تعداد بازدید: ۱۳
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲ بهمن ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۹:۵۵
نرخ رشد اقتصادی نفتی کشور منفی است/پرداخت وام ازدواج به 750 هزار نفر
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از صدا و سیما، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما درباره اجرای سیاست عملیات بازار باز گفت: پس از ساماندهی بازار ارز و ایجاد ثبات نسبی در آن، به وظیفه مهم و اصلی بانک مرکزی یعنی اعمال سیاست‌های پولی برای کنترل تورم پرداختیم.
وی با تاکید بر اینکه کنترل تورم از اهداف اصلی بانک مرکزی است، ادامه داد: اکنون وقت آن است که بر روی کنترل بازار پول تمرکز کنیم. همتی با اشاره به اینکه بیشتر کشور‌های جهان، سیاست‌های پولی و کنترل نقدینگی و تورم خود را از طریق عملیات بازار باز انجام می‌دهند، اضافه کرد: این عملیات، ابزار مهمی در ساختار بانک‌های مرکزی جهان است.
وی با تشریح عملیات بازار باز گفت: با توجه به عوامل و متغیر‌های اقتصادی، تورم انتظاری را پیش بینی می‌کنیم و بر مبنای آن باید سود کوتاه مدت بانکی را به گونه‌ای تنظیم کنیم که بتواند به سود بانکی و تورم، جهت دهد. رئیس کل بانک مرکزی گفت: اگر بتوانیم هدفی را برای تورم انتظاری، تدوین کنیم از طریق خرید و فروش اوراق خزانه داری کل کشور می‌توانیم در بازار پول تاثیر بگذاریم و سود سپرده‌های کوتاه مدت بین بانکی را تنظیم کنیم.
همتی با اشاره به اینکه اجرای این سیاست به لوازمی نیاز دارد، افزود: یکی از آن‌ها این است که بازار اوراق خزانه داری ما کم عمق نباشد. اکنون این بازار بسیار کم عمق است و باید کمک کنیم تا عمق بیشتری پیدا کند. وی با بیان اینکه اکنون میزان مبادله اوراق و خرید و فروش آن در بازار کم است، اضافه کرد: بیشتر بدهی‌های دولت، قابل نقد شدن نیست در حالی که در همه جای دنیا این بدهی‌ها به صورت اوراق وارد بازار سرمایه و در آن جا مبادله می‌شود.
همتی افزود: بانک مرکزی باید بتواند از طریق ورود به این بازار، نقدینگی بانک‌ها را کنترل کند. رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: بیش از یک سال است که داریم روی این موضوع کار می‌کنیم و هماهنگی‌های لازم نیز از قبل انجام شده است. همتی در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ سود سپرده‌های بانکی با اجرای عملیات بازار باز، تغییر می‌کند؟ گفت: نرخ سود سپرده فعلی، متعادل شده است.
سود بین بانکی ما حدود ۸ و نیم درصد است در حالی که پارسال این رقم به ۲۰ و نیم درصد رسیده بود و اکنون ۲ واحد درصد کاهش یافته است. وی با اشاره به اینکه اکنون تقریباً سود سپرده‌های بانکی در همه بانک‌ها بیش از ۲۰ درصد نیست، افزود: فعلاً بر روی نرخ سود سپرده ها، تمرکز نداریم و نمی‌خواهیم ثبات بازار را به هم بزنیم.
همتی با بیان اینکه چهارشنبه، نخستین حراج اوراق را داریم، ادامه داد: یکی از تاثیرات مداخله بانک مرکزی این است که نرخ این اوراق، بی جهت بالا نرود. رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه در اوج فشار، نقدینگی را در حدود نرخ میانگین یک دهه گذشته نگه داشتیم‏ تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم نقدینگی به صورت بی رویه افزایش یابد.
همتی افزود: اکنون نسبت بدهی‌های دولت به GDP در کشور ما ۳۲ درصد است در حالی که این رقم در بسیاری از کشور‌ها بیش از ۱۰۰ درصد است. وی تصریح کرد: دولت در شرایطی که مشکل دارد اوراق را می‌فروشند و در شرایطی که وضعش بهتر شد، اوراق را می‌خرد. همتی با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشورمان سخت است، اضافه کرد: ضمن مقاومت، تلاش می‌کنیم راه‌های بهتری را به دولت نشان دهیم، اما با اقداماتی که در حال انجام است بساری از مشکلات حل می‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا بانک‌ها در جذب سپرده‌های مردم به آسانی عمل می‌کنند، اما در پرداخت تسهیلات، سخت می‌گیرند؟ گفت: بانک‌ها از ابتدای امسال تاکنون حدود ۶۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند. رئیس کل بانک مرکزی افزود: ۷۵۰ هزار نفر به میزان ۲۴ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه ازدواج دریافت کرده اند و ۸۷۱ شرکت دانش بنیان هم حدود ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در ۹ ماه امسال از بانک‌ها تسهیلات گرفته اند.
همتی ادامه داد: حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت شده و ۷۱ درصد از وام‌هایی که به بخش صنعت پرداخت شده، سرمایه در گردش است. وی اضافه کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار اختصاص داده شده که حداقل برای ۳۲۸ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است. همتی ادامه داد: با تسهیلاتی که به کمیته امداد پرداخت شده است حدود ۸۵ هزار نفر توانمند شده اند.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مردم در شرایط کنونی ناشی از تحریم‌ها تحت فشار هستند، گفت: امیدواریم با اقداماتی که انجام می‌دهیم از این فشار‌ها کم شود. وی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ما در ۶ ماه نخست امسال مثبت شده است، افزود: این نشان می‌دهد تولید در کشور افزایش یافته است. رئیس کل بانک مرکزی گفت: در ۹ ماه امسال میزان صادرات ۳۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار و میزان واردات ۳۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بوده است و بر این اساس، صد میلیون دلار مازاد تجاری داشته ایم که با وجود همه مشکلات، این یک پیروزی بزرگ برای کشور ماست.
 همتی با اشاره به اینکه ثبات کنونی بازار ارز، ناشی از یکسری اقدامات پیچیده بوده است، افزود: اقداماتی در بخش‌های ریال، ارز، نقل و انتقال آن و راه‌های تهاتری انجام شد تا تجارت خارجی را به ثبات برسانیم. وی با بیان اینکه ثبات نرخ ارز از نرخ ارز مهم‌تر است، گفت: همه هدف ما این است که اقتصاد را پیش بینی پذیر کنیم و هدف از اجرای عملیات بازار باز هم پیش بینی بازار پول است.
همتی اضافه کرد: وظیفه بانک مرکزی این است که متغیر‌های کلان اقتصادی را برای خروج از رکود و افزایش رشد، پیش بینی پذیر کند و این را انجام خواهیم داد. رئیس کل بانک مرکزی درباره افزایش نرخ ارز نیمایی به کانال ۱۲ هزار تومان گفت: اکنون ارز نیمایی بین ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان است و میانگین آن در هفت ماه گذشته تغییری نداشته است.
آقای همتی افزود: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در سامانه نیما عرضه شده است که این رقم خوبی محسوب می‌شود و بیش از ۳۲ میلیارد دلار تأمین ارز واردات داشته ایم. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امسال تقویت اقتصاد در اولویت نخست قرار دارد، اضافه کرد: این مسیر را در تجارت خارجی، صادرات، تولید و تأمین آن توسط بانک مرکزی ادامه می‌دهیم.
رئیس کل بانک مرکزی در زمینه ترخیص خودرو‌های خارجی در گمرکات کشور هم گفت: بانک مرکزی برای واردات خودرو‌های خارجی، ارز تخصیص نمی‌دهد و اعلام کردیم تا تاریخ ۱۶ مرداد هر تعداد خودرو وارد شده در کشور تعیین تکلیف می‌شود و بعد از آن دیگر اجازه واردات نخواهیم داد. همتی افزود: شرکت‌هایی که پیش فروش انجام دادند حتماً ارز آن را دریافت کردند و این شرکت ها، مجزا هستند.
وی تاکید کرد: در شرایطی که کارخانه‌های ما مواد اولیه نیاز دارند، واردات خودرو معنایی ندارد. همتی گفت: کمیسیون تلفیق، لایحه‌ای را برای واردات خودرو‌های هیبریدی تصویب کرد که این واردات نیازمند ارز است، اما اکنون کشور اولویت‌های دیگری دارد و بانک مرکزی برای سال آینده و سال‌های بعد باید ذخیره ارزی داشته باشد.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: ذخایر ارزی ما نسبت به یک دهه گذشته بی سابقه است، ولی این مقدار را وارد بازار نخواهیم کرد، زیرا این ذخایر راهبردی کشور و پشتوانه بانک مرکزی است. وی با تاکید بر اینکه کسی نمی‌تواند در بازار ارز، تأثیر جدی بگذارد، ادامه داد: اگر بانک مرکزی بخواهد جدی وارد شود ظرف یک روز همه کسانی که ارز را با نرخ بالا خریداری کرده اند زیان می‌کنند.
همتی درباره پنج بانکی که قرار شد با بانک سپه ادغام شوند، گفت: این بانک‌ها دارایی‌هایی دارند که باید ارزیابی شوند و کارشناسان رسمی دادگستری در حال انجام این کار هستند. وی ادامه داد: این بانک‌ها زمین، ملک و شرکت‌هایی دارند و در زمانی که تحویل بانک سپه می‌شوند مجمع فوق العاده انتقال تشکیل می‌شود و اسم آن‌ها تغییر می‌کند.
همتی اضافه کرد: ادغام دو بانک به زودی انجام خواهد شد و سه بانک دیگر نیز تا پایان سال انجام می‌شود و در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد سهام این بانک‌ها به بانک سپه منتقل شده است و هم اکنون جزو بانک سپه محسوب می‌شوند و تا پایان سال تابلوی بانک سپه در این بانک‌ها نصب خواهد شد. رئیس کل بانک مرکزی درباره اصلاح ساختار نظام بانکی هم گفت: برخی بانک‌های ناتراز داشتیم که با مجوز از سران قوا و تأیید مقام معظم رهبری، این بانک‌ها کنترل شده اند و اضافه برداشت، متوقف شده است و به تدریج در حال برطرف کردن مشکلات آن‌ها هستیم.
وی ادامه داد: تعدادی از بانک‌ها دارای تخلف بودند و بازار را به هم می‌زدند که با اخذ مجوز، هیأت مدیره آن‌ها تغییر کرد. آقای همتی گفت: با پیشنهاد رئیس جمهور و بحث در ستاد اقتصادی، احتمالاً شرکت‌های وابسته به بانک‌ها را به یک هلدینگ واگذار کنیم و این هلدینگ به نمایندگی از این بانک‌ها اقدام به فروش شرکت‌ها کند.
وی افزود: با هماهنگی که در مجموعه وجود دارد و حمایت نهاد‌های نظارتی و کمک قوه قضاییه و جلساتی که با سران داریم در شش ماه آینده در سیستم بانکی تحولی اتفاق خواهد افتاد. رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه برای کاهش تورم نیازمند زمان هستیم، گفت: اگر نقدینگی را اضافه کنیم باید حقوق را معادل آن افزایش دهیم و پول چاپ کنیم که همین موجب ایجاد تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی خواهد شد و یکبار دیگر قدرت خرید مردم پایین می‌آید.
وی افزود: به تدریج باید با رشد اقتصادی و کاهش مشکلات از حالت رکورد تورمی خارج و به سمت رونق با تورم کمتر حرکت کنیم، اما در این شرایط امکان جبران همه این‌ها وجود ندارد و دولت حداکثر تلاش را در این زمینه انجام داده است. همتی اضافه کرد: همه تلاش دولت این است که چهار دهک طبقات پایین جامعه را به صورت موقت کمک کند تا بتوانیم شاخص‌های اصلی اقتصاد را احیا کنیم، اما انجام این کار در طول یک سال انتظار زیادی است.
وی همچنین با بیان اینکه نرخ رشد نفتی در حال حاضر منفی و نرخ رشد غیرنفتی ما نیم درصد مثبت است، گفت: این مقدار کم است، اما برای ما مثبت بودن آن مهم است. آقای همتی ادامه داد: پارسال نرخ رشد غیرنفتی, ۴ و نیم درصد منفی بود و نرخ رشد صنعت و معدن و کشاورزی، مثبت شده و نرخ رشد خدمات ما مقداری منفی بوده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال، این نیم درصد هم بیشتر شود و سال آینده به خاطر اینکه اثر شوک کاهش صادرات نفت از بین می‌رود نرخ رشد، بهبود پیدا خواهد کرد. همتی ادامه داد: در شرایط فعلی، بودجه‌ای که تنظیم می‌شود و با مدیریتی که خواهد شد سعی می‌کنیم آثار منفی آن را به حداقل برسانیم و این بودجه موجب می‌شود اقتصاد غیرنفتی رشد بیشتری پیدا کند و وابستگی ما به نفت به حداقل ممکن برسد.
رئیس کل بانک مرکزی درباره حذف صفر از پول ملی هم گفت: این در دستور کار مجلس قرار دارد و فوریت آن تصویب شده و ۳ سال زمان برای اجرای آن لازم است. وی اضافه کرد: ۸۵ درصد از اسکناس‌های چاپ شده ۱۰ هزار تومانی، ۵۰ هزار تومانی و صد هزار تومانی است و نقش اسکناس‌های پایین‌تر تقریباً از بین رفته است. همتی درباره رمز پویا گفت: این کار بسیار بزرگی بود که همکاران ما در واحد آی.
تی انجام دادند. توانستیم رمز پویا را بر مبنای اس. ام. اس حل کنیم و از ۸ بهمن ظرف یک هفته همه بانک‌ها به این شبکه وصل خواهند شد که در حال حاضر بعضی از بانک‌ها متصل هستند و هر بانک، یک نرم افزار را طراحی کرده است. وی اضافه کرد: کسانی که در ۲۴ ساعت، کمتر از صد هزار تومان جا به جایی پول دارند نیازی به رمز پویا ندارند و رمز ثابت، پاسخگو است، ولی بیش از صد هزار تومان از ۱۵ بهمن می‌توانند از طریق نرم افزار یا اس.
ام. اس تراکنش‌های خود را انجام دهند. همتی درباره اجرا نکردن بانک‌ها در طرح بخشودگی جرائم وام‌های زیر صد میلیون تومان هم گفت: نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان را اجرا کردیم و با مجوز مجلس تا سقف مورد نظر را انجام داده ایم و حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان باقی مانده که در این مورد میان دیوان محاسبات و بانک مرکزی و بانک‌ها اختلاف نظر وجود داشت که حل شده است و انجام خواهند داد و ۸۰ درصد آن اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به اینکه حمایت از تولید در اولویت نخست برنامه‌های کلی بانک مرکزی قرار دارد، افزود: هفته آینده طرح ”گام“ را شروع خواهیم کرد و این طرح یکی از طرح‌های ابتکاری بانک مرکزی است. همتی با اشاره به اینکه این طرح از هفته آینده آغاز می‌شود، اضافه کرد: در این طرح بانک ها، گواهی اعتباری را اختصاص می‌دهند که سقف آن را در حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده ایم و به تدریج به تولیدکنندگان و کسانی که به مواد اولیه نیاز دارند پرداخت خواهد شد.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اجرای طرح ”پیشران“ را نیز آغاز کردیم، گفت: با اجرای این طرح، میزان تسهیلات در آذر حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان نسبت به آبان افزایش پیدا کرد و علت اصلی آن اختصاص صد هزار میلیارد تومان به طرح‌های ”پیشران“ بوده است. وی افزود: اقتصاد غیرنفتی با رونق تولید رشد می‌کند و در این صورت کاهش وابستگی به نفت، قطعی خواهد بود و کشور نسبت به فشار‌های خارجی بیمه خواهد شد.
انتهای پیام/ بانک مرکزی بانک صدا و سیما بازار
ادامه

کد خبر: 1178607  |  ادامه: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، عبدالناصر همتی شب گذشته (سه شنبه اول بهمن) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به بررسی عملکرد بانک مرکزی در حوزه های پولی و بانکی پرداخت و در ابتدا به آغاز عملیات بازار باز اشاره کرد و درباره آن اینگونه توضیح داد: پس از ساماندهی بازار ارز و ایجاد ثبات نسبی؛...
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عبدالناصر همتی در باره عملیات بازار باز گفت: بعد از سر و سامان بخشیدن به بازار ارز که از طریق شوک‌های خارجی نوسان داشت، حالا بازار به ثبات نسبی رسیده است. الان وظیفه اصلی سیاست پولی کنترل تورم است از همین روی تمرکز ما روی بازار پول خواهد بود و تمام اقدامات را برای...
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی عصر امروز (۳۰ دی) در جلسه دوره‌ای رؤسای اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون در محل اتاق اصناف، با اشاره به نتایج حاصل از برگزاری این جلسات افزود ایجاد شناخت و درک متقابل نسبت به مشکلات، اولین مرحله رفع مشکلات است و خوشبختانه...
به گزارش خبرگزاری شبستان، عبدالناصر همتی در حاشیه نشست کمیسیون اقتصادی با دستور کار آخرین وضعیت بانکی کشور، گفت: در جلسه امروز گزارش کاملی از سیاست‌های ارزی و پولی بانک مرکزی شامل عملیات بازار باز، طرح گام، بازار متشکل ارزی و ... ارائه شد.بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط استرئیس کل بانک مرکزی با بیان...
▫ "بازار باز" به برج لاجوردی رسید  صبحانه آنلاین - اقتصادي
به گزارش صبحانه،برگزاری پنجاه‌ و نهمین مجمع بانک مرکزی با اعلام خبر مهمی در حوزه پولی همراه بود. همتی - رئیس کل بانک مرکزی - از آغاز به کار عملیات بازار باز (OMO) از امروز (شنبه) همزمان با ۲۸ دی‌ماه خبر داد و در حضور رئیس‌جمهور از سامانه معاملاتی رونمایی شد. بازار باز عملیاتی است که رئیس کل بانک مرکزی...
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی و البته بعد از دستور رئیس جمهور از امروز شنبه 28 دی ماه، عملیات بازار باز با محوریت بانک مرکزی در اقتصاد ایران آغاز شده است. همتی می گوید: عملیات بازار باز بنا به تعریف متداول آن، خرید و فروش اوراق قرضه یا بدهی دولت و بویژه اوراق بدهی کوتاه...
، هدف از اجرای این طرح مدیریت نقدینگی بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین بهبود مدیریت سود بانکی در عین دستیابی به حفظ ارزش پول ملی و در نهایت کنترل نرخ تورم است .برذاین اساس در پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی که با حضور رییس جمهوری برگزار شد آغاز عملیات بازار باز رسما اعلام شده است.مساله سود بانکی...
به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته عبدالناصر همتی در پنجاه و نهمین مجمع بانک مرکزی خبر از آغاز عملیات بازار باز از روز شنبه داد و افزود «ما در آستانه ۶۰امین سال تاسیس بانک مرکزی و از روز شنبه عملیات بازار باز را اجرایی خواهیم کرد. این کار کمک خواهد کرد تا نظام سیاست‌گذاری پولی دچار تغییر و...
▫ روند نزولی تورم ادامه می‌یابد  خبرگزاری فارس - اقتصادي
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عبدالناصر همتی امروز در جلسه مجمع عمومی بانک مرکزی اظهار داشت: بر اساس آنچه از داده‌های اقتصاد کلان می‌دانیم، اقتصاد ایران از اواسط سال 1396 و متاثر از چشم انداز اعمال تحریم ها از سوی آمریکا، زمینه‌های بی ثباتی را از خود نمایان ساخته بود...
- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در پنجاه و نهمین مجمع بانک مرکزی که هم اکنون با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور در حال برگزاری است، گفت: سال 97 و 98 جزو سال‌های بسیار سخت اقتصادی برای کشور است که یکی از بی سابقه ترین تحریم ها را برای کشور رقم...

آخرین خبرهای اقتصادي

معامله با روپیه دلیل افزایش واردات ۷۴ درصدی چای از هند/ ثبات قیمت چای برای شب عید ایلنا  ۱۷ دقیقه پیش

معامله با روپیه دلیل افزایش واردات ۷۴ درصدی چای از هند/ ثبات قیمت چای برای شب عیدحبیب جهانساز در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه تغییر در میزان واردات چای به کشور اتفاق نیفتاد است، اظهار کرد: تنها تغییر بازار وارداتی چای، تغییر در سهم کشورها است به این معنی که سهم وارداتی چای از برخی کشور کم و از دیگر کشورها مانند هند بیشتر شده است.وی ادامه داد: دلیل این تغییر نیز پذیرش هندی‌ها...

عملکرد مطلوب کروز نویدبخش آینده درخشان بورس نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش بورس نیوز،سیدمصطفی میرسلیم رییس هیئت مدیره شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) ضمن بازدید از غرفه کروز در این نمایشگاه با اشاره به پیشرفت بسیار بالای شرکت کروز در صنعت قطعه سازی گفت: کروز در این سال‌ها فعالیت‌های زیادی در زمینه تحقیقاتی و علمی انجام داده است...

واگذاری دارایی‌های گروه بانکی بورس نیوز  ۱ ساعت پیش

آنچه در بازار دیروز گذشتبه گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاهد افت در حدود یک درصدی شاخص کل و کاهش آن به کمتر از ۴۷۲.۱۳۰ واحد بودیم. کاهش قیمت‌ها در گروه فلزات، کانه‌های فلزی و همچنین پالایشگاهی منجر به این افت اندک در بازار شد. همچنین شاخص هم وزن نیز با کاهش مواجه شد و ۵۰۹ واحد کاهش...

ویلاها با نرخ متفاوت شامل مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند/ اعمال مالیات بر عایدی مسکن فقط بر... ایلنا  ۱ ساعت پیش

ویلاها با نرخ متفاوت شامل مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند/ اعمال مالیات بر عایدی مسکن فقط بر مابه‌ التفاوت قیمت ملکمحمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایلنا درباره نرخ‌های مالیات بر عایدی مسکن اظهار داشت: روح این قانون مالیاتی برای جلوگیری از سوداگری و در جهت کنترل معاملات افرادی است که ملکی را خریداری و در مدت زمان کوتاهی پس از خرید قصد فروش آن را دارند.وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی برای استفاده شخصی معاف...

دلار از کانال ۱۴ هزار تومان عقب می‌نشیند؟ آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : به طور سنتی ماه پایانی سال همواره قیمت ارز با افزایش تقاضا در بازار تغییراتی را تجربه می کند اما ورود دلار به کانال ۱۴ هزار تومان، این بار با اهمیت ویژه ای همراه شده است.دلار از روزهای پایانی آبان ماه عزم تازه ای برای افزایش را به نمایش گذاشت. اگر نقطه اول مانور دلالان در این...

عدم عضویت در FATF عامل اصلی نداشتن ارتباط بانکی با ارمنستان/ صدور ۶ هزار گواهی بازرگانی، پس... ایلنا  ۲ ساعت پیش

عدم عضویت در FATF عامل اصلی نداشتن ارتباط بانکی با ارمنستان/ صدور ۶ هزار گواهی بازرگانی، پس از عضویت در اوراسیا/ کشت فراسرزمینی رابطه دو کشور را تقویت می‌کندهرویک یاریجانیان در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص مبادلات تجاری ایران و ارمنستان و تاثیر قرارداد اوراسیا بر حجم معاملات گفت: با وجود سابقه دیرینه ارتباط دو کشور و نزدیکی اجتماعی و فرهنگی که بین دو ملت برقرار است اما متاسفانه در حوزه اقتصادی نتوانستیم به طور شایسته با یکدیگر ارتباط داشته باشیم.وی ادامه...

جزئیات فرار مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی آفتاب نیوز  ۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : شریفی‌نیک‌نفس به‌عنوان یکی از مهره‌های اصلی در هر دو پرونده پتروشیمی گیت (رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر) و پرونده رسیدگی به تخلفات شرکت بازرگانی پتروشیمی (PCC) شناخته می‌شود و بار‌ها از سوی دادگاه برای توضیحات...

سیر کیفی خودرو از غرب به شرق آفتاب نیوز  ۷ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : نارضایتی از کیفیت خودرو‌های تولید داخل البته داستان امروز نیست و حتی در دوران غیر تحریم هم وجود داشته، اما مساله اینجاست که مشتریان معتقدند کیفیت نسبت به گذشته نیز پایین آمده است. در واقع از دید مشتریان، خودرو‌های تحریمی همان کیفیت مورد نقد گذشته را نیز ندارند و سطح...

سفارت آمریکا به لانه جاسوسی تبدیل شده است اکو فارس  ۷ ساعت پیش

«حسن سالم» در گفت و گو با خبرگزاری «المعلومه» افزود که سفارت آمریکا در بغداد به کانون مدیریت و هدایت بحران در عراق تبدیل شده است.وی گفت که‌ برخی از فعالانی که آشوب و هرج و مرج ایجاد می‌کنند، از داخل سفارت ایالات متحده هدایت می‌شوند و این به معنای آن است که این مکان...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده