوتی با مدرسه‌های شهری دارد؛ این مدارس عمدتا یک کلاس دارند و همه دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی در همان تک کلاس درس می‌خوانند؛ همچنین یک نفر در مدرسه فعالیت می‌کند که هم معلم است و هم ناظم، اما همان یک معلم آن‌قدر ارتباط عمیقی با بچه‌ها پیدا می‌کند که در بسیاری از مشکلات اجتماعی‌شان وارد عمل می‌شود.
حمیدرضا ولی سوژه مستند «آقا ولی» چنین معلمی است.این مستند نیمه بلند به تازگی مراحل تولید خود را پشت سر گذاشته و در اولین اکران به برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» می‌آید.در این قسمت و پس از پخش مستند، نشست کارشناسی و نقد و بررسی موضوع این مستند با حضور علی عبدالعالی استاد دانشگاه برگزار می‌شود؛ علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.
این قسمت از برنامه به اضافه مستند روز سه‌شنبه 1 بهمن ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 2 بهمن ساعت 9 و جمعه 4 بهمن ساعت 13:30 است.«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد.
این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود. «نامه آخر» جایگزین «وارش» شد/ از سه شنبه ساعت 20:45پخش مینی‎ سریال «نامه آخر» از مجموعه اپیزودیک «روزهای بهتر» به کارگردانی دانش اقباشاوی از سه‎شنبه اول بهمن از شبکه سه سیما آغاز می‌شود.
سریال کوتاه «نامه آخر» در 6 قسمت 45 دقیقه‎ای به نویسندگی مینا خدیوی و تهیه‎کنندگی احمد زالی تولید شده است.گیتی قاسمی، مجید واشقانی، ویدا جوان، نسیم ادبی، محیا اسناوندی، دریا دریایی و ناصر نو آموز از بازیگران این مینی‎سریال‌اند. در خلاصه داستان این قصه آمده است: حامد و هما جستجویی عاشقانه را آغاز می‌کنند اما .
..این سریال کوتاه از سه‎شنبه اول بهمن، هر شب از ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه سیما می‎رود و تکرار آن 1:30 بامداد، 10 و 14:30، روز بعد پخش می‎شود.سریال دهه فجری تلویزیون را بشناسید/ ماجرای قیام مردم آذربایجان شرقی + عکس و فیلمچه برنامه‌های تلویزیونی دیگر زنده پخش نمی‌شود؟/ روابط عمومی صداوسیما: کم‌کردن برنامه‌های زنده برای افزایش غنای محتوایی برنامه‌هاستشروع کتونی زرنگی از 12 بهمن/ ملاقلی‌پور: تلویزیون باید به سمت پرورش استعدادهای جوان برود+ فیلمروایتی از نبرد سوریه روی آنتن شبکه 3مستند «وقتی که بیدار شدم» با روایتی از نبرد سوریه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
«میثم صبوحی» کارگردان مستند «وقتی که بیدار شدم» گفت: وقتی در جریان جنگ سوریه، مستندسازان ایرانی توانستند وارد مناطق جنگی شوند من هم برای تولید فیلم به سوریه رفتم. البته رویکرد من در تولید فیلم، ساختن یک فیلم جنگی و عملیاتی نبود؛ بلکه می‌خواستم از حاشیه جنگ و ویرانی شهرهای سوریه مستندی بسازم.صبوحی اضافه کرد: به طور معمول در جنگ‌ها طیفی که بیشتر از همه آسیب می‌بینند زنان و کودکان هستند.
برای پیدا کردن سوژه هم به سراغ همین طیف رفتیم و سوژه‌هایی که پیدا کردیم عمدتاً در همین فضا بودند. سوژه اصلی مستند «وقتی که بیدار شدم» زن‌ها و دختران آواره‌اند. در این فیلم به طور خاص پای صحبت‌های چند خانم سوری می‌نشینیم که دو نفر از آن‌ها در یک مجموعه‌ای تحت عنوان کارخانه آب کار می‌کنند.وی افزود: این زن‌ها در کارخانه تولید آب آشامیدنی که «جمهوری اسلامی ایران» تاسیس کرده مشغول کارند و از شرایطی که برای‌شان فراهم آمده تا روزی‌شان را تامین کنند، رضایت دارند.
البته این به آن معنی نیست که نسبت به جنگ و حضور داعش در خاک سوریه خوشحال باشند. زندگی این زن‌ها به دستان داعش تباه شده و خون‌های بی‌گناه اقوام‌شان از چنگال داعش می‌چکد.صبوحی در مورد شخصیت‌های مستند «وقتی که بیدار شدم» » توضیح داد: یکی از آن‌ها، خانمی است که زندگی خود را از دست داده و دیگری دختری است که در ابتدای نوجوانی خود با موضوع جنگ روبه رو شده، جنگی که برای سن او خیلی زود است.
نفر دیگر هم دختری است که علی‌رغم همه مصیبت‌هایی که بر سرش آمده هنوز امیدوار است و آرزوهای زیبایی دارد که می‌خواهد بعد از جنگ به آن برسد.کارگردان مستند «وقتی که بیدار شدم» در پایان گفت: فضای سوریه‌ی درگیر جنگ، پر است از تضادها و تناقض‌ها. این کارخانه، آب معدنی تامین می‌کند که رزمنده‌ها در خطوط نبرد استفاده کنند و این آب معدنی را زنانِ کسانی بسته بندی می‌کنند که دارند با رزمندگان مقاومت می‌جنگند.
در حلب کمتر خانواده‌ای وجود دارد که مردی از آن کشته نشده باشد. خانواده‌ها را زن‌ها و بچه‌ها تشکیل می‌دهند و گاهی پیران و معلولان؛ به همین خاطر این کارخانه و اردوگاه، مختص زنان است.مستند «وقتی که بیدار شدم» به کارگردانی میثم صبوحی کاری از گروه مستند روایت فتح است و سه شنبه اول بهمن روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
انتهای پیام/
ادامه

کد خبر: 1176617  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاهی از شبکه‌های سیما را در ادامه می‌بینید:افسانه‌ای از کشور یونان در افسون افسانه رادیو نمایشاین هفته در برنامه افسون افسانه، افسانه‌ای از کشور یونان به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. در برنامه افسون افسانه افسانه‌ای از کشور یونان به نام...
سریال محکومین در حالی به آنتن شبکه یک می‌رسد که بیگانه‌ای با من است به زندان قصر رسیده است.به گزارش تسنیم، سریال زیر همکف آخرین روزهای پخش خودش را از شبکه اول سیما سپری می‌کند؛ بهروز مفید تهیه‌کننده سریال محکومین۲ از شروع پخش این مجموعه تلویزیونی خبرداد که قرار است از روز جمعه ۲۷ دی‌ماه روی آنتن برود. این...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:نمایش «فراکتال» در رادیو نمایش تحلیل می‌شودرادیو نمایش امشب در برنامه «صدا در صحنه»، نمایش «فراکتال» به کارگردانی مهدی سقا را نقد می‌کند. در برنامه...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:پخش فیلم سینمایی از صمیم قلب در آی‌فیلمفیلم سینمایی از صمیم قلب پنجشنبه همین هفته مهمان خانه آی‌فیلمی‌ها می‌شود. از صمیم قلب را بهرام کاظمی در سال...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما در جلسه شورای عالی هنر و ادبیات با بیان اهمیت تشکیل این شورا در معاونت امور استان‌ها گفت: با وجود 87 شبکه رادیویی و تلویزیونی در زیر مجموعه این معاونت و جایگاه ویژه این شبکه‌ها در سبد رسانه‌ای مخاطبان صداوسیما، ضرورت...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ ادبیات دفاع مقدس در سال‌های اخیر وامدار تلاش چهره‌های درخشانی است که باور دارند که رسالتشان در جنگ با ثبت و ضبط خاطرات و تجلی بخشیدن به صحنه‌های حماسی دفاع مقدس ادامه دارد.گلعلی بابایی یکی از این چهره‌ها است که ادبیات دفاع مقدس مدیون تلاش‌های...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:دو مأموریت ترویج زبانِ فارسی به رادیو و صداوسیمای فارسمدیر شبکه هفت سیما از ماموریت رادیو ایران رسانه ملی به عنوان رادیو معین و صدا و سیمای مرکز استان...
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آیین پایانی دوازدهمین دوره از جایزه ادبی جلال آل احمد عصر امروز در کتابخانه ملی با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اشرف بروجردی رئیس کتابخانه ملی و جمعی از نویسندگان برگزار شد. براساس این گزارش، صالحی ضمن یادآوری فراق...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سریال‌های تلویزیون برای شبکه‌های اول تا پنج سیما تولید می‌شوند؛ بیش از 200 بازیگر شناخته شده عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون در بیش از 20 مجموعه تلویزیونی جلوی دوربین کارگردان‌های رسانه‌ملی‌‌اند تا آنتن صداوسیما با رنگ و بوی تازه مخاطبان را به تماشای...
حسن ذوالفقاری با بیان این‌که کتاب‌های درسی وجاهت علمی ندارند، درباره تغییرات کتاب‌های فارسی می‌گوید: پشت صحنه این تغییرات و صحنه­‌گردان این تحولات همان دلواپسانی هستند که بی­‌آن‌که خود بینش ادبی داشته باشند، صرفاً با نگاه­‌های خشک و تعصب­‌آمیز، کتاب درسی را به جریده و رسانه تبلیغاتی بدل کرده­‌اند.این...

آخرین خبرهای فرهنگي

«خورشید» مجید مجیدی جایزه‌ها رو درو کرد/ ملکان با روز صفر روی سن رفت ایلنا  ۳۱ دقیقه پیش

«خورشید» مجید مجیدی جایزه‌ها رو درو کرد/ ملکان با روز صفر روی سن رفتبه گزارش ایلنا، مراسم اهدای جوایز بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، حجت‌الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه...

انقلاب اسلامی مقدمه ای برای ظهور حضرت مهدی (عج) است شبستان  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام «سید علی صالح موسوی اعظم» عصر امروز (28 بهمن) در دیدار اعضای بنیاد مهدویت استان کهگیلویه و بویراحمد با امام جمعه یاسوج، اظهار داشت: مسئله مهدویت از مسائل اعتقادی بوده و باید سرلوحه کارها و فعالیت ها باشد. رئیس بنیاد مهدویت استان کهگیلویه...

ثبت پنج اثر طبیعی قزوین در فهرست آثار ملی ایلنا  ۱ ساعت پیش

ثبت پنج اثر طبیعی قزوین در فهرست آثار ملیبه گزارش ایلنا، مدیرکل میراث فرهنگی قزوین دوشنبه با اعلام این خبر گفت: در کمیته تخصصی ثبت میراث طبیعی کشور پنج پرونده ثبتی شامل چنارهای کهنسال روستای آفتابدر، چنار کهنسال روستای فیشان، گردوی کهنسال نوبن روستای بالاروچ، ارس کهنسال روستای شورستان علیا واقع در منطقه الموت شرقی و درخت داغداغان روستای موشقین...

خودروی محمد مصدق ثبت ملی شد ایلنا  ۲ ساعت پیش

خودروی محمد مصدق ثبت ملی شدبه گزارش ایلنا به نقل از وزارت میراث فرهنگی، مصطفی پور‌علی در جلسه ثبت آثار منقول فرهنگی‌تاریخی در فهرست آثار ملی کشور که ۲۸ بهمن‌ماه ۹۸ در دفتر ثبت آثار برگزار شد، افزود: «از استان البرز خودروی دکتر محمد مصدق، در چوبی امامزاده یحیی دوز عنبر و ضریح چوبی امامزاده عبدالقهار و از همدان...

نهایی شدن لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در نمایشگاه MITT ایلنا  ۲ ساعت پیش

نهایی شدن لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در نمایشگاه MITTبه گزارش ایلنا به نقل از وزارت میراث فرهنگی، در این نشست که ولی تیموری معاون گردشگری کشور، مدیران کل این معاونت، رؤسای انجمن‌ها و موسسات حرفه‌ای گردشگری، مدیران بخش خصوصی و دولتی و... نیز حضور داشتند، موضوع حضور ایران در نمایشگاه ITB آلمان و نمایشگاه MITT مسکو در حضور دکتر مونسان مورد بررسی...

مقاومت ملت ایران برگرفته از اندیشه مهدویت است شبستان  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام «سید نصیر حسینی» عصر امروز (28 بهمن) در جمع اعضای بنیاد مهدویت استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره)، اظهار داشت: مهدویت یک مسئله مهم و حیاتی بوده که بیگانگان بیشتر از ما در این زمینه، نشست هایی برگزار...

سردار سلیمانی: یادمان‌های مناطق دریایی جنوب کشور آماده استقبال از زائران راهیان نور تسنیم  ۵ ساعت پیش

سردار سلیمانی: یادمان‌های مناطق دریایی جنوب کشور آماده استقبال از زائران راهیان نور - اخبار فرهنگی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضفعین در هجدهمین جلسه قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج که در سالن 5 آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، با بیان اینکه کارهای مفید و ارزنده‌ای در اردوهای راهیان نور شکل گرفته است، اظهار داشت: همه ساله شاهد رشد کمی...

صالحی: حجم تولیدات ایرانی حاضر در جشنواره مد و لباس فجر ستودنی است تسنیم  ۵ ساعت پیش

صالحی: حجم تولیدات ایرانی حاضر در جشنواره مد و لباس فجر ستودنی است - اخبار فرهنگی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد خبری نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید قبادی مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه یک هیئت همراه، عصر...

فصل جدید برنامه "چراغ" ساخته می‌شود تسنیم  ۵ ساعت پیش

فصل جدید برنامه "چراغ" ساخته می‌شود - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، جلسه هم‌اندیشی عوامل تولید برنامه چراغ با حضور سعید اشناب مدیر شبکه 5 سیما، مهدی کریمی قائم مقام شبکه، مجید اکبرشاهی مدیر گروه اجتماعی، جلالی کارشناس نقد فرمی و علی غلامی کارشناس نقد محتوایی، مصطفی هیودی تهیه‌کننده و سردبیر برنامه چراغ و تعدادی فعالان حوزه...

حق الزحمه گروه های سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پرداخت شد شبستان  ۵ ساعت پیش

حق الزحمه گروه های سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پرداخت شدبه گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، «علی ثابت نیا»، مدیرعامل انجمن موسیقی ایران گفت: انجمن موسیقی ایران امور مالی و پشتیبانی جشنواره را بر عهده دارد و باتوجه به تاکید رییس محترم جشنواره و با همکاری ستاد جشنواره، حق الزحمه گروهها بعد از اجراها پرداخت...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده