تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱ بهمن ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۶:۴۳
برگزیدگان جایزه سال استیکر معرفی شدند
به گزارش خبرگزاری شبستان ، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان جایزه سال استیکر شامگاه دوشنبه 30 دی ماه، با حضور میثم عسگری رئیس جایزه سال استیکر و مدیرعامل "آیگپ"، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این مسابقه، بهرام عظیمی رئیس هیأت داوران، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمد میثم میثمی مدیر فرهنگسرای اندیشه در این فرهنگسرا برگزار شد.
پیام‌رسان‌های داخلی نیاز به حمایت دارند«میثم عسگری» رئیس جایزه سال استیکر و مدیرعامل پیام‌رسان "آیگپ" در آغاز این مراسم به اهمیت فضای مجازی و پیام‌رسان‌های در دنیای امروز اشاره کرد و گفت: اگر امروزه فضای مجازی را جزو زندگی روزمره بدانیم آنگاه نمی‌توان نقش مهم استیکرها را نادیده گرفت.
تجربه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها در طول یک دهه گذشته، نشان داده است که استیکرها هم صاحب سبک و هم در حال پیشروی هستند به‌طوری‌که می‌توانند جایگزین ایموجی ها شوند و کسب‌وکارهای تازه‌ای را در این زمینه ایجاد کنند.وی با اشاره به اهمیت طراحی استیکرها برای پیام‌رسان‌های ایرانی بیان کرد: در طول یک سال گذشته که امکان ارائه استیکرها در پیام‌رسان‌ها ایجاد شد این دغدغه را داشتیم که با استیکرهایی که مفاهیم غربی و شرقی دارند، مواجه نشویم بنابراین در اولین گام از هنرمندان دعوت کردیم تا آثاری را برای ما طراحی کنند که این استیکرها بهمن ماه سال گذشته مورد استفاده قرار گرفت ولی راضی کننده نبود به این دلیل که اگرچه هنرمندان آن ایرانی بودند اما برگرفته از فرهنگ بومی و ملی ما نبود و استیکرهایی غریبه بودند و بنابراین از همراهی آقای شجاعی طباطبایی بهره‌مند شدیم و طرح برگزاری مسابقه‌ای برای طراحی استیکر با استقبال از سوی ایشان روبرو شد و درنهایت ایده "جایزه سال استیکر" شکل گرفت.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی اظهار کرد: پیام‌رسان‌های ایرانی در مواقع قطعی اینترنت بین‌المللی و محدودیت‌های اینترنتی مورد توجه قرار می‌گیرند و به جز این موارد کسی سراغشان نمی‌رود اما در چنین مواقعی که با قطعی اینترنت بین‌المللی روبرو می‌شویم، بسیاری از رسانه‌ها به دنبال مقایسه این پیام‌رسان‌ها با پیام‌رسان‌های بین‌المللی هستند که این مقایسه نابرابری است و اگر بخواهیم که پیام‌رسان‌ها در اندازه پیام‌رسان‌های بین‌المللی باشند، مستلزم متغیرهای زیادی است که این ملزومات در دسترس ما نیست و نیاز به حمایت‌های همه‌جانبه و همچنین سرمایه‌گذاری وجود دارد.
عسگری همچنین تصریح کرد: در یک سال گذشته کسانی که در پا نگرفتن "آیگپ" و پیام‌رسان‌های داخلی تأثیرگذار بودند، بیشتر از کسانی که حامی آن بودند، در پیشرفت و قوی‌تر شدن ما تأثیرگذار بودند.وی در پایان سخنانش از حامیان این جایزه تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این جایزه در سال‌های آتی نیز تداوم داشته باشد.
کشف استعدادهای جوان«محمد میثم میثمی» مدیر فرهنگسرای اندیشه نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به نیاز جامعه نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی بیان کرد: پیام‌رسان‌های داخلی بر اساس نیاز جامعه تلاش کرده‌اند تا خود را به سطح توقعات مردم برسانند و در این مسیر رقبای قدرتمندی هم داشته‌اند ­­و بنابراین این وظیفه ماست که از این دوستان حمایت کنیم و در کنارشان باشیم تا اتفاق اثربخشی را در این حوزه شاهد باشیم.
وی همچنین با بیان این که برگزاری این مسابقه، استعدادهای جوان را به جامعه معرفی می‌کند، یادآور شد: در خلال برگزاری این مسابقه به گواه داوران، استعدادهای بالقوه‌ای کشف شد و رسالت دیگری این مسابقه نیز که کشف استعدادهای جوان بود، به‌این‌ترتیب محقق شد که امیدواریم در آینده شاهد درخشش استعدادهای جوانان در حوزه تولید آثار هنری باشیم.
ادامه این مراسم به اجرای استندآپ کمدی ابوطالب حسینی نفر دوم بهترین استندآپ کمدی برنامه خندوانه اختصاص داشت. تصویرسازی‌ها و طراحی‌ها عالی بود/ نکات مهم در داوری«شجاعی طباطبایی» دبیر جایزه سال استیکر و یکی از اعضای هیات داوران این مسابقه، سخنران بعدی این مراسم بود که پشت تریبون قرار گرفت و بیانیه هیات داوران را خواند و به برخی از نکات مهم در داوری آثار این مسابقه اشاره کرد و گفت: در داوری آثار این جایزه ایرانی بودن آثار اهمیت بسیار زیادی داشت و امکان کوچک کردن سایز اثر ضمن حفظ ویژگی‌های آن از دیگر نکات حائز اهمیت در داوری آثار بود، همچنین کنار هم چیده شدن آثار و امکان انتخاب شدن آن از سوی مردم و کاربران و انتقال حس درست به مخاطب از دیگر نکاتی بود که در داوری آثار مورد توجه قرار گرفت.
وی همچنین تصریح کرد: دیده شدن آثار در پس‌زمینه‌های مختلف، تکنیک طراحی استیکرها و سلیقه داوران نیز در قضاوت و داوری نهایی آثار تأثیرگذار بود.شجاعی طباطبایی در پایان سخنانش تأکید کرد: تصویرسازی‌ها و طراحی‌ها بسیار عالی بود و اگر مسابقه دیگری مثل مسابقه تصویرسازی یا کاریکاتور بود، بسیاری از آثار برنده چنین مسابقاتی بودند اما به همان دلایلی که ذکر کردم، بسیاری از این آثار در ردیف برگزیده‌ها نبودند.
اهدای جایزه بخش نگاه مردمیدر ادامه این مراسم با حضور رئیس، دبیر و داوران جایزه سال استیکر و پرویز کرمی رئیس مرکز علم و فناوری ریاست جمهوری و مدیر فنی آیگپ، جایزه بخش نگاه مردمی این مسابقه به آیدین ارجمندی اهدا شد که شامل 5 میلیون تومان وجه نقد بود. حمایت از شرکت‌های طراحی استیکر در قالب صنایع خلاق فرهنگی«پرویز کرمی» مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در سخنانی گفت: به هنرمندانی که این استیکرها را طراحی کرده‌اند، هزار آفرین می‌گویم.
در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره موضوع اکوسیستم فناوری و نوآوری مرتب صحبت می‌شود. ما در این مرکز زیست‌بوم فناوری و نوآوری را ابداع کرده‌ایم که این زیست‌بوم درکشورهای پیشرفته 2700 میلیارد دلار گردش مالی سالانه دارد و در حوزه انیمیشن و کارتون سهم ایران 60 میلیارد تومان است.
معاونت باید از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کند ولی برخی از طرح‌ها در قالب این شرکت‌ها قابل‌تعریف نیست و بنابراین می‌توانند در قالب صنایع خلاق فرهنگی تعریف شود. شرکت‌های طراحی استیکر نیز اگر راه‌اندازی شود می‌تواند در قالب این شرکت‌های صنایع خلاق فرهنگی تعریف شود و از حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره‌مند شوند.
رونمایی از استیکرهای متحرک در پیام‌رسان آیگپتقوی مدیر فنی آیگپ نیز با ارایه پاورپوینت درباره اهمیت استیکرها در دنیای مجازی و درآمدزایی آنها به عنوان یک صنعت سخنرانی کرد و در بخشی از سخنانش گفت: در دنیای ارتباطات نوین استفاده از استیکرها در حال رشد است و تا سال 2025 بالغ بر 189 بیلیون دلار کالای دیجیتال در دنیا به فروش می‌رسد که استیکرها نیز بخشی از این کالاهای دیجیتال محسوب می‌شوند.
در پایان سخنان وی، از نسل دوم استیکرهای پیام‌رسان آیگپ رونمایی شد که این استیکرهای متحرک با توجه به زیرساخت‌هایی که برای آنها طراحی شده است، همه پلتفرم‌ها را پوشش می‌دهند. جشنواره‌ای مردمی/ آثار هنری برای استفاده همه مردم«بهرام عظیمی»، رئیس هیات داوران جایزه سال استیکر نیز آخرین سخنران این مراسم بود که در سخنان کوتاهی بیان کرد: این مسابقه جزو معدود مسابقه‌ها و شاید بعد از جشنواره کاریکاتور، تنها رویدادی باشد که آثارش برای عامه مردم قابل درک است و جایزه سال استیکر را می‌توان عامه فهم ترین جشنواره هنری دانست که تاکنون برگزار شده است چرا که از یک کودک 5 ساله تا افراد کهنسال می‌توانند با تصاویر آن می‌توانند ارتباط برقرار کنند.
این هنرمند کاریکاتوریست همچنین با اشاره به مبالغ جوایز این مسابقه گفت: مبلغ جوایز این مسابقه رقم بسیار خوبی است که به برگزیدگان اهدا می‌شود و این در حالی است که برخی از مسابقه‌ها که صاحبانش، سرمایه‌های بسیار کلانی در کشور دارند، تنها 2 میلیون تومان برای برگزیدگان اول مسابقه‌های خود در نظر می‌گیرند.
وی افزود: این مسابقه علاوه بر داشتن جوایز بسیار خوب برای برگزیدگان دارای وجه معنوی است به این دلیل که این استیکرها دست به دست می‌چرخد و همه مردم از آنها استفاده می‌کنند و این احساس بسیار لذت بخشی است.عظیمی در پایان ابراز امیدواری کرد که در دوره‌های بعدی این مسابقه، استیکرهای متحرک طراحی و تولید شود.
معرفی برگزیدگاندر بخش پایانی این مراسم، برگزیدگان جایزه سال استیکر معرفی و جوایز آنها اهدا شد.علیرضا پاکدل، مهدی عزیزی و محمد افلاک سه برگزیده ویژه هیات داوران بودند که لوح تقدیر دریافت کردند.عاطفه گلشاهی جایزه اول این مسابقه را شامل 13 میلیون تومان از آن خود کرد.شهاب جعفرنژاد جایزه 10 میلیون تومانی را به خود اختصاص داد.
شادی دلپاک جایزه سوم را شامل 7 میلیون تومان دریافت کرد.به همه راه‌یافتگان به نمایشگاه نیز مبلغ 2 میلیون تومان اهدا شد که این مبلغ به جایزه برگزیدگان نیز اضافه می‌شود.در پایان این مراسم لوح یادبود جایزه سال استیکر از سوی هنرمندان و مسئولان به امضا رسید و عکسی به یادگار ثبت شد.
ادامه

کد خبر: 1177729  |  ادامه: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش ایلنا، نشست خبری «جایزه سال استیکر» همزمان با روز جهانی استیکر امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه با حضور میثم عسگری (مدیرعامل آیگپ و رییس جایزه)، سیدمسعود شجاعی طباطبایی (دبیر جایزه)، بهرام عظیمی (رییس هیأت داوران جایزه سال استیکر) و محمدمیثم میثمی (رییس فرهنگسرا اندیشه در این فرهنگسرا) برگزار...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری نخستین مسابقه سراسری «جایزه سال استیکر» با حضور میثم عسگری مدیرعامل آی‌گپ و رئیس جشنواره، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این رویداد و بهرام عظیمی، رئیس هیأت داوران این مسابقه، پیش از ظهر امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.در این...
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، نشست خبری نخستین مسابقه سراسری «جایزه سال استیکر»پیش از ظهر امروز 23 دیماه با حضور میثم عسگری مدیرعامل آی گپ و رییس جشنواره، سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر این رویداد، بهرام عظیمی ریس هیئت داوران این مسابقه و محمد میثم میثمی رییس فرهنگسرای اندیشه در...
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، نشست خبری نخستین مسابقه سراسری «جایزه سال استیکر»پیش از ظهر امروز 23 دیماه با حضور میثم عسگری مدیرعامل آی گپ و رییس جشنواره، سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر این رویداد، بهرام عظیمی ریس هیئت داوران این مسابقه و محمد میثم میثمی رییس فرهنگسرای اندیشه در...

آخرین خبرهای فرهنگي

هنر ایرانی همیشه با روح و فرهنگ مردم ایران سر و کار داشته است ایلنا  ۳۰ دقیقه پیش

هنر ایرانی همیشه با روح و فرهنگ مردم ایران سر و کار داشته استبه گزارش ایلنا، سید عباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، سید محمد مجتبی حسینی (معاونت هنری ‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حمید قبادی (مشاور معاون وزیر ارشاد) و هادی مظفری ‌(مدیر مرکز هنرهای تجسمی وزارت ارشاد) روز چهارشنبه ۳۰ بهمن از دوازدهمین جشنواره ‌هنرهای تجسمی فجر در موسسه صبا بازدید...

تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌های در حال اکران تسنیم  ۳۳ دقیقه پیش

تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌های در حال اکران - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی در حال اکران، «مطرب» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران لقب گرفت.بنا بر این گزارش فیلم «مُطرب» توانسته است به فروش 38 میلیارد و 200 میلیون تومانی خود برسد که با این حساب فروش فیلم «هزارپا» را پشت...

"روزگار" سریال جدید تلویزیون شد + عکس تسنیم  ۱ ساعت پیش

"روزگار" سریال جدید تلویزیون شد + عکس - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزگار به تهیه‌کنندگی سید مازیار ‌هاشمی و مهدی صفی‌یاری، با نگاهی آسیب‌شناسانه، کنکاشی در رفتارهای فردی و اجتماعی‌ است که مسائل و مشکلات مبتلابه جامعه امروز را روایت می‌کند. این مجموعه که در تهران تصویربرداری شده، قرار است در 16 قسمت 40 دقیقه‌ای پخش شود.در...

اخبار جعبه جادو| جانشین میهمان "ملک سلیمان" و "آب‌نبات‌چوبی رادیو/ "دست‌فرمون"... تسنیم  ۱ ساعت پیش

اخبار جعبه جادو| جانشین میهمان "ملک سلیمان" و "آب‌نبات‌چوبی رادیو/ "دست‌فرمون" فصل بعدی دارد؟ - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید:شروع فصل جدید دست‌فرموننشست خبری برنامه «دست فرمون» امروز با حضور عوامل این برنامه در اداره کل روابط عمومی صدا و سیما برگزار شد. محمود محمودی، تهیه‌کننده برنامه دست‌فرمون با اعلام اینکه برنامه‌های...

محمدحسین گروسی‌نژاد درگذشت آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : محمدحسین گروسی نژاد، شاعر، نویسنده و صاحب کتاب مجموعه شعر «از الهام تا عرفان» روز گذشته (سه شنبه ۲۹بهمن) درگذشت.او متولد سال ۱۳۳۲ و مدیران ارشد بازنشسته راه آهن بود. گروسی نژاد در دوران مدیریتی خود در پست‌هایی همچون مدیرکل دارایی، رئیس دفتر تشریفات، کارگزینی و......

ضابط نبی‌زاده و اجرا در دستگاه راست و بیات شیراز + ویدیو تسنیم  ۲ ساعت پیش

ضابط نبی‌زاده و اجرا در دستگاه راست و بیات شیراز + ویدیو - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، گروه ضابط نبی‌زاده از کشور آذربایجان یکی از اجراهای بخش بین‌الملل در سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر بود. این اجرای یکشنبه 27 بهمن 1398 برگزار شد.نگاهی به آلبوم مشترک شجریان و قربانی؛ دور از انتظار، یکسان و گاهی ملال‌آورضابط نبی زاده، علی اصغر ممداُف...

داستان ضحاک "میکائیل شهرستانی" در رادیو تسنیم  ۲ ساعت پیش

داستان ضحاک "میکائیل شهرستانی" در رادیو - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز پنجشنبه اول اسفندماه پخش سریال رادیویی ضحاک به کارگردانی میکائیل شهرستانی از رادیو نمایش آغاز می‌شود. این سریال رادیویی در 6 قسمت تولید و داستان آن بر اساس شاهنامه فردوسی توسط بابک صفی‌خانی به صورت نمایش رادیویی نوشته و تنظیم شده است.در شاهنامه آمده است:...

محمود کریمی: به لیست وحدت رأی می‌دهم تسنیم  ۲ ساعت پیش

محمود کریمی: به لیست وحدت رأی می‌دهم - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، محمود مداح معروف تهران طی متنی که چند لحظه قبل در فضای مجازی منتشر شد، نظر خود را درباره لیست‌های انتخاباتی حاضر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اینگونه ابراز کرد:بسم الله الرحمن الرحیمهموطنان عزیز سلام؛حضرت آقا فرمودند: مردم کار خود...

کتاب زندگینامه «آلفرد هیچکاک» منتشر شد تسنیم  ۲ ساعت پیش

کتاب زندگینامه «آلفرد هیچکاک» منتشر شد - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، کتاب «نیمه‌ تاریک نابغه» مشتمل بر زندگینامه‌ آلفرد هیچکاک کارگردان سرشناس و انگلیسی‌تبار تاریخ سینمای جهان به نویسندگی دونالد اسپوتو و ترجمه محسن امیری به همت انتشارات بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.این کتاب مشتمل بر 16 فصل در 808 صفحه است...

ویژه برنامه‌های انتخاباتی رادیو تسنیم  ۲ ساعت پیش

ویژه برنامه‌های انتخاباتی رادیو - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه‌های رادیویی روز جمعه دوم اسفندماه از اولین ساعات رأی‌گیری در کشور، در راستای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی با هدف افزایش شور و نشاط سیاسی و بالا بردن میزان مشارکت مردم در انتخابات با توجه به مأموریتی که دارند، ویژه برنامه‌هایی را تولید و پخش می‌کنند.همچنین...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده