تعداد بازدید: ۲۱
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱ بهمن ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۸:۲۴
۲۶ هزار کودک تحت حمایت بهزیستی
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) در این استان، با اشاره به حساسیت موضوع شیرخوارگاه‌ها گفت: فرزندان شیرخوارگاه‌ها زبان دفاع و بیان ندارند اما حق و حقوق کاملی دارند و این موضوع مسؤولیت ما را در طریقه رفتار، نگهداری این کودکان و واگذاری آنها به خانواده‌های مناسب، چند برابر می‌کند.
*۳۴ شیرخوارگاه درسطح کشور به صورت حاکمیتی اداره می شوند وی همچنین به قوانین بهزیستی مبنی بر اداره شدن حاکمیتی شیرخوارگاه ها اشاره کرد و افزود: ۳۴ شیرخوارگاه درسطح کشور به صورت حاکمیتی اداره می شوند که البته این قانون در ۴ استان استثنا دارد و استان البرز یکی از این استانهاست که با مشارکت خیرین اداره می شود.
قبادی دانا با اشاره به اهمیت نقش خیرین در فعالیت‌های بهزیستی، گفت: البته در اداراه همه شیرخوارگاه‌ها، خیرین حامی ما بوده‌اند و بدون وجود آنها، سازمان بهزیستی و فعالیت‌های عام المنفعه معنایی ندارد، زیرا حضور و وجود خیرین به نوعی تبلیغ کار خیر هست تا هم فرزندان ما برای خیر رساندن آموزش ببینند و هم خود ما از کار خیر لذت ببریم.
  *بهزیستی با تمام قوا از خانواده‌های جایگزین  حمایت می‌کند  رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رویه امروز کشورهای پیشرفته مبنی بر عدم توسعه شیرخوارگاه ها و حمایت و نگهداری از کودکان فاقد سرپرست و دارای سرپرست غیر موثر در خانواده‌های جایگزین، تصریح کرد: سیاست سازمان بهزیستی نیز همین است و هدف ما توسعه شیرخوارگاه‌ها نیست.
بلکه باید با تمام قوا از خانواده‌های جایگزین (پدربزرگ، خاله، عمه، عمو و... که با دریافت مبلغی از بهزیستی، از کودک بی سرپرست نگهداری می‌کنند اصطلاحا به عنوان امدادبگیر شناخته می شوند) که تمایل به پذیرش فرزند دارای سرپرست غیر موثر را دارند استقبال کرده و پشت نوبتی امداد را هم به صفر برسانیم. *۲۶ هزار کودک فاقد سرپرست و  دارای سرپرست غیر موثر تحت پوشش بهزیستی ‌قبادی دانا خاطر نشان کرد: با همت و تلاش همکاران بهزیستی، آمار کودکانی که در شیرخوارگاه‌ها و مراکز نگهداری می شوند در طی این سال‌ها ثابت نگه داشته شده است و از ۲۶ هزار کودک فاقد سرپرست و دارای سرپرست غیر موثر تحت پوشش بهزیستی، ۱۶ هزار کودک در خانواده جایگزین و ۱۰ هزار کودک در مراکز نگهداری می شوند.
وی افزود: متأسفانه مبلغ ماهیانه امداد بسیار ناچیز است و تلاش می‌کنیم مبلغ آن را در آینده‌ای نزدیک به مبلغ یارانه معلولان در حوزه توانبخشی برسانیم که البته این افزایش نه بر مبنای افزایش بودجه بلکه برمبنای مدیریت مناسب منابع، بازبینی فرایندهای قبلی، رساندن نقطه ای کمک به نیازمند واقعی و بهره گیری از IT است و تلاش می‌کنیم تا تمام پشت نوبتی‌ها را به صفر برسانیم و این کار به عنوان یک قاعده در بهزیستی نهادینه شود.
 رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه رسیدن به این مهم دور از ذهن نیست، گفت: با همین مدیریت مناسب، حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی را در همین امسال(که سال سخت مالی است) ۲/۵برابر افزایش داده ایم و برای۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی این رقم از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۵۴ هزار تومان افزایش یافته است. قبادی دانا درباره افزایش مبلغ یارانه مراکز نیز گفت: یارانه مراکز نگهداری شبانه‌روزی معلولین و سالمندان و بیماران روانی مزمن و معلولین جسمی حرکتی‌ که حدود ۴۷ هزار نفر در کل کشور هستند، در دی ماه سال گذشته، ۶۴۰ هزار تومان بوده است که در آبان ماه سال ۹۸ این مبلغ به ۹۲۰ هزار تومان و برای افراد مجهول الهویه به یک میلیون و صد و چهل هزار تومان افزایش پیدا کرد.
*بیش از ۹۰ درصد پرداخت‌های سازمان بهزیستی الکترونیکی است وی درخصوص نحوه پرداخت‌ها در بهزیستی نیز تصریح کرد : در حال حاضر، بیش از ۹۰ درصد پرداخت‌های سازمان بهزیستی الکترونیکی است که بر اساس کد ملی روی کارت بانکی افراد شارژ می شود. همچنین ماهانه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای موضوع مستمری،  موضوع یارانه ها و .
.. توسط سازمان بهزیستی پرداخت می شود که پرداختی ها کاملا  مشخص بوده و به شکل مستقیم روی کارت افراد واریز می‌شود. که این شفافیت و هدف زنی نقطه ای به برکت نظم پرداخت‌ها به صورت الکترونیک  و زحمات همه همکاران به وجود آمده است. رئیس سازمان بهزیستی کشور در توضیح کمبود نیرو در شیر خوارگاه‌ها توضیح داد: در بخش پرسنل دچار مشکل و کمبود نیرو هستیم و از سال ۹۲ که سهمیه محدودی برای استخدام داریم که باید برای همه قسمتهای سازمان اعم از شیرخوارگاه ها، متخصصین IT , مجموعه های ناظر و .
.. از همین سهمیه محدود بهره مند شویم. اگر سازمان بهزیستی ۹۳درصد از تصدی‌گری کارهای اجرایی را به مراکز خیریه و موسسات غیر دولتی سپرده است باید انرژی خود را صرف برنامه ریزی و نظارت کند که برای تخمین میزان موفقیت در این زمینه به یک آسیب شناسی درونی نیاز داریم. وی همچنین با اشاره به لزوم شفاف سازی جایگاه‌های هزینه کرد کمک های خیرین گفت‌: مبالغ پرداختی خیرین صرفا باید برای کودکان هزینه شود و مصرف این مبالغ در امور دیگر از نظر شرعی، اخلاقی، عرفی و .
.. خلاف است و که این موضوع را هم به صورت کتبی ابلاغ کرده ایم و هم به شکل شفاهی بر آن تاکید داریم. *کمک رسانی هدفمند و دقیق بهزیستی به مددجویان آسیب دیده از سیل در استان های جنوبی کشور  قبادی دانا در قسمتی از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط بهزیستی در  مناطق آسیب دیده از سیل استان سیستان و بلوچستان، گفت: سیل مهیبی که مناطق روستایی برخی شهرستان های این استان را درگیر کرده است، خسارات زیادی به مددجویان روستایی در این شهرستان ها وارد کرده است و با توجه به ثبت اطلاعات آنان در سامان و دسترسی به شماره حساب آنان برای ۵ هزار و ۵۰۰ نفر، مبلغی معادل دو ماه مستمری( از ۳۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۷۰ هزار تومان) بر اساس بعد خانوار روی کارت بانکی آنان شارژ شد که در مراجعه حضوری کد ملی‌ها و شماره حساب ها را کنترل کردیم تا از تمام واریزی‌ها اطمینان حاصل کنیم.
این مبالغ هرچند اندک اما برای افرادی که دچار سیل شده‌اند و مبلغ درآمد سالانه آنها شاید به ۸ میلیون تومان هم نرسد، رقم قابل توجهی است. رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در زمان حضور در این استان متوجه شدیم که  ۲۷۰۰ خانوار هم پشت نوبت دریافت مستمری هستند و بر اساس آزمون وسع، مشخص شد که ۷۸ درصد آنان در دهک یک در آمدی قرار دارند و کف در آمدی هیچ یک از آنان نیز بالاتر از دهک هفت نبود و علاوه بر این رقم کمک معادل دو ماهه، مستمری آنان نیز از دی ماه برقرار شد و این نمونه‌ای از کمک رسانی هدفمند و  نقطه زنی و پرهیز از موازی کاری بود که هر نهادی مسئولیت خود را بر اساس قوانین انجام دهد.
‌قبادی دانا در قسمتی دیگر از سخنان خود به کمبود مراکز اقامتی بهزیستی در جنوب سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ادامه داد:در منطقه بلوچستان این استان، هیچگونه مرکز شبانه روزی سالمندان و بیماران روانی مزمن وجود ندارد که تصمیمات لازم برای احداث این مراکز اتخاذ شد و به زودی دایر خواهند شد. وی همچنین به سامانه افتتاح شده برای ثبت خسارات ناشی از بلایای طبیعی ویژه جامعه هدف اشاره کرد و تصریح کرد : سامانه خسارات ناشی از سیل درفروردین ماه سال جاری راه اندازی شد و اطلاعات توسط مددکار در سامانه وارد می شود و در سامانه تعریف شده که چه مقدار از منزل و وسایل اسب دیده و در کل برآورد انجام میشود که میزان خسارت ناشی از سیل به این مددجو  چقدر بوده استکه مواردی همچون زمین کشاورزی، تعداد دام تلف شده،  خسارات انسانی و.
.. به تفکیک در آیتم های مختلف آمده است.   ‌قبادی دانا به از بین رفتن وسایل توانبخشی ۳۰۰ خانوار از مددجویان بهزیستی در سیل استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: این اطلاعات از طریق سامانه مذکور جمع آوری شده است که این وسایل در اسرع وقت جایگزین می شود. همچنین بر اساس اطلاعات همین سامانه ۲۵۰ باب منزل مسکونی مددجویان به طور کامل تخریب شده است که  مقرر شد (علاوه بر کمک های دولتی و بنیاد مسکن) به صورت بلاعوض مبلغ ۱۵ میلیون تومان درمناطق روستایی و  ۲۰ میلیون تومان در مناطق شهری، برای احداث واحد مسکونی مددجویان اختصاص یابد.
انتهای پیام/ سازمان بهزیستی بهزیستی یارانه خانواده
ادامه

کد خبر: 1177959  |  ادامه: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
رییس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان گفت:تاکنون مبلغ سه میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان به حساب مددجویان آسیب دیده از سیل واریز شده است که در روزهای آتی مبالغ دیگری هم افزوده خواهد شد.به گزارش ایسنا، قبادی دانا در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان...
- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ وحید قبادی‌دانا در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان به شهرستان‌های آسیب‌دیده از سیل این استان اشاره کرد و گفت: بیشترین آسیب سیل به منطقه بلوچستان این استان وارد شده است که شهرستان‌های چابهار، کنارک، فنوج، دلگان، نیکشهر و قصرقند...
به گزارش ایسنا، قبادی دانا در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان به شهرستان های آسیب دیده از سیل استان اشاره کرد و افزود:بیشترین آسیب سیل به منطقه بلوچستان این استان وارد شده است که شهرستان های چابهار، کنارک، فنوج، دلگان، نیکشهر و قصر قند از این جمله هستند. وی افزود: بر روی کارت بانکی...
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود ۲۶ هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در سطح کشور، گفت: ۱۶ هزار کودک ما در خانواده‌های جایگزین و ۱۰ هزار کودک در شیرخوارگاه و بیش از ۶۵۰ مرکز شبه خانواده نگهداری می‌شوند.وحید قبادی دانا در آیین افتتاح رسمی شیرخوارگاه شبیر با بیان اینکه ۲۶ هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست...
به گزارش مرور نیوز، وحید قبادی دانا ، رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم نشست با نخبگان دانشجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور با بیان این که امروزه افراد دارای معلولیت باید مانند همه شهروندان از شرایطی برابری برخوردار باشند اظهار کرد: درخواست این گروه این است که بدون تعبیض با آنها برخورد شود. خواست عمومی...
- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وحید قبادی‌دانا در نشست با دانشجویان معلول نخبه کشور اظهار کرد: یکی از مهمترین درخواست‌های افراد دارای معلولیت این است که مانند سایر شهروندان دسترسی آسانی به امکانات داشته باشند و در واقع تبعیض بین آنها از بین برود.وی تصریح کرد: اقلیت 10 درصدی...
آفتاب‌‌نیوز : وحید قبادی دانا در مراسم نشست با نخبگان دانشجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور با بیان این که امروزه افراد دارای معلولیت باید مانند همه شهروندان از شرایطی برابری برخوردار باشند گفت: درخواست این گروه این است که بدون تعبیض با آنها برخورد شود. خواست عمومی نیز این است که معلولان از...
وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور امروز چهارشنبه (۱۳ آبان ماه) در نشست صمیمی با دانشجویان نخبه دارای معلولیت اظهار کرد: امروز زمانی است که مانند گذشته به معلولان نگاه نمی‌شود.وی گفت: امروز معلولان شهروندانی هستند مانند سایر شهروندان و تبعیض باید از بین برود، چراکه معلولان ۱۰ درصد از جامعه...
وحید قبادی دانا روز چهارشنبه در هشتمین سمینار کشوری مشاوره ژنتیک و نقش آن در پیشگیری از معلولیت ها افزود: یک میلیون و ۵۰۰ هزار فرد دارای معلولیت از خدمات بهزیستی بهره می‌گیرند. در این میان برخی معلولیت ها بر اثر حوادث مختلف مثل حوادث جاده‌ای رخ می دهد برخی نیز ژنتیکی و مادرزادی است.وی ادامه...
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی در مراسم آیین واگذاری ۱۰۵۷ واحد مسکونی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی افراد دارای معلولیت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: از ابتدای فعالیت بهزیستی تاکنون ۱۱۶ هزار واحد مسکونی تسهیل شده است...

آخرین خبرهای اجتماعي

استخدام صندوقدار خانم در فروشگاه در مشهد کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به صندوقدار خانم در فروشگاه دلاوران در شعبه حجاب در مشهد نیازمندیم. اطلاعات تماس تلفن 05136630219 برای عضویت در کانال اخبار استخدام خراسان رضوی در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام مشهد, استخدام فروشگاه,...

استخدام ماما جهت درمانگاه شبانه روزی در مشهد کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به ماما جهت درمانگاه شبانه روزی در مشهد نیازمندیم. اطلاعات تماس موبایل 09352496688 برای عضویت در کانال اخبار استخدام خراسان رضوی در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام مشهد, استخدام درمانگاه, استخدام ماما...

استخدام نیروی تولید جهت مجموعه هلدینگ سعادت - قم کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به 10 نفر نیروی آقا با حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و شرایط سنی زیر 32 سال دارای کارت پایان خدمت جهت تکمیل پرسنل واحدهای تولید مجموعه هلدینگ سعادت در قم نیازمندیم.داخلی 129ساعت تماس 9 الی 14 اطلاعات تماس تلفن 02536136 آدرس قم - شکوهیه - فاز 2 - میدان همت - بلوار خرازی - بلوار دوران - نبش دوران 4...

استخدام ظرفشوی جهت کار در رستوران - تهران کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به ظرفشوی جهت کار در رستوران با تجربه - تهران نیازمندیم. اطلاعات تماس موبایل 09122217448 برای عضویت در کانال اخبار استخدام تهران در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام در تهران, استخدام ظرفشور, استخدام رستوران...

استخدام پیک نیمه وقت و تمام وقت جهت دفتر پیک در کرج کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به پیک نیمه وقت و تمام وقت جهت دفتر پیک در کرج نیازمندیم.درآمد تضمینی عالی اطلاعات تماس موبایل 09352638983 برای عضویت در کانال اخبار استخدام البرز در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام پیک موتوری, استخدام...

استخدام برشکار و الگوساز ماهر مانتو در کرج کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به برشکار و الگوساز ماهر مانتو در کرج نیازمندیم. اطلاعات تماس موبایل 09121878156 برای عضویت در کانال اخبار استخدام البرز در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام کرج, استخدام برشکار منبع خبرنیازمندی های همشهری...

استخدام فروشنده خانم و آقا جهت برند معتبر در تهران کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به فروشنده خانم و آقا جهت برند معتبر در تهران نیازمندیم. اطلاعات تماس تلفن 02122669538 برای عضویت در کانال اخبار استخدام تهران در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام فروشنده در تهران, استخدام در تهران, استخدام...

استخدام خانم یا آقا اتوکار جوراب در زنجان کندو  ۴۱ دقیقه پیش

به خانم یا آقا فینیش کار یا اتوکار جوراب در زنجان نیازمندیم. اطلاعات تماس تلفن 02433331758 موبایل 09122415085 برای عضویت در کانال اخبار استخدام زنجان در تلگرام کلیک کنید تگ های مطلب: استخدام زنجان, استخدام...

استخدام راننده با خودروی پیکان وانت و وانت مزدا در اصفهان کندو  ۴۲ دقیقه پیش

به تعدادی راننده با خودروی پیکان وانت و وانت مزدا جهت کار در وانت تلفنی در اصفهان - شاهپور جدید نیازمندیم. اطلاعات تماس موبایل 09139041602 برای عضویت در کانال اخبار استخدام اصفهان در تلگرام کلیک کنید تگ های...

استخدام طراح گرافیست آشنا با مفاهیم وب در اصفهان کندو  ۱ ساعت پیش

استخدام شرکت پاسکال سیستم پویا شرکت پاسکال سیستم پویا با 17 سال سابقه در زمینه پیاده سازی پرتال های سازمانی جهت تکمیل کادر خود در استان اصفهان از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. عنوان شغلی شرایط احراز طراح گرافیست جنسیت:خانم،آقا آشنا با مفاهیم وب توانایی‌های مورد نیاز: تجربه‌ی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده