تعداد بازدید: ۳۸
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۳ مرداد ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۴:۲۸
رانندگانی که کارت سوخت ندارند از امروز چه کنند؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : از امروز استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های بنزین تهران و سه کلانشهر کرج، تبریز و ‏اصفهان الزامی شده است. مشاهده‌های میدانی از جایگاه‌های سوخت نشان می‌دهد که اغلب جایگاهداران کارت‌های سوخت‌شان را از نازل‌های پمپ بنزین برداشته‌اند و مردم از کارت سوخت شخصی ‏استفاده می‌کنند.
گرچه فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی می‌گوید که بنزین سهمیه‌بندی نشده و افرادی که کارت‌های سوخت‌شان را نگرفته‌اند، می‌توانند از ‏کارت جایگاهداران استفاده کنند، اما تأکید می‌کند که سهمیه بنزین جایگاهداران محدود و محدودتر می‌‏شود و اگر کسی بازیابی کارت سوخت را جدی نگیرد، ممکن است در پمپ‌های بنزین علاف شود.
‏ بدون کارت سوخت چه اتفاقی می‌افتد؟ ایرانی‌ها از سال گذشته دومیلیون و ۷۰۰‌هزار درخواست برای دریافت کارت سوخت داشته‌اند که حالا ‏مدیران شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی می‌گویند که برای چهار کلانشهر کارت‌ها کامل صادر ‏شده است و تا یک ماه آینده این کارت‌ها به دست مردم می‌رسد.
این درحالی است که حالا ۵۰۰‌هزار ‏کارت هم داریم که از قبل صادر شده و اکنون در باجه‌های پستی معطل است‎. فعلا کارت سوخت جایگاهداران فعال استاز امروز استفاده از کارت سوخت الزامی شده است. البته این الزام در حال حاضر به این معنا نیست ‏که کسانی که کارت سوخت ندارند، نمی‌توانند سوختگیری انجام دهند.
استفاده از کارت سوخت فعلا در ‏کلانشهر‌های کشور انجام می‌شود و با صدور تمامی کارت‌های سوخت ثبت‌نامی، این رویه در تمامی ‏شهر‌ها انجام می‌شود. در حال حاضر کسانی که کارت سوخت‌شان هنوز صادر نشده، می‌توانند از کارت ‏سوخت جایگاهداران استفاده کنند، ولی این اتفاق تا زمانی رخ می‌دهد که تمام کارت‌های سوخت ثبت‌‏نامی به دست مردم برسد.
بعد از این اتفاق، سهمیه کارت جایگاهداران کاهش پیدا می‌کند و به مرور زمان ‏که البته هنوز زمان آن نهایی نشده، دیگر کارت آن‌ها هم فعال نخواهد بود. ‏ فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت پالایش و پخش در این‌باره می‌گوید: «این‌که اعلام کردیم ‏استفاده از کارت سوخت از روز گذشته الزامی شده به این معنی نیست که کسانی که کارت سوخت ندارند ‏برای سوختگیری به دردسر می‌افتند و تا زمانی که کارت سوخت تمام ثبت‌نام‌کنندگان به دست آن‌ها ‏نرسد، کارت‌های سوخت جایگاهداران فعال خواهد بود و در این زمینه نگرانی وجود ندارد، چون هنوز ‏تمام کارت‌های سوخت به دست مردم نرسیده است.
‏» او ادامه می‌دهد: «البته نکته مهمی در این بین وجود دارد که مردم حتما باید به آن توجه کنند. میزان ‏بنزینی که به کارت سوخت جایگاهداران واریز می‌شود از روز گذشته کاهش پیدا کرده و این کاهش به ‏مرور زمان هم ادامه دارد. در واقع، میزان بنزین کارت سوخت جایگاهداران به مرور زمان کم می‌شود تا ‏وقتی که همه کارت‌های سوخت ثبت‌نامی به دست مردم برسد و آن زمان دیگر سوختگیری از ‏کارت سوخت جایگاهداران امکان‌پذیر نخواهد بود، ولی فعلا این کارت‌ها فعال است و افرادی که هنوز ‏کارت به دست‌شان نرسیده، می‌توانند از کارت سوخت جایگاهداران سوختگیری کنند.
» ‏ نه سهمیه‌بندی، نه تغییر قیمتوقتی دوباره طرح استفاده از کارت سوخت به راه افتاد، شایعات زیادی بین مردم درباره سهمیه‌بندی و ‏تغییر نرخ بنزین به راه افتاد؛ شایعاتی که به نگرانی‌های مردم دامن می‌زد و اقشاری مثل مسافرکش‌های شخصی، رانندگان آژانس، رانندگان وانت و شاغلان در سرویس‌های تاکسی اینترنتی و حتی ‏سرویس مدارس را به نگرانی انداخت تا این‌که شرکت نفت و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ‏به‌طور رسمی اعلام کردند فعلا نه سهمیه‌بندی بنزین در کار است، نه دولت و مجلس تصمیمی برای ‏تغییر نرخ سوخت دارند.
‏ کاهی، سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این‌باره می‌گوید: «وقتی ‏بحث به راه افتادن دوباره کارت سوخت‌ها مطرح شد شایعات زیادی هم درباره سهمیه‌بندی و تغییر نرخ ‏بنزین به راه افتاد. اما واقعیت این است که هیچ تصمیمی درباره سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین گرفته ‏نشده و تا زمانی هم که به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ رسمی نشود، هیچ تغییری در ‏میزان سهمیه و قیمت بنزین رخ نمی‌دهد.
درواقع با استفاده از کارت سوخت فقط میزان مصرف مردم ‏مشخص می‌شود و قرار نیست سهمیه‌ای برای مصرف بنزین تعیین شود.» ‏ کارت‌های سوخت تا یک ماه آینده می‌رسندالبته صدور کارت سوخت‌های جدید هم به نوبه خود ماجرایی دردسرساز داشت. کمبود بدنه این کارت‏ها به دلیل تحریم و مشکلات واردات، باعث شد طرح استفاده دوباره از این کارت‌ها تاحدودی به تعویق ‏بیفتد و زمان زیادی طول بکشد که کارت سوخت‌های متقاضیان به دست آن‌ها برسد.
با این حال مسئولان ‏می‌گویند مشکل تولید بدنه کارت سوخت برطرف شده و در زمینه تولید این محصول به خودکفایی ‏رسیده‌ایم! ‏ ‏ فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی دراین‌باره می‌‏گوید: «مشکلی برای تولید کارت‌سوخت نداریم و در یک ماه آینده کارت سوخت تمام کسانی که ثبت‌‏نام کرده‌اند برای آن‌ها ارسال می‌شود.
تولید و ارسال کارت سوخت‌های هموطنان در مراحل پایانی قرار ‏دارد و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد، چون کار‌ها روی روال است. مالکان وسایل نقلیه می‌توانند ‏کد شناسایی خودرو (‏vin‏) را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ پیامک کنند و با دریافت کدپستی از طریق ‏سایت پست پیگیر وضع کارت سوخت خود باشند.
» ‏ کسانی که کارت را قبلا درخواست داده، ولی هیچ‌وقت پیگیری نکرده‌اند، کافی است به سایت‎ ‎EPOLICE.IR‏ مراجعه کرده و پلاک اتومبیل را ارایه دهند. یک بارکد پستی به آن‌ها داده می‌شود که ‏با کلیک بروی آن متوجه می‌شوند که باید به کدام دفتر پستی مراجعه کنند.
پست نیز این امکان را فراهم ‏کرده که اگر مرکز پستی دور است یک سرویس اضافه هم داده شود و کارت را دوباره پست می‌کند‎. ‏کسانی هم که قبلا درخواست داده‌اند و کارت خود را دریافت نکرده‌اند، حتما دوباره مراجعه کنند.» ‏ مصرف بیش از حد مساوی با سوختن کارت سوخت! ‏نکته جالب دیگری که درباره استفاده از کارت سوخت برای سوختگیری وجود دارد، این است که بعد ‏از عرضه بنزین با کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مرداد ماه‌سال جاری، اگر خودرویی بیش از حد ‏متعارف با کارت سوختش در طول یک ماه سوختگیری کند، این کارت غیرفعال خواهد شد‎.
براساس ‏تصمیم دولت دریافت سوخت از طریق کارت‌های شخصی روزانه ۶۰ لیتر در نظر گرفته شده و کسانی ‏که بیشتر از ۶۰ لیتر در روز استفاده کنند، کارت آن‌ها غیرفعال خواهد شد. این طرح شامل حال راننده‌های ‏تاکسی، تاکسی‌های آنلاین و آژانس‌ها هم خواهد شد. ‏ ۷۰‌درصد رانندگان تاکسی کارت سوخت دارنداز آنجایی که ماجرای بنزین و کارت سوخت بیشتر از همه برای راننده‌های تاکسی اهمیت ‏زیادی دارد، به سراغ مسئولان تاکسیرانی رفتیم تا ببینیم رانندگان تاکسی چقدر دریافت کارت ‏سوخت را جدی گرفته‌اند.
محمدیان، سخنگوی اتحادیه تاکسیرانی دراین‌باره می‌‏گوید: «درحال حاضر ۷۰‌درصد راننده‌ها برای دریافت کارت سوخت اقدام کرده و بقیه هم در روز‌های آینده کار‌های لازم را انجام می‌دهند. ضمن این‌که اغلب راننده‌های تاکسی، ‏سوخت خودرویشان دوگانه است و بیشترین میزان سوخت مصرفی‌شان گاز است و بنزین ‏زیادی مصرف نمی‌کنند.
با این حال با تأکید و اطلاع‌رسانی برای دریافت کارت سوخت، ‏حداکثر آن‌ها نسبت به دریافت این کارت اقدام کرده‌اند و مشکلی برایشان پیش نمی‌‏آید.» محمدیان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است راننده‌های تاکسی به دلیل استفاده بیشتر ‏از ۶۰ لیتر بنزین برای مصرف روزانه دچار مشکل شوند، می‌گوید: «بعید است که چنین ‏اتفاقی رخ دهد، چون همان‌طور که گفتم بیشترین سوختی که راننده‌های تاکسی مصرف می‌کنند ‏گاز است.
البته بیشترین میزان مصرف بنزین برای راننده‌ها که بستگی به سرعت و مسافتی ‏که طی می‌کنند دارد، حدود ۲۰ تا ۳۰ لیتر است و بعید است که راننده تاکسی در طول روز ‏بیشتر از این مقدار بنزین مصرف کند.» ‏ منبع: شهروند لینک کوتاه کپی لینک
ادامه

کد خبر: 782818  |  ادامه: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به یک فتوشاپ کار جهت همکاری در مشهد نیازمندیم. ۰۵۱۳۳۶۸۰۷۱۷ ...
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌ها با کارت سوخت انجام می‌گیرد، گفت: ۲۴ میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور در حال تردد هستند که تا کنون برای آن‌ها کارت سوخت صادر شده است.، امیر وکیل‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز در...
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : امیر وکیل‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز در برنامه گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می‌شود که رمز همه کارت‌های سوخت چهار رقم آخر...
به گزارش صبحانه،امیر وکیل‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز در برنامه گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می‌شود که رمز همه کارت‌های سوخت چهار رقم آخر کد ملی دارندگان کارت سوخت است.وی افزود:‌ 3900 جایگاه سوخت‌ در کشور...
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، « امیر وکیل‌زاده» مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در برنامه گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می‌شود که رمز همه کارت‌های سوخت چهار رقم آخر کد ملی دارندگان...
به گزارش اکوفارس، امیر وکیل‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز در برنامه گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می‌شود که رمز همه کارت‌‌های سوخت چهار رقم آخر کد ملی دارندگان کارت سوخت...
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : امیر وکیل‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز در برنامه گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می‌شود که رمز همه کارت‌‌های سوخت چهار رقم...
آفتاب‌‌نیوز : امیر وکیل‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز در برنامه گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می‌شود که رمز همه کارت‌‌های سوخت چهار رقم آخر کد ملی دارندگان کارت...
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امیر وکیل‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز در برنامه گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می‌شود که رمز همه کارت‌‌های سوخت چهار رقم آخر کد ملی دارندگان کارت...
▫ نگران کارت سوخت نباشید  صبحانه آنلاین - اقتصادي
به گزارش صبحانه،طی چند ماه اخیر اخبار مربوط به بنزین حواشی بسیاری را به دنبال داشت، اما درنهایت دولت برای احیای مجدد کارت سوخت تصمیم گرفت؛ تا شاید از این طریق بتواند وضعیت مصرف و قاچاق بنزین را سرو سامان دهد، در این بین کارشناسان می‌گویند ارقام سرسام‌آوری که درباره میزان مصرف سوخت، یارانه و قاچاق سوخت...

آخرین خبرهای اقتصادي

دولت انگلیس درخواست آمریکا را رد کرد صبحانه آنلاین  ۴۳ دقیقه پیش

به نقل از شینهوا، دولت انگلیس درخواست آمریکا برای جلوگیری از حضور شرکت چینی هوآوی در صنایع مخابراتی خود را رد کرد.در این ارتباط گفته شده که دولت برویس جانسون با حضور محدود و کنترل شده شرکت چینی هوآوی در شبکه مخابراتی نسل پنجم این کشور موسوم به «جی ۵»، موافقت کرده است.این در حالی است که پیش از این آمریکا...

پلمپ مراکز چربی‌گیری از مرغ در تهران صبحانه آنلاین  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش صبحانه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ۲۶ کارگاه چربی گیری از آلایش مرغ، گاو و گوسفند در جنوب پایتخت پلمب و به چرم شهر ورامین منتقل شد.محمد امامی امین روز سه شنبه در حاشیه ستاد تنظیم بازار تهران در جمع خبرنگاران افزود: ۲۷ کارگاه چربی گیری آلایش مرغ، گاو و گوسفند در جنوب پایتخت...

توضیح ستاد بودجه درباره یارانه ۷۲هزار تومانی صبحانه آنلاین  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش صبحانه، سخنگوی ستاد بودجه سال ۹۹ گفت: با اجرای تصمیم جدید کمیسیون تلفیق، مجموع سرانه یارانه پرداختی به افراد کمتر خواهد شد.مژگان خانلو گفت: در جلسه مورخ 07/11/1398 کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و در ضمن بررسی تبصره (14) لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، با تصمیم نمایندگان محترم مقرر شد یارانه...

شهردار لواسان بازداشت شد صبحانه آنلاین  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش صبحانه، یک منبع آگاه در استانداری تهران از دستگیری و بازداشت شهردار لواسان قبل از ظهر امروز -سه شنبه ۸ بهمن ماه- توسط مقامات قضایی بخش لواسان خبر داد.گفته می‌شود اتهام علی حیدریان پیرامون مسائل مالی و اقتصادی و نحوه صدور پروانه‌های ساختمانی است که گویا قبلا در این باره مرتکب نقض قوانین و مقررات...

افزایش صادرات ایران به اقلیم کردستان عراق صبحانه آنلاین  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش صبحانه،یحیی آل اسحاق در مورد وضعیت تجارت با عراق، گفت: مسائل و مشکلات ناشی از ناامنی‌های اخیر در عراق بر وضعیت تجارت دو کشور موقتی و گذرا است. وی با بیان اینکه امنیت یک شاخه اصلی از توسعه اقتصادی است، گفت: اگرچه وضعیت اخیر تاثیراتی بر تجارت دو کشور داشته و صادرات ما به جنوب عراق کاهش یافته...

رشد 5 درصدی مسافران جابجا شده از مبدا استان مازندران اکو فارس  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مازندران ، علی نصیری ضمن اعلام این خبراظهار داشت: تعداد مسافرین جا بجا شده از مبدا استان مازندران نسبت به سال گذشته با رشد 5 درصدی همراه بوده است. وی خاطر نشان ساخت:طی این مدت 82 هزار و 193نفر از پیش فروش اینترنتی برای مسافرت از مبدا استان...

در حال تعیین هویت اجساد هواپیمای سقوط کرده در افغانستان هستیم اکو فارس  ۵۵ دقیقه پیش

دولت آمریکا می‌گوید به بقایای بر جا مانده از سرنشینان هواپیمای نظامی این کشور که دیروز در افغانستان سقوط کرد، دست پیدا کرده است.به نوشته خبرگزاری «رویترز»، یک مقام نظامی آمریکایی گفته است که واشنگتن اکنون در حال تعیین هویت اجساد یافت‌شده در محل سقوط این هواپیماست.بامداد روز گذشته...

نیروهای آمریکایی اجازه نزدیک شدن به هواپیمای ساقط شده را نمی‌دهند اکو فارس  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش سه‌شنبه شبکه خبری طلوع نیوز افغانستان یک روز پس از سقوط یک فروند هواپیمای جاسوسی ایالات متحده آمریکا در منطقه «ده یک» استان غزنی در جنوب افغانستان، ارتش ایالات متحده می‌گوید که نیروهای آین کشور چند و چون سقوط این هواپیما را در منطقه تحت حاکمیت طالبان در استان غزنی در دست...

طرح ترامپ «معامله قرن» شدیدا به سود اسرائیل است اکو فارس  ۵۵ دقیقه پیش

روزنامه «وال استریت ژورنال» در آستانه رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» که امروز (سه‌شنبه) رونمایی خواهد شد گزارش داد، این طرح تفصیلی که بیش از ۵۰ صفحه است به ایده‌های دولت ترامپ درباره چگونگی حل و فصل مسائل مرزی، امنیتی و مساله بیت‌المقدس که سال‌هاست در...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده