تعداد بازدید: ۱۲
تاريخ انتشار: دوشنبه،۴ شهریور ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۸:۰۶
مصاحبه|کارشناس مسائل بین‌الملل:1+7 تکرار همان 1+5 است/ در مذمت دیپلماسی در مسیر خودفریبی
- اخبار بین الملل - «هادی محمدی» کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سوالی درباره سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به فرانسه و دیدار با مقامات این کشور در حاشیه اجلاس جی 7 گفت: مذاکرات‌ آقای ظریف را باید از چند محور مورد توجه قرار داد.
اولاً این که کشور ما نباید دیپلماسی را محدود کند، چرا که دیپلماسی ابزاری است که باید گره‌هایی را در راستای منافع ملی باز کند، این موضوع قابل قبول است، اما اگر دیپلماسی در مسیری قرار بگیرد که مسیر فریب و استمرار صدمه زدن به منافع ملی باشد، این دیپلماسی نیست و در واقع نوعی خسران و شکست است. وی افزود: دیپلماسی اگر در مسیر خود فریبی و حرکت در پازل دشمن باشد و نه تنها منافع ملی را تامین نکند، بلکه به منافع ملی صدمه بزند، این دیپلماسی نیست، بلکه حرکتی بر خلاف منافع ملی و امنیتی است.
محمدی با اشاره به این که "آنچه که در حاشیه نشست جی 7 اتفاق افتاده، از یک زاویه باید مورد بررسی قرار گیرد" تصریح کرد: این سفر در واقع تکمیل سفر قبلی آقای ظریف به فرانسه است که بدون استقبال از ایشان در فرودگاه ادامه پیدا کرد و حتی گفته شد که کسی ایشان را دعوت نکرده و ایشان خودشان به فرانسه رفته است، که به نوعی تحقیر آقای دکتر ظریف به شمار می‌رفت.
اما در حاشیه نشست جی 7 آقای ماکرون رئیس جمهور فرانسه ‌آقای ظریف را دعوت می‌کند و موضوعاتی را مطرح می‌کند که ادامه مطالبی است که قبلا با مقامات ایرانی در میان گذاشته شده بود. بعد هم آقای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام می کند که آقای ماکرون به نمایندگی از من در این گفت‌وگو حاضر نشده بود و در این موضوع نیز یک عملیات روانی و تحقیر در ارتباطات را شاهد هستیم.
عددبازی غربگرایان از 1+3 تا 1+5 تا 1+4 تا 1+7، این «سودوکو» سودش کو؟هانی زاده:حضور در اجلاس G7 چه فایده‌ای برای کشور دارد؟/ ایران باید گام سوم را با جدیت برداردیادداشت| سفر غیرضروری ظریف به فرانسه؛ هشدار نسبت به خسارت محض وی محور دیگر این مذاکرات را محتوای آن دانست و افزود: فرانسوی ها اشکالی که به آمریکا داشتند، این بود که بگذارید تا سال 2025 که سقف زمانی محدودیت‌های ایران تمام می‌شود، ما موضوعات جدید در خصوص مسایل منطقه‌ای و موشکی و مادام العمر کردن محدودیت‌های هسته‌ای را در آن زمان مطرح و بررسی کنیم.
اشکالی که فرانسوی ها به آمریکا وارد می‌کردند، این بود که آنها با عجله و زود وارد این عرصه شده‌اند. در غیر این صورت در ماهیت اهداف فرانسه با آمریکایی‌ها و جناح تندروی موجود در این کشور اختلاف نظری وجود ندارد. وی با اشاره به پیشنهاد ماکرون در قبال ایران گفت: چیزی که الان به عنوان بسته پیشنهادی از طرف آقای ماکرون مطرح می‌شود، نوعی معادل قرار دادن مبالغ مالی یا بخشی از تجارت در ازای پذیرش محدودیت، هم در مسایل هسته‌ای به شکل مادام العمر و هم در مسایل قدرت منطقه‌ای و موشکی و امثال اینها است.
آن چه که تاکنون در خصوص محتوای این بسته مطرح شده، گرچه به صورت رسمی چیزی از آن منتشر نشده، اما برخی گمانه‌زنی ها یا مسایل درز پیدا کرده از کاخ الیزه و مقامات فرانسوی نشان از آن دارد که در یک دوره محدود زمانی، اجازه فروش 700 هزار بشکه نفت به ایران داده شود و در ازای آن ایران بپذیرد که محدودیت‌های همیشگی هسته‌ای را ادامه دهد و به هیچ عنوان غنی سازی نداشته باشد و در مسایل منطقه‌ای هم گفتگو کند.
محمدی با اشاره به مکر مشترک ماکرون و ترامپ علیه ایران، گفت: این درست همان چارچوبی است که آقای ترامپ به دنبال آن بود. در واقع آقای ماکرون طرحی فریبکارانه را روی میز آقای ظریف قرار داده تا با دادن یک بسته مالی کوچک و در ازای فروش 700 هزار بشکه نفت و تامین هزینه‌های جاری کشور، که البته پول آن نیز باید برای خرید کالای بی‌ارزش غربی مصرف شود و مدیریت مالی روی آن وجود نداشته باشد، بپذیرد که محدودیت‌هایی را در اهرم‌های قدرت ملی و منافع ملی به اجرا بگذارد.
محمدی ادامه داد: آقای دکتر ظریف دیروز اعلام کرد که بعد از 3 ساعت و نیم گفتگو با آقای ماکرون، گفت‌وگوهای دشواری در پیش است. ایشان باز هم امیدوار است که از طریق اروپایی ها از این سد بزرگ عبور کرده و ماهیت طرح عداوت گونه غرب را تغییر دهد، به این جهت این طرح را دشوار می داند، اما فرانسوی ها آن را مثبت ارزیابی کرده‌اند، چرا که در ازای یک پیشنهاد 700 هزار بشکه‌ای فروش نفت، ما باید همه محدودیت‌های همیشگی منطقه‌ای و هسته‌ای را به صورت مادام العمر بپذیریم.
این بدان معنی است که یک برجام جدید و بسیار خطرناک‌تر را در ازای این 700 هزار بشکه نفت بپذیریم. این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به ذوق زدگی برخی جریان‌های داخلی از سفری که هنوز مذاکرات آن آغاز نشده است، تصریح کرد: اگر به این مسایل این گونه نگاه کنیم، ذوق زدگی برخی جریان‌ها و رسانه‌های داخلی بیشتر بوی خیانت می‌دهد تا این که بخواهد منافع ملی را تامین کند.
البته این موضوع شاید از روی نادانی آنها و فقدان هوشمندی دیپلماتیک باشد، چرا که دیپلماسی ابزاری برای تامین منافع و قدرت و امنیت ملی بیشتر است. اگر بنا باشد که دیپلماسی برای خودفروشی و کشور فروشی و منافع فروشی باشد، این یا خیانت است، یا نادانی. به عقیده محمدی، این ذوق زدگی‌ها برای دولت آقای روحانی است که بعد از هشت سال و با نزدیک شدن به انتخابات، کارنامه‌ای برای ارائه به مردم ندارد، چه در عرصه سیاست داخلی که بالاترین رکورد ناکامی و ناکارآمدی و شرایط دشوار برای مردم را رقم زده و هم در سیاست خارجی که همه ثقل خود را روی برجام قرار داده و آن را به کابوس و اهرم فشاری ضد ایران تبدیل کرده و بعد می‌خواهد برجام بزرگتری را برای مادام العمر کردن همه محدودیت‌های هسته‌ای و موشکی و توان نظامی و منطقه‌ای ایران به امضا برساند.
وی بازدارندگی و تکیه بر توانمند هایی داخلی را ، راه مقابله با فشارهای تحمیلی دانست و گفت: توجه به این نکته ضروری است که وقتی ما می توانیم در برابر آمریکایی‌ها به سطحی از بازدارندگی برسیم که بالاترین سطح تکنولوژی آمریکایی‌ها را با موشک های بومی هدف قرار دهیم، آنها گزینه برخورد نظامی با ما را کنار می‌گذارند و بعد به دنبال اقدامات نیابتی و سیاسی و عملیات روانی و فشارهای اقتصادی می‌روند.
محمدی تصریح کرد: این بدان معناست که ما خودمان را در برجام جدید خلع سلاح کنیم تا آنها نه تنها در عرصه سیاسی و اقتصادی و تحریم به ما فشار بیاورند، بلکه آماده شوند تا در هر لحظه‌ای که دوست داشتند، به ما ضربه نظامی هم بزنند. لذا آقای دکتر ظریف با توهم وارد یک سری مذاکرات جدید با اروپایی‌ها شده، در صورتی که ما باید به اروپایی‌ها بگوییم که آنها باید تعهدات 11 گانه خود را به اجرا بگذارند، نه اینکه ما بخش دیگری از ابزارهای قدرت ملی خود را در ازای یک دوره زمانی محدود به فروش بگذاریم.
وی با اشاره به موضوع و محتوای مذاکرات و مسایلی که در خصوص اینستکس مطرح است ، گفت: اینستکس کاریکاتوری از اجرای تعهدات اروپایی است. آنها با این صورت مسأله می‌خواهند بین شرایط فشار اقتصادی به ایران و محورهای جدیدی که باید در کنار برجام به ایران تحمیل کنند، گره بزنند. محمدی با تاکید بر این که "بسته اروپایی آقای ماکرون دقیقا همان چیزی است که آمریکایی‌ها می خواهند" گفت: این بدان معنی است که آقای دکتر ظریف که قبلا گفته اند «ما در موضوعات غیر هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم»، باید به این موضوع توجه کنند که بسته اروپایی آقای ماکرون دقیقا همان چیزی است که آمریکایی‌ها می‌خواهند، در واقع ایشان آب در هاون می‌کوبد یا خدای نکرده یک غفلت ضد منافع ملی را در سر دارد.
لذا اینکه گفته شود در 1+7 ما با کشورهای صنعتی دنیا مذاکره کنیم، تکرار همان 1+5 است که نه تنها منجر به شکل‌گیری هر توافق مورد اعتمادی نمی شود، بلکه ورود به چنین گفتگویی هم مشکوک است. وی با بیان اینکه "ما تنها چیزی که می توانیم در راستای تحقق منافع ملی به شکل حداقلی تامین کنیم، تکیه به نقاط قدرت و قوت خودمان است" افزود: ما دو گام اولیه در خصوص کاهش اجرای تعهدات خود در برجام را برداشتیم، اما دیدیم که کشورهای غربی سراسیمه شدند.
حتی آمریکایی‌ها اعلام کردند که ایران نباید تعهدات خود را کاهش دهد. این بدان معناست که ما از طریق کاهش تعهدات برجامی است که می توانیم به طرف غربی فشار وارد کنیم و با تکمیل این فشارها در حوزه‌های دیگر می‌توانیم نتایج مربوط به منافع ملی خودمان را تا حدودی تامین کنیم. این کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: اگر فکر کنیم از طریق دیپلماسی و مذاکره و یا ورود به محتواهای مشکوک و شاید گاهی خیانت‌بار می‌توانیم در گفت‌وگوهای با غربی‌ها پیش برویم، این یک خیال خام است، اما مذاکره با حفظ خطوط قرمزی که ایشان باید رعایت می‌کرد و در برجام رعایت نشد و حضرت آقا در سخنرانی علنی خود اعلام کرد که برخی از این خطوط قرمر رعایت نشد، اگر این خطوط قرمز مذاکره شود، و پشتوانه آن هم قدرت ملی و قدرت سخت افزاری باشد، قطعا غرب ناچار به تمکین خواهد بود.
به گفته محمدی، ما اگر با همین شیبی که در خصوص گام‌های متوالی دو ماهه برای کاهش تعهدات خود در برجام دنبال می کنیم، پیش برویم و از ابزارهای دیگر هم استفاده کنیم و خطوط قرمز را هم زیر پا نگذاریم، منافع ملی ما تامین خواهد شد. اگر آمریکایی‌ها نمی‌توانند معادله نفتکش‌ها را ضد ما اعمال کنند و اگر نمی‌توانند فروش نفت ما را به صفر برسانند، تکیه گاه این رویکرد دیپلماسی نیست، بلکه قدرت پاسخ و آتش ماست که آنها را در واقع ناتوان کرده است، لذا رعایت خطوط قرمز منافع و امنیت ملی در هر دیپلماسی، تکیه بر اهرم‌های قدرت سخت و به کارگیری اهرم‌های فشار بر قدرت‌های استعماری مثل آمریکا و دولت‌های اروپایی بهترین راه برای مجبور کردن آنها به اذعان و اعتراف به حقوق ما است.
وی با اشاره به فشار حداکثری غرب به ایران گفت: پالس‌هایی که از داخل در مورد مواضع ذوق زده به خارج ارسال می شود، غرب را به این ارزیابی می‌رساند که در کنار فشارهای اقتصادی، سیاسی و امنیتی، دیپلماسی را هم به عنوان یک ابزار فشار حداکثری به کار بگیرند و حقوق ایران را در راستای تعهدات خود اجرا نکنند.
آنها می‌خواهند در ازای فروش 700 هزار بشکه نفت، ما را فریب بدهند و در این دوره همه محدودیت‌هایی که آمریکا برای نابود کردن کامل و خلع سلاح و تسلیم و فروپاشی کشور ما به آن نیاز دارد را بپذیریم. این در واقع نوعی جهل دیپلماتیک است تا این که هوشمندی دیپلماتیک باشد. جالب اینجاست که ما مذاکره با گروه 7 را در حاشیه نشست 7 کشور صنعتی دنیا زمانی آغاز می کنیم که فشارهای امنیتی پهپادهای اسرائیلی با پوشش آمریکایی در منطقه علیه ما به کار می‌رود.
یعنی اینطوری نشان می دهد که با فشارهایی که به ایران آورده، ایم‌ ،‌آنها برای تسلیم شدن آماده‌اند. در صورتی که واقعیت این است که ما باید مسیر و زمانبندی دیگری را برای این گفت‌وگوها انتخاب می‌کردیم. من فکر می کنم ما 10 روز آینده باید گام سوم را با قدرت برداریم و فشارهای منطقه‌ای و سایر اهرم‌های خود را با قدرت به کار بگیریم تا همان طور که سید حسن نصرالله دیروز اعلام کرد، تهدیدات جدید را به فرصت راهبردی و استراتژیک تبدیل کنیم.
انتهای پیام/
ادامه

کد خبر: 833822  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، از زمان خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت‌ماه سال گذشته، اروپایی‌ها وعده‌های مختلفی برای بی‌اثر کردن تحریم‌های آمریکا و تأمین منافع برجامی ایران داده‌اند. در اولین گام پس از خروج آمریکا از برجام، اروپایی‌ها در ظاهر مخالفت شدید خود با...
▫ حضوری غیرمنتظره در حاشیه نشست گروه 7  خبرگزاری فارس - بين‌الملل
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، یک روز و نیم از ورود محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرانسه پس از سفرش به سه کشور اروپای شمالی (فنلاند، سوئد و نروژ) نگذشته بود که بعدازظهر  دیروز (یکشنبه) برخی سایت‌های خبری از ورود یک هواپیمای ایرانی در محل...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌ها به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که در اجلاس گروه هفت (G7) در فرانسه مسئله ایران مورد بررسی قرار گرفته و سران کشورها تصمیم گرفته‌اند از طریق ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه پیام‌هایی را برای ایران ارسال کنند.در روزهای...
به گزارش مرور نیوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران طی سفر هفته گذشته خود به چند کشور اروپایی در گفتگو با شبکه فرانس 24 به سوالاتی پیرامون توافق هسته‌ای، تنش‌ ها با آمریکا، افزایش حضور آمریکا در خلیج فارس و تحریم‌ های اقتصادی واشنگتن علیه تهران پاسخ داد.ظریف در پاسخ به سوالی درباره...
- اخبار سیاسی - حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره دیدار و گفت‌وگوی روز جمعه ظریف و ماکرون، گفت: دیدار آقای ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با آقای مکرون رئیس‌جمهور فرانسه یک خروجی مثبتی داشته و آن وعده‌هایی است...
▫ گزارش ظریف از مذاکره با مکرون  جام نیوز - اقتصادي
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، وزیر امورخارجه ایران در گفت‌وگویی اختصاصی با شبکه یورونیوز در توضیح اینکه در دیدارش با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، موضع تازه‌ای برای حفظ برجام مطرح شده است یا نه و آیا اروپا وعده تازه‌ای به ایران داده، گفت: «رئیس‌جمهور مکرون، مانند...
شفقنا- وزیر امور خارجه در اظهارنظری تأمل‌برانگیز گفته است که پیشنهادات رئیس‌جمهور فرانسه درباره کاهش تنش‌ها درباره توافق هسته‌ای ایران در مسیر صحیحی به پیش می‌رود. این در حالی است که ماکرون در روزهای اخیر مذاکره درباره توان موشکی و منطقه‌ای ایران و دائمی‌کردن محدودیت‌های برجامی و توقف...
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که دهم مرداد ماه سال جاری از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت، این روزها کماکان به فعالیت‌های دیپلماتیکش مشغول است و در دو هفته اخیر در سفرهایی که از خلیج فارس آغاز و به...
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان طی سفر هفته گذشته خود به چند کشور اروپایی در گفت‌وگو با شبکه فرانس24 به سوالاتی پیرامون توافق هسته‌ای، تنش‌ها با آمریکا، افزایش حضور آمریکا در خلیج فارس و تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه تهران پاسخ داد.ظریف در پاسخ...
▫ کشتی دیپلماسی تحریم‌نشدنی است  صبا ایران - اقتصادي
آمریکایی‌ها با تحریم عالی‌ترین مقامات نظام و مسئول دیپلماسی و سیاست خارجی، راهبرد فشار حداکثری را به نقطه اوج خود رساندند تا به گمان خود سیاست خارجی ایران را زمین‌گیر و بی‌اثر کنند. در مقابل، راهبرد کلان مقاومت حداکثری و سیاست خارجی متوازن و فعال جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای دچار تردید، ضعف، سستی...

آخرین خبرهای بين‌الملل

زد و خورد پلیس و معترضان در بارسلون؛ ۵۳ زخمی و لغو ۱۰۸ پرواز/عکس آفتاب نیوز  ۱۳ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس بارسلون با گلوله پلاستیکی و باتوم معترضان را سرکوب کرد و سرویس وضعیت اضطراری این منطقه از مجروح شدن ۵۳ تن حین تجمعات در فرودگاه بارسلونا-ال پرات خبر داد. پلیس در جنوب بارسلون هم با باتوم و گاز اشک‌آور سعی در متفرق کردن معترضان داشت. معترضان...

پنس: ترامپ، اردوغان را به مذاکره با کردها و توقف خشونت در سوریه فراخواند آفتاب نیوز  ۱۳ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : مایک پنس، معاون دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید اظهار کرد: ترامپ از رجب طیب اردوغان (همتای ترکیه‌ای‌ خود) خواست با کردها در سوریه وارد مذاکره شود.به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وی خاطرنشان کرد، ترامپ در تماسی با رجب طیب اردوغان...

۵۳ زخمی و لغو ۱۰۸ پرواز در درگیری های بارسلون شبکه ایران  ۱۶ دقیقه پیش

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس بارسلون با گلوله پلاستیکی و باتوم معترضان را سرکوب کرد و سرویس وضعیت اضطراری این منطقه از مجروح شدن ۵۳ تن حین تجمعات در فرودگاه "بارسلونا-ال پرات" خبر داد. پلیس در جنوب بارسلون هم با باتوم و گاز اشک‌آور سعی در متفرق کردن معترضان داشت. معترضان در بارسلون...

سازمان ملل نگران رویدادهای نظامی در سوریه است شبکه ایران  ۱۶ دقیقه پیش

سوریهبه نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که گوترش نسبت به تحولات نظامی شمال سوریه نگران است که منجر به کشته شدن شمار زیادی از غیرنظامیان و آواره شدن ۱۶۰ هزار غیرنظامی دیگر شده است.وی افزود: دبیرکل سازمان...

حرکت ارتش سوریه به سمت کوبانی شبکه ایران  ۱۶ دقیقه پیش

ارتش سوریهحرکت ارتش سوریه به شمال کشور برای مقابله با پیشروی ترکیه به داخل خاک سوریه است، ارتش سوریه در این راستا وارد عین تمر شده که در ۲۰ کیلومتری مرزهای ترکیه در شمال حسکه واقع است.کوبانیبه گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منابع محلی، ارتش سوریه بعد از ورود به شهر منبج پیشروی به سمت حومه...

ترامپ تحریم‌های ترکیه را امضا کرد شبکه ایران  ۱۶ دقیقه پیش

تحریمبه گزارش شبکه تلویزیونی "الجزیره" قطر از واشنگتن، "استیون منوچین" وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد، این تحریم ها با هدف فشار بر ترکیه برای توقف حملات نظامی به شمال شرق سوریه صورت می گیرد.وزارت خزانه داری آمریکا نیز در بیانیه ای که در صفحه توئیتری اش قرار داد، ترکیه را مسؤول تشدید...

خودداری چین از صدور روادید برای هیات آمریکایی شبکه ایران  ۱۷ دقیقه پیش

چینروزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز سه شنبه از قول «شان پاتریک مالونی» نماینده دموکرات و رییس این هیات نوشته است که این اقدام پکن، اخاذی روادید از سوی چین محسوب می شود.وی افزود چین حاضر نشده است به گروهی از نمایندگان آمریکایی روادید بدهد زیرا این هیات قصد داشته است سفری نیز به تایوان انجام...

تماس‌های روسیه با ترکیه و سوریه برای اجتناب از درگیری شبکه ایران  ۱۷ دقیقه پیش

روسیهبه نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: تماس‌هایی برای اجتناب از درگیری بین دو ارتش سوریه و ترکیه به علت عملیات کنونی ترکیه در شمال سوریه برقرار کردیم.سوریهدر پی پیشروی ارتش ترکیه به سمت مناطق تحت کنترل کردها، نیروهای دموکراتیک سوریه براساس توافقی...

پنتاگون:اردوغان باید مسئولیت پیامدهای نظامی اش را بپذیرد شبکه ایران  ۱۷ دقیقه پیش

پنتاگونبه گزارش روزنامه واشنگتن پست، اسپر در بیانیه ایی تاکید کرد که با وجود مخالفت و هشدارهای مکرر از سوی ایالات متحده و جامعه بین الملل، اردوغان دستور حمله یک جانبه به شمال سوریه را صادر کرد که منجر به تلفات گسترده پناهندگان، ویرانی، ناامنی و تهدید فزاینده ای برای نیروهای نظامی آمریکا شده است.وزیر...

مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می‌شود خبرگزاری فارس  ۳۰ دقیقه پیش

مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می‌شود به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، اعلام کرد: مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران و با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ایجاد می‌شود. وی افزود:...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده