تعداد بازدید: ۲۱
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۴ اسفند ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۵:۰۲
"سه‌شنبه بزرگ" انتخابات آمریکا؛ بایدن یا سندرز؛ کدامیک رقیب ترامپ می‌شوند؟
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما روز سه شنبه توانست در انتخابات مقدماتی نه ایالت، برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و دیگر رقبای خود را در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات آمریکا شکست دهد.نتیجه انتخابات مقدماتی ایالت‌های ویرجینیا، کارولینای شمالی، آلاباما، مینه سوتا، ماساچوست، آرکانزاس، اوکلاهوما، تنسی و تگزاس از پیروزی جو بایدن حکایت دارد.
به این ترتیب او از نظر تعداد نمایندگانی که تاکنون به کنوانسیون حزب دموکرات فرستاده است از برنی سندرز پیشی گرفت.رای گیری برای تعیین نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی روز سه شنبه در 14 ایالت آمریکا برگزار شد.شرکت کنندگان در رای گیری‌های ایالتی بیش از یک سوم نمایندگان حاضر در کنوانسیون حزب دموکرات را انتخاب کردند.
این نمایندگان وظیفه تعیین نامزد این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا را در انتخابات ماه نوامبر (آبان) برعهده خواهند داشت.به گزارش یورونیوز، از برگزاری همزمان رای گیری در 14 ایالت آمریکا و منطقه خودگردان ساموآی آمریکا در اقیانوس آرام در ادبیات سیاسی آمریکا به عنوان «سه شنبه بزرگ» یاد می‌شود.
برنی سندرز تاکنون در میان رای گیری‌های «سه شنبه بزرگ» در چهار ایالت ورمونت، کلرادو، یوتا و کالیفرنیا پیروز شد. او نماینده ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا است.نتیجه رای گیری در ایالت‌های تگزاس و مین به علت رقابت فشرده بین نامزدها به ویژه بین برنی سندرز و جو بایدن هنوز مشخص نیست.مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک با وجود تبلیغات گسترده در 14 ایالت «سه شنبه بزرگ»، تنها در منطقه خودگردان ساموآی آمریکا پیروز شد.
جو بایدن پس از پیروزی در ایالت کارولینای جنوبی و کناره گیری پیت بوتجج و امی کلبوچار از رقابت‌ها توانست از آنچه پیش از این پیش بینی می شد نتایج بهتری کسب کند. امری که در عمل باعث شد برنی سندرز موقعیت خود را به عنوان نامزد پیشتاز رقابت‌ها از دست بدهد.پیت بوتجج، شهردار سابق ساوت بند و امی کلبوچار، سناتور ایالت مینه سوتا در روزهای گذشته ضمن کناره گیری از رقابت ها از نامزدی جو بایدن حمایت کردند.
بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که کناره گیری آنها نشانه‌ای از تلاش چهره‌های میانه رو و بانفوذ حزب دموکرات برای جلوگیری از پیروزی برنی سندرز در مقابل جو بایدن است.پیروزی مهم بایدن در تگزاس بعد از پایان شمارش آرا در ایالت تگزاس جو بایدن برخلاف پیش‌بینی‌های اولیه موفق شد برنی سندرز را در این ایالت پرجمعیت شکست دهد.
بایدن در این ایالت موفق به کسب حدود 33.2 درصد آرا شد. برنی سندرز اما نتوانست بیش از 29.3 درصد کسب کند. بر این اساس جو بایدن موفق شد 228 نماینده‌ای که در کنوانسیون حزب دموکرات را به نمایندگی از این ایالت شرکت می‌کنند را به خود اختصاص دهد.حمله توئیتری ترامپ به «مایک ریزه» و الیزابت وارندونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به نتایج رقابت های مقدماتی حزب دموکرات از مایکل بلومبرگ و الیزابت وارن به عنوان دو بازنده «سه شنبه بزرگ» نام برد.
رئیس جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشت: «بزرگترین بازنده امشب با فاصله زیاد مایکل بلومبرگ ریزه است.» او در یکی از توئیت های دیگر خود نیز از الیزابت وارن به عنوان دیگر بازنده «سه شنبه بزرگ» یاد کرد.مایکل بلومبرگ و الیزابت وارن نتواستند در هیچ کدام از ایالت هایی که رای گیری آنها در جریان «سه شنبه بزرگ» برگزار شد پیروز شوند.
الیزابت وارن در ایالت ماساچوست که خود یکی از دو نماینده آن در مجلس سنای آمریکا است از جو بایدن شکست خورد. مایکل بلومبرگ هم با وجود استفاده از ثروت شخصی اش برای تبلیغ در ایالت های «سه شنبه بزرگ» تنها در منطقه خودمختار ساموآی آمریکا در اقیانوس آرام پیروز شد.دونالد ترامپ همچنین ویدئویی از مایکل بلومبرگ در صفحه توئیتر منتشر کرد که شهردار سابق نیویورک در آن در حال لیس زدن انگشتان خود دیده می شود.
رئیس جمهوری آمریکا در توئیت خود به مایکل بلومبرگ توصیه کرده است که انگشتان خود را لیس نزند زیرا این کار برای او و دیگران «غیر بهداشتی و خطرناک» است.سندرز در کالیفرنیا پیروز شدبرآوردهای اولیه نشان می دهد که برنی سندرز در ایالت کالیفرنیا پیروز شده است.کالیفرنیا مهمترین ایالتی است که در «سه شنبه بزرگ» انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در آن برگزار شده است.
این ایالت 415 نماینده به کنوانسیون حزب دموکرات خواهد فرستاد.برنی سندرز علاوه بر کالیفرنیا در ایالت های ورمونت، یوتا و کلرادو پیروز شده است. او با این حال در هشت ایالت از جو بایدن شکست خورد.هشتمین پیروزی در «سه شنبه بزرگ»؛ بایدن در ماساچوست رقبایش را شکست دادجو بایدن در ایالت ماساچوست موفق شد برنی سندرز و الیزابت وارن را شکست دهد.
این هشتمین ایالتی است که جو بایدن در جریان اعلام نتایج رای گیری های «سه شنبه بزرگ» در آن پیروز می شود.پیروزی جو بایدن در ایالت ماساچوست فشارها را بر الیزابت وارن برای انصراف از ادامه رقابت ها افزایش خواهد داد. الیزابت وارن یکی از دو نماینده ایالت ماساچوست در مجلس سنای آمریکا است.جو بایدن تاکنون علاوه بر ماساچوست در ایالت های ویرجینیا، کارولینای شمالی، آلاباما، مینه سوتا، آرکانزاس، اوکلاهوما و تنسی پیروز شده است.
ایالت ماساچوست 91 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات خواهد داشت.سندرز در ایالت یوتا پیروز شدبرنی سندرز موفق شد در ایالت یوتا رقبای خود از جمله جو بایدن را شکست دهد. او پیش از این در دو ایالت ورمونت و کلرادو پیروز شده بود.ایالت یوتا 29 نماینده به کنوانسیون حزب دموکرات خواهد فرستاد.برنی سندرز تاکنون در هفت ایالتی که رای گیری آنها در جریان «سه شنبه بزرگ» انجام شده از جو بایدن شکست خورده است.
بایدن: به حمایت بوتجج و کلبوچار از خودم افتخار می‌کنمجو بایدن سه شنبه شب در واکنش به نتایج «سه شنبه بزرگ» از پیت بوتجج و امی کلبوچار، دو نامزدی که طی روزهای گذشته به نفع او از عرصه رقابت ها کناره گیری کردند تشکر کرد.معاون سابق باراک اوباما تاکید کرد که پیروزی او در ایالت مینه سوتا بدون حمایت امی کلبوچار ممکن نبود.
جو بایدن در بخشی از سخنان خود به تندی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرد. معاون سابق باراک اوباما رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده را متهم کرد که با مردم آمریکا «همدل» نیست.هنگام سخنرانی جو بایدن چند تظاهرکننده با اعتراض خود برای لحظاتی سخنرانی او را که به طور مستقیم از اکثر شبکه های تلویزیونی آمریکا پخش می شد مختل کردند.
سندرز: در این رقابت پیروز می‌شویم و ترامپ را شکست می‌دهیمبرنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت سه شنبه شب در واکنش به نتایج «سه شنبه بزرگ» تاکید کرد که او بهترین گزینه برای شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر است.این نامزد 78 ساله ابراز اطمینان کرد که ضمن پیروزی در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ را شکست خواهد داد.
او در بخشی از سخنان خود از مواضع جو بایدن از جمله حمایت او از جنگ عراق انتقاد کرد.برنی سندرز در «سه شنبه بزرگ» تاکنون در هفت ایالت شکست خورده و تنها در دو ایالت پیروز شده است. با این حال هواداران سناتور ورمونت امیدوار هستند که با اعلام نتایج رای گیری در ایالت های پرجمعیت تگزاس و کالیفرنیا بتوانند شکست برنی سندرز در ایالت های دیگر را فراموش کنند.
سه‌شنبه بزرگ انتخابات آمریکا؛ رقیب دموکرات ترامپ مشخص ‌می‌شود؟پیشتازی «جو بایدن» در مهمترین روز تقویم انتخاباتی آمریکا بایدن در مینه‌سوتا و آرکانزاس سندرز را شکست دادجو بایدن با پیروزی در ایالت های مینه سوتا و آرکانزاس تعداد پیروزی های خود در «سه شنبه بزرگ» را به عدد هفت رساند. او پیش از این در ایالت های ویرجینیا، آلاباما، کارولینای شمالی، اوکلاهوما و تنسی پیروز شده بود.
امی کلبوچار، سناتور ایالت مینه سوتا روز دوشنبه ضمن انصراف از ادامه کارزار انتخاباتی خود از جو بایدن حمایت کرده بود.ایالت مینه سوتا 75 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات خواهد داشت. آرکانزاس نیز 31 نماینده به کنوانسیون حزب دموکرات خواهد فرستاد.پیروزی بایدن در ایالت‌های اوکلاهوما و تنسیجو بایدن در دو ایالت اوکلاهوما و تنسی توانست رقبای خود از جمله برنی سندرز را شکست دهد.
به این ترتیب تعداد ایالت هایی که معاون سابق باراک اوباما در جریان «سه شنبه بزرگ» در آنها پیروز شده است به پنج ایالت رسید.جو بایدن پیش از این در ایالت های ویرجینیا، کارولینای شمالی و آلاباما پیروز شده بود.ایالت های اوکلاهوما و تنسی به ترتیب 37 و 64 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات دارند.سندرز در ایالت کلرادو بایدن را شکست دادبرنی سندرز دومین پیروزی خود در «سه شنبه بزرگ» را در ایالت کلرادو به دست آورد.
او پیش از این در ایالت ورمونت که یکی از دو نماینده آن در مجلس سنای آمریکا است به پیروزی دست یافته بود.ایالت کلرادو 67 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات خواهد داشت.مایکل بلومبرگ حدود هشت میلیون دلار در این ایالت خرج تبلیغات انتخاباتی خود کرده بود.بایدن از نظر تعداد نمایندگان در کنوانسیون حزب دموکرات از سندرز پیشی گرفتبا مشخص شدن نتیجه رقابت مقدماتی در برخی از ایالت هایی که رای گیری در آنها در «سه شنبه بزرگ» برگزار شد جو بایدن از نظر تعداد نمایندگان در کنوانسیون حزب دموکرات از برنی سندرز پیشی گرفت.
آخرین بررسی ها نشان می دهد که جو بایدن تاکنون 121 نماینده به کنوانسیون حزب دموکرات فرستاده است. این در حالی است که برنی سندرز 77 نفر از نمایندگان حاضر در کنوانسیون حزب دموکرات را مشخص کرده است.این ارقام با توجه به پیروزی جو بایدن در ایالت های ویرجینیا، کارولینای شمالی و آلاباما به دست آمده است. با این حال باید در نظر داشت که نتیجه رای گیری در برخی از ایالت های پرجمعیت و تعیین کننده مانند تگزاس و کالیفرنیا هنوز مشخص نشده است.
هر کدام از نامزدها برای پیروزی در رقابت مقدماتی حزب دموکرات و کسب نامزدی این حزب در انتخابات ماه نوامبر به رای 1991 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات نیاز خواهند داشت.سومین پیروزی بایدن در «سه شنبه بزرگ» در آلاباما رقم خوردجو بایدن پس از پیروزی در ایالت های ویرجینیا و کارولینای شمالی توانست در ایالت آلاباما نیز رقبای خود را شکست دهد.
ایالت آلاباما 52 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات دارد.رقابت بین الیزابت وارن، جو بایدن و برنی سندرز در ایالت ماساچوست فشرده گزارش شده است. امری که می تواند امری نگران کننده برای الیزابت وارن محسوب شود. الیزابت وارن یکی از دو سناتور ایالت ماساچوست در سنای آمریکا است.بایدن در انتخابات مقدماتی کارولینای شمالی پیروز شدجو بایدن با کسب دومین پیروزی خود در «سه شنبه بزرگ» توانست در ایالت کارولینای شمالی از رقبای خود پیشی بگیرد.
رسانه های آمریکا بلافاصله پس از پایان رای گیری در ایالت کارولینای شمالی اعلام کردند که برآوردهای اولیه آنها از پیروزی معاون سابق باراک اوباما در کارولینای شمالی حکایت دارد.کارولینای شمالی 110 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات خواهد داشت.نتیجه انتخابات مقدماتی کارولینای شمالی شکست سنگینی برای مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک محسوب می شود که در این ایالت تبلیغات زیادی کرده بود.
مایکل بلومبرگ تاکنون در میان رای گیری های «سه شنبه بزرگ» تنها در انتخابات مقدماتی منطقه خودگردان ساموآی آمریکا پیروز شده است.منطقه ساموآی آمریکا تنها شش نماینده به کنوانسیون حزب دموکرات می فرستد.پیروزی بایدن در ویرجینیا؛ سندرز در ورمونت در جایگاه نخست ایستادرسانه های آمریکا گزارش دادند که جو بایدن در انتخابات مقدماتی ایالت ویرجینیا به پیروزی دست یافته است.
این در حالی است که برنی سندرز توانسته است در ایالت ورمونت به پیروزی برسد.پیش از این پیش بینی می شد که رقابت بین جو بایدن و برنی سندرز در ایالت ویرجینیا فشرده باشد. با این حال به نظر می رسد که جو بایدن با فاصله قابل توجهی آرای بیشتری از برنی سندرز در این ایالت کسب کرده است.ایالت ویرجینیا 99 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات دارد.
این در حالی است که ایالت ورمونت تنها 16 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات خواهد داشت.ایالت ویرجینیا یکی از ایالت های تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر خواهد بود.اولین نتایج «سه شنبه بزرگ» از ورمونت و ویرجینیابرنی سندرز، نامزد پیشتاز در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات نماینده ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا است.
پیش بینی می شود که او بتواند در این ایالت به پیروزی برسد.ایالت ورمونت 16 نماینده در کنوانسیون حزب دموکرات خواهد شد. تعداد نمایندگان ایالت ویرجینیا نیز 99 نماینده است. رای دهندگان در 14 ایالت آمریکا در مجموع هویت بیش از 1300 نماینده حاضر در کنوانسیون حزب دموکرات را در «سه شنبه بزرگ» مشخص می کنند.پیش از «سه شنبه بزرگ» رای گیری تنها در چهار ایالت آیووا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی انجام شده است.
انتهای پیام/
ادامه

کلمات کلیدی:
کد خبر: 1260264  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
العالم ـ آمریکابه گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، براساس جدیدترین نتایج آرا سه‌شنبه بزرگ که دیروز (سه‌شنبه ۱۳ اسفند) به وقت آمریکا در ۱۴ ایالت برگزار شد، جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهوری آمریکا که در سه دور نخست انتخابات مقدماتی درون حزبی نتایج ضعیفی کسب کرده بود،...
آفتاب‌‌نیوز : نتیجه انتخابات مقدماتی ایالت های ویرجینیا، کارولینای شمالی، آلاباما، مینه سوتا، ماساچوست، آرکانزاس، اوکلاهوما و تنسی از پیروزی جو بایدن حکایت دارد. به این ترتیب او از نظر تعداد نمایندگانی که تاکنون به کنوانسیون حزب دموکرات فرستاده است از برنی سندرز پیشی گرفت.رای گیری برای تعیین...
پروفسور «میگوئل انگل کنتنو»، استاد جامعه‌شناسی و روابط بین‌الملل در دانشگاه پرینستون است. وی در زمینه جامعه‌شناسی جنبش‌های مدنی و همچنین مطالعات بین‌الملل کار می‌کند. «میگوئل انگل کنتنو» با اشاره به آغاز رای‌گیری موسوم به «سه‌شنبه...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آمریکایی‌های ساکن چهارده ایالت‌ «آلاباما»، «آرکانزاس»، «کالیفرنیا»، «کلرادو»، «مین»، «ماساچوست»، «مینه‌سوتا»، «کارولینای شمالی»، «اکلاهما»، «تنسی»، «تگزاس»، «یوتا»، «ورمونت» و «ویرجینیا» در روز «سه شنبه بزرگ» که مهمترین روز در تقویم انتخاباتی...
العالم-آمریکاآمریکایی‌های ساکن چهارده ایالت‌ «آلاباما»، «آرکانزاس»، «کالیفرنیا»، «کلرادو»، «مین»، «ماساچوست»، «مینه‌سوتا»، «کارولینای شمالی»، «اکلاهما»، «تنسی»،...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، افرادی که می‌خواهند در آمریکا به عنوان نامزد نهایی حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور معرفی شوند، ابتدا باید در یک فرایند پیچیده با رقیب‌های دورن حزبی خود رقابت کنند. یکی از مهمترین مراحل این فرایند پیچیده «سه شنبه بزرگ» یا «سه شنبه...
- اخبار بین الملل - به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت های درون حزبی دموکرات های برای تعیین نامزد انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا امروز وارد مرحله تازه ای می‌شود و کاندیداها شانس خود را در سه شنبه بزرگ می آزمایند، روزی که حدود 14 ایالت از جمله کالیفرنیا و تگزاس تا حدودی مسیر پیش رو مشخص تر خواهند کرد.در...
العالم - آمریکارئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به کناره‌گیری یک نامزد دموکرات دیگر به نفع «جو بایدن» از رقابت‌های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری این کشور ، سران حزب دموکرات را به «کودتا علیه برنی سندرز» متهم کرد.به نوشته «دیلی میل»، دونالد...
آفتاب‌‌نیوز : رقابت‌های درون حزبی سه‌شنبه بزرگ(Super Tuesday ) که سوم مارس (۱۳ اسفند) به طور همزمان در ۱۴ ایالت آمریکا برگزار خواهد شد، در تعیین فرد پیروز در این رویارویی کلیدی موثر است.انتخابات ایالتی در سه شنبه بزرگ بخشی از رقابت های درون حزبی در آمریکاست. رقابت‌هایی که از...
العالم- آمریکا«ایمی کلوبچار»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا امروز دوشنبه کناره‌گیری خودش را از مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کرد. رسانه‌های آمریکا از جمله لس‌آنجلس‌تایمز گزارش داده‌اند خانم کلوبچار بعد از عملکرد...

آخرین خبرهای بين‌الملل

الیزابت وارن ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی را ارزیابی می‌کند ایلنا  ۴ هفته پیش

الیزابت وارن ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی را ارزیابی می‌کندبه گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «الیزابت وارن» سناتور ایالت ماساچوست که در رای‌گیری «سه‌شنبه بزرگ» عملکردی ضعیف داشت، طی نشستی با مشاورانش، ادامه حضور خود در رقابت‌های انتخاباتی را مورد بررسی قرار می‌دهد.وی حتی در ایالت ماساچوست نیز در جایگاه سوم...

مقابله پدافند هوایی ارتش سوریه با حمله موشکی صهیونیست‌ها ایلنا  ۴ هفته پیش

مقابله پدافند هوایی ارتش سوریه با حمله موشکی صهیونیست‌هابه گزارش ایلنا به نقل از سانا، سامانه پدافند هوایی ارتش سوریه حملات موشکی رژیم صهیونیستی در آسمان مناطق مرکزی و جنوبی را دفع کرد.یک منبع نظامی به خبرگزاری سانا اعلام کرد که ساعت ۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه به وقت محلی، پدافند هوایی ارتش سوریه، موشک‌های شلیک شده توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از...

دبیرکل اسبق سازمان ملل متحد درگذشت ایلنا  ۴ هفته پیش

دبیرکل اسبق سازمان ملل متحد درگذشتبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «خاویر پرز دکوئیار» دبیرکل اسبق سازمان ملل متحد که طی سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۱ میلادی این سمت را بر عهده داشت، در سن ۱۰۰ سالگی درگذشت.فرزند دکوئیار این خبر را تایید کرده است.دکوئیار به صراحت، عراق را آغازگز جنگ با ایران اعلام کرده بود. ...

پس از سه‌شنبه بزرگ عده‌ای به نفع «بایدن» کنار می‌روند/تکلیف دموکرات‌ها در تگزاس و کالیفرنیا... ایلنا  ۴ هفته پیش

پس از سه‌شنبه بزرگ عده‌ای به نفع «بایدن» کنار می‌روند/تکلیف دموکرات‌ها در تگزاس و کالیفرنیا مشخص می‌شود/ در مورد پیروزی ترامپ زود قضاوت نکنید«علی بیگدلی» تحلیلگر مسائل آمریکا در تشریح ابعاد و خروجی انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ۱۴ ایالت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: انتخابات درون حزبی دموکرات‌های آمریکا در ۱۴ ایالت به صورت همزمان برگزار شد که به رأی‌گیری «سه‌شنبه بزرگ» معروف است. قبل...

اظهارات سخیف وزیر دفاع آمریکا در حمایت از عملیات ترور سردار سلیمانی ایلنا  ۴ هفته پیش

اظهارات سخیف وزیر دفاع آمریکا در حمایت از عملیات ترور سردار سلیمانیبه گزارش ایلنا، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا با تکرار برخی یاوه‌گویی‌ها، گفت که صدور فرمان توسط «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس ایران، تصمیم درستی بود.وی در ادامه ادعاهای خود افزود که با ترور سردار سلیمانی،...

مخالفت شدید اتحادیه اروپا با «استفاده ترکیه از آوارگان برای اهداف سیاسی» تسنیم  ۴ هفته پیش

مخالفت شدید اتحادیه اروپا با «استفاده ترکیه از آوارگان برای اهداف سیاسی» - اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجمهوریه، وزرای کشور اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در پی بالا گرفتن اختلافات ترکیه و اروپا بر سر مهاجران و آوارگان سوری، نشست فوق العاده برگزار کردند.بیست و هفت وزیر کشور عضو اتحادیه اروپا در پایان این نشست فوق العاده، بیانیه‌ای را صادر...

تعداد فوتی‌های کرونای چین از مرز 3000 نفر عبور کرد تسنیم  ۴ هفته پیش

تعداد فوتی‌های کرونای چین از مرز 3000 نفر عبور کرد - اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای نیوز، کمیته بهداشت ملی چین بامداد پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به کروناویروس به 3012 نفر افزایش یافته است.در این بیانیه آمده که این آمار با احتساب مرگ دیروز 31 نفر از مبتلایان به کرونا، در وزارت...

اعلام حالت فوق العاده در کالیفرنیا برای مقابله با کرونا تسنیم  ۴ هفته پیش

اعلام حالت فوق العاده در کالیفرنیا برای مقابله با کرونا - اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، فرماندار ایالات کالیفرنیا بامداد امروز پنجشنبه به وقت تهران در راستای مقابله با ویروس کرونا اعلام حالت فوق العاده کرده است.این تصمیم فرمانده کالیفرنیا به دنبال گسترش شیوع ویروس کرونا به کشته شدن یک نفر و ابتلای 53 نفر دیگر...

دیدار مقام‌های شرکت‌های هواپیمایی آمریکا با دونالد ترامپ ایلنا  ۴ هفته پیش

دیدار مقام‌های شرکت‌های هواپیمایی آمریکا با دونالد ترامپبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نمایندگان شماری از شرکت‌های هواپیمایی صاحب‌نام آمریکا شامگاه گذشته -‌چهارشنبه- با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور درباره اقدام‌های پیشگیرانه برای مبارزه با شیوع ویروس «کرونا» دیدار و گفت‌وگو کردند. طی...

بسته شدن زیار‌تگاه‌ها و اماکن دینی استان نجف اشرف تسنیم  ۴ هفته پیش

بسته شدن زیار‌تگاه‌ها و اماکن دینی استان نجف اشرف - اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از وبگاه المدی، ستاد مدیریت بحران برای مقابله با ویروس کرونا در استان نجف اشرف روز چهارشنبه بر لزوم بسته شدن زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی به منظور جلوگیری زائران از ابتلا به این ویروس شد.اداره کل بهداشت استان نجف اشرف در این رابطه بیانیه‌ای...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها